Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29301) Jahno válasza FőDudu (#29298) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés, hogy ez mennyire van így vagy melyik sajtóban hallottad.

(#29302) Jahno válasza Gabibácsi (#29293) üzenetére


Jahno
őstag

Blááááá, gazdasági bevándorló, szédíti és kisemmizi a haverom, pfujj... Na jó, egyszer már sört is ivott velem. Vagy kétszer. És pálinka ügyben is jó az ízlése. Hümmm, nagy baj nem lehet, felőlem tán maradhat is, de milyen nénikéje süt házi vodkát?

(#29303) Sipi-


Sipi-
tag

Nem találok téglalap alakú (pl. 120x30 centis) fürdőszobai (páraálló) mennyezeti lámpát. Semmi csicsa, egyszerű fehér, ledes kellene.
Pedig már napok óta lámpákat nézek mindenhova és úgy tűnik már csak ez hiányzik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29304) zetor2000 válasza Jahno (#29300) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit hallottam, az pont nem ez, meg annyian vannak, hogy az már szemet szúrna. Pláne ott, ahonnan hallottam, hogy melóznak. Mondjuk úgy, hogy egy 'autóipari beszállító"nál. A munkaviszonyuk nem feltétlen patyolat, de valami közvetítőn keresztül vannak foglalkoztatva. Meg ezeknek kábé fix a helyük.

Persze van a másik véglet is, de én most pont nem arra gondoltam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29305) Gabibácsi válasza FőDudu (#29296) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem így megy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29306) Gabibácsi válasza FőDudu (#29298) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálam aztán sok gold van, de tényleg
Meg ő is nagyon ukrán, nem pedig egy orosz diplomás manager

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29307) Gabibácsi válasza Jahno (#29302) üzenetére


Gabibácsi
tag

Léna néni az. De most lekvárt is főztek nekem :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29308) Jahno válasza Sipi- (#29303) üzenetére


Jahno
őstag

Kis helyen menyóra mi a fenének ekkora és pont ilyen arányban? Fel kell rakni ami van, amúgy nem pára álló is kibír simán 20 évet.

[ Szerkesztve ]

(#29309) Jahno válasza Gabibácsi (#29307) üzenetére


Jahno
őstag

Jajaja, azaz. Dimitrij is megmondta.

(#29310) Gabibácsi válasza Jahno (#29308) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én még sosem láttam páraálló lámpát fürdőszobában, ez valami úri huncutság lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29311) Jahno válasza Gabibácsi (#29310) üzenetére


Jahno
őstag

Egy kell lesnem az új szabványt, eleve a dugaljaknak meg hasonlóknak is 70 centis védőtáv volt előírva. Mikor mi, amúgy raktam amit a villamosmérnök a tervre rajzolt és kész. Csak most elképzeltem a méteres diffúz lámpát. Jahh, minnyá hazaesek és mutatok fürdőt. Csak fennforgás volt. Haver azért adott fotógépet az esküvőre, mert adtam a lány ismerősének kölcsön egyet nyaralásra. Az most jött vissza és viszem szomszédnak kölcsön aki hajnalban indul nyaralni és esküvőre adott kölcsön pár ezt-azt. Én meg havernak jöttem sokkal, így buszmegállóban inkább a csajait hívtam meg aperol spritzre meg egyébre, aztán gyorsan beugrottunk egy BK asszisztenciára, hallgattunk népzenét, kaptam egy másik objektívet amit még reggel ki kell deríteni, hogy ki tulajdona, mert tetszik és drága. Szóval mindegy, 9 után elindultam haza, megint magam sem tudom követni, aztán jók vagyunk. Holnap enperával iszom egy valamit, az bisztossss...

(#29312) Sipi- válasza Jahno (#29308) üzenetére


Sipi-
tag

Nincs még semmi, nem tudok mit felrakni :) Jó más arányú is, csak valamennyire téglalap alakú legyen. Igazából el van cseszve a plafonban a kiállás és egy téglalap alakú ezt elrejtené (mindegy neki, hogy középen vagy az egyik széle felé jön le a plafonból a kábel).
Azt mondod, hogy nem lényeges, hogy IP44-es legyen, mehet IP20-as is? Van elszívó meg az ajtón is van kivágott szellőzőrács.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29313) Jahno válasza Sipi- (#29312) üzenetére


Jahno
őstag

Nem szauna ez, fürdőben semmi nem lesz ennyire párás, de döntse el a mérnök vagy a villanyász....

Hosszúkás és fröccsenő víz ellen védett pld. ez, vagy attól függ mekkora az a téglalap:

https://www.egloshop.hu/94881-eglo-wasao-1-led-ip44-fali-mennyezeti-lampa

(#29314) Jahno válasza Gabibácsi (#29310) üzenetére


Jahno
őstag

Na, szóval így kell ezt veretni (és nem Málta):

(#29315) zetor2000 válasza Sipi- (#29303) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálam 10 éve van a fürdőben sima, 3 karos szpot. eddig semmi baja. Ha lenne, megint ilyesmit vennék. Egyik legolcsóbb Ikea termék volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29316) eattila válasza Jahno (#29314) üzenetére


eattila
csendes tag

Legjobb! Tuti felébredsz a reggeli zuhankor :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#29317) Sipi- válasza Jahno (#29313) üzenetére


Sipi-
tag

Ez 20x10 centis, elég messze van a 120x30-tól :)
Eglo teljes választékát ismerem, kb. már fejből is. De szerintem elengedem az IP44-et. A mostani fürdőben is normál lámpa van, semmi víz vagy páravédelem nincs rajta.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29318) Sipi-


Sipi-
tag

Yarison két napja olajcsere, most meg műszaki vizsga. Drága fenntartani :DD (Bár egy kuplungcsere majd következni fog, mert még nem csúszik igaz, de az utánállító a szervíz szerint már eléggé kint van és néha ugrál is a kocsi kuplungoláskor.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29319) Samott


Samott
addikt

"7 órakor a betegek beözönlenek a váróterembe, hogy az ajtókra kirakott sorszámokból vegyenek maguknak. Ezeket elvileg maguk osztják el egymás között az előzetesen cetlikre írt sorszámok alapján. A régebben oda járó betegek már azt is tudják, hogy 2-es sorszámot nem osztanak ki, mert az már korábban eltűnt vagy elveszett a rendelő ajtajánál kirakott hivatalos sorszámok közül. "

Szűk lépcsőházban tolongva várnak sorukra a rákos betegek a kórházban - Nem eleg hogy beteg vagy, ott basznak ki veled ahol tudnak. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29320) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Videórendelés témakörben szeretnék egy kis segítséget kérni..
Tudtok nekem olyan videóvágó és szerkesztő programot ajánlani, ami valóban ki is használja a GTX 1070-es NVIDIA kártyában rejlő lehetőséget?

Tegnap próbáltam egy videót szerkeszteni. Végül már több programmal is próbálkoztam, ahol aktívnak/kipipálhatónak/támogatottnak mutatta a NVIDIA féle gyorsítást, de belépve a feladatkezelőbe az látszott, hogy csak a procit pörgeti 100-on a videókártyához hozzá sem nyúlt egyik sem.. :(
(ennek megfelelően jó lassan is készült el az adott projekt..)

Előre is köszönöm segítségteket.

(#29321) FőDudu válasza Sipi- (#29317) üzenetére


FőDudu
addikt

Olasz Bricostore-ban van Inspire Gdansk markaju 120x30 es 120x45 centis LED panel. 1.5cm vastag, 4000K szinhomersekletu, 45W, 4200 Lumen, 69 Euro.

[link]
Majdnem olyat vettem, van rola fotom.

Ez pl. hiaba spanyol, szallit hozzank:
[link]

Amazonrol siman megrendelheted. Nem kell a magyar boltokra hagyatkozni.
Mostanaban onnan rendelek mindent, ami meg megdoglott rogton refundoltak (Fiio BTR3).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29322) Samott


Samott
addikt

"A következő sorok egy olyan autóról szólnak, mely 999 köbcentit kínál 13 millió forintért. Tudom, hogy ez egyben pompás apropó arra is, hogy a cikket ezennel be is fejezzük, erős is bennem a kísértés."

Karotta: Levél Irrelevanciából (Audi A1 30TFSI S Tronic)

Nem tudom jo otlet-e Karottat engedni tesztet irni a totalcaron... akkora a kontraszt a tobbihez kepest. Na jo a Csikos meg jo altalaban, de mar a Winkler is csak alibizik...

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29323) FőDudu válasza Samott (#29322) üzenetére


FőDudu
addikt

A 1.3M kilometerrol 320e kilometerre tekert 530 is jo kis erdekesseg...

FőDudu

(#29324) FőDudu válasza Sipi- (#29318) üzenetére


FőDudu
addikt

En marciustol halogattam, juniusban meg is doglott.
Volt kis hangja a kinyomocsapagynak, szet is esett.

Szerencsere a haz elott indulaskor, igy asszony autojaba atulve siman megoldottam a napi dolgokat assistance meg repitette az autot a szervizbe.

FőDudu

(#29325) Samott válasza FőDudu (#29323) üzenetére


Samott
addikt

Igen, kozszolgalatban meg fogyasztovedelemben igyekeznek, de a tesztek nem erik el ezt a szinvonalat. A masik mai cikke az audi fedelzeti rendszerenek magyaritasarol is nagyon jo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29326) FőDudu válasza Gabibácsi (#29306) üzenetére


FőDudu
addikt

nehez kovetni milyen szlav nokre buksz eppen ;)

FőDudu

(#29327) FőDudu válasza Jahno (#29301) üzenetére


FőDudu
addikt

Szabolcsi rokonok meseltek, hogy arrafele komplett utcakat nepesitettek be az igy attelepult ukranok.
Aztan nemelyik elkottyantotta, hogy sose volt magyar felmenoje, csak okosba megoldottak, igy lett magyar.

FőDudu

(#29328) Jahno válasza Sipi- (#29317) üzenetére


Jahno
őstag

Ja már én is hülye vagyok, centire néztem, ááááááááá.

Ipari lesz az, de kiveri a szemed és nem fog tetszeni a dizájn sem:

https://lumenet.hu/muller-licht-office-prismatik-18w-ip20-2x4000k-120

(#29329) Jahno válasza FőDudu (#29327) üzenetére


Jahno
őstag

És hallotta valakitől (:-

(#29330) Jahno válasza ezittketto (#29320) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs.

(#29331) Samott válasza FőDudu (#29327) üzenetére


Samott
addikt

Van valami egyezmeny ami alapjan az ukranok/ruszkik magyar nyugdijat kaphatnak ha attelepulnek. Es a magyar nyugdij magasabb mint az otthoni. Meg a fizu is magasabb itt. Meg ugy altalaban egyszerubb az EU-ban mozogni magyar utlevellel. Szoval boldog boldogtalan behazud egy magyar felmenot es mar kapja is az allampolgarsagot. Eleg sok botrany volt benne, de kb. az jon be igy aki akar.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29332) Jahno válasza Sipi- (#29303) üzenetére


Jahno
őstag

Na, 120x30, olyan amilyen:

https://lumenet.hu/globo-41604d5-rosi-mennyezeti-led-lampa

(#29333) FőDudu válasza Samott (#29331) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont errol beszelek. Csak ezt is latod senki nem hiszi el.

Ahelyett, hogy pl. nyugdijat emeltek volna, adtak a sok ingyenelonek magyar nyugdijat meg hasonlo dologkat a szavazatokert cserebe.

FőDudu

(#29334) Gabibácsi válasza FőDudu (#29327) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is mondta egy havercsaj hogy jönnek át az ukránok SZAVAZNI.
Mondtam gondolja át kicsit...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29335) Gabibácsi válasza FőDudu (#29326) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egy biztos, nem a pénzemre buknak :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29336) FőDudu válasza Gabibácsi (#29334) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ukran, mert mar kettos allampolgar.
Aztan mar lakni is atjonnek, mert itt jobb.

Ukrajnaban nyomor van. Nekem is van itt ukran kollegano.
Valami 200 Euro koruli fizu remlik - ahhoz kepest az itteni 'ezres' takaritoi allas is meses osszeg.

FőDudu

(#29337) Sipi- válasza Jahno (#29328) üzenetére


Sipi-
tag

:Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29338) Sipi- válasza Jahno (#29332) üzenetére


Sipi-
tag

Ez ugyanúgy IP20, akkor inkább már IKEA FLOALT, az ki is néz valahogy :)
De igazából az IP44 is csak fröccsenő víz ellen védett, az ellen meg egy ilyen zárt lámpa is védett. Meg egyébként sem szokásunk a plafont fürdetni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29339) FőDudu válasza Sipi- (#29338) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert vennel dupla aron Ikeas szemetet?
Ott amit linkeltem, 50 Euro koruli darabaron.
5 ev gari, IP44. Mi kell meg?

FőDudu

(#29340) ezittketto válasza Jahno (#29330) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát ezt jól rövidre zártad.. :D
De amúgy nekem is ez a tapasztalatom.. :(
Akkor adjam el a videókártyát és hintsem be sóval az egészet?

(#29341) ncc1701 válasza ezittketto (#29340) üzenetére


ncc1701
veterán

Linus valamelyik nap bővítette a rendser szerverét, ott említette, milyen progit használnak, mert direkt mutogatta, h asszem 1080 volt a gépben, és használja. Valamire. Ehun vané.

[ Szerkesztve ]

(#29342) Vodike válasza Jahno (#29332) üzenetére


Vodike
tag

Mi toluk vettunk eleg sok mindent, pl ezeket is: http://www.anrodiszlec.hu/index.php/cPath/68_190

exTiga

(#29343) FőDudu válasza ezittketto (#29340) üzenetére


FőDudu
addikt

Adobe Premiere Pro tudja hasznalni az ilyeneket - csak a project properties alatt ki kell valasztani a 'Cuda/Mercury Playback Engine' opciokat...

Olvass utana, nalunk egyik bedolgozo tolja ilyennel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29344) -NoVa- válasza FőDudu (#29343) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van neki ára, 2x annyi rá az előfizetés, mint a Photoshop + Lightroom párosra. Én csak halkan írom, hogy iMovie simán kihajtja a procit és a GPU-t maxon, csak szivatjátok magatokat Windowssal munkára. Az gaming oprendszer, arra kifogástalan, munkánál csak a baj van vele :D

(#29345) Jahno válasza ezittketto (#29340) üzenetére


Jahno
őstag

Játszani nem lesz jó?

(#29346) FőDudu válasza -NoVa- (#29344) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem hasznalok ilyet - valami Marketinges bedolgozo hasznal ilyet. :)

Grafikusnak van Adobe CC elofizujuk es annyi.
A tobbit kulsos csinalja, tok felesleges erre eszkozt es embert tartani kis cegnel.

Hova jutnank, ha hagynam, hogy a homogen eszkozparkban GTX1070 meg hasonlo cuccok legyenek....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29347) Jahno


Jahno
őstag

Álláshirdetésből idézve:

"Csocsó asztal sincs és kimaradnak a reggeli csoportos ölelkezések is. "

Összességében a szöveg többi része alapján is tudja, hogy kit keres, mivel, miért, mennyiért. Van még remény a világon.

(#29348) -NoVa- válasza FőDudu (#29346) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezért mondom, még a fotós Adobe CC előfizetésem havi 8$-ért nem fáj, de havi 20-ért egy Premiere az már feltételez némi pénzkeresést is az áráért.

(#29349) FőDudu válasza Jahno (#29347) üzenetére


FőDudu
addikt

multikulti, koedukalt mellekhelyiseg, openspace iroda?
A fentiek is kb. megfontolas targyat kepezik - openspace-be soha nem mennek.

FőDudu

(#29350) -NoVa- válasza FőDudu (#29349) üzenetére


-NoVa-
őstag

Voltam OpenSpaceben, leszek is szerintem, most nem vagyok. De van Bose QC35-öm, Spotify, minden szükséges kellék adott :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.