Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50201) npera válasza Jahno (#50193) üzenetére


npera
újonc

Voltak ott is olyan süllyedősebb részek, ahol egy átlag személyautó fel tud feküdni hassal.

Egy másik kedvenc csatornámon van annál mókásabb rész is, ahol szerintem már egy Jimny is csak úgy menne el, hogy nagyon jó abroncs van rajta és tarolja le a növényzetet. És utána eléggé össze lesz karmolva a fényezés.

9:15-től például.

Vannak olyan szakaszai is a TET-nek, ahol gyakorlatilag egy mezőn hajtasz át. Ha eső volt éppen, akkor ott az autó nem lesz túl vidám élmény.

De éppen ez a szép benne, hogy van mindenféle szakasz, még olyanok is, ahol a murvás "közúton" menetrendszerinti busz közlekedik. Majd kikeresen egyszer azt is. Meg van olyan is, ahol leginkább valami 100 kg körüli krossz motorkerékpár tud csak átmenni, egy 250 kg-os rinocérosz adventure bike elsüllyed.

(#50202) Jahno válasza Bujdy81 (#50200) üzenetére


Jahno
őstag

Csak mert haver nagy mellénnyel emlegette, hogy a Tisza tónál is de jó lesz, aztán ennek kapcsán jött elő....

Előszedtem valami 2011es hírt, hogy már milyen jól körbebicajozható a Velencei, meg kerékpárút, turizmus, világbéke, satöbbi, aztán 2 év múlva még mindig újra lebontott, építési területeken megszűnő, kitáblázatlan dolgokba futottunk bele, meg ilyen kevésbé bicajútnak kinéző akármiken akadtunk fent, ahol traktor/teherforgalom is akadt, meg persze azokat 100+al előző sumákerek. Ok, mindenki is mehet a picsába.

Ráadásul most fotózás/mászkálás kapcsán pár másik helybe futottam bele, aminek a fenntartására nincs pénzt, aztán átadják, lehírezik, tök jópofa, majd rohad szét és életveszély, infót szerezni róla előre nem nagyon lehet :-/ Fakk.

(#50203) Jahno válasza npera (#50201) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap én is kerülővel jöttem haza, ott is akadtak opciók, hogy bokor karcolja a jobb oldalát vagy kicsit felhasalok valamin.

(#50204) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, a Tisza tavat hagyjuk. Az arról szóló kiváló leírások kb 10 évesek, azóta egy fillért nem költöttek rá. Mi 2 éve szezon végén voltunk. Már semmi sem volt nyitva, ha nem 2 kulaccsal megyek, akkor kb szomjan halok. Az út tiszta volt, a tó tiszta szemét. Az úton hosszában itt-ott kb 5 centi széles, pár méter hosszú, és 30-40cm mély hasadékok voltak, ha abba bicajos belemegy tempóval, ott hal meg. A pecások letolnak autóval, merthogy azok ott mennek. A híd körül meg olyan a beton út, hogy nem csak a fog tömés esik ki, de a fogam is. A tóból nem látni kb semmit, mert töltésen visz, két oldalt fák. Egynek jó volt. A hellóhal-ba meg kötelező betérni.
Balcsira leszek kivéncsi, tavaly már kb féltéglával verték a mellüket, h hú, de meg fogják csinálni, és már ősszel kezdik. Május 23 a balcsikör, meglátjuk, mit haladtak...

[ Szerkesztve ]

(#50205) Bujdy81 válasza Jahno (#50202) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Velencei tavat körbe lehet tekerni, a kerékpárút a többi részen megvan, csak a dinnyési út szar.

Meg a pákozdi szakasz van elszúrva nagyon, iszonyatosan túlterhelt, ostoba vonalvezetéssel.

(#50206) Jahno válasza Bujdy81 (#50205) üzenetére


Jahno
őstag

30 évvel ezelőtt is körbe lehetett tekerni (:-

(#50207) Jahno válasza ncc1701 (#50204) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből indult ki a történet:

[link]

Aztán írtam, hogy Velenceire is minden sarkon lehírezték 10 éve, aztán csak félig lett úgy. Tisza tavat nem ismerem, igaz azt is körbe bicajoztam, de van rá egy gyenge söröm, hogy ez májusra nem nagyon ér teljesen körbe, mert elmúlt években csak ilyen félig elbaszott dolgokba futottam.

(#50208) ncc1701 válasza Jahno (#50207) üzenetére


ncc1701
veterán

Volt egy szakasza, ahol autóúton lehetett menni, az tény. Viszont pont az a szakasz volt a legjobb minőségű, enyhe lejtővel, ott még az asszony is majdnem 30-al hasított. Aztán megunta, mert tök monoton az egész, szinte nulla látnivalóval.

(#50209) eattila válasza ncc1701 (#50204) üzenetére


eattila
csendes tag

2 év alatt azért történt ez meg az. Pl füred-poroszló között épül a bringaút, volt útfelújítás, stb.
Helóhalat még meg kell fejelni a Stég-el.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50210) Jahno válasza ncc1701 (#50208) üzenetére


Jahno
őstag

Asszony is problémázott a látnivalón. Én ott is elbasztam, mert kétszer ilyen hülye és "hosszú távú" dolognak mentünk neki, azóta nem nagyon akar hallani a bicajról. Fertő mellett kellett volna egy negyed ekkora távot nézni akkor nem lett volna semmi baj, aztán majd okosban növelni. Ott van minden, nezelodik az ember, rendes bicajút, vagy szőlők közt szolgálati.

(#50211) Jahno válasza eattila (#50209) üzenetére


Jahno
őstag

Csak a hírekből kiindulva is. Na jó, a kerékpáros pihenő az el lett baszva.

Azóta pár kisebb-nagyobbat láttam még, hát az ja.

(#50212) ncc1701 válasza Jahno (#50210) üzenetére


ncc1701
veterán

Fertő tó az látványos, az jó. Balcsi körül sem látod gyakorlatilag a tavat, oda se menj.
Mi a dunakanyarba járunk, ott asszony is tud nézelődni, hiába 80km (göd-szob), szerintem a legjobb bicajos hely.

(#50213) Jahno válasza ncc1701 (#50212) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan 10 éve kinéztem, aztán úgy is maradt. Mintha egy részén mentünk volna, ott is kivitt az útra meg összevissza, nekem az a halálom. Bár ezt most megírtam haverom posztja alá, oszt meg is talált egy tipikus aktivista, még majd meglátom mit írok Neki vissza, de előbb-utóbb nekiáll Sorosozni vagy valami, oszt kiderül, hogy FIDESZes :-P Egyelőre várom, hogy kijózanodjon vagy bevegye a gyógyszerét.

(#50214) eattila válasza Jahno (#50211) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem próbáltam soha. Miért van elbaszva? Tényleg nem tudom. Ott is építenek most megint valamit. Már a pihenőnél.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50215) Jahno


Jahno
őstag

Múltkor késeltünk és juteszembe. Igu lehet értékel, ezt haverom követte el:

[link]

(#50216) Phülöp válasza Jahno (#50215) üzenetére


Phülöp
addikt

Kicsit fárasztó, de sziporkázó a szóhasználat - ha nem kell mindennap olvasnom, akkor szórakoztató.
Ezt a fajta markolatformát nem értettem sose, számomra kényelmetlen, egy kicsit elfordul a kés a kezemben miatta, így csuklóból kell egy kicsit ellentartani a függőleges pengehasználathoz, ami 2 perc után görcsbe tud fordulni. Mondjuk a második hagyma vége előtt.
Damaszkuszi lapogatás nekem amúgy nem jön be, magamnak sose vennék használatra.

Röviden: az irodalmi ízlésem csapnivaló, a kezem kacska, és a szépérzékem is negatívba fordult.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50217) eattila válasza Phülöp (#50216) üzenetére


eattila
csendes tag

Használatra én sem. De a damaszkusz az igen szép. Igényel törődést, de szép. Én pl több, mint egy éve szemezek egyel. A mintája ami visszatart. De tény, hogy az inkább alkotás már, mint használati tárgy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#50218) ncc1701 válasza Jahno (#50213) üzenetére


ncc1701
veterán

Maradjatok a Pesti oldalon, nagyon elbökni sem tudod, mi a gödi sport terasz mellől szoktunk idulni, kocsit parkolóban lerakjuk, kicuccolunk.A túloldalt szentendre felé, elég fura, meg anno járólapokkal volt kitéve, stb, az nem jött be. De a pesit oldal, ha nem akarsz nagy tempót menni, teljesen jó kirándulós, van sok kajálós hely mellette, ahol nincs víz, ott erdő van, azt nem fogja utálni, pláne ha rászántok egy teljes napot.

(#50219) Samott válasza Jahno (#50215) üzenetére


Samott
addikt

Te meg honnet ismered a Misit? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#50220) WiZARD


WiZARD
addikt

Dlágaszág most jött, kockás pléd nélkül, régi álom volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50221) Jahno válasza Samott (#50219) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenki ismeri, egyrészt köcsög üzemeltető már szintet lépett, nem veti meg a sört és a nőket, több helyen ad elő különféle pózokban, haversrác haverja is, ciciman osztálytársa cimborája, megsatöbbi. Mondom én, hogy minden szál összeér.

(#50222) -NoVa- válasza WiZARD (#50220) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyerekek előtt én is gondolkoztam rajta, azóta már a padlóra összerogyni is csak távoli álom legtöbbször :D

(#50223) npera válasza -NoVa- (#50222) üzenetére


npera
újonc

Nem pont ilyen, de hasonló amin én ülök.

Az egész robosztusabb, az ülőlap vastagabb és a támlában a lécek egyenesek.

Korábban használt ajtókból és egyéb bútorokból van összerakva és lecsiszolva. Tehát újrahasznosítottnak is mondhatnám. 0% pozdorja, 100% fa a benne levő göcsörtökkel együtt. Van tömege rendesen, nem fújja el a szél.

(#50224) FőDudu válasza WiZARD (#50220) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ez az a fajta ergonomikus 'akarmi' ami olyan mintha egy gombon ulnel mert az ulolapja minden iranyba billeg es igy javitja a tartast, akkor nalunk hasonlok vannak.

Mondjuk a 800-1000 Euro koruli ara kicsit magas, de mindig elmeny egy ilyenbe leulni (kb mintha a hintara ulnel le ovatlanul. Sosem tudod merre fogsz esni ;)

FőDudu

(#50225) Jahno válasza FőDudu (#50224) üzenetére


Jahno
őstag

Szépségiparban érdekes módon ilyenekre az elején elég sokat költöttek. Aztán többet szerintem soha másra, de majd Gömbibá elmeséli.

(#50226) FőDudu válasza Jahno (#50225) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Mert nemzetkozi ceg es ott az elso beruhazasrol fogalma sincs a menedzsmentnek. Minden belefer es meg ugy is olcsobb mint a kulfoldi iroda.

Aztan uzemeltetesnel es bovitesnel mar van helyi penzugy ami latja az arakat es ha olyan, akkor bele is szol.

Meg en is azt mondom, hogy 800-100 Euro egy szekert sok.

FőDudu

(#50227) npera válasza FőDudu (#50226) üzenetére


npera
újonc

(#50228) Gabibácsi válasza Jahno (#50225) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, hasonlón ülök, nem rossz, talán még jobb modell is
és igen, már nincs pénz nagyon másra :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50229) WiZARD válasza FőDudu (#50224) üzenetére


WiZARD
addikt

nem billegős, HM Aeron remastered

Tizen éve melóhelyen volt ilyen pár embernek (aki magának kifizette), most szántam rá magam.
Napi sok órát ülök/dolgozok ezen, nem erre fogom sajnálni azok mellett amennyi pénzt elköltök minden másra az életben...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50230) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én itthon labdán ülök, valahogy annál kényelmesebb széket nem találtam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50231) -NoVa- válasza WiZARD (#50229) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amikor felénk jött széklobbizós ember lenyomni a torkunkon a következő nagy beszerzést, és azzal a szöveggel indított, hogy a legkényelmesebb irodai székeket jött bemutatni, akkor megölt a szemével, mert bekérdeztem hangosan az előadásba, hogy Aeron?
De mindegy is volt, előre le volt beszélve, hogy mennyit veszünk, miből, miért, és jöttek is a mostani nem kényelmetlen, de jópár kategóriával elmaradottabb izék. Mivel motoros állóasztalom van, így nem gond, napi párszor váltok, de na.

(#50232) Bujdy81 válasza npera (#50227) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nyugtass meg, hogy ez fake!

(#50233) WiZARD válasza Bujdy81 (#50232) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezek ennyik.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#50234) FőDudu válasza WiZARD (#50233) üzenetére


FőDudu
addikt

Dizajn butor, vagy epp felkapott tervezo. Ennyi.

Nalunk szokott kiallitast szervezni egy muvesz.
Mindenfele (nekem giccses) kepppel, Swarowski kristallyal kirakott hegedu, stb...
Foleg oroszok vittek a kepeit es a hegeduket.

Egyszer jott egy galerias LA-bol, mondta neki, hogy pakoljon ossze, mindent megvesz.

FőDudu

(#50235) Jahno válasza FőDudu (#50234) üzenetére


Jahno
őstag

Művészekről nem akarok hallani :W

Nálam kb. sikerült az első adag dia is, mindenféle tudományosabb koncepció nélkül, de most haversrác erősen masszíroz, hogy harcoljunk lyukkamerákkal. Nyáron lehet lesz némi filmes / analógos csapásirány. Addig még semmi extra nincs benne, míg egy valamilyen kép csak úgy van, aztán jönnek az időzítővel dobált gépek, egymásra nyomott kockák, meg ami még eszünk be jut:

Pár tekercsem van, az szerintem kitart így fele beruházás még tavalyi és akkor csak a hívást fizetem, így olcsóbbnak tűnik. Közben nem :-D

Az a baj, hogy selejtezett filmekből kaptam teljesen jóféléket, az meghozza az ember kedvét, aztán meg pislog mikor látja az árát is.

(#50236) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Elég rég íródott. Még a GDPR előtt..

(#50237) npera válasza Bujdy81 (#50232) üzenetére


npera
újonc

Ez egy kép a kis prófétáról, meg a radikális extrémbalt támogató anyukáról, ahogy ülnek az atom luxus stockholmi lakásukban dizájnos székeken. Valaki meg vette magának a fáradtságot, hogy kikereste neten a székeket és idaírta az árukat.

Amennyiben az ár nem stimmel, akkor azt meg lehet nézni, de eléggé hasonlítanak a termékek amennyire én látom.

(#50238) ezittketto válasza Jahno (#50013) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Elég rég íródott. Még a GDPR előtt..

(#50239) Jahno válasza ezittketto (#50238) üzenetére


Jahno
őstag

Mutathatok tonnát utána is, de erre a szitura ugyanaz vonatkozik, képmás meg fityfaszom.

(#50240) Jahno


Jahno
őstag

Ééésigennnn. Március, napsütés, irodába kezdésnek megérkezett a 30 fok, aztán reggel óta vagy haránt bent tobzódunk, levegőt sem lehet kapni. Gondolom az üzemeltetést meglepi, aztán 1 hónapig vakarják a fejüket, csak minket nem lep meg és jövőre ugyanígy.

(#50241) FőDudu válasza Jahno (#50240) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem mondtal fel?
Akkor meg nem igazan erint a jovo...

FőDudu

(#50242) Jahno válasza FőDudu (#50241) üzenetére


Jahno
őstag

Addig még pont elég, feltalálták a távmunkás recepcióst :DD

(#50243) FőDudu válasza Jahno (#50242) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar az is te vagy? :F

FőDudu

(#50244) FőDudu válasza Gabibácsi (#50230) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem valami ek alaku, felfujhato valamit adott anyosom. Egyik oldala bordas, a masik meg rucskos. Azon ulve tan serkenti a verkeringest....

FőDudu

(#50245) Jahno válasza FőDudu (#50243) üzenetére


Jahno
őstag

Hivatalosan nem. Max. bútormozgatásba besegítünk.

Mostanában ott nincs sok gond, legfeljebb az a furcsa, hogy egyre többen vannak és egyre jobban nől a munkakörük.

(#50246) Phülöp


Phülöp
addikt

NoVabizony

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#50247) Gabibácsi válasza FőDudu (#50244) üzenetére


Gabibácsi
tag

és használ?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#50248) FőDudu válasza Gabibácsi (#50247) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha hasznalnam lehet erne valamit ;)
1-2 ora ules utan mintas a combom, szoval nem bejovos...

FőDudu

(#50249) zetor2000 válasza Phülöp (#50216) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a nyél szerintem kifejezetten fárasztó lehet. Én a hagyományos kés nyeleket szeretem, ami ránézésre is kényelmes. Ilyen gumis markolat engem nem dob fel, nincs vele bajom, de ha a nyél fa, fém, műanyag, akkor is elvagyok vele. A lényeg úgyis az, hogy ha sokat kell használni, minden rendes séf a penge hátsó részénél fogja meg a kést, és nem tök a nyelét.
Egy rendes séfnek meg elég 1-2 kés, a többi a konyhalányoké :) Ez alól a japán szakácsokat kivonom, de náluk mindennek a vágására van külön kés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50250) npera


npera
újonc

Good news! Ma megvolt a 3. teljes töltési ciklus a bringalámpa akksipakkján. Most ki tudom majd értékelni az adatokat, aztán megpróbálok egy összefoglalót írni róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.