Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152851) Viktor0610 válasza tknof1871 (#152847) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem semmi nem fog eltűnni, lévén a Gmail mindent a felhőben tárol.
Max. a nem alapértelmezetten hozzáadott (tehát az appon belül beállított) emailcímeket kell majd újra hozzáadni, ha voltak ilyenek.

Samsung Galaxy A54

(#152852) janakbacsi


janakbacsi
őstag

nandroid backup készítésekor mely partíciókat kell menteni ezek közül? boot, system és data?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#152853) crok válasza janakbacsi (#152852) üzenetére


crok
Topikgazda

Rossz topik.
Alapvetoen system, vendor, boot, data, aztan efs+nvdata, cust, persist ami jol johet ha szetborul az egesz.
Amugy mindent is ments el ha ram hallgatsz.
Visszaallitasnal raersz valogatni.
Amibol van image en abbol az image-t mentenem mert az 1:1 lesz mentve, particiokent (de nyilvan tobb hely, erre bekapcsolhatod a tomoritest). Ha van EFS azt mindenkepp erdemes menteni es jo helyen tartani egy peldanyt. Ja, latom Xiaomi, a cust is jol fog jonni ha pl. az istennek se tudsz MIUI alatt regiot valtani akkor igencsak a /cust tartalma serult/torolt. A persist is jol johet, van olyan kalibralasi file ami csak a gyarban kerul fel, igy aztan fastboot ROM flash eseten se lesz fent..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152854) janakbacsi válasza crok (#152853) üzenetére


janakbacsi
őstag

melyik a jó topik?
a system helyett a system image-t? vagy mindkettőt?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#152855) crok válasza janakbacsi (#152854) üzenetére


crok
Topikgazda

Android szakmai... [link]
Es nincs ertelme mindkettot: vagy egyben az image vagy csak "siman" a tartalma DE az image a legjobb valasztas. Az OrangeFox-nak amugy van jo FAQ-ja, le van irva minden [link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152856) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok:
felmerült egy olyan feladat hogy fényképből text formátum kellene egy ismerősömnek.
Német nyelvű képeket befényképezne a telefonjával, és magyar text kimenet kellene.
Minden van a telefonján, szkenner alkalmazás, Google Play, vagyis bármilyen applikációt tud telepíteni Én google mentese élek azért írtam ezt le, és ezért nincs az ezirányú appok tekintetében tapasztalatom.
Korlátlan nemzetközi mobilnetje van, gondolom ez is kell mert nem a telefonon történik pl. a fordítás hanem a Googlen keresztül.

Ennek megvalósítára , ha legyáltalán ehetséges, kérnék tanácsot.

(#152857) Somatom válasza tordaitibi (#152856) üzenetére


Somatom
veterán

Olvass vissza kicsit (#152828 a vége)! Google Fordító.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152858) icemad válasza tordaitibi (#152856) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google fordító tud ilyet. Akár valós időben is. Plusz galériából is lehet képet importálni. Itt minden fontosabb dolgot megtaláltok: [link]

(#152859) tordaitibi válasza icemad (#152858) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És Somatom,
köszi, menni fog.

(#152860) HoTaZo válasza crok (#152697) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerk: Hú, ezt benéztem, egyhetes késéssel szóltam hozzá! Sorry! :(((

& Somatom

Valószínű, hogy olyanba csacsogok bele, amihez fényem sincs, de nekem elég egyszerűen hozták magukat az appok.
crock linkjére bökve felhozta a webes oldalt egy lehetőséggel, ahol felajánlotta a maps alkalmazásban való megnyitást (erről nem csináltam képernyőképet). Megnyitottam, normál GM megjelenítés, visszaléptem, s akkor észrevettem jobb felül a GM ikont, innen ugyanúgy tudtam menni az appba, mint előtte.

Nem tudom, hogy ez visz-e előrébb az ügyben, utal-e valamire?
Vagy csak kihagytam egy lehetőséget, hogy csöndben maradjak... :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#152861) Somatom válasza HoTaZo (#152860) üzenetére


Somatom
veterán

Kamionstop van és unatkozol? :)
Azt a lehetőséget a böngésző (vagyis egy külsős alkalmazás) adja. A rendszer a megosztás menüben dobja az appot, ha annak az intent filterében szerepel az adott formátum. Vagyis, nem dobja. Még a crock által linkelt formátumra sem. Legalábbis nálam nem jelenik meg a listában. Fura, hogy a koordináták kinyerésére használt Maps Coordinates -t dobja az alkalmazás választó, de a Térképet nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152862) HoTaZo válasza Somatom (#152861) üzenetére


HoTaZo
őstag

Még csak ébredeztem... :DDD
Csak fura volt, hogy (megint) nyűgöd van googleékkal. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#152863) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Horizon Go-ba nem tudok bejelentkezni Samu tabon.
"Bejelentkezés nem lehetséges, próbálja meg később"
(Többi eszközön működik)

Van erre megoldás vagy marad a fapados Voda tv?

#?*@&!

(#152864) Somatom válasza HoTaZo (#152862) üzenetére


Somatom
veterán

Bosszant, hogy fölösleges köröket kell futnom. Tapiban Operát használok. Gyakran kell rákeresnem cégekre (gondolom, ez ismerős). A találatoknál soxor ott van jobb oldalon a térkép opció, de csak webes felületen nyitja és semmilyen más átjárás nincs a Térképbe. Megosztás menüből először Firefoxot kell választanom, ami már ad lehetőséget a Térképben megnyitásra. Sztem alap kéne legyen, hogy az OS megosztás menüjében szerepeljen a Térkép.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152865) Oldman2 válasza Somatom (#152864) üzenetére


Oldman2
veterán

Bejelentetted már "hibaként", vagy csak ide írod ezzel kapcsolatos bosszúságaidat?
:F :C

(#152866) Tökimanó válasza Somatom (#152864) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Lehet rosszul értelmeztem amit írtál de nálam nincs ilyen gond. Szintén Operát használok telefonon. Ha valamilyen helységre keresek elsőnek a térképet adja be. Ha megérintem egyből nyitja a Google térképet. Nem tudom ez mennyire függ a telefontól ,Xiaomi Redmi Note 8 T az enyém.

(#152867) Somatom válasza Tökimanó (#152866) üzenetére


Somatom
veterán

Akkó nemtom. Gugliban rákeresek. Ott van a találat mellett a térkép, de webes felületen nyitja (pedig a link google.hu/maps/place). Ugyanerre Firefox -ban a fejlécen megjelenik a robotfej, ami azt jelenti, hogy a link telepített alkalmazásban is nyitható.

Oldman2:
Lehetségesnek tartod azt, hogy a Google rengeteg léhűtője nincs képben azzal, hogy a saját OS -e, a saját keresőjének a találatát nem tudja megnyitni a saját alkalmazásában? Akinek ez nem tűnik fel, az inkább válasszon más foglalkozást!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152868) Oldman2 válasza Somatom (#152867) üzenetére


Oldman2
veterán

Az, hogy én (és Te) mit gondolok szerintem mellékes, a végeredményt mindketten tapasztaljuk.

De attól, hogy "csak itt" nyafogunk, nem változik semmi.

Szerintem.
:R

(#152869) Narxis válasza Somatom (#152867) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ejnye kolléga. :DDD

Thanos was right.

(#152870) Somatom válasza Oldman2 (#152868) üzenetére


Somatom
veterán

Változni nem fog, de legalább tisztázódik, hogy a hiba nem a készülékben van, vagyis nem user error.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152871) Flinter


Flinter
tag

Üdv!
Valami WIFI monitorozó appra lenne szükségem, ami folyamatosan (napokig, hetekig) archiválja egy beállított (vagy az összes) WIFI jel meglétét/erősségét, így az később utólag kiértékelhető. Szakdozik a WiFi, valahogy számszerűsíteni kellene.

(#152872) Tökimanó válasza Somatom (#152867) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Érdekes. Nálam így van keresés majd érintés után.

(#152873) Somatom válasza Tökimanó (#152872) üzenetére


Somatom
veterán

A kinézet a beállításokon múlik. Teló/tablet nézet, mobil/asztali megjelenítés, álló/fekvő, stb. Ha a bal oldali térképre böksz, akkor átdob a Térkép alkalmazásba? Persze, ha így is lenne, az is legfeljebb Opera feature (bár, ezt nekem nem sikerül előcsalnom). Az OS szint az lenne, ha a linket kijelölve a megosztás listában ott lenne a Térkép app.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152874) Probert75 válasza Somatom (#152873) üzenetére


Probert75
addikt

Az nem működik, hogy megtervezteted vele az útvonalat és arra a böksz, hogy "Útvonal elküldése telefonra"?

(#152875) Somatom válasza Probert75 (#152874) üzenetére


Somatom
veterán

Útvonaltervezésre alkalmatlan, mivel nem tudja figyelembe venni, hogy kamionnal vagyok. Nekem a cégek beazonosítására, a koordináták kinyerésére, forgalomfigyelésre és a műholdas nézethez kell. (Azon szokott látszani a teherautó bejárat, meg a mérleg, amire rá kell állnom. Ez símán eltérhet a nekem megadott címtől). A telós átküldés sem opció, mert WinCE alapú célhardvert használok navira (azért kellenek a koordináták).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152876) Tökimanó válasza Somatom (#152873) üzenetére


Tökimanó
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#152877) Somatom válasza Tökimanó (#152876) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom mi ez, mert nem férek hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152878) Tökimanó válasza Somatom (#152877) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Képernyő videó. De ezek szerint rosszul töltöttem fel.

(#152879) Somatom válasza Tökimanó (#152878) üzenetére


Somatom
veterán

De, mi az, amibe bepötyögöd? Opera?
Szerk.: Már látom alul az Opera logót. Akkor csak engem szopat. Ezért kéne az OS szintű megoldás (megosztás menü). Az mindenhol működne.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152880) Tökimanó válasza Somatom (#152879) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Igen . Az Opera .

(#152881) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok!
Bocs. ha nem jó topikba írok!
Valamikor a chromebe elmentettem pár könyvjelzőt a képen látható módon.
Hiába írom át,törlöm az előzményeket, könyvjelzőket. A chrome ( firefox,edge is) minden alkalommal átírja az oldal megnyílásakor m.- ra.
Van valakinek ötlete,hogy hogyan tudnám törölni az automatikus m.- re való átállást?

[kép]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#152882) Viktor0610 válasza Bferibörs (#152881) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem az asztali webhely opcióval?
(Legalábbis nálam m. nélkül elmentett Facebook linkkel így az asztali oldalt tölti be.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152883) Bferibörs válasza Viktor0610 (#152882) üzenetére


Bferibörs
addikt

Sajnos nem, akár be van kapcsolva az asztali opció, akár nincs, mindíg megváltoztatja m.- ra. Kezd az agyamra menni :W :N
Ha bepötyögöm a linket,akkor is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#152884) Viktor0610 válasza Bferibörs (#152883) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, rosszul emlékeztem.
Ezzel a linkkel hozza be asztali webhely opcióval az asztali Fb oldalt a Chrome: https://www.facebook.com/?sk=h_chr

Tehát szerintem oldala válogatja, hogy működik-e az opció vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#152885) Bferibörs válasza Viktor0610 (#152884) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem ez is így jelenik meg ( a linkedről nyitottam meg):

https://m.facebook.com/?sk=h_chr

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#152886) Viktor0610 válasza Bferibörs (#152885) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bekattintottad az asztali webhely opciót?
Mármint link kimásol, új tab nyit, asztali webhely opció bepipál, link beilleszt, oldal megnyit.
Kattintásra nálam is átállítja m.-verzióra.

Samsung Galaxy A54

(#152887) Bferibörs válasza Viktor0610 (#152886) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem,magától átírja. ( akár be van kapcsolva, akár nincs bekapcsolva)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#152888) Viktor0610 válasza Bferibörs (#152887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hmmmm.
Ez érdekes. Nálam jó. 🤔

Samsung Galaxy A54

(#152889) Bferibörs válasza Viktor0610 (#152888) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi a segítséget! :R sajna nem jó, kb. 2 órája ezzel szórakozok. :W

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#152890) HoTaZo válasza Somatom (#152864) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem a Chrome-ban nyitja meg a Google, ha céget keresek. Az általában utána már az alkalmazásban nyitja meg a térképet.
Még nem barátkoztunk teljesen össze az Avic-kal a Huawei-en, de azzal elméletileg a navin keresztül tudom a térképen kiválasztani a GMapsból a helyet és átveszi a megadott pontot vagy koordinátát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#152891) Somatom válasza HoTaZo (#152890) üzenetére


Somatom
veterán

Korábban linkeltem a Maps Coordinates -t. Elvileg az is tud olyat, hogy a Térképből kinyert koordinátákat átadja más, telepített navi szoftvernek. A gyakorlatban nem próbáltam, mert nálam nincs másik navi telepítve, az külön vason fut.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152892) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Olyan widgetet keresek, amelyik mutatja a következő riasztás időpontját, de ezekbe nem veszi bele a naptáreseményeket, hanem csak és kizárólag az ébresztőóráét. Kipróbáltam egy csomót, de mind a naptárból is guberál.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#152893) Somatom válasza efi99 (#152892) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy félreértek vmit, de nálam a Google Óra alkalmazása ilyen. Nem szoktam naptáreseményezni, de az előbb létrehoztam egyet, de nem jelent meg az óra appban, sem a widgetében. Az óra appban beállított ébresztőt viszont mutatja a widget.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152894) HoTaZo válasza Somatom (#152891) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tudom, már régebben is te ajánlottad, fent is volt a Huaweien.
Nálam is WinCE-s a fő navi, a droidos Avic-ot próbából telepítettem az előző telóra.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#152895) AtHoS válasza efi99 (#152892) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Transparent clock & weather (Ad-free) [link] időjárás APP-ot használom és ennek az óránkénti 4 x 3-as widgetjét. Be lehet kapcsolni a következő ébresztés mutatását (a telepített és defaultra állított Caynax Alarm Clock Pro -ból veszi a beállított ébresztési időpontokat) és mellette - ha bekapcsolod - a következő naptárbejegyzést is mutatja...ráadásul az aktuális időt is mutatja plusz, ha megérintem az óra értékét, akkor elindul az ébresztő alkalmazás és lehet benne tevékenykedni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#152896) efi99 válasza AtHoS (#152895) üzenetére


efi99
senior tag

Igen, valóban, csak túl behemót, elveszik a sok info között. Ráadásul nem kezeli a Samsung alarm bugot (5 perccel későbbi ébresztést mutat)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#152897) efi99 válasza Somatom (#152893) üzenetére


efi99
senior tag

Egyelőre ez van kint nekem is, de itt előre meg kell adnod, hogy melyik ébresztési sort jelenítse meg (ha több van), másrészt nem a következő egyet mutatja, hanem egyszerűen kijelzi kicsiben, hogy az egész hétre mi lett beállítva. Én csak egyet szeretnék látni, mindig a következőt (és a naptáresemények figyelembe vétele nélkül)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#152898) Somatom válasza efi99 (#152897) üzenetére


Somatom
veterán

Beállítottam négy ébresztőt, de a widgeten csak a soron következőt látom. Ha utólag az elsőnél korábbit állítok be, akkor felrakja a lista tetejére és a widgetben is módosul az időpont. Digitális óra, 5x3 -as widget.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152899) Tökimanó válasza efi99 (#152892) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ajánlom ezt! [link] Magyar fejlesztés és mindent IS tud. Ami neked kell az így néz ki. Semmi csicsa csak az idő és a következő riasztás időpontja. A widget mérete állítható.

[ Szerkesztve ]

(#152900) kmarci25


kmarci25
veterán

Mi a módszer arra, hogy egy adott alkalmazás használata közben megakadályozzuk, hogy a képernyő elsötétüljön, kikapcsoljon? Azaz pl. olvasnék egy cikket, de nem nyúlok a kijezőhöz, akkor ne használja a rendszerbeállítást, ami szerint elsötétül, aztán kikapcsol a kijelző (zár a képernyőzár). Van erre mód?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.