Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152051) dzsordzs69 válasza Somatom (#152047) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

De mennyiben jobb, mint a banki alkalmazásban érintéses fizetésre beállított kártya?

(#152052) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

CSV (pontosvesszővel tagolt) formátumba szeretnék menteni.
De az exel semmilyen lehetőséget nem ajánl fel az xlsx-en kívül. Mentés másként és csak a nevet lehet átírni.
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#152053) dokee78 válasza zsoltip (#152049) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi kipróbálom.

(#152054) ollie válasza zeon.hu (#152052) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A windowsban kell átállítani.

Regional Settings -> Additional Date, Time & Regional Settings -> Additional Settings -> List Separator

***

(#152055) zeon.hu válasza ollie (#152054) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Milyen windowsban?
Nem használok olyat...

Céges laptopon van persze, de oda nem vagyok bejelentkezve.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#152056) Viktor0610 válasza zeon.hu (#152052) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs erre mód, sem iOS-en, sem Androidon: [link].

Samsung Galaxy A54

(#152057) Somatom válasza dzsordzs69 (#152051) üzenetére


Somatom
veterán

Ebbe nem szeretnék belemászni. Van, aki kártyával szeret fizetni, van, aki telóval. Nekem mindegy, azt használom, amelyikkel épp egyszerűbb. Az órás fizetést tartanám tutinak, de sajnos, az én karperecem nem tud ilyet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152058) Viktor0610 válasza ollie (#152054) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Félreérted.
Droidon, a droidos Excellel mentene CSV-formátumban.

Samsung Galaxy A54

(#152059) zeon.hu válasza Viktor0610 (#152058) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem muszáj Excel, csak szerkeszteni (sorokat és oszlopokat törölni) tudjak és "CSV (pontosvesszővel tagolt)" formátumba tudjam menteni.
(Vannak olyan munkáink, ahova egyetlen fájl miatt kell laptopot is vinni, miközben minden egyéb tabletről megy.)

#?*@&!

(#152060) ollie válasza zeon.hu (#152055) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, nem figyeltem milyen topikban vagyok.

mod: amúgy google sheettel lehet CSV-be menteni, de nem tudom mit használ szeparátornak.

[ Szerkesztve ]

***

(#152061) Viktor0610 válasza zeon.hu (#152059) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez: CSV Editor?

Ha olyan lennék (de neeeeeem vagyok), akkor írhatnám, hogy Google keresés, első találat volt az app. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152062) mobilizmo válasza zeon.hu (#152059) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

CSV-t tudsz bármilyen szövegszerkesztőben csinálni, de ha nagyon kell szerkesztgetni, akkor azért excelből célszerű. Online konverter?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#152063) zeon.hu válasza Viktor0610 (#152061) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, ezt megtaláltam, de minek... :D
xlsx fájl így néz ki benne:

#?*@&!

(#152064) Aurig@ válasza Somatom (#152047) üzenetére


Aurig@
őstag

Na, ezt nem tudtam! Köszi

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#152065) Márton válasza Somatom (#152043) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, nézem!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#152066) ollie válasza zeon.hu (#152063) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy CSV editorba miért XLS fájlt töltesz be?

***

(#152067) Mcrazy válasza zeon.hu (#152063) üzenetére


Mcrazy
őstag

WPS Office tud. Próbáltad?
Nálam még a 9.6.1 van, de már ez is tudja.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#152068) zeon.hu válasza ollie (#152066) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mert azt kapom...
Szerkesztés után kell csv (pontosvessző pontosvesszővel tagolt).

#?*@&!

(#152069) dzsordzs69 válasza Somatom (#152057) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Persze, én is azt használom, amelyik egyszerűbb, csak tényleg nem tudom milyen előnyökkel jár, ha a pay-en keresztül intézem, és nem a banki appon keresztül...

(#152070) Somatom válasza dzsordzs69 (#152069) üzenetére


Somatom
veterán

Azt mondják, hogy gyorsabb. Nincs összehasonlítási alapom, mert nekem Curve kártya van a Pay -hez társítva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152071) dzsordzs69 válasza Somatom (#152070) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ja, értem, köszi. Asszem egy-két másodperc időm azért van. :)

(#152072) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

galaxy note 9-re (8.1, remélem megúszom, hogy ne frissüljön) keresem a következő alkalmazásokat:

1. DIALER

Volt egy Rocket dialer nevű progi, amit beállíttatva majdnem annyit tudott, mint a Nokia N8 tárcsázója, sajnos nem fejleszették, a 6-os androidon is csak bukdácsolt

Amit tudjon:
fekete alapú (minden fekete, semmi díszítés, dizájn, fekete alapon fehér számok)
• a híváslistában beállíthatom a tételek színeket: sikeres kimenő (zöld), sikeres bejövő (kák), sikertelen kimenő (sárga) és sikertelen bejövő (piros),
T9 keresője van, azaz egy szám megnyomása után, az azon lévő összes betűre (pl 1 ABC, 2 DEF stb) is keres. Keres a nevekben, számokban, becenevekben, cégnévben (s amit még beálltok)
• A találatot beállítható színnel (narancs) jelzi a kontakt nevében, színében

van ilyen dialer?

2. LAUNCHER

Nova launcher használtam eddig, van esetleg más,a miben beállítható, hogy az ikonok Android 4.4 vagy hasonló korabeli felismerhetők legyenek? Vagy lehet letölteni Novához?

3. HOME BUTTON

Azt hogy tudom elérni, hogy alul állandóra legyen egy fekete sáv, ami nem része a képernyőnek (legalább nem lesz ilyen butén nyújtott alakja), tehát film, vagy képnézegetés, fotózás közben is ott van, és itt állandóra csücsülnek (világítanak) az android vezérlőgombok (back, home meg a nemtommi). Soha nem tűnnek el, és nem változik mögöttük a háttér. A fizikai gombok hiánya még megszoknám, de ezt a szívatós felületet nem szeretném már.

Kicsit olyan érzés, a note 9 a note 3 után, mint robotzsarunak lenni: mindenki áradozik, milyen klassz, ez ám a fejlődés, de ha az embernek magának kell használnia a fenébe kívánja aki kitalálta. :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152073) mizoli válasza Wolfskin (#152072) üzenetére


mizoli
addikt

1.
True Phone Dialer
Nagyon jól testreszabható, a színek is.
2.
Szerintem a Nova a legjobb erre (is).

(#152074) woodworm válasza Wolfskin (#152072) üzenetére


woodworm
veterán

1. DW Contacts & Phone

(#152075) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Amazon appstore-ból vásárolt alkalmazás (Printershare) használható Amazon telepítése nélkül valahogy?
Sehogy nem tudok bejelentkezni és használni a pro verziót, amíg nincs fent a céges tableten, de ezt jó lenne elkerülni. Tranzakció kódot kér, de akcióban ingyen jutottam hozzá.

#?*@&!

(#152076) Bozek válasza zeon.hu (#152059) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most néztem az OfficeSuite-ot, de az is csak vesszővel tagolt CSV-t tud menteni. Pontosvesszős megoldást nem találtam egyikben sem, amit ismerek.

(#152077) zeon.hu válasza Bozek (#152076) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor keresek valami webes megoldást.

#?*@&!

(#152078) kmarci25 válasza dzsordzs69 (#152071) üzenetére


kmarci25
veterán

Én akkor szoktam használni, ha egyszerűbb a telefont elővennem, vagy pl épp nincs nálam a tárcám.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#152079) dzsordzs69 válasza kmarci25 (#152078) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

:) de nem ez a kérdés. :) Én is fizetek telefonnal sokszor. Azt nem tudom, miért lenne nekem jó, ha nem a banki alkalmazást használnám fizetésre, hanem a Google Pay-t. (Persze egyelőre nem is tudnám, mert a Budapest Banknál még nem elérhető)

(#152080) Wolfskin válasza mizoli (#152073) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szia,

1. köszi, megnéztem, a True Phonet, letöltöttem a régi telómra, kipróbáltam, elég sok mindent tud valóban. Ami nagyon hiányzik, a híváslista áttekinthetősége, csak kicsi nyilakkal jelzi az egyes tételek státuszát (mint a gyári app), a teljes név színkódolására nem találtam beállítást (sem a a megjelenített információk körére). Tudta?

(#152074) woodworm köszi a tippet, a DW Contacts & Phone tudja ezt? ezt még nem töltöttem le

Plusz még egy hatalmas előny a Rockedial-nál, ha rákattintok egy tételre, akkor megnyitja, és mutatja az adott partnerrel kapcsolatos teljes előzményt (pl hányszor hívott, hívtam, stb.)
Ez a True Phone-nál két kattintással érhető el (hosszan nyomva tartom/híváslista), de akkor is ugyanaz az áttekinthetetlen lista mint a teljes hívéslista esetén.

2. a Nova szerintem is jó, csak nem tudom, az újabb verziója tud-e régimódi ikonokat, illetve letölthető.e hozá classic, android 4 ikonpakk (nekem a win10-em is amennyire lehetett, a Win98 stílusában jelenik meg :DDD )

3. Az állandó home gombhoz esetleg rootolni kellene a telót? Kérdezzem meg samsungos topikban?

Ilyesmi, mint a Soft keys- home back button, csak nem kitakarja, hanem feljebb tolja a kijelző aljáét és folyamatosan ott van, sosem tűnik el. Mintha egy fizikai gomb lenne. :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152081) this is life válasza Wolfskin (#152080) üzenetére


this is life
Ármester

A nova-hoz keress ikon pack-ot az áruházban , csodálkoznék , ha nem lenne klasszikus stílusú pl: [link] talán egynek elmegy .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#152082) KicsiRegő válasza dzsordzs69 (#152079) üzenetére


KicsiRegő
tag

Általában az a mondás, hogy mivel a rendszer része így gyorsabb és stabilabb is, mint egy külön app.
Viszont általában ebből is hit vitát szoktak csinálni, szóval inkább a saját tapasztalatokra érdemes alapozni, hogy mennyire gyorsan, milyen távolságból érzékeli a terminál stb.
De pl Simple esetében rengetegszer volt token hiba, vagy most is van valamelyik banknál, hogy a terminál nem fogadja el, így egyszerűbb egy Curve - Google Pay, mint a banki appal szenvedni, hogy most működni fog-e vagy sem :)

(#152083) crok válasza zeon.hu (#152059) üzenetére


crok
Topikgazda

Az itt említett Softmaker táblázatkezelőjének (PlanMaker) szerintem ezt simán tudnia kellene, legalábbis ha kiválasztom, hogy mentés másként akkor (miután megadtad egyszer hogy milyen az alapértelmezett formátum, utána) mentéskor a filenév megadása felett egy gördülő listából lehet kiválasztani hogy milyen formátumot akarsz és az utolsó a CSV, utána meg rákérdez hogy milyen betűkészlettel / milyen adatformátumban (fix mezőszélesség vagy mezőelválasztás) / milyen mezőelválasztó karakterrel történjen a mentés.. meg mi legyen az új sor (CR+LF Win. vagy LF Linux). Szerintem megfelelne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152084) zeon.hu válasza crok (#152083) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, holnap ránézek!

#?*@&!

(#152085) woodworm válasza Wolfskin (#152080) üzenetére


woodworm
veterán

A DW majdnem ugyanígy jeleníti meg, a színek finomhangolhatóak. A kontaktra kattintva beállítható, hogy a híváselőzmények jelenjenek meg, ugyanígy színkódolva.

A kereső is beállítható, hogy mit vegyen figyelembe a T9, beütött karakter, gombon szereplő betűk bármilyen kombinációja, számok figyelembe vétele. A találatokat kiemeli.

[ Szerkesztve ]

(#152086) AtHoS válasza Wolfskin (#152080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

TruePhone-nál is lehet egy érintésre adott névjegyhez tartozó híváselőzményeket megnézni csak be kell állítani. Sajnos full színezést nem tud....legalábbis az ingyenes verziója. Fizetősben nem tudom, lehet-e állítani.

DW Contacts fullra színezhető -> fizetős verziója!
Annál nekem csak az nem tetszett (emiatt maradtam TruePhone-nál), hogy nem lehet normálisan beállítani benne, hogy névjegyet jobbra húzva hívás (telszám kiválasztása ill. SIM kiválasztása kérdéssel), balra húzva pedig SMS.

A gond az, hogy jobbra húzáskor egyből hívja a fő telefonszámot és SIM-re sem kérdez rá, hanem 1-esről hív.
Vagy pedig balra húzáskor nem sms-t indít, hanem lapozgat a névjegy számai között és jobbra húzáskor a kiválasztottat hívja szintén SIM-re kérdezés nélkül az 1-esről.

Nos a TruePhone "csak" nem színez telibe viszont sokszámos kontaktnál kínálja a telefonszám választását és utána a SIM-et is lehet választani (ha ezt választottuk a beállításban és nem fixáltuk melyikről menjenek a hívások automatán)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#152087) woodworm válasza AtHoS (#152086) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk kinek a pap, kinek a papné. A jobbra-balra húzásnak pont az azonnalisága lenne a lényege, ha választani akarsz a számok és még a sim kártyák közül is, akkor érdemesebb kattintani és a megadott számnál választani a simet, egy mozdulattal kevesebb.

(#152088) Wolfskin válasza AtHoS (#152086) üzenetére


Wolfskin
őstag

Annyira bíztam benned, mint régi Rocketesben, hogy van erről tapasztalatod... :R Annyira jó progit már nem fog csinálni senki, de a "fejlődést" nem lehet megállítani. ;]

Nekem a Rocket végül is egy 8.1-es androidod fut, igaz bizonyos beállításait már nem lehet testre szabni, mert összeomlik közben, de ettől még használható - lenne. Csak gyakran azt csinálja, hogy telefonálás közben a híváslistát előtérbe teszi (??? :F ) ami némítja a mikrofont. Tehát amikor beszélgetés közben a partner elkezd hallózni, akkor egy 8-10 kattintással vissza tudom kapcsolni és visszatérni a híváshoz, amit idegenek soha nem várnak ki, de a ismerőseim már tudják, hogy ilyen a telefonom. ezt minden hívésnél eljátssza párszor.

Amit szerettem még a Rocketben, a skineket,. a Nokia dark theme egész normális volt, úgy nézett ki, mint egy telefon, és sötétben sem égette ki a retinám. Remélem ezt is lehet skinezni.

De ezek alapján úgy látom, nekem a fizetős DW lesz a nyerő, a jobbra balra húzást eddig se használtam, kattintással az adott kontakt minden adata feljött, sms-t onnan küldtem, hívni meg egyből a híváslistában lévő telefon ikonról hívtam (névtől jobbra)

----------------------------

A HOME gombra (állandó vezérlőgombok, amik nem kitakarják a kijelzőt, hanem csökkentik) nincs valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152089) AtHoS válasza woodworm (#152087) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No igen, a régi berögződések korlátozzák az embert :K

Wolfskin

DW sokkal többet nyújt, mint a Rocket, bár nem ugyanaúgy. Olyan statisztikát dob eléd a lefolytatott hívásokról (ha érdekel ez a része), hogy csak lestem. Tud SMS-t is kezelni, tehát ehhez sem kell másik programot használni, bár valami okból kifolyólag mégis inkább a Textra mellett döntöttem sms témában. Ja igen, mikor nézegettem nem volt olyan funkciója, hogyha nem férsz bele a 160 karakterbe ékezetes spec karakterek miatt, akkor "ékezetlenítsen"

Ami még esetleg érdekes lehet DW-vel kapcsolatban, hogy kétféle verzióban lehet megvenni:
- play áruházban -> ugyanazon fiókkal akármennyi készüléken használható
- alkalmazáson belül -> adott telefonhon használható csak, mert a telefon egyedi azonosítójával készül a feloldókód (vagy valami ilyesmi)

Viszont volt valami kavarás google-val SMS miatt [link] és az appon belüli vásárlás esetén meg kell keresni a fejlesztőt, aki olyan promóciós kódot ad, mellyel ingyenes lesz a Google Play-es Pro telepítőcsomag. Azt viszont nem tudom, hogy ez a promóciós kód időhatáros-e?

Ha megvetted, majd légyszíves egy rövid összefoglalót írj róla, ha "belaktad" :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#152090) dzsordzs69 válasza KicsiRegő (#152082) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Értem, köszi. :)

(#152091) mizoli válasza AtHoS (#152086) üzenetére


mizoli
addikt

True Phone színezés a fizetős verzióban

Elsődleges témaszín
Tárcsázó színe
Számok színe
Hívásgomb színe
Háttérszín
Menüablakok háttérszíne
Háttérkép
Háttér erőssége
Nappali és éjjeli mód váltás

(#152092) AtHoS válasza mizoli (#152091) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ebben pont egyezik az reklámosan használható verzióval

read-only mode on the forum

(#152093) mizoli válasza AtHoS (#152092) üzenetére


mizoli
addikt

Valószínűleg nincs semmi különbség a verziók között, csak a fizetősben 7 nap után sincs reklám.
Nem vártam ki, egyből megvettem, nekem bejött.

(#152094) Somatom válasza mizoli (#152091) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a bejövő hívás activity -jére is hatással van? Samuban gyárilag van floating kisablakos hívásfogadás. Tök jó lenne ez más droidomon is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152095) AtHoS válasza Somatom (#152094) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nyomogsz a telón vagy használsz épp egy alkalmazást, akkor ahogy írod "floating kisablakos hívásfogadás" is elérhető, ha bekapcsolod.
Ha tétlen a telefon (pl. asztalon pihen), akkor a teljes képernyős hívásfogadó ablak jön be. Persze ezt is ki/be lehet kapcsolni illetve a megjelenített elemeket testre szabni a hívás közbeni képernyővel egyetemben

read-only mode on the forum

(#152096) Somatom válasza AtHoS (#152095) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Dual SIM tapasztalatod van? Sajnos, néhány telóban (pl. az enyémben is) elég hiányos a dual SIM kezelés. Ezért kénytelen vagyok a netes kártyát az 1 -es, a hívósat pedig a 2 -es slotba tenni. Működnek 2 -esről is a tárcsázó funkciói?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152097) mizoli válasza Somatom (#152096) üzenetére


mizoli
addikt

Dupla sim-mel használom, a képernyőképen láthatod a sim beállítási lehetőségeket.
link
Nálam jelenleg a netes simkártya a 2-es, de persze erről is lehet hívni (leginkább ezt használom hívásra is), oda-vissza felcserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#152098) AtHoS válasza Somatom (#152096) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk nem tudom mit értesz az alatt, hogy "2-esről is a tárcsázó funkciói" :B

Nálam 2 SIM van, tárcsázóra be lehet állítani 2 hívás gombot SIM-enként, de ha ezt nem kapcsolod be, akkor hívás indításakor rákérdez melyik SIM-ről akarsz hívni és egy érintéssel kiválaszthatod.
Hívásnaplóban és névjegyeknél ha jobbra csúsztatsz az elemen, akkor hívást indít (persze ezt is csak akkor, ha bekapcsoltad, de a gyorsműveletek között más funkciót is lehet ehhez rendelni) és rákérdez a névjegyhez tartozó melyik számot akarod hívni és utána, hogy melyik SIM-ről történjen a hívás.

read-only mode on the forum

(#152099) Somatom válasza AtHoS (#152098) üzenetére


Somatom
veterán

Arra gondoltam, hogy kérdés nélkül a 2 -es SIM -ről indítson hívást, SMS -t, azt használja a tárcsázó. Az 1 -esben only net kártya van, tehát fölösleges lenne a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152100) mizoli válasza Somatom (#152099) üzenetére


mizoli
addikt

Be lehet állítani az alapértelmezett simet.
Fölötted/alattad ott egy kép a lehetőségekről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.