Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26451) #09908736 válasza npera (#26449) üzenetére


#09908736
törölt tag

És egyelőre még mindig olcsóbb vinni, mint megvenni újonnan.

(#26452) Sipi- válasza FőDudu (#26450) üzenetére


Sipi-
tag

Viszont nincs ideje kiárulni a cuccokat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26453) FőDudu válasza Sipi- (#26452) üzenetére


FőDudu
addikt

Szokasos tortenet.
A harombol csak kevesebbet valaszthatsz (Jo/Olcso/gyors).

FőDudu

(#26454) #09908736 válasza FőDudu (#26453) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nagyon durvulat két hónap elé nézünk...

(#26455) FőDudu válasza #09908736 (#26454) üzenetére


FőDudu
addikt

En 1 het alatt koltoztem az olaszoktol ide ki (marmint 1 hetem volt megoldani).
Szoval nem egy lehetetlen kuldetes.

Igaz akkor nem volt meg gyerek.

Emlekszem, az autoba nem fert be mar semmi mas - nejem sicipojet ott kellett hagynunk.
Sehol nem talaltunk neki helyet.

De tuleltuk es legalabb maradando emlek.
Ott reggel meg havazott, itt meg 26 fok napsutes vart...

FőDudu

(#26456) -NoVa- válasza FőDudu (#26455) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem vagy rendes hoarder, néhai nagypapa lélegzetével felfújt piláteslabda, és hasonló fontos családi emlékekből kell megtömni pár kamiont.

(#26457) FőDudu válasza -NoVa- (#26456) üzenetére


FőDudu
addikt

Ami kell az megvan foton vagy videon.
Emlekeket gyujtunk es nem (emlek)targyakat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26458) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Nasból van értelmes ócsó? Synology DS218J vagy más? A WD-ben lévő 3TB RED-et egyelőre USB-n rádugtam a Gen1 MyCloudra, de azért értelmesebb megoldás jó lenne. A Synologyból a VPN szerver funkció tetszik, meg a Cloud Sync, virtuális gépet nem kell tudnia.

(#26459) Jahno válasza FőDudu (#26457) üzenetére


Jahno
őstag

Azért van tele a padlásod mindennel is :-D

(#26460) FőDudu válasza Jahno (#26459) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze.
Kisbicikli, radiator, gyerekagy, stb.
Ami meg jo lehet (valakinek).

Kollegak nagyon halasak az alig hasznalt gyerek cuccokert. :)
Nem dobjuk ki amig elfer. Koltozeskor ugyis kidobunk mindent ami nem szemelyes targy.

FőDudu

(#26461) Jahno válasza #09908736 (#26454) üzenetére


Jahno
őstag

Én cégnél gyereknapot koordinálok. Szerintem ez a kemény :-) Mondjuk először a sok buburnyákot betereltük a videójátékok elé, közben mi nyugodtan tudtunk rajzolni és festeni. Már lassan pakolunk és takarítunk.

A tippem bejött, hogy csak Fortnite és Minecraft kell, de az nincs, szóval némi rally/Aladdin vonalon hamar kigyeztünk. Kisgömbibá nagyon jól nyomja a verekedős vérfürdős aprítósakat. Szerintem legközelebb eltiltanak, most meg a felnőttek nyomják a kontrollert kiskrapekok útmutatásai alapján.

Igaz ha rendesen kiderül mi lesz és rákészülünk, akkor ebből is jobban jöttünk volna ki, de összességében jók vagyunk.

(#26462) FőDudu válasza Jahno (#26461) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ugy latom itt is te vagy a mindenes.

IT alkalmazottkent kb. Semmi kozod a gyereknaphoz - szervezze a HR.

Tulorat meg foleg nem vallalnek ilyenert.

Lehet en vagyok forditva bekotve...

FőDudu

(#26463) eattila


eattila
csendes tag

Lelinoztam a teraszt. Tegnap megvettuk, ma lefektettem, korbevagtam, leragasztottam. Egyuttal at is lett rendezve. Van kis asztalka, meg ket szek is. Atomzsirsarkany lett. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26464) Sipi- válasza FőDudu (#26455) üzenetére


Sipi-
tag

Ismerős 3-4 hónap alatt kétszer költözött (kerületen belül igaz), abból az egyik azonnali volt, mert leszakadt az albérlet plafonja :) Nekik két autós gyerekülésük tűnt el, azóta sem találják :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26465) Jahno válasza FőDudu (#26462) üzenetére


Jahno
őstag

HR szervezte de kért mindenféle segítséget. Velük nem árt jóban lenni, aztán annyira nehezemre sem esett a dolog. Meg eredetileg futtában beszéltek Tumorral, hogy erősíteni kellene a videójátékos részleget, az meg úgyis itt van 2 hátizsákban, legalább vitték a bétatesztes vasakat is. És így legalább odafértem a kifestőhöz, az jó cucc. Egy Ikeás táskányi cucc mindent megoldott, sokkal komolyabb ragasztók és kreatív cuccok vannak, mint a mi időnkben. Mondtuk is, hogy a maradékot átvesszük az ITn, vagy levisszük a Borkuckóba :-) A Pyssla gyöngy is állati találmány, egyszer próbáld ki.

(#26466) ncc1701 válasza Jahno (#26461) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugyan, doom 2016 kell nekik. Tocsogjon a vér. :)

(#26467) FőDudu válasza ncc1701 (#26466) üzenetére


FőDudu
addikt

Capas jarek is bejott eddig minden ismeros gyereknek....

Capaval kell mindent megenni.
Halat, buvart, strandolot, rakot, stb..

Lehet pimpelni a capat, vehetsz ra eles hatuszonyt es hasonlo cuccokat....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26468) npera


npera
újonc

Carmageddon II :C

(#26469) Grillo válasza FőDudu (#26402) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én nem tudom, mennyire tud a munkaidején mozdítani, de egyrészt én reggel max 40 perc alatt a Darócin vagyok, igaz indulok 6-6.15 között, de sztem 6.30ig nem vészes.
Hazafelé 15.30-16 között még 1 óra alatt lehet közlekedni.
De még fél 8kor indulva sem 2 óra, és 18 körül, mikor a csúcs megy, akkor is inkább 1-1,5.

Ja, tömegközlekedéssel 1,5 óra egy irány, háztól ajtóig.

[ Szerkesztve ]

(#26470) zetor2000 válasza -NoVa- (#26458) üzenetére


zetor2000
senior tag

A DS-218J elég széles spektrumban mozog... 54E és ~190 közt.
Az alsóbb szegmens szerintem ezé vagy a hasonló Qnap megoldásé, a TS-228 vagy a TS231P , esetleg a TS-231P2, vagy ettől drágábban.
Szerényebb képességű hálózatra csatlakozó merevlemezt vehetsz az Asustortól, a Zyxeltől meg talán a NetGeartól. De ezek általában nem képesek annyira, mint a Synology és a Qnap cuccok. Ezekre van "alkalmazásbolt", ahonnan klf. alkalmazások tölthetőek le. Ezek közt van értelme is, meg nem annyira, meg olyan, amit nem biztos, hogy egy NASnak kéne csinálni (OCR / Domotic stb)

A DS-218J szerintem teljesen jó választás, ha kétlemezes cucc kell, de Qnadam vet nemrég valamit, talán többet tud.

Nekem Qnap van, meg 4 lemezes.

Ha veszel Qnapot, intelest... ahhoz van minden IS, az ARM cpus dolgokhoz nincs sokminden, de hálózati (háttér)tárnak minden modell megfelel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26471) Jahno válasza ncc1701 (#26466) üzenetére


Jahno
őstag

Újhullámos cuccal nem foglalkozunk, gép sincs hozzá. Giana Sisters, Cadllacs and dinosaurs, Double dragon, Metal Slug, Bubble Bobbles, satöbbi.

(#26472) Jahno válasza npera (#26468) üzenetére


Jahno
őstag

Az itt van a listán, majd bővítjük a pakkot. Bár az Insane bejött mindenkinek.

(#26473) -NoVa- válasza zetor2000 (#26470) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részemről a minden IS nem kell, csak működjön. Gyakorlatilag az egyetlen extra, amit kihasználok, a Google Drive/OneDrive szinkronizélési lehetőség.

A széles spektrum az a HDD bundle, üresen 54k. WD Redet veszek bele, és semmi raiddel nem szivatom magam. Sajnos volt eszük, és az 1 lemezes Synology hátuljára USB2-t raktak, így azon már nem spórolok inkább. A szerényebb képességűek szerényebb sebességűek is, főleg sok kisebb filenál extrémen lassabbak, elevtettem hamar.

(#26474) zetor2000 válasza -NoVa- (#26473) üzenetére


zetor2000
senior tag

A TS-228a több rammal, és 2 maggal előrébb van, mint a DS218J, ha ez esetleg billenti a mérleg nyelvét.
A DS218J meg 2 USB3-al van, de a Qnapon van összesen 3 - de ebből csak 1 3.0-ás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26475) BobaHWSW válasza -NoVa- (#26445) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Leadem onnan van es ott dolgozott sokat. Szerette csak a tel neha hideg de amugy zsenialis varos.

(#26476) FőDudu válasza -NoVa- (#26473) üzenetére


FőDudu
addikt

Mycloud Home?
Vagy most epp WD undorod van?

Vagy nem bizol az androidos oprendszerben?

Nekem bevalt, nejem imadja a Plex reszet...

Nyilvan tizedannyit fogyaszt mint az addig hasznalt desktop gep.
De nem sporolasra gyurok, nem ez volt a cel.

Lassan valami adatkozpontba kene kirakni az osszes cuccot, hiszen ha net van minden van. Net meg elobb/utobb nalad is lesz rendes.

Ha Google drive-rol menne Pl. a Plex, Az eleg jo lenne.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26477) Gabibácsi válasza Jahno (#26461) üzenetére


Gabibácsi
tag

A fiam Amigán nevelkedik :) Aladdin-t imádja, meg a Thomas Tank Engine Flippert.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26478) Sipi- válasza -NoVa- (#26445) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyen indokkal ne hajtsd el őket, mert valószínűleg komplett csapatuk van ilyen problémák megoldására.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#26479) FőDudu válasza Sipi- (#26478) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy van.
Normalis cegnel van csapat a relokaciora meg az adott ember helyett mindent megoldani (hogy nyugodtan dolgozhasson).

Le lettem ugatva, amikor emlitettem, hogy nalunk mennyi mindent megold a HR ha fontos az ember (es a munkaja) Nyilvan nem a mosogatonak keresnek lakast (mindent felredobva), de fontosabb embernek kb mindent (el)inteznek.

Alsobb poziban csak osszehozzak a megfelelo emberekkel...

FőDudu

(#26480) -NoVa- válasza Sipi- (#26478) üzenetére


-NoVa-
őstag

Attól pont nem félek, de itt 2 normálisan keresőnek nem feltétlenül éri meg kiugrani pár évre egy munkahelyért, tartósan meg a 2 gyerek iskoláit itt az EU-ban jóval olcsóbban megússzuk azért. Sógorék kicsit délebbre effektív kénytelenek extrémen túlvállalva venni egy házat, mert 3 évnyi bérleti díjjal eleve elmegy kb annyi pénz, fogorvoshoz meg ide járnak inkább, mert repjeggyel együtt is olcsóbb.
Simán csak megkérdezem őket, hogy itt a kontinensen esetleg mizu. Írországot is visszamondtam anno náluk, asszony fázós fajta.

(#26481) FőDudu válasza -NoVa- (#26480) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert tenyleg nem erdemes kimenni, hogy a gyerek tandijara sporolj amig kb ugyanazt az oktatast itt meguszod majdnem ingyen.

Ilyen szempontbol az a partszakasz eleg szopo tud lenni.

Akkor mar inkabb egy Dubai vagy hasonlo, ott eleve ugy kalkulalnak, hogy fizetik a gerek tanitasi koltsegeit x eves koraig (nalam 18 volt az ajanlatban).

Persze Dubai vagy a kozeli regio sem fenekig tejfel - europai nonek az nehezen megszokhato vilag.

Szoval nehez ugy. Ha jo ami most van, akkor nincs ok a valtoztatasra.

FőDudu

(#26482) Jahno válasza Sipi- (#26478) üzenetére


Jahno
őstag

Amiből esteleg dupla szívások jöhetnek ki, ha az óvodakeresős ügynökség éppen francia alvállalkozó és oldja meg íreknél a dolgokat, így be is pipálja az első Googlés találatot, oszt jóvanazúgy.

(#26483) FőDudu


FőDudu
addikt

Dronszagertok:

Ezt lattatok mar? Velemenyek?

FőDudu

(#26484) -NoVa- válasza FőDudu (#26476) üzenetére


-NoVa-
őstag

WD undorom nincs, elvileg működik mindkettő, bár a 2-es most igényli, hogy lementsem az adatokat, és újrahúzzam egy szűz imageből, hogy be tudjon bootolni.

Addig a Gen1-re rádugott külső házba raktam a Gen2 HDD-jét, és simán elérem a tartalmát a mycloud.com-on keresztül is. Viszont ha beteszek mellé egy Home-ot, azt ugyanott, de másik bejelentkezéssel, másik felületen elválasztva látom csak, ráadásul ugyanúgy egy szolgáltatón keresztül. A Synology VPN szerverként nálam hagyja az egészet, csak a dinamikus IP-ről kell gondoskodnom, és azon át elvileg a többi NAS-t is elérem a WD infrastruktúra használata nélkül. Vagy marad a B terv, nem veszek semmit, debrickelem a Gen2-t, az a legolcsóbb :D Enpera szintű mérlegelési pokoljárás.

Plex és egyéb media szerver megoldás nem kell, a másik végéről jobban megoldja az Infuse iPadon, a Kodi PI-n és notebookon a smart részét, sima elérhető file share elég.

(#26485) Jahno válasza FőDudu (#26483) üzenetére


Jahno
őstag

Tele van tesztjeivel a net. Meg ugyanazzal a marketingszöveggel és három képpel :-D

(#26486) Jahno


Jahno
őstag

Na, nézzük meg mára mik a teendők.

(#26487) qnadam válasza FőDudu (#26483) üzenetére


qnadam
veterán

a tesztek alapján nem tűnik reménytelennek, de ennyiért egy használt phantom 3 szerintem biztosabb megoldás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26488) #09908736


#09908736
törölt tag

Ecsém, ezt nem is értem. Kiírom a posztba, hogy 3.5 tonna MLÖT nem elég, nagyobb kell, erre mi a kérdés? 3.5 tonna elég?

(#26489) Jahno válasza #09908736 (#26488) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért emlegetem, hogy aki a lakás kiárulását tanácsolja, az oldja meg határidőre :-D Idehaza mindenféle is van, aztán vidéken kerülettől függően bele lehet futni dolgokba. Csak személyesen vehető át itt és itt, ár fix, HÍVJ fel, csere-beszámítás nincs. Kérdések? Posta nem játszik? Beszámítasz ezt meg azt? Mennyit engedsz belőle? Vagy csak este olvasom, hogy 4kor írt egyet, hogy 16:20kor Blahán jó lesz? Van pár kisebb cuccom itt bent a cégnél, amiért már kb. 1.5 éve folyamatosan jön valaki. Szomszéd most egész jól nyomja a seftelést, én leküzdöttem a múlt heti postaautomatás szopásokat, lassan helyre is áll a rend. Ja, meg van. 20ezer pénzes cuccért eljönne Pécsről, de vonjam le a benzinköltséget :-D Aztán jön a többi, mikor 1 darabs valami baszt eladok és ember a leglehetetlenebb időpontokban hív és üldöz, hogy de nincs ez meg az? Nincs. Nem tudsz szerezni? Nem. De biztos? Biztos. Ok, jó, jó, de mikor hívjalak, hogy lesz-e? Ne hívj bazmeg nem lesz... De biztos? Nem, a halál a biztos, ha lesz meghirdetem, de ezt itt találtam, eladó, ugorjunk. Jó, de más színben nincs? Aztán mikor azt hiszed, hogy meló vagy egyéb fontos miatt keresnek és ilyen hülyékkel telefonálgatsz el fél napot, akkor az szívás. Ha eredménye lenne, akkor lehet nem szívás, de általában eredmény nélkül, szóval szívás.

(#26490) FőDudu válasza #09908736 (#26488) üzenetére


FőDudu
addikt

800 kilot elmegettel elozo posztokban. Az barmelyikbe belefer.

FőDudu

(#26491) Jahno válasza FőDudu (#26490) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a cucc annyi, hanem a kocsi bírása...

(#26492) FőDudu válasza Jahno (#26491) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor felreertettem.
Szep is lenne egy csalad osszes cucca kb 800 kiloba betomoritve...

Nalunk edenybol es tanyerbol van minimum 2 mazsa. De lehet alul becsulom.

FőDudu

(#26493) ezittketto válasza Jahno (#26486) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:DDD :C

(#26494) qnadam válasza Jahno (#26489) üzenetére


qnadam
veterán

meg amikor a direkt olcsóra belőtt objektívre, amire oda is írtam a hirdetésre, hogy átvétel újpesten bejelentkezik a fasz, hogy akkor négy hét múlva jön a haverja budapestre, addig tegyem félre, és majd vigyem el camponához, kicsit olcsóbban adjam oda neki. nem teszem félre, nem viszem. de miért? hát mert fél nap múlva ide jön érte valaki

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26495) Gabibácsi válasza Jahno (#26491) üzenetére


Gabibácsi
tag

akartam kérdezni hogy megvan-e még a kölcsönadott cartridge-om? Mert játszanék vele néha, én legalább használom a c64-em :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26496) Jahno válasza Gabibácsi (#26495) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, néha elő is kerül. Összeszedem, szerdán átadom. Aztán számolunk :-D

(#26497) Gabibácsi válasza Jahno (#26496) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezt már múltkor sem értettem mit akarsz számolni :)
vagy van valami megrendelt cuccom már?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26498) Jahno válasza Gabibácsi (#26497) üzenetére


Jahno
őstag

Cuccod úton, meg volt a TV-be nem számított LED szalagos maradvány.

(#26499) Bujdy81 válasza ncc1701 (#26061) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha ennyi hely van, hogy érdemes jobbról előzni, akkor miért nem engedted el?

Én ilyen esetben meg tudom tenni, hogy a kamion felénél indexelek jobbra, kimegyek a lukba, majd szinte azonnal vissza. Érdekes, de 95% eséllyel bejön, hogy kapcsol a mögöttem jövő és gázt adva megelőz...

(#26500) Gabibácsi válasza Jahno (#26498) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt úgy emlékszem hogy odaadtam/átutaltam, de ha nem, akkor majd keresd ki
a gameboyt is kifizettem oszt arra se emlékeztél :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.