Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) tylerddd


tylerddd
veterán

Bóklásztam az Asus router androidos app-ben (AC66U B1-mellett), a MAC-szűrés ki/bekapcs lehetőségét néztem. Ezt nem találtam meg, de a 2.4-es és 5-ös ki/bekapcs lehetőségét igen. Érdekes, hogy az app-ből lehet, de a router konfigban nem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73002) Intruder2k5 válasza tylerddd (#73001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben is lehet ki/be kapcsolni a wifi-t, a Wireless - Professional oldalon, az Enable Radio menüpontban. De a routernek van topikja, ezeket inkább oda írd.

(#73003) tylerddd válasza Intruder2k5 (#73002) üzenetére


tylerddd
veterán

OK, elnézést! Egyébként itt korábban azt írták, hogy nem lehet, csak módosított FW-nél.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73004) szzimo53


szzimo53
tag

Sziasztok!

Laikus vagyok a témában.
Milyen router ajánlott DIGI 1000 internethez, ami tudja is hozni közel a maximum le/fel töltési sebességet.
Vezetéken használnám ki inkább, wifi csak teló...
Használt is jó,sokat vásárlok hardveraprón. De újat is mondhattok a kedvező áron.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#73005) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok!

Már 4-5 éve hogy az ajánlásotok alapján vettem egy RT-N18 U-t. Hibátlan szerkezet, tényleg minden igényemet kielégítette. Tegnap megvette egyik ismerősöm mert gondban volt és azonnal kellett neki megoldás, illetve netet fejlesztek 500/500-ra.

Igazából újra venném ezt megint, annyira elégedett voltam. Két dolog amin fejlesztenék amennyiben van rá megoldás.

1, 4 port néha kevés, rajta van a 4K tv, PC, NAS, Steamlink. Előfordult hogy más okos eszközt vagy vezérlőt már csak úgy tudtam rádugni, ha valamit kihúztam. Szóval egy 6 vagy 8 portos fejlesztés kényelmesen kihasználható lenne számomra.

2, Ezt nem kötelezően, de gondoltam hogy tudhatna 5GHZ-t is, akkor lehet hogy a TV ami a közelében van megszabadulhatna a kábeltől, akkor talán elég lenne a 4 port is.

Amennyiben lehet maradnék Asus vonalon, erősebb hardverrel, bár tudom hogy ebben az RT-18 U nem volt gyenge.

(#73006) TeeJay válasza FeRRaR1 (#73005) üzenetére


TeeJay
félisten

AC66U B1 a te barátod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73007) woodworm válasza TeeJay (#73006) üzenetére


woodworm
veterán

Plusz egy switch.

(#73008) kali válasza woodworm (#73007) üzenetére


kali
legenda

Vagy ha már nem írt árkategóriát, akkor egy RT-AC88U, mert annak 8 darab LAN portja van, hardverben is erősebb, meg adott az 5 GHz (ac) is. :DD

(#73009) TeeJay válasza kali (#73008) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem abból kijön vagy két darab AC66U B1 is meg még egy 4ezres TP-Link switch is :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73010) kali válasza TeeJay (#73009) üzenetére


kali
legenda

Nem is néztem mostanában az RT-AC88U árát, de ahogy látom, 85.000 Ft környékén kezdődik.
Hardverben is ütős mondjuk, de kérdés persze, kinek éri meg annyit rááldozni, aki valóban ki is használja.

(#73011) Lajbymester


Lajbymester
tag

Sziasztok! Mivel én igazából egyáltalán nem vagyok jártas ebben a témában, ezért a ti segítségeteket kérném.

Szóval, adott egy lakás, ahol az emeleten lévő nappaliban van egy router, ami sugározza a wifi jelet. Az alatta lévő földszinti szobába még elér a wifi jel, de az az melletti szobába már nem. Ezért kellene valami repeater/extender, ami az emeleti szoba alatti szobában lenne és ott kapná a jelet fentről, majd ezt a jelet sugározná tovább. Viszont fontos, hogy ugye kábelen nem megoldható az összeköttetés a két eszköz között, ezért mindenképpen olyan repeater/extender kellene, ami nem kábelen, hanem wifin veszi a bejövő jelet. Továbbá jó lenne, ha legalább 4-500 Mbitet tudna sugározni az eszköz.

A fenti leírásnak megfelelő repeatert/extendert szeretném, ha ajánlanátok. Valamint pár jótanácsot elfogadnék, hogy milyen dolgokra érdemes figyelni ezesetben.
(Igazából azt sem tudom, hogy a repeater és az extender között mi a különbség.)

Köszönöm a segítséget.

(#73012) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Köszönöm mindenkinek, nekem is egyedül az AC 66U-n akadt meg a szemem amég az első hsz-t túrtam.

ASUS RT-AC66U B1 26.500,-

ASUS RT-AC88U 81.000,-

Mind a kettő tetszik, de nem tudom megér e annyival többet a másik. Az az tudom, biztos hogy nem. Viszont ez már csak ilyen. Ahogy közeledsz a csúcs felé, legyen az telefon, autó, szinte akármi akkor aránytalanul drágább az esetek nagy részében.

Így inkább azt nem tudom hogy szükségem van e rá.

Max amit ki kell szolgálnia:

500/500 net

LAN: 4K tv + PC + NAS + Steam Link + néhány okos(nak mondott) eszköz
Ebből a PC meg a NAS ami komolyabban pörög a hálózaton.

WiFi: 4 android telefon, 2 laptop, 4 IP camera.

Viszonylag sok nas és online videó stream.

Tehát nem egy eget verő üzem, de nem is full alap, ez még fejlődhet egy webszerverrel, esetleg pár telefon.

(#73013) Gubek-Einste válasza szzimo53 (#73004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ami szóba jöhet:
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73014) Gubek-Einste válasza Lajbymester (#73011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen eszköz amely megfelelne az elvárásaidnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73015) Gubek-Einste válasza FeRRaR1 (#73012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lesz az AC66U B1 is, LAN portra pedig egy sima 8 portos gigabites switch.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73016) Lajbymester válasza Gubek-Einste (#73014) üzenetére


Lajbymester
tag

Valamelyik kritériumot el lehetne engedni, hogy legyen ilyen eszköz? Pl. sebességet? Vagy a vezetéknélküli összeköttetés a ludas?

(#73017) Gubek-Einste válasza Lajbymester (#73016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sebesség a legfőbb gond, gondolom a födém vasalt beton az pedig a wifi nagy ellensége.

Milyen router mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73018) Lajbymester válasza Gubek-Einste (#73017) üzenetére


Lajbymester
tag

Igen, elég nehezen megy át a jel a plafonon.
A router egy UPC Connect Box (Compal CH7465LG-LC).

(#73019) Gubek-Einste válasza Lajbymester (#73018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a reális megoldás a kábelezés és egy AP módú eszköz beüzemelése lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73020) TeeJay válasza kali (#73010) üzenetére


TeeJay
félisten

gigás nethez nem ad kábelen többet mint az AC66U B1 mivel az is kihajtja az 1/1gigát amíg a WAN és LAN limitál
ellenben 85ezer helyett inkább venni két darab AC66UB1-et 60-ért és az egyik fő routerként HW NAT-al intéz mindent gigás netig meg szórja az AC és N wifit
másikat meg az elsőre kötve AP-ként még mindig többet ér és olcsóbb
úgy lenne 6darab gigás port bár nem tudom ASUS olyankor LAN-LAN porttal kell-e összekötni vagy LAN-WAN is mehet mert akkor 7 portja lesz meg dupla akkora területet le tud fedni vele :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73021) MaCS_70 válasza TeeJay (#73020) üzenetére


MaCS_70
félisten

AP-módban a WAN-porton táplálható bitekkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73022) TeeJay válasza MaCS_70 (#73021) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor csak a fő routeren veszik el egy LAN port a második routeren marad 4 pluszban
7LAN port csak nem kevés :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73023) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Köszönöm mindenkinek, egyenlőre egy RT-AC66U B1 lesz rendelve, amint ide ér az optika. Már csak hat házra van :))

RT-AC88U-t akkor venném meg ha 40 max 50 körül lenne. Nem akarok ennyit költeni ha nincs értelme. TV-t megpróbálom Wifin, amennyiben rendben működik lehet hogy switch se lesz az elején.

Kettőt nem veszek mert nem nagy a ház, kb 120 négyzetméter 2 szintre elosztva. Illetve azt később is megtehetem ha szükség lesz rá. Az RT-N18 U szépen lefedte az egészet.

(#73024) kali válasza TeeJay (#73020) üzenetére


kali
legenda

Szólnak azért olyan előnyök az RT-AC88U mellett, amit sok RT-AC66U B1 sem tud kiváltani.
Én például nem vennék már routert MU-MIMO nélkül (még ha nem is Asus routerem van most, de MU-MIMO képes), van hozzá megfelelő ellenoldali eszközöm is, de még akkor is érzem és látom az előnyét (wifi kapcsolat minősége és hasznos sebessége), ha nem csak a MU-MIMO képes eszközzel használom.
Más kérdés, hogy ha valakinek nem kell a 8 LAN port és néhány extra, akkor 50.000 Ft alatt is van már jó MU-MIMO-s router.

(#73025) MrAndrewT87


MrAndrewT87
csendes tag

Sziasztok,

DIGINet1000-hez szeretnék egy routert, mivel a mostani felállással vannak problémáim.

Igények:
- egy szintet ~140m2 tudjon ellátni szépen wifi-vel
- a többi szintre és a kertbe a régi routereket egyfajta "ismétlőként"(lehet nem jó fogalmat használok)használva továbbítsa a jelet
- a PS4wifi tudjon működni (most hiába erős a jel betárcsázós a sebesség, és a netes hókuszpókuszokat, meg portnyitásokat már mind kipróbáltam)
- a TV-re való film átjátszás ne szakadozzon meg állandóan (WIN10 ről megy Sony tv-re és hol működik, hol nem)
- a telefonok tabletek (kb 6eszköz) működjön wifiről, most van, hogy inkább visszaváltok mobilnetre, mert ha már két eszköz egyszerre megy az betárcsázós...)

A jelenlegi felállás: optikai a digi bejön a Huawei routerbe(ami még eddig nem lett bridge módba kérve: ez lehet részemről egy hiba), ebből gigabites porton csatlakozik egy DIR860-L padavan firmwire-el és a 2,4 és az 5Ghz wifik is be vannak állítva, bár az 5Ghz az forintot se ér, a szobán kívül már kb nincs is jel. Ebből csatlakozik kábellel az asztali gép (2ms 950/326 sebességgel, szóval ezzel nincsen bajom). A lakás távolabbi részein egy régi oldscúl Tenda router osztja tovább a wifit. (A szomszédoknál is van wifi, de a csatornákat már nagyságrendileg beállítgattam.)

A fenti igényeimet gondolom nem oldaná meg egyedül a bridge módba kérés, ezért ezt kombinálnám egy új Asus RT-AC87U-val. Ez így nagyságrendileg elegendő lehet, vagy valamit máshogyan javasolnátok?

Előre is köszi a segítséget :C

(#73026) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

sziasztok!

úgy néz ki, én is csatlakozom az 1000es digi táborhoz (flipről váltva), így router vásárlás elé kerültem. Mivel diák vagyok, próbálnám a budget minél lentebb tartani, nincsenek extra igényeim csak a következő 2 feltételnek eleget tevő routert keresem:
- kb 80m^2-es téglaépítésű lakás lefedése központi helyről
- tudásában ne legyen rosszabb mint a flipes sagemcom router

Első körben tépélinkék Archer C5 v4 routerét néztem ki, másodiknak meg a Xiamo Mi Router 3-t. Utóbbinál kicsit visszatartó dolog ez a padavanozás, de ha azt mondjátok, hogy megéri akkor nyilván azt veszem.

Szóval melyiket ajánlanátok a 2 közül, vagy ha van esetleg más eszköz ami megfelel a kritériumoknak, de hasonló árban van akkor azt is szívesen fogadom.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#73027) Dragon3000 válasza Mr. Csonti (#73026) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez függ attól is, hogy mennyi eszközt szeretnél kábelen is használni, mert a xiaomin csak 2 lan van, amúgy ha xiaomi lesz, akkor arra is figyelj, hogy 3g legyen, mert a sima 3as csak 100Mb/s-es.

[ Szerkesztve ]

(#73028) Mr. Csonti válasza Dragon3000 (#73027) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Fu, köszi, efelett elsiklottam... Akkor a Xiaomi kilőve, mert a 3G-n is csak 2 lan port van és nekem legalább 3 kellene

(#73029) TeeJay válasza Mr. Csonti (#73028) üzenetére


TeeJay
félisten

AC66U B1-et vegyél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73030) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Az sajnos nekem drága :( A mostani flipes sagemcom is teljesen jól kiszolgál, ha az archer c5 v4 nem lenne roszabb ennél akkor szerintem maradok annál.

(#73031) woodworm válasza Mr. Csonti (#73030) üzenetére


woodworm
veterán

Xiaomi 3G + switch.
Asus rt-ac57u

(#73032) Gubek-Einste válasza MrAndrewT87 (#73025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC87U helyett inkább AC86U legyen, újabb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73033) general


general
addikt

Helló!
Bocsássátok meg, hogy nem olvasom vissza a topikot, egyszerűen nincs rá most időm. :(

A telekomos gagyi router helyére/mellé szeretnék egy jófélét, ami a Mac-et, IOS-t is kiszolgálja, és külső hdd-t is lehet rá csatlakoztatni mentésre, filmekhez.
Olvastam egy régebbi ajánlót a Synology rt1900ac-ról, korrekt, de ahogy nézem, már kifutott termék. Mi az utódja vagy mi még olyan router, ami hasonló tudásban, sebességben (és persze árban is, feljebb nem mennék)

Előre is köszi, ha válaszoltok!

(#73034) Tegla80


Tegla80
addikt

Morgen.
Cserelnem a megoregedett routert (tp wdr3600) egy mai szemmel modernebbre.
A kerdesem az lenne,h a tobb mag vagy a tobb ram kell nekem,ha pl 2ps4 muxik rola kabelen online(es ez a lenyeg) mikozben wifis eszkozok is zaklatjak ugy,h mindemellett egy masik router is log rajta (20m-re) kabelen es azon is zajlik az elet. Wifi-ben nincsenek extra elvarasok,adjon azt jocakat es egetvero netem sincs,igy 60/4 csak.(50/2.5 kb amit hoz atlagban)
(ac58u/66b1 arban lehet valogatni.)
Szval ti mit vennetek.
Koszonom.

Szerk.
Ethernet controller: Marvell Alaska 88EC060-NNB2 Ethernet 10/100/1000 support
Ezt talaltam a ps4 spec-ban,de azt nemtom,h van e jelentosege a routervalasztas szempontjabol. :B :D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#73035) Gubek-Einste válasza general (#73033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73036) Gubek-Einste válasza Tegla80 (#73034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73037) a000 válasza Gubek-Einste (#73036) üzenetére


a000
őstag

Lehet én vagyok a gyík és nem találom, de AC1300G+ hol kapható 20k alatt? Linket kaphatok? Köszi.

(#73038) general válasza Gubek-Einste (#73035) üzenetére


general
addikt

Köszi a választ!
- 60nm, 3 szoba, közepén a router
- wifin laptop, telo, egy Apple TV 4k
- főleg a 4 k-s filmlejátszáshoz kellene, illetve mac-es Time Machine menteshez
- nem vágom pontosan még a mikénteket, de a sebesség kell, belső hálózaton is, mert egy db desktop gép is csatlakozik egy hosszabb kabellel, a másik szobában van, onnan játszok le filmet, de annak nincs wifije, most akadnak a filmek
- 250-es net van most, de remelem a Telekom növelni tudja majd
- az ár másodlagos, de azért legyen értelme, nem akarom túllőnni az igényeimen

(#73039) Gubek-Einste válasza a000 (#73037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Napi szinten nem követem az árakat így még a régi, 20k alattiról tudtam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73040) Gubek-Einste válasza general (#73038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC66U B1 megfelelő lesz, ár/érték arányban kiváló.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73041) Tegla80 válasza Gubek-Einste (#73036) üzenetére


Tegla80
addikt

Rendben,legyen igy es kitoltom.(de remelem akkor kapok valaszt arra,h a tobb proci vagy a ram a lenyeg ha az "erosebb/stabilabb" online kapcsolat a cel mikor sok eszkoz ostromolja a routert. :D )
Videk igy a wifi szennyezes minimalis a 2.4ghz-en(3 router es az is nagyon gyengen) mig 0 az 5ghz es tartomanyban.Falak szama max 3db es anyaga tegla,mig a max tavolsag kb 10meter mert az epulet kozepen van a router.Ezen log egy masik router a szomszedban(kulon halozatkent beallitva) amin altalaban 3-4 wifis eszkoz kapcsolodik es nyaggatja a netem!
Szoval ezen felallasra keresem azt ami eroben elbirja,h 2ps4 gond nelkul jatszik kabelen online es mellette wifin log 3-4 telo/tab/lapos is amik szinten hasznaljak a netet.
Kp az 30e kornyeke es az egyeb igenyem annyi lenne,h a gyari fw jo legyen rajta,mert nincs kedvem mokolni es cfw-t tenni ra a jo mukodeshez.
(amugy ha az jobb megoldas es van 30e korul valami komolyabb wifi nelkuli "ipari"router ami jo lenne nekem,akkor johet arra is ajanlat,mert max szerzek ra szakit bekonfigolni es marad a tp3600 wifire.)
Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#73042) Gubek-Einste válasza Tegla80 (#73041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, hogy CPU vagy RAM az ami többet számít, itt is mint mindenhol máshol minél több annál jobb elv érvényesül.
Asus AC66U B1 egy optimális megoldás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73043) Mr. Csonti válasza woodworm (#73031) üzenetére


Mr. Csonti
tag

ennyire rossz az Archer C5 v4?

(#73044) kali válasza Mr. Csonti (#73043) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Annyira nem, de CPU és RAM tekintetében is gyengébb az említetteknél, ami komolyabb terheléskor megmutatkozhat.

(#73045) woodworm válasza Mr. Csonti (#73043) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, csak ugyanazért az árért kapsz jobbat is.

Kali megelőzött. A tplinkben ugyanannak a chipset beszállítónak egy lentebb pozicionált soc-je van, mint az asus és a xiaomi esetén. A ram is kevesebb, a wifi az nagyjából ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#73046) Mr. Csonti válasza woodworm (#73045) üzenetére


Mr. Csonti
tag

köszönöm a válaszokat, akkor szerintem az AC57U lesz a kiválasztott :) további szép napot!

(#73047) general válasza Gubek-Einste (#73040) üzenetére


general
addikt

köszi az ajánlást! :R

(#73048) ddany7


ddany7
csendes tag

sziasztok,
500as upc nethez keresnék 50nm-re routert, ami lehetőleg átlövi 400mbps fölött 5g-n a netet, ha egy térben vagyok a routerrel.
elég sok wifi van látótérben, és a legnagyobb távolság amit át kell lőni az egy olyan 10m ajtóval, fallal, és beépített szekrénnyel nehezítve.
eszközök: 2 telefon, 1pc, 1 tv, 2notebook,1tablet, plusz időnként pár extra eszköz

Teljesítmény lenne elsődlegesen a fontos, download manager és hasonló extrákra nincs szükségem, de ha rá akarok kötni egy 500gb-nál nagyobb HDD-t, azt ismerje fel (ne úgy, mint a mostani asusom), és ne akadozzon.

USB 3.0 must have lenne, VPN szerver pedig előny.

Ár: max 40e

Köszönöm előre is a tippeket

(#73049) Gubek-Einste válasza ddany7 (#73048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a mostani router?

Asus AC66U B1 optimális választás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73050) ddany7 válasza Gubek-Einste (#73049) üzenetére


ddany7
csendes tag

ac66u-m van, csak nem a b1, hanem a korábbi verzió

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.