Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152951) IT user válasza Mr Dini (#152948) üzenetére


IT user
tag

Esetleg az EDS Lite?

[ Szerkesztve ]

(#152952) Bozek válasza Mr Dini (#152948) üzenetére


Bozek
nagyúr

MiXplore fájlkezelőben lehet létrehozni EncFS-t, de sose próbáltam.

(#152953) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést ha nem jó helyen keresgélek, segítségre lenne szükségem. Lányom telefonján Xiaomi mi 11 lite előjött az értesítések közé egy Reuters TV u.s. fekete színű téglalapban bal felső sarokban google felirattal és nem tudjuk eltávolítani onnan. Minden bekapcsoláskor előjön. Félrehúzni nem lehet, valahogy el tudja átmenetileg tüntetni, de a helye akkor is ott marad és a következő értesítés csak az alá jön be, utána telefon ki/be és újra ott van. Állítólag valamit a google segédben kapcsolt be. Próbáltuk letiltani az értesítéseket minden google alkalmazásban, de van amit nem enged hiába próbáljuk a letiltást kiválasztani. Minden előzményt töröltünk ami a google-val kapcsolatos. Ha erre a fekete értesítésre nyomunk semmi nem történik, nem ajánl fel semmit csak egy lejátszás szimbólum van még rajta de arra sem reagál. Telefon újra lett indítva a google fiókból is kiléptünk de ez sem segített. Hátha találkozott már valaki ezzel, mit lehetne ezzel kezdeni, mert nagyon zavaró, hogy állandóan feljön.

(#152954) crok válasza manu75 (#152953) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy screenshot sokat segithetne. Otletem lenne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152955) manu75 válasza crok (#152954) üzenetére


manu75
aktív tag


A kezdőképernyőn is ott van meg utána is.

(#152956) kuksa90 válasza manu75 (#152955) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem ha hosszan rányomsz, feljön az értesítések kezelése menü, ott ki tudod kapcsolni, és ez többé sosem...

UI: ha nem kell, hogy a karperec is mindenfélével zaklasson, azt szintén...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#152957) manu75 válasza kuksa90 (#152956) üzenetére


manu75
aktív tag

Nem lehet, ha hosszan rányomunk semmire nem reagál és semmit nem ajánl fel.

(#152958) crok válasza manu75 (#152955) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem inkább a Google Podcast-ot nyomta el? Szerintem feliratkozott erre a podcast-ra, akkor elég ha a podcastok közül törli a feliratkozást.

Kuksa90: az értesítés kikapcsolása nem biztos, hogy jó ötlet mert ha a Google Assistant más szolgáltatása is azon az értesítési csatornán megy ki akkor meg majd azért lesz a fej vakarva hogy vajon az miért nem jelenik meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152959) .Sziszi. válasza Bozek (#152942) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Egy probléma van az új OTP Bank appal, szeptember 30. után lejár a tesztidőszak és havidíjas lesz (500Ft).

(#152960) kaciokos válasza .Sziszi. (#152959) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezen komolyan besz@rok, értem én, hogy a program fejlesztése és üzemeltetése pénzbe kerül, de a fiókok fenntartása és az ügyintézők fizetése jóval többe, és ha bemész a fiókba, az neked "ingyen" van. Ugyanaz a pofátlan lenyúlás, mint a "kényelmi díj" az Internetes vásárlásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#152961) crok válasza kaciokos (#152960) üzenetére


crok
Topikgazda

Én úgy hiszem, hogy ez nagyon egyszerűen megoldható viszont csak nagy számokkal működik: törölni kell, nem kell használni, nem kell beszélni se róla amennyire lehet - ezzel protestálni ellene, ha tömegesen nincs használva nincs értelme fenntartani.. márpedig akkor két út marad: vagy változtatnak olyan irányba hogy újra legyenek felhasználók vagy megszűntetik. Nem tudom mennyire ment át amit mondani akarok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152962) Bozek válasza .Sziszi. (#152959) üzenetére


Bozek
nagyúr

Minden kényelmi szolgáltatásnak ára van. Olcsóbb, mint minden tranzakcióról SMS-t kérni, nekem májusban és júniusban is 1600 Ft volt az üzenetdíj. Egy 2019-es díjszabás szerint 1 db SMS 24-37 Ft-ba kerül szolgáltatótól függően (a Digi a legdrágább, a Voda a legolcsóbb) és elvileg nekem 15 ingyenes.

(#152963) atike


atike
nagyúr

Hali!

Tudtok ajánlani olyan programot (lehetőleg magyar nyelvűt) amii kimondottan az eső előrejelzésére való?

(#152964) manu75 válasza crok (#152958) üzenetére


manu75
aktív tag

Ez lehet, megkerestem ezt a google podcastot de teljesen üres neki, beléptem számítógépen ott is megnéztem nincs feliratkozva egyetlen podcastra sem, amit linkeltél ha arra megyek felajánlja a feliratkozást. Letöröltem a podcast alkalmazást a telefonról az sem segít.

Kikapcsoltam a google podcast értesítéseket, de ott azt írja, hogy még egy értesítés sem jött.

[ Szerkesztve ]

(#152965) Tökimanó válasza kaciokos (#152960) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Azért ez megint nézőpont kérdése. Nekem pl. simán megér 500 forintot az hogy nem kell személyesen bemenni és nem kell sorba állnom . Nem beszélve arról hogy az app használata nincs nyitvatartási időhöz kötve. Ráadásul mindenhol nincs OTP fiók sem. Na és mint már említették , az app használatával le lehet mondani az sms értesítéseket is ami már eleve jóval több mint 500 ft.

(#152966) kaciokos válasza crok (#152961) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem hiszem, hogy megvalósítható lenne a tömeges ellenállás. :)

És persze, értem én, hogy kényelmes, és nem tagadom, hogy nekem is az, én csak két szolgáltatást hasonlítok össze:
1. bankfiók: a banknak sokba kerül, a kliensnek kényelmetlen
2. mobilbank: a banknak jóval olcsóbb, a kliensnek kényelmes

A második egy win-win szituáció lenne, de nem, a bank ennyivel nem elégszik meg, még többet akar rajta nyerni. Elsősorban nem az ügyfél kedvéért vezetik be a netes bankolást, hanem azért, mert hosszú távon rengeteget spórolhatnak vele, ha kevesebb ügyfél jár fiókba, kevesebb fiók és ügyintéző kell. De mivel a mobilbank az ügyfélnek is jobb, így még tőle is kérnek érte pénzt, ez szerintem már nyerészkedés.

Ugyanez van pl. parkolásnál, vagy koncertjegy vásárlásnál. Az online nekik olcsóbb, de rólam is lehúznak még egy bőrt, így lehet magasabb profitot termelni, és ez nem tartom etikusnak.

(#152967) punky10 válasza Tökimanó (#152965) üzenetére


punky10
addikt

Én egy nagyon régi csomagban vagyok,meg talán wap is szerepelt a nevében... :)
400 forintot fizetek,bármennyi SMS-t is kapok.Nekem teljesen jó az általuk üzemeltetett SmartBank alkalmazás,mindent tud,amire szükségem van.
Feltéve,ha működik... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#152968) Aurig@ válasza punky10 (#152967) üzenetére


Aurig@
őstag

Az OTPbank app leírásában, mintha azt olvastam volna, hogy a SmartBank és az OTPdirect is meg fog szűnni.
A direct helyett elvileg lesz valami webes verzió, valamikor.
Februárig én is SmartBankot használtam. De úgy gondoltam, hogy mire megszüntetik, addig tudjam használni az újat.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#152969) .Sziszi. válasza Tökimanó (#152965) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

SmartBank nekem évek óta megfelel, ingyenes és jól használható (amíg el nem törlik).
Nem tudom, előrébb lennék-e az új, fizetős alkalmazással.

Lekérdezés, utalás (akár űrlappal), egyszeri/állandó megbízás, netes tranzakció jóváhagyás, stb. elintézhető bármikor és bárhonnan, szóval nem kell fiókot látogatni.
A "mélyebb" opciókat ha szükséges, webről el lehet intézni.
SMS nekem nem kell, rég kikapcsoltam (PC-ről), így nincs díj. E-számla ugyanígy történt anno.

Olyan a szaga a dolognak, mintha idő kérdése lenne az ingyenes app megszüntetése, átkényszerítés a fizetősre. Nem biztonsági problémát látok a dologban, hanem pénzszerzési lehetőséget.

(#152970) Tökimanó válasza Aurig@ (#152968) üzenetére


Tökimanó
senior tag


#152969.Sziszi. Na ez az, amíg meg nem szűnik. Az egyértelmű hogy pénzszerzési lehetőség ez is valakiknek (OTP) ,na de ma már mi nem az? SMS? Az értesítés minden tranzakcióról szerintem mindenképpen jó dolog. Egyrészt biztonsági okból is,másrészt így tudom mi került befizetésre ,levonásra, stb. De természetesen egyén függő. Nekem megéri az 500 ft, másnak nem. Nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#152971) Szilofon


Szilofon
tag

Üdv

Mostanában mi a módja az egyik telefonról a másikra költőzésnek?
(Úgy hogy minden át menjen a másik telefonra,játék,app,jelszó stb..)
Honor 10-ről,Honor 20-ra

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#152972) kaciokos válasza Szilofon (#152971) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem általában a gyártói megoldások a legjobbak, a Samsungnál a Smart Switch, a Honornak nincs hasonlója?

(#152973) Bozek válasza Tökimanó (#152970) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk arra oda kell figyelni, hogy 200 Ft alatti terhelésnél nincs értesítés, de ez amúgy átállítható az alkalmazásban. SMS esetén nem tudom, hogy van-e korlát, amíg be volt kapcsolva, a 140 Ft-os kávéról is küldött SMS-t a bank. :D

(#152974) Szilofon válasza kaciokos (#152972) üzenetére


Szilofon
tag

Azt meg is csináltam,de van 2db játék ,azt hiszem 3xxx pálya.
Azt a 2db játékot is át vitte,csakhogy előröl kellene kezdenie,nem mentette el a pályát.
Mi a menete az ilyenek?

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#152975) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mobilon rendszeresen töltöttem le úgy képeket, hogy a Google keresőmodulba beírtam a keresőszót, átmentem a Képek fülre, ott ráböktem a képre és amikor nagyban megjelent, akkor hosszan nyomva előjött a Kép letöltése és a Kép megosztása lehetőség. Jelenleg csak a megosztás jön elő. Másnál mi a helyzet? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#152976) kanyi51 válasza tylerddd (#152975) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen, most probáltam és igy működik ahogy írtad, nem tudom miért.

(#152977) DrBubo77 válasza Szilofon (#152974) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ha a játékban nincs felhőmentés, akkor root nélkül tuti nem fog menni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#152978) crok válasza Szilofon (#152974) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, ha az app fejlesztője nem tette lehetővé az ADB mentést és felhő alapú mentés nincs akkor root nélkül nem fog menni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152979) Szilofon válasza crok (#152978) üzenetére


Szilofon
tag

Köszönöm!

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#152980) tylerddd válasza kanyi51 (#152976) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, hogy megnézted! Remélem valami ideiglenes hiba! Érdekes amúgy, hogy ha feldob egy képtalálatot a Mind fülön, onnan nagyítom és arra nyomok hosszan, akkor ott a kép letöltés opció. Ezzel ugye az a baj, hogy nem minden keresésnél tesz oda képtalálatot.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#152981) Fall-N válasza crok (#152961) üzenetére


Fall-N
veterán

Én még lehet bankot is váltanék. Az összes banknak van alkalmazása és ingyenes, nem havidíjas. Kapják be az OTP-nél. ;]

(#152982) crok válasza Fall-N (#152981) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak az utolso mondatoddal es csak a megfogalmazasaval nem ertek egyet :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152983) Somatom


Somatom
veterán

A GoneMAD Music Player Unlocker és a Foldersync Pro most akciós.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152984) icemad válasza manu75 (#152964) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia.
Ezt a Google segéd indítja el a Good morning rutinnal. (alapesetben) A Google segéd beállításait és a rutinokat nézzétek át.
A good morning rutin utolsó eleme a hírek lejátszása. Ezt töröljétek ki.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#152985) consono válasza Fall-N (#152981) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, pont ezt akartam írni. Nem is értem hogyan vannak még ügyfelei az OTP-nek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#152986) D1L1ZS válasza manu75 (#152953) üzenetére


D1L1ZS
őstag

A napokban jött egy rendszer alkalmazás frissítés az "értesítések" apphoz, ezt kövtően ez a bug nálam megszűnt.

Xiaomi MI10T 5G MIUI 12.5.1 (A11)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#152987) manu75 válasza D1L1ZS (#152986) üzenetére


manu75
aktív tag

Volt egy frissítés feltettük és eltűnt végre! Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#152988) Mr Dini válasza Mr Dini (#152948) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Ránéztem mindegyikre, aztán saját szkript lett belőle. Ezt akartam elkerülni a SELinux megkerülése miatt (meg ugye a safetynet), de végül sikerült. Így bármely galéria kezeli. Már csak a thumbnail generálástól kellene valahogy megszabadulnom (vagy csinálja a bélyegképeket ramba). Egyelőre nem sikerült ilyen galériát találni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#152989) mobilizmo válasza Somatom (#152915) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Tudom. Nekem A1 van még használatban (most váltom le 3,5 év után Poco F3-ra), teljesen rendben van. Kicsit lassú, kicsit gyorsan merül, de az árához képest teljesen jó telefon még most is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#152990) Fall-N válasza consono (#152985) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom. :N Mondjuk a helyi OTP fiók és az ott dolgozók sem szimpatikusak. Sok flegma ügyintéző van itt.

(#152991) tylerddd


tylerddd
veterán

Nekem jó néhány éve hibátlanul ment az OTP-s SmartBank. Talán 1-2 hónapja használom az OTP Bank nevű új app-et, ez is teljesen jó, amire nekem kell. Azzal lesz majd bajom, hogy az SMS értesítést ki merjem-e kapcsolni. Jelenleg jön az SMS és az alkalmazás értesítése is pénzmozgáskor. Ha tudnám, hogy az app nem hal be és 1000%, hogy küldi az értesítést, akkor az SMS-t ki lehetne kapcsolni. A havidíj mondjuk fa**ság, de ha működik és nem lesz vele gond, akkor rendben.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#152992) tknof1871 válasza Viktor0610 (#152851) üzenetére


tknof1871
őstag

Töröltem a Gmail app adatait. Nem oldotta meg. Most is kilép az app, ha felhasználót akarok váltani.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#152993) Somatom


Somatom
veterán

Tudná vki linkelni azt az EESZT appot, ami tartalmazza ezt az új, Uniós védettségi igazolást?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152994) miklós67 válasza atike (#152963) üzenetére


miklós67
csendes tag

Esetleg ezek : rain viewer, rain radar
Az első általában jobban jelez.

(#152995) HoTaZo válasza Somatom (#152993) üzenetére


HoTaZo
őstag

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/julius-1-jetol-mar-az-unios-oltasi-igazolas-elerheto-az-eu-n-beluli-utazasokhoz

Nehéz művelet lesz,, mert külsős kijelző kell (pc, másik mobil), amiről le tudod olvastatni a belépési QR kódot az alkalmazással...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#152996) Somatom válasza HoTaZo (#152995) üzenetére


Somatom
veterán

Van itthon 6 teló, meg két tablet. :)
Idézet a linkedből:
"Az igazoláshoz tartozó mobilalkalmazások publikálása is megtörtént az áruházakba, de azok jelen pillanatban még nem elérhetőek." :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152997) lovi27 válasza Somatom (#152996) üzenetére


lovi27
addikt

Az uniós jelenleg pdf formátumban érhető el.
De egyszerűbb ha innen indulsz el: eeszt.gov.hu

(#152998) mizoli válasza Somatom (#152996) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a corona app picit nyugatabbra hetek (nekem kb. 1 hónapja van) óta elérhető a Play áruházban, vagy az Apple store-ban. Kétféle is van, hivatalos, Robert Koch Institut.
A vakcinát beadó orvos, vagy bármelyik patika (természetesen ingyen) kinyomtat egy papírt QR kóddal, azt beolvassa a kuncsi a telefonnal, azt kész. Ez az EU igazolás, az egész EU-ban el kell fogadni.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.rki.covpass.app
és
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.rki.coronawarnapp

[ Szerkesztve ]

(#152999) ollie válasza mizoli (#152998) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A covpass app nem elérhető nálunk. A második appnak nem sok köze van a passhoz, hanem figyelmeztet, ha olyan személlyel kerülsz kapcsolatba, aki coronás (már ha ő regisztrálva van hivatalosan). De azt is kétlem, hogy utóbbi működik magyar adatokkal, nem hiszem, hogy a magyar kormány kiküldi az EU-nak a fertőzöttek listáját. Na meg a fertőzöttnek is fent kell lennie a telefonján az appnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

***

(#153000) mizoli válasza ollie (#152999) üzenetére


mizoli
addikt

Igen azzal indult, azt IS tudja, amit írsz.
Nézd meg alul a Certificates fület.
Ott van az igazolásom (ha kell tudok screenshot-ot küldeni, csak kicsit radírozni kell benne).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.