Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) Jahno válasza -NoVa- (#26399) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért mondom, Amsterdamban a körgyűrű melletti legtávolabbi pont a távoli P+R-től is max. 40 perc körül van egy átszállással. Nem kevés, de ez felel meg arányában annak, hogy Csömörön leteszed az autót és Budaörsre kellene tömegközölni. Ott nyilván aki lyen messze menne, az megy a körgyűrűn a következő parkolóig, vagy abból az irányból érkezik és még kevesebbet villamosozik, opciósan átszállás nélkül. Kelenföld - Káposztás kezd közel lenni ehhez a mérethez és azt nem sűrűn szeretem tömegközzel nyomni. Mondjuk ma már gyalogoltam a melóba, mert egyszerűbb volt, mint pótlóbuszra várni.

(#26402) FőDudu válasza Jahno (#26401) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismeros meg mar a hajat tepi, mert Dunakeszi XI. kerulet odavissza 4 ora naponta... Az mar jelentos resze a napnak. Autoval. Lehet Vonat+BKV tobb lenne.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26403) -NoVa- válasza Jahno (#26401) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából én szar példa vagyok, mert a gyerekeket túl messzire járatom ovodába/iskolába tömegközlekedéssel, miközben autóval 5 perc. Viszont nem a munkahelyem irányába, tehát rögtön jelentősen nő a táv. A munkahely dresscode hosszúnadrágot ír elő, tehát légkondi nélküli nyári tömegközlekedés kilőve, úgy általában egész évben marad az autó. Ha drágul a használat, drágul.

Ellenben gyerek előtt meg megoldottam az életemet bringával, ahogy most nagylányék gördeszka+BKV comboval mászkálnak a világban.

(#26404) -NoVa- válasza FőDudu (#26402) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szoktam mondani a vidékre kiköltözőknek, hogy ok a jó levegő, meg a csönd, de ő nem lesz ott, mert egy kocsisorban áll majd.

(#26405) Jahno válasza FőDudu (#26402) üzenetére


Jahno
őstag

Reggel 5 felé kell indulni. Mondjuk attól függ hol lakik és XI. ker meélyik része. Vannak homályzónák, amúgy tömegközzel 1 óra alatt kicentizve megoldható.

(#26406) Gabibácsi válasza FőDudu (#26402) üzenetére


Gabibácsi
tag

az olyan, de az a világ más nagyvárosaiban sem lenne jobb, két ellentétes pont
Időben kell menni reggel, 6 fele, és akkor még vállalhatóbb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26407) Gabibácsi válasza -NoVa- (#26404) üzenetére


Gabibácsi
tag

vagy úgy csinálja mint én hogy időben indul :D

amúgy nem csak hogy csend és friss levegő, de amennyiért egy új lakást bérlek beállóval, annyiért kápmegyeren egy panelt bérelhetnék, úgy hogy parkolni nem tudnék kb sehol
cserébe szopás kicsit a közlekedés

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26408) -NoVa- válasza Gabibácsi (#26407) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd ha iskolakezdéshez kell igazodni, nincs választásod, hogy milyen időben indulsz. Csúcsidőben fogsz.

(#26409) FőDudu válasza Jahno (#26405) üzenetére


FőDudu
addikt

5 korul kel, nem sokkal utana indul - de mint sokan o is otig dolgozik.
Onnan meg ordas nagy szopas hazajutni az esti dugoban.

FőDudu

(#26410) Gabibácsi válasza -NoVa- (#26408) üzenetére


Gabibácsi
tag

hát, sajnos ez csak heti egy nap nálam
amúgy 7 fele szoktam ovinál lenni reggel, az pont jó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26411) Samott válasza Jahno (#26400) üzenetére


Samott
addikt

A Nagykoruton belul sincsenek nagyobb tavolsagok. Lehet hogy az M0 nagy kerulo, de a Hungaria korut is ott van alternativanak. Nem a Lanchidon keresztul kell Csomorrol Budaorsre jarni... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26412) Jahno válasza FőDudu (#26409) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtad Neki, hogy költözzön a város azon felére?

(#26413) Samott


Samott
addikt

Na, most jott aszf valtozas, holnaptol a repterre is ki lehet menni a MOL Limoval. Taxisok nem fognak orulni neki. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26414) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26415) Jahno válasza Samott (#26411) üzenetére


Jahno
őstag

Ott nincsenek távolságok. De ha már felhoztad, akkor Amsterdamot arányosítottam Pesthez. Vagy mihez legyen? Philadelphiához felesleges lenne és még az alakja, elrendezése sem hasonló. Mondjuk a körgyűrű hosszát mérje le más. De lehte még megbabrálom.

(#26416) Jahno válasza Samott (#26413) üzenetére


Jahno
őstag

Attól még egy kiadós parkolás szép felár bír lenni. Vagy megnézem a teljes hírt. Mert ha ott lehet hagyni és 2-3ezresért kimegy vele az ember a reptérre, akkor tényleg kemény.

(#26417) FőDudu válasza Jahno (#26412) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb masik munkahelyet keres :)

FőDudu

(#26418) Samott válasza Jahno (#26415) üzenetére


Samott
addikt

Jogos a felvetesed, hogy ott kisebbek a tavolsagok, ezert is szukitetem Budapest eseteben a nagykoruton beluli reszre. Az mar biztos osszevetheto Amsterdammal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26419) Samott válasza Jahno (#26416) üzenetére


Samott
addikt

Pont ez a plane, a parkolas az o gondjuk, te az utert fizetsz. Mondjuk a holiday lite parkoloban kell lerakni, azert az tavolabb van ha jol tudom. Es emlitenek egy 2e huf-os dijat is ha a repteren indulsz vagy rakod le. Ugy mar nem is biztos hogy annyira jo uzlet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26420) Jahno válasza Samott (#26418) üzenetére


Jahno
őstag

Méretre igen, de annak mi értelme van, hogy egy körgyűrűvel /parkolókkal körbevett kisebb várost mérünk (két távoli pontja kb. 10 kilométer) a mienkhez? A két távoli pont legyen nálunk ugyanígy a körgyűrűnél. Deákra itt is csakk akkor megyünk kocsival, ha muszáj, bár Andrássy/hidak szempontjából az elnagyolt méretek miatt muszáj is bír lenni.

(#26421) Gabibácsi válasza Samott (#26419) üzenetére


Gabibácsi
tag

a holiday parkolókat sokat használom, az jó és megéri
de most a csajszi miatt használtam az új terminál parkolót, hát az horror, párezer az hogy egy órát ott vagy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26422) Jahno válasza Gabibácsi (#26421) üzenetére


Jahno
őstag

MOL kúton megállsz, jó hotdog és olcsó, dobsz egy kék Drehert, aztán heló. Mindenki ott partizik, van wifi, ha leszáll akkor bemész érte és ingyen van.

(#26423) Gabibácsi válasza Jahno (#26422) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem veszek hot dogot mol kúton, a szar drehert is kihagynám, de köszi a tippet. Majd megnézem hol van pontosan.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26424) Jahno válasza Gabibácsi (#26423) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom JÓ hotdog. Nem az a metrós felfújt kifli, hanem választható akár olívással is. És nem virsli van benne, hanem mindenféle vaslapon sült kolbász, szóval igazi hotdog. De akkor iszol mellé mentes kólát :-D

(#26425) Jahno válasza FőDudu (#26409) üzenetére


Jahno
őstag

Délután 5től 9ig el kell menni kocsmába és utána már gyorsan hazaér. Gyengébbek esetleg edzeni járnak, vagy bent maradnak még a dolgozóban.

(#26426) npera válasza -NoVa- (#26408) üzenetére


npera
újonc

Nálunk az oviba a gyerek alapvetően 7:45-8:00 között kell beérkezzen. 7:45-től van a gyülekező, aztán utána mennek reggelizni, aztán mindenféle foglalkozás és projekt.

Én igyekszem 7:30 és 7:45 között odaérni, mivel a két gyerek két külön részlegen van és eltart kábé 10-15 percig évszaktól és ruházattól valamint a gyerek hajlandóságától függően a processz. Utána irány a meló. Ez azt jelenti, hogy a totális csúcsban megyek az ovi felé és utána melóba.

Két könnyebbség van:

1. az ovi kábé 700 méterre van a háztól, tehát megyünk gyalog. Ha esik, akkor is. Lehet ilyenkor otthon kellene maradni :)
2. a meló az ovitól 8,8 km akár kocsival akár bringával. Bringával kábé 22 perc. Kocsival meg mondjuk 15.

Ez van, a csúcsidőben durva a közlekedés :C :Y

(#26427) #09908736


#09908736
törölt tag

Hm. Emberek tényleg azt gondolják, hogy egy 100nm-es lakás költöztetésére elég egy 3.5 tonnás kisteher?
Vagy csak én vagyok elszállva, és valóban lehetséges? Nemcsak bútorokról beszélünk, hanem minden egyébről, amivel egy család rendelkezik. És akkor még nem beszéltem a kerti cuccokról. Döbbenet.

(#26428) eattila válasza #09908736 (#26427) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól függ, milyen magas :D Nekem csak a bútoroknak elég volt. Ha a csomagokat nem vittem volna át korábban, akkor azok is befértek volna. Kerti cucc nem volt ugyan, és csak 75nm volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#26429) #09908736 válasza eattila (#26428) üzenetére


#09908736
törölt tag

Hasznos teher 800 kg. Mindegy milyen magas.

(#26430) Jahno válasza #09908736 (#26427) üzenetére


Jahno
őstag

Néha igen, ha nincs sok ember, vagy úgy adja ki. 3.5-nél az össztömeg a szopó, mert sokban van hely, de nem tudod kockára rakni. Sokszor úgyis csak az idegbetegséges balfaszkodás megy, mire a túloldalon besakkozzák a helyére arra fordul kettőt. Minden mindentől függ, be vanak-e csomagolva és tudják-e mit akarnak :-D Ha arányaiban nézzük, hogy egy nap alatt a 7.5 + 2.3,5 + némi kisebb autóval egy kb. 450 négyzetméteren lakó 5 személyes családod tokvonóval átpakoltunk, mellé a 8 személyes irodát, ki tudja hány cég összes iratanyagával együtt, akkor mindenre van esély. Gömbibá meg kifejezetten laza volt, de nem tudom mekkorából költöztek.

(#26431) npera válasza #09908736 (#26427) üzenetére


npera
újonc

Elég, csak többször kell fordulni.

Nekem októberi költözés van, mint friss input. Asszem vagy 5x fordultam, bár tutira lehetett volna optimalizálni jobban. 2 gyerek és egy "optimistán pakoló" feleség.

(#26432) Gabibácsi válasza Jahno (#26430) üzenetére


Gabibácsi
tag

és nekem van egy saját jó kisteherautóm is :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26433) #09908736 válasza npera (#26431) üzenetére


#09908736
törölt tag

Egy irányba 865 km. 1 roundtrip 1730 km. Szóval egymenetes a buli.
Egy cég adott 49 köbméter - 5 tonna ajánlatot, 900k HUF + ÁFA, vámoltatással, 2 rakodóval.

(#26434) FőDudu válasza #09908736 (#26433) üzenetére


FőDudu
addikt

O, bakker, meg vamolni is kell.
Fasza hely ez a svajc :)

Ha kell, akkor a TV szallitos urge telefonszama megvan.
Szolj, ha kell.

Ez sem tunik veszesnek:
https://www.nemzetkoziszallitas.eu/nemzetkozi-szallitas-arak/

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#26435) npera válasza #09908736 (#26433) üzenetére


npera
újonc

Én ezen gondolkodtam, mivel nálunk családi okokból megy a 5- és 10-éves terv. És az egyik opció a vissza Magyarországra attól függően, hogy anyós és anyám milyen egészségi állapotban lesz.

Én abból indulok ki, hogy ha ez jönne be, akkor mindent IS el kell adni, aztán egy minimális mennyiségű cuccal költözni. És otthon aztán lehet venni friss dolgokat. Tehát kábé a NAS-t viszem, az RC modelleket és az éppen használható állapotú gönceimet.

TV, hifi, asztalok, székek, ágyak, lámpák, etc. mindent eladni vagy kukázni. A gyerekek cuccaival ugyanez. A kedvenc játéka maradhat, de erősen redukált mennyiségben. Ruhák ugyanígy, egy aktuális garnitúra ami jó állapotban van. Bútort nem költöztetünk, eladni vagy kidobni.

Még ezzel is tutira tetőig raknánk egy 3,5-tonnás kocsit, mert a térfogat nem tréfál.

Nálunk még nincs vám, de távolságban kábé 2k km egy irányban.

(#26436) Jahno válasza #09908736 (#26433) üzenetére


Jahno
őstag

A 49 köbméter jónak hangzik. Az árfekvése már nem annyira. 3.5-el így már kevésbé mókás, de ha bevállalta ránézés nélkül, akkor oldja meg. Lehet megszokták az ilyen haver meg Igu-féléket, akik egy átlag kombiba beférnek minden cuccal együtt.

(#26437) #09908736 válasza Jahno (#26436) üzenetére


#09908736
törölt tag

Lehet, csak ha idejön nekem 3.5-lel, aztán meg nem fér be, akkor szopóág, mert nem a szomszédba kell menni, hogy lehessen 2-t fordulni, és a lakást is át kell adni.

(#26438) Jahno válasza FőDudu (#26434) üzenetére


Jahno
őstag

TV-s embernek van nagyobb és még nagyobb autója is, de most őszig eléggé tele lesznek. Meg Svájcot sokan nem szeretik. Igazából gyűjtőszállítás lenne jó, hogy kifelé is legyen valami fuvar, azt sokan összelogisztikázzák.

(#26439) #09908736 válasza npera (#26435) üzenetére


#09908736
törölt tag

Hát, erre most azt mondom, hogy 1 millió a szállítás. Ellenben ugyanezeket a kategóriás cuccokat ennyiért nem veszem meg Mo-n.

(#26440) FőDudu válasza #09908736 (#26439) üzenetére


FőDudu
addikt

es +1 millioert?
:)

FőDudu

(#26441) FőDudu válasza Jahno (#26438) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem a te TV-s emberedet irtam meg neki priviben.
Valahol Szabadkan vagy hol van a ceg aki nekunk az uj TV-ket hozta szazasaval.
Az az auto pont jo, nem kicsi es nem nagy, a sofor jar Kanizsara es Gyorbe kb heti rendszeresseggel.

Egy telefont meger...

FőDudu

(#26442) npera válasza #09908736 (#26439) üzenetére


npera
újonc

Értem, de pár költözéssel a hátam mögött nekem az szűrődött le, hogy a már nagyon leredukált mennyiséget is érdemes még 2x leredukálni, hogy ne egy döbbenetesen durva odisszeia legyen a költözés. Nálad a távolság nem mókás, én utoljára 800 métert (!) költöztem légvonalban. Nem km, hanem méter.

Ha országok között kellene, akkor nagyon durván szelektálnék. Asszony most erősen ragaszkodik az íróasztalhoz, meg az ebédlőasztalhoz. Ezt akár el is tudnám fogadni, de akkor mással kell kompromisszumot kötni. Mindent egyszerre nem lehet. A távolsággal durván nő a térfogat és a tömeg költsége.

Nekem is lesz egy ilyen móka, érzem, mint macska az esőt. A kérdés az, hogy kábé 5 év múlva vagy 10 év múlva.

(#26443) Phülöp válasza #09908736 (#26433) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem nincs baj ezzel az árral. 2x ekkora távolságra vitettem tizedennyi cuccot harmadennyi pénzért 5 évvel ezelőtt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26444) FőDudu válasza Phülöp (#26443) üzenetére


FőDudu
addikt

Kontenerbe berakja, szabalyos transzport meg szallitja.
Nem kell szorakozni, nincs time pressure, addig pakolja a kontenert ameddig akarja/tudja/raer.

FőDudu

(#26445) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kicsit elgondolkoztam Toronto-n, Amazon megint megkeresett. Aztán költözés, kinti lét szervezés, iskola, gyerekek, asszony, ennyi logisztikai kihívás egyszerűen nem kell most az életembe.

(#26446) Jahno válasza npera (#26442) üzenetére


Jahno
őstag

Tényleg, Tumornál is van még egy Ikeás konyhaasztalom.

(#26447) Jahno válasza #09908736 (#26439) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg ha időd sem lesz szívni vele.

(#26448) #09908736 válasza Jahno (#26447) üzenetére


#09908736
törölt tag

Na ja. Most pont nincs időm árulgatni, meg vitatkozni a mennyit engedsz a feléből fszkalapokkal, aztán meg beszerezni mindent újonnan otthon.
Ráadásul a cuccok nagy része nincs 5 éves.
Ahogy gondolkozom, igazából a kanapé kivételével majdnem mindent lapra tudok szétszedni.
Onnan már csak a tömeg a kérdés.

(#26449) npera válasza #09908736 (#26448) üzenetére


npera
újonc

Ez az a része ami valóban ökölbe szorítja az ember arcát. Ha szorít a határidő és el kell adni dolgokat, de jön a siserehad és elkezd szívózni mindennel.

Ebből a szempontból megértem, hogy inkább vinnél mindent, amit lehet.

(#26450) FőDudu válasza npera (#26449) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, ha radobja az 1 milliot a kapott arra, akkor ujabb cuccokat tud vasarolni.
Es nem pakolt, nem szopott, minden garis.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.