Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103301) Pubszon válasza #79335424 (#103287) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem szeretnék csak ezért egy plusz böngészőt, mert csak egy oldalt szeretnék nézni.
Az kellene amit (#103288) Bozek is mond, kár hogy a chromeban nincs ilyen, hogy bizonyos weboldalnál ne zárjon le a kijelző.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#103302) bigrock válasza fdisk (#103300) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem 14,1 MB-ot kajel. (igaz, nem a PRO verzió van)
ECID-et próbáltad a hívó nevévek BT headset-en keresztüli kimondásához? Nekem bugos, ha kinyomom a hívás, akkor hallok a headset-ben valami hangfoszlányt, egyébként semmi. Már írtam a fejlesztőnek, tojik rá...

[ Szerkesztve ]

(#103303) fdisk válasza bigrock (#103302) üzenetére


fdisk
őstag

Akkor nem tudom, hogy nálam miért eszik ennyit.
Próbáltam, megvan a program, de semmi.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#103304) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
régebbi verziós alkalmazásokat honnan biztonságos letölteni?
(messengert lefrissítettem és eléggé gány az új felület)

Szépnapot!

(#103305) #61600768 válasza Tibe (#103298) üzenetére


#61600768
törölt tag

Igen egynek kellene lennie. Eszköz memória > Notifications mappa

Más: Nova Launcher b8-ban nektek műküdik ez??

Nálam nem akar és semmi beállítási lehetőséget nem látok erre vonatkozóan.

:F

[ Szerkesztve ]

(#103306) Nagytoll válasza #61600768 (#103305) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Bétateszterként érhető el az új funkció novában, de nekem nem vált be, hosszan nyomáskor ugyan feldobja ezeket a menüket, de ugyanakkor az ikont is megfogja, mintha át akarnám rendezni

(#103307) brd válasza hgabor19 (#103295) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy elküldte hibernálni (nincs ilyenkor ott az Opera a Greenify listájában, mint nem hibernált app)? Mert sajnos alapból a Greenify nem elég erőszakos, ugyanis bizonyos app tevékenységek esetén külön kell megmondani programonként egyenként, hogy téged az nem érdekel, akkor is csapja le. Ezt úgy tudod előhozni, hogy kézzel küldöd el aludni egyszer az adott appot a Greenify-ban és akkor feltesz egy kérdést (Always ignore running state), erre azt mondod, hogy igen, tényleg ezt akarom. (Ez 5.x Android esetén érvényes, 6.x esetén nem tudom, mit csinál pontosan a Doze használatával a Greenify.)

The only real valuable thing is intuition.

(#103308) #61600768 válasza Nagytoll (#103306) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nekem nem dob fel semmit ezekből a funkciókból.

(#103309) Yeffy


Yeffy
veterán

sziasztok!

egy kis segítségre lenne szükségem.

Moto X Force telefonom van egy éve, viszont nem nagyon találok megoldást most már két problémára. az egyik régóta "velem van", a másik csak most jött elő. vagyis pontosabban csak most találkoztam vele.

a frissebb gondom az lenne, h formáztam a microsd kártyámat, de nem portable device-ként, hanem mint background storage. na már most, a teló (pontosabban a beállítások) látja a kártyát, viszont ha fájlkezelőben nézem, csak a gyári beépített memóriát látom (a 24 v hány GB-ot), nem így összesítve, majd 100 GB-nak, ahogy kellene. miért van ez? egyedül egy ilyet találtam az ES File Explorer setup menüjében (amit szerintem kukázni fogok, mert a legutóbbi frissítés óta k.rvára idegesítenek a felugró ablakai :((( . ez az emulated lenne a kártya? ha igen, miért nem látom a storage összegzésnél se egyben, se külön?
mondtak nekem olyat, hogy ez 6.0-val ki lett véve (jelenleg az fut rajta). ha igen, akkor mégis hogy a tökömbe engedte/ajánlotta fel ezt a formázási módot? illetve van nem kevés appom elvileg a memóriakártyán! most akkor mi a tököm van?

a második, régebbi gondom pedig az, hogy még mikor először kezdtem droidot használni az azóta megboldogult, bár még törötten is üzemelő S3-asommal, akkor volt egy régebbi gmail címem, amit beállítottam fióknak. arra ment minden backup, illetve 2 app purchase. kb 2 év után tiszta lappal indítottam egy új gmail címet, ahogy kiköltöztem külföldre, és azt állítottam be primary account-nak. viszont nem tudom, hogy a bánatba kéne a régi dolgokat/backup-ot szinkronizálni az újjal, hogy megszüntessem a régit? mert mindig, ha valamiért szükséges egy "csupasz" telót bekonfigolnom, hiába az új címre van állítva mindenfajta backup/restore, csak részlegesen teszi ezt meg. pl appok alig 1/3-a, meg a kontaktok. a többi app, köztük amiket anno megvásároltam, vagy a komplett calendar, nem hajlandó átmászni az új címemre, csakis a régiről tudom visszamenteni őket. tudna valaki segíteni, hogyan tudnám ezt a problémát szintén orvosolni?

nagyon megköszönném, ahogy a figyelmet is :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103310) beg válasza Dexter-2000 (#103304) üzenetére


beg
veterán

apkmirror.com

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103311) #61600768 válasza Dexter-2000 (#103304) üzenetére


#61600768
törölt tag

A 91-es verzió az utolsó régi kinézettel. 92-es már el van cseszve.

(#103312) Nagytoll válasza #61600768 (#103311) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Az mitől lehet, hogy nekem magától lefrissült a messenger, már 93.valamire, de még mindig a régi kinézet van rajta? Nem mintha nem örülnék ennek csak érdekes dolog :D

(#103313) #79335424 válasza Pubszon (#103301) üzenetére


#79335424
törölt tag

Leírtam a megoldást.

(#103314) brd válasza Yeffy (#103309) üzenetére


brd
nagyúr

Egyesre: Azt kellene tenned, hogy megkeresed az összes appodat, amit oda átmozgattál, és visszamozgatod az Internal Storage-ra (addig küzdj, ameddig a berakott képeden látható menüpontban már nem lesz az SD-n semmi), utána lecsaphatod a kártyát (persze ha más nincsen rajta). Sajnos az Android SD-kezelése elég beteg megoldás. Az emulated storage az a belső memóriának (internal storage) az a része, amit SD-kártyaként látnak az alkalmazások (a /sdcard, /storage/emulated/0 és /storage/sdcard0 mind ezt jelenti), tehát ez nem a külső kártya. A külső kártyát /storage/external_SD/ néven kell(ene) látnod.

Kettesre: appokat//vásárlásokat nem tudsz átvarázsolni (root/TB-vel legalább a telefonra át tudod tenni az appokat/adataikat, ha nem akarod mindig felvenni a régi accountot is az új telefonon, de ez minimum szürke megoldás), a calendar, contacts, egy sima "export a régiben, import az újban" megoldással fog átkerülni, máshogy nem. A backupok alatt mit értesz (mit tartalmaz backup)?

The only real valuable thing is intuition.

(#103315) #61600768 válasza Nagytoll (#103312) üzenetére


#61600768
törölt tag

Jelentkezz ki aztán be ezután már az új felület fogad.

(#103316) Yeffy válasza brd (#103314) üzenetére


Yeffy
veterán

köszönöm a válaszodat!

ok, akkor legyalulom az sd kártyát, felrakom újra, amik ott szerepeltek, aztán lesz.rom, marad a portable storage mód, ahogy eddig is. fog itt ezzel b.szakodni a f.szom. főleg így, h leírtad, milyen gyökér megoldást alkalmaz a kugli.

appokat//vásárlásokat nem tudsz átvarázsolni - hát ennek k.rvára örülök :((( akkor ha meg akarom szüntetni a régi acc-ot, vehetem meg mégegyszer, esetleg írhatok az appkészítőknek/kuglinak?

a calendar, contacts, egy sima "export a régiben, import az újban" megoldással fog átkerülni - hogy tudom a calendart exportálni? ha megy a közös szinkron, ugyanúgy nem kerülnek át a régiből a bejegyzések az újba :F

A backupok alatt mit értesz (mit tartalmaz backup)? - fentebb említettek (calendar, contacts), plusz appok, rendszerbeállítások, jelszavak, stb. megjegyzem, utóbbi megint nem jött át egy sem, nekem kellett mindent belőni, hiába ajánlotta fel a restore-t az eszköz :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103317) bexinho23


bexinho23
őstag

Hülyeséget írtam... Már megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#103318) no1r


no1r
őstag

van valami mód arra, hogy kilőjem a frissítésre váró listából bizonyos appokat (messenger pl).
elég lenne csak eltüntetni a google play-ről.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103319) flash-


flash-
veterán

Opera beta miben más mint a sima opera browser?

melyik ajánlott?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#103320) brd válasza Yeffy (#103316) üzenetére


brd
nagyúr

akkor ha meg akarom szüntetni a régi acc-ot, vehetem meg mégegyszer, esetleg írhatok az appkészítőknek/kuglinak?

A Google-nek az utolsó infóim szerint hiába írsz, nem technikai oka van. Az app készítője esetleg segíthet, bár sok reményt ne fűzz hozzá.

Calendar: A WEB-es felületen van lehetőség az adott calendar beállításainál export-importra. Csak kicsit Google-ös a megoldás, mert az export egy zip-et csinál, az import viszont a zip-ben lévő file-(oka)t várja (másold ki belőle). :U

fentebb említettek (calendar, contacts), plusz appok, rendszerbeállítások, jelszavak, stb. megjegyzem, utóbbi megint nem jött át egy sem, nekem kellett mindent belőni, hiába ajánlotta fel a restore-t az eszköz

Nem ismerem a Google backup-ot, de valószínűleg az összes az adott accounthoz kötve állítódik vissza, azért nem "látod". A másik ötletem, hogy már a backup-kor sem mentődik, mert nem úgy van beállítva.

The only real valuable thing is intuition.

(#103321) darvinya válasza flash- (#103319) üzenetére


darvinya
titán

Béta fejlesztői verzió, és az alapján adják ki stabil verziót.
Én mind2t használom, mert van honlapok amik megjelenítése gyorsabb és jó Bétában.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103322) oszi666 válasza wallee86 (#103250) üzenetére


oszi666
őstag

Én Pocket Cast-ot használok, asszem fizetős. Leárazva volt 250 Ft... nagyon jól működik :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#103323) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
remélem tud valaki segíteni
szóval adott egy Xiaomi Redmi Pro telefon amire feldobtam a a.r.i.s.i.e sound systemet viszont nem annyira jött be így töröltem minden tartozékát így viszont a gyári lejátszó Egualizer része halt meg
nem tudom valahogy vissza lehet tenni ezeket a beállításokat vagy ujra kéne húzni a romot ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#103324) #61600768 válasza no1r (#103318) üzenetére


#61600768
törölt tag

Fent összefoglaló > hasznos holmik

(#103325) HREH


HREH
senior tag

Az Amazon-féle Appstore (Underground) ugye normális, megbízható? Csak mert az összefoglalóban csak a Play van megemlítve, mint ajánlott áruház.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#103326) Yeffy válasza brd (#103320) üzenetére


Yeffy
veterán

A Google-nek az utolsó infóim szerint hiába írsz, nem technikai oka van. Az app készítője esetleg segíthet, bár sok reményt ne fűzz hozzá.

írtam az app készítőknek, meglátjuk, mit válaszolnak. hátha.

Calendar: A WEB-es felületen van lehetőség az adott calendar beállításainál export-importra. Csak kicsit Google-ös a megoldás, mert az export egy zip-et csinál, az import viszont a zip-ben lévő file-(oka)t várja (másold ki belőle). :U

értem, köszi, ezt mindjárt meg is nézem a webes felületén.

Nem ismerem a Google backup-ot, de valószínűleg az összes az adott accounthoz kötve állítódik vissza, azért nem "látod". A másik ötletem, hogy már a backup-kor sem mentődik, mert nem úgy van beállítva.

utóbbit nem értem, a telón nem hiszem, h be tudom máshogy állítani a backupot. megkérdezi, hogy akarom-e menteni a dolgokat, én bepipázom, és sztem ennyi. nem? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103327) #61600768 válasza HREH (#103325) üzenetére


#61600768
törölt tag

Megbízható.

(#103328) HREH válasza #61600768 (#103327) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#103329) Bozek válasza Nagytoll (#103306) üzenetére


Bozek
nagyúr

A linkelt cikkben benne van, hogy kapcsold be az asztal zárolását, akkor normálisan működik, mivel nem tudsz áthelyezni ikonokat.

(#103330) #61600768 válasza Bozek (#103329) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nálam nem megy a novának ezen funkciója se béta7-tel se 8-al nem értem.

(#103331) #61600768 válasza Yeffy (#103326) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nálam a gyári beállítások visszaállításánál van olyan hogy kiválaszthatom melyik google fiókomba mentse le a dolgaimat plusz itt is hozzá adhatok újabb fiókot. VIsszaállítás után meg auto visszarakja elvileg appokkal együtt.

(#103332) #61600768 válasza Yeffy (#103326) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#103333) hgabor19 válasza brd (#103307) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Biztos elküldte hibernálni.
Benne volt a hibernált appok között.
De csináltam egy tesztet: Opera töröl, Puffin feltelepít és hibernál. Használtam is közben a Puffin böngészőt.
És szépen el is ment használat után hibernált állapotba.
Nyoma sincs a BetterBatteryStats-ban.
Ezért gyanakszom arra,hogy az Opera körül van valami probléma. Vagy a Greenify nem tud vele mit kezdeni hibernálás terén.
Opera pápá, hello Puffin. Szerencsére utóbbi is tud adat-takarékos böngészést.

(#103334) batai15


batai15
félisten

Hello! Root van, olyan progi kellene nekem amivel az elmentett wifi hálózatokról tudok bacupot készíteni, egy esetleges rom újra rakás alkalmával meg vissza állítani hogy ne kelljen minden jelszavas hálózatot újra beírkálni.Köszi!

(#103335) #61600768 válasza batai15 (#103334) üzenetére


#61600768
törölt tag

Google fiókba lementi.

(#103336) batai15 válasza #61600768 (#103335) üzenetére


batai15
félisten

hát én még ezzel nem találkoztam.

(#103337) lovi27


lovi27
addikt

Titanium Backup
A rendszer adatok mentésénél a TB logóval megjelenők között ott van a Wi-Fi hozzáférési pontok mentése lehetőség.

(#103338) ctibor válasza batai15 (#103336) üzenetére


ctibor
senior tag

Pedig tényleg elmenti. :K

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#103339) Yeffy válasza #61600768 (#103332) üzenetére


Yeffy
veterán

wow, köszi, zsííír! csekkolom is ezt a két linket! :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#103340) junkpod


junkpod
nagyúr

Autós bt zenehallgatáshoz milyen appot ajanlotok?
Gyári zene nem adja át a címet és néha sikerül csatlakoznia, pi Music átadja a címet de a játszás időt nem és néha elkezdi a play/pause gombot nyomkodni folyamatosan amit csak szét kapcsolás old meg.
Van jobb sw? Free kell.

Box's don't touch!

(#103341) bozont


bozont
veterán

Üdv
Létezik valami jó alkalmazás, amivel a routerem print server-én keresztül tudok nyomtatni?
Egy Tp-Link 1043ND-ről van szó, amire egy Hp Laserjet 1160 van rákötve. Sajnos a Tp-link nem készített még androidos alkalmazást erre és a Google Cloud Print sem működik, mivel így nem látja a nyomtatót.

(#103342) jolti05 válasza jolti05 (#103209) üzenetére


jolti05
őstag

Senki többet? :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#103343) #61600768 válasza jolti05 (#103342) üzenetére


#61600768
törölt tag

Senki. :)

(#103344) WhiteWalker válasza batai15 (#103334) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Minek app?? Egy filet kell kimasolni:

data/misc/file mappa wpa_supplicant.conf

[ Szerkesztve ]

(#103345) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, hadd kérdezzem meg a véleményeteket.
Használok egy Samsung Galaxy S3 Mini-t a helyelőzményeim követésére, ma személyautóval, normális 50-90km/h sebességgel megkerültük a Balatont, autópályát mellőztük és [ezt] sikerült összehoznia a készüléknek.
Normális dolog, hogy gyakorlatilag a Balaton keleti és nyugati partjáról nincs is tudomása és a köztes rész is ennyire felületes?

(#103346) batai15 válasza WhiteWalker (#103344) üzenetére


batai15
félisten

Jó ezt pont nem tudtam.
:R

(#103347) modflow


modflow
veterán

Létezik olyan app, ami logolja szépen percről-percre az akkumulátor töltöttségi állapotát?

Szerintem hibás az enyém, de a szervizből visszajött, hogy náluk jó.
Pedig van olyan, hogy 35-ről leugrik 15-re, majd 5-re la már le is merült. :(

(#103348) re-d-evil válasza bozont (#103341) üzenetére


re-d-evil
tag

Hali!
A HP ePrint-et, vagy csak simán a HP nyomtatószolgáltatást (ez beépülő, az android beállításokban lehet ki-be kapcsolni)
Próbáltad már?

(#103349) jolti05 válasza #61600768 (#103343) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#103350) bozont válasza re-d-evil (#103348) üzenetére


bozont
veterán

Próbáltam, de az sem megy. Windowsra is kell egy külön program a Tp-linktől hogy működjön a nyomtatás így a Google Cloud Print-hez sem tudom hozzáadni, mivel nem jelenik meg a nyomtató eszközök között sem.
De van egy sejtésem, hogy halott ügy lesz. Nem értem miért nem oldották meg firmware szinten, hogy hálózati nyomtatónak látszódjon és akkor egy IP-vel simán rálehetne csatlakozni (biztos lehetséges lenne). :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.