Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103851) beg válasza Orionk (#103850) üzenetére


beg
veterán

Nem, semmi ilyen nem kell. Néha a felesleg (cache) szanálására egy sd maid app, de azt sem kell túlzásba vinni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103852) air válasza Orionk (#103850) üzenetére


air
nagyúr

"Hátha Androidon is van valami, amit futtatva jól épülnek be a tárhelyre a telepített programok és akkor az Android nem foglalna magának annyi helyet, vagy bármi."

A feltelepített alkalmazások nem a rendszer partícióra kerülnek, tehát egyáltalán nem függ tőlük az Android helyfoglalása.
Android alatt teljesen el kell vonatkoztatni a Windows-os beidegződésektől.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103853) MK VII válasza #61600768 (#103844) üzenetére


MK VII
veterán

Töröltem én már mindent hidd el.. Sajnos nem telepítette..
Amúgy csináltam egy HR-t, mert más miatt is ideje volt már szóval így már helyreállt a rend..
Köszi neked is a segítséget. ;)

(#103854) lovi27 válasza psg5 (#103824) üzenetére


lovi27
addikt

Az akkumulátor kímélő alkalmazásodban tedd a kivételek (fehér lista) közé. Bután viselkedik a program, én is észrevettem már. Ha éjfélkor alvó állapotba van kényszerítve, később hiába szünteted meg, nem fut magától, nem veszi észre, hogy új nap van. Ne kényszerítsd alvó állapotba és jól fog működni.

(#103855) no1r válasza air (#103852) üzenetére


no1r
őstag

kivéve a véletlenszereű fagyásokat és rendszerösszeomlásokat. ezt kifelejtetted az asztali windows párhuzamból

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103856) beg válasza no1r (#103855) üzenetére


beg
veterán

Ebbe ne menjünk bele.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103857) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Olyan programot szeretnék letölteni, amivel nyomon tudom követni, mennyi pénzt vitt el az autóm.
Tudom, rengeteg ilyen van Play-en, engem mégis egy dolog érdekelne.
Kizárólag olyan app érdekel, amiben nincs egyetlen reklám sem. Ha rábökök, némelyiknél szerepel, hogy "Contains ads", meg hogy "In-app purchases", de vannak olyanok is, amelyiknél egyik ilyen sincs feltüntetve.

Ezeknek lehet hinni? Ha már itt tartunk, ti melyiket használjátok ilyen menedzselés céljára?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103858) air válasza no1r (#103855) üzenetére


air
nagyúr

Hogy az Android használhatatlanul fos backup-járól már ne is beszéljünk, igaz?
Neked mindig bele kell trollkodni valamivel? :(((

csabyka666:
Bármelyik táblázatkezelő.
Egyébként a reklámokat el lehet tüntetni, csak támogatni kell a fejlesztőt.
Vagy fizetsz, vagy reklámokat nézel.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103859) no1r válasza air (#103858) üzenetére


no1r
őstag

ez a hobbim ;)

(#103860) rjg: vagy te csinálod jól. meséld el a Samsungnak, Sonynak meg a többieknek hogyan kell, hátha tanulnak belőle.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103860) rjg válasza no1r (#103855) üzenetére


rjg
őstag

Érdekes. Én még 1.5-tel kezdtem, egy HTC Heroval és a ZTE Blade-től a középkategórián át a "csúcs vasakig" - saját, családon belüli, illetve az ismerősök készülékein át - nem kevés droidos telefon ment át a kezemen de véletlenszerű fagyásokkal és rendszerösszeomlásokkal nem találkoztam. Pedig a saját készülékeknél első lépés a vásárlást követően a root jog megszerzése. Valamit biztos rosszul csinálok :F

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#103861) #61600768 válasza rjg (#103860) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nála "lefagy, összeomlik".. hobbija része. :D

(#103862) no1r válasza #61600768 (#103861) üzenetére


no1r
őstag

ja, durva hobbi. nehezebb és időigényesebb, mint kutyát tartani.
de ez legalább nem büdös amikor összesz@rja magát.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103863) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Azt hogyan lehetne kideriteni mx player esetében hogy miért oldja fel a képernyő zárat mx player-en belül?

Ez már korábbi gondom..ugye a kis lakattal lezárom hogy ne nyomodjon el a képernyő filmnézés közben.

A korábbi verzió esetén csak feloldotta ezt a zárat és ment tovább a lejátszás.

Viszont most 1.8.10 esetén le áll a lejátszás.

Android 5.1, root van.
wakelock detector fent van, de a screen wake-ből nem tudom meg hogy melyik dolog lehet a ludas.

Van erre valami ötlet esetleg?

Ez a feloldás többször elöjön.

[ Szerkesztve ]

(#103864) psg5 válasza lovi27 (#103854) üzenetére


psg5
veterán

Közben töröltem és újratelepítettem, most már jó...Köszi.

F.K.T.

(#103865) air válasza no1r (#103862) üzenetére


air
nagyúr

:C
Elérted a legalját, vagy lesz még lejjebb is? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103866) batai15


batai15
félisten

sziasztok! mivel lehetne egy appnak force screen rotationt adni? true phone dialert kellene elforditani, de a pl a lock screent nem.

(#103867) aprokaroka87 válasza batai15 (#103866) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Play store-ban szétnéztél már?

(#103868) csabyka666 válasza air (#103858) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezzel nem is lenne baj, de pl ott van a TuneIn, ott nem találtam ilyen lehetőséget. Párszáz forintot simán donateolnék, kérdés, hogy megmarad-e, ha factory resetet csinálok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103869) beg válasza no1r (#103862) üzenetére


beg
veterán

Elég volt, a következő hangulatkeltő beszólásodat törölni fogom szó nélkül. Nincs erre szükség. Már akkor szóltam mikor elkezdted.

A többiek pedig ne dobják vissza a pöttyös labdát, mert pont ez a célja.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103870) beg válasza aprokaroka87 (#103867) üzenetére


beg
veterán

Roppant hasznos lenne ez a topik, ha minden ide tévedő ezt a rendkívül konstruktív tanácsot kapná. Mindjárt beteszem az összefoglaló helyére a play áruház linkjét és már kész is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103871) aprokaroka87 válasza csabyka666 (#103868) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha megveszed a Tunein pro-t play áruházból,visszaállitás után azzal a google accountal már megvásárolt státuszú lesz az app.

Tehát ha ugyanazzal a fiókkal lépsz be a Play áruházba, amelyikkel megvetted az adott appot,akkor nem kell megvenned.Csak telepítened.

(#103872) csabyka666 válasza aprokaroka87 (#103871) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát 3.500 forint...annyit nem adok érte. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103873) aprokaroka87 válasza beg (#103870) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

1 példa pl

Én nem próbáltam

Mivel én xposed app settings-t használok.

De amúgy pl a "app rotation screen" kulcsszóra kidob jópárat a Play áruház.

Persze az a kérdés hogy a Force mit jelenthet az ő esetében

Amúgy ha már téma.
A Facebook lite app másnak sem fordul el landscape módban?

[ Szerkesztve ]

(#103874) beg válasza aprokaroka87 (#103873) üzenetére


beg
veterán

Biztos a jedi erőt szeretné használni csak még nem döntötte el melyik oldalra álljon.

Apponként szeretné definiálni a forgatást. A force azért kell, hogyha ki van kapcsolva a rotation, attól még bizonyos alkalmazásoknál menjen és fordítva.

Nem screen rotation appot vagy kapcsolót keres, hiszen azt natívan tudja a droid.

Jó példa volt:
"- Gingerbread (2,3) több mint változat optimalizálva
- Froyo (2,2) kevesebb, mint verziója nem támogatott fordított vertikális és fordított vízszintes irányban."

Kár, hogy az Eclair verziót már nem támogatja...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103875) aprokaroka87 válasza beg (#103874) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor esetleg ez?

2. példa pl

Ebben mint ha lenne apponkénti lehetőség is,és még Tasker plugin is.

(#103876) beg válasza aprokaroka87 (#103875) üzenetére


beg
veterán

Taskerrel pedig 1.5 perc, nem kell plugin.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103877) aprokaroka87 válasza beg (#103876) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jó..persze..az is megoldás...csak ha a tasker plugin akkor mondjuk valamilyen feltételhez is lehet kötni a dolgot.

Illetve a Tasker csak a natív elforgatást támogatja,ami nem mindig jó, mert van olyan app ami csak két irányú elforgatást tud.

Én inkább az xposed app settingset használom erre..mert egyszerűbb ott megadni

[ Szerkesztve ]

(#103878) no1r válasza beg (#103870) üzenetére


no1r
őstag

Támogatom.
egyébként mindig kell egy bohóc

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103879) no1r


no1r
őstag

egyebkent ez a tasker jo dolog. van mar hozza reszletes ismerteto / leiras arrol hogyan kell hasznalni?
anno az osidokben 2010 kornyeken meg semmi infot nem leltem neten.
azota meg nyilvan nem neztem.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103880) aprokaroka87 válasza no1r (#103879) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Van pl angol nyelvű leírás, de van itt is topikja a ph!-n.

(#103881) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok!

Létezik, hogy a Chrome böngésző frissítése óta tele van reklámmal minden oldal? Rém idegesítő!

Mit lehet tenni, hogy reklám mentesen böngészhessen az ember fia?

A telefon Vodafone Smart Platinum 7, gyakorlatilag vanilla 6-os droid van rajta.(hibajavító csomag: szeptember 5.)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#103882) Deck válasza nickedez89 (#103881) üzenetére


Deck
titán

Reklámblokkolós böngésző, vagy Adguard. (root nélküli megoldások)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#103883) csabyka666 válasza nickedez89 (#103881) üzenetére


csabyka666
addikt

Használj Operát. Nem 100%-ig reklámmentes, de legalább elviselhető szintre csökkenti őket.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103884) nickedez89 válasza Deck (#103882) üzenetére


nickedez89
senior tag

Csak azt nem értem, hogy frissítés előtt nem volt, vagy legalábbis nem ennyi!:U

Adguard hogyan működik? A Chrome-ot is képes megtisztítani?

csabyka666: Köszi, kipróbálom! Végülis régen használtam, csak nem droidon hanem PC-n!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#103885) Deck válasza nickedez89 (#103884) üzenetére


Deck
titán

Adguard mindent. Appok + böngésző.

Örök license telóra 2k. De van 14nap próba és adatfirgalmat is csökkent.

PS5

(#103886) csabyka666 válasza Deck (#103885) üzenetére


csabyka666
addikt

Viszont izmos vas kell alá... :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103887) aprokaroka87 válasza nickedez89 (#103884) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg Maxthon böngésző...abban adblock plus van.

(#103888) csabyka666 válasza nickedez89 (#103884) üzenetére


csabyka666
addikt

Chrome:

Opera:

Szerintem vállalható. A VPN-es programokkal az a baj, hogy állandóan futnia kell, ha blokkoltatni akarsz, eszi az erőforrást (persze ha el van eresztve a készülék, akkor nem számít), illetve én már jártam úgy, hogy amiatt nem volt netem, hogy futott a VPN-es blocker.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103889) Deck válasza csabyka666 (#103886) üzenetére


Deck
titán

Nem. Alig fogyaszt valamit, és mivel blokkol akksit is spórol. De ez le van írva a leírásában, tesztekkel stb.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#103890) csabyka666 válasza Deck (#103889) üzenetére


csabyka666
addikt

Legyen. Nekem anno megakasztotta az egész rendszert, ettől persze lehet még jó, valahogy nem volt szerencsém vele. Ki kell próbálni, valakinek biztos bejön.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103891) darvinya válasza Deck (#103885) üzenetére


darvinya
titán

Egy rakás szar.
Több dolog miatt:
-mivel nem rendszer app, emiatt bezárható és akkor nem csinál semmit
-egyes folyamatoknál beragad és Igen is zabálja az aksit
-mivel VPN-t használ, jó pár app/email nem működik
-összes adatodat leszedi a teloról, tehát aki banki dolgokkal foglalkozik, az inkább kerülje

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103892) Jofi81 válasza Deck (#103885) üzenetére


Jofi81
őstag

Én 24,95$-ért látom, az kicsit több, mint 2k. Vagy valahogy meg lehet szerezni olcsóbban?

(#103893) Fall-N válasza no1r (#103855) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha nem ipari hulladék, vagy noname Tescos hulladékot veszel akkor ilyet nem nagyon tapasztalni.

Nem volt jó felvetés, de legalább trollkodtál egyet. ;]

(#103851) beg:
Android 6 óta SD Maid sem fér hozzá mindenhez (root nélkül). Gyári Huawei féle Telefonkezelő kell nekem a cache törléshez.

[ Szerkesztve ]

(#103894) no1r válasza aprokaroka87 (#103880) üzenetére


no1r
őstag

kosz majd csekkolom

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103895) #61600768 válasza Deck (#103885) üzenetére


#61600768
törölt tag

Plusz adhatsz hozzá egyéni filtert többek közt hufiltert.

(#103896) WhiteWalker válasza nickedez89 (#103884) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én anno a LostNet Firewall Prot ( ez a fizetős része de van free) használtam. Tégy vele egypróbát , megéri.

[ Szerkesztve ]

(#103897) simico válasza csabyka666 (#103857) üzenetére


simico
aktív tag

Én az aCar programot próbáltam ki és maradtam is nála. Nem rémlik, hogy lettek volna benne reklámok... bár én egy hét után megvettem a Pro kulcsot hozzá.

(#103898) nickedez89 válasza csabyka666 (#103888) üzenetére


nickedez89
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget!:R

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#103899) csabyka666 válasza simico (#103897) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a tippet! Ahogy nézem ezeket a programokat, javarészt ugyanazt tudják, csak pepitában. Nekem ami fontos, hogy legyen benne felhő, és ne legyen reklám. :)

Na igen, amit linkeltél, annál nincs semmi felirat, hogy lenne-e benne reklám, vagy további költség. :K

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#103900) air válasza darvinya (#103891) üzenetére


air
nagyúr

Látom komoly tapasztalatod, és szakértelmed van a kérdésben. Ez már az első mondatból lejöhet bárkinek.

"-mivel nem rendszer app, emiatt bezárható és akkor nem csinál semmit"
Konkrétan nem igaz. VPN kapcsolatot hoz létre a készüléken futó szerverhez. Ha nem bontod a kapcsolatot nem lehet bezárni.

"-egyes folyamatoknál beragad és Igen is zabálja az aksit"
Hibás működés mindennél előfordulhat, de én konkrétan még egyszer sem találkoztam ilyennel.
Nálam most éppen a normál akku statban az utolsó előtti 2%-kal, a GSAM-ban 0,2%-kal áll.

"-mivel VPN-t használ, jó pár app/email nem működik"
Konkrétan nem igaz. Semmi köze hozzá.

"-összes adatodat leszedi a teloról, tehát aki banki dolgokkal foglalkozik, az inkább kerülje"
Ez sem igaz. Semmilyen adatot nem szed le és nem továbbít, mert nem külső VPN szerverhez kapcsolódik, hanem a készüléken belül hozza létre a tunnelt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.