Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152101) Somatom válasza mizoli (#152100) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az infókat!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152102) AtHoS válasza Somatom (#152099) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hja, értem. mizoli írta, hogy fixálható a kérdéses SIM, bár szerintem csak a hívásokra vonatkozik az SMS részre az sms kezelő APP lesz hatással.

Én Textra-val vagyok problémás helyzetben jelenleg - de nem próbáltam még megcserélni a 2 SIM-et -, mivel ha olyannak küldök sms-t, aki nem szerepel az sms listában, akkor mindig a 2-es SIM-et kínálja és kézzel kell átrakjam az 1-esre, ha eszembe jut :B

Írtam emiatt fejlesztőnek, de lényegében leszarja..vagyis leírta az egyértelműt:

"Sim card selection is based on the last message sent/received in that particular conversation. Eg: The last message you've sent/received was using sim 2, then when you reopen that conversation, it will show sim 2 instead of sim 1."

amit én is tudok, csak nem ezt kérdeztem tőle, hanem azt, hogy van-e alapértelmezett SIM beállítására lehetőség :)

read-only mode on the forum

(#152103) Wolfskin válasza AtHoS (#152089) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, mindenképp kipróbálom, és beszámolok róla. ha a főbb dolgokban majdnem annyit tud, mint a Rocket (ami majdnem annyit tudott, mint a Nokia N8... :DD ), akkor elégedett leszek. Általában nagyobb léptekkel szokták lebutítani a dolgokat a "fejlődés" jegyében :DDD

Amire eddig nem találtam appot/megoldást, hogy a képernyőzárat valahogy fel lehet-e függeszteni ideiglenesen. pl autóban, ha tartóban van, a ujjlenyomat és az irisz/arcfelismerés nem játszik, ha kikapcsolom, utána újra nulléról kell kezdeni beállítani. Van-e olyan profil vagy bármi app, widget, ami ki/be kapcsolja a biztonsági rendszert?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152104) Somatom válasza Wolfskin (#152103) üzenetére


Somatom
veterán

Smart lock biztonságos eszköz hozzáadással ki lehet iktatni a pin megadást és akkor húzásra home -on vagy. Van biztonságos hely is, de hogy Wifi hálóhoz miért nem lehet társítani, azt nem vágom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152105) crok válasza Somatom (#152104) üzenetére


crok
Topikgazda

Mert egy Wifi hálót önmagában 10 másodperc sincs spoof-olni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152106) Wolfskin válasza Somatom (#152104) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ok, de hogy definiálom neki az autómat, mint biztonságos eszközt? :F

Ezt egyébként nem értem, miért nem lehet az ujjlenyomatot, íriszt, bármit egy jelszóval felfüggeszteni? Miért csak törölni lehet?? És utána a beállítgatást kezdeni előröl? :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152107) kmarci25 válasza Wolfskin (#152106) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam a biztonság alatt a beállításoknál. Mondjuk miui alatt nem működik, nem talál Bt eszközt, hiába van 2 is csatlakoztatva (óra és autó fejegység).

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#152108) punky10 válasza Wolfskin (#152106) üzenetére


punky10
addikt

Ezt én sem értem.Mármint hogy Nálad miért nem lehet.Huawei/Honor telefonoknál egy kapcsolóval kí-be kapcsolgatom az ujjlenyomatolvasót.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#152109) this is life válasza kmarci25 (#152107) üzenetére


this is life
Ármester

A miui csak a saját eszközeit támogatja smart lock terén . Hiába van ott a google féle kapcsoló, annak nulla hatása van .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#152110) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nem értem én sem, nálam egy ulefone armor 3 van most használatban, és ezen nem lehet. felvilágosítottak korában, hogy az új (8+) androidon ez fícsör, nem bug, mert mi is lenne, ha csak úgy össze-vissza ki be lehetne kapcsolgatni a biztonságot.

És én jó userként bele is törődtem, hogy nem lehet, aztán később kiderült, hogy ezen a telefonon semmit nem lehet, egy appot nem lehet mert kilövi (sokéig kísérleteztem kedvenc ébresztőmmel, a stupid alarmmal, de 0 perc után kilőtte)..

Azért voltam kíváncsi, hogy a galaxy note 9-en lehet.e ilyet...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152111) w.miki


w.miki
veterán

Hangrögzítő/hívásfelvevő alkalmazásból van olyan, ami ajánlott?
CubeACR-t használtam régebben, android 9-en működött, bár elég halk volt.
Android 10-re tértem át, ott egyelőre nem engedi a google fiókot hozzáadni backupnak.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#152112) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Lenne egy speciális problémám és egyenlőre nem találtam rá választ. Van a cégnél több drorid telefon és tablet. Az lenne a probléma, hogy némelyiken megváltoztatja a levelező program az e-mail csatolmány nevét.
Amit néztem: word, excel, pdf file lement a belső tárhelyre:
Gyári levelező program, outlook és más programokkal is kipróbálva levél írás file csatolás, és a file név megváltozott számokra. Sokszor még a kiterjesztés is eltűnik. Onnan tudom, hogy a tableteken/telefonokon van gáz, hogy már a levélbe csatoláskor is átírta a nevet (a file kiválasztásnál még jól jelenik meg!). Régebbi droid verziók vannak. Ez a Hüvely telefon most 8-s.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#152113) ollie válasza zsamiatt (#152112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáld ki nem gyári levelezővel, hogy mi történik. Pl: gmail app

***

(#152114) zsamiatt válasza ollie (#152113) üzenetére


zsamiatt
őstag

"Gyári levelező program, outlook és más programokkal" meg volt. A probléma ugyan úgy megvan sajna.
Teszteltem Nine, gmail app, outlook, gyári levelező kliens
A hiba mindegyiknél megvan. Kizártnak tartom, hogy minden levelező kliensbe ugyan az a hiba meglegyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#152115) Somatom válasza crok (#152105) üzenetére


Somatom
veterán

Aláírom, hogy ehhez sokkal jobban értesz, mint én. Azt tudom, hogy az automatizálókban van olyan esemény, hogy X SSID látható, és külön olyan, hogy X SSID -hez csatlakozva. A kettő közötti különbség ugyebár a jelszó lehet. Szóval, szted lehet hamisítani egy olyan SSID -t, amit a teló már ismer, a jelszó társítva van hozzá és arra fel fog csatlakozni úgy, hogy azt hiszi, hogy az a bizonyos X háló?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152116) Somatom válasza Wolfskin (#152106) üzenetére


Somatom
veterán

Hát teszel bele egy BT eszközt. Mielőtt azt a hsz. -t írtam, kipróbáltam a Note -on a BT karperecemmel. Müxik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152117) crok válasza Somatom (#152115) üzenetére


crok
Topikgazda

Bármikor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#152118) ollie válasza zsamiatt (#152114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak Huawei telefonokkal és tabletekkel van probléma? Más android verzióval is ez a helyzet? Vagy csak Huawei és android 8 páros?

Egyébként van erről a hivatalos Huawei fórumon egy topik még 2019-ből, de segítség nem jött rá.

Android Centralon is van erről egy 3 éves topik, de arra sem jött segítség.

A hivatalos Gmail support oldalon is van topik, segítség rá ott sem jött, és le is lockolták. Ez is több éves.

Valószínűleg valami régi hiba, ami nagyon keveseknél jelentkezett, és azóta már rég javították, mert nincs friss hír erről. Gondolom a régi androidban benne maradhatott ez a bug, amire már jó ideje nem jön frissítés.

[ Szerkesztve ]

***

(#152119) Somatom válasza crok (#152117) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ma is tanultam újat. Ez szomorrú. Kékfogat miért nem lehet így hamisítani?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152120) Wolfskin válasza Somatom (#152116) üzenetére


Wolfskin
őstag

Értem, köszi.
Bár nem tudom elképzelni sem, milyen BT eszközt tehetnék bele... :F Az előerősítő kábelen kapja a jelet a DAC-ból, régi vas, oda BT biztosan nem kerül. Karperecem nincs, és órán kívül mást nem is tudok hordani, ez megint kapufa. Régen egy sima widget volt, amit felfüggesztette a biztonsági protokollt, ma ez már túl rizikós. Kitörölni ki tudom, abban nincs rizikó, de felfüggeszteni nem. Hiába, a fejlődés töretlen... :W

Akkor marad a feloldó minta. Isten hozott a XXI. sz-ban. :C

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#152121) zeon.hu válasza Wolfskin (#152120) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mondjuk egy bt receiver a szivargyújtóba?
(Ha most foglalt, akkor kell egy osztó)
Tölteni is tudsz, plusz a telefon hangját (hívás, média) ki tudod tenni a rádióra.

Esetleg egy használt Mi Band 3 vagy 4 pár ezresért és az autóban tartod.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#152122) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki tudja, hogy lehet törölni a google vásárlási előzményeket? Hogy mikor mennyit költöttem a play store-ba és egy éb app-okban?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#152123) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem, ha nem akkor kérlek irányítsatok át a megfelelő topikba.

Win 10-en Total commanderrel másoltam filmeket a laptopba rakott mSD kártyára (ami SD<>mSD átalakítóban volt). A filmek a NAS-on voltak, amiről ment a másolás laptopon (wifi) keresztül. A másolás 20%-on kifagyott, nem mozdult a folyamat jelző csík percekig. Kilőttem a TC-t feladatkezelőből és újra visszadugott mSD kártyát már nem látta a laptop.
Akkor rakjuk vissza a tabletbe, de itt meg a tablet jelzi, hogy kódolva van a mSD kártya másik eszközben dekódoljam. :Y
Már azon vagyok, hogy nekem az is jó lenne, ha (tabletben) formázni tudnám a kártyát és újra rámásolnék mindent. De a kártya nem jelenik meg a háttértár menüben.

Hogyan lehetne formázni? Vagy csak simán megdöglött a kártya?

(#152124) zsamiatt válasza ollie (#152118) üzenetére


zsamiatt
őstag

aszem hüvely telefonok és tabletek. A tableteken még talán 7-s van. Az a baj, hogy én is eljutottam a fórumokig, de sehol nincs megoldás. :((

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#152125) Indiant válasza Sanyi.mTs (#152123) üzenetére


Indiant
addikt

Valószínű kuka. Musikerben most olcsó a kártya.

(#152126) Sanyi.mTs válasza Indiant (#152125) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi, akkor megy vissza gariba, még van 3 év hátra

Másik tabletban a titkosítás törlés/formázás sikertelen volt :(

(#152127) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Csatolt telefon alkalmazásnál (LINK) futottam bele egy problémába. Hiába halkítom le a telefont, a hívás (tehát a csörgetés, a beszélgetés) max hangerőn hallható.
Néztem a hangbeállításokat a telefonon, és a számítógépen, de egyszerűen nem veszem észre hol kellene halkítanom rajta.

(#152128) Fall-N válasza MikeWazowski (#152122) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem nem lehet törölni, nem is láttam sehol rá lehetőséget. Jó lenne ilyen opció, mert sok abbahagyott program van régről, ami úgysem lesz soha feltelepítve.

(#152129) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gmail pár napja csinálja, hogy hiába törlök levelet a legördülőről vagy az órámról, nem törlődik, ott marad a beérkező mappában.
Beállításon nem változtattam.
Mi lehet a gond?

Ha másnál is ilyen, akkor gondolom az utolsó frissítés hozhatta magával.
Ami egyébként egy kalap ...., mindenki panaszkodik, hogy nem jelez bejövő esetén.
(Ma én is jártam így)

#?*@&!

(#152130) MikeWazowski válasza Fall-N (#152128) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#152131) F.E.K.. válasza Wolfskin (#152120) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Bár nem tudom elképzelni sem, milyen BT eszközt tehetnék bele... :F"

Kapható külön Bluetooth beacon is ilyen esetekre esetleg az megoldás lehet esetedben.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#152132) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Kérdezném hogy ha egy teló tudja az 5-gét wifin,annak mennyi lehet a max letőltési sebessége ?

(#152133) moma


moma
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan alkalmazás, ami a hallott hangot szöveggé tudja alakítani magyarul is? Angolul az Otter nagyon jó. Valami ilyesmi magyarban. De az is ok, hogy nem élőben csinálja hanem a felvett szövegből.

És még egy: olyan van, hogy kézzel jegyzetelek és azt befényképezve a magyar nyelven jó minőségű gépelt szöveggé tegye? van ami bevált erre nektek?

we all deserve a bit of luck.

(#152134) Viktor0610 válasza DonMarco (#152132) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ez sok mindenen múlik.
Router, netsebesség, távolság a routertől, van-e, milyen anyagú fal közted és a router között.

Nekem 1000 megabites Digi nettel, RT-AC57U routerrel most 276/196 Mbps lett a sebesség. Általában ennyi szokott lenni nagyságrendileg.

Samsung Galaxy A54

(#152135) ollie válasza moma (#152133) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A google keyboarddal tudsz magyarul diktálni, de állandó netkapcsolat kell hozzá.

***

(#152136) Somatom válasza moma (#152133) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem elméletileg van, gyakorlatilag nincs ilyen. Nekem tollas telóm van. Próbáltam a Samu és a Google kézírásfelismerését is, de billentyűzettel gyorsabb vagyok. Nyomtatott szöveg fényképezésével a Google fordító elég jól elboldogul. Egy francia félkész kaja dobozán levő elkészítési utasítást fordítottam le és símán ehető lett a végeredmény. :)
A diktálós szövegírás viszont elég gáz (pl. írásjelek), állandóan javítgatni kell.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152137) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Tudtok ajánlani egy jó Torrent programot, ami rendesen működik? És ami sedel vissza felé is?
Próbáltam párat, de nem sok sikerrel. Egy idő után bezárta az alkalmazást, hiába volt beállítva hogy fuson a háttérbe. Vagy vissza felé nem frissített, így nem sedelt vissza semmit. :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#152138) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.

Hívás rögzítés lehetseges még Android 11en?
Vissza olvastam, de nem láttam biztató válaszokat, de megkerdem,hátha csak figyelmetlen voltam.
Köszönöm!

(#152139) Somatom válasza kekedi (#152138) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem erre nem lehet jó választ adni. Gyártó/készülék/régiófüggő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152140) mobilizmo válasza szita.erno (#152137) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem véletlenül van ez így, nem erre találták ki. Az hogy bezárja az alkalmazást szerintem rendszertől függ. Esetleg ha MIUI-d van az lehet a ludas, nekem még soha nem volt, de sokat olvastam itt a fórumon erről MIUI-val kapcsolatban. A seedelés más történet. Ha saját wifi-n próbálkozol, az a routered beállításától függ. A torrent portjának nyitottnak kell lennie, különben nem fog menni a seedelés. Ha esetleg korlátlan előfizetésed van és LTE-n keresztül próbálkoznál, azzal meg az a helyzet, hogy egyszerűen tiltva van a protokoll. nem akarják hogy torrentezz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#152141) szita.erno válasza mobilizmo (#152140) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Korlátlan Z-netem van. Huawei Mate 20 pro mobilt használok.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#152142) mobilizmo válasza szita.erno (#152141) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem tudom mi a Z-net, de mobil adatnak tűnik, azon nem fogsz seedelni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#152143) zeon.hu válasza mobilizmo (#152142) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Évekig csak mobilnet volt, simán seedeltem vele...
(Korlátlan, flottás, Telenor net)

#?*@&!

(#152144) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Play áruházban legutóbb átrakták a menüt.
Most visszakerült a régi helyére... :W

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#152145) Somatom válasza zeon.hu (#152143) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a NAT is beleszólhat a seed -be és a mi Telenor flottásunk nem NAT -olt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152146) zeon.hu válasza Somatom (#152145) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az lehetséges.

#?*@&!

(#152147) w751230


w751230
tag

Sziasztok, egy egyszerű programot keresnék, amivel be lehet lőni hogy ha meg nyomom egyszer (vagy kétszer) a vezetékes fülesen az egyetlen gombot, a telefon hívjon egy adott számot.

Sony XA2 telefon van.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#152148) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van olyan androidos app, amivel jegyezhetem a munkaóráimat?

Tehát hogy mikor kezdek, mikor végzek. És mondjuk a túlórát 16:30 után külön jelzi akár összegben is és az ebédidőt leszámolja, stb?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#152149) Indiant


Indiant
addikt

Tudnátok segíteni abban, hogy mi van akkor ha megvettem egy programot és a playről törölték. (a telefonom gyári, így az apk-n kívül az unlockot nem tudom lementeni) A készítőnek csak a nevét tudom. Miképp menthetem el a teljes veziót, amit kifizettem?
Illetve a play megteheti, hogy nem férek hozzá a kifizetett programhoz? (gondolom igen)

(#152150) Viktor0610 válasza Indiant (#152149) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De az alap APK alapján meglenne a szerző, ha jól sejtem, nem?
Akkor fel tudod venni a kapcsolatot a fejlesztővel.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.