Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50601) npera válasza Jahno (#50581) üzenetére


npera
újonc

Te aztán tudsz mulatni :Y :R

(#50602) Gabibácsi válasza npera (#50600) üzenetére


Gabibácsi
tag

Rendben. Mosd.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50603) Jahno válasza blueboi69 (#50591) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a tervezést igénytelennek mondani, tudja a fene. Legtöbben jobban el lennék, mint egy új építésben vagy mittomén. Legalábbis ismerősnek ezt a budaörsi házát előbb elcserélném egy 40éves tervezésű bárminre, mint megtartsam vagy lakóparkival helyettesítsem.

Én el bírom képzelni, hogy az is lehet jó, elég sokat láttam jól megcsinálva is, szerethetően.

(#50604) -NoVa- válasza blueboi69 (#50594) üzenetére


-NoVa-
őstag

[link]

Igaz ezt már 2 éve adtam el ennyiért, de adja a feltételt, élhető normális ház.

(#50605) blueboi69 válasza npera (#50600) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Valszeg elég sok helyen rozsdásodna a bringa ha így állnék neki lemosni. Másrészt meg is kell szárítani valahogy mielőtt beviszed a lakótérbe, mert csöpög belőle a víz.

Sztem sem életszerű, hogy beviszed a bringát a nappaliba. Esetleg kezdő bölcsészeknél lehet ilyen opció, vagy hipsztereknél.

(#50606) hobizoli válasza zetor2000 (#50583) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Dunaharasztin olyan haznak nevezett romokat arulnak 18-20millioert, hogy a haz fala egy-masfel meter magasan fel van azva, kivul belul lehullva a vakolat
kb dozerrel neki lehetne menni
komolyan nem is ertem, ott az elado mit gondol
ebben mondjuk az ingtalanos is hunyo

ja es kozvetelenul a vasut mellett van, ugyhogy bonuszkent kb egy het mulva tudod fejbol a MÁV menetrendet is :DDD

több drón kell ;P

(#50607) hobizoli válasza Gabibácsi (#50549) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az kuplungtarcsa gameover lesz
magasabb rpm-n csokken a motornyomatek, azert tapad vissza

több drón kell ;P

(#50608) Jahno válasza blueboi69 (#50594) üzenetére


Jahno
őstag

Lakhatóból? Fél falumé.

Itt azért elrendezésbeli dolgok akadnak, de ha az ár/Pest közelségét nézzük, akkor rokon 20 millióért vette. Trükk az, hogy a ház mögött látszik egy másik tető, mert 2 bejáratos 2 generációs. Kémény vonalában el van vágva a padlás, ami jobbra van az itt az első bejárathoz tartozik és fel lehet menni egy lépcsőn a tetőtérbe. Ehhez egy bejárat van jobb oldalon kis terasszal az udvar felől, és házat megkerülve egy másik cucc, amire írtam, hogy a WC nagyon kicsi, de többivel el lehetne lenni és annak a háznak a tetőtere a kémény jobb oldalán van:

Amilyen árak akkor voltak, majdnem mondtam, hogy kb. telek árfekvés.

Fatornyos falumból meg nehéz kívülről olyat keresni, mert még a G autó sem járt arra, aztán meg alaprajzot sem tudok csak úgy a zsákomból előkapni.

(#50609) Jahno válasza hobizoli (#50606) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondtam itt a kert végénben. Csak a tégla fal van meg, ázik, fagy, rohadt szét, most nekiálltak valamit mozgolódni. 5+ évet biztos parlagon hevert, az majd kap egy szép szigetelést és nem látszik semmi, hogy mennyire tré az illesztés már a gerendáknál meg mindenhol.

Vasútnál meg nehogy azt hidd, hogy bármit is észre fogsz venni belőle.

(#50610) ncc1701


ncc1701
veterán

Göd - nagymaros - komppal át visegrád felé, majd fel a pilisbe, kellemes, szép ~11km-es emelkedő. :)

(#50611) Jahno válasza ncc1701 (#50610) üzenetére


Jahno
őstag

Margit felől az Árpád hídra felhajtótól is megijedtem, de aztán le bírtam küzdeni :-D

(#50612) -NoVa- válasza hobizoli (#50606) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vasút is olyan, mint a templom. Első fél évben reggel 5:30-tól fél óránként szidtam a papot, és tervezgettem, hogy este 11 körül egy létrára állított müezzint énekeltessek az ablaka előtt, aztán most már a harangtoronyban is tudnék aludni simán kómában.

(#50613) ncc1701 válasza npera (#50600) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyanez. Bicajozás után 5 perc, és csilivili. Ennyit megér, igaz, nem a 20ezeres tanyasi kategória enyém se.

(#50614) ncc1701 válasza Jahno (#50611) üzenetére


ncc1701
veterán

Pilisbe anya is feltekert. Megvártam, ráértünk, haver kicsit nem értette, h nem megyek mögötte, de nem akartam a balhét itthon. :)

(#50615) Jahno válasza ncc1701 (#50613) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg nem használom és úgy nehezebben koszolódik össze :C

(#50616) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja. Tegnap a szőnyi úton az egyik házból állt ki egy toyota mirai. Ilyet sem sokszor látni.

(#50617) Samott válasza ncc1701 (#50616) üzenetére


Samott
addikt

Nem veletlenul, halva szuletett technologia. Van egyaltalan kut hozza itthon?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50618) blueboi69 válasza Jahno (#50608) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jo, de te egy raktarban laksz. Ahhoz kepest barmi lakhato :DDD

(#50619) ncc1701 válasza Jahno (#50615) üzenetére


ncc1701
veterán

Az sem rossz taktika. Asszony is követi. :) Bár idénre nagyon igéri, h rendbeteszi magát, jár mindenféle köredzésekre, majd meglátjuk, mennyire lesz puding nyárra.

(#50620) ncc1701 válasza Samott (#50617) üzenetére


ncc1701
veterán

Fogalmam sincs, ezért lepődtem meg mocskosul. És olyan ronda, h nem keverhetem össze mással.

(#50621) Jahno válasza blueboi69 (#50618) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ezért szoktam máshoz viszonyítani (:-

(#50622) hobizoli válasza ncc1701 (#50620) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg 21-22megaforint
es annyi a sulya is, mint egy M3 Performance-nak

1992 ota fejleszettek

több drón kell ;P

(#50623) hobizoli válasza -NoVa- (#50612) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja csak ahol ilyen allapotu haz van egy utcaban tobb is, ott gondolhatod meg az ott lakok is altalaban....
amire abbol lenne vmi benne all 35misi

annyiert meg pont kapsz per eves uj epitesut is a vasuttol messzebb, aminel max atfesteted a falakat, es nem az alaptol kell ujjaepiteni a hazat

több drón kell ;P

(#50624) Gabibácsi válasza hobizoli (#50607) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor azaz, köszi
igen, kis gázzal minden ok
400ezret kibírt, azt hiszem így teljesen rendben van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50625) hobizoli válasza Gabibácsi (#50624) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerelok szoktak tudni forrast, ahol felszegecselnek ra egy uj koporeteget
tenyleg kb 5perc az egesz
lefurkaljak a regi szegecseit, kis rézkorongos tisztitas egy akksisfuroval, uj kevlartarcsa fogat ket patentfogoval, korbe szegecsel, kesz, mehetsz
Puntoba anno 9k volt egy 215mm-s kevlar tarcsa igy

az etykilences nyolcvagen dizel tunneresek is azt hasznaljak ~450Nm-s nyomatekukkal
ha azt elbirja nekik, akkor annyiert jojaz

több drón kell ;P

(#50626) hobizoli válasza Gabibácsi (#50624) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk ha le van szedve a valto akkor a 3db szimmeringet csereltesd ki, mert nem annyira jopofa, ha a valto olaj beszivarog a valtoharangba es az miatt ujra le kell szedni az egeszet es az uj kuplungtarcsa is kuka
400k km alatt azert az a szimmering is ledolgozta az arat
ezek ilyen frutti 1-2k-s aru dolgok

több drón kell ;P

(#50627) Gabibácsi válasza hobizoli (#50626) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi majd mondom nekik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50628) ncc1701 válasza Gabibácsi (#50627) üzenetére


ncc1701
veterán

Esetleg váltó olaj csere, ha már ott vagy?

(#50629) npera válasza blueboi69 (#50605) üzenetére


npera
újonc

Nekem sincs a nappaliban, túl papucs vagyok sajnos :B

Én a melóba járós bringát napközben a szabad ég alatt tartom, mert nincsen beálló. Esik rá az eső, megy esőben, hóban és sóban. 2014 óta ez megy folyamatosan és nem rohad sehol. Még a kötőelemek is egész jól bírják. A váz alu mondjuk, nem acélvázas.

Az országúti nem áll az esőben, de mosom edzés után és eső is elkap néha vele. Az szintén alu. Az sem rohad, de még nem mentem vele olyan sokat.

A mosás nem tudom mennyire árt neki, mivel a lényeges dolgokat le is fújom WD40-el mosás után. A csapágyakba csak úgy nem folyik bele a víz, a vázról elpárolog. A kerék is alu. A küllők is.

Ami kezd viseltes lenni rajta az a bandázs, azt újra kell tekerjem. Vettem pirosat. Attól gyorsabb lesz az álmoskönyv szerint.

(#50630) blueboi69 válasza npera (#50629) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bowden, bowden veg, bowdenhaz ami szokott csunya lenni. Meg a kullok, felni is siman rozsdapottyos.
Meg jellemzoen nem minden alu, pl a csavarok. Azoknak sem tesz jot.
Szoval alapos szaritas kell. Kompresszoral jo belole kifujatni, aztan napon megszarad nyaron. De ez mind ido, nem ugy mint a videoban. Nalam is a canga a futott garazsban alszik teli almot. De lehet holnap kiviszem egy kicsit. Elmegyek kocsival Bujdyekhoz, majd a falubol nem megyek ki. Ezt dolgozza fel a szamlalo.

(#50631) blueboi69 válasza hobizoli (#50623) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, egyertelmuen a kornyek is befolyasolja az ingatlan arat.
Hiaba jo a haz es olcsobb, ha foldut visz oda vagy az utcaban/haztombben lakik par cigany csalad.

(#50632) Gabibácsi válasza ncc1701 (#50628) üzenetére


Gabibácsi
tag

Teljesen felesleges, cseréltettem már, semmi nem változott, elvileg örökélet amúgy is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50633) ncc1701 válasza npera (#50629) üzenetére


ncc1701
veterán

Semennyire nem árt neki, ha nem közvetlen nyomod a vízsugarat a csapágyazásra. Normális minőségű bicajon ami acél, az kapásból rozsdamentes is. Évente meg úgyis szét kell kapni az egészet, és újrazsírozni, amit kell. A bicajom már full készen van, még anyáén kell a váltókat, fékeket, meg a kormánycsapágyat, az meglesz most hétvégén.

(#50634) qnadam válasza zetor2000 (#50583) üzenetére


qnadam
veterán

ráckeresztúron van ház eladó, vannak gyümölcsfák, melléképület, pincék, miazmás. asszem üvegszálon internet is a ház előtt, távmunkára ideális. megkérdezem, mi pénz :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50635) qnadam válasza -NoVa- (#50557) üzenetére


qnadam
veterán

autóval is lehet, csak nem szabad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50636) ncc1701 válasza Gabibácsi (#50632) üzenetére


ncc1701
veterán

Én úgy vagyok vele, h ha a japók előírják 60 ezrenként, akkor a németbe sem árthat meg. :)

(#50637) zetor2000 válasza qnadam (#50634) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha szükséged van rá, hajrá.
Nekem most a della jobban kell, mint egy új ingatlan. Exem kéne kivásárolni. ~10-12M...
Még dolgozom az ügyön, hogy megvegyem a részét, mert nem túl egyszerű a dolog...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50638) Gabibácsi válasza ncc1701 (#50636) üzenetére


Gabibácsi
tag

A japán szar, a német jó
flame on! :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50639) zetor2000 válasza ezittketto (#49284) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ma dobtak fel (kábé most) új térképeket iGo-hoz. 2019Q4 / Here. Hátha hasznos / jobban megy, mint az előző. Az egyik legnépszerűbb magyar filecserélő oldalra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50640) qnadam válasza zetor2000 (#50637) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nincs rá szükségem, anyósék akarják eladni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#50641) zetor2000 válasza qnadam (#50640) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen volt az anyósjelöltemék házikója is. ~100-120nm, alatta ~20 nm pince, 2-3 melléképület, műhyel, bazi nagy kert, tele szilvafákkal, mind másféle (mondjuk ez baj is volt kicsit, mert nem egyszerre érik, és nem homogén a cefre...), szőlő 2-3 tő, pont, hogy ne kelljen venni, 2 qva nagy diófa, meg vagy 3-4 almafa. Meg egy csenevész cseresznye-meggy. Meg volt egy haszontalan meggy, de az ki lett vágva. Meg 2 vilmoskörte, de azok alig termettek. Volt barack meg eper is, de az ilyen esetleges. Ha volt kedvük, akkor termettek. Ja, és megannyi csiga. Pesttől mondjuk messze, mert BAZ ,megye. De legalább volt pincesor, meg termálvizes strand.
Aztán ex bekattant, azt helló.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50642) npera válasza blueboi69 (#50630) üzenetére


npera
újonc

A melóba járós bringa tárcsafékes, nincs bowden. De a váltók bowdene sem rozsdás, pedig azok kapják az áldást. A keréknek sincs baja.

Ha érdekel lefotózom, ahol látok valami elváltozást.

A edzős bringa mosás és újabb kenés után egyből megy a kunyhóba fel a falra, nincs alatta nagy tócsa.

(#50643) npera válasza ncc1701 (#50633) üzenetére


npera
újonc

A melóba járós bringa kábé 2x évente kap egy ilyen mosást. Semmi baja.

(#50644) Jahno válasza ncc1701 (#50633) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem simán 5+ éves a vas, szomszéd egyszer csinált kis szervízt, azóta megy amikor kell és ennyi.

(#50645) Jahno


Jahno
őstag

Arduino controller. Akarjak róla beszélni?

Webes leírás, ezt vedd meg, ezt töltsd fel rá könyvtárastól és jó lesz.

Megérkezett. Értem én, hogy 200 forint, de akkor is. Most már driver van hozzá, de fél órája kuglizom, hogy miképpen lehet rá feltölteni. Remélem reggelig kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#50646) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50647) hobizoli válasza Gabibácsi (#50632) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha, orokeletu olaj nem letezik
Ignis-ben 45k km-kent kell cserelni

meg a fuvogep hajtomuveben is csereljuk az olajat min evente, pedig az nem all sosem hidegben, es egy "csak" 18kW-s motor adja neki a kikepzest
abba nem fert volna bele ebbol az orokeletu olajbol szerinted?
pedig egy nehanyszaz db vattauj mostani Astra is kijonne az arabol

most cserelgettunk sima hajtomuolajakat is a nyari szezon elotti felkeszuli karbik reszekent, amik felhordo meg vizszintes sima gumihevederes szalagpalyakat visznek, 3-400W-s motor figyel rajtuk, hajt egy 1:40 atteteles hajtomuvet, de mar konnyezett a szimmeringnel
a freki sem 50Hz, tobbnnyire csak 20-25Hz-n, neha 30-32Hz-n mennek, szoval meg az 400W sincs kihasznalva

olaj ki, koromfekete, egett szagu, hajtomu belso kimos, szimmering CS, olaj be, volt 10-15perc
erre is aszondja a gyarto, hogy elettartamra van a kenoanyag benne, nincs olaj leereszto es feltolto csavarnyilasa sem
mert ha beszart a technika, akkor ott a vege az elettartamanak :DDD
egy ev garit ad ra, annyit meg kibirnak, de azert nem eletcelja senkinek ezeket 2-3 evente a kukaba kidobalni, mert azert annyira nem olcso
gyartonak meg nyilvan ez lenne a "jo"
de pl egy masik gyartos ezzel megegyezo meretu es attetelu hajtomuvon meg van olaj leereszto es betolto csavarnyilas is

több drón kell ;P

(#50648) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nekem meg most olvasni kell. Sokat.

Hogy hogyan működnek a mai gépezetek.

Beültem egy autóba, amiben 8 (nyolc) km volt előtte, hazahoztam és most okosodni kell, hogy mi, hogyan műxik benne. :)

(#50649) Phülöp válasza Bujdy81 (#50648) üzenetére


Phülöp
addikt

Balesetmenteset!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50650) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nekem van egy keró a hálóban a falon, igaz az a verseny keróm és nem akarom kint hagyni a garázsban. Az edzéshez használt országúti kint van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.