Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) atee válasza dkess (#88986) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm szépen!
Akkor ha jól értem úgy is rendben leszek, ha a fő routerből mindhárom szabad lan csatlakozójára kötöm a többit. És mivel egy eszköz egy asztali pc lenne csak kábelen. Azt akár simán csatlakoztathatom a maradék 3 router közül akarmelyikre? Így ez egy optimalis megoldás?
Vagy ennél jobb a switches megoldás?
Ha igen akkor milyen switchet ajanlanál?

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#89002) Alex91 válasza atee (#89001) üzenetére


Alex91
félisten

Jo az ugy, ahogy irtad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89003) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok! Egy 11 éves Us Robotics wifi router 1-2 percenként eldobálja a netet. Valószínü hogy leálldozott neki.Kellene helyette valami 1 sz.gép, 1 TV, 1 Media lejátszó ezek lan-on csatlakoznak.Wifin meg telefonok 2-3 csatlakoznna rá.Nem néztem még semmit Olcsóbb megoldás érdekelne! Előre is köszönöm a javaslatokat!

"Fej vagy gyomor"

(#89004) Gubek-Einste válasza Caboose (#88999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a TP-Link Archer AX20, ha nem kell az AX-es wifi akkor az Asus AC65P is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89005) Gubek-Einste válasza kaboska (#89003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4/C6
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89006) dudika10 válasza Anonymus23 (#88996) üzenetére


dudika10
veterán

TP-Link AX73 es RE305 v3:
- mesh megy
- backhaul kabelen nem megy

Mindketton a legfrisseb firmware-rel tesztelve.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#89007) dkess válasza atee (#89001) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Igen, jó lesz a megoldás amit írtál. Switch -es megoldás akkor lenen érdekes pl. ha több vezetékes kliensed lenne. Ilyenformán viszont ideális a megoldás amit felvázoltál.

(#89008) Anonymus23 válasza dudika10 (#89006) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R az infót!

;) - The Power of the Light Side

(#89009) atee válasza dkess (#89007) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm! :R

D-day 2002-01-04 01:54

(#89010) Masooo válasza Gubek-Einste (#88955) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszönöm az eddigieket.

A kérdés az, hogy akkor mi lenne a megfelelő?

Én most kerestem routert de igazából nem az LTE tudás fogott meg, sőt nem is tudom ezek képesek e erre, bár többnek van usb bemenete, ami viszont akkor véleményes.

Ezeket néztem:
Asus RT-AX55 AX1800
ASUS RT-AC2400
TP-LINK Archer AX10
Xiaomi Mi AIoT Router AX3600

ez nehéz. :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89011) Gubek-Einste válasza Masooo (#89010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus RT-AC2400 teljesen ugyan az mint az AC65P.
A Xiaomi Mi AIoT Router AX3600-val elég vegyes a tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89012) jambiyya válasza Masooo (#89010) üzenetére


jambiyya
őstag

Xiaomin nincs USB.

(#89013) Masooo válasza jambiyya (#89012) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nekem ez eléggé idegen terep mert sosem kellett, de akkor kb az tud lte sticket kezelni amin van usb, ennyi lenne a kritérium?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89014) jambiyya válasza Masooo (#89013) üzenetére


jambiyya
őstag

Arra utaltam, hogy amin nincs, az tuti nem. Egyébként az USB csati megléte sem biztosíték arra, hogy a wifi sticket oda bedugva működni fog.
Nem vagyok router guru, nem tudok neked konkrét működő típust ajánlani, sry.

Ezt írtad korábban: "a mobil nem hajlandó mobilnetet megosztani csak wifit" - ami fura, mert az én eddigi telójaimon a megosztás pont erre való, és pont hogy a wifit nem tudja megosztani.

(#89015) Masooo válasza jambiyya (#89014) üzenetére


Masooo
aktív tag

Igen nekem is az, mert próbáltam a saját telómmal ami minden gond nélkül megosztotta a telekom és a digi sim mobilnetjét is, ment róla tablet laptop kvázmi minden egyéb fontos platform. Az említett teló viszont egy samsung a520fl készülék amit kaptam azzal, hogy már nincs rá szüksége az ex tulajnak és amúgy nekem sem kellett semmire, de gondoltam erre jó lesz. De nem. Viszont akkor nem vacakoltam vele, most megnézem megint és beleásom magam, de azért jó lenne egy LTE képes router. Mint kiderült nekem itthon az van, de a másik házban meg nincs semmilyen :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89016) kaboska válasza Gubek-Einste (#89005) üzenetére


kaboska
aktív tag

Helló! Családi ház 1 szintes 15-30 cm falak főfal 45 cm.10M/s inviteles net.1 sz.gép, 1 TV, 1 Media lejátszó ezek lan-on csatlakoznak.Wifin meg telefonok 2-3 csatlakoznna rá.Más igény nincs! 20-25k-ig szeretnék rá költeni!

"Fej vagy gyomor"

(#89017) tylerddd


tylerddd
veterán

Megvettem az itt leinformált Huawei B535-232-t multisim kártyához és azt kell mondjam eddig kimondottan jól teljesít. 50-60Mbitet is présel az Asus AC66U B1+Huawei stick 30-40Mbitjével szemben. Listaáron ez a 30k se annyira vészes. Remélem beválik hosszabb távon is!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#89018) zseko


zseko
veterán

Beüzemeltem az AX10-et, mondhatom azt, hogy lényegében semmi értelme nem volt megvenni.Hajszállal jobb csak beltéren, és szinte sehogy kifelé. Nem akartunk kábelezni, de így lehet mégis, és berakjuk az emelet közepére a folyosóra. De erre egy 4000 forintos wifis router is elég lett volna akkor. Nyilván nem azt mondom, hogy szar, csupán ha a trékom kegyeskedne végre fejleszteni, és jönne párszáz megabit a mostani 50 helyett, akkor már persze jobban értelme lenne, így egy kicsit 'túlképzett' :)

HR24.hu

(#89019) -Maujuri-

Sziasztok.
Adott egy ax58u aimeshben egy rp-ac55 repeater node-nak.
Pöpecül működik, de van valami a router beállításainál amit be kell még állítanom? PL vezérlőcsatorna száma(most automatán van) stb.
Szóval mik a fontos dolgok amit be kell állítani hogy rendesen működjön.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#89020) Gubek-Einste válasza kaboska (#89016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen típus megfelelő lesz számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89021) Gubek-Einste válasza -Maujuri- (#89019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89022) Erick68


Erick68
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi két routert ajánlották, melyiket érdemesebb megvenni?
ASUS RT-AX55 Router.
TP-Link Archer C80 AC1900 .
Nagyobb méretű családiházba lenne.
Esetleg jobb alternatíva ezek helyett?
Most egy ilyen van de a 2,4g része nem működik: TP-Link TL-WDR3600 ,
ettől minden képen jobb kellene, főleg a wifi része
Köszönöm!

(#89023) Gubek-Einste válasza Erick68 (#89022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus legyen az AX-es wifi miatt.
A TP-Link Archer AX20 is szóba jöhetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89024) Kolondrum válasza Kolondrum (#88960) üzenetére


Kolondrum
félisten

[MR70X] Na majd este :DD Főleg a kert érdekel ott milyen. A mostani ezer éves Xiaomi a következő szomszédba is sugároz pár megával. Kérdés ez mit tud. A Telekomos wifi6-os csoda a ház végén megnyekken házon belül.

[ Szerkesztve ]

(#89025) kaboska válasza Gubek-Einste (#89020) üzenetére


kaboska
aktív tag

Archer AX 10 lett :) Viszonylag gyorsan telepítettem a régi-hez képest királyság.Van valami a beállításoknál amire oda kell figyelni?Melyik lan-ra mit érdemes kötni vagy mindegy?2.4-5 G mindegyiket érdemes bekapcsolni?Egyébként a ház közepén levő szobában van a modem a router egymás mellett! 1 m-es körzetbe pedig a sz.gép,tv,médialejátszó.A ház többi részén csak telefon csatlakozik.Kint az udvaron a háztól 10-15 m-re is tökéletes a vétel a telefonon pl. youtube!

"Fej vagy gyomor"

(#89026) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni mobilinternettel kapcsolatban. Van a közelben több adótorony is, de a legstabilabb kapcsolat érdekében külső antennát szeretnék használni. Sajnos a hálózati eszközökhöz nem nagyon értek, így a topikban olvasgatva a következő elképzelésem támadt:

Kültéri egységnek egy MikroTik LHGG LTE6 kit

A sávszélesség csak másodlagos szempont, a legfontosabb a stabilitás lenne, vagyis például a packet loss (csomagveszteség?) minimalizálása. Több gép is használná az internetet folyamatosan Ethernet porton keresztül (wifire nincs szükség). Mivel az LHGG LTE6 kit-en egy Ethernet port kivezetés van, így szükség lenne még egy elosztóra (router?). Mivel több gépet kéne 0/24ben, folyamatosan kiszolgálni, igy egy komolyabb darabra gondoltam, pl EdgeRouter 6P (az SFP portra jelenleg nincs szükségem, de minimum 5 Ethernet kimenet kéne).

A SIM kártya menne a MikroTik antennába, a mobilnetet pedig tovább osztána az EdgeRouter.

Egy ilyen összeállításnál a MikroTik antenna 2 magos ARM processzora és a 256 MB RAM-ja nem korlátoznák az EdgeRouter teljesítményét? Mert akkor felesleges lenne az antenna mögé komolyabb routert tenni.

Működne egyáltalán ez a konfiguráció? Vagy van jobb ötletetek ilyen felhasználásra?

Köszönök előre is minden segítséget :R

(#89027) adika4444 válasza micafighter (#89026) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A MikroTik megfelelő lehet. Tud passtrough-t, ilyenkor minden routing feladatot az utána rakott eszköz végez.

Én esetleg belső routernek is MikroTik-et néznék, őszintén szólva jobban bejött számomra, mint az Edge vonal.

De javaslom, nézz be itt a fórumon az Ubiquiti és a MikroTik-es topikokba, utóbbiban tudsz segítséget kérni az LTE-s eszköz konfigurálásában, illetve megnézheted, melyik irány miért lenne jobb.

üdv, adika4444

(#89028) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Végül azt ötlöttem ki, hogy a jelenlegi routert (ha megéri) vinném át a másik házhoz és azzal működtetném a digi sticket (ac56u) és azt cserélném itt egy kicsit frissebb és időtállóbb darabra. Tudnátok bevált darabot ajánlani?
wifi 6 jó lenne a fentiek jegyében és amúgy annyit legalább tudjon mint az 56u, vagy többet, viszont az jó lenne, ha esetleg jobb adásteljesítménye lenne. USB azért kellene rá. Illeszkedhetne ezekbe a több routeres rendszerekbe is, hisz idővel lehet haszna számomra is, torrent és csatlakoztatott pl hdd esetén mediaboxként is működhetne, hogy a tv-re tudjak tartalmat tolni és minden jó funkció hasznos.
40.000 körül / ig gondoltam rá, többet nem áldoznék csak valami extra dolog miatt.
Nem feltétlen kell ASUS persze.
Köszönöm szépen!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#89029) Multibit válasza micafighter (#89026) üzenetére


Multibit
veterán

EdgeRouter 6P (az SFP portra jelenleg nincs szükségem, de minimum 5 Ethernet kimenet kéne)
Nem tudom, hogy feltűnt-e, de ezek az ethernet portok független portok, tehát nincs a készülékben belső switch! Persze konfigoláskor bridgelheted a portokat, de az sebesség veszteséggel jár, mivel ebben az esetben a központi egység (SoC) kénytelen a switch feladatot is ellátni.

Amúgy adika4444 véleményével ellentétben nekem az Ubi jobban bejött, a Mikrotikkel szemben ;) Használtam évekig mindkettőt, mielőtt szakítottam a konzumer vonallal.

[ Szerkesztve ]

(#89030) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Router választásban szeretném kérni a segítségetek.
Körülbelül 20-25 eszköz csatlakozna rá.
Egy ASUS RT-AC87U-t váltana.

Köszönöm szépen!

(#89031) osonte válasza zseko (#89018) üzenetére


osonte
senior tag

A középen való elhelyezés sokat segíthet, én is pár méterrel arrébb raktam a routert és máris az egész házat lefedi 5Ghz-en. Jelerősségben nálam ez volt a sorrend (nem AX-es eszközzel): TP-Link AX10 -> Asus RT-AC65P -> TP-Link AX20 (az utolsó a legerősebb a három közül és végül az lett a befutó).

(#89032) Gubek-Einste válasza smallmer (#89030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89033) smallmer válasza Gubek-Einste (#89032) üzenetére


smallmer
őstag

Jelenleg Budapesten egy panel lakàs. Durván 60nm vékony falakkal.
Az internet sebessége: 1000 / 300 Mbit/s
Nagyjából: 20-25 eszköz. Kb. 4 laptop / pc, TV, NAS, PlayStation, telefonok, tabletek, okos eszközök
Árban még nem gondolkodtam. Szeretnék kérni sávosan ajánlott routereket (olcsó, közepes, drága)
Egyéb igény: kb 1 - 1,5 év múlva költözünk egy durván 300 nm-es kertes házba, ahol szeretném majd kiépíteni a wifi hálózatot és ezt a routert is bele szeretném rakni majd. Érdemes lehet az Ubiquiti termékeit használni?
Köszönöm :R

(#89034) Gubek-Einste válasza smallmer (#89033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lehet az Ubiquiti termékeit használni?
Mindenképpen érdemes lenne a nagyobb terület miatt ebben gondolkodni, egy UniFi rendszer elég rugalmasan felépíthető lenne már a mostani a környezetben amit majd a későbbi helyszínen tovább bővíthető lenne.

Árban még nem gondolkodtam. Szeretnék kérni sávosan ajánlott routereket (olcsó, közepes, drága)
Olcsó: 1-2 darab Asus AC57Uv3 router AiMesh-be kötve
Közepes: Egy Asus AX56U vagy AX58U + esetleg még egy AC57Uv3 AiMesh-be szervezve
Drága: Asus AX82U vagy magasabb, mellé AX-es AiMesh router/node
Azért Asus mert rugalmasan szervezhető, később bármilyen kompatibilis eszközzel bővíthető, akár az elsődleges eszköz cseréjével is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89035) MaCS_70 válasza micafighter (#89026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva adika4444-hez:

Ezek a Mikrotik LTE-eszközök vagyon jók, én többet is használtam, jelenleg is használok.

Ha jó a vételi lehetőség, akkor az SXT is elég lehet, az LHGG nem biztos, hogy bármilyen érezhető előnnyel jár.

Ha modemként, azaz LTE passthroughban használod (aminek elég egyszerű a beállítása), akkor csakis a saját preferenciádon múlik, hogy milyen routert használsz mögötte, semmi nem köt a márkához. Pont úgy fog működni, mint egy bármilyen vezetékes szolgáltatóhoz kapcsolódó router.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89036) CsMike


CsMike
tag

Sziasztok. Adott egy 4g sim kártyás router Kínából kuwfi márka Telekomos korlátlan multi sim. Probléma a következő, csatlakozik van net és még aránylag gyors is (30-70 közötti le töltés) elég is lenne, DE egy adott idő után ki nincs internet hozzáférés, router menü kapcsolat bontás és újra csatlakozás és újra van internet. Nálam másik házban ugyan ilyen működik tökéletesen, ez ismerősöm háza lenne, elvittem tőle az adott routert nálam stabil nel dobja el a hálózatot szóval nem az eszköz rossz , hanem nála jelentkezik van hogy 10 perc de néha 2 ora múlva de biztos hogy ledod és olyankor nincs net , se wifin se lanon. Valaki valami ötlet? Köszönöm.

(#89037) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok. van egy Huawei AX3 4 magos routerem,látom támogatja a MESH rendszert. Bármilyet hozzá lehet tenni (Tenda,TPLink) vagy csak a Huawei rendszereit?

(#89038) Tonycs


Tonycs
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémára keresek egy jó routert.
UPC/Vodafone terület, tavaly még 500as NET, fehér UPC Connect BOX, és nem igazán volt gondunk( hébe-hóba egy beragadt frissítés), ment a WIFI, asszony nem hisztizett, gyerek sem volt nyűgös. Aztán, hogy itt a bezártság, a home office, meg az online iskola, beneveztem egy 1000es NETre, megjött a TG3442DE modem, meg a bajok. A vezetékes résszel nem igazán volt gond, de a WIFI hol volt, hol nem. Ahol előtte a fehér CB-vel stabil volt NET, ott az új szürkével vagy működött vagy nem.
Persze jött a technikus(többször is), újra fejelt minden csatit, új splitter, meg frissítések az eszközön, de lényegében nem volt javulás. Hetente(ritkán kéthetente) egyszer(többször) a wifi nem működik rendesen, de közben a vezetékesen oldalon nem látszik a hiba, ott megy minden. Szerinte, meg a support szerint is, az eszköz jó. Utolsó tanács, vegyek egy saját routert.
Mivel unom az asszony állandó siránkozását, meg a lakásban olyankor ide-oda tekergő patch kábeleket, kellene egy jó router. A normális kábelezést nem tudom megoldani, és a legutóbbi felújításkor még nem került be ethernet kábel a falba, meg az asszony utálja a kábelezést.

Környezet: a lakásban nem tudom "középre" tenni routert. A lakás 1 szintes, 5 szintes társasház, a szembe lakásban nincs semmi wifi, alul-felül vasbeton födém, a többi 3 oldalról a legközelebbi épület is minimum 20m vagy több. A fal vasbeton vázszerkezet téglával. A vastagabb falak 35cm, a vékonyak 12cm. Ahol kellene a vétel: jobbra-balra kb. 5m, szembe kb. 9-10m.
Elhelyezés, eszközök:
1.: Vodafone-os modem, asztali PC(kábelen)
2.: Gyerek notebookja AX WIFI, CB-nél itt WIFIn, most kábelen,
3.: TV(ritkán/soha), XBOX ONE S,
4. Asszony laptopja AC WIFI,
van még 3 telefon, és néha az én céges notebookom, de ezek egyszerre értelemszerűen nem mennek.
A, B: Később (ha úgy alakul, és tényleg lecserélik a UPCs beltériket) vezetékes ethernet végpont kellene, valamilyen megoldással.

Ezekhez az adottságokhoz kellene egy router, ha tud hálózati háttértárat vagy nyomtatót kezelni az jó, de nem feltétel. a Vodafone-s TG3442DE után lenne betéve. Ha lehet nem variálnék modokkal, csak egyszerűen. Gondolom a 2 sávosak jönnek szóba. Visszaolvastam néhány száz hozzászólást, ötletem lenne, de jó lenne, ha valaki megerősítene, vagy mondana alternatívát. Esetleg az A, B pontos vezetékes végpontos megoldással együtt, de az szerintem egy következő lépcső lesz, ha szükséges, de ha egyben is van megoldás...

Köszönöm,
Tony

nem igazi a méretarány, ezért írtam méreteket

[ Szerkesztve ]

(#89039) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az MR70X Kertes házban egy nagy rakás SZR! Itt tartunk? Komolyan? Alig megyek el a routertől és ugrál, hogy min lógjon és többet vagyok mobnetre mint wifin? Arról nrm is beszélve, hogy alig van net a kertben. Még tán megy a levesbe és jön vissza a Xiaomi, igaz az csak 100-as WAN, közben meg 300-as a net.
Beallok az autóval ami alig 16m-20m-re van a routertől és percekkel később is csak agyal , hogy feljöjjön e wifire. Autó csatlakozás ON mégis nem csinál vele semmit. Hát rájöttem, a gyér wifi miatt ilyen, mert kint az 5G kb halott, de nem egyértelműen jó a 2.4. Ha meg el is dőlt neki gyakran eldobja és hol sima 2.4 hol 2.4/5G-t ír. Röviden: Ha csak 2.4-et szór akkor használható szinten marad minden, de minek ha a régi Xiaomi is jobbat szór? A bejövő 300-as net a nappalin kívül sehol nem jön jól, sztem meg többet ér hogy a saját portámon stabil net legyen. Órákat bszt a rezet mire minden okos cucc át lett ide tanítva totál feleslegesen. A reset gombok a ház gerince alatt szerelő dobozban csücsül.

Létezik egyáltalán olyan router ami lefed kb 800nm2-es telket ha kb középen van a routert? Ráadásul nem is lent, hanem ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#89040) Kolondrum válasza Kolondrum (#89039) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vagy a router a kehes? Nem tud úgy egyszerre lenni kevert módban (2.4/5)hogy én semmit nem veszek észre az ugrálásból min lóg? Vagy ez már telefon "hiba"?

(#89041) Gubek-Einste válasza CsMike (#89036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89042) Gubek-Einste válasza fcbarca (#89037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak azonos gyártón belül megy a mesh.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89043) Gubek-Einste válasza Tonycs (#89038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott eszközök:
20-30k: Asus AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX82U/AX92U, TP-Link Archer AX50/AX73

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89044) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#89039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Létezik egyáltalán olyan router ami lefed kb 800nm2-es telket ha kb középen van a routert?
Ilyen környezetben már több eszközös rendszer szokott a megoldás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89045) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#89044) üzenetére


Kolondrum
félisten

Oh. :F

(#89046) jambiyya válasza Kolondrum (#89039) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem egy jól megválasztott, beállított és elhelyezett ax3600 képes lehet erre (ez saját tapasztalat), de ha biztosra akarsz menni, akkor két mesh-képes eszköz tuti.

(#89047) Joe123


Joe123
aktív tag

Sziasztok,
Olyan routert keresnék (használtan) ami 5GHz-en tud 3x3-at és (custom firmware-el) lehet AP kliens módban használni. Egy másik 3x3 routerre csatlakoznék vele wifin keresztül (kábelezés nem oldható meg). Az lenne a cél hogy minél kisebb összegből minél nagyobb sebességet ki tudjak préselni wifin keresztül. Most próbaképpen egy Padavant futtató kölcsönbe kapott Asus AC57u V1 van bekötve, ezzel 240-260 megabit megvan DL irányban (UL nem érdekes, ott szolgáltatói limit van - telekom féle docsis csoda). Mivel a fenti Asus csak 2x2-es, szeretném 3x3-ra cserélni a sebesség növelése érdekében. Archer C7-et néztem, erre lehet rakni OpenWrt-t vagy DD-Wrt-t is amik tudják a kliens módot. Azt nem tudom hogy maga a vas elég erős-e ahhoz hogy mondjuk 4-500megabitet áttoljon magán kliens módban custom fw alatt. Jöhetnek a meglátások ha valakinek van konkrét tapasztalata vagy 10eFt nagyságrendben jobb megoldási tippje. (Külső USB-s wifi adapter nem játszik - csak USB2.0 van a gépen illetve túl messzire kell vinni a kábelt a gép és a kliens router között -, azért gondoltam ki ezt a kliens módban működő routeres megoldást.)

Mellékelek egy móricka ábrát:

[ Szerkesztve ]

(#89048) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[Mercusys MR70X] saját vélemény.

(#89049) Gubek-Einste válasza Joe123 (#89047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lehet a TP-Link Archer C7 a feladatra.
Asus AC66U B1 gyári firmware-rel is tudja a kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89050) dkess válasza Kolondrum (#89045) üzenetére


dkess
őstag

Egy picit arra is próbáltak utalni, hogy kicsit a gombhoz (kert) keresed a kabátot (a megoldást ami a házban és a kertben is jó).

Ugye a házról sokmindent nem tudunk. Általánosságban a prioritás a ház - akár garázsostul. Aztán, hogy ami a házból kijön WiFi sz megfelelő-e a kertben.

Amennyiben kellően nagy a ház (pl. 100 nm+) meg mondjuk 3 szintes és még e mellé jön a 800 nm kert mint prioritás, akkor egy eszközzel nem valószínű, hogy meglesz az ideális megoldás ...

A #89048 hsz -edben nézd meg a linket kérlek ...

@jambiyya, #89046

Ja, általánosságban egy 5K HUF -os router vagy akár csak a szolgáltatói eszköz WiFi -je is mindenre is elég? Hogy egy csomó helyre viszont nem? Hét van ez így ...

A konkrét kérdéssel kapcsolatban ugye a kert méretén kívül a létező semmit sem tudunk. Ide konkrét típust beajánlani ... Hát merész ... :)

@Joe123, #89047

Kiscsiliárd dologtól függ. Pl. olyantól is, hogy a szolgáltatói routerre mennyi WiFi eszköz csatlakozik (ami ugye elveszi a sávszélt a WiFi bridge -től). Áttételesen még a vezetékes kliensektől is meg sokminden mástól is.

A 3x3 -as kliens router valamennyit dobhat a sebességen azon a távolabbi PC -n. Ugyanakkor ami biztos, hogy duplázás nem lesz ...

Egyébként ami biztos még, hogy 10K HUF -os eszközzel meg egészen biztosan nem lesz semmilyen előrelépés a mostani felálláshoz képest sem (az emlegetett C7 az meg inkább a majdnem 20K HUF kategória).

Mondani se kell talán, hogy a megoldás leginkább a kábelezés lesz. Nemcsak a távoli PC -t, hanem kb. mindent amit csak lehet. Minél több minden lesz kábelen (akár a közeli eszközök) - anál több marad a WiFi -re - akár a távolabb levő PC tekintetében (persze középtávon mehetne az is kábelvégre).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.