Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) hobizoli válasza npera (#26279) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hazimozi :DDD
ultel mar moziban az elso sorban?

vagy lakasban projektoron a GranTourismo4 is eleg faja :DDD

több drón kell ;P

(#26302) Phülöp válasza FőDudu (#26300) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem gond, egyszer kell csak. A szinkronizálás meg kb. 50-100 file pluszban pár hetente, darabját kilobyte-ban mérem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26303) FőDudu válasza hobizoli (#26301) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyik rendezvenyen ilyen motorokkal mozgatott pilotafulket hoztak, elotte 3db hajlitott monitor. Atomul nezett ki.
Valahol akad rola foto is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26304) Phülöp


Phülöp
addikt

és akkor ilyenek miatt fosch számomra a google logikája:

Még véletlenül se ajánljuk fel a dolgozónak, hogy előbb feltöltse a cuccait a tárhelyre, nem,
Egyből szinkronizáljuk le a mindent, felülírva a semmivel.

Ha nem töltöm fel előre a dolgaimat, elszáll minden, felülíródik a semmivel.
Ha feltöltöm kézzel a dolgaimat, akkor viszont melyik - felhőben lévő - mappát akarja majd szinkronizálni az általam kijelölt lokális mappával?

Nem értem, segítsetek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26305) Jahno válasza FőDudu (#26285) üzenetére


Jahno
őstag

Fíből van konnektorba dugós, teljesen jó.

(#26306) FőDudu válasza Phülöp (#26304) üzenetére


FőDudu
addikt

Direkt belinkeltem a youtube videot, ami visszafele csinalja...

FőDudu

(#26307) npera válasza FőDudu (#26285) üzenetére


npera
újonc

Finnek megoldják frappánsan. Neked szerintem nem kell ilyen sok dinamit, pár kg elég lenne.

(#26308) Phülöp válasza FőDudu (#26306) üzenetére


Phülöp
addikt

Közben már nézem, csak be kellett jelentkeznem böngészőből is, mert a pH! app nem enged szöveget kijelölni.

Megtaláltam azt a részt, ahol elmondja az ember, hogy ne azt nézzem, amit a program kiír.
Én itt megálltam az imént, gyors mentést indítottam, mielőtt bármi elhamarkodott kattintásra kerül sor.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26309) FőDudu válasza npera (#26307) üzenetére


FőDudu
addikt

Erdekes modon a meteres atmeroju levendula bokrot kb 5 perc alatt kiforditottam a foldbol.

Aztan jott a lokacio kijelolese, az eltervezett korbeforgatos fem karokkal.
Jol mukodott, eleg hamar kiderult, hogy tok jol befer es jo lesz.

Mernok vagyok, bizz bennem :)

A vegere a segedek is total kidoltek:

A legujabb verzio az, hogy cegtol hozok haza olyan hajopadlot amit a teton hasznaltak (most csereltek keramiara). Azt egyben megcsinalom, ala par allithato zsamoly (keramia ala ilyen 5-10 cm kozott allithato kb 20 centis atmeroju muanyag zsamolyok mennek)(tekergetve lehet oket allitani, zsamolyok ala meg rakok valami jo kis keramia lapot, 2 centi vastag keramiat tuti nem roppantja ossze).
A hajopadlora egy 10-15mm vastag polifoam hab es hello. Az egesz alatt meg a fu se rohad ki (csak max a zsamolyok alatti keramiak helyen.

Ha rajta a medence, akkor dekopirral korbe lehet vagni es kor alaku lesz.
Majd holnap kiderul - van-e eleg jo allapotu hajopadlo vagy mar elvittek valahova.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26310) Phülöp válasza Phülöp (#26308) üzenetére


Phülöp
addikt

feladtam, keresek más megoldást.

A linkelt videó alapján tovább mertem lépni az alábbi eredménnyel:

Az egyetlen, szinkronizálásra kijelölt mappa elérési útja: c:\Users\Iguana\Calibre Portable\Calibre Library

OK, next:

Nos, ez a mappa ezen az elérési úton nem létezik, és nem is akarom, hogy létezzen, főleg nem az általam kijelölt mappa másolataként (helló iTunes).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26311) FőDudu válasza Phülöp (#26310) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem megengedi a checkbox (kikapcsolhato), hogy ne szikronizald az egesz drajvot a lokalisra :)

Attol, hogy csak egy konyvtarat szinkronizalsz, a szinkronizacio ketiranyu lesz...
Szerintem ezt erted (kurvara) felre...

Aztan masik laposon ugyanez - azaz amit az egyik modosit az lemodosul a drajvon es azutan a masikon is...
Ugyanez vicaverza.

Ne legyel mar totalgyoker! :)
Ezt meg egy szabadbolcsesz is be tudja allitani...

FőDudu

(#26312) FőDudu válasza Phülöp (#26310) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyebkent azt feltetlenul csekkold le, hogy a MAC-en ugyanez a konyvtarnev megfelelo-e (lehet-e) - nehogy 2 kulon konyvtarba machinaljanak.

Es persze elso szink elott mentsel, nehogy egyik felulvagja a masikat ures adatbazissal.

Amint osszelotted rohogni fogsz rajta, mert total egyszeru...

Ugyanez onedrive megoldassal:
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=294941

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26313) Phülöp válasza FőDudu (#26311) üzenetére


Phülöp
addikt

bocs, hogy totálgyökér vagyok, de te se legyél, ha nem érted a problémámat (ami nem az, hogy az egész drive-ot szinkonizálom, vagy csak egy mappát)
köszönöm

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26314) zetor2000 válasza FőDudu (#26291) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennyit találtam a BGE oldalán, mire is jó a félgömb felső rész:

" LÉGÁRAMLÁS A KUPOLÁBAN
A légáramlás mozgatja a hőt az étel körül. A Big Green Egg Kamado grill kialakítása miatt légáramlatok alakulnak ki a tűztér alatt, majd a rácson keresztül felérnek a kupolába. A forró levegő keringése miatt ezután a kicsit hűvösebb levegő megindul lefelé a faszén irányába, ahol ismét felmelegszik és felemelkedik, és így tovább. Az ételek a bennük található felmelegedő és keringetett levek, nedvek által készülnek tökéletesre. "

Szóval egyféle levegőáramlás alakul ki, akkor, amikor zárt a sütőtér. Ilyenkor lehet lassan készülő cuccokat csinálni benne. Nyilván grillezéskor lehetne akármilyen, mert csak a porvédő szerepet töltené be, de ezekben nem csak grillezni lehet, hanem egyebeket is lehet csinálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26315) FőDudu válasza Phülöp (#26313) üzenetére


FőDudu
addikt

Most mar tenyleg nem ertem mi a gondod.

FőDudu

(#26316) FőDudu válasza zetor2000 (#26314) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg a vegen kiderul, hogy forrolevegos (legkevereses) a barbecue :)

Ehhez sem ertek.

FőDudu

(#26317) FőDudu


FőDudu
addikt

Szerintem ez eleg jol leirja mit es hova lehet szinkronizalni.
https://www.howtogeek.com/228989/how-to-use-the-desktop-google-drive-app/

FőDudu

(#26318) npera


npera
újonc

Próbálom asszony 2017-es MacBook gépéről lementeni az utolsó mappát, amivel még dolgozott. Kinyitom a fedelet, de nem lehet beírni a jelszót, csak kásás-darabos a kép. Lecsukom a fedelet, felnyitom, utána jó a kép. Beírom a jelszót, belép, aztán kábé merevre fagy az egész, majd újraindul a tipikus Mac hanggal. Beindul, majd belépek, erre fekete kép, újraindul.

Ez kezd elég durva lenni.

Egy full újraindítás jött ezután, ekkor már sikerült belépni.

Ha sikerült lementeni, akkor kell egy teljes uninstall rajta, asszony Apple ID-jét le kell szedni róla, aztán "letörölni". Fogalmam sincs hogyan, de most jön ez a lépés.

Utána megy a bolhapiacra. Remélem full újrainstall után stabil lesz, akkor nem lesz rajta majd a Microsoft Office például. Saját magától már csak nem omlik összes az OSX.

(#26319) Phülöp válasza FőDudu (#26315) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a gond, hogy telepítés után van egy 3 lépéses beállítási procedúra, amiben az 1. és a 2. pont ugyanarra a műveletre vonatkozik, a 3. viszont egészen más (amit írtál, drive tartalmának szinkronizálása lokálba), és annak semmi, de semmi köze ahhoz, amiről az első 2 pont (szinkronizálandó lokális mappa megadása) szól.
Na, ez nem logikus a mechanikus agyamnak, ha van 3 lépés, akkor az általában ugyanarra a folyamatra vonatkozik.
A másik gép még izgalmasabb lesz, megosztott mappa szinkronizálása másik user alól.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26320) zetor2000 válasza npera (#26318) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezeknél szokott lenni valami készülék alaphelyzetbe állítása lenni, asszem.
De egy csomó oktatóanyag elérhető, hogyan hozzad alaphelyzetbe a gépet, mondjuk mielőtt eladod.
Csak a mentést csináld meg, meg esetleg az AppleID-t használó alkalmazásokból épj ki, meg szüntesd meg a gép hozzárendelést az iCloudban. Ez szerintem menni fog.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26321) FőDudu válasza Phülöp (#26319) üzenetére


FőDudu
addikt

A cikk eleg jol leirja a mit honnan hova temakort.
Lehet csak a megadott konyvtarakat menteni, lehet szinkronizalni (akar milyen hulyen hangzik a my documents kifejezes), lehet Az egesz drajvot a gepre szinkronizalni. Ez tobb kulonbozo dolog, valoszinuleg egymas utan raktak a lehetoseget a hasznalatuknak a beallitasok soran.
Valoszinuleg egyikuket valasztani kell. De nem mindet :)

Akarja a konyvtarait (my documents by default) a drajvra menteni? (Igen/nem)
Akarja a drajvot a meghajtojara szinkronizalni? (Igen/nem).

Gondolom ezen logikai sorozat nem tunik egyertelmunek.

FőDudu

(#26322) npera válasza zetor2000 (#26320) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

(#26323) eattila válasza Phülöp (#26304) üzenetére


eattila
csendes tag

A minap lottem be driveot sajat gepemen. Ha kikattintasz minden mappat egy kesobbi lepcsoben beallaithatod, hogy melyik mappat akarod a drive mappaja ak hasznalni. Utana abba berantod azt a mappat amit szeretnel a felhoben es kesz. Meglevo mappara azert nem jo, mert beledobja a sajat mappait is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26324) npera


npera
újonc

Én csak annyit tudok hozzászólni a felhők szinkronizáláshoz, hogy először kell egy proof of concept. Kell kopizni pár fájlt egy próba könyvtárba, aztán arra ráereszteni a backupot. Ha működik, akkor lehet komplikálni a kísérletet.

Ha minden működik a kísérleti anyaggal, akkor lehet menni éles üzembe és a tényleges könyvtárat beilleszteni.

Mi így a vágóhídon ilyen kis óvatos portások vagyunk...

(#26325) zetor2000 válasza FőDudu (#26316) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha nem is forrólevegős, de meleg. És igen, némelyik cuccnak biztos jót tesz a "fedő alatt" sülés / készítés. Valszeg képes "párolódni", vagy valami hasonló módon szaftosra készülni a cucc. Ki kéne próbálni egyet. :) Csak ez a 659€ eléggé riaszt. Még a 200E Huf-os hasonló cucc ára is olyan, hogy ez eléggé drága hobbi. Persze biztos patent cucc. Meg nem kell mindennap ilyet venni, elég egy életben egy.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26326) FőDudu válasza zetor2000 (#26325) üzenetére


FőDudu
addikt

659 Euroert valoszinuleg lehet talalni egy olyan kombisutot ami valoszinuleg mindent tud amit ez.
Fustolni nem nagy kunszt, par sutoben akar lazacot is fustolhetsz.

Digitalis, nem pusztul meg a kornyeken mindenki (nyaron)...
Pirolitikus ontisztitas, stb...

Lehet ennem kene valami durvan jo barbeque-t es megvaltozna a velemenyem. :)
Nem erzem at a dolgok miertjet...

Pedig nyaron sutogetunk mi is.... De az nyilvan lofasz az igazi barbeque-hoz kepest.
Igaz eddig kb sosem pacoltunk, keszen megvasarolt pacolt husok eleg megbizhato minosegben elerhetok erre.

FőDudu

(#26327) FőDudu válasza npera (#26324) üzenetére


FőDudu
addikt

Megbukott a poc-d, nem backup kell, hanem sync :)
Mar a tender kiirason kiestel...

FőDudu

(#26328) FőDudu válasza npera (#26322) üzenetére


FőDudu
addikt

Attol fugg almas lesz-e az utod.
Sejtesem szerint ez egy passziv hutesu kis macbook, ugye?

Ha almas, akkor akar egy pendrive-ra is lehet bootolhato mentest csinalni, aztan szukseg eseten az is tartalmaz mindent amit a kis gep.

Ha nem almas, akkor illik jol atgondolni mit is kell menteni (itunes, dokumentumok, downloads, notes, stb)...
Windows alatt ezek egy resze nyithato, masik reszuk csak macerasan.
Jobb osszeirni mi is az amit le kell kapni ...

Aludni ra egy hetet, majd ujra, hatha kimaradt valami.

FőDudu

(#26329) npera válasza FőDudu (#26328) üzenetére


npera
újonc

Dokumentumok könyvtár le van mentve 2x, a tartalmuk összevetve (egyeznek). Valamint Time Machine mentés fent van a NAS-on.

Már van egy Lenovo X280 helyette, asszony beismerte hogy fellélegzett annyival jobb használni.

(#26330) FőDudu válasza zetor2000 (#26325) üzenetére


FőDudu
addikt

Facsen lattam egy kinait fozni.

A husos szalonnat benyomta a wokba, ra egy kis viz.
Majd 3 parcig maximum langon fozte.

Aztan a vizet olajra cserelte, par pecig sutotte (deep fry) - amig a bore holyagos nem lett.
Aztan kikapta belole, majd 24 orara jeges vizbe tette.

Ezutan felcsikozta, rakott ra par fuszert (zoldhagyma, gyomber, fozobor, szojaszosz stb), 24 orara berakta a gozos paroloba (az a bambusznadbol keszult tobb emeletes cucc).

A vegen kivette, a levet beleontotte a wokba, kis liszttel besuritette.

A tanyer tetejere boritott egy nagyobb tanyert, megforditotta, majd a wokban keszult szosszal meglocsolta es kesz volt.

Szoval fott, sult, parolodott..... Egesz jo lehet...

FőDudu

(#26331) FőDudu válasza npera (#26329) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom a Time machine az windows alol kepes-e az adatok visszaallitasara...
Sosem probaltam. Nekem is NAS-on van, de en amugy is csinalok menteseket (pl SD kartyarol bootolo OS X is akad).

FőDudu

(#26332) zetor2000 válasza FőDudu (#26326) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy része ennek tuti a brand, azaz azt köhögöd ki, hogy BGE. Hasonlókat látni jóval olcsóbban, és alapból felszereltebben.
A másik, hogy ezek kábé mobilak, azaz benyomod a verda hátuljába, azt mész nyaralni, és ott is tudol grillezni. A szükséges faszén se foglal helyet, mert belefér a belsejébe. :) Azért egy rendes sütőnek kell valami gáz vagy áram, ami olyan, amit írsz.
Mindemellett én sem érzem a késztetést, hogy ilyet vegyek azonnal. Inkább egy olyan smoker, mint ami Franklinnak van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26333) FőDudu válasza zetor2000 (#26332) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt tuti nem szallitod sehova. Max teherautoval.
60 centi atmeroju, plusz a tartoja. Igaz az oldalan az a ket kis fa tanyertarto tan lehajthato.
Es vagy meter-meterhusz magas. Vagy tobb.

Nagy dog.

Kepzelj el egy rendes meretu olajoshordot.
Azt te nem szallitod sehova a csaladdal egyutt - hacsak nem utanfutoval :)

Persze amiknal a Dodge Ramnak meg se kottyan. Csak mi vagyunk ilyen kis kornyezetvedok a kis motoros apro autoinkkal.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26334) npera


npera
újonc

205 a battery cycle count
4531 mAh elérhető az eredeti 4577-ből

Ez egész jónak tűnik.
Holnap este csinálom a full resetet és aztán bódottá ....

(#26335) FőDudu válasza npera (#26334) üzenetére


FőDudu
addikt

Meknel SMC és Pram reset sem art....

FőDudu

(#26336) zetor2000 válasza FőDudu (#26333) üzenetére


zetor2000
senior tag

De de... utánakötöd, mert kerekes. :)) Vonóhorog sem kell, mert az bzuis. Simán a lökősre mazzag, azt gyá!
Amúgy ja, 80+ kilós, 2-3 emberes, az tuti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26337) qnadam


qnadam
veterán

Igu, syncovery megoldja a problémát jól, csak drága :)
a windowson a total commander ügyesen tud szinkronizálni, pluginnel akár google drive-ra is, a mac oldalon nem ismerem az eszközöket, de biztos ott is van valami alkalmas.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26338) qnadam válasza FőDudu (#26309) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem tegyél alá tévéket :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26339) FőDudu válasza qnadam (#26338) üzenetére


FőDudu
addikt

Abbol mar egy darab sincs...
Utolag jottek paran, hogy nekik kellett volna aprilisban meg majusban..

Persze en meg raktaros vagyok... Jah, nem...

FőDudu

(#26340) Sipi- válasza FőDudu (#26339) üzenetére


Sipi-
tag

Dehogy nincs, ott vannak a szobákban a falon, nem? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26341) zetor2000 válasza Phülöp (#26289) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy próbát talán megér, a marketing anyaga pont arról szól, amit keresel.
FreeFileSync
Synkron

A használatához sem értek, csak kerestem valamit, mert hátha, aztán ez szembejött.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26342) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Moszkvics-slusszkulcs, megtanítottam a kislánynak. Ha már úgyis volt moszkvicsuk.
Meg a Ványadt bácsit is megmutattam, közben azt a pár szót fordítottam.
Meg elmeséltem 56-ot és 1849-et is ,tudom geci vagyok.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26343) zetor2000 válasza Gabibácsi (#26342) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az helyesen szuperluxus moszkvics slusszkulcs... A Lenin mauzóleumának lelinóleumozása nem volt még? Meg az Ede, de bedezodoroztad magad? :)) Ezeket lehet csekkolni részegség esetén.

Ványadt bácsi az az Alfonzós?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26344) Gabibácsi válasza zetor2000 (#26343) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az biza, alfonzós, ő is röhögött rajta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26345) Sipi-


Sipi-
tag

Kipróbált és jó futóműves céget tudtok ajánlani Budapesten vagy környékén?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26346) Jahno válasza Gabibácsi (#26342) üzenetére


Jahno
őstag

Én is hallottam a napi tanítást, elég ügyes. Bár rádumáltak egy pálinkát, azért szerintem kár volt, még akkor is, ha jobb, mint a vodka.

(#26347) Jahno válasza eattila (#26287) üzenetére


Jahno
őstag

Mi elhagyott katonai bázison voltunk. Nem én szerveztem, csak fent volt a listámon és szembejött. Ha már írásos engedély szereztek, akkor toboroztunk egy jóféle bandát, én meg anyósnál úgyis kb. 15 kilométerre lakom, noszahajrá. Gyerek egész jól rámozdult az ilyesmikre, meglátjuk mit hoz még össze, bár a többi célpont húzósabb lesz.

Nekünk bejött a buli, bár haver lecseszett, hogy eddig miért nem mondtam, mert Ő is a szomszédban lakik és megnézte volna. Én meg azt hittem tudja csak nem érdekli :-D Ez ilyen. Ráadásul szomszéd utcából csatlakozott egy csóka aki ott volt katona és el bírta mesélni mi merre volt, hogy működtek, satöbbi.

(#26348) eattila válasza Jahno (#26347) üzenetére


eattila
csendes tag

En kb egy honapja jartam ex szovjet laktanyaban. Meg megyek punkosd hetfon is. Igaz nem fotozas, hanem paintball.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26349) Gabibácsi válasza Sipi- (#26345) üzenetére


Gabibácsi
tag

szivák, váci út

szerk: bár ők lengéscsillapítósok meg rugósok, a futómű beállítást nem ők csinálták hanem elvitték valahová utána

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26350) Gabibácsi válasza Jahno (#26346) üzenetére


Gabibácsi
tag

az én tanításomat tuti nem hallottad :D
amúgy jön még vissza, eléggé berendezkedett nálam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.