Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98401) Graphics válasza coolabácsi (#98400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Switch a neve. :DDD

Kikapcsolod a WiFi funkciót.

Mi az oka, ami miatt nem kell a WiFi?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98402) coolabácsi válasza Graphics (#98401) üzenetére


coolabácsi
tag

Szolgáltató doboza után kellene, ami nem menne router módban. Wifis router van már, ami el van húzva a falban távolabbi pontra (a lakás közepére), de másik vezeték behúzására már nincs lehetőség, ami visszatérne az asztali géphez.

[ Szerkesztve ]

(#98403) Graphics válasza coolabácsi (#98402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor switch. :) Az erre van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98404) Dr.NX válasza Graphics (#98403) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem a switch nem lesz jó neki, ha a szolgáltatói modem után, a betárcsázó router elé teszi be.

Elfogadom a sütiket.

(#98405) coolabácsi válasza Dr.NX (#98404) üzenetére


coolabácsi
tag

Így van, switch nem jó. Tehát így nézne ki : szolgáltató eszköze (bridge módban), - router , -innét menne egy vezeték az asztali gépbe egy pedig a meglévő, távolabbi wifis routerbe, ennyi. Végső soron nem gond ha wifis router lenne az új szerzemény.Csak gondoltam adott pénzből esetleg jobbat lehet venni ha nincs benne wifi.

(#98406) kpityu2 válasza coolabácsi (#98405) üzenetére


kpityu2
őstag

Minap én is kerestem, de már nemigen lehet kapni wifi nélküli routert. Ha igen, az profi méregdrágán. Egyszerűbb kikapcsolni a wifit egy kommersz routeren, azokat kilóra gyárjták, azért olcsóbbak.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98407) MaCS_70 válasza domedee (#98387) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a jelerősítős dolgot szerintem érdemes azért végiggondolni.

Eleve nincs olyan, hogy jelerősítő. Amit a reklámanyagokban annak hívnak, az ténylegesen jelismétlő, és a működési elvénél fogva gyakorlatilag felezi a sebességet. Kettőt használva ugye negyedeli... Szóval csak utolsó lehetőségként.

A jelen esetben a megoldás a vezeték.

MaCS

A jogi oldaláról (mint a témában dolgozó jogász): ha eltekintünk a társasházi szabályoktól, azaz lógathatok-e ki drótot az ablakon -- abba a szolgáltató nem szólhat bele, hogy két ingatlan balső hálózata össze van kötve. Azt kifogásolhatja, ha maga a netelérés is ténylegesen felhasználásra kerül az idegen ingatlanban.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98408) domedee válasza Laza... (#98398) üzenetére


domedee
senior tag

Laza...: Mennyivel volt erősebb az AX3600? Panelben szeretném kiterjeszteni a mesh wifit és félek attól, hogy kevés lenne a stabil nethez az AX1800. Egy prá napon belül ki is is tudom próbálni, hogy meddig visz el az AX1800 pontosan, de gyakorlati tapasztalatok jöhetnek :)

MaCS_70: jogos, a szakzsargont pontyolán használtam. A kábelen még gondolkodom, a nagyi gyomra nem venné be, mert mit szólnak a szomszédok. Bár szerintem, az erkély vaskerete mellett lógatva senkinek fel sem tűnne. Még alakul.

Annyit tudtam kipróbálni, hogy az AX1800 node megtalálta és újracsatlakozott a fő AX1800-hoz. De egy rendes sebességtesztre most nem volt lehetőség. Ha az 1000-es netből lesz egy 50-es, egy sima HD streamingre még bőven elég lehet. Nem vennék észre, amíg ennyi stabilan megy.

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98409) MaCS_70 válasza domedee (#98408) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak arra vigyázz, hogy a rövid próbák csalókák -- az egyszeri kapcsolódási lehetőség fontos, de a stabilitás nem kevésbé.

A Laza által írt 1000 mW pedig nagyon nagy teljesítmény beltérre, nem véletlen, hogy Laza is (nagyon jó gyakorlatot követve) több kisebb egységre tért át.

Az AX1800 nem egy világverő eszköz, de teljesen korrekt a wifije.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98410) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok! Rendszerfrissítés miatt kérdéses a jelenlegi router cseréje. (TP-Link MR200) Eddig 4G-s módban használtuk, most lesz kábeles internet, mely 600mbit/s (garantált 240mbit/s) körüli értékeket fog tudni. Ez a router szerintem nem alkalmas ilyen sebességekre, így mennie kell.
A házat újrahúztam Cat6.a s/ftp duplaárnyékolt 10gbit 500mhz kábellel, a jövőbe látás miatt.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Falu, családi ház, cirka 110m², Ytong, szomszédok 5-10 méter távolságban.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Több mint 30. Ebből kb. 10-15 Wifi 6-os, de ami lényeges, az kapott kábelt. Van egy 8 portos gigabites switch is.
4 PC, 3 Okos-Tv, 10 mobileszköz, szerver, kamera, okosotthonrendszer reléi, stbstb.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
600mbit/s letöltés (240mbit/s garantált) ; 25mbit/s fel
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Már nézelődtem, így olyan 25-30ezer forint körül.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Eddig TP-link routert használtam, semmi probléma nem volt vele, de nem ragaszkodom hozzá. Wi-Fi 6
Viszont kell 4 port (1 WAN) , gigabites, 2*2 inkább 3*3 Mimo (Mu-Mimo?) , jó lefedettségi képesség, hogy az udvarra is kiérjen a Wi-Fi. Talán 4 antenna már elég, persze tudom, hogy van hogy csak parasztvakítás ezek száma.

Köszönöm. :)

(#98411) domedee válasza MaCS_70 (#98409) üzenetére


domedee
senior tag

Azt láttam, hogy az AX3600 az 1000mW-ot is csak (hackelt?) CN firmwarrel tudja. Nem akarok annyit beletolni meg vacakolni mindenféle mod-okkal. Ahhoz már öreg és lusta vagyok. :D Elég a gyári teljesítmény is. Azért nemhiába rakatja lejjebb az EU a mW szintet.

Amint tudok csinálok egy rendesebb tesztet az AX1800-akkal, de ha azzal működik, akkor a stabilitás érdekében esetleg vennék egy erősebbet központi node-nak és az 1800-ak mehetnének szatelitnek. A saját lakásban kábelesen, a nagyinál meg wifin.

Sajna rendes összehasonlító teszt (jófajta betonfalakon át mérve) kevés van a neten.

Ha sehogy nem meg stabilan az AX1800-ak között, akkor meg előveszem újra a kábeles dolgot esetleg. Vagy szomorúan elengedem a témát. :O

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98412) dudika10 válasza Laza... (#98386) üzenetére


dudika10
veterán

Ez a kerdes az esetek tulnyomo tobbsegeben azert jon elo, mert a kerdezo el akarja kerulni a masodik elofizetest, nem azert, hogy a gyerekek a nagyinal meset nezhessenek.
Ez elobbi pedig az ASZF-ben egyertelmuen tiltva van.

A szabalyok azert vannak, hogy ne az egyen megitelesere legyenek bizva ezek a kerdesek. Ugyanis egyeseknek az is belefer, hogy elveszik a telefonod. Te hol huzod meg a hatart?!
Na de ez tenyleg nagyon off, valami filozofiai off topicban folytathatjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98413) Patice válasza coolabácsi (#98405) üzenetére


Patice
nagyúr

TP-Link ER605 ami eszembe jut viszonylag jó áron.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98414) diegho válasza Laza... (#98398) üzenetére


diegho
nagyúr

Ennyire gyenge? Asus AX1800 jobb?

(#98415) kpityu2 válasza domedee (#98411) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha jól tudom, az 5G DFS csatornákon hazánkban engedélyezett az 1W teljesítmény (pl 100-116). [link]
A kérdés az, hogy erről a router is tud-e (a gyári felületen általában nem tudsz dB lépésekben teljesítményt választani). Másrészt meg az 5G még kevésbé szereti a falakat mint a 2.4G. Ha van elfekvő routered és időd a kísérletezésre, akkor OpenWrt-vel megpróbálhatod ezt is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98416) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, a héten vettem egy TP-Link Archer AX72 Routert. Sehol nem látom de ez tudja a WiFi 6E-t?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98417) Graphics válasza MikeWazowski (#98416) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem nem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98418) dudika10 válasza MikeWazowski (#98416) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudja. De a klienseknek is tamogatnia kellene... Van ilyen kliensed?! :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98419) MikeWazowski válasza dudika10 (#98418) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Van, de akkor mindegy. Csak kiv voltam. Köszönöm Nektek!

Egyébként kapcsolat típusnak mit ajánlott beállítani? Most pppoe van, az jó?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98420) Laza... válasza dudika10 (#98412) üzenetére


Laza...
addikt

Pont az ilyen hozzáállás miatt írtam az "önkéntes rendőrt". Akit lecsuknak mert elvágta valakinek a torkát, az is csak gyanusított. Itt, egy fórumban nem kompetenciája senkinek hogy a másik fölött pálcát törjön. De mondok egy tök 1xű példát: A telkünkön 2 ház van, az egyikben a lányomék voltak, a másikban mi, szülők (míg el nem költöztek mert vettek maguknak, estébé). Akartak külön előfizetést, de nem lehetett, mert a címen már volt egy előfizu. Mit tudsz csinálni? Kábelt húzol. Had ne könyörögjek már a szolgáltatónak...

@#98414diegho: Nem tudom milyen az AX1800, mikor én vettem, akkor az 1800u 15k volt, és abból lett 3, meshben. Teszik a dolgukat, a wifi max 4-500mbitet tud, telónak elég, az ax 3600 az hozta a közel gigabitet, de nem is 1 liga a 2.

@#98408domedee sokkal...nagyon-nagyon sokkal. ugyanakkor a 2,4GHz wifije nem egy húdenagy szám, inkább az 5GHz-re van az a router kihegyezve. Csak egy egyszerű példa: Van a fő router, amihez kapcsolódik a két másik 1800u meshben. Eltolt szintes ház, az utca felőli részen van a fsz-en a fő router, és felfűzve erre a nodok kábelen, sorban, és távolodva a fő routertől. A kert végében nem, vagy alig van így is wifi (-75, -85dbi). Az ax3600 1000mw teljesítményre feltekerve 5GHz-en is ment a kert végében, 2,4-en az utca végén is volt jel. Ugyanakkor voltak "vakfoltok", amit a nagy teljesítmény ellenére nem tudott megfelelően lefedni (ezért IS lett a mesh). Próba cseresznye, mindenkinek más a háza/fala, kinek hogy jobb - próbálni kell. Azt láttam, hogy az AX3600 az 1000mW-ot is csak (hackelt?) CN firmwarrel tudja.Nekem eredetileg is CN verzió volt, nem kellett hackelni. Igaz, már openwrt fut rajta (és a global verziós is tudja az 1000mw-ot openwrt alatt)

Never give up!

(#98421) Gubek-Einste válasza #46824192 (#98395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami megfelelő lehet a számodra: AX86S, TUF-AX3000v2 vagy TUF-AX5400.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98422) Dr.NX válasza MikeWazowski (#98419) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Azt ajánlott beállítani, amivel működik. Ha PPPoE van, akkor azt ne változtasd.

A TP-Link Archer AXE75, Archer AX206 tud Wifi 6E-t, Magyarországon még egyik sem kapható.

Elfogadom a sütiket.

(#98423) Gubek-Einste válasza Barnahalo (#98410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX55 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98424) dudika10 válasza Laza... (#98420) üzenetére


dudika10
veterán

A Digi ASZF-e (tobbieket nem ismerem, nem olvastam, mert szamomra nem relevans, de feltetelezem azok is) lefedi a peldadat. Az ingatlan az ingatlan.

De latom te vagy az, aki az EU-ban megengedett hatarertek tobbszorosevel sugaroztal, mert hat miert ne?! Gondolom itt is feltetelezzem a legjobbat, azaz egy tanyan laksz, ahol nincsenek szomszedok, akiket ez zavarhatna.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#98425) domedee


domedee
senior tag

Húde felkavartam az állóvizet :)

De akkor más, mostanában csinálja néha azt a netem, hogy nem akar menni.

Digi 1000FTTH, két Xiaomi AX1800 mesh-ben, kábeles backhaullal, gyári global FW 3.0.34.

A következőt dobja ki néha-néha a böngésző (mintha egyre többször lenne):


Ha Test network-öt nyomok, akkor meg minden ok.

Minden ok szerinte, csak nem megy. Ha újraindítom a böngészőt, akár többször is, egyszercsak meg megint megy. Ezt hajlamos több gépen is megcsinálni itthon (W10/W11). Mobilon nem jellemző. A céges gépen meg VPN-en sosem nyírvákol, hogy gond lenne elérnem a céges hálót.

Bármi ötlet?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98426) Gubek-Einste válasza domedee (#98425) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98427) MikeWazowski válasza Dr.NX (#98422) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98428) Bdanyy válasza Bdanyy (#97427) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

Ha csak 2 szintet akarok lefedni, de nem tudom megoldani a kábelezést, akkor az Asus AX1800U helyett inkább valamelyik triband ajánlott?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#98429) Gubek-Einste válasza Bdanyy (#98428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelően átjut a jel a födémet akkor igen de sajnos a három rádiós egységgel rendelkező típusok nem olcsóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98430) Janika--1982 válasza domedee (#98425) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,hát ez a brand,kiverte a biztosítékot nálam(POCO X3 PRO).
Nem vennék tölük semmit sem,főleg nem routert.
Nem személyeskedésből írtam,csak tapasztalatból. :o

Mobilos tapasztalatom rossz(reklám+beállítások elállítódása). :W
De kémkedés,a hálózati eszközökön is. :(

[ Szerkesztve ]

Nagy János

(#98431) Graphics válasza Janika--1982 (#98430) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi köze a mobilnak a routerhez? :).
A mobilos tapasztalatod jó, de a hálózati eszközhöz semmi köze.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98432) Eztis_Aztis válasza bogabi (#98340) üzenetére


Eztis_Aztis
tag

Szia!

Fix tápellátás van kiépítve, a kamerák direktben a wifiről mennek. Az építkezés idejére állandó jelenlét van. A router egy elektromos dobozban került elhelyezésre, száraz, de hűvös helyen.

Szóval kéne valami jó tipp, hogy stabil, cirka 100mb körüli sebességet el tudjuk érni.
Köszönöm.

(#98433) Bartfai


Bartfai
csendes tag

Szeretnék új routert venni, ezért szeretném tudni, hogy mit jelentenek az Asus Routerek neveiben lévő betűpárok és számok? Tehát például miben más egy olyan ruter, aminek a nevében az van hogy RT-AX, mint egy RT-AC? Illetve hogy 58U vagy 86U? Vagy AX3000 vagy AC2900?
Kb. 30-60eft a keret rá és mindenképp Asus routert szeretnék.
Legyen megbízható, ne igényeljen törődést. Nincs nagy adatforgalom, tehát nem torrentezek, nem nézek filmeket, de sok (kb. 60-80) wifi eszköz fog rákapcsolódni 2,4 GHz-en, ezeket le kell tudnia kezelni. Ez fontos, mert a mostani sokszor ledobja már a wifi eszközöket. Emellett legyen legalább 4 LAN portja és USB csatlakozója pendrivenak amit fájlszervernek használnék. Tudjon Dinamikus DNS-t kezelni, az asus saját szolgáltatásán. Erős legyen a wifi jele, hogy lehetőleg a monolit födém ne okozzon problémát. (A ház hátsó részét két másik router lefedi.)
Ne vesszen össze más eszközökkel, ugyanis sajnos sok más Wifi AP is van, ami szintén sugároz és aminek a csatornáit nem tudom befolyásolni. (Most egy RT-1200G+ van, ezt szeretném leváltani jobbra.)
Melyiket ajánlanátok? Mit és hol lenne érdemes beszerezni e célra?

[ Szerkesztve ]

(#98434) Bdanyy válasza Gubek-Einste (#98429) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszönöm!

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#98435) Dr.NX válasza Bartfai (#98433) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az összefoglalóban sok kérdésedre választ találsz és ajánlott modelleket is.
60 ezerig ajánlott a ASUS RT-AX86S.
Érdemes lehet a többi routert is lecserélni, hogy tudjanak mesh-ben működni.

Elfogadom a sütiket.

(#98436) MaCS_70 válasza Bartfai (#98433) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus routerek nevezéktana nem ellentmondásmentes.

Az RT a routert jelenti, az AC azt, hogy AC-s a wifije, az AX azt, hogy AX-es. (Régen N-es is volt...) Ma már értelemszerűen csak AX-est szabad venni.

Ha kétjegyű a szám mögötte, az egy belső típusszámozás, nincs benne logika vagy utalás a router képességeire.
Ha egy ezres nagyságrendű számot látsz, az az aggregált elméleti wifis kapcsolati sebességet jelenti, tehát azt, hogy egy hipotetikus 100%-os hatásfokkal átjárhajó környezetben mennyi lenne a sebesség, ha egyszerre a lehetséges összes módon kapcsolódnánk a routerhez wifin. A magasabb nyilván jobb (drágább), de ez sem jelent érdemi mérőszámot a gyakorlat számára.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98437) bogabi válasza Eztis_Aztis (#98432) üzenetére


bogabi
senior tag

Kamerákhoz lehet felrakni UNIFI NBE-5AC-Gen2-ket (ha össze lehet kábelezni, több kamera is mehet egy kis switchen egy NBE-re), a routerhez pedig - a többi NBE fizikai elhelyezésétől függően - szerencsés esetben elég 1 NBE, de ha nagyon szanaszét van a többi, akkor esetleg több, vagy szektor antenna. Nem írtad, mennyi kamera van, a büdzsé 4 kameránál (ha mindenhová kell egy NBE), akkor olyan 250.000 körül lenne.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98438) bogabi válasza bogabi (#98437) üzenetére


bogabi
senior tag

Bocs, látom eleve WiFi-s kamerákról van szó. Próbálkozhatsz azzal, hogy a kamerákat simán ráállítod a router által sugárzott hálózatra, az NVR-t meg vezetéken rádugod a routerre, így - elvileg - mennie kellene. De azért ez nem a legszebb megoldás. Ilyen célra ventilátorosan szellőztetett ipari szekrényt szoktak használni, és valami megbízhatóbb vezetéknélküli átvitelt a kamerák és a szekrényben lévő aktív eszköz között - ez akár lehetne a fentebb említett UNIFI megoldás is, igaz, ehhez nem kell WiFi-s kamera. Ha a kameráknál van elektromos kiállás, akkor ott is dobozba be kell lomolni az aktív eszközöket (PoE feladó, stb.). Nyilván attól függ a kivitelezés minősége, hogy mennyi pénzt szánsz rá - mekkora értéket kell ellenőrzés alatt tartani a kamerákkal.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98439) Bali222


Bali222
tag

Sziasztok,

Szeretnék routert venni, és abban kérném segítségetek, hogy megéri-e drágább kategóriára beruházni.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
5 lakásos társasház, 70nm-es lakás, a lakás közepén tudom elhelyezni a routert.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Van kb 30 okosotthon eszközöm, nagyrészük 2.4 ghz-en komminukál.
AX eszköz csak mobil, PC etherneten csatlakozik. TV-re wireless streamelnék usb fájlszerverről kodival.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
200 mbit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Amiket kinéztem példának,
Olcsóbb kategória:
ASUS RT-AX1800U AX1800
Esetlegesen drágább kategória:
ASUS RT-AX58U V2
De egyéb teljesen más példákra is hajlok.
Nem tudom, hogy jelent-e reális előnyt egy drágább router.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Szeretnék fájl szervert futtatni usb-n, kodi streamhez. Illetve szeretnék torrentezni is.

(#98440) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok. Aki Synology routert használ megtudná mondani mekkora letöltési sebességet tud elérni vele torrenteknél ha a routerrel akar letölteni háttértárba. Asus ax56u routerem van 9-10 mb al tudok letölteni ami igazából megfelel nekem csak a kezelő felület nekem nagyon nem tetszik annak ellenére hogy az asus komolyabb routereket gyárt.

(#98441) Gubek-Einste válasza Bali222 (#98439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nagy kliens szám miatt inkább az AX58Uv2 legyen az erősebb hardver miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98442) Gubek-Einste válasza dugomc (#98440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98443) Bali222 válasza Gubek-Einste (#98441) üzenetére


Bali222
tag

Sejtettem, hogy ilyesmi választ fogok azért kapni. Még ha örültem is volna ha marad picit több pénz a zsebemben :D
Az AX58Uv2 árkategóriájában esetleg bármi más ami jobban ajánlott? Vagy így elsőre betaláltam vele, vegyem ezt és kész?

(#98444) Gubek-Einste válasza Bali222 (#98443) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen jelenleg jobb ajánlat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98445) Alex91 válasza Bali222 (#98443) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg a TUF-3000, de alapvetoen csak 1 db 2,5 gbites portban ternek el…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98446) FireFox1996 válasza Alex91 (#98445) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A TUF--AX3000 v2-ben erősebb proci, és 4 mag van 3 helyett.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#98447) Alex91 válasza FireFox1996 (#98446) üzenetére


Alex91
félisten

Az AX58U V2-ben is ugyanaz a proci van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98448) Bali222


Bali222
tag

Köszi szépen, be is rendeltem egyet!

(#98449) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
106m2.es családi házat, és a hozzá tartozó melléképületben található irodát szeretném mesh wi-fi hálózattal lefedni.
10 és 30cm-s téglafalak árnyékolnak, jelenleg egy Telekomos ZTE router biztosítja a wi-fi-t, a hálószobákban már nagyon gyenge a jel.
A TP-Link Deco M4 3-as szettel szemezek, a fő egységet tenném a router mellé (ZTE routeren wi-fi kikapcs) és egy egység menne valamelyik szobába, egy pedig az irodába, vagy valahova a házba az irodához közel.
Ha valamelyik egységet kábellel kötném össze, akkor a ZTE routerből jöjjön a kábel, vagy a TP-Link főegységből?
Illetve látom, hogy az Asus mesh rendszerét ajánljátok inkább sokaknak, ennek mi az oka?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#98450) aximcore


aximcore
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a keenetic runner 4g-vel van valakinek tapasztalata?
Hero-t láttam, hogy ajánlják de azt már kis hazánkban senki nem árulja.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.