Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51951) WiZARD válasza FőDudu (#51949) üzenetére


WiZARD
addikt

Mobil alkalmazás? :D
Még az se mind1 melyik fiókba megyek be, van amit csak abban az 1 fiókban lehet intézni, ahol nyitottam a számlát.
Mondtam hogy Győrbe költöztem. Közölte hogy akkor szüntessem azt meg Budapesten és nyissak itt másikat, áthozni számlát nem lehet. Max régión belül lehetne, ami azt jelenti hogy Budapesten belül másik fiókba.
Mondtam hogy még az a szerencse hogy a budapesti bankkártyámat itt vidéken elfogadják. De nem vette a poént, csak közölte hogy a bankkártya az jó bárhol :DDD

Remélem egyszer csődbemegy az összes ilyen rugalmatlan, fejlődésre képtelen fos cég.
Amikor csak lehet Transferwise-t használok.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51952) Jahno válasza FőDudu (#51948) üzenetére


Jahno
őstag

Oalszok ezt baszták el az elején, hogy jajj, becsuk minden, szünet van, akkor szabadság és korlátlanság. Aztán jött a döbbenet, hogy nem erről szól és nem ezért van a karantén meg a záróra.

(#51953) FőDudu válasza Jahno (#51950) üzenetére


FőDudu
addikt

Faxra van eletronikus megoldas ezer eve.
Peldaul Pamfax.

FőDudu

(#51954) FőDudu válasza Jahno (#51952) üzenetére


FőDudu
addikt

Spanyolok ugyanazt csinaltak. Mentek tengerpartra.
Most mar mindenutt baj van. Nem kicsi.

Itt Koperben tan 8 fertozottrol tudnak.
De az a durva, hogy a hazirovos noverkeje is igazoltan koronavirusos, azaz valaki a kornyeken tutira fertozott.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51955) Jahno válasza FőDudu (#51953) üzenetére


Jahno
őstag

Én tudom. Még idehaza is a faxolo.hu, de továbbra sem ilyen egyszerű. El kell határozni, kezelni, júzerek fejében rendet tenni, ésatöbbi. De még mindig az a baj, hogy amit benyomok a faxba, azt elintézik a túloldalon. Ha személyesen beviszem a túloldalra, akkor az nem okés. String space exhausted, ahogy Ern0 is megénekelte.

(#51956) FőDudu válasza Jahno (#51955) üzenetére


FőDudu
addikt

A bankkartyas cegek - akik eddig csak faxon fogadtak el a zarolt osszegek feloldasara a megbizast - is siman atalttak a weboldalukon begepelt formra. Ugyse tudja mas a kartyaszamot meg az authorizacios kodot, csak aki authorizalt.

Sot meg azt is megsugom, hogy ugyebar az American Express kivonult Europabol. De ez nem jelenti azt, hogy az Amex kartyakat nem lehet elfogadni. Ha direktben az American Express ceggel kotsz szerzodest es ad neked Merchant ID-t, akkor azt egy akarmilyen bankkartyaolvasos terminallal tudod hasznalni. Szoval lesz egy MID amit a pos terminal mogotti bank siman hasznal es a love a szamladra erkezik...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#51957) npera


npera
újonc

Még lengyel fittipaldik. Van benne büntetősatus körbeforgás, vadgázolás, kerékpáros, körforgalmas májergyerek és valami teljesen elborult teherautós is. Jól nyomják...

(#51958) eattila válasza WiZARD (#51947) üzenetére


eattila
csendes tag

Tőlem még aláírást sosem kértek azonosításhoz. Pláne papírra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51959) Gabibácsi válasza eattila (#51939) üzenetére


Gabibácsi
tag

Így van, ez is történt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#51960) Jahno válasza FőDudu (#51956) üzenetére


Jahno
őstag

De ez nem bankkártya.

(#51961) npera


npera
újonc

Most jut eszembe, hogy szerdán van a helyi rendelőbe időnk a fiammal. Nőtt a fenekén egy "csomó", ami nem akar elmúlni. A svéd egészségügy sajátosságai miatt hónapokig lehet próbálkozni, mielőtt egyáltalán szóba áll veled egy orvos, ha nem életmentő műtétről van szó.

8:15-re megyünk reggel, majd meglátom mennyi koronás páciens lesz a váróteremben.

(#51962) ncc1701 válasza FőDudu (#51948) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha kimész erdőbe kirándulni, vagy mondjuk az utcára bicajozni, azzal nem tudom, kinek ártanak.

(#51963) eattila válasza npera (#51961) üzenetére


eattila
csendes tag

Én felkészítettem anyámat, hogy lehet apu nem tud majd hazajönni onnan. Vagy ha igen, akkor no contact.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51964) JonesC válasza FőDudu (#51954) üzenetére


JonesC
csendes tag

Vagy csak volt egy egyéjszakás kalandja egy arra járó olasz dzsigolóval korábban.

(#51965) npera válasza eattila (#51963) üzenetére


npera
újonc

A határ itt még tárva-nyitva.

(#51966) eattila válasza npera (#51965) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahogy olvastam nem is szurnek, stb. .. szoval hogy ott nyitva van e az nem szamit. Itt kene teljes hatarzar.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51967) blueboi69 válasza Vodike (#51945) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amúgy ez nagyon durva, mert így kb az egész kórházon végigfut a vírus. Nem csak a dolgozókon, hanem az összes betegen. Mi lesz ha elfogynak a dolgozók? :Y

(#51968) npera válasza eattila (#51966) üzenetére


npera
újonc

Ja, picivel 1000 megerősített pozitív eset után abbahagyták a mérést. Jelenleg kábé be van dobva a törölköző a lovak közé vagy hogy mondják...

Kábé letolt gatyával vannak a svédek, mivel ez a világ egyik segglyuka és a többi segglyukból ide migrál mindenki teljesen kontrollálatlanul. Szóval a korona az egy kis bágátell ahhoz képest, hogy milyen betegségeket hoznak magukkal.

(#51969) Bujdy81 válasza Vodike (#51945) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez melyik kórház?

(#51970) Bujdy81 válasza ncc1701 (#51796) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ázzek, nagyapádnak háborúba kellett mennie, Te meg nem bírsz megmaradni a valagadon?

Meg kellene érteni, hogy Te meg én, a ránézésre egészséges emberek a terjesztők! Sőt, mondok durvábbat: mi vagyunk az igazi terjesztők, mert lehet, hogy észre sem vesszük a vírust, kihordjuk lábon. És közben szétszórjuk. Gondolom, nem maszkban fogsz kerózni...

(#51971) Bujdy81 válasza FőDudu (#51854) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hallottad pl. azt a nevet, hogy TVK? Most MPK (Mol PetrolKémia) a neve. Na, ha azt megállítod 14 napra, akkor beleköt a polimer a csövekbe és akkor a fél üzemet dobatod ki.

Ilyen üzemből van sok. Nejed élelmiszeripari auditor volt, jól emlékszem? Kérdezd meg, hogy mi történik ha egy vágóhidat/baromfi telepet le akarnak állítani 14 napra!

Amúgy ez a 14 nap is olyan ám, mint a 7 fok a téli guminak...

(#51972) Bujdy81 válasza blueboi69 (#51967) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, vannak olyan osztályok, ahol előbb fog elfogyni a beteg, mint az orvos… :(

(#51973) zetor2000 válasza blueboi69 (#51967) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit mondtak , hogy összeomlik az ellátórendszer.
Emiatt kéne nem dolgozni menni, otthon maradni, bezárni mindent, mert akkor a fertőzáés elhúzódik, és az ellátórendszer terhelve lesz, de nem impulzívan, hanem "elosztva".
Ha ilyen szinten terheled, akkor mindegyik kábé összeomlik. A kínai azért bírta ki, mert 1 hét alatt 2 kórházat építettek, és mident IS bezártak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#51974) blueboi69 válasza zetor2000 (#51973) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, a fertőzés lassításával lehetne az eü-t kevésbé letérdeltetni. Nade az itthoni eü, az járvány nélkül is bukdácsol.
Na de pl én elmegyek tökegyedül valahová a természetbe, ahol nem találkozom senkivel egész végig, akkor ott kinek tudnám átadni a vírust?

(#51975) Jahno válasza Bujdy81 (#51971) üzenetére


Jahno
őstag

Vágóhidat egyszerűbb, az pár nap alatt ki tud futni, kitakarítják és lekapcsolják. Konzerv, félkész cucc akár maradhat is. Csak ne legyen behozatal. A többi zűrösebb. TVKnak lazán több hét lenne csak a leállása, aztán olyat is termel ami nem árt az országnak, ha lenne. Majd valamennyi idő mire újraindul.

(#51976) Jahno válasza blueboi69 (#51974) üzenetére


Jahno
őstag

Olaszok is így gondolták, bár azok egyedül menekültek dél felé a vírus elől. Aztán sok ember egyedül már összeadva 10ezres nagyságrendet tett ki.

(#51977) Sipi- válasza blueboi69 (#51974) üzenetére


Sipi-
tag

Ha kocsival mész és senkivel sem találkozol, akkor senkinek.

Mi is ezért mentünk a srácokkal a Népligetbe, mert levegőzés, mozgás kell, viszont az hatalmas terület és lehet úgy is lenni, hogy mindenki mástól van legalább 10 méter távolság.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#51978) blueboi69 válasza Sipi- (#51977) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Felénk nem nehéz olyan helyet találni, ahol nincs senki :)
Az utcánkban az utca túloldalán csak egy ház van, amögött már a vadon és leginkább szántóföldek. A köv ház pontosan 2km-re van. Tehát ha elsétálok 1km-t, akkor tartózkodhatok egy olyan 1km sugarú kör közepén, amiben nincs több ember.

(#51979) Jahno


Jahno
őstag

(#51980) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#51981) Jahno válasza halapidori (#51766) üzenetére


Jahno
őstag

No, ezt érdemes átnézni:

https://education.microsoft.com/hu-hu/resource/2105842e?previewMode=true&sasToken=c3Y9MjAxOC0wMy0yOCZzcj1iJnNpZz1FaVVobEZ6QkIxaXl5YnNOamhNMHFxR0hsanZrZGRJYlNYMFp0aDJtNHlVJTNEJnNlPTIwMjAtMDMtMjFUMDklM0EwOSUzQTA1WiZzcD1y

Ja, link: [link]

(#51982) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Mindennapjaim:

(#51983) halapidori válasza Jahno (#51981) üzenetére


halapidori
csendes tag

Köszönöm:) ma 9-t től lesz tájékoztatás, kiváncsi vagyok, mi lesz.
Terv szerint összehívom a csoportomhoz járó fejlesztőket és kiadunk gyerekenként egy otthoni fejlesztési-foglalkozási tervet. Akkor videózunk, ha nem haladnak, vagy ha kérik. Ez az ovi. Az iskolai rész ma kiderül. Gondolom először felmérjük, kinek milyen gépe van otthon...

(#51984) ncc1701 válasza Bujdy81 (#51970) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom ha akkora lenne a gond, akkor munkába sem engednék a népeket. :)

(#51985) -NoVa- válasza ncc1701 (#51984) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkora a gond, csak belekalkulálják a tartalék nélkül hónapról hónapra élő tömegtől kezdve a sok becsődölő KKV-ig sokmindent is, aztán egyensúlyoznak amíg tudnak.

(#51986) Jahno válasza halapidori (#51983) üzenetére


Jahno
őstag

Körbenézve a neten iszonyat szervezkedések vannak, amúgy ebben van táv interaktív tábla is, meg minden. Aztán néha fogom a fejem, mikor próbaverziós izéket vagy a világ legdrágább cuccait ajánlgatják, ami nem is egészen ezekre van kitalálva.

Egységes lesz, akad támogatás, vannak már magyar példák, nem mindenféle ezer helyről kell összekaparni amik most hirtelen kattintásért kinőttek a földből.

(#51987) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Itt egy ausztral megszegte a beutazasi es izolalasi tilalmat. Pozitiv tesztel jart korbe wellingtonban. Most rendorok vedik mert emberek akarjak leverni az arcat. 8ik beteg.

(#51988) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#51989) Jahno válasza ncc1701 (#51771) üzenetére


Jahno
őstag

Na, valaki szépen összekapta, van remény. És éppen kifert egy képernyőre. Van itt interaktív is, meg ami kell:

(#51990) Jahno válasza BobaHWSW (#51987) üzenetére


Jahno
őstag

N, ott sem egyszerűek a népek. Itt városban laza a forgalom, akadnak már maszkos pógárok is, van aki komolyabb cuccal mászkál, van aki kevésbé. Meglátjuk.

(#51991) qnadam válasza BobaHWSW (#51987) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk aki le akarja verni az arcát, az se okos. aki le akarná lőni, az még talán...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51992) BobaHWSW válasza qnadam (#51991) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha. Jogos. De ugye a szigoru fegyvertartasi torvenyek...:)

(#51993) halapidori válasza Jahno (#51986) üzenetére


halapidori
csendes tag

Beszivárogtak a tanáros megoldós csoportokba a tiszteltszülők mindent jobban tudni:(
SNI gyerekek némely szülei pedig már verik az asztalt, hogy nekik jogaik vannak, nekik ellátás jár, amit már ma sem kapnak meg (!), és én hogyhogy nem fogok mozgásterápiát tartani online, vagy miért nem megyek át hozzájuk?
És még csak fél 8, még nem találkoztam a tanárokkal, akik valószínűleg ennél rosszabbak.
Össze fogom gyűjteni a legjobb ötleteket, eddig az óvodavezető a liebling, aki azon pattog, hogy miért nem szűrtek még minden állampolgárt a vírusra országosan. Másik kollegina nem hajlandó az otthoni laptopját használni (pedig tényleg jó gépe van), neki biztosítson a tankerület sajátot. Jó kezekben az ifjúság:D

(#51994) eattila válasza BobaHWSW (#51992) üzenetére


eattila
csendes tag

Íj, számszeríj.... :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51995) eattila válasza halapidori (#51993) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom, én nem hisztiznék, hogy a sajátomat kell használni. Mellesleg ha a tankerület ad neki valami low-end szutkot, akkor meg azért sír, mert lassú....

De tény, hogy sok pedagógus szeret csak simán sírni. Voltam IT-s iskolában, lehetne mesélni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#51996) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, még a végén valami haszna is lesz ezzek a világvége hangulatnak. :) Plö már vagy tizen éve nem értem, h a tananyag miért nincs meg valami online felületen, h ha valaki nem figyelt az órán, akkor utólag vissza tudja nézni.

(#51997) ncc1701 válasza halapidori (#51993) üzenetére


ncc1701
veterán

Lényeg az alkalmazkodó képesség, nem? :)

Asszonynak is távmunka van, 3 naponta jut rá 1 nap az irodában. A bikább asztali gépemen csináltam neki egy virtuális gépet, oszt abban a homokozóban azt csinál a rencergazdájuk távelérés címen, amit akar. Elvileg a hétvégén hívta volna, h csinálja, de gondolom volt dolga, nem került rá sor, úgyhogy ma anya a kertet buzizza. :)

(#51998) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51999) halapidori válasza ncc1701 (#51996) üzenetére


halapidori
csendes tag

Én is így gondolom. Lelkes vagyok, végre valami gyors, pozitív váltás. Már most, pár nap után hasznosabb ez az átállás az oktatásnak és a hozzáállásnak, mint az elmúlt pár év, mióta piszkálják a rendszert:)

(#52000) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#51987) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó, de nem azért akarják megverni, mert koronás, hanem mert ausztrál! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.