Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) LonGleY válasza helixP (#25400) üzenetére


LonGleY
veterán

Bozek korábbi ajánlása alapján esetleg ezek?

Antipaper Notes

FreeNote

[ Szerkesztve ]

(#25402) arti1121


arti1121
senior tag

feltettem az OsmAnd nevű navit és letöltöttem a magyar offline térképet. de hogy lehet neki beállítani neki hogy azt is használja?? nem tudom rábírni?

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#25403) HollyBoni válasza arti1121 (#25402) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tuti letöltötted hibátlanul? Én is most kezdtem el használni az appot, de nekem mindenféle beállítás nélkül működik. Legelőször megkérdezte hogy online térképet akarok e használni vagy letöltöm e, letöltöttem és azóta jó wifi/mobilnet nélkül.

(#25404) LonGleY válasza arti1121 (#25402) üzenetére


LonGleY
veterán

Üres mezőt látsz? Ha becsekkoltál térképet és le is töltötte, akkor azt használja az adott területen. Az adattörlés, uninstallálás, SD-kártyáról osmand mappa takarítás, újratelepítés biztosan segít - megvagy vele pár perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#25405) arti1121 válasza LonGleY (#25404) üzenetére


arti1121
senior tag

igen! mondjuk látok egy régiót de ha ráközelitek egy városra az már üres illetve fehér

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#25406) darvinya válasza fatal` (#25393) üzenetére


darvinya
titán

Miért ne lenne köze a bit rátához a hangerő.
96kbps-es mp3 max. 16kHz/-20dB lehet, mert efelett olyan mértékű torzítás lesz, hogy élvezhetetlen.

196kbps-es a jó mp3 ami 22kHz/-8dB jelent

320kbps-es a minőség alap 44kHz/-3dB.
512kbps-es 52kHz/0dB.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25407) LordRajZoL válasza helixP (#25400) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Freenote
Kicsit érdekes a progi de a több fajta kézirás üzemmód miat nagyon jól használható

zZz

(#25408) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Hali!

Androidos dropbox kliensen hogyan tudok egy adott mappát a kedvencek közé felvenni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25409) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Általában nem hiszek ezekben, de ez brutális! :Y Itt ülök bent, OsmAnd talál egy műholdat, egyszer sikerült csatlakozni rá, akkor is vagy 8-10 percet vártam. Feltettem ezt a progit, elindítom, Osmand-ba belépek, pár másodpercben belül talált 4 műholdat, és egyből csatlakozott is rá, bemérte a helyzetemet. Aki sokat használ GPS-t de idegesíti a lassúság mindenképp próbálja ki.

[ Szerkesztve ]

(#25410) LonGleY válasza pvt.peter (#25408) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem olyan nem tudsz.

(#25411) LonGleY válasza HollyBoni (#25409) üzenetére


LonGleY
veterán

Én ezek után sem hiszek. Egyrészt folyamatosan használja a GPS-t, így könnyű gyorsan eszmélie a térképnek, meg a másik, ami miatt gyorsabban csatlakozik a készülék, az az, hogy a legutóbbi helyeken keres először.

(#25412) helixP válasza LonGleY (#25401) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm szépen, megnézem! :R

LordRajZoL: Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#25413) iguana


iguana
őstag

Battery Widget Reborn-t használok már jó ideje, és most felfigyeltem egy furcsaságra(?). ha lehúzom a notification bar-t, akkor nálam úgy van beállítva, hogy mutatja a fennmaradó várható akksi időt, és hogy mióta megy akksiról. megnézem, látom, hogy 41 perce lett lehúzva. ok. megnézem 5-10-15-20 perc múlva, akkor is 41 percet mutat. csak akkor frissíti, ha rábökök. utána megint "beragad" az új érték. ez normális működés? módosítatlan gyári jb-n, és custom jb rendszeren is ez a helyzet. aki használja ezt az alkalmazást legyen olyan jó, hogy megnézi ezt nekem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#25414) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Valami olyasmi alkalmazást keresek, ami megmondja hogy hol milyen rendezvény, koncert, esetleg buli van és hogy mikor kezdődik, mert tudom hogy a mobilest is ilyesmi app, de azt már próbáltam, és egyszerűen kuka. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget

best regards, egy fórumozó blogger

(#25415) fatal` válasza darvinya (#25406) üzenetére


fatal`
félisten

Az egy dolog, ettől még a hangerőnek semmi köze.

512kb-es mp3 pedig nincs, 320kbit a max (legalábbis a szabvány szerint). Azt mondjuk elképzelni nem tudom ki hallgat 16Khz-es mp3at.

De attól, hogy átkonvertálja 128kbitre még nem lesz hangosabb, de legalább jó szar minősége lesz.

(#25416) laszlohu válasza arti1121 (#25402) üzenetére


laszlohu
addikt

Elvileg újítottak a térkép letöltésen az Osmandban az 1.4.1 - gyel, mármint a háttérben(background) tölti le, vagyis elképzelhető, hogy várni kell egy ideig, amíg letölti a térképet, és csak ezután tudja használni.

(#25417) w.miki


w.miki
veterán

CM7 android esetén hogyan tudnám azt beállítani, hogy csak Wifi csatlakozás esetén frissítse a szoftvereket, ha 3G-n kapcsolódok a nethez, akkor ne töltsön le nekem frissítéseket? (Elvileg úgy van beállítva a PowerControl widget, hogy wifi esetén kapcsolja be a szinkronizálást, amúgy kapcsolja ki, de mégis mobilnettel is frissítéseket szed le :F )

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25418) fatal` válasza w.miki (#25417) üzenetére


fatal`
félisten

Play Store beállításaiban.

(#25419) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Olyan kontaktkezelő appot keresek Androidra, amibe a kontaktokhoz soronként pár szavas megjegyzést is lehet írni(mint iPad-en a gyári contacts app).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25420) darvinya válasza fatal` (#25415) üzenetére


darvinya
titán

A szabvány szerint.

A gagyi konvertálónak van korlátai, ami ráadásként fals adatokkal dolgozik.

Próbálj ki 1 Audacity-t és nézd meg mi van még miket lehet állítani Hz/bit rátáknál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25421) fatal` válasza darvinya (#25420) üzenetére


fatal`
félisten

Ki nem szarja le az audacityt, amikor az mp3 formátum nem támogat 512kbites bitrátát, maximum valami tákolmány codec-kel?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25422) sharkybacsi válasza darvinya (#25406) üzenetére


sharkybacsi
tag

Ezt azért ne nagyon terjeszd.
Esetleg kifejthetnéd, hogy pl. a 16 khz/-20db mit jelent.
pl. mintavételezési frekvenciáról vagy a még hallható spektrum felső határáról beszélsz?
Az emberi hallás max. 20-22 khz-ig ér, de a többségnél inkább csak 15-ig.
Az mpeg-1 layer 3 (aka. mp3) szabvány pedig 48 khz-ben maximalizálja a mintavételezést, és pl. 96 kbit mellett is használható ez. A legmagasabb visszaadható frekvencia a mintavételezési frekvencia fele, azaz 24 khz. A szabvány 320kbs-ben maximalizálja a bitrátát, vannak olyan codecek, amik 640-ig is fel tudnak menni, csak aztán találj lejátszót hozzá.
Szóval a tömörítés mértéke a hangerőt nem, csak a dinamikatartományt befolyásolja.
Mp3-at átkódolni mp3-ba csak úgy meg egyszerűen értelmetlenség.
Hangerőt lehet növelni, átkódolás is kell hozzá, de nem attól következik be a hangerő növekedése.

[ Szerkesztve ]

(#25423) darvinya válasza sharkybacsi (#25422) üzenetére


darvinya
titán

Szóval a tömörítés mértéke a hangerőt nem, csak a dinamikatartományt befolyásolja.

És ez nem a hangerővel függ össze.

A mintavételezési tartományt 52kHz is lehet, de ez nem lehet 96kbps-be rakni.
Mert akkor 1s részletbe nem férne bele.
Számolj utána mi maradna 1p-es anyagból 96kbps tömörétéssel 52kHz mintavételezéssel visszahallgatva.
Minden 2ms -eket kivágná, hogy megtartsa 96kbps tömörítési méretet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25424) bach66


bach66
tag

Van egy kis gondom:

Laptopon Chrome-ot használok, és a munkahelyi PC-n is (iskola).

Keresgéltem olyan app-ot, amelyik tudná a chrome-os könyvjelzőimet szinkronizálni a mobilra.
2.3.6-os androidom van!

Megörültem, amikor rátaláltam arra, hogy a Dolphin Browser ezt elvileg tudja. Telepítettem a Chrome-hoz a kiterjesztését, és szinkronizálja is a mobil Dolphinra pl. a PC-n megnyitott füleket/oldalakat,
DE az - állítólag szinkronizált 270 chrome-os könyvjelzőt sehol nem találom.

Tudna segíteni valaki? Előre is kösz!

(#25425) LonGleY válasza darvinya (#25423) üzenetére


LonGleY
veterán

A tömörítési eljárás nem arról szól, hogy időben kevesebbszer, szaggatottan szólalnak meg a hangok (és amiatt összességében halkabban szól a zeneszám).

Ugyan nem vagyok expert, de nekem ez a következőképp logikus: a kisebb felbontású forrás lejátszáskor nem kihagyásban realizálódik, hanem az egymásra hasonlító hangok összevonásában és hosszabb kitartásában, a finomabb részletek és különbségek kihagyásával. A hangerő attól még ugyanaz marad...

Egy szar minőségű jpeg sem fest összességében másképp; a színei, a világossága a forráshoz nagyon közeli marad.

[ Szerkesztve ]

(#25426) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Szerintetek melyik alkalmazás jobb: sleep as android vagy a sleepbot?

(#25427) LonGleY válasza Pszihonaranc (#25426) üzenetére


LonGleY
veterán

B-vitaminok, magnézium, napi rendszeres mozgás és egy jó esti szex. Szerintem ez a legjobb app alváshoz. :]

(#25428) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek amit ha felrakok nem kellene tartanom attól hogy ellopják a drága telefont.
Ergó ha a szakosodott tolvaj végrehajt egy factory resetet akkor is maradjon fent a program, beállításokat megőrizve, és lehessen letrackelni a telefont. Túl sokat várok? Bármilyen alternatívát is szívesen veszek erre a problémára.

(#25429) vgyuri válasza tundrak (#25389) üzenetére


vgyuri
őstag

Volume Boost: a leírásban szerepel a fejlesztő weboldala, ahonnan ingyen letölthető: [link].

(#25409) HollyBoni: Xtradata Downloader-t próbáld ki, ez 1 hétre előre letölti a műholdak pozícióit, így sokkal hamarabb lesz fix jeled: Agps leírás

(#25428) gologolo: többek között Avast is tudja, de rom csere esetén szerintem a program is törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#25430) gipsztigris válasza gologolo (#25428) üzenetére


gipsztigris
addikt

Avast Anti Theft!

Szerintem full extrás tudás, már-már a törvényesség határait súroló szolgáltatásokkal.
Lehallgatás, távolról bekapcsolás, sms és (vagy) hívás átirányítás,stb.....és mindezt úgy, hogy a telefonon nem lehet észrevenni semmit sem. Folyamatos online nyomkövetés, akár percenkénti frissítési időközzel, webes felületen nyomonkövethető......és mindez INGYEN.

Egyedül ROM cserénél törlődik az Avast. Az összes funkciója természetesen csak rootolt telefon esetében érhető el.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#25431) Tyer válasza Pszihonaranc (#25426) üzenetére


Tyer
őstag

SaA, kb 2 éve használom, bevált!
Egyetlen hátránya, hogy "kicsit" szivja az akkut... pontos értéket nem tudok, próbáld ki.
De amúgy próbáld ki mind2-t,és meglátod. Nekem a SaA bejött...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#25432) air válasza gologolo (#25428) üzenetére


air
nagyúr

FR után nem marad fent semmi felhasználói alkalmazás. Szerintem még akkor sem ha rendszer alkalmazássá konvertálod.
Alternatívaként azt javaslom, hogy nagyon vigyázz a telefonodra! ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#25433) gatto_ válasza bach66 (#25424) üzenetére


gatto_
senior tag

Én pont ugyanígy jártam. Megjelent egy könyvtár a könyvjelzők között, chrome bookmarks névvel, de tök üres. Pedig a szinkronizálás látszólag rendben lezajlott.

(#25434) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

SwiftKey alatt miként lehet aktíválni a hangbevitelt? Hiába választom ki akár a menüben, akár a mikrofon ikont nyomom hosszan, nem történik semmi. Vagy csak semmit nem ismer fel abból amit mondok?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25435) k850 válasza bach66 (#25424) üzenetére


k850
addikt

"Megörültem, amikor rátaláltam arra, hogy a Dolphin Browser ezt elvileg tudja. Telepítettem a Chrome-hoz a
kiterjesztését, és szinkronizálja is a mobil Dolphinra pl. a PC-n megnyitott füleket/oldalakat,
DE az - állítólag szinkronizált 270 chrome-os könyvjelzőt sehol nem találom.
gatto_
Én pont ugyanígy jártam. Megjelent egy könyvtár a könyvjelzők között, chrome bookmarks névvel, de tök üres.
Pedig a szinkronizálás látszólag rendben lezajlott"

Ha nem találnátok megoldást a problémára, akkor javaslom, hogy váltsatok böngészőt. Az Opera böngészőnek van egy olyan könyvjelző szinkronizációs funkciója, neve Opera Link, évek óta használom, nagyon megbízható és egyszerű.

Egy kicsit plusz munkával jár, de ha másképp nem boldogultok, még mindig egyszerűbb, mint az összes könyvjelzőt átmásolni.
A Chrome böngésző mobilon nagyon sok rendszererőt igényel, ill. 2.3.6-os android nem is támogatja, ha jól tudom, ezért felejtős.
Az Opera Mini adatforgalom mellett a legspórolósabb, támogatja az Opera linket, az Opera Classic nagy-tesó véleményem szerint a legkorrektebb böngésző, természetesen ő is támogatja a könyvjelző szinkronizálást.
Javaslat telepítsd a laptopra Operát, majd a Chrome könyvjelzőit exportáld HTLM fájlba. Ez után importáld a HTLM fájlt az Operával. Létre hozni egy Opera Link fiókot, szinkronizálás.
Telepíted az Opera Classicot a telóra, beállítások, Opera Link bekapcsolás, majd szinkronizálás.
Természetesen, csak abban az esetben alternatíva, ha végkép nem tudsz előre jutni a Dolphin Browserrel.
Nem tudom, hogy milyen készüléked van, de félő, hogy a Dolphin Browser sok lesz a telódnak, nekem töbsbször kilépet memória hiány miatt a böngésző, de az Opera Classiccal ilyen gondom még nem volt az Xperia Minimmel.
Segítség, ha szükséges: [Hogyan] Váltsunk Operára?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#25436) xenom0rph válasza gologolo (#25428) üzenetére


xenom0rph
őstag

Cerberus, egyértelműen

halahala

(#25437) ux1 válasza darvinya (#25423) üzenetére


ux1
addikt

Nem értem mit vitatkoztok ezen... Az egész digitalizálás ezen alapul.... :K :U

(#25427) LonGleY
+1 :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#25438) k850 válasza ux1 (#25437) üzenetére


k850
addikt

Kösz, most már érthető! :C :))

Lehet, hogy azért van a félreértés, mert az Audacityben van olyan funkció, hogy " erősítés". Én is szoktam csengőhangot ezzel a módszerrel hangosítani. Erősíti, vagy is hangosabb MP3 telón!

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#25439) ux1 válasza k850 (#25438) üzenetére


ux1
addikt

Nem csak abban, ezernyi más mp3 appban is van (gain). :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#25440) pvt.peter válasza LonGleY (#25410) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sajnos én is erre jutottam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25441) k850 válasza ux1 (#25439) üzenetére


k850
addikt

Természetesen, szégyen is volna, ha nem lenne, csak darvinya ezt az alkalmazás nevet hozta fel.
Ezért neveztem én is meg a bűnöst! :DD

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#25442) GML


GML
őstag

Egy kis segítséget kérnék. Van egy 2.3.6-tal megáldott I9000. Melyik az a hívásnapló progi, ami tudja azt a fícsört, hogy összefűzi az eseményeket? Egy kicsit zavaró, hogy hogy pár oldalt végig kell nyálaznom, hy tudom, hogy valamikor pár hete volt egy hívott számom, de azóta kaptam cirka 100 SMS-t volt egy pár hívásom is. Ezeket most külön-külön jeleníti meg... A párom 4.x.x-es Arc S-en lévő jobban tetszik, vagy a 4.2.2-ben lévő. de olyat hol találok. azt hogyan tudom rátenni 2.3.6 alá?
Mielőtt azt a tanácsot kapom, hogy inkább tegyek fel egy CM10.1-et, vagy hasonlót, elárulom, hogy nem megy. A telefon vacakol. örülök, hogy a 2.3.6 alatt nem fagy ki óránként, nem dobja el a hálót stb

Válaszokat előre is köszi..

(#25443) R19 válasza GML (#25442) üzenetére


R19
senior tag

Próbáld ki az ExDialer -t.

(#25444) GML válasza R19 (#25443) üzenetére


GML
őstag

Köszi. Jó lett. Már csak azt kell kitalálni, hogy a beérkező üzeneteket hogyan tudom megjeleníttetni. :R

(#25445) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Van olyan alkalmazas, mely segitsegevel ki tudok rakni egy nevjegyet es ha rakattintok egybol hivom??
Mert ha siman kirakom a telefonkonyvbol a fokepernyore a nevjegyzeket es rakattintok a nevre kijon, hogy smst kuldok e neki vagy hivom...ezt a lepest szeretenem kikerulni,elhagyni.

koszi,

(#25446) R19 válasza GML (#25444) üzenetére


R19
senior tag

Üzenetekre régóta a Handcent SMS -t használom.

(#25447) k850 válasza Jumbozorz (#25445) üzenetére


k850
addikt

Az Xperia sorozatban: parancsikon felvétele, majd kiválasztod a közvetlen tárcsázás menüpontot, telefonszám kiválasztás!
Samsung Galaxy S Advanceben is van ilyen, de ott most nem tudom, hogy milyen menüből tudod kitenni. Szerintem a többi Samuban is van ilyen gyári lehetőség.
Nem kell semmilyen plusz alkalmazás! ;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#25448) w.miki


w.miki
veterán

Olyan offline navigációt, lementhető magyar térképpel ismertek, amelyikből, ha rámutatok egy pontra, akkor ki tudom olvasni, ÉS másolni a kiválasztott hely GPS koordinátáit? (...mint ahogy az IGO nem tudja ezt... :x)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25449) darvinya válasza ux1 (#25437) üzenetére


darvinya
titán

Oké, de itt nincs benne a méret korlát.
Amit a Fourier mintavételezés nem tud.

Úgyhogy pl: 96kbps-os mp3 nem közvetlenül Fourier azonosság tömörítést takarja, hanem egyéb eljárás végeredménye.

Fourier a Wav és Flac.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25450) petipetya válasza Jumbozorz (#25445) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gyári widgetek között nincs olyan nálad, hogy közvetlen tárcsázás? Mert az pont ezt a célt szolgálja.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.