Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111351) air válasza MADcat (#111335) üzenetére


air
nagyúr

Én még mindig Swype-ot használok. Amazon promó volt.
Az utolsó frissítés óta tényleg furcsán működik, de a gesztus alapú funkcióit még egyik másik alkalmazásban sem láttam, és ezek nélkül nem tudnék már rendesen írni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111352) Bozek válasza Krisz1000 (#111326) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Nem fuvarosoknak szóló appról van szó, elég sok autós használ navigációt.
2. Swiftkey topik. Jah, hogy 3 éve nem szólt hozzá senki? Attól még van sajátja. :D
3. Swiftkey-t használok, de ilyen stílus után még akkor se biztos, hogy segítenék, ha tudnám a választ...

(#111341) Krisz1000: "appért fizetni... ejnye." - ezt nem hangoztatnám. Ha szükségem van egy alkalmazásra, akkor megveszem, mert ezzel a fejlesztőt is támogatom. PC-n is több alkalmazást vettem az utóbbi időben, pedig mondjuk a Videoredo TV Suite nem volt olcsó. De sokszor használom.

(#111343) Krisz1000: Nuance Headquarters: Burlington, Massachusetts, United States. Az, hogy jelen vannak Magyarországon, még semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#111353) Phülöp válasza Bozek (#111352) üzenetére


Phülöp
addikt

Nuance Headquarters: Burlington, Massachusetts, United States. Az, hogy jelen vannak Magyarországon, még semmit sem jelent.

Így van.
A Nuance Recognita féle Dragon Search és Dragon Dictation fejlesztése is Amerikában történt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#111354) S e t h válasza beg (#111337) üzenetére


S e t h
nagyúr

Pontatlanabb mint fénykorában?
Benned egy diplomata veszett meg, én nem tudtam volna ilyen visszafogottan fogalmazni. :)
Ha nem tudnék korábbi verziót használni, akkor már a gboardosok táborát gyarapítanám.
A nuance mintha saját magát lőtte volna tökön a legutóbbi frissítésekkel, láthatóan nem ez a fő profilja a cégnek, mert látványosan tojnak a visszajelzésekre.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#111355) air válasza Bozek (#111352) üzenetére


air
nagyúr

Húúú!
Ez mekkora öngól. Swiftkey-nek is van saját topikja. :DD
Én hülye meg ide írtam választ.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111356) kaciokos válasza beg (#111337) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezek szerint a Swype is romlott? Én amúgy SwiftKey-t használok, még azzal együtt is, hogy a ragozott szavaknál eléggé elvérzik. Pár éve megvettem a Swype-ot is, és használtam pár hétig, de azt vettem észre, hogy a félregépelést nagyon nem tolerálta, ha akár csak egy betűt melléütöttem, fogalma sem volt, miről beszélek, SwiftKey-nél meg ha kicsit túlozni akarok, akkor elég ha egy betűt eltalálok, a többit megy melléütöm, akkor is tudja, miről van szó. Ebben van valami változás Swype-nál?

(#111357) beg válasza kaciokos (#111356) üzenetére


beg
veterán

Nem igazán. Én is mindig váltogatok swift-gboard-swype közt, aztán mindig marad valamiért a swype. A háromból lehetne egy jót összerakni :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#111358) punky10


punky10
addikt

Nem mehetnének ezek a HSZ-ek a Swiftkey saját topicjába? Navi vásárlása előtt állok, és a sok billentyűs hozzászólás között elvesztem a számomra fontos információkat... ;]
Ja, mégsem...Az olvasási mód mellé bekapcsoltam az értelmezési módot, és így simán ki tudom szűrni a számomra fontos infókat...
Ajánlom ezt a módszer mindenkinek, aki nem tud eligazodni e topic hozzászólás-rengetegében... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#111359) zeon.hu válasza punky10 (#111358) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#111360) #73959936 válasza punky10 (#111358) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K +1

[ Szerkesztve ]

(#111361) Somatom válasza punky10 (#111358) üzenetére


Somatom
veterán

Ez szörnyű. Navit is használok, meg billentyűzetet is. Most mi lesz? A végén még az összes hsz. -re oda kell figyelnem. :) Mázli, hogy Anysoftot használok, aminél az összes karakter látszik. Amelyikre rábökök, az megjelenik a képernyőn, és ennyi. Az eddigi 25 ezer hsz. -nál bevált. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111362) lehella


lehella
senior tag

Halihó, exDialer használókat kérdezném, hogy a hívás naplók között valahogy meg lehet oldani, hogy jelezze a SIM kártya számát a hívásnál? Beállításoknál nem találtam ilyesmit.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#111363) Somatom


Somatom
veterán

Szerintetek hol a bibi? Dolphin, asztali nézet. Beírok vmit a Google keresőbe, erre dob egy katasztrófálisan megjelenő ablakot, hogy fogadjam el az irányelveket, ha folytatni akarom a kereső használatát. Egyetlen opció egy "tovább", gomb, amit hiába bökdösök, tök érzéketlen. Csak mobil nézetben tudom használni a keresést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111364) darvinya válasza Somatom (#111363) üzenetére


darvinya
titán

Valószínűséggel asztali nézetben érzékeli, hogy van fiókod és automatikusan beléptetne, csak ép nem léptél be.
Egy bug böngészőben.

(#111365) Somatom

Az lehet, de használod Play-t telodon, s újabb böngészők már rendszert jelezte WebView.app-ot használja.
Ami szépen háttérben összeköt mindent.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111365) Somatom válasza darvinya (#111364) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig sem voltam soha belépve webes felületen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111366) Somatom válasza Somatom (#111363) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan a hiba oka. Az elfogadás idejére ki kell kapcsolni a Dolphin Jetpackot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111367) beg válasza darvinya (#111364) üzenetére


beg
veterán

"Az lehet, de használod Play-t telodon, s újabb böngészők már rendszert jelezte WebView.app-ot használja.
Ami szépen háttérben összeköt mindent."

Nem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#111368) fecus válasza lovi27 (#111140) üzenetére


fecus
őstag

"Melyiken lehet azt beállítani, hogy csak a magyar ékezetes betűket adja be hosszú lenyomáskor. Minek nekem a sok görög betű?"

"A SwiftKey-nek van ilyen opciója."

Meg tudod mondani hol van? Nem találom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#111369) Deck válasza fecus (#111368) üzenetére


Deck
titán

Szövegbevitel - kulcsok - ékezetes karakterek (pipa ki)

PS5

(#111370) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Olyan képernyő lezáró (lock screen) alkalmazást keresek Nougat-ra, amiben bármilyen külső app óra/időjárás widget-je beállítható!
Jelenleg a Hi Locker Pro-t használom, tök jól működik, csak épp a külsős widget kezelés hiányzik.

Valahol olvastam, hogy a C Locker Pro tudja. Kipróbáltam, de én nem boldogultam vele ...

Ismertek más appot?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#111371) zeon.hu válasza vacs (#111370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig a C-locker pro (tehát a fizetős verzió) tudja, ami widget van a telefonodon, mind kitehető vele.
Ha nem boldogulsz, segítek (csak most épp munkában vagyok).

#?*@&!

(#111372) Somatom válasza vacs (#111370) üzenetére


Somatom
veterán

Zooper -ben faragtam egyedi widgetet, és azt raktam ki C-Locker pro -ban, úgyhogy biztos, hogy tudja az egyedi widget megjelenítést. Igaz, hogy ez 4.4 -en volt, de nem tudok olyan korlátozásról, amitől ez Nugáton ne működne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111373) atillaahun válasza lehella (#111362) üzenetére


atillaahun
veterán

Úgy tudom nincs benne dual SIM kezelés, meg pl. a visszautasított hívásokat abszolút nem is mutatja, asszem a fejlesztése is abbamaradt már, fejlesztő kérdésre nem válaszol.
Én Pixel Phone-ra cseréltem, ez is tud mindent, csak többet és jobban. :)

[ Szerkesztve ]

(#111374) Somatom válasza atillaahun (#111373) üzenetére


Somatom
veterán

Én most a Rocket -tel szerencsétlenkedek. Elvileg ez is tud mindent, csak még fel kell fedeznem, hogy mi, hol van benne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111375) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ez a qr kód olvasó most ingyenes: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qrcodereaderpro
Bocs a linkért, mobilról írtam...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#111376) air válasza AcCEsS (#111375) üzenetére


air
nagyúr

Köszönjük.
És?
A topik nem erről szól. Naponta n+1 alkalmazást lehetne ezen az alapon így ide bedobálni.
Mit tud? Miben jobb, mint bármely másik, mondjuk eleve ingyenes QR kód olvasó? Stb, stb.
Egyébként mobilról is lehet linket rendesen beilleszteni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111377) sebijani1982 válasza air (#111376) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!

A kérdéses programmal kapcsolatban:
n+1 Qr code olvasó
Az inverz szkennelés számomra hasznos funkció, amit az eddig használt ingyenes appokban nem volt.

A stílussal kapcsolatban:
Android alkalmazások - kibeszélő topik!
Ebbe belefér a korábban támadott navigáció, billentyűzet megbeszélése, illetve a fizetős alkalmazások ingyenessé válásának említése!

Miért kell támadólag fellépni, ha nem a MAG egyik tagja említ meg valamit a topikban?

Próbáljatok már meg kicsit toleránsabban egymáshoz szólni, kb. annyira, mint amennyire elvárod!

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#111378) air válasza sebijani1982 (#111377) üzenetére


air
nagyúr

Tévedésben vagy.
A topik nem arról szól, hogy agyatlanul dobáljuk be alkalmazások linkjét. Így naponta több 10-100 linket lehetne berakni, aminek semmi értelme nem lenne.
Ahogy te is írtad kibeszélő. Tessék írni róla valamit!
Nem arról van szó, hogy MAG vagy nem mag. Teljesen értelmetlen ilyen dolgot is felhozni. Úgy látom te sem érted a lényeget, de azért próbálsz kioktatni. Ej.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111379) sebijani1982 válasza air (#111378) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Megpróbáltam leírni, linkkel, olyan tulajdonsággal és mégsem jó?

Vicces figura lehetsz!

További szép napot!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#111380) air válasza sebijani1982 (#111379) üzenetére


air
nagyúr

Nem arról van szó, amit te írtál a programról, hanem amit ő nem írt.
Neked a hozzászólásod többi részével kapcsolatban válaszoltam.
A minősítgetést pedig hanyagold, lehetőleg!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111381) kory24


kory24
őstag

Véleményem szerint ezt a topikot 99,9% androidos eszközzel vagy PC-vel olvassák. Azokkal pedig oly mindegy link vagy nem link, meddig tart egy copy-paste? :)

Ha pedig egy fizetős app, akciós vagy ingyenes az igenis hasznos itt akár linkelve van akár nem.

Leírás meg megnézhető az áruházban is, de egy qr olvasónál sztem egyértelmű mit tud mire való...

(#111382) kaciokos válasza air (#111380) üzenetére


kaciokos
őstag

Elvonatkoztatva a szájkaratétól, ezt én is ajánlani tudom.

Nemrég vagy 30 QR-kód olvasó appot végigzongoráztam, és ez az egyetlen, ami:
- ingyenes
- reklámmentes
- nem kér elborult jogosultságokat
- viszonylag kis app mérettel rendelkezik
- nincs valami balfék hibája (pl. history hiánya, túl kicsi beolvasó négyzet, ...)

(#111383) air válasza kory24 (#111381) üzenetére


air
nagyúr

Ja, bocs.
Akkor egész eddig én értettem félre a kibeszélő topik lényegét.
Tehát szabad a vásár, jöhetnek a linkek ezrével.
Ha valaki pedig rákérdez, hogy mi micsoda, akkor olvassa el a leírást a Play-en. :C

(#111382) kaciokos
Ugyan már, kedves kolléga! Minek ezt így túlragozni. Nesztek link, azt jóvan! :P

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111384) Salex1


Salex1
senior tag

Tudnátok ajánlani megoldást, hogy a lezárt képernyőn tudjam archiválni a beérkező leveleket, olvasottá tenni az SMS-t? Próbáltam a next lockscreent, floatify-t, echo notifications-t, illetve a C-lockert is, de nem jók. Nem is igazán úgy működnek, ahogy szeretném, illetve néha bejön helyette a gyári, és az idegesítő (valamiért nem lehet kikapcsolni a telómon, P8 lite)
Másik pedig, hogy widgetet rakhassak a lockscreen-re, bár elvileg a fenti téma ezt is megoldhatja.

(#111385) Salex1 válasza Salex1 (#111384) üzenetére


Salex1
senior tag

Nem szeretem az Iphone-t (cégesként használok egyet IOS10), de annak az értesítési rendszere lezárt képernyőn tetszik...lehet válaszolni, törölni, messengert like-olni.

(#111386) kovisoft válasza air (#111383) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha valaki pedig rákérdez, hogy mi micsoda, akkor olvassa el a leírást a Play-en.

Te nem rákérdeztél, hanem rögtön kioktattad a másikat. Ezzel van inkább a baj, de láthatólag nem érted. :U

(#111387) air válasza Salex1 (#111384) üzenetére


air
nagyúr

Nézd meg a Start nevű lockscreen alkalmazást.
Elég univerzális, hátha találsz benne számodra megfelelő dolgot.
Bár SMS-t olvasottá tenni, levelet archiválni lockscreenről nem feltétlenül a lockscreen alkalmazás feladata, szerintem, hanem az email és az üzenetkezelő alkalmazás szolgáltatása kellene legyen.

(#111386) kovisoft
Nyilvánvalóan én nem értem, hogy miről szól a topik. Köszi. Ez kb. olyan mint amikor az óvodában a óvó néni már csak azt veszi észre, hogy a gyerek visszaüt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111388) zeon.hu válasza Salex1 (#111384) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon beállítások - biztonság, ott nem lehet kikapcsolni a gyári képernyőzárat?
Szerintem archiválni/törölni nem tudsz lockscreen-en, legfeljebb az értesítést megszüntetni.
Legördülő értesítési sávon viszont már tudsz és pl a C-locker beállításaiban lehet engedélyezni, hogy lezárt képernyőnél is le tudd húzni.

#?*@&!

(#111389) Somatom válasza kory24 (#111381) üzenetére


Somatom
veterán

Pont annyiba, mint egy linkelés. De, ha már nem linkeli, legalább egy entert üssön előtte és utána, hogy lehetőleg egy sorba kerüljön a "link", ne kelljen két sorban illeszteni érintőképernyőn a kijelölés határt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111390) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gboard (Google Keyboard) bétaverziójára jött tegnap egy frissítés.
Egy kutya tappancs ( 🐾 ) került a szóköz billentyűre. Nem tudja valaki mi célt szolgált? :DDD

Azóta lett még egy update, eltűnt a tappancs... :( :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#111391) kovisoft válasza Viktor0610 (#111390) üzenetére


kovisoft
őstag

A tappancs azt jelenti, hogy ez egy belső tesztelésre szánt verzió. Valaki valószínűleg véletlenül egy ilyen verziót engedett ki hivatalos frissítésként. Aztán amikor rájöttek erre, akkor csináltak egy hivatalos frissítést is.

(#111392) Somatom


Somatom
veterán

Bocs a dupláért, most jutott eszembe egy QR -es kérdés! Kipróbáltam pár készítőt, de egyikkel sem sikerült olyan QR kódot generálni, ami leolvasáskor egyből alkalmazásban nyit. Írok egy példát. Egy rendezvény plakátjára szeretném felrakni a helyszínt úgy, hogy az leolvasáskor egyből a Térképben nyíljon meg. De, hiába genetálom le a
https://maps.google/hosszúság,szélesség
linket, az csak szövegként mentődik QR -be, nem intent -ként. Tud vki olyan QR készítőt, amelyik képes szöveget utasításként legenerálni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111393) Viktor0610 válasza kovisoft (#111391) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt hittem csak viccelsz, de tényleg. ;)
Köszi a választ! :R

Samsung Galaxy A54

(#111394) kovisoft válasza Somatom (#111392) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem lenne ez egy biztonsági rés? Mi van, ha térkép helyett pl. egy adathalász oldalra mutató linket rak fel valaki egy ilyen QR kódra?

(#111395) beg válasza Somatom (#111392) üzenetére


beg
veterán

Úgy tudom hogy ezt biztonsági okokból nem engedélyezi az újabb droid. (Bármilyen kód, parancs futtatható lenne így.)
De a tévedés jogát fenntartom :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#111396) mobilizmo válasza Somatom (#111392) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem lehet, hogy a QR olvasóhoz kell valami kiegészítő? Én QR Droidot használom, de ahhoz kell egy Wifi plugin, hogy az otthon nyomtatott kódról rögtön a ráugorjon az SSID-ra. Van GPS pluginja is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#111397) Salex1 válasza zeon.hu (#111388) üzenetére


Salex1
senior tag

Sajnos nem aktív ez a funkció, és nem tudom miért..próbáltam nyomozgatni de semmit nem találtam. Lehet nyomok egy resetet, hátha megoldja.

(#111398) zeon.hu válasza Salex1 (#111397) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pin kód vagy egyéb van beállítva?
Állítsd át "nincs"-re, utána talán aktív lesz a kikapcsolás.

#?*@&!

(#111399) Somatom válasza mobilizmo (#111396) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem. A Quickmarkot használom (nincs különösebb oka, csak régi bútor), és olvastam már be vele olyan kódot, ami egyből alkalmazásba dobott (vagy, az alkalmazásválasztót dobta a teló). Csak szövegből (linkből) generálni nem tudok ilyet. Sztem ehhez egy explicit intentet kéne legenerálni (pl. INTENT_VIEW), aminek az uri sora a link. A kérdés a hogyan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111400) Salex1 válasza zeon.hu (#111398) üzenetére


Salex1
senior tag

nincs beállítva. Próbáltam, bekapcsolni/kikapcsolni hátha, de semmi.

tudtok esetleg levelező appot, ami jó, és enged archiválni lockscreen-en?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.