Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) megint én válasza Tyer (#24799) üzenetére


megint én
őstag

Nekem a Sygicet javasolták,l de nagyon rossz szerintem. SG Ace-n nagyon laggol. És amúgy nem indokolt a lagg, mert nagyon minimal a grafkó, és ha a Google street view nem laggol, és a gyári GPS akkor ez nem tudom miért.

(#24802) lehella válasza McReay (#24798) üzenetére


lehella
senior tag

Térkép nézet > útvonalprofil > itt tudod állítgatni. Nekem földutat nem is lehet kapcsolni, de autópálya, komp, fizetős út és célforgalmi utakat lehet.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#24803) laszlohu válasza megint én (#24801) üzenetére


laszlohu
addikt

Továbbra is ezt a navi app-ot ajánlom :

[link]

Az Osmand app - ban
ha a navigációs progit autós módban használom :
navigáció - automatikus követés ideje : átállítottam 60 -ra,
így sokkal jobb lett
Ha gyalogosként, akkor : 15 - re(alapértelmezett) lehet állítani
ui.: ami végülis a gps érzékenységét állítja.

Hátrány : kéne egy jó beszédmotor hozzá Magyar nyelven,
ugyan van hozzá magyar nyelvű tts, de elég halk és gépies.

Itt pedig be lehet írni a hiányzó utcaneveket, de ezek, csak a kisebb falvaknál hiányoznak,
a többinél már be van írva :
[link2]

(#24804) Deck válasza Viktor89 (#24794) üzenetére


Deck
titán

Teljesen más a kettő.

PS5

(#24805) megint én válasza laszlohu (#24803) üzenetére


megint én
őstag

Köszi!

És Órát nem tudtok ajánlani, amiben benne van az ébresztő, a stopper, a visszaszámoló, és még a widgetje is szép? Mert ROM csere ta nem találok használhatót.

(#24806) Edi77 válasza megint én (#24805) üzenetére


Edi77
őstag

[link]

Szép és megbízható :K

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#24807) megint én válasza Edi77 (#24806) üzenetére


megint én
őstag

Ja a lébnyeget nem mondtam... Ingyenest pls. (am most is ez van fönt, de csak free fer, annak meg nincsen ébresztője)

(#24808) McReay válasza lehella (#24802) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszi, valóban itt lehet, ez valahogy elkerülte a figyelmemet!
A földutakkal remélem alapból nem számol.

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24809) alienpapa válasza darvinya (#24780) üzenetére


alienpapa
senior tag

Közben már rájöttem.. :)

(#24787) LonGleY

Nincs olyan. Csak MTP és PTP van.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#24810) sharkybacsi válasza Tyer (#24799) üzenetére


sharkybacsi
tag

Ha ingyenes kell, akkor:
[link]
Ha fizetős, akkor Sygic, Navigon, Copilot, stb., mind elég jó.

(#24811) Edi77 válasza megint én (#24807) üzenetére


Edi77
őstag

Ez se rossz :) ( én ezeket használom )

[link]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#24812) sharkybacsi válasza megint én (#24805) üzenetére


sharkybacsi
tag

(#24813) LonGleY válasza air (#24797) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ugyanúgy lehet. Rákattintasz a megfelelő címkére, ikonra... Ha szar a Naked, arról nem tehetünk.

(#24814) LonGleY válasza megint én (#24800) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ezt mi is tudjuk. Ezért kell vele játszani. Nekem is le lett mentve Pest-megye, nem is egyszer. Engedni fogja.

(#24815) alienpapa


alienpapa
senior tag

Közben megoldódott a problémám. Leírom, hátha segítek ezzel valakinek.

Szóval azért nem láttam a sajátgépen belül a a táblát, mert win 8-am N-es verziójú és nem volt rajta media palyer. Szóval le kellett hozzá töltenem ezt és minden megoldódott.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#24816) megint én


megint én
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Alarm Clock Millenium Free a győztes.
A Google mapsal meg akkor szórakozok még egy kicsit :D

(#24817) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!

Keresek egy olyan alkalmazást okostelóra amivel tudnám az Andoidos MiniPC-t [link] irányítani. Egér+billentyűzet kellene. Akár wifi-s, akár BT-s is jó lenne.

Találtam egy ILYET, de ezzel meg valamiért nem jön létre a kapcsolat.

Köszi!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#24818) darvinya


darvinya
titán

Ajánlom fotó és egyéb képek szerkesztéséhez ezt az app-ot.
Nagyon profi.

-link-

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24819) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!
Valamiért nem tudok új google fiókot hozzáadni a telefonhoz. A wifi be van kapcsolva, és amikor beírok egy másik akkot akkor ezt írja: "Can't establish a reliable data connection to the server"...This could be a temporary problem.

Ez miért van?

(#24820) attiati válasza attiati (#24733) üzenetére


attiati
veterán

erre a Cerberus gps kerdesre valaki legy szi'?

(#24821) vgyuri válasza attiati (#24820) üzenetére


vgyuri
őstag

Nézd meg a telefonon lévő valamelyik Gps programmal (pl. GMaps), hogy az a jó koordinátát mutatja-e. Ha nem, akkor a Gps-szel van a gond.

(#24822) FZsolt15 válasza Viktor89 (#24794) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

ICS kell hozzá minimum.

( #24785 ) dekrer: mondtam én, nem véletlenül van 5 csillagra értékelve :)

(#24823) megint én válasza megint én (#24816) üzenetére


megint én
őstag

Alarm Clock Millenium
Mégsem jó... Nagyon csúnya, és nem kézreállós a menüje, gusztustalan színekkel, de a legrosszabb, hogy 5 perc alatt 4x fagyott.

(#24824) Tyer


Tyer
őstag

Hőmérséklet mérésére miylen progit lehet használni???

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24825) McReay válasza Tyer (#24824) üzenetére


McReay
aktív tag

Milyen hőmérsékletet szeretnél mérni?
Ha a telefonét akkor Battery widget reborn - fizetős (én is ezt használom, rengeteg más funkciója van -elsődleges funkciója az akku töltöttségének mutatása)

Ha a szoba hőmérsékletét, akkor szerintem arra értelmes megoldás nem létezik!

(#24818) darvinya: A Pixlr Express hasonló tudással bír! :)
(igaz ebben nincs képtorzítás, de van benne sok egyéb)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#24826) Tyer válasza McReay (#24825) üzenetére


Tyer
őstag

Vmi ilyenre...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24827) LonGleY válasza McReay (#24825) üzenetére


LonGleY
veterán

Vagy egy rakás másik (akku) program, ami mutatja a beépített hőmérő adatait. Pl. a Notification Toggle ikonja is beállítható úgy, hogy azt jelezze.

Tyer, még ha nem is szorongatod a kezedben, a használattól, töltéstől függően mindig magasabb ez a hőmérséklet, mint a környezete.

[ Szerkesztve ]

(#24828) darvinya válasza McReay (#24825) üzenetére


darvinya
titán

Inkább csak.hasonló, de sok minden hiányzik belőle.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24829) fatal` válasza air (#24797) üzenetére


fatal`
titán

Ha a desktop verziót nézed ugyaúngy lehet. A mobil verzión meg be kell gépelni a taget.

[L:http://idealinket.com]megjelenő szöveg[/L]

[ Szerkesztve ]

(#24830) attiati válasza vgyuri (#24821) üzenetére


attiati
veterán

google maps szinte méterre pontosan belőtte....

Most megnéztem a cerberus-t. Nyomni kell neki egy "követés megkezdése" parancsot és akkor pontosan belövi a kordinátákat.

(#24831) Viktor89 válasza FZsolt15 (#24822) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Akkor olyan app nincs amivel be lehet állítani,hogy bizonyos appok ne induljanak el automatikusan a háttérben de ha én manuális el akarom indítani akkor ne kelljen előtte feloldani a jegelést?

(#24832) air válasza LonGleY (#24813) üzenetére


air
nagyúr

Egy frászt lehet! Opera Mini (Nem a Naked-ről volt szó! :W ) alatt nem mennek sem a tag-elő gombok, sem a smiley-k beszúrása! :P

(#24829) hunfatal:
Ha a szövegbeviteli doboz aktív, nem lehet a gombokra és a smiley-kra kattintani, mert nem látszódnak. Deszktop módban sem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#24833) yozsee11 válasza Viktor89 (#24831) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Greenify

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#24834) Viktor89 válasza yozsee11 (#24833) üzenetére


Viktor89
aktív tag

Olyan ami gigngerbread-en is megy?

(#24835) S e t h válasza Tyer (#24826) üzenetére


S e t h
nagyúr

Úgy tudom, hogy az S4-ben van hőmérő, alkalmazással ezt nem lehet megoldani.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24836) quailstorm válasza air (#24795) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ti keveritek a dolgokat, vagy elvakultak vagytok, vagy droidon kívül nem használtatok még semmit életetek során.
Hol fog olyat csinálni neked egy droid, hogy betölt egy 7 megás kapcsolási rajzot miközben te sms-t írsz full képernyőn? (WinMO)

Hol fog neked kicsomagolni egy 30megás zipet(weboldal mentés szerverről) miközben lag nélkül NFS undercoverezel(symbian)? Vagy hol fog belassított mobilnettel betölteni 3 weblapot miközben te e-mailt írsz a gyári kliensben?
Még Legendd csodálatos SGS3ma sem tudott 2 AZAZ KETTŐ nyomorult appot egymás mellett tartani: [link]

Droid tud multitaskolni, service, daemon szinten feltétlen, meg van egy két app. De 1GB RAMmal nem nyújt olyat mint a symbian fél gigával...
Meg be lehet állítani hogy nyitva tarthass 70 appot egyszerre, csak a telód nem fogja bírni. Ezért is tervezték úgy hogy inkább fagyasszon, zárjon be. De ez a jövő OS-e lám már a google glassen is ez fut...

Opera mini tud javascripet? Emlékeim szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#24837) darvinya válasza quailstorm (#24836) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit nagyon elvagy tájolódva.

Vagy hol fog belassított mobilnettel betölteni 3 weblapot miközben te e-mailt írsz a gyári kliensben?

Speciel én csak lassított mobilnetem van így azon van tapasztalatom.
Tehát akár 12 lapot is nézek miközben email-t írok.
De ez inkább böngészőtől függ, mint Op. rendszertől.

Hol fog neked kicsomagolni egy 30megás zipet(weboldal mentés szerverről) miközben lag nélkül NFS undercoverezel(symbian)?

Egyfolytában így csinálom, mert a lassított nettel nehéz kivárni.

Hol fog olyat csinálni neked egy droid, hogy betölt egy 7 megás kapcsolási rajzot miközben te sms-t írsz full képernyőn? (WinMO)

7MB kapcsolási rajz mit takar azt nem mondtad.
De én inkább megrajzolom a rajzot app-al, miközben böngészőt és fotó albumot is használok.

Akkor most miről van itt szó.

(#24838) laszlohu

Már ICS is tudja.
Az alatti meg nem ér semmit buta mint…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24838) laszlohu válasza quailstorm (#24836) üzenetére


laszlohu
addikt

A 4.2.2 - es Android bőven tudja azt, amit az átlagfelhasználó igényel, gyors is,
és amúgy is, ki akar multitaskingot.

(#24839) zlatan77 válasza McReay (#24825) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Pixlr Express tudja rendesen a vörös szem javítást?

(#24840) twine válasza quailstorm (#24836) üzenetére


twine
addikt

Tudom minden szentnek maga felé hajlik a keze,,,
De:
azért javaslom próbálj ki egy Nexus4-et.... ;)
Borítékolom a meglepődést ;)

Munkámból kifolyólag egy napot(15 órát) töltöttem egy tök idegen sráccal,,aki még reggel kijelentette, hogy "utálja az androidot"...(én mindezt szó nélkül tűrtem)
Egész nap egymás mellet használtuk a telefonokat,,,
Estére azt mondta,,,
"Ez nagyon jó ez a telefon..." (őszinte csodálattal)
(nap közben párszor szinte hallottam az állát koppanni)

Ne általánosíts,,,nincs értelme,,csak a "trollhatás" érződik a szavaidból,,,
Hidd el, mindezt tudja a "droidom", amit az imént felsoroltál...és ennél még többet is :)

Szerk:
Többieknek,,,nem a telefonom akarom a többi droid elé emelni,,,csak a 2 giga ramos gépekből ebben van gyakorlati tapasztalatom ;) ezért az N4 a példa :R

[ Szerkesztve ]

(#24841) etooo válasza Viktor89 (#24834) üzenetére


etooo
senior tag

(#24842) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én 1 éve használok Droid-ot, de meg vagyok elégedve (néhány os-t használtam rendszeresen: RedHat, OS/2, PCBSD, Symbian, Win 95-től felfelé, Ubi, Puppy Linux, Dos) .
Az app -ok számán én is elcsodálkoztam, PC -n (x86) nem találni ennyit néhány típusból. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24843) quailstorm válasza twine (#24840) üzenetére


quailstorm
nagyúr

256RAMos a telefonom. Nokia N900-nak hívják. Az iOS7 az első consumer rendszer amiben bevezették ugyanezt az élőképes ablakváltást, csak kicsit más hardveren. Ugyebár az N900 a 3GS-sel egyidős.
256RAMon ARMv7-en a droid meg se mozdul, egy fos az egész. 1GB RAMos AOKP tabletnél vettem észre amit mondtok, de külön nem mentem rá hogy a háttérben fut-e a PDF olvasó vagy nem. Amíg ekkora az éhsége egy OS-nek, addig a szemeben szar marad. Nem kéne hogy szuperszámítógép legyen a normális működés feltétele. A nexus 4 már erősebb mint anyám gépe amin XP fut... Csak más architektúra.
SGS-t egyszer kölcsön kaptam 4.2.2-vel. Különösebben nem törölt semmit a RAMból, el lehet vele éldegélni, azzal már megbékélnék. De az tény hogy nem nagyon futott azok közül semmi sem, és elég lassú volt a folyamatok közti váltás is. Pedig kb 2x erősebb az N900-nál. Csak ugye az linux hardvergyorsított felülettel. És ott megy a flash stream akkor is ha háttérben van a böngésző... tudom lezabálja az akkut, de a droid se különb ha egyfolytában azt nyomom. Ha meg maemot úgy zárom le hogy semmi nem fut feleslegesen, az 1300-mas akkuval elketyeg 2 napot mint telefon...
Symbian belle úgyszint ilyen. Azonnali feladatváltás, és közben gördülékeny marad a rendszer(ne a Nokia 500-zal példálózzatok)
Ilyet még a droid nem tud. Pénzkérdés miatt meg nekem fontosabb hogy mennyire olcsón tudja megoldani az igényeimet, minthogy hány csillió app van rá. Persze van amit hiányolok más platformon, de nekem a play 2-3%-a elég lenne. Kb 10%-át tartom hasznosnak.
Haverok telójáról meg csak a dalvik által okozott teljesítménycsökkenést tudom elmondani, mivel hozzászoktak a 256RAM ARMv6-hoz, automata nyúl az ujjuk a taskkillerhez...

Mivel huzamosabb ideig nem volt droidos telóm, leghosszabb idő 1,5 nap S5830i volt, ezért lehet ki kéne próbálni. Most azon vagyok hogy legyen CM7 N900-ra, hátha sikerül. GPU mentes droidot meg inkább mellőzném. Az omnia 2-őn elég nyögős volt a 2.2.

[ Szerkesztve ]

(#24844) zlatan77 válasza quailstorm (#24843) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Kb.100 hsz-en keresztül ütöd az androidot minden topikban, úgy hogy egy matuzsálemi telefont használsz.
Megértettük elsőre is,hogy neked nem jön be.
Te meg értsd meg,hogy nekünk átlag felhasználóknak tökéletesen megfelel.Felesleges újra és újra fél oldalakat írni.
Ki a fene akar 20 appot egyszerre használni?

(#24845) petipetya válasza zoltanz (#24842) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem lehetsz vele elégedett, mert a megmondóember megmondta.

"nincs rá lezsóidő"

(#24846) S e t h válasza quailstorm (#24843) üzenetére


S e t h
nagyúr

Négy éves a telefonod.Ideje cserélned.Jó helyre jöttél.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24847) quailstorm válasza zlatan77 (#24844) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én...
De általában az csak 4-5... Én úgy használom a telót mintha egy netbook lenne asztali rendszerrel. A WinMO, Symbian, Maemo linux jobban fenntartotta az érzést...
Ja és hamarabb raktam custom ROMot egy csomó telefonra minthogy sokat tudnék a rendszerről... de szerintem nem ez a jövő, mert ha túllépsz a multitask mániámon(amit érdekes módon minden más OS meg tud oldani) akkor ott a nyers számításteljesítményben a gigantikus veszteség. Egy SGS2 bizonyos lebegőpontos műveleteket már csak 1/10-ed sebességgel hajt végre a c-ben írt droid apphoz képest is. Minél erősebb a HW annál nagyobb a rés.
Snapdragon 800 valami hihetetlen brutál cucc, de a droid miatt még mindig nem éri el az 1GFlopsot... egyszerűen eljött az az idő, mikor már egy óriási ugrás az exynos 4412-höz képest nem elég meggyőző különbséghez.
Ahhoz hogy erre rájöjjetek egy másik jól működő OS kell, vagy még pár év. Esetleg egy saját N9, N900, vagy Nokia 701... csak azok kényelmetlen platformok.

(#24846) S e t h: valószínűleg SGS-t fogok venni, de nem akarom megbánni... mondjuk kis különbséggel el tudom adni, de nem hiszem hogy rossz lenne. N95-öt fogja váltani nem az N900-at.

[ Szerkesztve ]

(#24848) xenom0rph


xenom0rph
őstag

VOiP-ra mit használtok ? Mert a Skype egy shit ,a viber is úgyszint , ma már majdnem földhöz basztam a telefont ,mert annyira felcseszett hogy nem működnek jól...

halahala

(#24849) fatal` válasza xenom0rph (#24848) üzenetére


fatal`
titán

A Viber nekem jól működik. A Skype egy rakás fos.

(#24850) freemanone válasza xenom0rph (#24848) üzenetére


freemanone
őstag

gtalk, de nem hangouts formában. viber és skype is kalap*****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.