Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152501) Viktor0610 válasza Petya014 (#152500) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIUI optimalizáció ki van kapcsolva?

Samsung Galaxy A54

(#152502) Petya014 válasza Viktor0610 (#152501) üzenetére


Petya014
csendes tag

Samsung telefonom van.

(#152503) Viktor0610 válasza Petya014 (#152502) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, azt hittem, a MIUI topikban vagyunk. :DDD
Illetve nem írtam volna ezt, ha leírod, milyen teló. ;]

Samsung Galaxy A54

(#152504) core i7


core i7
addikt

Sziasztok. Facebook appal lett egy kis gondom vibrál a fejléc feketén mikor tekerek ez miért van?

(#152505) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Sziasztok, telefoncsere volt, összkinlódtam valahogy, majdnem működik is ahogy szeretném. S7-ről váltottam S10+ ra. Viberen az üzik nem jönnek meg időben. Akku beállításokban ott van a sosem alvók között, illetve viber beállításokat már 5× átnéztem, de lehet benézek valamit. Asszony telója volt ilyen alvós, az övét még én hoztam rendbe, de ott aludt. Csak akkor kapta meg, ha elindította. Volt, hogy órákig nem. Nálam picit más, csetelni sem tudok, minden válasz 4 perccel később jön meg. Amit én küldök azonnal ott van. Itt feladom, nem jutok vele előre. Whatsapp, skype, messenger megy rendesen, sosem alszanak, de ha csetelek valakivel, 1-2 másodperc azokon, csak itt 4 perc a viberen. Sok ismerős/barát van a viber kontaktokba, szeretném használni. Köszi a segítséget.
Más, youtubera valami reklámmentesítő van? Régi telómon valahogy megoldottam, de ez 2 percenként bevágja, és át sem lehet nagyrészét ugorni.
Üdv., z

[ Szerkesztve ]

(#152506) zebra_hun válasza zebra_hun (#152505) üzenetére


zebra_hun
addikt

Bocsánat, közben a problémára itt ráleltem, ugyanezt vesézik.
[link]
Bocsánat

(#152507) Pierre75


Pierre75
senior tag

Simple Gallery Pro
érdekes bug-ba botlottam. Ha az fdroid-ról letöltött azonos verziószámú apk-t használom, akkor működik a szerkesztés rész, menti a változtatásokat. De ugyanez a play-ből telepített sw esetében nem igaz, végrehajtja a műveletet (pl képvágás) a képet ugyan elmenti, csak épp a változtatások nélkül.

(#152508) crok válasza Pierre75 (#152507) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor inkább a srácnak írd meg, ne (csak) ide :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152509) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy nem tudok az instagram fiókomhoz semmilyen kártyát csatolni. Próbáltam kettőt is, mindkét esetben azt írta ki, hogy hiba történt. Utána meg ott van, hogy a kártya ellenőrzésre vár, de azt sem tudom beállítani, mert mindig azt írja, hogy lejárt az oldal vagy mi.

Találkozott bárki hasonlóval? :(

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#152510) mizoli válasza Pierre75 (#152507) üzenetére


mizoli
addikt

Kipróbáltam a képvágást, nálam elmenti a változást.
Play áruházas verzió: 6.20.1

(#152511) Tökimanó válasza Pierre75 (#152507) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Kipróbáltam a képvágást én is. A Simple Gallery Pro vágás mentése nekem sem működik. Viszont felajánlja a választási lehetőséget szerkesztés előtt . Ha a telefon saját galéria alkalmazását választom akkor simán menti. A Google fotók szerkesztőjével szintén menti.

(#152512) Pierre75 válasza Tökimanó (#152511) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi mindenkinek a visszajelzést!
Igen, így én is a google szerkesztőjét használom.

(#152513) Probert75 válasza Pierre75 (#152512) üzenetére


Probert75
addikt

Most próbáltam a kép kisebbre vágást a Simple Gallery Pro-val és simán megcsinálja és menti is. Play áruházas töltés.

(#152514) Viktor0610 válasza egyedülülő (#152509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy Budapest Bank MC kártyát simán hozzá tudtam adni próbából.

Samsung Galaxy A54

(#152515) Pierre75 válasza Probert75 (#152513) üzenetére


Pierre75
senior tag

Van akinél, így nálad is a play verzió bugmentes, míg elvben az fdroid-ról is ugyanaz a sw érhető el, azzal pedig nem tapasztaltam ezt a hibát.

(#152516) egyedülülő válasza Viktor0610 (#152514) üzenetére


egyedülülő
őstag

Mindkét kártya otp-s és nem ment sajnos. :(((

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#152517) mzso


mzso
veterán

Helló!

Hogy lehetne a legegyszerűbben, minimális konfigurációval, de megbízhatóan elérhetővé tenni a telefont Wi-fi-n keresztül Windowson, lehetőleg hálózati meghajtóként. A belső memóriát is.

Korábban rendesen bekonfiguráltam egy "Samba Filesharing" nevü programmal. Ami elég körülményes volt, de jól működött, még Windows 8-on. Elérhető volt minden a belső memórián is. De most elővéve a telefont nem működik Win 10-en. Az IP a router által még mindig kiosztásra kerül. Az alkalmazás azt írja fut. De a Windows szerint a "Hálózatnév nem található" simán így értem el korábban: "\\192.168.1.77\sdcard" a Total Commanderben még mindig megvan a gomb hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#152518) crok válasza mzso (#152517) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló -> Szerverek fájlátvitelre rész és még ami alatta van pár dolog (pl. a SMB/FTP/WebDAV csatolása meghajtóként Windows-ra). Az említett app meg nem véletlen kerülhetett ki a Google Play-ből és gondolom te is azért linkeltél az archive.org-ról mert ott volt csak fent az oldal mentése. @Somatom #152519: igen, de pl. a hostnak lehetett volna custom portja is csak IP alapján, mint ahogy az FTP-nek is lehet, az SMB-nél pluszban a NetBIOS névfeloldás is gond még, mert ahhoz is 1024 alatti portok kellenek.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152519) Somatom válasza crok (#152518) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy a Win SMB esetén nem engedi átírni a 443 -as portot. Rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152520) Somatom válasza crok (#152518) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam a WebDAV lenne a tuti nyerő, ha nem lenne a Servers Ultimate -nek az a csúf hiányossága. Szerencsére az nPlayer WebDAV szervere használható közvetlenül (értsd: router nélkül) két eszköz között, csak az meg nem automatizálható. Mégiscsak az lenne az elegáns, ha nem kéne a szerver indítással bajlódni, hanem a kliensről küldenék egy push -t, amitől automatikusan indulna a szerver.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152521) Viktor0610 válasza crok (#152479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Visszatért nálam is az új kinézet és a fülek soportosítása, de legalább most lehetőséget ad arra, hogy az adott linket új lapon vagy új lapon, csoportban szeretném megnyitni.
Nekem ez így nem akkora gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152522) mzso válasza crok (#152518) üzenetére


mzso
veterán

Nos, a hálózati meghajtó része pont ment. Csak ugye a címen ami be van állítva nem tudott csatlakozni, hiába aktiválva van a szerver.

Ami az összefoglalóban abból melyik egyszerű és megbízható? Belső memória hozzáféréssel.

[ Szerkesztve ]

(#152523) crok válasza mzso (#152522) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem mind az. De akkor mondjuk a Primitive vagy a Banana FTP (portszamra majd csatlakozaskor figyelj).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152524) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Vmikor régen találtam egy előre összeállított magyar szótárat gboard-hoz. Beimportáltam és jóval okosabbak lettek a szó javaslatai utána. Most újra importálnom kéne másik telefonra de sajnos nem találom a fájlt és már azt sem tudom honnan töltöttem le. Nem tud vki segíteni?

(#152525) crok válasza Astery (#152524) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem fogok hazudni de Google search kellett mert próbáltam használni ilyet anno de nem szerettem meg a prediktív szóbevitelt szóval nem-e erre az XDA bejegyzésre és leírásra valamint az UDM-nél (Play-en User Dictionary Manager) legörgetve erre a magyar szólistára gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152526) Astery válasza crok (#152525) üzenetére


Astery
senior tag

Ilyesmi rémlik ... bár mintha azt egyből be lehetett volna importálni a gboard-ba és nem kellett hozzá az UDM ... de megoldom ezzel. Köszi

(#152527) crok válasza Somatom (#152444) üzenetére


crok
Topikgazda

Rákérdeztem most Telegram-on mert eszembe jutott: nincs benne ilyen funkció, rejtve se, tervben sincs hogy megvalósítson ilyen funkciót benne (mármint a QuickPic-ben beállítások exportja / importja). Ez van..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152528) Somatom válasza crok (#152527) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, hogy rákérdeztél! Akkó ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152529) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, visszaolvasva a topikot, látom, hogy másnak se megy már a Chrome grid tab layout visszaállítása a kártyapaklira. 91-es verzió van fenn.
Öreg vagyok én már, az egy képernyőn egyszerre több tab nekem már túl kicsi. Semmi mód nincs arra, hogy visszaálljon a jó kis kártyázósra? Annyira de annyira jó volt.

Átállnék én a Samsung browserre, de minden a Google-höz köt. Ha legalább a Chrome-os Samsung addon a bookmarkokon kívül a historyt meg a passwordöket is átvinné, legalább lenne motiváció. Minden másban tökéletes a Samsung browser.
Amit a Google az utóbbi kb 2 évben művel Chrome-mal, az gyalázat. És nem csak az, hogy én vagyok tőlük kiakadva, de az internet népe is. Legalább figyelhetnének a felhasználói visszajelzésekre.

A Chrome szuper böngető lenne, de ez a két idegesítő "feature" (a másik a címsor rátapintva kiürül és a ceruza ikont kell pluszban megnyomni hogy editálhassam vagy kicopyzhassam a linket) lassan a sírba visz --> Samsungnál mindkettő pöpec. És legalább ezeket tennék felhasználó által ki/bekapcsolhatóra. :U

Tudtommal a Chrome opensource, bárcsak értenék az Androidos programozáshoz. De hátha jön egy team majd, amelyik felkarolja a a Chrome-ot (mint desktopon a Chromium) és a felhasználókra erőltetett szarságok nélkül kiadják a Chrome egyébként minden másban érintetlen verzióját, vagy a fentebb említett döntési lehetőséget adnák a kezünkbe. Frusztrál, hogy látszólag érthetetlen módon, süketet és vakot szimulálva azt tettetik, hogy nem látják a felhasználók jajveszékelését és ránk erőltetik a nyilvánvaló hülyeséget. A végigpörgethető kártyapakli egy álló tájolású telefonon tökéletes (tabletet nem használok, arról nem tudok nyilatkozni).

Szóval... any solution? Vagy fogadjam el, hogy ez már jobb nem lesz?

[ Szerkesztve ]

(#152530) Bozek válasza Keem1 (#152529) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Google nem engedélyezi más böngészőknek a szinkronizálást, úgyhogy ilyent nem fogsz találni. Jelszavakra amúgy is van pár jelszókezelő alkalmazás, nem is értem, miért kell a böngészőt használni erre.

Én amúgy már nem igazán használok Chrome-ot, a Kiwi sokkal inkább bejön. Főleg, hogy van benne éjszakai mód alapból és még a Chrome kiegészítőket is támogatja.

(#152531) Keem1 válasza Bozek (#152530) üzenetére


Keem1
addikt

Naa, lehet nekem is a Kiwi kell, most pakolom fel, egyelőre ígéretes :R
Eddig párhuzamosan bizonyos dolgokhoz a Samu browserét használtam, ami szintén szuper, csak nincs mobil-desktop átmenet sajnos.

Nem találtam még olyan pw managert, ami nekem kényelmes lenne. A céges az (házon belül fejlesztett), de azt nem használhatom melón kívül, meg nem melós eszközön (céges felhőbe szinkronizál).

(#152532) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv.!
Melyik hívásrögzítő alkalmazást is mondtátok korábban, ami effektíve jól működik? Sajnos elfelejtettem a nevét, Samu S20+ 5g. a kütyü amire kellene.

(#152533) FeZ... válasza #07400704 (#152532) üzenetére


FeZ...
aktív tag

A Cube ACR lehetett, de az Android 11-re váltás kinyírta azt is. (Nálam legalább is, a Samsung A70-en.)

[ Szerkesztve ]

(#152534) mzso


mzso
veterán

Úgy tűnik simán csak azért nem ment a "Samba Filesharing" mert a Win10-ben le van tiltva az SMB 1 verzió, mint ahogy saccolták egy másik topicban.

(#152535) kovacs65 válasza FeZ... (#152533) üzenetére


kovacs65
senior tag

Note 10+, 11-es Droid, Cube: tökéletes rögzítés mindkét oldali hangnál.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#152536) Viktor0610 válasza kovacs65 (#152535) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És nincs kihangosítva, max. hangerőre feltolva a beszédhangszóró hangereje? 🤔
Az tényleg érdekes.

Samsung Galaxy A54

(#152537) Tökimanó válasza Keem1 (#152529) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Lehet félreértettelek és hülyeséget ajánlok . [link] De azért a végét nézd meg! Hátha.

(#152538) Keem1 válasza Tökimanó (#152537) üzenetére


Keem1
addikt

Nem értettél félre, de sajnos már ezt is megpróbáltam és nem működik. Napok óta túrlm a netet, van vagy 7-8 flag ami már disabled, mégis itt van ez az átláthatatlan tab grid.
Ideiglenesen átmentem a Samsung browserre.
Hihetetlen, hogy képesek ekkora hülyeséget rám erőltetni a választás legcsekélyebb lehetősége nélkül :(( csak tudnám az okát.

Köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

(#152539) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Gmail app, több fiókkal vagyok bejelentkezve. Ha fiókot akarok váltani akkor kilép a program. Hogyan lehet megoldani, hogy végre lehessen váltani? Gyorsítótárat hiba ürítem ki. LG G4 Android 6.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#152540) kovacs65 válasza Viktor0610 (#152536) üzenetére


kovacs65
senior tag

Semmi ilyen.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#152541) crok válasza tknof1871 (#152539) üzenetére


crok
Topikgazda

Downgrade? APKMirror-ról, APKPure-ról? Mikor ment utoljára jól?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152542) kaciokos válasza tknof1871 (#152539) üzenetére


kaciokos
őstag

Esetleg ne csak a gyorsítótárat töröld, hanem az app adatait is, hátha az segít. Persze utána újra be kell állítani az appot, de a gmail-nek amúgy sincs túl sok beállítása.

(#152543) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Másnál is megváltozott a G Play? Eddig a profilképre kattintva ide lépett :

Ez jó volt mert egyből láttam a frissíteni valókat és amit akartam azt frissítettem ,amit nem azt hagytam.
Most meg ilyen :

Itt ide-oda kell érintgetni mire előjön amit akarok. Ez valami új vagy elállítottam valamit? Mondjuk nem szoktam itt állítgatni semmit.

(#152544) mizoli válasza Tökimanó (#152543) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam már pár hete ilyen az egyik telefonon.

(#152545) spiderpig820 válasza Tökimanó (#152543) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem is a héten változott meg.

4B

(#152546) mzso válasza Tökimanó (#152543) üzenetére


mzso
veterán

Böeh, ezt is szétgánylták...

(#152547) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Rákeresve látom van sok ezért hátha van tapasztalata is vkinek. Olyan alkalmazást keresek ami a fizetős parkolásnál segít: megtalálja melyik zónában parkolok, elindíthatom és leállíthatom a parkolást és az összeget bankszámláról levonja (nem telefon számláról mert az céges). Ha az számít ... a számla erste vagy revolut.

(#152548) Somatom válasza Astery (#152547) üzenetére


Somatom
veterán

Simple?
A zónatalálata GPS alapú, határeseteknél érdemes ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152549) Oldman2 válasza Somatom (#152548) üzenetére


Oldman2
veterán

A Simple gusztustalan fizetési megoldása miatt én átálltam a Parkl alkalmazásra.

(#152550) Somatom válasza Oldman2 (#152549) üzenetére


Somatom
veterán

Mi benne a gusztustalan? Nálam Revolut virtuális kárgyáról von.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.