Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) Gabibácsi válasza Jahno (#26050) üzenetére


Gabibácsi
tag

mert emulátoros bzui vagy :D inkább fogjunk egy c64-et és ragasszuk hozzá azt a kijelzőt :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26052) Jahno válasza Gabibácsi (#26051) üzenetére


Jahno
őstag

2 hét múlva. És akkor meglessük a monitorokat is, mert a feleslegtől megszabadulnék.

(#26053) Gabibácsi válasza Jahno (#26052) üzenetére


Gabibácsi
tag

okéja, akkor épp nem lesz nálam semmi maca, max egy cseh :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26054) npera


npera
újonc

Bevittem a gyerekeket és asszonyt a természettudományos múzeumba nézelődni, ha már ömlilk az eső. Hazafelé egy Ford Kuga majdnem végigzúta a kocsi bal oldalát. Van egy folyó alatt átmenő alagút, odafelé 4 sáv vezet. 3 átmegy az alagúton, 1 pedig elmegy a városból kifelé. Már odafelé egyfolytában csalinkázik mindenki, hogy jobb pozícióba kerüljön. Viszont az alagút előtt 2-300 méterre megőrül mindenki és elkezd ide-oda cikázni.

Mondom: 3 sáv átmegy az alagúton, tehát tök felesleges helyezkedni.

Megyek a középső sávban, hogy aki akar gyorshajtani az el tudjon suhanni a belsőben. Kábé 20-30 körül csorogtunk, mivel ugye mindenki csalinkázik ide-oda és feltorlódik hátrafelé a sor emiatt. Megy mellettem egy zsír új Kuga, aztán egyik pillanatról a másikra egyszerűen ráhúzta és sávot váltott. Index előtte nem volt, a kormány lehúzásával egy időben pittyentett egyet az indexxel. Ha nem állok bele a fékbe, akkor lezúz. Mikor még csak húzta rám, akkor a fékezéssel egy időben már dudáltam, de totál leszarta. Utána mellémentem balról folyamatosan dudálva, egy félig kopasz középkorú fószer ült benne és nézett előre mereven, mintha mi sem történt volna. Kedvem lett volna 8-napon túl gyógyulóra pofozni kábé, nem alapfokon húzott fel.

(#26055) ncc1701 válasza npera (#26019) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt ugattam a haveromnak, de az csak ment előre ezerrel.

(#26056) ncc1701 válasza Jahno (#26045) üzenetére


ncc1701
veterán

Lusta vagyok. Vagyunk 3-an a cégnél, oszt miért ne használjuk?

(#26057) Jahno válasza Gabibácsi (#26049) üzenetére


Jahno
őstag

Letöltési linkek nem mennek, de c64hq-ról megoldottam. Ki is próbáljuk.

(#26058) hobizoli válasza Frawly (#26002) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ami nalunk van az irodaban gep azt csak i-nullasnak hivjuk
biztos jo nagy otlet benne a single channel RAM meg a 32bit-s oprendszer is :DDD

több drón kell ;P

(#26059) Samott válasza npera (#26054) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom nalatok mi a szokas, de felenk ha koran indexelsz akkor ra szoktak gyorsitani, hogy ne ferj be. Szoval igen, ha van hely akkor index pillanataban mar savot is kell valtani. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26060) Gabibácsi válasza Samott (#26059) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez nem igaz szerintem, manapság én egyre javulónak látom ezt, és egyre több az udvarias sofőr is
én ha nem teszi ki az indexet direkt gyorsítok és nem engedem be, meg ledudálom a gecibe (mert egy bunkó fasz, és akkor én is az leszek)
ha kiteszi, lassítok és integetek/villogok hogy jöjjön, minden esetben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26061) ncc1701 válasza Gabibácsi (#26060) üzenetére


ncc1701
veterán

Minap egy audistát leptem meg. Mentünk a belsőben 110 körül, mögöttem púposkodott, de ilyenekre én nem adok, max kap egy kis ablaktörlést, h töröljön az is. Lett egy kis hely jobb oldalt, jött neki az isteni szikra, h majd megelőz jobbról. Parasztság, vagy sem, de számítottam rá, visszavált, padló, és az elöttem levő seggébe bemásztam. Szerencsére az audis mögött levő is kapcsolt, úgyhogy ott maradt a kamion mögött.

(#26062) Samott válasza Gabibácsi (#26060) üzenetére


Samott
addikt

Azt te vagy en meg a gyorsforgalmin jarok, ahol harom autobol ketto taxi. Mas kornyek, mas tapasztalat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26063) Gabibácsi válasza Samott (#26062) üzenetére


Gabibácsi
tag

jó , de a taxis megint más létforma, gyakorlatilag a legszarabb/legagresszívabb/legtötymörgőbb vezetők egyben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26064) ezittketto válasza ncc1701 (#26061) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nincs jól beállítva az ablakmosód?

(#26065) Samott válasza ezittketto (#26064) üzenetére


Samott
addikt

A szelvedorol mindig felfele tavozik a spricni vize, arra viszi a menetszel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26066) Gabibácsi válasza Samott (#26065) üzenetére


Gabibácsi
tag

max a permete
amúgy engem nem zavar, meg én tartom is a jobbra tartsot :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26067) ncc1701 válasza Samott (#26065) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz, pláne 100 feletti sebességnél. Szépen terít hátrafele, ilyenkor ezzel nem spórolok.

(#26068) ezittketto válasza Samott (#26065) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nekem, ha spriccelek, akkor beindul a lapát is, mely eloszlatja a szélvédőn és letörli azt..

[ Szerkesztve ]

(#26069) Gabibácsi válasza ezittketto (#26068) üzenetére


Gabibácsi
tag

de leslie leszedte a lapátokat, hogy kevesebb legyen a fogyi :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#26070) Samott válasza Gabibácsi (#26069) üzenetére


Samott
addikt

En vagyok a hulye hogy lekentem a szelvedot azzal a szar Rain-X-el. Olyan gyorsan ritkan megyek hogy levigye a menetszel az esot de azota a lapat csikorog meg ugral neha. Szoval en is leszedem hamarosan... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26071) Samott válasza ezittketto (#26068) üzenetére


Samott
addikt

Es akkor onnet viszi el a menetszel hatra. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26072) hobizoli válasza ezittketto (#26068) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem egybol nem indul be, csak ~1sec-l keslelteve
es a 3 torles utan 4-5sec-l torol meg egyet

több drón kell ;P

(#26073) Samott válasza hobizoli (#26072) üzenetére


Samott
addikt

Detto. Fiat. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26074) ezittketto válasza Samott (#26071) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Az igaz, hogy sosem voltam még magam mögött, de nem gondolom, hogy bárkit is le tudtam volna fröcskölni vele..
A törlés után minimális permet maradhat, a spricc pedig mind a szélvédőmön landol.
Kis sebességnél kb a közepe felé lő, nagynál az alja fele inkább és azt már felúszva keni/törli el..

Dettó fiat nekem is

[ Szerkesztve ]

(#26075) ncc1701 válasza ezittketto (#26074) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezzel szemben, ha mész valaki mögött, aki bő vízzel, rendesen szélvédőt most, akkor még a második autó is kap belőle. Tudom, mert szoktam anyázni, mikor tiszta autóra kapom az áldást.

(#26076) ezittketto válasza Gabibácsi (#26069) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Így már mindent értek :D

(#26077) ezittketto válasza ncc1701 (#26075) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De nem azért, mert szarul van beállítva az is? :F
Én is mindig bő vízzel mosok.

(#26078) hobizoli válasza zetor2000 (#26003) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt az a muki mutogatta be, akinek ez a promocios akarmi a terulete
mindenki elmondta a mondokajat, de a tobbeiknek csak slide-k voltak
azzal a resszel nem volt gond
amig volt a kerdesek-valaszok resz, addig a projektorra a kovetkezo eloado gepe csatlakozott be
jott a srackarika az o prezijevel, a slide-s resz az jo volt nala is, ahogy mindenkinel o elotte is, de a video haaaat az meg nem igazan annyira
nincs kulon IT-s staff ehhez ott dedikalva
a padloban vannak a rejtett csatik, oda radugodik a kabel, a notin bekapcsol a videokimenet vmi Fn+akarmi bill kombinacioval, aztan usgyi
ez azert meg szokott menni mindenkinek kulon technikai support nelkul is

itt vmi a kodolassal lehetett too much a hardvernek vagy meg azon gondolkodtam utana, lehet a desktop gepen elotte faszan ment neki ez is, aztan itt csak lejatszotta prezijet a halon at arrol a geprol a notin
van a teremben egy Wifi AP is amugy, szoval az sem kizart, hogy azon jott a dolog a halozatrol

több drón kell ;P

(#26079) npera válasza Samott (#26059) üzenetére


npera
újonc

Vannak pahasztok, akik ilyenkor beleállnak a gázba, de a többség azért lassít és beenged. És ezért is tartom extra bunkó dolognak a SUV-al ráhúzást. Egy ukrán LADA bezzeg kikerülte volna, aztán letaranolja és utána szuká biljáty :C

(#26080) ezittketto válasza hobizoli (#26078) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"nincs kulon IT-s staff ehhez ott dedikalva"

Meg is lett a baj.. :U

(#26081) Samott válasza npera (#26079) üzenetére


Samott
addikt

Erre gondolsz? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26082) Samott válasza ezittketto (#26074) üzenetére


Samott
addikt

Mert a lapatrol menetkozben hova tunik a viz? Ugyanugy felfele-hatra viszi a szel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26083) ezittketto válasza Samott (#26082) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Én úgy vettem észre, hogy a nagy részét a szélvédő felületén eloszlatja a többit pedig az oldalán elvezeti.
De mondom sosem voltam magam mögött. Majd egyszer megkérek valakit, hogy kövessen :)

Viszont olyat már láttam, hogy valakinek szarul volt beállítva és sprickolt az mindenhova, csak a szélvédőre nem..

[ Szerkesztve ]

(#26084) Samott válasza ezittketto (#26083) üzenetére


Samott
addikt

Na de az ablakod szaraz lesz a torles utan, az uveg nem szivacs hogy beszivja a raspriccelt vizet. :) Es ha haladsz akkor az biza hatra kerul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26085) npera válasza ncc1701 (#26061) üzenetére


npera
újonc

Most jöttem haza a családdal a múzeumból. Ömlik az eső reggel óta, a belvárosban van a múzeum. Good luck with that....

Odafelé nyugodt volt az út, bár mulattam egy mögöttem jövő kis Hyundai i10-en. Állt egy buszmegállóban, aztán index nélkül becsűrte egy SUV elég nagyon kis marginállal. Utána az ott lüktetett a seggében. Van egy csomó fekvőrendőr utána, én lelassítottam azokon. Olyankor a kis Hyundai bejött a seggembe lüktetni, de aztán olyan tetű módon gyorsított, hogy a SUV meg őt "tolta" utána. De végül megoldódott a vergődése, mert egy villaparkból becsűrte elé a kocsit egy V70-es. Akkor karma volt neki is.

A belvárosban araszolás, aztán családot felvettem. Hazafelé ugyanaz a 3-sávos alagút. Kábé 5x vágtak be elém, de hagytam ki helyet és nem volt gond.

Ilyen frontos időben megőrülnek az emberek teljesen, legjobb nagyon türelmesnek lenni.

(#26086) npera válasza Samott (#26081) üzenetére


npera
újonc

Erre emlékszem régről, ez kegyetlen nagy mester. Gondolom közben üvöltött mint az állat és ő volt az összes autóversenyző egy személyben. Éppen megcsípi az álló kocsi ajtaját, szóval azt is fizethette ki vélhetően.... :C

(#26087) npera válasza ezittketto (#26083) üzenetére


npera
újonc

Sokféle lehetőség van. Alapvetően jöhet a mosófolyadék régi lamináris spriccelőkből vagy porlasztósból is. Jöhet a motorháztető tetejéről vagy az alsó pereméről. Vagy közvetlenül a törlőlapát éléből modern gépeken.

És ez csak a szélvédő. Lehet különféle fényszórómosó installáció is, azok is különféle módon mosnak. És utána jön a kocsi alakja, a sebessége és adott esetben az oldalszél. Elég sok változó szabja meg, hogy mennyi víz jut hátra a mögötted haladóra.

(#26088) ezittketto válasza Samott (#26084) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Előbb utóbb biztos, bár lehet, hogy a szél is szárít addigra sokat, ugyanis nálam az első szélvédő után nem közvetlenül az engem követő autó van, hanem a tető vonala indul..

[ Szerkesztve ]

(#26089) -NoVa- válasza ezittketto (#26083) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én azért értékelem, hogy autópályán is képes felmosni a szélvédő felső felére is, nem csak utólag jut oda a lé. Cserébe álló autónál kap a tető is, de teríti az egészre, nem csak egy részére.

Viszont a tolólapos követőknek ott a fényszóró nagynyomású mosó, arról komoly párafelhő jut a levegőbe:
[link]

(#26090) ezittketto válasza -NoVa- (#26089) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nekem is jut oda, de a lapát által..

(#26091) Samott válasza ezittketto (#26088) üzenetére


Samott
addikt

A szel csak terit rajta, azon a par meteren nem fog elparologni. Amit a szelvedodre nyomsz az elobb-utobb moged kerul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26092) -NoVa- válasza ezittketto (#26090) üzenetére


-NoVa-
őstag

És akkor mikor dolgozik a bogároldó adalék?

Mondjuk rendes szélvédőnél csak előrenyúlsz és a kesztyűddel letörlöd:

(#26093) ezittketto válasza -NoVa- (#26092) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Bőven adagolom, kicsit megvárom míg felúszik és utána törlök egyet-kettőt manuálisan..

(#26094) ezittketto válasza Samott (#26091) üzenetére


ezittketto
csendes tag

A szépen lassan valamennyi mögém kerül vs. a másikat büntetőn telibespriccelem, -amiből ugye az egész indult- közt érzek némi átmenetet..

[ Szerkesztve ]

(#26095) Samott válasza ezittketto (#26094) üzenetére


Samott
addikt

Mert nem szepen lassan es nem valamennyi. Hanem szinte mind es vagy a spriceleskor a menteszel altal vagy torleskor a lapatrol szinten a menetszel miatt kerul moged. Ha tokeletesen van beallitva a spricni akkor is megfurdeted a mogotted jovot. Mert a viz nem vesz el. Es csak moged kerulhet ha haladsz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#26096) npera


npera
újonc

Igazából ha egy mögötted levő autóra megy egy kis mosófolyadék az lehet irritáló de nem különösebben komoly dolog. Ha viszont bringás mellett haladtok el, akkor érdemes picit várni és csak később mosni. Állati kellemetlen amikor egy modern kocsi erősen permetezős szélvédő- és fényszórómosója beterít lével....

(#26097) ezittketto válasza Samott (#26095) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jó látom nem érted, hogy óriási a különbség a kettő közt..
Én még nem láttam volna, hogy bárki is mögöttem szélvédőt törölt volna, amikor én is.
De eskü legközelebb le fogom tesztelni valami haverral..

(#26098) ezittketto válasza npera (#26096) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Állati kellemetlen amikor egy modern kocsi erősen permetezős szélvédő- és fényszórómosója beterít lével...."

Azt elhiszem, de Leslie -ha jól emlékszem- sima szélvédőmosásról beszélt nem ilyen permetezős cuccról..

[ Szerkesztve ]

(#26099) WiZARD válasza ezittketto (#26098) üzenetére


WiZARD
addikt

márkafüggő
9 éves Golfom szépen permetezett, új modern Leaf meg kb olyan bénán spriccel mint 15 éve az akkor 10 éves 306osom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26100) -NoVa- válasza ezittketto (#26098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Modern autóról. Az rendesen terít, nem csurgat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.