Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51701) Sipi- válasza Jahno (#51700) üzenetére


Sipi-
tag

Van-e WC papír és kenyér? Más nem számít :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51702) hobizoli válasza FőDudu (#51684) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert szerintem mobilnet ott is akad, ha kabeles eppen nincs
egy USB kabel vagy USB wifi/kékfog modul meg nem egy nagy vmi, amivel a mobiltelorol a netet a PC-re lehet tovabbitani

több drón kell ;P

(#51703) ncc1701 válasza Sipi- (#51701) üzenetére


ncc1701
veterán

Cukrot kihagytad. Aztán majd sütnek palacsintát, meg fánkot. :)

(#51704) Phülöp válasza Sipi- (#51701) üzenetére


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51705) npera


npera
újonc

Szokásos LIDL boltot lerabolták. Valaki teljesen megőrült és kábé alig volt valami a polcokon:

- liszt
- rízs
- tej
- tejszín
- konzervek
- fagyasztott cuccok

Szerencsére én a következőkért mentem csak:

- ekológikus tej
- hotdog buci
- 85%-os virsli
- értelmesebb sajt
- pulykafelvágott
- alma
- füstölt szalonna

Beszélgettem egy arab házaspárral és ők is csak hüledeztek. Mondta a nő, hogy "hülyenap van vélhetően"... Igazat adtam neki.

(#51706) npera


npera
újonc

(#51707) FőDudu válasza Jahno (#51698) üzenetére


FőDudu
addikt

Fertotlenito mindenutt van. Nalunk pl. minden uzlet bejaratanal, utcan, stb.
Szobak alapfelszerelese lett a fujos kezfertotlenito.
Cegnel mindenki kapott mindent (pumpas kezfertotlenito, spray ugyanarra, torlokendo, maszk, stb). Legfontosabb a dolgozok vedelme.

Az aprili bulidat majd talan juliusban meg lehet tartani. Aprilisig epp bedurvul a helyzet nalatok - ez csak elozetes meg. Bar en 25-ot mar joval tobbre tippelen, nincs eleg teszt elvegezve.

Ha most van 25 fertozott, akkor 7 nap mulva 500 lesz, 10 nap mulva meg 2000. Marcius vegere siman 100e. Onnan meg nincs megallas amig fertozni tud. Azaz aki tud maradjon otthon, vagy tovabb no a fertozottek szama. Legkesobb ekkor kihirdetik, hogy minden zarva - max elelmiszer uzlet es gyogyszertar, dolgozni sem kell mar menni a veszhelyzet miatt.

Ha nem szigoritjak most az utazas/gyulekezes modjait, akkor kesobb nagyobb baj lesz.
Minden egyes nap szamit, kb dupla sullyal.

FőDudu

(#51708) JonesC válasza FőDudu (#51707) üzenetére


JonesC
csendes tag

Guga, te vagy az?

:D

(#51709) FőDudu válasza npera (#51705) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyanez volt itt is tegnap. Lidl/Hofer lerabolva, kisebb uzletben meg minden volt delutan.
A riportok szerint 18 szoros forgalom volt tegnap.

Ma nem tudom, itthon voltunk egesz nap.
Lattunk kepeket a facsen az ures plazarol...
Tengerparti kepek is kb. uresek. Talan az emberek megfogadtak a tanacsot.

Kiveve az osztrakok. Most ok vettek at az olaszok helyet - ugy tunik menekulnek Ausztriabol.
Legalabbis a jelentesek szerint most osztrak van nagyon sok a korzetunkben.

FőDudu

(#51710) FőDudu válasza JonesC (#51708) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze, ki mas lennek ;)

Majd visszaterunk erre a joslatra - nem en szamoltam ki. Csak nagyon latvanyosan hasonlitanak azok a gorbek egymasra. Ha igaza van a szerzonek, akkor kb mindenhol ugyanaz varhato - hiszen nem valtozik a kornyezet a virus terjedesehez.

Iranban ugyis kb kicsit melegebb van a mostani Europanal - megis durvan terjed.
Szoval kb. alomnak jo lesz a "melegebb ido majd megallitja a virust" szoveg.

FőDudu

(#51711) Jahno válasza zetor2000 (#51695) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá, az pont elég vacak, ezer éves konstrukció, nem webes fogyasztásra való WinCEvel, meg úgy egyáltalán. Akkor már mittomén, meg egy régi asztali vas még elvileg olcsóbb is a piacon, ha hirtelen nagyban nézzük.

(#51712) Jahno válasza npera (#51705) üzenetére


Jahno
őstag

Én is dupla adag tésztát vettem, bár asszony csúnyán nézett, hogy nem lehet minden nap tésztát enni (pedig szerintem de) és műszószból sem szokott kaját gyártani. Én meg azt lesem, hogy itt ház mellett a közértben minden is van, de ha jövő hét végén is maradunk akkor azért gyorsan fog fogyni minden. Fene sem akar annyit boltba mászkálni.

Jahh, pld. füstölt, főtt tarjából 1 tonnát tudtam volna venni. És nem is drága.

(#51713) npera


npera
újonc

Ma egyébként álomszép nap volt. Reggel -3, délutánra +4. Szikrázó napsütés, kis szél. Délelőtt kimentünk sétálni a gyerekekkel, aztán körbenmentünk a faluban és játszótérről játszótérre mentünk. A lurkók kihajtották magukat, aztán délután pedig vittem őket úszótanfolyamra. A fiam órája közvetlenül zárás előtt van, akkor csak ő volt a csoportban. Így személyes trénere volt gyakorlatilag... :C

Ezután mentem vásárolni, addigra volt lerabolva a LIDL.

(#51714) FőDudu válasza npera (#51713) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt igazi tavasz volt. Rovidujju poloban setaltunk. Aztan fuvet is nyirtam, meg a teknost is kiraktuk napozni. Tetszik neki a kerti let.

Tervezgetjuk hogy legyen a medence, keszulunk a nyarra - nyar a virustol fuggetlenul valoszinuleg lesz ahogy tavaly.

FőDudu

(#51715) FőDudu válasza Jahno (#51712) üzenetére


FőDudu
addikt

Olaszoknal napi 2x tesztat ettunk. Es nem haltunk bele.
Csak valtozatossag kell.

FőDudu

(#51716) JonesC válasza npera (#51713) üzenetére


JonesC
csendes tag

Uhh, nem tudnának annyit fizetni, hogy ott lakjak.

(#51717) FőDudu válasza JonesC (#51716) üzenetére


FőDudu
addikt

Van aki szereti a kihivasokat.
Meg hat valljuk be amilyen csaladot npera leirt attol sokan meg ennel is messzebbre menekultek volna ;)

FőDudu

(#51718) npera válasza FőDudu (#51715) üzenetére


npera
újonc

Csavart tészta, aztán csokornyakkendős alakú. Utána autós, majd betűs. A gyerekek is élvezik.

Igazából ezen gondolkodtam, miközben sétáltam a lerabolt boltban: ezek az emberek megeszik az összes kaját, amit megvettek, vagy majd egyszerűen kidobják a szemétbe?

Mérhetetlen pocsékolásnak tűnik ez a fajta harácsolás, eléggé céltalan.

A helyi aprónet már letiltotta kábé egy hete a kézfertőtlenítős és maszkos hirdetéseket. Marketplace most dobott fel valami IQ-fightert aki 899 SEK-ért árul licitre WC-papírt... (remélem csak vicc)

(#51719) npera válasza JonesC (#51716) üzenetére


npera
újonc

It is not for everybody :C

(#51720) hobizoli válasza FőDudu (#51707) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekunk mar bekertek a sz.ig szamot, hogy elelmiszeripar miatt mozoghassunk akkoris, ha masnak mar nem feltetlenul kene az utcan lennie
ezzel azonositanak majd egy lista alapjan, ha megallit a rendor

korabban volt olyan 1x, hogy Lengyelorszagban vmi zoral arviz miatt elaztak elelmiszer uzemek is, akkor gyartottunk sima palackos vizet par napig, egy sima egyszeru cimkevel, egyeb jelzesek nelkul
azt a gyartast kamionokra raktak egybol, ahogy lejott a raklapfoliazo geprol

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#51721) Jahno válasza FőDudu (#51709) üzenetére


Jahno
őstag

"Lattunk kepeket a facsen az ures plazarol..."

Olyanokat én is tudtam volna prezentálni hónapokkal ezelőtt, meg bármit. Akár most ilyeneket is:

Attól függ milyen irányba szeretném kanyarítani a híreket és csinálni a pánikot (:-

(#51722) Phülöp válasza JonesC (#51716) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt is hasonló volt az idő ma, ide se gyere akkor. Pedig 100x vállalhatóbb ez, mint a máltai időjárás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51723) FőDudu válasza npera (#51718) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem lattad meg a videot ahol WC papirral fizetnek a kaveert? Majd egy fel lapot meg a zsebebe is tuz borravalokent... Zsenialis.

Ez is jo.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51724) Phülöp válasza npera (#51718) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi éjfél után tervezünk beugrani a Prisma-ba, de javarészt friss áruért. Kivéve a az őrölt kávé meg a tartós tej. Azért olyan későn, mert elvileg addigra már mindenki alszik rajtunk kívül, a fertőzötteket is beleértve.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51725) FőDudu válasza hobizoli (#51720) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a hataratkeleshez keszitettek valami pappert.
Marmint azoknak akik Horvat(h)orszagbol vagy Olaszorszagbol jarnak be dolgozni.
En nem kaptam, nekem ott az allando lakhelyem ahol a munkahelyem (legalabbis abban az orszagban).

Illetve akik kertek azok kaptak szobat is, ha netan nem akarjak megkockaztatni a tavolletuket egy hatarzar eseten...

Kollega nemet, horvathoktol jar at. Eleve mar ez is gyanus a hataron. Es van egy ervenyes kinai vizum is az utleveleben. Na arra racuppantak a hataron. Homeres, stb, mikor jart ott, stb.

FőDudu

(#51726) Gabibácsi válasza Jahno (#51721) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezek két hetes képek kb jaja.
amúgy fakebookot most el kéne felejteni, többet árt mint használ

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51727) npera válasza Phülöp (#51724) üzenetére


npera
újonc

Nem jobb hamar elkapni és túllenni rajta? Nem vagytok még 70+, nem? :C :Y

(#51728) Jahno válasza FőDudu (#51725) üzenetére


Jahno
őstag

Osztrákok úgy nyomják, ahogy szokták, kifele az megy aki csak akar, aztán túloldali ellenőrzés miatt elég nagy a torlódás. Tiszta 80as évek :Y

(#51729) Gabibácsi válasza Phülöp (#51724) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mi majd hétfőn kisétálunk a tescoba, olaj kell, meg ecet, meg elhasználtam a lisztet is a buktába, kenyérbe :)
tésztát nem veszünk, nem vagyunk nagy tésztások

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51730) Jahno válasza Gabibácsi (#51726) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem két hetes kép, most 17:58kor készült.

(#51731) Gabibácsi válasza npera (#51727) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát igen, lehet rajtad már át is ment :) én megérezném, de majd írok a kórházból :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51732) Gabibácsi válasza Jahno (#51730) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor elmézést, tök ugyanilyet láttam, két hete kb, auchanból állítólag.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51733) Phülöp válasza Gabibácsi (#51729) üzenetére


Phülöp
addikt

Anyós féle levestészta van egy zsákkal, de az nem nagyon fogy. Tán 3-4 havonta szoktam olyan levest főzni, amibe jó. Meg szerintem egy fél zacskó spagetti is akad.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#51734) npera


npera
újonc

Boba, még azt sem tudom, hogy mikor és milyen géppel kezdek majd erdei utakon tekeregni, de az Enduristan táskák jónak tűnnek.

(#51735) npera válasza Gabibácsi (#51731) üzenetére


npera
újonc

Igazából kíváncsi vagyok, hogy milyen a hatása. Nem törekszem feltétlenül elkapni, de nem bánkódom, ha elkaptam. Ezt is ki kell próbálni egyszer... :C

(#51736) qnadam válasza npera (#51705) üzenetére


qnadam
veterán

itt bónuszként holnap eleve ünnepnap, és nem lesznek nyitva a boltok, szóval világvége²

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51737) Samott válasza Gabibácsi (#51732) üzenetére


Samott
addikt

Ma reggel a mi tesconk is ilyen volt, a lisztes resz le volt rabolva teljesen, konzerves is erosen hianyos volt. Viszont cukor volt rengeteg, es tisztabol, rizsbol is volt valasztek. Eleszto se friss, se szaritott nem volt az egesz uzletben.

A multheten meg egy mazsa (+1 kilo) cukrot tolt ki valaki elottem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51738) ncc1701 válasza npera (#51727) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezzel én is így vagyok. Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni. És akkor már inkább szemből, állva, és nem hátulról, térdelve kapjon el. :)

[ Szerkesztve ]

(#51739) Jahno válasza Gabibácsi (#51732) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenhol volt állítólag, de ezt én csináltam direkt a feszkó miatt. Meg kellett keresnem ezt a 2 üres polcot :C Igaz egyik tésztából az utolsó csomagot vettem le és van némi kifosztás, de szerintem pár nap és a narancs/sárgarépa extra akciós lesz.

(#51740) Jahno válasza qnadam (#51736) üzenetére


Jahno
őstag

Trafikban szerintem van sör, ha az itthoni kb. 1.5 ládányi +3 üveg bor nem elég. Főleg mert ismerősnek csinálok távmunkára gépet és titkon remélem, hogy átadáskor azért nyomunk egy sört (:-

(#51741) qnadam válasza Gabibácsi (#51726) üzenetére


qnadam
veterán

ha az ember nem tud válogatni az információk közt, akkor valóban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51742) Jahno válasza npera (#51734) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem csomagartóra jó lenne valami kisebb méretű gyorscsatlakozós. Tipikus sisak tartó, vagy mittomén... Még keresgetek, de lehet jó lenne élőben meglesni és kipróbálni, bár Ebayen akad 2ezresért is, ott erős a kísértés, mint idehaza majdem 10esért. De lehet valamelyik régebbi táskám alját kinyírom és húzok rá valami pántot.

(#51743) qnadam válasza Jahno (#51728) üzenetére


qnadam
veterán

ismerős lányzó orvos bécsben, tervezett hazajönni látogatóba, de már nem.
mondjuk ott is vannak vicces ötletek, gondolkoztak olyanon, ha majd sűrűsödik a helyzet, akkor mindenki 4 napot tölt a koronásokkal, egyet meg a saját osztályán (esetében onkológia). szerencsére az ő főnökük meg tudta győzni a valakit, hogy ez mekkora faszságlesz még ennél jobb ötletük, nem kell itt leragadni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51744) Jahno válasza eattila (#51697) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezze meg az egyik nebolót. Amúgy ugye MS Teams ingyen van, az tán bírja is. És lehet tolni, de azzal azért amúgy sem akkora ördöngösség az egész.

(#51745) npera válasza ncc1701 (#51738) üzenetére


npera
újonc

Úristen, ez is egy filmtörténeti klasszikus. Hogyan tudod ezeket csak úgy pont odaillően bepasszintani? Ez már-már művészet! :R

(#51746) npera válasza qnadam (#51736) üzenetére


npera
újonc

:Y

Tényleg, erre nem is gondoltam. A négyzeten, ahogy írod.

(#51747) halapidori


halapidori
csendes tag

Nálunk közoktatásban még nem jött hivatalos értesítés a tankerülettől. Azt sem tudjuk, hogy nekünk be kell-e menni hétfőn. Vagy hogy mennyi fizetést kapunk... A kollégistáink várják, hogy jöhetnek-e a cuccaikért, amik bent maradtak. Saját hatáskörben írtam a szülőknek nyugi-mindenjólesz üzenetet.
A digitális oktatás jól hangzik, de az átlag 54éves tanári kar jórészének még az email olvasás sem triviális. A gyerekeknél sok családban nincs is számítógép.
Délelőtt lelkesen kérdeztem az egyik kolleginát, hogy akkor hogy streamelünk majd, viszek gépet, csináljuk, találjunk ki órákat, tele vagyok ötletekkel... Erre csak annyit mondott, hogy innentől a szülő felelőssége a gyerek, ott a füzet, gyakoroljanak, ennyi.
A tanárok ki vannak égve, az igazgatóknak és a helyi tanerőknek kellene kitalálni, hogy oldják meg hirtelen váltást. Kiváncsi vagyok a hétfői közhangulatra.

(#51748) npera válasza Jahno (#51742) üzenetére


npera
újonc

Nekem a fejem kábé dinnye, akkora sisak csak gigantikus táskába fér el. Vannak olyanok, amikor valami gyorszáras konzolra csúszik rá a táska és akkor még csomagtartó sem kell. De ezek már számomra komplikáltak.

Én egy Ortlieb hátizsákkal nyomulok, ha vásárolni megyek hazafelé, akkor pedig simán viszem kézben a sisakot. Vagy berakom a bevásárlókosárba. Mondjuk én már áttoltam a versenygépet a komplett bolton is, amikor akcióból hazatérve kellett 2 kg krumpli grumbl asszonynak.

(#51749) Jahno


Jahno
őstag

Pfúbazegabibácsi:

(#51750) ncc1701 válasza halapidori (#51747) üzenetére


ncc1701
veterán

Youtubon, illetve twitchen tuti tudnád streamelni az órát. Még egy telefonról is tudják nézni. Csak a chatre kell egy segítség, h válaszolgasson.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.