Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) zetor2000 válasza Gabibácsi (#29499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Innen nézve nem festett, csak az oldala:

https://deskthority.net/viewtopic.php?t=8102

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29502) Phülöp válasza -NoVa- (#29500) üzenetére


Phülöp
addikt

Az előző listára írtam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29503) zetor2000 válasza qnadam (#29498) üzenetére


zetor2000
senior tag

A márkás gépeknél ott van még, hogy készre szerelve kapod, oprendszerrel, egyetlen darab telepítő cd-vel, amin minden alap vacak elérhető, esetleg adnak mellé 8 másikat, amin kiegészítők vannak. Meg az, hogy service tag alapján lekérheted, meddig garos, és ez alapján drivert is kereshetsz, vagy összeállíthatod azt a csomagpt, amire szükséged van.
Emellé jön a nyalóka, hogy "másnapra" (következő munkanap) megjavítják, bárhol vagy a bolygón.

Ezek mellett az "összerakott / rakatott" vagy odahaza összerakós gépek sem feltétlen rosszak. Sőt, szerintem sokunknak van/volt némi desktop szerelési élménye. Ha nem is mostanában, de régebben, valamikor.

Nekem mondjuk a napokban, mert VGA-t cseréltem. Rá kellett jönni, hogy mi a difi a 6 és a 8 tűs PCI-X tápcsati közt, mert nem akart elindulni ez a 1060... úgyhogy forrasztani is kellett egy levágott vezetékből "VGA táp" konvertert, mert bemenni a városba nem akarózott.
(2 extra föld vezeték a difi, semmi többb... de ettől a VGA azt hiszi, hogy a táp az valami hűde komoly, és képes 150W leadására. És ettől elindul a mezei tápról a hűde komolynak tűnő MSI GeForce 1060.)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29504) Jahno


Jahno
őstag

Talán Igu / enpera vonalnak jó lehet, tahó klipp északi módra (minimál költségvetéssel), de a kocsmazene az rendben van:

https://www.youtube.com/watch?v=TFf3f8br6Jw

(#29505) Jahno válasza qnadam (#29498) üzenetére


Jahno
őstag

Nekünk ez nagyban különösen jó, meg akkor ha minden mindenkinek sürgős. Vasak nem nagyon akarnak dögleni, de 4 év garival kapjuk, nagyban kicsit olcsóbban is és ha van is tartalék, semmit nem kell csinálni csak egy webes felületen bekattintani a bajom aztán másnap jönnek. Igaz egyik szerelő morgolódott, hogy minek barmoltuk szét a gépet, másik csak meglepődött, hogy kezébe adtuk a hibás alaplapot/kijelzőt, aláírtuk és igazából kész is, ujjgyakorlatként majd össze is rakjuk

(#29506) BobaHWSW válasza FőDudu (#29485) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Muszaj az i7?

Az i5 az passziv hutesu, az i7 meg hajlamos vonyitani. Nalam ez volt a donto tenyezo.

(#29507) FőDudu válasza BobaHWSW (#29506) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nalam is felmerult, meg ugye i5 tovabb birja egy toltessel.
Procira nekem igazabol nincs szuksegem, de a 16 giga ram az musthave.

FőDudu

(#29508) ncc1701 válasza FőDudu (#29507) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz az intel HT bugjai miatt a HT-t gyakorlatilag tán már jobb is kikapcsolni.

A következő notim tuti valami ryzen procis lesz. Eddig sem voltak szarok az utóbbi pár évben, most már az intelt le is lépték, olcsóbban, kevesebbet is fogyasztanak, minek vennék intelt? :)

(#29509) Jahno válasza ncc1701 (#29508) üzenetére


Jahno
őstag

Mert működik, saját magával és mindennel kompatibilis az utasításkészlete és hát. Jó, hogy nem Cyrix baze :-D

(#29510) FőDudu válasza Jahno (#29509) üzenetére


FőDudu
addikt

Lattam a heten egy NCR bankautomatat belulrol.
Osszesirnad magad, ha meglatnad mekkora taknyolas az egesz.

Sima W7 bootol, semmi POS verzio vagy egyeb. Eszemmegall.
Hatul benne egy kis Cisco router, egy mikrotik switch, egy mikrotik LTE/GPS, egy online szunetmentes, a kamerajanak a DVR-je, stb. Ehhez kepest a Shuttle XPC-m egy muszaki remekmu volt.

FőDudu

(#29511) Gabibácsi válasza Jahno (#29509) üzenetére


Gabibácsi
tag

Motorola a király

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29512) Jahno válasza Gabibácsi (#29511) üzenetére


Jahno
őstag

Nézzed meg Te is ezt a youtube videós Ábel-zenét. Van remény még itt a Kozsó világban. Legalábbis szerintem.

(#29513) zetor2000 válasza Jahno (#29512) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, egynek kellemes, bólogatós, a szövege is rendben van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29514) Jahno válasza FőDudu (#29510) üzenetére


Jahno
őstag

Kívülről is látszik, hogy tákolmány (ha olyan a fény, akkor a kamera mellett valamennyire bele is lehet látni). Lassú az egész, még a pin beírásnál is pöcsöl, pénzbeadó nyílásának a mechanikai tervezése is lófasz, nem csak a Win meg a többivel lesz itt baj. De ha nem is POS verziós, teljesen jó kiherélt és működőképes cuccok vannak a piacon ilyesmikre. Én most próbaképpen júzerek gépeire is POS meg egyéb verziós Wint rakok és egyelőre bevált...

(#29515) Phülöp válasza Jahno (#29504) üzenetére


Phülöp
addikt

Hány évet kell fórumozmia egy átlagos képességű, 40 közeli informatikai szakembernek, hogy képes legyen egy hozzászólásba kattintható linket beilleszteni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29516) ncc1701 válasza Jahno (#29509) üzenetére


ncc1701
veterán

Ma már nem menő szidni a ryzeneket. Csak szólok. :)

(#29517) zetor2000 válasza Phülöp (#29515) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kijelölöd, jobbklikk, link megynitása.
Firefox képes rá... mert megérdemled.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29518) FőDudu válasza Phülöp (#29515) üzenetére


FőDudu
addikt

Mobilrol nem egyertelmu.
Ha meg atvalt desktop verziora, akkor pinchzoomolhat amig megoszul.

Szoval van az a helyzet, hogy leszarja az ember...

FőDudu

(#29519) FőDudu válasza zetor2000 (#29517) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg az android is.
Lehet az imadott BB nem.

FőDudu

(#29520) Phülöp válasza zetor2000 (#29517) üzenetére


Phülöp
addikt

PH! app-ban nincs kijelölés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29521) Jahno válasza Phülöp (#29515) üzenetére


Jahno
őstag

Oldja meg a motor. De ha kell linkesítem, annak ellenére, hogy nekem mindenhol műxik.

(#29522) Jahno válasza ncc1701 (#29516) üzenetére


Jahno
őstag

Nem vagyok elég trendi.

(#29523) Jahno válasza zetor2000 (#29513) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg közben némi nemű műszaki leírás, mert a digit kavaró mellett akadtak csöves cuccok is. Valamint az énekes srác dobol, gitározik, énekel és adja saját maga háttérvokálját. Egyedül a csíkos pólós csávó adja a szólógitárt. Ő meg színpadon is úgy tolja, mint a klippben, szóval még megjátszania sem kell magát. Aki nem ismeri az menjen el borért és mondjon el X miatyánkot.

Nade. Műszakilag:

"A mix bemegy ebbe az analóg harmónikus dúsítóba, aztán ebbe az analóg limiterbe, aztán a finalzerrel helyre teszünk ezt-azt, visszarögzítve és meg van sebészkedve. De itt most visszasterilizálja a mocskot, pedig direkt piszkítottam össze, amit kapott... szóval jelenleg jobb, ha nincs a láncban."

(#29524) Jahno válasza Phülöp (#29520) üzenetére


Jahno
őstag

(#29525) Gabibácsi válasza zetor2000 (#29517) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem megy, de jobbklikkem sincs :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29526) eattila válasza Phülöp (#29520) üzenetére


eattila
csendes tag

phapp nem műxik nálam kb fél éve. Megdöglött, újratelepítés után sem megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#29527) zetor2000 válasza Samott (#29283) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szombat reggel van, feködjetek vissza:

...én kérek elnézést

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29528) Phülöp válasza Jahno (#29524) üzenetére


Phülöp
addikt

Kifejezetten kellemes.
Köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29529) Phülöp válasza eattila (#29526) üzenetére


Phülöp
addikt

A SmartProjects-féle verziót nézd meg, az az új.
Van reklámbanner alul használat közben, de ha a támogatás gomb alatt kattintasz egy fél perces reklámra, akkor 5 napig (120 óra) nem lesz több.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29530) FőDudu válasza Jahno (#29514) üzenetére


FőDudu
addikt

W7-ThinPc eleg jol mukodik, kb ugyanazok a frissitesek is hozza.

FőDudu

(#29531) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez eleg kemeny:
https://24.hu/belfold/2019/07/22/tuzoltosag-orban-bakondi-katasztrofavedelem/

Mivel pont mult heten volt tolunk nem messze tuz, igy lattuk mi es hogyan mukodik itt nalunk a falun. Nincs mitol felnunk.

Nem tudom, hogy a fenti link csak egy panaszkodo kollega nyilatkozata, vagy valoban ilyen a helyzet.

FőDudu

(#29532) Samott válasza FőDudu (#29531) üzenetére


Samott
addikt

Nekem itt srehen lakik a Dezso ba, o a helyi tuzoltok egyik torzsgrdatagja, o tudja kit kell hivni ha baj van.

De tenyleg hihetetlen ahogy mindenkit szopatnak ebben az orszagban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29533) Gabibácsi válasza FőDudu (#29531) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mindjárt gondoltam hogy nálatok minden tökéletes :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29534) FőDudu válasza Gabibácsi (#29533) üzenetére


FőDudu
addikt

Hat persze. Ide erdemes jonni, nem menekulni kell ahogy az oroszoktol :)

FőDudu

(#29535) Gabibácsi válasza FőDudu (#29534) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mondjuk senki sem menekül, de biztos igazad van ebben is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29536) FőDudu válasza Gabibácsi (#29535) üzenetére


FőDudu
addikt

Jeligenk:'ertunk Mindenhez IS' :)

FőDudu

(#29537) FőDudu


FőDudu
addikt

Erdekes probalkozas.
https://edition-m.cnn.com/2019/07/26/sport/kargo-autonomous-ai-delivery-vehicle-supercharged-spt-intl

Mar igy is eleg jo mondjuk egy Amazonos hazhozszallitas (nekem max 3 nap volt barmit is rendeltem), ha ebbol ki tudjak vonni az emberi tenyezot es meg kenyelmesebb is lesz a nekem megfelelo idoben hazhozszallitva az nagy lepes lesz.

Persze sok sofor munka nelkul marad, tehat barmilyen elorelepes is lesz valakinek fajni fog.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29538) eattila válasza Phülöp (#29529) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi! Meglesem!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#29539) Jahno válasza FőDudu (#29531) üzenetére


Jahno
őstag

Hány vonulásuk van havonta? Olvasod a riasztási naplókat és a helyi tűzoltós fórumot?

(#29540) Phülöp


Phülöp
addikt

#comic pictures

finn kismadarak nem aprózzák el

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29541) Jahno válasza Phülöp (#29528) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem eléggé bejön ez a bluesos vonal, de kitalálta, hogy nem lesz egy megrajzolt stílusa, hanem az albumon minden szám másképp fog működni, de azért ilyen szöveget előadni:

https://abellabel.bandcamp.com/track/fck-sht-up

(#29542) FőDudu válasza Jahno (#29539) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell mindenbe beleszolast engedni a civileknek.
Semmi kozuk hozza mennyi riasztas es mennyi vonulas van.
Kar beleugatni olyanba amihez gozuk sincs.

FőDudu

(#29543) Jahno válasza FőDudu (#29542) üzenetére


Jahno
őstag

Nem beleszólni, csak úgy tájékozódás jelleggel. Ha semmi közünk nem lenne hozzá, akkor lehet nem csináltak volna rá mobil alkalmazást 5+ éve. Bár FTP már régebben is befogta a szájukat, legjobb kocsmában tájékozódni.

(#29544) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy ez a hohullam eleg erdekes.
34 fok van ugy, hogy ma meg nem lattuk a napot.... Es meg paras is.
Tudom, ne sirjak, van klima es medence is.

Szomszed meg bogracsol - jol birjak.
Mondjuk a vendeg valami indiai/paki lehet a szine szerint, van veluk egy 3 eves forma kislany egy egy meg eppencsak maszo kisebb is. Gyerek legalabb lat sotetebb boru gyereket is. Erre ritka.

Pont idealis arra, hogy 2 furdes kozott lemenjen az upgrade a virtualis gepeimen amik honapok ota be se voltak kapcsolva. Ezert kell a 16GB ram a tervezett Surface-re is. Bar igazabol a bootcamp W10 siman elmegy mar 2 gigaval is - sot egesz hasznalhato altalanos celokra.

Nova: Surface-en van valami hasonlo mint a 3 ujjas swipe a MBP-n amivel a kulonbozo ablakok kozott lehet lapozgatni? Marmint kepernyon es nem billentyuzeten.... Azaz erintokepernyos Mission Control ugyebar...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29545) FőDudu válasza Jahno (#29543) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem igazan izgat ilyesmi. Mindenki teszi a dolgat, nem szol bele a masik munkajaba/eletebe.
Nyugi van, minden megy a maga medreben.

FőDudu

(#29546) Jahno válasza FőDudu (#29545) üzenetére


Jahno
őstag

De akkor mi lesz az összehasonlítási alap, hogy melyik országban kell félni? Vagy ha más nem, akkor érdekel az ex-főnököm életpályája, na, ha már így lnkelted :-D

(#29547) FőDudu válasza Jahno (#29546) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell ahhoz nagy okossag, hogy tudja az ember melyik orszag ami 'veszelyes' es melyik ami nem.

De ha mar itt tartunk, akkor nemi olvasnivalo.
https://www.atlasandboots.com/most-dangerous-countries-in-the-world-ranked/
Biztosan van meg par masik hasonlo rangsor, de ketlem, hogy lenne olyan ami forditott sorrendet hozna ki.

Persze biztosan hazudnak a libsik, hogy az oroszok az elso tizben vannak, mig a magyarok a 143 a szlovenok meg 156.

FőDudu

(#29548) Jahno válasza FőDudu (#29547) üzenetére


Jahno
őstag

Szudán, Jemen és ilyesmi okés lehet, de még nem értem az összehasonlítás alapját. Mert nyilván minden ország a saját bevallása alapján van pontozva, az meg teljesen másképp súlyozódik.

(#29549) zetor2000 válasza FőDudu (#29531) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a tűzoltó-katasztrófavédő dolog biztos b*ssza a csőrüket a tüzeseknek. A másik a bérezés. Ez a 150-160as kezdőfizu háttööö... hagyjuk. Az, hogy elvették a korengedményes nyugdíjt, eléggé odab*szott nekik, megintcsak. A 24-48 meg eléggé sz*pós beosztás, ha már 24, akkor 72 kéne, hogy rendesen pihenhessen is. (vagy fusizzon)
A másik, ami említve van, hogy a "főnök" nem kolléga, mint pár éve volt, hanem valami felkent ficsúr, aki asse tudja, mi a tűz. Meg ez a 112... ha a fele igaz, amit említ a cikk, már az elég tré.
Ésakkor jön az, hogy milyen a szerelés, amivel / amiben vonulnia kell... Nos, ha a fizu vacak, a főnök olyan, amilyen, de lehet dolgozni, mert van felszerelés, akkor azt mondom, még elmegy... de hogy dolgozni se hagyják, mert nincs mivel, mert van, de tulképp csak azért, hogy a leltárban meglegyen, de használni már nem lehet.
Azé' szörnyű szar lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29550) ncc1701 válasza FőDudu (#29531) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem sírás, tényleg rohadtul kib@sztak velük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.