Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51151) Gabibácsi válasza npera (#51148) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez aranyos
a többiek csak lesokkolva néztek?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51152) ncc1701 válasza npera (#51148) üzenetére


ncc1701
veterán

Kicsit feszült lehetett a srác. Ilyenkor az a legnagyobb poén, mikor látom rajta, h megütne, de nem mer, mert tudja, h nagyon betakarnám. Ilyenkor még kicsit piszkálok rajta, hogy tuti rendben legyen a vérnyomása. :)

(#51153) ncc1701 válasza Gabibácsi (#51151) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerinted? Teljesen tipikus, kutya is behúzza a farkát a lába közé, ha gáz van.

(#51154) Samott válasza npera (#51148) üzenetére


Samott
addikt

Kolleganod cseszte el. Meg a neveltetese. Felenk fel oraval korabbra szokas befoglalni a szobat, hogyha az elozo csuszik, akkor is legyen ido belakni. Es nyilvan a meeting infrastrukturat is be kell uzemelni a megbeszeles elott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51155) eattila válasza npera (#51148) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is volt fennakadásom délben. Igaz magán jellegű. Mentünk haza asszonnyal ebédelni, erre ott aludt valami fószer a lépcsőfordulóban. Szóltam Szandinak, hogy menjen fel, én meg megböködtem, mert nem ismertem fel, tehát nem ott lakik.
Megkérdeztem, hogy miért van itt és mit csinál, erre rávágta, hogy alszik. Na akkor felment a pumpa, kapott egy ultimátumot, hogy vagy elhúz 1,5 percen belül, vagy hívom a rendőrséget.
Azt mondta megy, de nem csinált semmit, és az indulás helyett csak pofázott.
Aztán végre elindult, de még visszaszólt, hogy de nagyon kemény vagyok. Persze akkor már fél emelettel lejjebb volt.
Személyi sérülés nem történt, az anyagi kár elhanyagolható. Szomszéd meg persze hang nélkül elsétált mellettünk miközben osztottam ki a faszit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51156) Jahno válasza Sipi- (#51117) üzenetére


Jahno
őstag

Haver most hívott, hogy autót kellene tesztelnie, ha éppen ráérek akkor mehetünk bármerre. Behozott a városba, aztán itt lófrálok, szerintem nem megyek be melózni. Lassan hazaesek, Jászberény mehetett volna, de szerintem az én szakvéleményem nem sokat ér :-D

(#51157) FőDudu válasza Jahno (#51156) üzenetére


FőDudu
addikt

Sot. Amit te megvennel arra tuti, hogy egy kalap penzt meg el lehet tapsolni hamarosan.
Autoknal is olyan sikeres vagy mint munkahelyeknel ;)

Bar ha ugy nezzuk, most en is beletoltam majdnem 400 Eurot az Alfaba - olaj/szurocsere/vizsga/regiszracio (evi 140 Euro)/stb... tiszta csod ;)

FőDudu

(#51158) Jahno válasza Gabibácsi (#51128) üzenetére


Jahno
őstag

Szerdán kis klub, utána szombaton napközi :-P

(#51159) Jahno válasza FőDudu (#51157) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk Bujdy motorja előbb szétesett. Vagy küldte, vagy nem volt karbantartva. Úgy könnyű olcsón fenntartani :C

(#51160) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na nálunk is megjött hogy mindenkinek engedélyezve a home office
ezek szerint eddig nem is volt, no de már mindegy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51161) Gabibácsi válasza Jahno (#51158) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez ma szerda?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51162) -NoVa- válasza Gabibácsi (#51160) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én is haza lettem küldve holnapra trial home office-re, végre valami hasznos.

(#51163) Gabibácsi válasza -NoVa- (#51162) üzenetére


Gabibácsi
tag

na úgy látszik egyszerre esett le a tantusz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51164) eattila válasza Gabibácsi (#51163) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk még nincs szó ilyesmiről. De ha beüt a szar, ami be fog, akkor én sem jövök majd be.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51165) npera


npera
újonc

Ha már autós topik, akkor ezt csak úgy ideteszem.

Toyota Corolla Song....

(#51166) FőDudu válasza eattila (#51164) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleve a belfoldi utazast is el kene felejtened.
Nem hianyzik, hogy valami idiota kulfoldon megfertozodott akarkitol elkapjatok barmit.
Mert ugyan ti belfoldon utaztok, de semmi nem garantalja a kulfoldiek tavol maradasat.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51167) Gabibácsi válasza FőDudu (#51166) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogynem, külföldről érkezetteknél van mától megszorítás, de amúgy igaz.
Kérdés hogy mit csináljunk a kifizetett lefoglalt hotel Ózonnal... írok nekik hogy mi várható az ügyben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51168) npera válasza Samott (#51154) üzenetére


npera
újonc

#minekmentoda? :F

Felétek lehet. Itt meg nem.

Most találták meg a fószert, indul a HR-processz.

(#51169) eattila válasza Gabibácsi (#51167) üzenetére


eattila
csendes tag

En meg lemondhatom holnap kotber mentesen. Elvileg.
De meg gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51170) Samott válasza npera (#51168) üzenetére


Samott
addikt

Csak azt mondtam lehetett volna ezt okosabban is csinalni. Kell a fenenek ilyen konfliktus.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51171) FőDudu válasza Gabibácsi (#51167) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem foglald at. Jelenleg kihirdettek a veszelyhelyzetet, ilyenkor a szallodanak lehetove kell tenni vagy a lemondast vagy az atfoglalast...

Legalabbis normal helyeken ez igy mukodik. :P

FőDudu

(#51172) FőDudu válasza Gabibácsi (#51167) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy Olaszorszagbol meg mindig kiengedik az embereket ha igazoljak, hogy uzleti utra mennek. Na ez lehet akar Magyarorszagon is.

Sot ahogy mondtam, meg mindig lehet repulojegyet foglalni Milanobol Munchenen at Budapestre.

A muncheni gepet meg a kutya nem ellenorzi olasz turistara....

FőDudu

(#51173) FőDudu válasza eattila (#51169) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs min gondolkodni. A csalad egeszsege fontosabb a pihenesnel.

FőDudu

(#51174) eattila válasza FőDudu (#51172) üzenetére


eattila
csendes tag

De, ellenőrzik. Most olvastam, hogy az átszállásos utazásokat is ellenőrzik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51175) eattila válasza FőDudu (#51173) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem mondom, hogy nincs semmi baj, de túlreagálod csöppet szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51176) Gabibácsi válasza FőDudu (#51172) üzenetére


Gabibácsi
tag

beutazási tilalom van itt, Olaszországból IS

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51177) Sipi- válasza Gabibácsi (#51176) üzenetére


Sipi-
tag

Egyetemeket már bezárták.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51178) Gabibácsi válasza Sipi- (#51177) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dudunak:

A legfontosabb intézkedések:
beutazási tilalom lesz Olaszországból, Kínából, Dél-Koreából és Iránból, kivéve, ha magyarokról van szó, nekik otthoni karantént rendelnek el, például sem boltba, sem gyógyszertárba nem mehetnek le; a szlovén, osztrák határokon is szigorítások lesznek; repülőket, vonatok és buszok járatokat leállítják szerda éjféltől; de például a horvát határ is szigorúbb lesz; szankciókkal sújtják a valótlan nyilatkozatokat tevők, és azokat is, akik megszegik a karantént; egyetemi oktatás csak távoktatásként történhet; csütörtöktől, legkésőbb hétfőtől zárják be az egyetemeket; 100 főnél nagyobb beltéri, 500 főnél nagyobb kültéri rendezvényeket betiltják; ez munkahelyekre és bevásárlóközpontokra nem vonatkozik, de mozira és színházakra igen, nem számít, hány néző van. felfüggesztik a Határtalanul programot; a külföldi kirándulásokat is a diákoknak megtiltják.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51179) Samott


Samott
addikt

Na, most jott level mostantol kotelezo a home office. Nem tudjak meddig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51180) Sipi- válasza Samott (#51179) üzenetére


Sipi-
tag

Mekkora cégről van szó?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51181) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

szálloda:

Természetesen vis maior esetén mindenképpen díjmentesen lemondható a foglalás bármikor és az utalvány a későbbiekben szabadon, teljes egészében felhasználható marad. Amennyiben nincs utazásokra kiterjedő szabályozás, ez esetben pedig szállodánk hatályos lemondási feltételei vannak érvényben (érkezést megelőző 48 órán kívüli díjmentes lemondás).

Szóval korrekt, meglátjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51182) Samott válasza Sipi- (#51180) üzenetére


Samott
addikt

Multi, nagy, itthon is vagyunk vagy ketezren. De nem tudom a tobbi projektnel mi a helyzet mi fejlesztok, uzemeltetok (nem olyan mint Jahno), business analystok, rendszergazdak vagyunk. Mondjuk nekem rendszeres a home office, csak most meg tobb napra szol mint amit megszoktam. Es persze tokmindegy hogy a nemetekkel/hollandokkal/angolokkal a cegtol vagy itthonrol melozok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51183) FőDudu válasza Gabibácsi (#51176) üzenetére


FőDudu
addikt

Munchen nem Olaszorszagban van.

FőDudu

(#51184) FőDudu válasza eattila (#51175) üzenetére


FőDudu
addikt

1 hete meg az olaszoknal sem volt gond.
Na pont ugyanaz lesz ott is. Meg mindenutt mashol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51185) Gabibácsi válasza FőDudu (#51183) üzenetére


Gabibácsi
tag

Olvass utána akkor, ne velem vitatkozz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51186) FőDudu válasza eattila (#51174) üzenetére


FőDudu
addikt

Es mit csinal?
Nem engedi be az olaszt?
Karantenba rakja?

Ugyanmar...
Autost meg siman vissza tudja forditani, de a repulovel erkezetteket nem fogja sajat koltsegen hazatoloncolni a magyar kormany...

FőDudu

(#51187) FőDudu válasza Gabibácsi (#51185) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindegy, mindenki azt csinal amit akar.
Ha valaki fafeju, akkor magara vessen.

Jarvany eseten nem utazunk. Sehova.
Nemhogy szallodaba, de a szomszed varosba sem.
Ez alap.

FőDudu

(#51188) Samott válasza FőDudu (#51186) üzenetére


Samott
addikt

Mar lassan nincs is repulo az olaszoktol. Amugyis a reulovel erkezot a legegyszerubb, mert ki se engedi a repuloterrol. Kozuton lesz ez csak maceras.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51189) Sipi-


Sipi-
tag

Lidl-ben munkanap délután 4 órához képest elég sokan vannak :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51190) eattila válasza FőDudu (#51186) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom, nem vagyok se rendőr, se virológus, se népegészségügyis. De Te sem. Ha beutazási tilalom van, akkor hazaküldi, gondolom.
Nálatok mit csinálnak? Ott is határzár van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51191) FőDudu válasza eattila (#51190) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem az a baj.

A csaladod otthon nagyobb biztonsagban van, mint egy olyan helyen ahol barki megfordulhatott az elmult 14 napban.

Lehetett irani, olasz, akarmilyen vendeg.
Igy terjed a betegseg. Atadta a pincernek, recepciosnak, akarkinek. Azok meg nektek.
Ti meg hazaviszitek a varosotokba.

Ez nem panikolas, csak pont igy terjed el egy vilagjarvany. Kinaiak megallitottak, de csak azert, mert fegyelmezettek. Ott ember nem volt az utcan.

A veszhelyzetet nem veletlenul rendeltek el.
Nem a zombi apokalipszis foprobaja.

FőDudu

(#51192) eattila válasza FőDudu (#51191) üzenetére


eattila
csendes tag

A családom bárhol ugyan akkora veszélyben van. Utcán, boltban, bankautomatánál, munkahelyen is elkaphatjuk. A feleségemnél még ügyfélfogadási idő is van.

Értem amit mondasz, de szerintem túl pánikolod.
A feleségem egyáltalán nem pánikol. Te igen. Meg a húgom is. Én valahol köztetek állok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51193) -NoVa- válasza eattila (#51192) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszony néha racionális, néha pánikol. Én reálisan állok hozzá, úgy általában semmilyen betegségből nem kérek, ebből sem, ha lehet. Anyám meg autoimmun miatt immunrendszerblokkoló gyógyszereket kap, na neki főleg nem kéne ezt hazavinni. Esélyes, hogy letiltjuk az unikázásról pár hétig, sokkal valószínűbb, hogy tünetmentes hordozóként átmegy rajtunk hamarosan az egész, mint hogy nem.

(#51194) Sipi- válasza Gabibácsi (#51181) üzenetére


Sipi-
tag

De még nincs utazási korlátozás.

E-ben még csak annyi van, hogy 3 hónapig minden külső eseményt lemondanak, ahol az E szerepelt volna (bármilyen formában, elóadóként vagy részvevőként akár).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51195) Samott


Samott
addikt

Na B+, TV2, Tenyek: A Grabovoj-számok NEM gyógyítják a koronavírus-fertőzést

Ertem en hogy csak a szokas szerint hulyitik a nepet, de ez mar nem vicces.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51196) hobizoli válasza npera (#51148) üzenetére


hobizoli
nagyúr

wow :Y
popcorn nem volt? ;]
nalunk van egy csomo meeting room, kisebb-nagyobb is, vmelyik mindig ures (tobb is)

most eppen iroda felujitas van, mert osveny kopott a szonyegpadloba es azt cserelik
addig az ott levok ki vannak paterolva az egyik targyaloba, de meg van akkoris eleg ures
a nagyobbaknak csak szamuk van a kisebbeknek meg egy-egy (udito) markanev a nevuk :DDD

több drón kell ;P

(#51197) hobizoli válasza ncc1701 (#51149) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha, meg az ahhoz jaro 2tonnas bodet is is venne 18-20literrel varosban, a gazpedalt meg sem erintve

több drón kell ;P

(#51198) Jahno válasza FőDudu (#51191) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem Te az olaszoktól félsz :-D

Délelőtt szomszéddal mi is rákészültünk, ültettünk az erkélyre rizst, este meg megyünk teszkóba tésztáért:

Én idehaza pakolok, azt nem szeretnétek látni. Sok ismerős cég már távmunkán matekozik, iskolákban és sok helyen a nagyobb rendezvények korlátozva vannak. Ezzel csak az lesz a szopó, ha becsukják a sulikat akkor a szülők nem tudnak mit kezdeni a kölkökkel.

Pénteken Dürerben remélem lesz buli, egyéb dolgokat már halasztanak, esküvők szétszórva, lemondva, utazások lemondva, repterek korlátozva. Majd idehaza megbeszéljük, hogy anyóst milyen sűrűn nézzük meg, mert én elég sok helyen előfordulok aztán akármit is össze bírok szedni, Ő meg a fél tüdejével azért elég rosszul állna a dolgoktól. Meg lehet én is, sosem tudni kit melyik verzió mennyire terít le.

Durva lenne az új melót azzal kezdeni, hogy járvány miatt nem járok be dolgozóba :-D

Cégnél most kezdenek pánikolni, mert tudatosult bennük, hogy Tumor akkor is hülye módon 12 órázik, mikor szabin van és most egyedül marad. Holnap kocsival megyek, privát vackaim megpróbáljuk beszórni, pénteken meg már csak lazulás, de pár specifikus dolgot jó lenne megmutatni az utókornak, mert ebből csak tippelgetés és telefonálgatás lesz.

Sok céges login és cucc a privát laptopomon van elmentve, júzerek is hozzászoktak az egyszerűséghez, hogy "Töltsd fel az Ekot/Xsoftot/Diosat/ légyszi" és akkor tudom melyikkel mit kell csinálni. Aztán jön az, amikor fejből nem is tudom a kódot, csak a kezemben van vagy harmadikra találom el.

(#51199) Jahno válasza hobizoli (#51196) üzenetére


Jahno
őstag

Én még olyan irodában nem jártam ahol elég volt a tárgyaló, vagy éppen nem sokkal később nem alakították át dolgozóvá, ide-oda. Megy a fontoskodás, hogy szabályok vannak és akkor az X kis tárgylóban lesz MINDIG az angolóra, vita nincs, időre be kell írni, jóvá van hagyva, pont. Aztán jön valami nagy ember és évi több, mint 50%-ban kibassza a népeket onnantól az 1 órás összejövésből 10 perc azzal megy el, hogy kódorgunk és hümmögünk mit kell csinálni. Úgyis van egy fontos külföldi, még fontosabb tárgyalás, ügyfél, könyvvizsgálat, bármi, amivel nem lehet mit kezdeni, kell a hely.

(#51200) Jahno válasza Gabibácsi (#51161) üzenetére


Jahno
őstag

Janemm. Jövő szerda. Most idehaza kupacolok, durván nyomom a bulit. Meg akkor ha karantén, akkor a wellnesszt is el tudod cserélni kockaklubra. Ha vállalod a veszélyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.