Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) Bujdy81 válasza blueboi69 (#29236) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

" Amit vettem azon van ilyen könnyítés a lágyrészeknek, de basszameg elöl a nyereg orra az csak nyomja a tökömet. Minek van egy nyeregnek orra?? Ezen gondolkodtam már egy ideje, de nem találtam rá magyarázatot."

Még mindig és újra mondom:

Alin tuti van replica...

(#29602) Bujdy81 válasza blueboi69 (#29238) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mekkora az a keró? felső cső hossz? Stucni mekkora? Máshogy kérdezve: mekkora a kormány csöve és a nyeregcső csatlakozás távolsága?

Aug 10 után lesz éles indulásunk. Utána gyere át, ránézünk, állítgatunk, lesz megfejtés. ;)

(#29603) Bujdy81 válasza -NoVa- (#29240) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Látod, nem vagyunk egyformák. Neked hátrafelé dől a nyereg, nekem előre.
Most ilyen a Cervélo:

Egy hardcore TT-snek a nyereg kb. 15-20 centivel magasabban lenne, a kormány meg kb. vízszintes lenne...

@Blueboj, tényleg gyere át, beállítjuk a kerót, hátha az segít. Plusz a sok gyakorlás, ahogy Nova mondja... ;)

(#29604) Bujdy81 válasza zetor2000 (#29285) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ebben mi a poén?

1.000.000 font a tömeg, az kb. 460 tonna, igaz?

Apám mondta, hogy Komlón a szénosztályzóban néha a lecsurgott szenet úgy szedték fel a sínek mellől, hogy két bányász odatolt egy tehervagont (műszaki okok miatt a pálya kb. tökéletesen vízszintes volt), belelapátolta a szenet a sín mellől, majd tovább tolta és lapátolt tovább. Ezt egészen addig legendának hitte, amíg ki nem próbálta!

A vas-vas surlódás annyival kisebb, mint a gumi-beton/aszfalt, hogy az itteni fórumtagok nagy részéről látatlanban mondom, hogy el tudna tolni egy 20 tonnás vagont egyedül.

Erre jön még rá, hogy a tapadási surlódást nem egyben kellett a Fordnak jó eséllyel legyőzni, mert szint tuti, hogy "lazára" volt kötve a szerelvény, azaz egyszerre csak egy kocsi mozdult meg, gurult pár centit és utána mozdult a következő. A hetvenes években a 424-es gőzössel ezzel a módszerrel csinálták a 2000 tonnás tehervonatok indítását...

(#29605) zetor2000 válasza Bujdy81 (#29604) üzenetére


zetor2000
senior tag

Promó a villanyosított F150-nek.
Mert a jó bornak is kell a cégér.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29606) Bujdy81 válasza FőDudu (#29531) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hogy ott mi van, azt nem tudom.

Hogy itthon nem az igazi, azt tudom, halom én is.

Mi Pákozdon kb. 10 km-Tűzoltóságtól. Mikor bejött a 112, akkor kérdeztem egy tűzoltót, aki szabadidejében a sövényt nyírta a szomszédban, hogy mit tegyek, ha tűz van. Azt mondta, hogy vágódjak be a Toyotába és hamarabb tudni fognak róla, ha személyesen megyek be, mintha telefonálok a központba.

Egyébként pedig vegyek egy tűzcsapkulcsot, két fecskendőt és pár tömlőt. Nem nagy összeg és jobban járok vele, mert 30 méter a tűzcsap...

(#29607) -NoVa- válasza ncc1701 (#29598) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyfényerős OLED az fogyaszt, ha süt a nap. Meg látszik is

(#29608) ncc1701 válasza -NoVa- (#29607) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyém is super amoled. :) De csak 5.5", az már nem nagy. Bár nap nem nagyon éri, mert árnyékolja a kocsi tető.

(#29609) qnadam válasza Phülöp (#29569) üzenetére


qnadam
veterán

valamivel ellensúlyozni kell a napi 18 óra alvást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29610) qnadam válasza Bujdy81 (#29604) üzenetére


qnadam
veterán

amúgy tényleg, jó pár éve a vasúttörténeti parkban forgattunk reklámot, és előkerült a probléma, hogy egy tehervagont arrébb kellene rakni, de mire a tolatómozdony a park másik végéről odakavar, az csomó idő lenne. 4-5 ember meglepően kis erőfeszítéssel arrébb tudta tolni, ott csodálkozott mindenki, innen nézve egészen reálisnak hangzik, hogy ez két bányásznak is sikerülhet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29611) qnadam válasza Bujdy81 (#29606) üzenetére


qnadam
veterán

más is mondta már, hogy érdemesebb a helyi laktanyát hívni a közvetlen számukon... nem vicces.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29612) FőDudu válasza Bujdy81 (#29606) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt az egyik talan 5km lehet a hazunktol, a masik kb 2 (a folottunk levo faluban vannak).
A harmadik-negyedik (nagyobbak) olyan 10km. A legnagyobb talan a repuloteren van, de az nem tudom bevetheto-e azon kivul.

Nem tudom hogyan megy a riasztas, de nalunk cegnel volt mar, hogy hamarabb kiertek mint a biztonsagi or beutotte volna a feloldo kodot. Legkozelebb mar fizetos lesz a kivonulas....
Meg evente van tuzgyakorlat, akkor letras autoval megmentenek valakit az otodikrol, vagy epp lifbol mentenek valakit, stb. Jo moka. Elnyomunk par porral oltot, neha meg Co2-vel is gyakorlatozunk.

Itt kb csaladias a tortenet, mindenki ismer mindenkit, igy gyereknek kifejezetten buli volt amikor a hazunk elotti tuzcsapon toltottek az epp tuzet olto 5 autot valtasban. Le is nyomtak a tuzet hamar, de utana meg orakig jottek es toltottek oket, gondolom mindent szarra locsoltak a biztonsag kedveert.

Nefelj utana olyan hideg volt a csapvizunk, mint meg soha (nyaron). Gondolom durvan szamitott az a tobbszaz kobmeter amit ezek par ora leforgasa alatt kikaptak a rendszerbol - ideert a hidegebb viz a tarolobol.

Amugy en tartok a bejarati ajto mellett egy kis 5 kilos poroltot - ez meg ilyen autoba valo meret, de pont elfer a ciposszekreny es a fal kozott. Meg nem romlik, sosem lehet tudni mikor kellhet.

Gyereknek is megmutattam mit kell csinalni ha hasznalni akarja.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29613) Jahno válasza Bujdy81 (#29604) üzenetére


Jahno
őstag

Fordnál még a jó gumi és a nyomaték is számít, de igen, egy 20 tonnás vagont egyedül nem tudom, de plafonig rakva páran már toltunk el. Tényleg könnyebb, mint betolni egy személyautót.

(#29614) Jahno válasza FőDudu (#29612) üzenetére


Jahno
őstag

"cegnel volt mar, hogy hamarabb kiertek mint a biztonsagi or beutotte volna a feloldo kodot. Legkozelebb mar fizetos lesz a kivonulas...."

Akkor az őrt le kell baszni, hogy miért aludt a kert másik végében.

(#29615) Jahno válasza zetor2000 (#29600) üzenetére


Jahno
őstag

Ez elég karaj.

Viszont a melóban annyi elégett/lekonyult kici occó tápos cucc van, hogy már szabályosan félek tőlük.

(#29616) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na vegre vilag vegere is megerkezett a pixel3. Este kiprobaljuk csak nem akartam a kibontas oromet elvenni paromtol.

(#29617) blueboi69 válasza Bujdy81 (#29602) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Huhh, nem tudom, most pontosan, pedig egyszer már lemértem, de beírom ide, amint megvan.

Oks, megnézhetjük, addig megfejtem, hogy fér be a bringa az autóba.
Lehet egyébként egy nagyon picit kellene csak emelni és előre dönteni az ülésen és már jó lenne.

(#29618) ezittketto válasza -NoVa- (#29495) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Most vagy te vagy nagyon magas, vagy az asztal túl alacsony..

(#29619) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Nincs valamelyikőtöknek elfekvő 32col környéki LCD tévéje?
Anyum LG-jének kékes lett a képe, így eléggé élvezhetetlen..

(#29620) qnadam válasza ezittketto (#29619) üzenetére


qnadam
veterán

van!
dobozzal, sose használt, occsó, lg, még garis. mondjárt megkérdezem a típusát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29621) ezittketto válasza qnadam (#29620) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Az nem is annyira érdekel, de az ára annál inkább. :) :R

(#29622) Jahno válasza qnadam (#29620) üzenetére


Jahno
őstag

Az drága :-D Én is elmegyek hetente kétszer venni valamit, aztán vagy elviszi előttem más, vagy hülye a júzer.

(#29623) Jahno


Jahno
őstag

Így nyomják a tűzoltók, nincs mitől tartani:

https://index.hu/belfold/2019/07/28/a_libegovel_mentettek_ki_a_bajbajutott_idos_kirandulot_a_tuzoltok/

[Igu kedvéért linkesítve]

(#29624) qnadam válasza ezittketto (#29621) üzenetére


qnadam
veterán

ahhoz kell tudnom a típusát :D nemsokára megmondom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29625) FőDudu válasza Jahno (#29623) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt akarod mondani, hogy tok felelslegesen treningeztek? ;)

Ha mar ott all a tuzolto jarmu a hatterben, akkor akar el is vihettek volna a serultet, nem?

FőDudu

(#29626) Jahno válasza FőDudu (#29625) üzenetére


Jahno
őstag

Szállítás az Országos Mentőszolgálat feladata, tűzoltó autó nics felkészítve betegszállításra sem. Bár amilyen arcok telefonálnak a 112re, azok szerintem bármit is rendelnének..

(#29627) ezittketto válasza qnadam (#29624) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Félek tőle, hogy drága lesz (nekem), ha ennyire újszerű, de mindenképp köszönöm...
Anyumnak nagy igényei nincsenek. Sima HD Ready bőven elegendő és, hogy ne legyen kékes a képe.. :)

(#29628) FőDudu válasza Jahno (#29626) üzenetére


FőDudu
addikt

Marmint a mentoig. Ami a csuszos utak miatt nem tudott odamenni.
Ha jol ertettem...

FőDudu

(#29629) Jahno válasza FőDudu (#29628) üzenetére


Jahno
őstag

A libegő alatti sártenger csúszott.

(#29630) Jahno válasza ezittketto (#29627) üzenetére


Jahno
őstag

Túrd a Jófogást és Face piacot, 20-25ezer körül már akad mindenféle, csak bírj el a hülyékkel. Most Cegléden talátlam egy seftest, végén még onnan rendelek futárral, mert ha ilyen nagyban nyomja akkor talán nem lesz baj vele. Most csúsztam le egy kicsit pixelhibásról 10esért, fasza Fülöp ambilájt. Előtte meg egy nem is túl régi Navon.

(#29631) Phülöp válasza Jahno (#29623) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29632) ezittketto válasza Jahno (#29630) üzenetére


ezittketto
csendes tag

A Dudu féléből már gondolom nem maradt egy darab se ugyi?!

(#29633) qnadam válasza ezittketto (#29627) üzenetére


qnadam
veterán

megvan, ilyen e. 40-ért odaadom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29634) -NoVa- válasza ezittketto (#29618) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy lejjebb vannak a kezeim, mint a szemem, és nem célom görnyedni állandóan? Azért szokás emeltebb monitorral dolgozni sok órát.

(#29635) ezittketto válasza -NoVa- (#29634) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem az a bajom vele, hogy emelt, hanem hogy még úgy is felfelé néz..

(#29636) qnadam válasza -NoVa- (#29634) üzenetére


qnadam
veterán

+1, a legnagyobb kibaszások egyike a nem állítható magasságú monitor.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29637) Jahno válasza ezittketto (#29632) üzenetére


Jahno
őstag

Nem hát. Ahhoz kevés a helyünk, hogy csak így el legyen a sarokban.

(#29638) Samott


Samott
addikt

Ha mar TV, dlagaszagaink topik:



A konzol sajat gyartmany... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29639) ezittketto válasza qnadam (#29633) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszönöm szépen és tudom, hogy ez ennyiért tulajdonképp ajándék :R :R , csak tényleg ilyen 20-25-nél többet nem szívesen költenék most erre.

(#29640) ezittketto válasza Jahno (#29637) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Érthető..

(#29641) -NoVa- válasza ezittketto (#29635) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kép csak illusztráció, a saját asztalomhoz nem férek oda épp, mert telepakolták a gyerekek "ragaszdmegapa" típusú játéktörmelékkel.

(#29642) Gabibácsi válasza FőDudu (#29625) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze, elüldögélhet a platón, a víztartály mellett, vagy a tűzoltók ölében

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29643) qnadam válasza ezittketto (#29639) üzenetére


qnadam
veterán

egy hoteles van még, de azt jótékonykodni szántam. mondjuk legrosszabb esetben eljótékonykodom az árát :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29644) ezittketto válasza qnadam (#29643) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Azt nagyon megköszönném..
Persze csak ha nem ugyanennyiért adnád.. :DDD

(#29645) Jahno válasza ezittketto (#29644) üzenetére


Jahno
őstag

Távirányítóm van hozzá, ha kell.

(#29646) ezittketto válasza Jahno (#29645) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:R

(#29647) qnadam válasza ezittketto (#29644) üzenetére


qnadam
veterán

mittomén, 15? azt megkapja mondjuk az agármenhely, vagy valami.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29648) ezittketto válasza qnadam (#29647) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nagyon jól hangzik. PÜ-zzünk :)

(#29649) -NoVa- válasza Bujdy81 (#29603) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Egy hardcore TT-snek a nyereg kb. 15-20 centivel magasabban lenne, a kormány meg kb. vízszintes lenne..."

Nem csak MTB-m van :D

(#29650) Jahno válasza qnadam (#29647) üzenetére


Jahno
őstag

Valakinek környékbeli óvodába nem kell félig használt A4es lap hajtogatni, nyomtatni? Százával dobom ki a vackokat, amin nincs látványos céges titok, azt egy dobozba összegyűjteném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.