Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) npera válasza Jahno (#29899) üzenetére


npera
újonc

Ez ilyen harmatos cuccnak tűnik, nem túl stabil. Keveset tud, de azt is szarul. Röviden ennyi a véleményem a KODI rendszerről. Lehet csak az én készülékemben van hiba, szóval nehogy valami felhúzza magát a hozzá nem értő véleményemen :C

(#29902) -NoVa- válasza npera (#29895) üzenetére


-NoVa-
őstag

After a keménymagnak:
[link]

(#29903) Jahno válasza -NoVa- (#29902) üzenetére


Jahno
őstag

Office Slave Care Company SSC.

(#29904) qnadam válasza ezittketto (#29885) üzenetére


qnadam
veterán

alapvető koncepcionális különbség. az rm meg az mkv jellemzően delivery formátum (az avi mondjuk pont lehet bármi is), nem arra való hogy szerkesszék. vagy megy, vagy nem. eleve ezekben valami rommátömörített dolgok vannak, amikkel csak a szenvedés van szerkesztés közben. át kell tenni valami intermediate formátumba, és akkor jóság lesz.
oké, a h264 és is interframe megoldás, aztán avchd néven sok kamera csinál ilyet, szóval van kavarodás... de az mkv soká lesz, ha egyáltalán. eleve abba bármit bele lehet pakolni, a mindent meg úgyse lehet tisztességesen támogatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29905) qnadam válasza ezittketto (#29877) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyesminek nagy hagyománya van arrafelé

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29906) qnadam válasza Jahno (#29772) üzenetére


qnadam
veterán

két nappal a protection lejárta előtt nyomtam egy nyakpántra dispute-ot, hogy nem ért ide.fél nap alatt jött a levél, hogy eladó elfogadta az igényt, és fizetett. egészen meg is vagyok lepve. ezt úgy szokás csinálni, hogy először várjak még, majd felajánl 50 cent refundot, hogy dehátdehát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29907) ezittketto válasza npera (#29895) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Te teljesen hülye vagy!! :D :D :D :C

(#29908) ezittketto válasza qnadam (#29904) üzenetére


ezittketto
csendes tag

át kell tenni valami intermediate formátumba, és akkor jóság lesz.

Tudnál tippet adni, hogy ezt mivel és miképp csináljam?

(#29909) npera


npera
újonc

Göteborgban új mókát talált ki valaki: bedobálták az elektromos rollereket a csatornába.

10 db-ot hoztak fel búvárok.

(#29910) npera válasza ezittketto (#29907) üzenetére


npera
újonc

Csak semmi hízelgés :C

(#29911) Jahno válasza npera (#29909) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is az a fejlett nyugat?

(#29912) npera válasza Jahno (#29911) üzenetére


npera
újonc

Helsinki, ké(h)lek! Az már Nyugat! Ez inkább Vad-Kelet :C

(#29913) npera


npera
újonc

Ruszkik. Kegyetlen ügyesek.

(#29914) Samott válasza npera (#29909) üzenetére


Samott
addikt

Csak atvettek az amcsi stilust. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29915) npera válasza Samott (#29914) üzenetére


npera
újonc

Ja, a hülyeség univerzális. Durva környezetszennyezés lehet belőle, ha elkezd szivárogni az akksi a vízbe.

Itt már láttam bringázás közben olyan rollert, amiről valaki leszerelte a kormányt és a fejegységet. De nem igazán törekedett rá, hogy könnyű legyen visszaállítani az eredeti állapotot. Erre utalt, hogy a kábeleket elcsípték csípőfogóval, a darabokat pedig szétdobálták a bokrokba. Picit értelmetlen vandalizmus.

(#29916) npera


npera
újonc

(#29917) FőDudu válasza npera (#29915) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig meg nem tanuljak a cegek, hogy regisztracio nelkul nem lehet rabizni a cuccokat az 'ismeretlen' hasznalokra, addig ez lesz.

Bubi meg regisztraciot ker (mert tudtak mit hoz ha nem), meg megujitast - azt meg azert kenyelmetlen hasznalni.

A ketto kozott (meg) nincs megoldas - bar ugye mar a Provident is ad videos azonositasra hitelt...
Valami hasonlo lesz (majd) a megoldas.... Valamikor. Talan.

FőDudu

(#29918) Samott válasza FőDudu (#29917) üzenetére


Samott
addikt

Mi koze a regisztracionak ahhoz, hogy a lerakott parkilos rollereket ismeretlenek folyokba, tavakba vagy eppen az oceanba dobaljak?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29919) Samott válasza npera (#29915) üzenetére


Samott
addikt

Az akku meg az eloviz ritka rossz parositas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29920) FőDudu válasza Samott (#29918) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval ezek szanaszet hagyott cuccok?
Akkor meg ne csodalkozzanak :)

Fiatalok brahibol csinaljak.

FőDudu

(#29921) Gabibácsi válasza npera (#29916) üzenetére


Gabibácsi
tag

a SID az SID. Holnap megyünk árok partyra, mutatok az orosz csajoknak kis kultúrát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29922) Jahno válasza FőDudu (#29920) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy nem fiatalok. Bár idehaza is kezd érdekes lenni a "parkolás". Előbb-utóbb valaki fel fpg rúgni pár Limeot.

(#29923) Jahno válasza FőDudu (#29917) üzenetére


Jahno
őstag

"azt meg azert kenyelmetlen hasznalni."

Nem a regisztráció kényelmetlen, hanem míg eljutsz odáig aztán a bicajjal valahova. Ha nem volt júzered akkor bankkártyával egy arra alkalmas állomáson egyszerűbb, imnt néhány szálloda recepcióján túljutni. Bankkártya kell, emailban küldi a kódot és kész.

(#29924) FőDudu válasza Jahno (#29923) üzenetére


FőDudu
addikt

A szallodai bejelentest a hatosagok miatti kotelezo adatbekeres bonyolitja.
Szallodanak eleg lenne egy CC megfeleloen authorizalva a becsekkolas soran.
Az meg vagy 2 masodperc.

A kotelezo adatbekeres - meg ha csak siman egy dokumentum beolvasasa is - minimum 15s.
Es akkor mar csak ellenoriz, nem akkor rogzit minden adatot a rendeszer.
Plusz kotelezo (ala)irott formaban eltenni a bejelentolapot - nyomtatas a dokumentum beszkennele utan, valaszoljon a GDPR marhasagokra.

Mindez meg elektronikus formaban (tableten) is tobb percre nyujtja ki a dolgot.
Az eredeti 2 masodpercrol.

Fogadok, hogy nalatok is tobb idot vesz igenybe az adminisztracio, mint az effektiv munka.
Ez van, erre halad a vilag.

Minden kovetheto, szamonkerheto legyen - az nem erdekes, hogy dupla/tripla munka van vele.

Nalunk pl. a tuzfal maganak ir logot - azaz a tuzfal szabalyok modositasat automatikusan dokumentalja, legalabb ezzel nem kell szorakozni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#29925) Jahno válasza FőDudu (#29924) üzenetére


Jahno
őstag

"Nalunk pl. a tuzfal maganak ir logot - azaz a tuzfal szabalyok modositasat automatikusan dokumentalja, legalabb ezzel nem kell szorakozni."

Ja, csak előre szórakozol vele, hogy beállíthatsd és 2 oldalt rizsázni róla, mert jóvá is kell hagyni valakinek.

(#29926) Gabibácsi válasza Jahno (#29925) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem jössz ? fotelscener-e vagy?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29927) Jahno válasza Gabibácsi (#29926) üzenetére


Jahno
őstag

Az ja. Ráadásul vasárnapra kitaláltak egy fotós mókát is, amit szintén kihagyok már vagy 5+ éve.

(#29928) npera válasza Samott (#29918) üzenetére


npera
újonc

A dobáshoz is regisztrálni kelljen. Akkor nincs baj. Talán.....

(#29929) npera válasza FőDudu (#29920) üzenetére


npera
újonc

Te láttál már olyan nagyvárost, ahol ilyen rollerekből van sok-sok mindenfelé? Vagy nulla mintából extrapoláltál?

(#29930) -NoVa- válasza npera (#29929) üzenetére


-NoVa-
őstag

Látott már várost. Meg rollert.

(#29931) npera válasza Jahno (#29922) üzenetére


npera
újonc

Ma voltunk családdal IKEA-ban, néztünk gyerekágyat (emeletes, ami alá lehet íróasztalt majd). Utána ettünk az etetőben lent, mert asszonynak leszállt a vércukra és a gyerekek fagyizni óhajtottak. Állok a sorban, mögöttem vagy 6-7 arab/afrikai/afgán tahógyerek. Az egyik állandóan bemászott a seggembe a sorban és meg-meglökött. 3 eset után hátrafordultam és rájuk szóltam, hogy nem kellene többet lökdösődni. Rögtön lett mögöttem 1 méter biztonsági zóna. Úgy nézem, hogy ezek már megszokták, hogy a helyi erők szépen csendben tűrnek és még szólni sem mernek....

(#29932) npera válasza -NoVa- (#29930) üzenetére


npera
újonc

Ahá! Úgy már könnyű.

(#29933) Samott válasza FőDudu (#29920) üzenetére


Samott
addikt

Ez az uzleti model, kell hozza sok olcso elektromos roller, szetszorjak a varosban. Mas nem is nagyon kell hozza a ceg reszerol, mert a juzerek az appon keresztul talaljak meg. A toltest meg megintcsak az appon keresztul csinaljak masok (nem a ceg alkalmazottai) akik ezert penzt kapnak a cegtol. Volt valami iras errol nagyon hamar bejon a roller ara, es utana mar tiszta haszon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29934) -NoVa- válasza Samott (#29933) üzenetére


-NoVa-
őstag

[Szerk, mellé]

[ Szerkesztve ]

(#29935) Jahno válasza Samott (#29933) üzenetére


Jahno
őstag

"Mas nem is nagyon kell hozza a ceg reszerol, " Ahamm, az olyan. Csak úgy megy magától és dől a lé. Egyszer majd gondolkozz el rajta rendesebben.

(#29936) ncc1701 válasza npera (#29931) üzenetére


ncc1701
veterán

Haverom hasonló esetben simán rámozdult az ürgére. Lett is nagy kuss a tolakodó részéről, nem erre számított.

(#29937) ncc1701 válasza WiZARD (#29897) üzenetére


ncc1701
veterán

Jó az a leaf, örülök, h bejött. :)

Nálam még csak 8ekm van a swiftben, egyelőre 4.1L az átlaga. Sajna majd jön a tél, ami megdobja, akkor már nem leszel első a spritmonitoron vele.

Ja. Yarist a szerelő havernál hagytam estére az emelőn. Kapott egy kis korantot alulról, ahol indult a felületi rozsda, ebből megvolt a két réteg, holnap alvázvédő, fékcsövet, ilyeneket majd kimaszkolom. Futómű elemeket is rozsdátlanítottam, azt meg lefújom feketével. A jobb küszöböt már szerelhették, mert ilyen 1mm-es gitt réteg van rajta közép tájt, 2 helyen meg volt repedve a festék, így alatta elkezdett rozsdásodni. Kívülről még alig látszott. Ezeket fémig visszacsiszoltam, majd szintén korant. Holnap ezt meg tudom csinálni szépen, mert van gyári flakonos festékem hozzá. Utána két hét múlva 120ekm-es nagy szervíz a toyota kovácsnál, meg ha már ott van, műszaki.

[ Szerkesztve ]

(#29938) Samott válasza Jahno (#29935) üzenetére


Samott
addikt

Ugy ertettem, hogy nem kell helyi iroda meg egy rakas alkalmazott. Udv a szep uj vilagban. Mindent kiszerveztek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29939) npera válasza ncc1701 (#29936) üzenetére


npera
újonc

Itt elég volt szólni. Ha problémáztak volna, akkor viszont lehet, hogy megfogom valamelyiket (a leghangosabbat célszerűen).

(#29940) Jahno válasza Samott (#29938) üzenetére


Jahno
őstag

És a nem helyi iroda meg a hozzá szükséges mambójambó ingyen van? Ha valamit kiszerrveznek azért is szokás fizetni, údv a szép új világban :-D

(#29941) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

2 orosz lány elfoglalta a lakást, nagyon durvák

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29942) Jahno válasza Gabibácsi (#29941) üzenetére


Jahno
őstag

Van újabb kompozitos TVjelölt. Leteszteljük a piacot :-D

Ja, abból kimaradtál. Kipróbáltam egy occsó scart/HDMI konvertert és meglepő módon működött. Igaz elsőre PS2vel néztem, szóval még akármi is lehet belőle. Még jó, hogy vannak szabványok.

(#29943) Gabibácsi válasza Jahno (#29942) üzenetére


Gabibácsi
tag

comodorral is nézted?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29944) Samott válasza Jahno (#29940) üzenetére


Samott
addikt

De pont ezt mondtam: ott az app, azon keresztul megy minden. Aki tolt azon keresztul regisztral es koveti hogy mit kell csinalnia, aki hasznalja azon keresztul fizet. Nem kell fizikailag ott lennie a cegnek, nem kell dokkoloallomas es a tobbi. Penzugyileg meg ugy van kialakitva az arazas hogy a bevetel joval nagyobb mint amit a tolto embernek kell fizetni. Szoval ha visszatermelte az arat (kb. ket het) mar csak dol belole a penz.

Why Scooter Startups Are Worth Billions

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29945) Jahno válasza Gabibácsi (#29943) üzenetére


Jahno
őstag

Majd jössz megnézed.

(#29946) ncc1701 válasza npera (#29939) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Hangadót kell rögtön megfejelni, nem magyarázkodni tól sokat, úgysem fogja fel, mi a gond.

(#29947) Gabibácsi válasza Jahno (#29945) üzenetére


Gabibácsi
tag

a másik orosz csajtól kaptam valami pálinkaszerűt is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#29948) Jahno válasza Samott (#29944) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, az app csak úgy kinőtt ingyen a földből, üzemeltetni sem kell, ügyfélszolgálat sincs, csak úgy "magától" működik minden, a cuccok szervízelik magukat és el sem kopnak. Na majd meglátjuk :-D A videó pont jó, összehasonlítja a 250 dolláros rollert egy nem éppen 250 dollárossal. Többi meg tök egyszerű, nyilván. Mint egy kezdő vállalkozó, óránként X forint, dolgozom napi 10et, dől a lé. Ezzel együtt a kiadás is, aztán csak napi 3-4 órát melózol, aztán itt-ott még elbukik ezaz. És nem is annyira dől a lé.

(#29949) Samott válasza Jahno (#29948) üzenetére


Samott
addikt

Azt a foldohozragadt mindenseget. Nyilvan nem te meg en, meg kispista a szomszedbol csinal ilyen ceget. Eleve magas a belepesi koltseg. Az uzleti modeljuket akartam felvazolni. Hogy annyira olcso a vas es olyan alacsony a koltseg (igen az app, az ugyfelszolgalat, a karbantartas is aranyaban) hogy nem veletlen hogy milliardos meretre fujtak fel ezeket a cegeket. Es nem veletlen hogy ilyen sok ceg vereng ezen a piacon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#29950) npera válasza Samott (#29944) üzenetére


npera
újonc

Nem minden városban működik jól. Néztem régebben egy videót, abban egy olyan példát mutattak, ahol egyáltalán nem működik a modell. Aztán gondolom városa és kontinense válogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.