Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#26499) üzenetére


Gabibácsi
tag

én is így szoktam, csak ilyenkor azt hallom hogy fosnak az emberek hogy nem engedik őket vissza
de van ilyenkor hogy jobbról megelőzöm én is, akár hagyja magát, akár nem szeretné

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26502) Phülöp válasza Jahno (#26489) üzenetére


Phülöp
addikt

Jánoskérem, cimborával elboltoltátok végül az AP-t?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26503) ncc1701 válasza Bujdy81 (#26499) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert mentünk sorban a nulláson, ekkora volt a forgalom. Miért engedném el? Várja ki a sorát türelemmel. Nem láttam rajta megküülönböztetö jelzést. Tescóban sem elöz meg, mert pofán kapom hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#26504) Grillo válasza FőDudu (#26483) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt a drónos csopiban is dícsérik, a Hubdsan Zinonál egy fokkal jobb, a Mavicnál gyengébb.
Hobbira szerintem bőven elég lehet, ha megunom a Telo-t, meg a cégeseket nem tudom elvinni néha, akkor egyszer veszek.

(#26505) Grillo


Grillo
senior tag

Ja, volt tegnap a hír, hogy M7en szembe jött a srác.
Ma mentem reggel Veszprémbe, Várpalota elkerülőm, 110-es szakaszon fehér Fiesta szemben a belső sávban. Mondjuk ez már állt, és próbált volna megfordulni...

(#26506) zetor2000 válasza Grillo (#26505) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez meg ma megnézte:

[L:https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2807/28077/280774/28077435_2153937_011ff422f3c08896bcd990a6a5f297da_wm.png][link][/L]

Jah, ez az M3ason volt...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26507) Gabibácsi válasza Phülöp (#26502) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéznéd légyszi milyen címre küldted el anno a magos meghívómat?
Mag úgy döntött hogy a chromiummal nem tudok többet belépni, valami ssh dolog, a jelszavamat meg pár éve elfelejtettem. Más normális böngésző meg nem fut a bananapimen.

Köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26508) Bujdy81 válasza npera (#26382) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

UltraBalatonon sport cipőben sem számított. Mondjuk azt a bő 3 órát, amíg én voltam váltásban és esett, fél lábbal is kibírom… :D

(#26509) npera válasza Bujdy81 (#26508) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy ugye?

(#26510) npera


npera
újonc

3-án elindult a Taranis Q7 Kínából, még nem látszik a holland postás tracking infó, de talán majd jövő héten. Nagyon izgatott vagyok.

Kíváncsi vagyok a vámmal hogyan lesz. Elvileg nem a svéd nemecsek posta hozza, direkt ráraktam extra díjat a küldésre.

(#26511) JonesC válasza ncc1701 (#26503) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem pont ugyan az a helyzet, mint a bevásárló sor.

Nekem sem derogál lehúzódni, ha valaki gyorsabban jön mögöttem, még ha ritka dolog is. :)

(#26512) -NoVa-


-NoVa-
őstag

NAS vergődés célegyenesben. Nem veszek semmit, a problémám legnagyobb gyökere egy félhalott TP-Link switch volt a gardróbban, ami 100MBitre limitált mindent egy ideje. Azt hittem, a WD kezeli lassan az USB3-at, azért a 10MB/s, de aztán feltűnt, hogy minden ennyi. Kivettem, áthelyeztem, most wifin is 30MB/s minden.

(#26513) npera válasza -NoVa- (#26512) üzenetére


npera
újonc

(#26514) -NoVa- válasza npera (#26513) üzenetére


-NoVa-
őstag

Most már csak ilyen mellékes dolgok jönnek, hogy bebootol-e a Gen2 másik routerről, vagy le kell menteni mindent róla, és új imaget írni rá.

(#26515) Phülöp válasza Gabibácsi (#26507) üzenetére


Phülöp
addikt

Megnéztem, nem derül ki.
Régi leveleid közt nem leled? Gondolom, nincs sok mail címed, amit át kell nyálazni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26516) ncc1701 válasza JonesC (#26511) üzenetére


ncc1701
veterán

De nem tud gyorsabban menni, mert mindenki 110 korul ment a belsoben, sorban. A csoka feleslegesen puposkodott.

(#26517) Gabibácsi válasza Phülöp (#26515) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi. Próbálkozom még.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26518) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

meglett az emailcím, csak a jelszóemlékeztető nem jön meg rá :)
jó lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26519) npera válasza ncc1701 (#26516) üzenetére


npera
újonc

Én az első rendes kőfelverődést úgy kaptam a szélvédőre, hogy hátulról tolt egy idióta és jófej voltam, aztán lehúzódtam két teherautó közé egy másik személyautó mögé. És az feldobott egy kavicsot. Akkor nem láttam a pipától.

Azóta kábé szarok rája ha valaki nyomul, befejezem az előzést és utána kimegyek. Feleslegesen nem tartok fel senkit, de nem "menekülök" be egy kamion mögé csak mert tol valami segg SUV.

Svédországban ha megengedettel megyek a külsőben, akkor a sok gyengeelméjű gyakorlatilag semmi marginállal húzza ki elém a külsőbe és akkor lehet kapni a kavicsot. Van amikor lehúzódok picit a leállósávba, mert annyira közel húzzák ki.

A városban és a körgyűrűn van sok drogdíler prémium kocsikkal és valami arab vonatkozású személyes rendszámmal. Azok tipikusan dupla sebességgel cikáznak a sávok között. Velük külön szoktam törődni, amikor kritikus távolságra kerül, akkor indexelni kezdek a sávja irányába és megmozdítom az autót egy picit, de aztán mégsem váltok sávot. Olyankor látni, ahogy beszitál a kocsi, ahogy fáziskéséssel próbálják lereagálni a dolgot, aztán csörtetnek tovább. Ha van lehetőség és több civil autó a közelben, akkor adott esetben lehet zárni a szöget és utána igazi svéd tetű módon elhaladni a másik mellett. Eddig még nem lőttek rám, majd legközelebb.

(#26520) Gabibácsi válasza npera (#26519) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor sarkítsunk
én is kaptam már kőfelverődést, többször is, tehát jogom van szarni a jobbra tarts szabályra?

itt most arról volt szó, hogy volt hely lehúzódni jobbra, hiszen a másik ott el is kezdte előzni, vagy félreértettem?
ha van hely, és nincs egybefüggő kocsisor, és nem húzódik le, mert 2 km múlva lesz egy kamion, akkor én bizony végigdudálva fogom leelőzni jobbról
ha kocsisor van, nyilván nem, türelmesen kivárom míg elfogy, és én is lehúzódom ha jönnek hátulról.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26521) -NoVa- válasza Gabibácsi (#26520) üzenetére


-NoVa-
őstag

Párhuzamos közlekedés történt relatív sűrű forgalomban. Lehet, hogy geometriailag van hely jobbról előzni, de követési távolsággal együtt mérve már simán telítődött a 2 sáv. Ettől függetlenül természetesen mindenki hülye. Mindenki.

(#26522) FőDudu válasza Gabibácsi (#26518) üzenetére


FőDudu
addikt

Mag regisztracios level kb 1 nappal kesobb jott.

Szoval turelem....

FőDudu

(#26523) Gabibácsi válasza -NoVa- (#26521) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezek csak felvetések, hogy párhuzamos közlekedés történt
először még nem volt erről szó

mindenki hülye, ebben egyetértünk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26524) Gabibácsi válasza FőDudu (#26522) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor várok köszi
addig teszek új rendszert a bananapi-re
vagy rendelek egy málnát. Mit érdemes venni? Kéne rá 2 usb, 1 LAN, 1 HDMI, kb ennyi.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26525) JonesC


JonesC
csendes tag

Én se satuzok be mások mögé, de ha van hely simán elengedem a jójembert.

(#26526) Samott válasza Gabibácsi (#26520) üzenetére


Samott
addikt

Ez amugy tok egyszeru: akit korbe lehet elozni jobbrol, annak ki kellett volna takarodnia a kulso savba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26527) -NoVa- válasza Samott (#26526) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem ha már látszik, hogy lassan beéri a sort, de még van előtte hely, akkor nem kell kitakarodnia. Avagy le a környezettel, padlógáz a sorig, ott majd satufék, és tolás? Fölösleges. Össz közlekedési tempóban jobb, ha egyenletes sebességgel zárkózik fel, nem fékezget fölöslegesen, nem csinál hullámeffekteket. Csak ezt a kisimított ritmust felborítja pár agybajos, ezzel csökkentve az út áteresztő képességét.

(#26528) ezittketto válasza -NoVa- (#26527) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ezt de nem érzik sokan... :(

(#26529) Samott válasza -NoVa- (#26527) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem meg a jobbrol korbeelozeshez eloszor savot kell valtani aztan ovatosan elhaladni mellette es utana megint savot kell valtani. Annyi helyen, ahol ez megoldhato mar neki ki kellett volna huzodnia a kulsobe. Szo se volt arrol, hogy elotte milyen forgalom van. Feltetelezem, ha megelozenk, akkor nincs elotte sor a belso savban. Ha tele mindket sav, akkor nincs ertelme a jobbrol elozesnek se.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26530) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

ma itthonról dolgozós és installálós napom van

macbook air-on frissítem az osx-et mojave-ra (le vagyok maradva, vagy egy éve ki sem nyitottam)
meg bananapi-ra tettem armbian-t, most teszek rá valami guit, xfce-t

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26531) qnadam


qnadam
veterán

én meg kicseréltem az nvme ssd-t az xps-ben 256-osról terásra. egyúttal megtudtam, mi zörög a gépben... az akku egyik tartócsavarja rohangált vidáman az alaplap és a fém ház között. örültem neki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26532) FőDudu válasza Gabibácsi (#26530) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd ha lassu lesz, akkor mar Nova is el tudja magyarazni hogyan IS hackeljuk vissza ra a regebbi oprendszert... :)

Valahogy az uj fajlrendszeruk nem annyira jo ahogy reklamoztak....

Az a vicc, hogy tesztekkel nem merheto jellegu a lassulas (legalabbis nalam), de erzesre mindennel var egy kicsit. Es a gep ami 'smooth' volt egy remalomma valik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26533) Gabibácsi válasza FőDudu (#26532) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem sosem mutatott lassulást, amúgy meg már jó régi gép, és amúgyse használom, max cv írásra :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26534) Samott válasza FőDudu (#26532) üzenetére


Samott
addikt

Az alma szorgalmasan tolja ki az intel procik serulekenysegeit foltozo javitasokat. Es minden egyes javitas lassit a procin. Nem az alma bune, hogy az intel eltolta a procijait.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26535) FőDudu válasza Samott (#26534) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nem az.
Valami uj fajlrendszert csinaltak ami az amugy kurvagyors SSD-n is erezheto lagolast csinal.
Majd talan Nova jobban el tudja magyarazni. Eloszor en is azt hittem kepzelodok, de kesobb durvan leterhelve latszott, hogy sajnos nem.

Foleg mikor elinditottam 2-3 masolast, 4-5 zipelest es hasonlo lemez intenziv taszkokat, na akkor kb lefekudt.
Regebbi fajlrendszerrel meg ezek kb meg se kottyantak.

Nem tudom maskepp erzekeltetni, mint hogy minden kb kicsit kesobb reagal.
Sebesseg meresre nem latszik kulonbseg, de minden kicsit docogosebb.

Az en gepem sem uj, de a benne levo tarolo meg ma is gyorsnak szamit. Es megis csinalja.
https://youtu.be/trt4s3d4UuE?t=78

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26536) -NoVa- válasza FőDudu (#26532) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nagyon PRO user vagyok, nem downgradeltem. Beírtam egy new hardware requestet, és azóta rMBP-n dolgozom. Az gyors így is.

(#26537) npera válasza Gabibácsi (#26520) üzenetére


npera
újonc

Értem én.

Én úgy vélem, hogy a kérdés ennél komplikáltabb. Mindenkinek van valami kényelmes sebesség, ami felett már nem érzi jól magát. Ugyanígy a követési távolsággal. Nem mer gyorsan elhaladni egy másik mellett. Esetleg ritkábban nézi a tükröt. Valamennyire fáradt. Egy csomó változó lehet ami befolyásolja a viselkedését, ehhez képest te a magad kis peremfeltételei között gondolkodva közelítesz. Az interakciót nagyon sok paraméter tudja befolyásolni.

(#26538) npera válasza Gabibácsi (#26530) üzenetére


npera
újonc

Én felraktam a hirdetést, eddig kábé 17 közel-keleti és egy ázsiai keresett meg. Az egyik közel-keleti úgy érvelt, hogy ő maximum 5k SEK-et akar adni a gépért (6,5k SEK az ára), mivel ő menedékkérő. Lehet, hogy a kis diónyi agyával kikövetkeztette, hogy ezzel az ultimatív érvvel gyakorlatilag nincs más lehetőségem, mint eladni neki olcsóbban. Hát... sajnos nem :C

Egy másik beírt valamit arabul, aztán mögé annyit, hogy 4000. Írtam neki, hogy isten áldjon.... :C

Az ázsiai versenyző legalább tudott mondatokat írni és kialakult valami dialógus. Lehet holnap meg is nézi.

(#26539) npera válasza FőDudu (#26532) üzenetére


npera
újonc

Ez paradoxon. Az Apple csak egyre gyorsabb lesz minden frissítéssel. Minden más féjk nyúz :C :Y

(#26540) FőDudu válasza -NoVa- (#26536) üzenetére


FőDudu
addikt

Az enyem eredetileg is rMBP, megis elbaszta :)

FőDudu

(#26541) FőDudu válasza npera (#26539) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Rosszul fogod.
Es az nem hiba, hanem feature. :)

FőDudu

(#26542) Gabibácsi válasza npera (#26539) üzenetére


Gabibácsi
tag

de azért a windowsos notepadot ne nagyon használd mostanában :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26543) Gabibácsi válasza FőDudu (#26540) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem macbook air, és nem baszta el
nyertem :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26544) Sipi- válasza npera (#26538) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem az 5k-val úgy gondolta, hogy ezt vedd adóvisszatérítésnek, mert úgyis a Te adódból tartják el :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26545) FőDudu válasza Gabibácsi (#26543) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor Nova es en vagyunk a benak. ;)

FőDudu

(#26546) FőDudu válasza Sipi- (#26544) üzenetére


FőDudu
addikt

Az 5K az adomentes?
Vagy akkor mar nem is 5K. :)

FőDudu

(#26547) #09908736


#09908736
törölt tag

Lassan úgy néz ki, hogy minden a helyére kerül a költöztetéssel. Van pár jelentkező, aki szóbajöhet, megvan a lakhely is, iskola is lesz.
2 hónap múlva már Mo-n leszünk...

(#26548) -NoVa- válasza FőDudu (#26540) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem elég touchbar-os, az enyém touchbarosabb, aztán nincs előtte-utána élményem, mert ezt már eleve Latest and Greatest macOS-el használtam. Úgyhogy nincs igényem a downgradere, de nem is érződik lassúnak intenzív filebuzerálás közben.

(#26549) npera válasza Gabibácsi (#26542) üzenetére


npera
újonc

Mindent TeX-be írok, nem szabad makettkodni :Y :C

(#26550) npera válasza Sipi- (#26544) üzenetére


npera
újonc

Lehet, hogy közgazdász volt az agysebész képzése mellett? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.