Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Mr X válasza darvinya (#25899) üzenetére


Mr X
veterán

Szerinted a RAM és a tárhely ugyanazt a kapacitást használja?

(#25902) darvinya válasza Mr X (#25901) üzenetére


darvinya
titán

Fizikailag igen, de külön partíció.
pl: Neo/NeoV 1Gb-s, de ebből 512MB a RAM és 512MB data partíció.
Ami valóságban kevesebb, mert itt ott egyéb rendszer partíció is bele van véve.

(#25903) hunfatal

Biztos vagy te ebben.
A fenti pl: is ezt mutatja.
A te mini pro-d is ilyen, hiába 1Gb-os még sincs 1Gb RAM-ja és nincs 1 Gb-t app tároló.
Csak 512MB.

Nézzük akkor a P-t.
1 Gb-os RAM van benne 2 Gb app tároló, ami valóságban 3Gb-ot jelent.
Sőt 16Gb-ot, mert csak 1db memória chip van benne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25903) fatal` válasza darvinya (#25902) üzenetére


fatal`
titán

Te miről beszélsz már megint? A RAM az RAM, nincs partíció, semmi köze nincs a belső tárhelyhez.

(#25904) CHIPman válasza darvinya (#25902) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kicsit el vagy tévedve... A RAM nem NAND chip, hanem DDR2 vagy DDR3.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25905) darvinya válasza CHIPman (#25904) üzenetére


darvinya
titán

Akkor légyszíves magyarázd meg, hogy 16Gb-ból hogyan 11.5Gb.
Ennyit felzabálna FAT forma?
1Gb miként lesz csak 512MB?

RAM és NAND chip között csak annyi a különbség, hogy az egyik „tartja" az adatot a másik nem.
De a valóságban mindig felülírodnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25906) FZsolt15 válasza Deck (#25868) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Ki is töröltem a TrustGo-t, nemrég az volt a legjobb most meg Play-es alkalmazásra is bejelez.

(#25907) CHIPman válasza darvinya (#25905) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor tegyük fel, hogy a 16GB-ból 1GB a RAM. Marad 15GB. Hova megy a többi? Annyit sem zabál fel a "FAT forma". Ennyi erővel az a másik 1GB is elmehet ugyanoda, ahova az a többi, és azt Te sem tudod megmagyarázni hol van. Hidd el, hogy külön chip.
Vagy vegyünk példának egy Galaxy S3/LTE különbséget, ott miért nem tűnik el a tárhelyből az a +1GB RAM?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25908) LonGleY válasza darvinya (#25905) üzenetére


LonGleY
veterán

A belső tárhely az, amin fent van a rendszer is, úgy. Ez 4-5 GB is lehet.

Mi íródik felül? RAM továbbra is gyorsítótárként funkcionál, ami nem fog a kedvedért tárhelyként viselkedni, és más se kanyarít le belőle. A rendszer használja, a maradékot látod te.

[ Szerkesztve ]

(#25909) fatal` válasza darvinya (#25905) üzenetére


fatal`
titán

A belső tárhely (/system, /data, /boot etc.) a maradék, a 11.5GB meg a FAT32 partíciód, amit sd-nek mountol. Egyik sem a RAM.

1GB úgy lesz 512MB RAM, hogy a maradék a rendszer, amit nem látsz.

A 16GB-t a kártyánál meg a gyártók 1000-el számolva adják meg, a rendszer meg többnyire 1024-gyel számol.

(#25910) batai15


batai15
félisten

Sziasztok!
A power amp ingyenes alternatíváját keresem, mert most nem tudom meg venni.
ami fontos hogy tudja:
-lockscreen vezérlés
-mappa kezelés tehát ne csak előadók, albumok alapján lehessen szűrni hanem mappa alapján is.
-gyors legyen
-jól szoljon
-könnyű kezelés
próbáltam a player pro, jetaudio párost, de nem begyere.
Előre is köszi!

(#25911) LonGleY válasza batai15 (#25910) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig a PlayerPro a megoldás, főleg ha jó lockscreen-t szeretnél, meg amiket még említettél. Hátrányát nem látom, az ezres meg csak belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#25912) darvinya válasza CHIPman (#25907) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk akkor 16Gb chip van ami tényleg ennyi van benne, már párszor szétkaptam.
Ebből 1 Gb RAM, 2 Gb app tároló és ezeket 1024-el visszaszorva, az érthetőség érdekében újra felszorozzuk 1000 és máris meg van 11.5GB.

De biztos van terminál emulátorban olyan lehetőség ami kimutatja mi mennyi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25913) freemanone válasza darvinya (#25912) üzenetére


freemanone
őstag

terminal emulator: df; enter
/dev 400mb
/system 1gb
/data 2gb
/sdcard 11,3gb

összesen: 14,7GB

ehez hozzáadva a 801MB ram-ot, kijön a 15,5GB amivel már meg is találtuk a 16GB-nak mondott chip méretét. ettől függetlenül Én nem hiszem, hogy ugyanaz a chip lenne a kettő, bár nem tartom kizártnak. Galagy S Advance-al lenne érdemes összehasonlítani, mert az azonos alaplap gyártótól jött. Onnan is kéne egy ilyen lista.

[ Szerkesztve ]

(#25914) batai15 válasza LonGleY (#25911) üzenetére


batai15
félisten

play vásárláskor a kártya adatokat lehet törölni?

(#25915) quailstorm válasza freemanone (#25913) üzenetére


quailstorm
nagyúr

még mindig nem vágom hogy miért adjátok hozzá a NAND-hoz a RAMot... de játszadozzatok csak
maga a formázás is elvesz sok helyet, mivel sérül az adat, de ki tudja következtetni mi volt ott, ezért vannak rések cheksumnak.

(#25916) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Itt egy Galaxy S3 partíciós táblája.
[link]
Eszerint az userdata partíció 6,2815GB-nál kezdődik. Tény, hogy így nem jön ki a 11GB, viszont nincs sehol RAM írva a partíciós táblában. Vagy szerinted el akarják titkolni, és valamelyikbe belerejtették?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25917) Mr X


Mr X
veterán

Tényleg van, aki komolyan vette, hogy ugyanaz az IC adja a tárhelyet és a RAM-ot?

(#25918) darvinya válasza freemanone (#25913) üzenetére


darvinya
titán

Így néz ki és lehet találgatni, melyik mi.
Processzor, WiFi modul, NFC modul, Bluetooth modul, antenna modul, HDMI modul, GPU modul, USB modul, stb.

A processzor alatt van az a Samsung chip.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25919) Mr X válasza darvinya (#25918) üzenetére


Mr X
veterán

(#25920) darvinya válasza Mr X (#25919) üzenetére


darvinya
titán

És te látsz annyi chipet amit én mutattam?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25921) Mr X válasza darvinya (#25920) üzenetére


Mr X
veterán

Ez most pontosan mire is visszakérdezés? Mert nem támasztottad alá az állításod a képeddel...

(#25922) CHIPman válasza darvinya (#25918) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az ELPIDA egyértelműen RAM chip, a Samsung chip pedig NAND(16GB KLMAG2GE4A-A00x).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25923) darvinya válasza CHIPman (#25922) üzenetére


darvinya
titán

Akkor melyik a processzor?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25924) CHIPman válasza darvinya (#25923) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mivel valami NovaThort, vagy ST-Ericssont kéne keresni, ezen kettő közül egyik sem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25925) freemanone válasza darvinya (#25923) üzenetére


freemanone
őstag

akkor ezt most ezzel zárjuk rövidre: [link]
a ram ddr2 a novathor u8500-as alaplapon.

[ Szerkesztve ]

(#25926) darvinya válasza darvinya (#25923) üzenetére


darvinya
titán

Meg van Elpida B8132B8PB-8D-F 1 GB RAM és NovaThor dual core.

Igazatok van én tévedtem. :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25927) punky10 válasza twine (#25896) üzenetére


punky10
addikt

Sajnos ez van,úgy néz ki,ezt megint benéztük... :((
Igy jártam anno az első Fancy Widget appal is,megvettem a pro verziot,majd megszünt,és cseszhettem az egészet.Most itt vagyok ezzel az aCurrency proval,és 06.27. a legutóbbi frissítés...
Eddig amit lehetett,megvettem.Amikor tudtam(kaptam egy kis maszekpénzt)olyanért is fizettem,amiért nem lett volna muszály(pl exDialer...)de ugy voltam vele támogatom a fejlesztőt.De egyre több az inger,hogy rendszeres virágbolti látogató legyek.Sajnos az ilyen hozzáállásu alkalmazáskészítők a többségi,becsületes fejlesztők munkáját "szabotálják"...

Szerk:és ami igazán zavar,mindezt ugy hogy a médiáában bemindott átlagjövedelem alatt van a havi fizetésem
,amiért ráadásul még keményen meg is dolgozom...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#25928) xenom0rph


xenom0rph
őstag

A Press meghalt a Google readerrel együtt? :(((

halahala

(#25929) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Nekem még mindig 4.1.6 a play-em. :(((

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#25930) LonGleY válasza LonGleY (#25888) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor senkit többet harmadszor? Ennyit ér hát ez az új appdata sync, senkinek sincs fingja róla, hogy működhet? :]

Egy cikkben olvastam, hogy talán a developerek előtt egy lehetőség, hogy ezt kihasználva ne egy 3rd party szolgáltatáson keresztül legyenek menthetők az adatok. Akkor lehetséges, hogy egyszerűen nem sok ilyen program létezik, így akár ki iskapcsolhatom a szinkronizációs beállításokban?

[ Szerkesztve ]

(#25931) fatal` válasza LonGleY (#25911) üzenetére


fatal`
titán

Nem fér neki bele, mert a poweramp is annyiba kerül.

(#25912) darvinya: Nem, nem, nem és nem. :W A RAM-nak semmi köze a tárhelyhez, teljesen külön chip és a működési elve is egészen más. Már leírtam, hogy miért annyi, amennyi. A 16 giga tárhely (a gyártók ennyit adnak meg) az 16 000 000 000 byte / 1024 = 15 625 000 kbyte / 1024 = 15 258,7890625 mbyte / 1024 = 14,9 gbyte. Ez van többfelé partícionálva, egy része fat32-re formázva (ezt látod sd-nek), a többi (/system, /data) valamelyik ext fájlrendszerre.

A RAM totál külön van.

[ Szerkesztve ]

(#25932) Balinov


Balinov
félisten

Sygic navigation most 30% kedvezmennyel megvasarolhato a Play-en

hatha valakinek hasznara valik utazas elott.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25933) -juc-


-juc-
aktív tag

Sziasztok!
Öcsém futáshoz szeretne egy alkalmazást, ami felváltva 2 és 1 perces időközönként csipog, és lehetőleg nem veszik össze a zenelejátszóval. Van ilyen funkciója valamelyik edzőappnak, vagy más megközelítés kéne?
Köszi előre is a segítséget! :)

(#25934) batai15


batai15
félisten

No csak megvettem a power amp-t rászántam magam rá :P

(#25935) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Smseket milyen appal, vagy modszerrel lehet uj telefonra koltoztetni? galaxy acerol ace2re.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#25936) cappa72 válasza petymeg (#25935) üzenetére


cappa72
nagyúr

smsbackup vagy superbackup

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25937) tomy86 válasza petymeg (#25935) üzenetére


tomy86
addikt

SMS Backup + Google fiókba menti az üzeneteket és a hívásnaplót is és persze onnan vissza is állítja.

(#25938) Bozek válasza darvinya (#25902) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Neo/NeoV esetében 1 GB a ROM (NAND) és 512 MB a RAM. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

(#25913) freemanone: Ne add hozzá, mert nem kell. A 14,7 GB majdnem stimmel is, mivel általában 1000-el számolnak és a 16 GB = 16000000000 bájt. Ez 1024-el leosztva (amivel a rendszer számol) 14,9-re jön ki.

(#25928) xenom0rph: Nem, csak át kell állni Feedly-re. Feed Wrangler-re vagy Feedbin-re. Én az előbbit használom, mivel az a leginkább támogatott (például az általam preferált gReader is azt kezeli).

(#25939) fatal` válasza tomy86 (#25937) üzenetére


fatal`
titán

Jóideje bugos és sokszor nem tud visszaállítani semmit.

(#25940) Mr X válasza tomy86 (#25937) üzenetére


Mr X
veterán

SMS Backup & Restore-t használom, SD-re ment és szépen vissza is állít.

(#25941) tonyqa23 válasza petymeg (#25935) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Üdv!

Én ezt használom. Épp most állítottam vele vissza 673 sms-t. Nagyon jól műxik, automatice fel is tölti a mentéseket google drive-ra és dropbox-ra is,csak be kell állítani és letölteni hozzá az add-on cuccot.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#25942) tomy86 válasza fatal` (#25939) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam rendesen működik.

(#25940) Mr X: ismerem és használtam is korábban, de nekem az SMS Backup + jobban bejön. Google fiókban kényelmesen tudom törölni a felesleges üzeneteket és a későbbi visszaállításnál már nem kerülnek vissza a telefonra.

(#25943) Mr X: én majdnem két éve használom, de nem volt eddig gondom (bár átlag 2-3 havonta csinálok mentést, visszaállítást meg rom cserekor).

[ Szerkesztve ]

(#25943) Mr X válasza tomy86 (#25942) üzenetére


Mr X
veterán

Háromszor próbálkoztam vele, mindig vagy mentenie nem sikerült, vagy visszaállítania. Én inkább hagytam a fenébe.

(#25944) zozyk


zozyk
addikt

Valaki nem tudja véletlenül.hogy az FB messengerben a letöltött matricákat hogyan lehet törölni? :W

[ Szerkesztve ]

(#25945) Max_218


Max_218
tag

tudtok valami progit,visszaillitásra? pl zene,játékok+mentések, programok ,launcher-t letudná menteni szóval kb mindent sms-névjegy.-et ha tud pluszba az mégjobb. olyan kellene ami egyből gépre tudná csinálni 1 külön mappába,mert telón nincs annyi helyem . wipe.-olni akarom frissités útán.

(#25946) fatal` válasza Max_218 (#25945) üzenetére


fatal`
titán

A Helium PC-re ment, de nem tudom, hogy mit tud és mit nem :) Névjegyeket szinkronizáld.

(#25947) tomy86 válasza Max_218 (#25945) üzenetére


tomy86
addikt

Titanium Backup, MyBackup Root és ezek fizetős verziója. Bocs, elkerülte a figyelmemet, hogy közvetlenül PC-re kell menteni.

[ Szerkesztve ]

(#25948) Tyer válasza -juc- (#25933) üzenetére


Tyer
őstag

Szinte mind tudja.
ezeket nézd meg: endomondo, runkeeper, runtastic

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#25949) Braddock válasza fatal` (#25939) üzenetére


Braddock
őstag

Én 2 hibát tapasztaltam:
- Ha nem az összes sms+call listát akartam visszaállítani, hanem mondjuk csak 200-at, akkor nem volt rá hajlandó.
- Néha IMAP hibát dobott fel, de ilyenkor pipa ki-be a google szinkronnál és már működött is.
Lehet, ezek már megoldódtak azóta.

Már több mint 2 éve használom, a fentieken kívül nem tapasztaltam problémát. Naponta mentek, majd Gmail-ben szortírozok. Napi 10-20 call+sms. 10x biztos állítottam már vissza a 6-800 mentésemet.

[ Szerkesztve ]

(#25950) fatal` válasza Braddock (#25949) üzenetére


fatal`
titán

Én nem használom, az SMS Backup & Restoreral szoktam néha kézzel menteni (többnyire akkor, amikor ROMot cserélek), az bőven elég, csak többször felmerült itt a topicban, hogy valaki nem tudta helyreállítani az smseit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.