Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112601) meko1 válasza xylevi (#112591) üzenetére


meko1
tag

ugyanezt a kérdést tettem föl az android szakmaiban(innen nehogy megint kinézzenek némelyek a lüke felvetésért),sajnos ott sem érkezett még rá ötlet,javaslat

(#112602) darvinya válasza zeon.hu (#112600) üzenetére


darvinya
titán

Nincs semmi HW különlegesége.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112603) #72797440


#72797440
törölt tag

Vennék egy Redmi Note 4-et, mert kedvem támadt kipróbálni rajta az Andriod rejtelmeit. Rootoláshoz mi különbség van SuperSU és (Xposed ha kell, egyébként mi ez?) és Magisk között? Valamint Titanium Backup és Flashfire között? Mivel lehetne majd azt megoldani, hogy ha töltőn van a telefon és saját wifi kapcsolat van akkor készítsen biztonsági mentést? Tud e különbségi mentést valamelyik app vagy csak teljes mentést? LeneageOS vagy Resurrection Remix-et próbálnám ki elsőre.

(#112604) Fr@nkieWilde válasza Fr@nkieWilde (#112577) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Kipróbáltam ismét a Novat, beállitottam kezdőnek. Semmi... Zuk Z2-n a U-Touch gombbal simán "visszasmimizem" az eredeti lanuchert.

Felételezem a többi launcherrel is ez lesz. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#112605) Somatom válasza darvinya (#112602) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, egy egyszerű app, és nincs HW függősége. Linkelnéd azt az apk -t? Pontosan melyik Sony telóban van ez?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112606) xylevi válasza meko1 (#112601) üzenetére


xylevi
tag

Akkor nem csak nekem okoz ez problemat...

(#112607) darvinya válasza Somatom (#112605) üzenetére


darvinya
titán

Sony-ét nem ismerem melyik app az, mert már régóta nincs Sony-m.
Viszont nálam Telefon app és Híváskezelő app-ba van összekapcsolva felvétel.
Ezt kiegészítve tudná előre felvett szöveg bemondását és utána a felvételt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112608) zeon.hu válasza darvinya (#112607) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De ha nem ismered, honnan veszed, hogy nincs hardveres feltétele?
Ha csak egy sima szoftver lenne, már rég lemásolhatta volna akárki, bármennyire is védi le a Sony.

#?*@&!

(#112609) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#112610) darvinya válasza zeon.hu (#112608) üzenetére


darvinya
titán

Ezt megint honnét szűrted le, mert nincs Sony-m?
Igaz mostani készülékemnél leírtam mit kellene módosítani, hogy működjön, ami nem Sony.

Sőt mondok valamit, szoktam telefonálás közben zenét hallgatni, főleg mikor eladásra ösztönző hívás van.
Ne csak én élvezzem felesleges szövegelést.

Nem vagyok programozó, és nem szeretem hangpostát, emiatt nem érdekelt téma.
Ha ismersz programozót és van root-od, akkor megcsináltathatod vele.
De viszon működéshez gyártói biztonság kezelés miatti megfelelést figyelembe kell venni-e, tehát valójában teljes fw-t kell fordítani.

Ebben szerencsésebb dzsunka fonom, ami nagyon alapvetővel rendelkezik, emiatt csak app módosítással megoldható.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112611) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Email programból mi most a legjobb ajánlott? Olvastam az összefoglalót. :K De kíváncsi vagyok.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#112612) Deck válasza MADcat (#112611) üzenetére


Deck
titán

AquaMail

[ Szerkesztve ]

PS5

(#112613) beg válasza MADcat (#112611) üzenetére


beg
veterán

K9 nekem kényelmes volt amíg nem csak g fiókot használtam. Nem szép de praktikus. Exchange-re meg nine pl.
G fiókra meg az első döcögős randi időszak után megszerettem az inboxot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#112614) Somatom válasza darvinya (#112610) üzenetére


Somatom
veterán

Már megint a szokásos "lehet", meg "ha". Látszik, hogy nem voltál soha tisztességes kocsmatöltelék. Engem nem érdekel, hogy másra hogyan kontrázol, de ha az én álláspontomnak mondasz ellent, akkor viríts! Ha nem tudsz virítani, akkor inkább maradj csendben!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112615) darvinya válasza Somatom (#112614) üzenetére


darvinya
titán

Nézd át Sony Z5 system-ben milyen app van.
Jó, hogy nem azt mondod csináljam meg készülékedre azt amit Te szeretnél.
Ez kicsit olyan, mint téged kérnélek meg, hogy hozd el árut, csak szállítót eszközt nem kapsz hozzá, azt old meg Te.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112616) Somatom válasza darvinya (#112615) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Nekem nincs Sony Z5 -öm, honnan a nyavajából tudnám, hogy milyen system app van benne? Te állítod, hogy az tudja. Akkor Te mondd meg, hogy mivel, és hogyan! Ha tudod, hogy nincs HW függősége, akkor azt is kell tudnod, hogy mi az, és hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112617) Mr Dini válasza Somatom (#112605) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Valóban nincs hardveres függősége a lejátszásnak. A probléma azzal van, hogy bár az Android nyílt forrású, a RIL nem az benne. Plusz sok gyártó egyedi megoldást használ. Szóval maximum, ha támogatná az API a funkciót, akkor lehetne kihasználni.

Már többször volt téma a Droid fejlesztői csoportban a funkció implementálása, de mindannyiszor el is lett vetve. Ennek az oka pedig elsősorban a biztonság. Nem véletlenül nem engedi sem az iOS, sem pedig az Android csak úgy 3rd party alkalmazásoknak át a lehetőséget. Hiszen így szinte bárki át tudná verni a vonal másik oldalán hallgatózó felet, kéretlen alkalmazások tudnának belekontárkodni a fontos beszélgetésekbe stb.

Hivatalos megoldás nincs rá. Nekem egyedül az vált be, hogy felfedeztem véletlenül azt, hogy a DTMF hangokat átadja a Droid. Így lecseréltem a kevésszer használt # hangját egyedire. Ehhez viszont root kell, s nem vagyok benne biztos, hogy minden gyártó eszközén működhet.

A másik kettő, még nyakatekertebb megoldásom pedig nem fér el egy nyílt fórum keretei közt...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#112618) Bozek válasza Mr Dini (#112617) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a RIL nem az benne. Plusz sok gyártó egyedi megoldást használ."

És ha jól emlékszek, akkor a Sony-nak saját megoldása van a RIL-re. Valamikor olvastam róla, hogy valamit a Sony RIL miatt nem tudtak megcsinálni. Tudom, hogy kusza mondat lett, de nem emlékszek rá, hogy mikor és miről volt pontosan szó.

(#112619) Somatom válasza Mr Dini (#112617) üzenetére


Somatom
veterán

Kb. így tudtam én is. A DTMF -ről is tudok, ezer éve téma a VOIP topikban (otthon üzemelő Asterisk szervernek DTMF -ben beadni a hívandó számot). Csak ez erősen ellentmond Darvinya állításának.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112620) darvinya válasza Somatom (#112619) üzenetére


darvinya
titán

Miben?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112621) Somatom válasza darvinya (#112620) üzenetére


Somatom
veterán

Abban, hogy más készülékre házilag portolható. De, még egyszer leírom: viríts, vagy maradj csendben!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112622) darvinya válasza Somatom (#112621) üzenetére


darvinya
titán

Hol írtam más készüléknek app-jának portolását?
Te/Ti írtátok állandóan melyik készüléken mit kell át venni, s Én egyéni dolgot írtam, hogy mit kell módosítani nálam.
Erre írtam, hogy miért várod el tőlem Te készüléked átírását, mikor nekem nem az van.

Ti kezdtétek HW marhaságot is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112623) Bozek válasza darvinya (#112622) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arra még mindig nem adtál választ, hogy hogyan kell módosítani. Mert az, hogy leírsz valamit, hogy mit kellene, még nem biztos, hogy meg is oldható. Sőt, szinte biztos, hogy nem lehet megcsinálni.

Te módosítottad a saját készüléked és működik?

[ Szerkesztve ]

(#112624) darvinya válasza Bozek (#112623) üzenetére


darvinya
titán

Írtam, hogy nem érdekel hangposta(kifejezetten gyűlölöm), emiatt nem csináltam ezügyben semmit.
De más miatt bele néztem ezekbe mi van, miért írta ki körzetszám felismerés után honnét jött telefonszám, konkrétan kiírta Veszprém.
Ekkor fedeztem fel miként van felvétel, ezt könnyen bármelyik irányba módosítható alap védelem miatt.

De ez csak nálam van így!

Azt, hogy másik készüléken miként van megoldva, függ védelmi kiépítésén is.
S ez Dini fórumtárs is írta, s lehet érhetőbben.
Ekkor egyénileg kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112625) Somatom válasza darvinya (#112624) üzenetére


Somatom
veterán

Bárhogy is csavarod, Android alatt nincs lehetőség a módosításra, a RIL -be kell belenyúlni. Úgy cáfoltál, hogy még a sajátodon sem csináltad meg, a kérdezőnek meg pláne nem segítettél. Csak a szokásos nesze semmi, fogd meg jól! Még röhögni is tudnék rajta, ha nem rám kontráztál volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112626) darvinya válasza Somatom (#112625) üzenetére


darvinya
titán

Úgy mondod, hogy RIL valami csoda app, mikor egy védelemmel ellátott kód.
Szerinted ha nem érdekel, akkor is csináljam meg.?
Minden megcsinálható, csak törekedni kell hozzá.

Nálam alap szintű a védelem, emiatt könnyen módosítható.

Ti univerzális app-ot szeretnétek, miközben nem lehetséges biztonság miatt.

Megcsinálhatja Tasker -rel is elvileg.
Kicsöng 3x-felvesz hívást-lejátsza hanganyagot-elindítja felvételt
Ezt miért nem javasoltad?
Te vagy ebben guru.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112627) vacs válasza #72797440 (#112603) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

Én a helyedben NEM Xiaomi telefonnal kezdeném androidos pályafutásom!

A rajta lévő miui egy nagyon érdekes rendszer.
Milliónyi lehetőség van, de épp ezek miatt túl van bonyolítva!
A messenger/viber/skype stb üzenetek csak akkor jönnek meg, ha előtte hozzáadod az alkalmazást a kivételekhez (de így se mindig jó)!
Nemrég volt téma valamelyik topikban, hogy a TuneIn internetrádió nem működik rendesen, mert a rendszer annyira "okos", hogy folyton letiltja, kilövi a memóriából stb, míg ugyan ez az app egy Samsung/Sony/LG/HTC telefonon tökéletesen működik.

Volt Xiaomi telóm pár hétig, de menekültem tőle, pedig hardcore android user vagyok!
Ez az én személyes véleményen!

(^)(>.<)(^)

(#112628) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót, de érdekelne az alábbi dolog:
Feleségemnek kellene egy szögegyszerű kameraprogram.
Amit tudnia kell:
1, elő- és hátlapi kamera vakut működtetni
2, gyorsgomb amivel exponál, pl hangerő (mi más is :D)
3, valami időzíthetőség is előlapi kamerához, pl elhúzza az ujját, és onnan 5 másodperc, vagy vmi ilyesmi

Ugyanis van egy Zenfone Selfie-je, de abban baromira túl van bonyolítva a kamera app, időzíteni pl csak kéziben lehet, de akkor a szépséget nem lehet kikapcsolni, stb, magyarul idióta progi. Ezt szeretném neki leváltani.

Köszönöm, aki tud érdemben segíteni!

(#112629) atike válasza zolikaDB (#112628) üzenetére


atike
nagyúr

Milyen telefonja van? A gyári program miért nem jó...?

Oké elolvastam... :DDD

Camera Zoom FX?

[ Szerkesztve ]

(#112630) Bozek válasza darvinya (#112626) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Minden megcsinálható, csak törekedni kell hozzá."

Ennél nagyobb blődséget se mostanában olvastam. Végülis sikerült megcsinálni az újabb Sony-kon a root-ot is bootloader nyitás nélkül... Ja, nem. Pedig ott kemény pénzbeli felajánlások is mentek annak, aki megoldja. Kb. félmillió forintnak megfelelő összeg gyűlt össze. A DRM lementésére és visszaállítására 3017 dollár gyűlt össze, végül azt azért sikerült megoldani, de a root-hoz ott is nyitni kell a BL-t.

[ Szerkesztve ]

(#112631) kovisoft válasza zolikaDB (#112628) üzenetére


kovisoft
őstag

Az Open Camera pl. tud ilyeneket: időzítés, exponálás hangerő gombra vagy képernyő (szimpla vagy dupla) érintésre vagy hang alapú parancsra. Az előlapi vakuban nem vagyok biztos, mert nekem nincs, de a leírása szerint azt is tudja (nekem ilyenkor egy fehér képernyőt rak ki).

(#112632) Mr Dini válasza darvinya (#112626) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Megcsinálhatja Tasker -rel is elvileg.
Kicsöng 3x-felvesz hívást-lejátsza hanganyagot-elindítja felvételt

Ha ez ilyen egyszerű lenne, bármelyik 3rd party alkalmazás képes lenne erre. A gond az, hogy a média/notify sávon lejátszott hangokat a Droid erre fejlesztett rétege nem továbbítja a vonal túlsó oldalára. Arra pedig nem látok sok esélyt, hogy ezt átírd firmware szinten, mivel amint írtam zárt a forráskódja. C fejlesztő is vagyok, de még nekem is nagy falat lenne egy custom RIL-t megírni, mivel ilyen téren komoly kutatásokat kell végezni. Hacsak nem vagy gyártó, aki pénzeli a projektet, afféle sufniprojektként biztosan nem fogja senki újraalkotni. Root mellett sem tudsz vele mit kezdeni... S ez érthető is a fentebb általam vázolt okok miatt.

A Sony ezek szerint úgy gondolta, hogy megéri ezzel foglalkozni. De mivel annak is zárt a kódja, feltételezem azzal sem tudsz egyedi hangokat bemondatni.

De ez már erősen off itt. Ha gondolod, fáradjunk át a Droid szakmai topikba a témával. :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#112633) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!
Menetrendek.hu app frissült, nekem a régi verzió jobban bejött. Akinek esetleg megvan a régi kérem ossza meg velem! Előre is köszönöm!

Ui.: apkmirroron nincs :(

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#112634) Bozek válasza Mr Dini (#112632) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A Sony ezek szerint úgy gondolta, hogy megéri ezzel foglalkozni. De mivel annak is zárt a kódja, feltételezem azzal sem tudsz egyedi hangokat bemondatni."

Az üdvözlő szöveget felveszed és azt játssza be az üzenetrögzítő, tehát a saját hangodon fog megszólalni, a saját szövegeddel.

(#112635) Mr Dini válasza Bozek (#112634) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, nem ismerem a gyártót. AOSP (cm) fan vagyok inkább.

Erre mi szükség van amúgy, amikor ott van a Telekom hangposta, meg a hangazonosító erre a célra?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#112636) Bozek válasza Mr Dini (#112635) üzenetére


Bozek
nagyúr

Telekom hangposta? Mondjuk egy Vodásnak az nincs ott, de értem, hogy mire gondolsz. :)

Amúgy meg nem kell külön fizetned a hangposta felhívásáért, hanem csak simán a telefonon meghallgatod az üzenetet. Na meg egyszerűbb is így. Sok embernek be van kapcsolva a hangposta, de hiába beszélsz rá, úgyse hallgatja meg soha. Viszont ha csak telefonon kell meghallgatni egy hangfelvételt, azért arra nagyobb az esély, hogy megteszi.

Na meg ugye teljesen független a szolgáltatótól, ha átmész másikhoz, akkor nem kell újra és újra beállítani.

Én amúgy nem szoktam hangpostára beszélni, de mivel tudtam, hogy ismerős ezt használja, ezért hagytam neki üzenetet múltkor.

(#112637) zolikaDB


zolikaDB
veterán

atike, kovisoft: köszönöm, este próba :R

(#112638) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Mitől lehet az, hogy haverom telóján (P8 Lite) a 360°-os videókat csak az ujja elhúzásával tudja nézni/forgatni? Eddig ment a telefon mozgatásával is. Ez mind Facebook és Youtube alatt is előjön.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#112639) #72797440 válasza vacs (#112627) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszönöm a választ. Most mit használsz? Elégedett vagy vele illetve mivel nem ha van olyan?

(#112640) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Melyik galériával tudok mappát elrejteni?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#112641) beg válasza Fr@nkieWilde (#112640) üzenetére


beg
veterán

Private photo vault.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#112642) zolikaDB válasza Fr@nkieWilde (#112640) üzenetére


zolikaDB
veterán

Asszem Quickpic-el is.

(#112643) otto14 válasza zolikaDB (#112642) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, QuickPic -el is lehet mappát rejteni.

asd

(#112644) holozis_HUN válasza otto14 (#112643) üzenetére


holozis_HUN
veterán

És lehet vele olyat, hogy a rejtett mappát ujjlenyomattal lehet csak megnyitni?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#112645) Somatom válasza holozis_HUN (#112644) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, de a Quickpic csak saját maga elől rejti el a mappát. Elérési út alapján egy fájlkezelővel símán betallózható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#112646) otto14 válasza holozis_HUN (#112644) üzenetére


otto14
senior tag

Csak pint vagy mintát lehet beállítani..

asd

(#112647) Fall-N válasza holozis_HUN (#112644) üzenetére


Fall-N
veterán

A Solid Explorer tudja és van benne beépített képkezelő. Ujjlenyomat védelmet is tud és titkosítani is.

(#112648) Fall-N válasza darvinya (#112624) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem az a baj. Külön hangsávon van a hívás és a média is, amit nem tudsz egyesíteni sehogy alap droidon. Hívás alatt a hívás hangsáv prioritása nagyobb és némítja a média hangot. Hiába csinálta meg a Sony, egyszerű programozó erre nem képes csak a gyártó, de lehet nekik sem annyira evidens a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#112649) holozis_HUN válasza Fall-N (#112647) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ezt hol lehet beállítani?

Pont solid explorert nyomom, meg is van vásárolva :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#112650) darvinya válasza Fall-N (#112648) üzenetére


darvinya
titán

Akkor hallgasd meg ezt miként megy telefonálás alatt zene.[link]
De erről már írtam, csak… :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.