Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26651) Grillo


Grillo
senior tag

Nálunk IT a storage problémára azt mondta, hogy érdemes lenni pár száz gigányi anyagot DVDre archiválni. Igaz a részlegen van összesen 1 külső író, de akkor is.
Most a saját 6 TBs hddre kimentettünk némi anyagot, de szerintem még fogom csapkodni az asztalt.

(#26652) qnadam válasza zetor2000 (#26648) üzenetére


qnadam
veterán

szeretnék én ekkora szobát :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26653) zetor2000 válasza qnadam (#26652) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elhiheted, hogy én is :)
Amibe az kényelmesen elfér... Meg még némi kiegészítő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26654) npera válasza -NoVa- (#26642) üzenetére


npera
újonc

Remélem gumipókkal felfogatták rendesen.

(#26655) npera válasza qnadam (#26643) üzenetére


npera
újonc

Igazából vannak olyan esetek, amikor igen. Bizonyos komponensek és alrendszerek esetében az élettartam számítások egyik központi része a nyomatékkollektíva analizálása és aztán tesztelése és validálása.

(#26656) npera válasza eattila (#26650) üzenetére


npera
újonc

Óóóóó....

Én a floppyt már elengedtem, de azért DVD-író még van a gépben. Pont ilyen esetekre. Hátha kell. Eddig használtam talán 3x, de akkor pont nagyon is jól jött.

(#26657) npera válasza Grillo (#26651) üzenetére


npera
újonc

:Y

(#26658) npera


npera
újonc

Eddig jók vagyunk. A fiam néha elkezd vernyogni, hogy anyát akarja, de többnyire lehet vele beszélni, hogy anya most még 5 napig nincs itt. A lányom teljesen jól elvan anyátlanul is. Ma megyünk szülinapi zsúrra, de csak a lány van meghívva. Így a kiscsajt leadom bulizni, aztán megyek érte 2-3 óra múlva vissza. Addig a fiammal elmegyünk az IKEA-ba mini kanbulit tartani. Lesz egy kis nézelődés, aztán szerintem leülünk a büfében és nagyon durva zabálást rendezünk hotdogból és fagyiból. Aztán lehet lemossuk a kocsit, mert az vicces.

Egész délelőtt és kora délután is ömlik az eső, így lehet gumicsizmában feszíteni majd.

Délután viszont eláll, így majd ki lehet menni sétálni és játszóterezni.

A laptopot meg akarja venni egy srác Borås városából. Vagy sikerül küldeni egy haverját vagy hétvégén eljön érte. A lányának venné meg, pont kapóra jön hogy arany színű a cucc.

Eddig kábé 21 vagy 22 jelentkező volt, amiből 2 komolyabb. Tipikusan valami afrikai vagy közel-keleti csóka kérdezi meg, hogy mennyit engedek a feléből. De ma volt egy még jobb: egy 2014-es 50 cm3-es robogót ajánlott a versenyző. Remélem jön még valaki szép szőnyeggel és tevével is, mint cserealap. Ha elég sokáig várok, akkor szerintem valaki a szűz lányát is bedobja cserealapnak, mert hát miért ne....

:Y :C

(#26659) npera


npera
újonc

(#26660) JonesC válasza npera (#26659) üzenetére


JonesC
csendes tag

Facelift?

(#26661) eattila válasza npera (#26656) üzenetére


eattila
csendes tag

A regi notimban van egy iro. ICE. Meg a kocsiban egy audio cd olvaso. Pont.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26662) eattila válasza npera (#26658) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt 26 fok van. Es a nap vereti de nagyon. Van kis szello, par felho. Idealis. A leany hintazik, en figyelem, asszony vasarolni van.
Ma grillezunk, mert a holnapit mindenki lemondta. Bevasaroltunk ra. Mindjart pacolok es darabolok, aztan meg had suljon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26663) ncc1701 válasza eattila (#26662) üzenetére


ncc1701
veterán

Schladming. Eddig megdoglottunk a napon, ma kellemes 19-20 fok van, tiszta felho minden. Ha melegem van, fel lehet menni valamelyik hegyre, tiszta ho minden.

(#26664) Gabibácsi válasza npera (#26656) üzenetére


Gabibácsi
tag

Retrguy. Nekem a c64-emben SD, amigámban CF :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26665) Gabibácsi válasza FőDudu (#26649) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nnnyi?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26666) FőDudu válasza Gabibácsi (#26665) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem akarod te ezt....
eBayen a mukodo peldanyok 2000 Dollar korul vannak.

Nem tudom mukodik-e egyaltalan, ugyan minden direct drive ebben (nincs ekszij), de azert csak vagy 30 eves cucc.

Ha megtalalom majd visszaterunk ra.

FőDudu

(#26667) FőDudu válasza ncc1701 (#26663) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar medenceznek a gyerekek.

Meg nem a sajatban, ma reggel menteni epitoanyagoshoz egy kobmeter homokot rendelni. Bakker, Van vagy 20 fajta homok. 5 es 50 euro kozotti aron.

Vizicsuszdat elokaptuk, szomszed Meg a felfujhatos medencet Az is vagy 3*2m. Gyerekek elvezik a napot...

FőDudu

(#26668) Gabibácsi válasza FőDudu (#26666) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah, 2000 erős nekem, én csak kitenném nézegetni :) van kunádámtól egy jó sonym, meg van egy régi panasonic az asztalomon, meg egy kétkazettás technics deck, 1200 ft volt asszem vaterán :) gagyi, de tökéletes, múltkor kölcsönadtam másolni és elájultak tőle. De az ádámos sony a tényleg nagyon jó, persze nyilván egy teféléd az más kategória, nagyon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26669) -NoVa- válasza eattila (#26661) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valahol egy fiókomban van USB 1.44 FDD. Egyszer mellédobtam egy USB DVD írót. Eddig nem panaszkodtak. Időközben az USB is kikopik a klasszikus nagycsatlakozós formában.

(#26670) npera


npera
újonc

Megtaláltak az általános iskolai osztálytársaim facsén, csináltak egy csoportot. Ott olvastam, hogy egy osztálytársunk 2 napja adta fel a harcot a rákkal. Két kisgyerek és a férje maradt egyedül most. Tragikus. Egy mindig vidám és elképesztően kedves lány volt. Megrázó hír.

(#26672) hobizoli válasza -NoVa- (#26669) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az nekem is van mindketto
de mar vagy 10 eve

USB FDD-t egy ideben sokzsor hasznaltam is, amikor olyan WinXP-s gepet kellett ujrarakni, ami nem latta a SATA HDD-ket driver hianyaban

kesobb beleraktam a nlite-l egy csomo drivert a telepitobe es akkor mar nem kellett
benne volt a legtobb alaplapon hasznalt LAN, IDE/SATA RAID meg Wifi vezerlo drivere is Realtek hang is
ugyhogy miutan lefutott a telepito ritkan kellett meg vmit utolag rarakni

mondjuk sosem ertettem miert pont ilyen desktop gepekben egzotikum Adaptec SCSI vezerlok vannak benne alapbol, es meg a SP3 se vagta az amugy evek ota minden masodik alaplapon ott figyelo HPT vezerloket, meg a SATA-t sem (mondjuk az AMD vmiert mukodott, de az intel az nem)

több drón kell ;P

(#26673) npera


npera
újonc

3 újabb közel-keleti makákó jelentkezett be. Az egyik meg akarja venni, de csak 25-én, mert akkor kap fizetést (vagy kölcsönt, félregépeléstől függően lehet mind a két szó akár). Egy másik próbált látatlanba 2500-at alkudni, meg is dícsértem, hogy milyen ügyesen alkud. Még örült is magának.

A harmadik megkérdezte, hogy mióta használok számítógépet, alternatív mióta van meg a gép. Mind a kettő lehet, mert annyira rossz helyesírással kérdezte. Visszakérdeztem, hogy olvasta-e a szöveget a hirdetésben, mert minden le van írva. Azóta csönd.

Arra tudok gondolni, hogy Magyarországon is hasonlóan kalandos eladni bármit, mert a betűket nem olvassák, egy mondatnál hosszabb szöveg már összezavarja őket és általában nehéz egész mondatokban kérdéseket feltenni. Mégis kicsit ijesztő, hogy milyen emberek rohangálnak és vannak a jelen a neten vagy akár egy szembejövő személygépkocsiban... :Y

(#26674) zetor2000 válasza FőDudu (#26649) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hátt... Kazettát még kapni.. :)
Múltkor nézegettem a YT-n, hogy ilyen kiscsávóknak mutatnak régi technikai dolgokat, és volt, hogy kazettás magnót láttak, de az ilyen mp3 / spotify / iTunesen nevelkedetteknek ez teljesen ismeretlen volt.
Ha van egy cucc lezsírozva eltéve, az sosem baj. Max múzeumba kerül. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26675) zetor2000 válasza npera (#26673) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért egy rendesen megírt hirdetés sokat tud dobni. Adtam el megunt (raktároztuk, kábé) webkamerákat, ott sokat segített, hogy postázom, de fizeted, teljesen új a cucc, te fogod kibontani a csomagot, ennyibe kerül, de ha megveszed mindet, alkuképes vagyok stb. Egy telefonszám és egy emailcím is sokat tud hozzátenni, vagy az ilyen fórumosfélék, mint itt a hardveraprón ami van, hogy lehet kérdezni is.
Persze a nagyon hölyékkel nem tudsz mit kezdeni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26676) npera válasza zetor2000 (#26675) üzenetére


npera
újonc

Jag säljer fruns Macbook från januari 2017. Hon har använt den till sina studier. Datorn har suttit i en praktisk ”envelop case”. Vi har original laddare och port replicator som ingår. Datorn har inte kommit i kontakt med vatten.

Färg: guld.

Modellen är en Retina MacBook med 1,1 GHz Intel Core m3. Minnet är på 8 gig och 256 gig SSD finns i den. Operativsystemet är macOS Mojave 10.14.5. Batteriet har 205 laddcykler, 4531 mAh kvar från 4577 mAh kapacitet, dvs väldigt bra batteri. Se bilderna för detaljer.

Datorn är rensad och ominstallerad (se bilderna), inte låst till AppleID eller Find My Mac tjänsten. Redo att tas i bruk.

Jag svarar inte på oseriösa bud. Jag vill inte byta till något annat. Jag tar enbart Swish betalning, ingen kontant.

Priset är 6500 SEK

Le van írva svédül minden, ami kellhet. Vannak képek a system information ablakról (akksi állapota) és az about ablakról (konfiguráció). Van számla is róla, tehát nem lopott vagy szürke cucc. Van hozzá eredeti töltő, egy port replikátor (hogy legyen rajta normál USB és lehessen tölteni miközben pendrájvot használsz vagy tudjál HDMI-n projektálni). Meg egy csodálatosan poccos tok is van hozzá, amit asszony nem tudott learmortizálni, így az is jár hozzá.

Ennek ellenére olyan kérdések jönnek állandóan, ami benne van a szövegben. Explicit beleírtam, hogy nem akarok cserélni más termékre. Azt nem írtam bele, hogy nem tartogatom csak úgy mofóra, de az benne van, hogy nem akarok készpénzt, hanem a Swish szolgáltatáson keresztül lehet fizetni. Még az is benne van, hogy komolytalan ajánlatokra nem válaszolok. Amikor egyből 30%-ot akar alkudni valaki, akkor fenntartom magamnak a jogot, hogy ennyiben is maradtunk.

Lehet, hogy elsőre nem alapfokon tűnök köcsögnek, talán másodszorra sem. De annyira sok idióta van, hogy valamennyire már cinikussá válik az ember.

(#26677) zetor2000 válasza npera (#26676) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyilván megvan a célközönséged, akinek szeretnéd eladni. :)
Az értelmetlen érdeklődőket ignoráld. Aki nem képes ezek után belátni, hogy ennyi az annyi, azzal nem nagyon kell foglakozni. Esetleg egy olyan oldalon hirdesd, ahol "értelmes" közeg van, vagy szakmaibb, mint itt pl. a hardverapró. Ide a maszek zöldéges nem annyira jön be, mint pártucat rendszergazdaféle. A zöldégeseknek is biztos van megfelelő oldal, amin meg az IT bubusok nincsenek ott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26678) FőDudu válasza Gabibácsi (#26668) üzenetére


FőDudu
addikt

Cegnel van 4db 2 kazettas Tascam studiomagno. Azok egy orat nem mentek.

Majd selejtezeskor gondolok rad.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26679) npera válasza FőDudu (#26678) üzenetére


npera
újonc

Mosodában? Vagy más részlegen?

(#26680) FőDudu válasza npera (#26679) üzenetére


FőDudu
addikt

Portasfulkeben. Arrol megy a riasztas. De nincs riasztas, igy nem mentek...

FőDudu

(#26681) FőDudu válasza FőDudu (#26680) üzenetére


FőDudu
addikt

Es azert van 4, hogy redundans legyen a redundancia IS :)

FőDudu

(#26682) JonesC válasza zetor2000 (#26675) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hardverapro-t szeretem, értékelés miatt nyugis a kereskedés. Előbb-utóbb minden megtalálja a gazdáját.

(#26683) npera


npera
újonc

Nova, FPV hátizsákok!!!! Hát ez most izgalmi állapotba hozott. Több okból is értelmetlen nekem ilyen, de a lehetősége izgalmas :C

- nem vagyok profi
- nem érek rá igazából repülni, csak nagy ritkán
- nincs sok-sok quadom
- nincs sok-sok akksim
- nincsen sok-sok propellerem
- nincsen "mezőn" aktuális javításokhoz mobil forrasztópákám és komplett szerszámkészletem
- nincsen FPV szemüvegem
- nem utazom ide-oda a modellekkel

Mindez nem akadály, mivel ha a fentiek tagadóból kijelentőbe kerülnek a jövőben, akkor viszont rögtön lesz értelme FPV hátizsáknak. És mivel a matematikai esély adott, ezért el is tudom kezdeni tervezni a dolgot. Most végre van esélyem a megalapozott és részletes tervezésre :C

Jelenleg egy teljesen általános 35-literes hátizsákba begyömöszölöm a rádiót, mellé bepasszírozom a 7"-os kijelzőt, az akksikat beszórom alulra, aztán a kis zsebbe megy a li-po tester. A modellt pedig feltépőzárazom a külső pántra, aztán ott lóg rajta. Gyalog vagy bringával kimegyek a lokációra, aztán kábé negyed óra múlva kész is vagyok és lehet menni haza.

Ha nagyon-nagyon nagy optimizmussal tekintek a jövőbe, akkor talán a Realacc zsák még megindokolható. De előbb kellene időt keríteni a repülésre, addig a sima hátizsák is elég lesz.

(#26684) npera válasza FőDudu (#26680) üzenetére


npera
újonc

A biztonság!

(#26685) FőDudu válasza npera (#26684) üzenetére


FőDudu
addikt

A biztonsag is redundans.

FőDudu

(#26686) Gabibácsi válasza FőDudu (#26678) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26687) -NoVa- válasza npera (#26683) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, idén eddig többet néztem balettelőadást qnadammal, mint amennyit repültem. Szerencsére a NAS rekreáció leköt, és elégedett vagyok az aktuális teljesítménnyel is. Wifin 70MB/s olvasás, 30MB/s írás az NAS-on lévő USB-re dugott HDD-re is, dróton át 100/80. Lekapcsoltam a media streaming serviceket a külső hdd-re külön, ennyi kellett. Szerencsére leállítja a nem használt külsőt is, így simán bővíthető olcsón ha kell a tárhely, nem kell többlemezesre upgradelni. Megnéztem a MyCloud Home szériát is, az egy agyrém, mennyi mindent tudtak elrontani rajta. Van rajta public smb share a time machine jellegű szolgáltatások számára, de arra nincs semmi webes megisztós appos smartság. Aztán van a smart share fele, amit a WD appja bemapel helyi meghajtóként automatikusan, ha otthon vagy, ami jó. Ha van internet. Ha nincs épp, akkor nem férsz hozzá sehogy, mert nem listázza, csak a public sharet.

Már bekészítettem a gyári imageket, pár napon belül formázok és újraparticionálok, és bootolni próbálok, villogó kék ledet szugerálva.
Utána a 2 működő doboz mellé betervezek valami automatikus rendszeres inkrementális mentést, hogy ha legközelebb kidől bármelyik, ne menjen el ennyi idő az adatok szétmásolgatásával.

(#26688) FőDudu válasza -NoVa- (#26687) üzenetére


FőDudu
addikt

A WD smartware vagy miarak siman mappeli meghajtonak BARHONNAN.

Igy masolgattam fel Fotrol a 128GB-os usb kulcsom tartalmat mert epp kellett masra.

En utalom az intezo jellegu szarsagokat, fanatikus ketablakos felhasznalo vagyok (MC/Far/Totalcmd/Forklift).

Abban igazad van, hogy korabbi verziokhoz kepest a MyCloud Home androidos rendszere erosen kiherelt, nem arra keszult amire a regiek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26689) npera válasza -NoVa- (#26687) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem a jutúb logot. Volt egy mikro quad repülés első héten, a háztól kábé 50 méterre. Aztán egy a 14. héten, a háztól kábé 250 méterre. És azóta semmi. Most a rádió megdöglött, amikor lett volna lehetőség.

Ha úgy közelítem meg, mint a megtett távolsággal súlyozott üzemanyagfogyasztást (vagyis, hogy simán lehetne egy Mercedes-Benz CL600 AMG is akár, mivel nem megyek eleget hozzá, hogy a fogyasztás számítson), akkor viszont minimum 200 dodós hátizsákot kellene nézzek, mert amikor éppen kijutok repülni, akkor ne kelljen már sz*r felszereléssel küzdjek. Minden másodperc számít, tehát a legjobb kell :C

Ennyi erővel vehetek rögtön pár ISDT töltőt is, mert akkor tudok egyszerre mondjuk 4 akksit tölteni valami bikább tápról. Amit szintén vegyek majd.

Legjobb a leírása:

This power supply was originally designed for a rack-mount server, not a LiPo charger. But hey! 12 volts is 12 volts, right?

Here's why it's awesome:

It puts out 1200 watts. Way more than most of us are ever going to need.

It's not some cheap POS slapped together in China for pennies. This PSU is legitimately intended to run in a production environment. It's got top-quality hardware and engineering. It's got short-circuit protection. It's got thermal protection. It's the best.

It costs about $60. You can easily pay more than this for a "cheap" PSU with half the capacity.

So what's the catch then? The catch is that you need to do a tiny bit of soldering on this PSU to get it to hook up to your charger. First, you need to solder a resistor in a certain place, to trick it into turning on (here's how). Second, you need to solder a connector to its output pads, to connect it to your charger. You should be able to figure out with a multimeter which ones the output pads are, and if you can't, maybe this isn't the power supply for you.

:C

(#26690) -NoVa- válasza FőDudu (#26688) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, bárhonnan mapeli, ahogy a MyCloud tette régebben browserből Java-val. Azóta kihalt ez a feature, de értelmesebb lett a webes filelistázása. Viszont otthon SEM mapeli be, ha épp nincs internet. Itt röhögtem a legnagyobbat a reviewerek arcán, amikor nem akarja elhinni, hogy valamit így elcsesznek. Ha párszáz GB-ot gyorsan el kell tenni neten át, akkor ott a OneDrive, fér.

Kétablakosnak mostanában Dataplicity webes ssh terminálból az otthoni rPI-ről ssh-zok a WD-re, ott apt-gettel raktam MC-t, működik.

(#26691) FőDudu válasza npera (#26689) üzenetére


FőDudu
addikt

700 wattosbol van vagy 20 darab tartalekom....

FőDudu

(#26692) Grillo


Grillo
senior tag

Én repültem pénteken, igaz 20 méteren már erős volt a szél, pedig próbáltam az épületek fölé menni, de ott elkapta a szellő, a Tello meg azt nem szereti.
De azért nagyon kéne egy lefelé is fordítható optika rá. Meg valami jobb minőségű.

(#26693) npera válasza FőDudu (#26691) üzenetére


npera
újonc

Nekem egy ősrégi Lindinger van, 20A-es. Mivel nem töltök párhuzamosan, ezért bőven túl van méretezve. Tipikusan 1C-vel töltök.

(#26694) npera


npera
újonc

Egy majom beírta, hogy gyors üzlet esetén ad a laptopért 4000-et. Írom neki, hogy 8000 (egyébként 6500 az ára), erre beismétli, hogy 4000. Mire beírom neki, hogy 9000 :C

Most csönd :C

(#26695) eattila


eattila
csendes tag

Grillezes jol sikerult. Adel erosen porzsanyagos csirkemellet is vigan kajalt, amit nem szokott. Rablohist is megkostolta. A salsa is egesz jo lett elsore is. A hentesnel vett vekony grillkolbi is jo lett (szerintem erosen hazi jellegu. Valami vekonyka belbe van toltve). Kint a teraszon be is toltuk :)

A hiba azzal, hogy nem szoktam inni ma megmutatkozott. Ittam egy soproni meggyes sort. 4%-os. Aztan seta, tollasozas let, es mentem egy laza kort a kocsival. Fagyi, tesco. Itthon jutott eszembe, hogy ittam...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26696) eattila válasza npera (#26694) üzenetére


eattila
csendes tag

Hajra. Legy kemeny!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26697) npera válasza eattila (#26695) üzenetére


npera
újonc

A grillezés jó.

A sör utáni vezetés az inkább húúúúúúúú :Y
Vélhetően van elég rutinod, hogy ne csinálj hülyeséget, meg egy sör azért nem üt annyira. De. Egy nagy de. Ha bármi van, ami akár nem is a te hibád, akkor utána viszont nagyon elővesznek az alkohol miatt.

Én kocsit részegen csak akkor fogok vezetni, ha valamiért ittam és valami családtagot kórházba kellene vinni hirtelen és nem jön a mentő. De egyébként ha ittam, akkor utána 12 órát nincs kocsi. Jobb a békesség.

(#26698) npera válasza eattila (#26696) üzenetére


npera
újonc

Lehet írok neki, hogy csak neki csak most gyors vásárlás esetén 12k SEK és akkor a töltőt nem is adom a géphez :C

(#26699) eattila válasza npera (#26697) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem szoktam vezetni ha alkohol van bennem. Total kiment a fejembol, hogy ittam...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26700) eattila válasza npera (#26698) üzenetére


eattila
csendes tag

Legyen 15. Onnan alkudhat. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.