Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) R19 válasza OgKush (#18111) üzenetére


R19
senior tag

Próbáld ki a Greenify-t, háttérfolyamatok kordában tartására ez a legjobb megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#18152) dokee78 válasza ncc1701 (#18149) üzenetére


dokee78
félisten

Nem néztem.
Mivel nézzem meg neked?

(#18153) LonGleY válasza titko (#18140) üzenetére


LonGleY
veterán

A gyári mail alkalmazás kuladék. A gyári Gmail jó, ezért hotmail-t én leginkább átirányítanám a gmail címedre. Én biztos ezt tenném.

(#18154) Bozek válasza LonGleY (#18153) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem olyan rossz azért a gyári e-mail alkalmazás. Csak egy baja van, az viszont nagy: nincs push mód.

(#18155) sutszi válasza #40351744 (#18145) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18156) MurdR válasza R19 (#18151) üzenetére


MurdR
veterán

Na ezt én is leszedem, mert valami nagyon eszi az akksimat.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18157) xSide


xSide
őstag

MeteoEarth egyedülállóan szépre sikeredett (fizetős) időjárás alkalmazás csapadék, szél, felhőzet előrejelzési animációkkal...

[ Szerkesztve ]

(#18158) ncc1701 válasza dokee78 (#18152) üzenetére


ncc1701
veterán

Én ezzel szoktam nézni, mi mennyi memóriát eszik. A k-9 simán 40 megát becuppant.

(#18159) Narxis válasza xSide (#18157) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy mi az az extra benne ami miatt a követelmény 4.0.3 és újabb android rendszer.

Thanos was right.

(#18160) xSide válasza Narxis (#18159) üzenetére


xSide
őstag

A megjelenités, melyet az ez alatti android verziók nem támogatnak...
Olyan, mint a tv-ben látható animáció (pl. sky news vagy technikailag fejlettebb nyugat európai csatornák).
www.meteoearth.com és meglátod a különbséget:)

szerk, más megjelenitésre vannak más appok, épp ez az egyedülállósság, ami miatt megtetszett!

[ Szerkesztve ]

(#18161) Narxis válasza xSide (#18160) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez sajnos szomorú. Csinálhatna más megjelenítést.

Thanos was right.

(#18162) Foose válasza enginev3.0 (#18121) üzenetére


Foose
addikt

Ebben a tesztben mit kell érteni a Chrome alatt? A mostanában kiadott új verziót? (értem úgy,hogy nem a gyári alap chrome böngészőt,ami gyárilag a telón van?)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18163) Tyer válasza ncc1701 (#18150) üzenetére


Tyer
őstag

Milyen oprendszer van fenn?
nekem azt irja 4.0 ota nem állítható a 3g.

Egy kepernyofotot dobj legyszi privatban a beallitasrol...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#18164) dokee78 válasza ncc1701 (#18158) üzenetére


dokee78
félisten

Az általad említett alkalmazással megnéztem és 37MB.

Úgy tudom Chrome gyárilag csak a JB-től van,legalább is neked a Mini Pro-ban nincs gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#18165) Foose válasza dokee78 (#18164) üzenetére


Foose
addikt

Pedig én úgy tudtam hogy ami gyárilag van a telómon az is Chrome,csak ugye korábbi verzió. Na akkor most már nem értem :D Hm,lehet hogy Safari??? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18166) enginev3.0 válasza Foose (#18162) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ami gyarilag a HTCn volt, de frissitve van playből

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18167) Foose válasza enginev3.0 (#18166) üzenetére


Foose
addikt

Aham,köszi!!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18168) mogyesz válasza vadkörte (#18122) üzenetére


mogyesz
aktív tag

RootCallBlocker:
widget az asztalra kitéve, pici kör ikon (bal alsó sarok) alapból piros, ha ráböksz átvált zöldre. na akkortól blokkol...

(#18169) atike válasza vadkörte (#18122) üzenetére


atike
nagyúr

Root jog van neki...?

(#18170) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, 4.1.2 ala (HTC ONE) keresnek olyan programot (root-ot nem igenylo), amivel szabalyozni tudom az accounts/sync gyakorisagat, appra lebontva. Valakinek valami bevalt program erre, amit nyugodt szivvel ajanlana?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18171) Orlin


Orlin
addikt

Bréking: a Facebook elmehet a fenébe

" Ma viszont a FB alkalmazás a telefonomon egy látványos figyelmeztetéssel köszöntött, ugyan tölteném már le a legújabb verziót. Ez általában örömteli hír, de most, már csak a rámenős stílus miatt is, megszólalt bennem a kisördög, és kicsit jobban megnéztem az alkalmazás engedélyeit a Play Store-ban. Az alábbi újdonság fogadott"

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18172) air válasza Orlin (#18171) üzenetére


air
nagyúr

Aki annyira addikt, hogy nem tud meglenni FB nélkül, az meg is érdemli. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#18173) MurdR válasza Orlin (#18171) üzenetére


MurdR
veterán

Ez már-már kezd átmenni undorító kategóriába. Most erősen azon kezdtem el gondoljodni, hogy a fő telefonomat BB-re váltom. vagy vissza a jó öreg 6310i.

Minap meg az fogadott, hogy fogta, és feltöltötte a google+ a kamera fényképeket megosztásra. És ha épp a pöcsömet fényképezgetem unalmamba? Akkor a kollégáim azt fogják likeolgatni?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18174) twine válasza MurdR (#18173) üzenetére


twine
addikt

POntosan ahogy mondod,,, :(((
"Rettegek" ezektől a közösségi szaroktól :U
Facebook profilom nincs, de G+-t "muszáj" volt egyszer "csinálnom",,, :O
Azóta nézegethetem mi legyen pipálva, és mi, nem,,,,?
illetve hogy "menet közben" mikor változtatják meg a tudtom nélkül az "alapelveket"....
Nincs nagyon szégyellni valóm,,,vagy jogellenes dolog,,,,de mondjuk a tudtom nélkül feltöltött családi fotóimat, nem biztos, hogy szívesen mutogatom bárkinek :(((
Görény egy "szép" új "@" világ amiben élünk...

Párszor már kéreztem itt is,,,
Az utolsó ilyen agyf@sz, az az, hogy bárkihez rendelek fotót a google kontaktliistámban,,(pc-ről betallóz,majd hozzárendel) azt automatikusan feltölti a picassa-ra uj albumként.... :Y
Sehol nem találom hol lehetne ezt kikapacsolni :((( :F
és ami az egészben a legszebb,,,,hogy mindezt csak pár hónapja csinálja,,,előtte (tele a kontaktlistám fotókkal) nem csinálta ezt,,,, :N

[ Szerkesztve ]

(#18175) Tompie


Tompie
őstag

Az lenne a kérdésem az mitől van, hogy exDialaert használok akkor a hívás után ha nem is mindig be szokott jönni a "Mobilhálózati beállítások" menü ahol át lehet kapcsolni 2G-re az a menü.
Ez mitől van, hogy bejön ez a menü?

(#18176) Bozek válasza Orlin (#18171) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pár hozzáfűznivaló:
1. A Facebook nem frissített a mai napon (és tegnap se), bár az tény, hogy ez az engedély benne van.
2. Sose találkoztam a 64 Ft-os üzenetküldéssel. Az előbb kipróbáltam és még olyannál se írta ki, akivel egyetlen közös ismerősünk sincs.
3. Érdemes elolvasni a kommenteket is alatta. :)

Egyébként meg ez az említett cucc ennyit takar:
"Az alkalmazás letölthet fájlokat a letöltéskezelő segítségével anélkül, hogy értesítené róla a felhasználót."

Szó sincs arról, hogy valamit telepít, csupán letölt. Erre meg szükség lehet néhány esetben. Ugyanezt az engedélyt megkapja a GMail is például.

Nem védeni akarom az FB-t, csak nem minden úgy van, ahogy leírta. És ha már a FriendCaster-t ajánlotta, akkor ahhoz is egy kis szösszenet:
"KÉPERNYŐZÁR KIKAPCSOLÁSA
Lehetővé teszi az alkalmazás számára a billentyűzár és bármely kapcsolódó jelszavas védelem kikapcsolását. Például a telefon feloldja a billentyűzárat bejövő hívás esetén, majd újra bekapcsolja azt a hívás végeztével.
RENDSZERBEÁLLÍTÁSOK MÓDOSÍTÁSA
Lehetővé teszi az alkalmazás számára a rendszer beállítási adatainak módosítását. A rosszindulatú alkalmazások tönkretehetik a rendszer konfigurációját."

Erre a kettőre mi szüksége van? Ezt viszont az FB nem kéri.

(#18177) twine válasza Bozek (#18176) üzenetére


twine
addikt

"A rosszindulatú alkalmazások tönkretehetik a rendszer konfigurációját."

Egy kérdés,,,,
jól gondolom, hogy az ilyen, és ehhez hasonló problémáknak "csak" a root-olt telefon tulajok vannak kitéve? :F ;] :DDD
Amennyiben rossz az észrevételem, kéretik a "rosszindulatú" gonosz smiley-mat semmisnek tekinteni :B :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18178) MurdR válasza twine (#18174) üzenetére


MurdR
veterán

Eljutottunk odáig, hogy max opera minivel fogok fbzni, törölni fogom a gyárit.

A G+t ki lehet iktatni valahogy? nekem ne villanjon fel időnként se, mert agyf@szt kapok tőle.

Szerk.: a rootnak ahhoz semmi köze :]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18179) Foose válasza MurdR (#18173) üzenetére


Foose
addikt

A Google+ csak a saját,privát mappába tölti fel a képeket,amit majd a felhasználó dönt el,melyiket osztja meg! :K Ha weben nézel rá,ott írja is az azonnali feltöltésnél hogy "csak te látod ezeket a feltöltött képeket"
(#18178) MurdR mondjuk ha kijelentkezel a Google+ appból,lehet nem fog háborgatni... :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18180) MurdR válasza Foose (#18179) üzenetére


MurdR
veterán

De ne töltse fel nekem, el se induljon :(((

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18181) Bozek válasza twine (#18177) üzenetére


Bozek
nagyúr

A root teljesen más, annak ehhez nincs köze, ahogy előttem is írták.

Amúgy az FB-s részhez másolok egy hozzászólást az említett szöveg alól:
hunyadym 2013.04.02. 12:38:31
Ez az engedély ahhoz kell, hogy használhassa az alkalmazás a DownloadManagert anélkül, hogy értesítést küldene a felhasználónak erről (Referencia). Enélkül is le tud tölteni tetszőleges alkalmazás tetszőleges fájlt, ha van neki internet engedélye (ami ahhoz kell, hogy egyáltalán kilásson az internetre, tehát a facebooknak természetesen igen), illetve az sd-kártya hozzáféréshez engedélye (ami értelemszerűen minden komolyabb alkalmazásnak szükséges), tehát ez az engedély semmilyen extrát nem jelent (ezért is van a "további engedélyek" csoportban).

[ Szerkesztve ]

(#18182) Foose válasza MurdR (#18180) üzenetére


Foose
addikt

Hát,ha nem akarod hogy induljon,akkor uninstall. Vagy ha van root-od,akkor fagyasztás. De ha nem vagy bejelentkezve,nem fog tudni indulni,szerintem. Nem tudom,mert én használom.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18183) bacus válasza twine (#18174) üzenetére


bacus
őstag

Egyelőre még vissza lehet csinálni. Én is rákattintottam egyszer a g+ -ra, majd másnap vissza is csináltam, mert egy csomó számomra felesleges szart csinál, és a picasa albumaim is átalakitotta.

Azóta nagyon figyelek, amig nem lesz kötelező, addig nem használom.

Előbb utóbb nem kérdezik meg, gmail is állandóan átalakul, új kinézet, most a levélküldés lett új. Egyszer már felajánlotta, megnéztem, nem tetszett, visszatértem a régihez. Most már nem kérdezett semmit, az lett az alapértelmezett, ideiglenesen egy egy levélre kikapcsolhatom, még pár nap/hét és majd nem lehet azt sem.

Számomra az erőszakossága is taszit, már értékelni sem lehet a playen semmit ha nincs g+ fiókom, de ezért nem térek át.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#18184) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok

Tudtok nekem ingyenes, ehhez hasonló tulajdonságokkal rendelkező programot mondani?
Fontos lenne hogy az adott szövegrésznek lehessen külön hátteret adni ezzel kiemelve stb. :R

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#18185) Balinov válasza Balinov (#18170) üzenetére


Balinov
félisten

erre valaki?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18186) twine válasza Bozek (#18181) üzenetére


twine
addikt

""A rosszindulatú alkalmazások tönkretehetik a rendszer konfigurációját.""

A root meg egy "rendszergazdai jogosultság"....
annak hiányában nem tud semmi olyanhoz hozzáférni egy rosszindulatú szoftver, ami problémát okozhatna a rendszerben.... :U
Én ebből a logikából indultam ki,,,,
Nem az ebet akarom a karóhoz kötni,,,csak kíváncsi vagyok... ;) :R
Szóval hol hibádzik az elméletem, segítsetek :R

(#18183) bacus:
:R
A gmailhez "csatolt" soraidat akár én is írhattam volna,,,pont "így jártam" én is,,,
"nem kell köszönöm,,,!!!"
De a végén csak "lenyomták a torkomon" :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18187) Bozek válasza twine (#18186) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, de például Windows-ban és Linux-ban (ha már Android) is lehet olyan engedélyeket adni normál felhasználóknak, amivel bizonyos dolgokhoz hozzáférnek, hiába nincs rendszergazdai jogosultságuk.

(#18188) twine válasza Bozek (#18187) üzenetére


twine
addikt

Na igen,,, ez is "megvolt",,,,csak nem számoltam vele,,, :B :R

Bár még mindig úgy gondolom, hogy rendszer szinten nem tudunk ilyen jogokat adni a külső alkalmazásoknak...persze kényelmetlenné teheti az életünket, egy emelt dijas sms "csomag" etc,,etc,,,de a rendszerben "kárt" nem tesz :U

[ Szerkesztve ]

(#18189) twine válasza twine (#18188) üzenetére


twine
addikt

Mindegy is,,hagyjuk ;) :R
CSak már az előzőt nem tudtam szerkeszteni ;) :B

(#18190) dokee78 válasza MurdR (#18178) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem a gyári már rég törölve van. Sokaltam a méretét.
Csak megosztásra használtam,arra meg találtam kevesebb helyet foglaló alternatív Facebook appot.
Facebookozni meg az Opera Minivel szoktam.

(#18191) tomlac14 válasza Bozek (#18181) üzenetére


tomlac14
tag

a Facebook saját kommunikációja szerint ez azért kell, hogy biztosan minden felhasználó a legfrissebb verziót használja! ugyanis letölti a frissítést, aztán addig bombáz kéretlen üzenetekkel, míg fel nem telepíted azt. szóval a letöltéshez nem kér engedélyt, de a telepítéshez igen. én meg úgy vagyok vele, hogy nekem ne hisztizzen, ha nem akarom frissíteni!

(#18192) Mate válasza tomlac14 (#18191) üzenetére


Mate
nagyúr

Rézben igazad van, de ha egy régi alkalmazás hibáját kihasználva jut be valaki az adatbázisukba, akkor nem téged fognak elővenni, mert nem frissítetted, hanem őket, hogy miért nem kényszerítették a frissítést.

Nem akarom védeni a facebook-ot, nem szeretem, tököm tele van vele, google+-al és a társaikkal együtt.

(#18193) bigrock válasza Tompie (#18175) üzenetére


bigrock
addikt

Próbáld meg, hogy a mobil hálózatoknál fix 3 G-t állítasz be. Én is használom az Exdialer-t, de ezzel a problémával még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#18194) tomlac14 válasza Mate (#18192) üzenetére


tomlac14
tag

ennyiből jöhetne az is, hogy nem kér engedélyt a telepítésre, frissítésre, hanem megoldja automatikusan. azért ezt ne már! hadd döntsem el én, hogy adott frissítés kell nekem vagy nem!

(#18195) MurdR válasza dokee78 (#18190) üzenetére


MurdR
veterán

Törölném én is, de akkor nem tudnék egyből képet feltölteni ha pl baráti összejövetel van, és lövök egy képet...

Most feltettem ezt a greenfiny nevű programot, de az meg rendszer programokat nem fagyaszt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18196) k850 válasza MurdR (#18173) üzenetére


k850
addikt

"Minap meg az fogadott, hogy fogta, és feltöltötte a google+ a kamera fényképeket megosztásra. És ha épp a pöcsömet fényképezgetem unalmamba? Akkor a kollégáim azt fogják likeolgatni?"

Igen, ha nem állítod be a megosztásokat! :D
Kik láthatják az albumaidat?
Sajnos ez van, ha az ember nem tanulmányozza át a használt alkalmazásokat. Ott tartunk, ha telefon tulajdonos vagyok, akkor nem árt informatikai ismereteket bővíteni, mert nagyon sok kellemetlenséget el lehet kerülni ezáltal. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#18197) MurdR válasza k850 (#18196) üzenetére


MurdR
veterán

..vagy nem fényképezgetem a pöcsömet, tudom.. :D

Most beállítottam elvileg hogy ne töltsön fel semmit. Az értesítést nem merem kikapcsolni mert ha elkezdi mégis feltölteni a dákómat, legalább tudjam. :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18198) Richee11


Richee11
senior tag

sziasztok.
egy factory reset megoldja a fagyásokat? és azzal minden elveszik? még az is ami az SD kártyán van?

(#18199) MurdR válasza Richee11 (#18198) üzenetére


MurdR
veterán

Ez nem ilyen egyszerű, de általában igen, megoldja. Az sd kártyát ki is veheted akár közbe, nem függ vele össze.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18200) Bozek válasza k850 (#18196) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát igen, az Android-hoz informatikai ismeretek is kellenek. De a WP-s és az iOS-es telefonoknál se árt azért. Ezek okostelefonok, csak az a baj, hogy a tulajdonosok sok esetben nem azok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.