Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) air válasza persil (#17497) üzenetére


air
nagyúr

(Sejtettem, hogy ilyesmire gondol, de ebből még mindig nem értem, hogy mi értelme ennek az egésznek.)
Aminél nem akarja, hogy használja, egyszerűen nem kapcsolja be a GPS-t az alkalmazás indítása előtt. A GPS ki/bekapcsolásához lehet widget-et tenni a homescreen-re, így 1 sec. alatt kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17502) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy S3 Minim!Letöltöttem a Samsung alkalmazásokból a Photo Editor nevű alk.Tök jó lenne de szerkesztés után lekicsinyiti a fotókat!Nem tudjátok esetleg hogy lehet teljes méretben menteni vele?
Előre is köszönöm ha válaszoltok!! :K

(#17503) sharkybacsi válasza Tacsilaci (#17502) üzenetére


sharkybacsi
tag

EZ a legtöbb androidos fotószerkesztőnél így van, webes publikálásra ez akár elég is lehet.
Kevés olyan van, amelyik megtartja az eredeti felbontást, itt van ezek közül kettő egész jó:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iudesk.android.photo.editor
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pixlr.express

(#17504) sharkybacsi válasza air (#17501) üzenetére


sharkybacsi
tag

Amit írsz az egy workaround, de nem igazi megoldás.
Ez tipikusan egy olyan dolog, amit érdemes és lehet is automatizálni, fölösleges ezért külön widgetezni, pláne ha pl. az alkalmazás automatikusan indul el bizonyos körülmények fennállásánál.

(#17505) aero. válasza air (#17501) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elég fejlett már a GPS technológia, de azért vonaton a kabinba picit nehezen talál jelet hidegen. Mindegy, maradok ennél a megoldásnál akkor.

(#17506) eastsider válasza air (#17501) üzenetére


eastsider
nagyúr

mondjuk én lusta vagyok kapcsolgatni a gps-t. de néha jó lenne, ha nem lenne bekapcsolva, pl. messengernél irtó kellemetlen tud lenni, hogy kiírja hol van (véletlen bekapcsolom sokszor...)

(#17507) air válasza sharkybacsi (#17504) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudok megoldást írni, ha nem írják le, hogy mi a probléma. A GPS engedélyezése és tiltása nem probléma. A ki- és bekapcsolás a normális működés, nem workaround. Automatizálásról pedig egész eddig nem volt szó. Ha az a cél, hogy a GPS automatikusan bekapcsoljon (a ti értelmezésetekben engedélyezve legyen), amikor egy adott alkalmazást elindítunk, akkor a megoldás a Tasker.

(#17505) aero.

:F Ez most hogy kapcsolódik a fenti problematikához?

(#17506) eastsider

Neked is a Tasker-t tudom javasolni. Be kell állítani, hogy a Messenger indulásakor automatikusan kikapcsolja a GPS-t.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17508) aero. válasza air (#17507) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Úgy, hogy ha kell akkor gyorsan kell, nem 10 perc múlva. Ha meg állandóan be van kapcsolva, akkor minden app elkezdi magának használni helymeghatározásra (időjárás, fb, stb.) és szépen eszi le a fospisztolynyi akksimat.

(#17509) twine válasza air (#17507) üzenetére


twine
addikt

Akkor leírom én is mit gondolok a dologról :B :

A GPS kapcsolgatása egy régi berögződés...nincs már rá szükség...
Tudom, mert tizen x éve használok PDA-kat, és nagyon nehéz volt lenevelnem magam arról, hogy ne kapcsoljam ki....(de nekem pld. megérte)
Ha valaki szeretné igazán kihasználni az Androidos, és főleg friss Androidos készülékét,és nem is paranoiás, akkor jó ha "folyamatosan be van kapcsolva",,,(Google now, időjárás, navi, etc,,etc,,,ki milyen applikációkat használ...)
Azért az idézőjel, mert valójában akkor fogyaszt, és akkor van bekapcsolva,ha valamelyik alkalmazás hozzányúl ami használja...
Ergó vehetjük az GPS ON állást alapértelmezettnek,,,
Ilyenkor jöhet jól valakinek egy olyan alkalmazás amiben letilthatja, hogy melyik program használja, és melyik nem a GPS-t....egyéni prteferencia alapján, hiszen ahányan vagyunk annyi féle módon használjuk a készülékünket
Szvsz, ez egy igazán hasznos, és életszerű dolog...(már ha van ilyen app) :U

(#17508) aero.:
Megnézted már mennyivel fogyaszt többet a készüléked always on GPS? illetve OFF? :U
Nem kötekedés,,tényleg érdekel,,,mert nállam pld két készülékemnél figyeltem, és "kimutathatatlan" az "aksizabálás" always on állásban....ha csak a háttérben futó programok "pöccintik be" néha a GPS-t.... :U

[ Szerkesztve ]

(#17510) persil válasza air (#17507) üzenetére


persil
nagyúr

Nem igaz nem érted, hogy ez egy kényelmi funkció, amit megszokott iOS-en :)

A beállításokban van egy "helymeghatározás menü" amiben egymás alá fel van sorolva minden, aminek köze lehet a gps-hez és egy on/off kapcsolóval megadhatod neki, hogy hogy viselkedjen. Ennyi az egész. Ilyet szeretett volna, de ezek szerint nincs.

Nem kell ehhez neked külön értened azt, hogy miért van rá szüksége :)

Pontosan, ahogy Twine írja. Folyamatosan be van kapcsolva, mert miért is ne, de annak az X darab app-nek, aminél nem szeretné, hogy használja, annak meg van tiltva. (van, aminél alapból nem is lehet állítani amúgy)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17511) Tacsilaci válasza sharkybacsi (#17503) üzenetére


Tacsilaci
tag

Köszönöm hogy válaszoltál!!
Kipróbáltam,tényleg jó!Csak a Samsung ezért érdekelt volna mert teljesen beépül a a telefon menüjébe a galériában egy fotóra ráböksz hogy szerkeszted és már nyitja!Csak ahogy te is mondod le van butítva a mentés kicsi méretre!Valahol azt írta valaki hogy el lehet menteni teljes méretben,de nekem nem sikerült sehogy sem!De lehet én vagyok láma!!Nagyon köszi a segítséget!!

(#17512) air válasza aero. (#17508) üzenetére


air
nagyúr

10 perc? :Y
A-GPS-szel 10 másodperc alatt ad fixet, szinte bármelyik mobil.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17513) aero. válasza aero. (#17508) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#17512) air: "de azért vonaton a kabinba picit nehezen talál jelet hidegen"

Ilyen lenne jó androidra is. Mobilnetre is vannak ilyen alkalmazások, MIUI-ba alapból is, GPS-re akkor ezek szerint még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17514) sharkybacsi válasza aero. (#17513) üzenetére


sharkybacsi
tag

Esetleg ez:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmail.permissionmanager

(#17515) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Ez az adathasználati figyelmeztetés hogy tüntethető el?

Beállítottam,h 170 mb-nál jelezzen,h tudjam, mégis hogy állok. Jelzett is fainul, ott van, csak épp eltüntetni nem tudom...Számomra hihetetlen,h az időkép a 2. legtöbb adatforgalmat fogyasztó app, úgy, hogy nem is használom, csak úgy fent van. Megevett 26 megát...

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#17516) goom válasza zermi (#17500) üzenetére


goom
senior tag

Volt fent valamikor nekem is a DW Contacts, de hiányoltam belőle (amit az exDialer viszont tud), hogy a névjegyeket balra vagy jobbra húzva SMS- illetve hívás indítható. Ezen kívül tetszett... lehet, hogy van itt is ilyen, csak nem találtam meg?

(#17517) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Taptu-ban miért nem frissülnek nekem a hírek? Még mindig a "WP blog: Újabb reklámfilm érkezett" hírnél tart.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#17518) pepe091 válasza tonyqa23 (#17517) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nálam is. Valamiért a MA-val mindig csúszásban van. Mikor napközben jönnek a hírek, mindig van 1-2 hír ami itt még nem látszik... :S

(#17519) air válasza persil (#17510) üzenetére


air
nagyúr

Akkor had válaszoljak a mottómmal: Eszközt és szolgáltatást az igényeknek megfelelően kell választani! Ha neki erre van szüksége, használjon IOS-t! Ennyi.

Én (és gondolom vagyunk így még egy páran) még soha nem éreztem szükségét annak, hogy a GPS folyamatosan be legyen kapcsolva a telefonomon. Időjárás widget-et nem használok, a Google Now-ról azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, ha pedig navigálni akarok bekapcsolom a GPS-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17520) tonyqa23 válasza pepe091 (#17518) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Na, jó, csak az már 3 napos. :) De akkor megnyugodtam,h nem én b@sztam el vmit, mert nekem még új ez a rss :)

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#17521) wardemi válasza tonyqa23 (#17517) üzenetére


wardemi
senior tag

Én még nem vettem észre túlzottan nagy csúszást (bár az is igaz hogy már csak a taptun használom) gondolom nálatok is úgy van hogy app nyitáskor frissítsen. Gondolom fönt taptunál a szinkronizációs idő eltérhet esetleg vagy nem tudom :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#17522) twine válasza air (#17519) üzenetére


twine
addikt

Te még nálam is öregebb vagy, az világosan látszik,,,az alapján amit most leírtál ,azt kell mondjam,,,lassan a készülékek(Android, iOs) túlnőnek rajtad....A világ és a rendszerek változnak,,,te viszont nem szeretsz...pedig érdemes,,, ;) ;]
MOst kb olyan szintű "okosságot" írtál, mint ha azt akarnád "eladni" valakinek napjainban, hogy kapcsolgassa az "adatkapcsolatot" mert minek legyen az folyton bekapcsolva egy droidon... :U

(#17523) air:
Semmi személyeskedőt,vagy sértőt nem írtam,,,nem célom senkit megbántani,,az nem én vagyok :R :U ;)

[ Szerkesztve ]

(#17523) air válasza twine (#17522) üzenetére


air
nagyúr

Egyrészt, személyeskedésnek semmi helye a fórumon! :(((
Másrészt, tisztában vagyok az igényeimmel, (ezeknek megfelelő eszközzel és szolgáltatásokkal rendelkezem) és nem a "divatot" követem, csak mert a többiek azt teszik. :P

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17524) aero. válasza air (#17523) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köze nem volt a személyeskedéshez, én sem írhattam volna jobban arra, amit az előbb írtál. :)
De mondjuk pont leírtad, te, nem használod. Te. Ellenben más, aki idejön segítségért, az nem azért jön, mert te nem használsz "közösségi" dolgokat. No offense. :)

(#17525) twine válasza air (#17523) üzenetére


twine
addikt

A "divattal" meg főleg mellélőttél :C ;] :R Sebaj ;)
Hidd el ha valaki, én tényleg használom,,a készülékem,,és nem divatból,,(még facebook profilom sincs) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17526) persil válasza air (#17519) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem meg most droidot használ, mert csak, és megkérdezte, hogy van-e itt is ilyen app... ennyi :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17527) tonyqa23 válasza wardemi (#17521) üzenetére


tonyqa23
senior tag

De minden más csatorna működik, mert van, ami 4 órája frissült, pl baon.hu meg ilyenek. Csak ez nem.

Na, hülyét kapok, most meg frissítette magát ebben a pillanatban, de mégis azt írja, h 49 mins ago.:)

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#17528) air válasza persil (#17526) üzenetére


air
nagyúr

Én csak annyit mondtam, hogy nem látom értelmét ilyen "feature"-nek. De úgy látszik az Android fejlesztői sem, mert nincs ilyen megoldás. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17529) persil válasza air (#17528) üzenetére


persil
nagyúr

Na várjunk kicsit :)

Azért, mert TE nem látod értelmét, még van neki, nem is kevés :)

Az "android fejlesztői" pedig nem egy adott csapat, akik ezzel foglalkoznak, hanem egymástól teljesen különböző emberek, kezdve a pattanásos tinédzserektől, egészen a hintaszékből kódoló aggastyánokig, szóval ez sem teljesen állja meg a helyét.

Rengeteg olyan app/megoldás van más rendszereken, ami droidon nincs(és fordítva is természetesen), de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nincs értelme/haszna és/vagy ne lenne rá igény.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17530) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
100mb havi net előfizetésem van. A gyárilag telepített időjárás widget vajon mennyit eszik egy hónapban?

(#17531) persil válasza dodopek (#17530) üzenetére


persil
nagyúr

Settings-ben a data usage-ben nem írja külön a weather widget-et, viszont az android os(~12.5) és a launcher (~1.5)összesen 14 MB e hónapban mostanáig. Ebben valahol ugye benne kell lennie az időjárás widget-nek is, mivel a többi itt felsoroltnak(youtube stb) ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17532) Bozek válasza wardemi (#17478) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, arra gondoltam az offline használattal. Az összes cikket leszedi vagy csak amit kiválasztasz? Ha az előbbi, akkor megnézem, aztán majd meglátom. Csak mert sehol nem találtam ilyent a leírásában. Azért ezt fel kellene tüntetni, talán többen döntenének a program mellett.
Jelenleg, mint írtam, a gReader-t használom, de arról meg egyelőre nem tudom, miként fogja kezelni a dolgokat a Google Reader leállása után.

(#17487) hunfatal: Köszi Neked is.

(#17522) twine: Mondjuk kár volt az adatkapcsolatot idecitálni. Többet eszik, mint a GPS. :)

(#17533) twine válasza Bozek (#17532) üzenetére


twine
addikt

De ha egyszer szükséges,( egy okostelón) nem mindegy mennyit eszik ? de igen, valóban igazad van,,, ;) tényleg eszik...

[ Szerkesztve ]

(#17534) LonGleY válasza zoli62 (#17493) üzenetére


LonGleY
veterán

Se a kérdésből, se a válaszból nem derülnek ki a szóban forgó appok nevei. Utólag így szerintetek hogy talál valaki infót ezekről a keresőt használva, ha szinte barkobáztok? Mobilon sem mindig kellemes a linkre kattintani csak a név miatt. Linkeljetek, kommenteljetek app nevekkel együtt, plz!

twine: +1

Bozek: Ha az Endomondo mellett elfut a zene, akkor nemigen kell más appnak memória, hacsak futás közben nem a mobiloddal játszol. Van benne exit gomb, így érthetetlen, ha egy jól működő alkalmasást ezért lecserélnél. Az appok dolga az, hogy memóriát egyenek. Míg ez egymás rovására nem megy, tudnod sem kellene a mennyiségekről.

[ Szerkesztve ]

(#17535) tonyqa23 válasza tonyqa23 (#17515) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Erre valaki?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#17536) Bozek válasza twine (#17533) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem feltétlenül szükséges folyamatosan bekapcsolva lennie, hacsak nem a munkádhoz kell. Vannak helyzetek, amikor megelégszek annyival, hogy 1-2 óránként megnézem, kaptam-e e-mailt. Munkaidőben úgyse tudok válaszolni rá.

Egyébként ha nem használok 3G-t, akkor nem is eszik olyan túl sokat, szóval előfordul, hogy napközben is folyamatos az adatkapcsolatom.

[ Szerkesztve ]

(#17537) twine válasza Bozek (#17536) üzenetére


twine
addikt

De most ezen miért kell rugózni,, mondtam hogy igazad van... eszik... pont. :U

[ Szerkesztve ]

(#17538) MrM94


MrM94
őstag

Valaki ajanl egy jo task managert?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17539) zermi válasza goom (#17516) üzenetére


zermi
aktív tag

Részletes nézet beállításban megtudod adni, hogy mi legyen látható a névjegynél. Például kitehed az sms vagy az email gombot is.

(#17540) petipetya


petipetya
nagyúr

Ma reggel frissült az Evernote. Most nyitottam meg, és szinte ugyanúgy néz ki a jegyzet lista, mint a Keep alatt. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#17541) vgyuri válasza aero. (#17495) üzenetére


vgyuri
őstag

LBE Privacy Guard-ban Permission Manager -> Positioning-nál le tudod tiltani.

(#17542) darvinya válasza aero. (#17513) üzenetére


darvinya
titán

Magyarul így lenne.

GPS műhold meghatározása, WiFi hozzáférési pontokkal és mobil bázisállómással hozzávetőlegesen.

Ennek semmi köze nincs a GPS alapú helymeghatározáshoz.

Ez pontosan ugyanaz.
(Csak el kellene olvasni a kisbetűst is)

Ha meg engedélyezed a Hely- és Google szolgáltatásokat és Gmaps-ban engedélyezed helyzeted megosztást.
Akkor a környezetedben lévő fb, Gtalk, stb ismerőst jelezi.(persze ezt a másik félnek is engedélyezni kell).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17543) aero. válasza darvinya (#17542) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Aha, értem, és szerinted ez a képernyő mennyire hasonlít a fent linkelthez? Hol tudom kiválasztani, hogy melyik kapjon és melyik ne?

(#17544) MurdR


MurdR
veterán

Ajánlom figyelmébe a UPC-seknek, hogy egy tök jó app van Playen. UPC Magyarország. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17545) club1 válasza MurdR (#17544) üzenetére


club1
veterán

Azért ahogy elnézem, annyira nincsenek tőle elájulva a felhasználók hogy tök jó appnak lehessen mondani...

(#17546) Mr Paris


Mr Paris
tag

Üdv mindenkinek!

google naptárban nem tudja véletlenül valaki, hogy meg lehet-e azt oldani, hogy ugyan olyan színekkel jelenjenek meg az események mint ahogy azt a böngészőben is látni?
Jelenleg a telefonon csak egy színnel jelennek meg az események.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#17547) darvinya válasza aero. (#17543) üzenetére


darvinya
titán

Ezt most hogy érted?
Mit akarsz mi ne kapjon mit?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17548) aero. válasza darvinya (#17547) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]-től kezdődik, jó olvasást. :)

[ Szerkesztve ]

(#17549) petipetya válasza darvinya (#17547) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az Iphone esetében egy közös listában alkalmazásonként le tudja tiltani azt, hogy melyik használja a helyalapú szolgáltatásokat és melyik ne. Ezt hiányolja a droidból.

"nincs rá lezsóidő"

(#17550) BoB válasza Mr Paris (#17546) üzenetére


BoB
veterán

Nekem ugyanolyan színnel jelennek meg és nem állítottam semmit sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.