Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29051) FőDudu válasza WiZARD (#29048) üzenetére


FőDudu
addikt

A barista az ugye fokepp kavet foz?

Tehat nem pincer/takarito/aruatvevo/mosogato/stb.

FőDudu

(#29052) -NoVa- válasza #09908736 (#29050) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Nálunk meg a fiam úgy döntött, hogy az összegyűjtött zsebpénzét egy XboxOne-ba fekteti."

Alig várom :D

Egyelőre 4 évesen az összegyűjtött apróiból még nem jön ki XBox, de már tudom neki azt mondani, hogy megfogjuk, bemegyünk a belvárosba, és elparkoljuk.

(#29053) #09908736 válasza -NoVa- (#29052) üzenetére


#09908736
törölt tag

Vasárnap táborba megy, mondta, hogy játsszak helyette, mert ha nemtommennyit játszik, akkor kap új skin-t ajándékba. Mondtam neki, pakolás kellős közepette pont lesz időm játszani.

(#29054) Jahno válasza FőDudu (#29051) üzenetére


Jahno
őstag

Kávét főz, csak ért is hozzá.

(#29055) -NoVa- válasza Jahno (#29054) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt mi is tudjuk, mindenhez is...

(#29056) Samott válasza -NoVa- (#29037) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk most van egy uj kollega, rakkutato orvos, atkepzes utan automatizalt teszteket irogat egy intranetes webalkalmazashoz. Azt mondta mar most, kezdokent, jobb a fizuja mint kutatokent volt. Igy pazaroljuk el a szurkeallomanyt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29057) -NoVa- válasza Samott (#29056) üzenetére


-NoVa-
őstag

Abap business consultant vonalon meg C++-osok között is sok a biológus, vírus/baktériumkutató, stb. Szóval most kicsit jól keresnek, aztán mind megdöglünk, mert elvisz valami kórság.

(#29058) WiZARD válasza FőDudu (#29051) üzenetére


WiZARD
addikt

Átlag kávézóban szerintem kb mindent a barista csinál. Nincs külön pincér (amúgy is alapvetően önkiszolgáló), áruátvevő (nincs azért olyan sok áru), mosogató (mosogatógépbe kell berakni cuccot, meg utána kivenni). Takarítás necces, kérdés azon páran már vitatkoztak hasonló hirdetések alatt. EE-nél nincs takarító, így a barista takarít. Nálunk van takarító, de ő csak zárás után jön, így ha napközben kell valamit takarítani, akkor mégis ki csinálná...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#29059) zetor2000 válasza npera (#29045) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bizonyos KV fajtáknál szerintem a tejet öntik a KVba.
De én nem nagyon értek ehhez, csak kicsit. Meg régen ittam tejjel / tejszínnel, mostabában csak cukorral. Illetve, a sokadikat szoktam tejjel inni, de akkor a KVba öntöm a tejet. Nem vagyok barista, se bárisnya, lehet, hogy rosszul csinálom :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29060) Jahno válasza -NoVa- (#29057) üzenetére


Jahno
őstag

Előző helyemen volt Phd csillagász, tengerbiológus, meg sok más.

(#29061) Samott


Samott
addikt

Hat ez a pillanat is eljott: Itt az új Corvette középmotorral

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29062) Sipi- válasza ncc1701 (#29031) üzenetére


Sipi-
tag

Cáfolnám, hogy drágább lenne. Én 185/60R15-öt vettem rá, 2017 decemberében 75ezer volt a négyévszakos Toyo Celsius rá, nem vidéki gumisnál.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29063) FőDudu válasza WiZARD (#29058) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ezert kerdezem. Mert csak kavet fozni jo az ajanlat, mindenesribancnak azonban eleg karcsu...

FőDudu

(#29064) Sipi-


Sipi-
tag

Ma kötöttek végre netet a lakásba. Telekom, optikán jön és olyan modemet adnak az alap netcsomaghoz (150/50) ami wifin csak 45 mbit-et tud maximum. Kábelen megvan a 150.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29065) FőDudu


FőDudu
addikt

Itt meg okologiai katasztrofa van eppen.

Egett a kozeli szemetvalogatoban vagy 100m3 akarmi.

No ezt mar okologiai katasztrofakent hozzak le a portalokon.

4-5 komolyabb tuzolto gepjarmu nekiallt, negyed ora alatt eloltottak.

Most meg az elottunk levo tuzcsapon toltik valtasban az autokat, durva amikor egy komplett nagy tuzolto gepjarmuvet kb 4-5 perc alatt telinyom. Az oldalan van egy ledes kijelzo, valamint ha full televan akkor siman folyik alul a tulfolyo csoven....

A fust nem felenk szall, semmit nem erezni, pedig kb 400m lehet tolunk.

Szoval media vs helyi lakos: okologiai katasztrofa vs semmi nyugtalanito tortenes.

FőDudu

(#29066) FőDudu


FőDudu
addikt

https://www.24ur.com/novice/slovenija/gori-na-deponiji-dragonja.html

Gyerekek legalabb lattak tuzoltoautot munkaban.

FőDudu

(#29067) FőDudu válasza Sipi- (#29064) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt amit kaptunk az attolja a 300 megabitet wifin....

Pedig valami nevenincs gyarto termeke....

Innbox G68

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29068) zetor2000 válasza Sipi- (#29064) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem is Telekom van idehaza.
Nekem valami Sagemcom cuccot nyomtak a kezembe, most, hogy HD csatorna is lett (még tavaly télen). Ez tud vendéghálózatot is, külön 2.4GHzen, meg külön 5GHzen is. A Wifit nem mértem, de egész korrekt, igaz, nincsen ACs vevős cuccom, csak Nes, de azokon elég jól jönnek a bitek.
Előző rendszernél még a 1043ND volt használatban, ott valami lassúcska Huawei gpon cucc volt. Azt direkt nem használtam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29069) Jahno válasza zetor2000 (#29068) üzenetére


Jahno
őstag

A legtöbb olyan Sagem ultra fos.

(#29070) Sipi- válasza zetor2000 (#29068) üzenetére


Sipi-
tag

Huawei HG8245H-t adtak. Mondta a szerelő, hogy nagyobb nethez már Sagecom cuccot adnak. Menüjét még nem néztem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29071) WiZARD válasza FőDudu (#29063) üzenetére


WiZARD
addikt

Nézőpont kérdése.

Ahhoz képest sok, hogy nagyon sok helyen mennyit fizetnek, és mit várnak el (diploma (néhol egyetemi), nyelvtudás, stb)
Ahhoz képest sok, hogy van kávézóm, tudom a költségeket, és nem tudnék ennyit kitermelni, szerencsére itt vidéken olcsóbban is van ember, és nem is ebből kell megélnem.

Én nyilván nem akarnék ennyiért dolgozni.
Bár ha azt nézem, hogy mennyit kaptam multinál (épp csak egy hajszállal többet) , és ott mit vártak el (munka időben, felelősségben, tudásban, tanultságban), akkor annyira nem is rossz.
Ha ahhoz hasonlítom, hogy asszony mennyit kapott, és elvárás volt a jogász diploma, akkor meg kifejezetten jó fizetés.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#29072) Jahno válasza FőDudu (#29065) üzenetére


Jahno
őstag

Ha szemét, akkor az azért mókás bír lenni. De majd mutatok komolyabb tűzoltó autót is :-) De egyszer vidd el a kölköt nyílt napra, ha még nem voltatok.

(#29073) zetor2000 válasza Jahno (#29069) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajna az ügyfélnek nem sok beleszólása van ebbe...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29074) zetor2000 válasza Sipi- (#29070) üzenetére


zetor2000
senior tag

Arról annyit tudok, hogy észrevétlen volt nálam. Tette a dolgát, nem fagyott, nem akadt ki, csak működött.
A hálózati beállítások nagy része nem azon valósult meg, de a portforward azon lett megoldva.
DHCP a TP-link volt, Wifi-t is az csinált, a Huawei tényleg csak átjáró volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29075) FőDudu válasza Jahno (#29072) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma van a tuzoltok eves bulija. Nyiltnap volt a kozeli repteren, ott van sokkal durvabb gep is.

FőDudu

(#29076) FőDudu válasza WiZARD (#29071) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy kavezoba marhasag nyelvet nem beszelo szemelyzetet felvenni.

Manapsag annyira nemzetkozi a vendegkor, hogy meg mucsarocsogen is megfordulnak nyelvet nem beszelok.

Magyar nyelvet meg foleg, mert az teljesen mas mint a kornyezo orszagok nyelve.
Azaz a nyelveket beszeles kb belepo ilyen munkanal.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29077) Sipi-


Sipi-
tag

Angol legalább elvárás lenne mindenhol, ahol külföldiek megfordulhatnak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#29078) Jahno válasza Sipi- (#29077) üzenetére


Jahno
őstag

Legfeljebb külföldön nem :-D

(#29079) npera válasza zetor2000 (#29059) üzenetére


npera
újonc

Én csak olyat tudok, hogy felhabosítok tejet és óvatosan beleöntöm a KV-t, aztán fahéj rá.

(#29080) npera válasza Sipi- (#29077) üzenetére


npera
újonc

Meg a svéd.

(#29081) FőDudu válasza npera (#29079) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. A sok buzi kozott szofisztikaltnak kell lenni, kulonben kineznek... :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29082) zetor2000 válasza npera (#29079) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itten a KVba megy a tej.
De van itt, akinek KVzója van, ő biztosan többet tud a témáról. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29083) npera válasza zetor2000 (#29082) üzenetére


npera
újonc

Én ezt az egyet tudom. Mert amikor a svéd filterkávéba beleöntök nagy adag hideg tejet az talán már nem is KV. Nem cizellálom túl a dolgokat.

:C

(#29084) npera válasza FőDudu (#29081) üzenetére


npera
újonc

Ez így van, fingani is csak eltartott kisujjal szoktam :C :Y

(#29085) npera válasza zetor2000 (#29082) üzenetére


npera
újonc

(#29086) FőDudu válasza npera (#29083) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyszer lattam hogyan keszul az a lotty.

Van egy kb 30 literes tartaly (beepitett futessel, csappal az oldalan), aminek a szurovel ellatott fedelebe beboritanak kb 2-3 kilo daralt kavet. No azon atboritanak kb 20-30 liter forro vizet. Ami lefolyik az az amerikai/sved filter kave. Konkretan: rettenetes.

Annal meg a torok is jobb, pedig ott labosban fozik a kavet a zaccal egyutt es utolag szurik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29087) FőDudu válasza npera (#29084) üzenetére


FőDudu
addikt

De csak a vegantejbol keszult latteart hatasara.... ;)

Epp most irja valamekyik lap, hogy angolok kb negyede novenyi tejre valtott. Mert jajj szegeny allatok. Meg az a trendi.
Sotetzoldek. :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29088) Samott


Samott
addikt

Jay eleg szarul oregszik: Jay and Silent Bob Reboot

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29089) Jahno


Jahno
őstag

Most, hogy Csepelen is nyílt rendes kávézó, így folyamatosan fogy a SZÉP kártyás egyenleg. Napi:

(#29090) Jahno


Jahno
őstag

Na,ez túzoltóautó. Bele tud állni a tűz közepébe is, saját hűtése van és több benne a joystick, mint egy átlag 8bit klubban :-O Ajtón oldalra is kilátni, valami olyanok rémlenek, hogy 1 perc alatt 9 köbméter cuccot nyom ki akár 80 méter távra is, valamint télen -30ban sem fagy be a spricni vége. No meg valami rendes Volvo motor van benne.

(#29091) BobaHWSW válasza Jahno (#29060) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem eddig a rekorod egy Nasa Jet propulsion lab phd kutato volt. Melletten volt senior vilagito ILMben.

A mostani helyemen van egy SpaceX-es. Valami elmeleti fizikus az MIT-n doktoralt es ott oraado es Weta mellett mint mondtam olyaamin dolgozik, hogy helium meghajtassal is menjen az urhajo ne csak zokgszigejn. Most O itt erosen kattintgat viz+haj+bor szimulaciokon.

(#29092) zetor2000 válasza BobaHWSW (#29091) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szólj neki, hogy jó borba nem kell haj, víz se nagyon, de ha már, akkor az legyen szénsavas. Itt Magyarországon pedig elég régóta folytak ilyen bor+víz kísérletek, lett is párféle fröccs elnevezés. Úgy igyekezzen, hogy a nagyja kombó már le van fedve / védve, és már dobozolva / palackozva a boltban is lehet kapni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29093) Jahno válasza zetor2000 (#29092) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, enpera már az összes itthon kapható instant közérzet fröccsből kapott. Úgyis Borkuckós az igazi. Árfekvésben meg főleg. Csütörtökön ismétlünk :wub:

(#29094) zetor2000 válasza Jahno (#29093) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egészségetekre! :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29095) -NoVa-


-NoVa-
őstag

HZ szakértői kérdés:
Szomszéd Puntoja melegben ABS-ezik lépésben gurulva, reggeli hűvösben nem. Tippek?

(#29096) Jahno válasza -NoVa- (#29095) üzenetére


Jahno
őstag

Téli gumi :-P

(#29097) Phülöp


Phülöp
addikt

Kijelentem, hogy jättipekonihampurilainen.

/szerk: elírás

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#29098) zetor2000 válasza Phülöp (#29097) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem is volt, de kikezelték. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#29099) Grillo válasza Phülöp (#29097) üzenetére


Grillo
senior tag

Embörzsömbörzsé?

(#29100) FőDudu válasza Grillo (#29099) üzenetére


FőDudu
addikt

Ambuzse? :)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.