Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Rruuer válasza Rruuer (#57951) üzenetére


Rruuer
senior tag

Senki?

(#58002) sixpak válasza Multibit (#57988) üzenetére


sixpak
nagyúr

Rendben, köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#58003) bluemirage válasza psg5 (#57993) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem elegendő a csak túlfeszes elosztó... ha más érzékenyebb eszköz nem ment tönkre a házartásban, akkor a túlfesz a Net-es kábelen keresztül érkezett.
A háztartási hálózati eszközök ez ellen védtelenek. Részben segítség az olyan kombi elosztó amin a hálózat is át van fűzve... vagy ezekben a régi, még kapható routerekben gyárilag van ilyen védelem.
Amíg csak' a router vagy a switch ment tönkre, addig occó és könnyen pótolható. Ha egy asztali gép vagy egy laptop száll el... az általában sok router ára... a LAN-on bekötött TV dettó... így örülj, hogy ha csak egy háztartási router vagy egy switch az áldozat.

Meliora sunt bono inimica

(#58004) bluemirage válasza Harlond (#57978) üzenetére


bluemirage
őstag

Hálózatos topik... lesz majd végős segítségedre, ha megakadsz.
De egy jó UTP-n megy a modemtől vagy a szolgáltatói eszköztől a bal felső szobába a NET. Ott van egy AC-s router. Archer C5/C7. Asus N56U, de inkább AC58U. Ez a kábel a router WAN portjába megy.
Router egyik LAN portjáról jön vissza egy kábel a sufnidba, ahol ott a NAS.
Nem kell switch. Ez egy egyszerű és optimális megoldás.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58005) Gubek-Einste válasza intensa_man (#57994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel nincsen jobb nála, dual band-ben már az AC-t lenne érdemes megcélozni, Asus AC58U amiben van torrent kliens gyári firmware-rel. CFW-vel a TP-Link Archer C7 vagy a D-Link 860L B1 jöhetne még szóba, esetleg az Asus N56U (gyárival N-s, CFW-vel már AC-s).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58006) Gubek-Einste válasza psg5 (#57997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor nincsen nála ajánlottabb típus, dual band képességgel Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7 vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel) jöhetne szóba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58007) Gubek-Einste válasza 3800+ (#57998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58008) Gubek-Einste válasza Rruuer (#58001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A korábban ajánlottak nem jók?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58009) Rruuer válasza Gubek-Einste (#58008) üzenetére


Rruuer
senior tag

te kérdeztél én meg válaszoltam rá. azt nem tudom hogy jók e de ha áment mondasz rájuk akkor jók

(#58010) Harlond válasza inf3rno (#57990) üzenetére


Harlond
tag

csuklik annak minden felmenoje de meg a felesege es a lanyai is.. olyan aramkort csinalt, hogy egy kismegszakiton van rajta a: folyoso mozgaserzekelos padlo vilagitasa, a furdoben a tukor vilagitas, a konyhapult vilagitas es a huto konnektora... 20(!) eve villanyszerelo es csak ajanlani tudtak.. mit csinal az akit nem ajanlanak?

Hat most arra gondoltam, hogy a "kuszlikba" megy egy sima wifi nelkuli router, ott ranyomom egybol a NAS-t, meg az osszetakolt kabelt es annak a vegere a nagyobb szobaba egy AC routert (vagy ezt a wifi-s routert lehetne valamivel helyettesiteni?) Igy most ezekre varok javaslatokat 🙂

(#58011) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Vettem egy Archer C7-et a 2.4GHz WIFI gyengébb rajta mint a DIGI ZTE 668-as routerén.

A C7-es 5GHz-es wifi milyen hatótávú a 2.4-eshez képest mert a C7 2.4GHz beépitett antennáról megy. Az 5GHz meg a 3 nagyról.

Jelenleg nincs eszközöm amivel kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

(#58012) Gubek-Einste válasza Fekete83 (#58011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani mert minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58013) Radnix


Radnix
senior tag

Sziasztok!

Gyengélkedik a wifi a napokban sajnos, és a jó öreg reset sem segít már. Nagyon vastagok a falaink és vastag betonfödém is van.
"csúcsidőben" 3 laptop megy és 4 telefon is van a háztartásban, ha ez befolyásol valamit, de nem értek hozzá.

Szóval 100 Mbit-es a net, és egyetlen szempont van: legyen jó erős a jel, a többi nem számít.

15 ezerből max kihozható?

Köszönöm a szakértőknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#58014) 3800+ válasza Gubek-Einste (#58007) üzenetére


3800+
őstag

Rendeltem egy TL-WR1043ND V4.0-t ugyanis már fentebb is olvastam hogy ajánlott típus. :)

A rajta lévő USB portot megéri használni? Mivel jobb mint egy szimpla USB port a számítógépen? Lakáson belül értem a kérdést mert távoli elérést nem hiszem hogy fogok alkalmazni.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#58015) psg5 válasza bluemirage (#58003) üzenetére


psg5
veterán

Sajna nem orulok, mert bár ugye nem erre a belkinre kotve de gallyra ment a kazán a mosogatogep, a garazs elektronika...lett kar rendesen...most vettuk eszre hogy a kemenybol is hianyzik....

58006) Gubek-Einste : Koszi akkor ugyanezt rendelem helyette.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#58016) ArthurShelby válasza krealon (#57996) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem a több antenna minimálisan növeli a hatótávot, mivel a több antenna többféle pozícióba állítható (így nagyobb az esély rá, hogy az egyik már ideálisan áll).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58017) Gubek-Einste válasza Radnix (#58013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiből csak a TP-Link 1043ND lenne ajánlott, 20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U is erősebb hardverrel és többet tudó gyári firmware-rel.
Dual band wifi-s eszköz ebbe a környezetbe nem lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58018) Gubek-Einste válasza 3800+ (#58014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A rajta lévő USB portot megéri használni? Mivel jobb mint egy szimpla USB port a számítógépen?
Nyomtató és HDD/pendriver megosztása a hálózaton, CFW-vel akár mobilnetes stick is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58019) Multibit válasza intensa_man (#58000) üzenetére


Multibit
veterán

A router nem letöltőszerver. Nézd meg milyen harmatos processzor és RAM van benne! Használd arra, amire való! Ha nem elég a router szerény letöltőképessége, állíts rendszerbe egy Microservert! Spórolni és izmozni ne akarj egyszerre!

(#58020) 3800+ válasza Gubek-Einste (#58018) üzenetére


3800+
őstag

Értem, köszönöm a segítséget! :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#58021) intensa_man válasza Multibit (#58019) üzenetére


intensa_man
tag

Az a baj, hogy arra való. Ha nem, miért van benne a rengeteg feature, és kialakitva az USB port? Szóval nem az a gond, hogy nem arra való, hanem hogy a gyártó úgy adja el, hogy csak névleg tudja a dolgokat.
Ezzel együtt is köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

(#58022) Radnix válasza Gubek-Einste (#58017) üzenetére


Radnix
senior tag

Köszönöm szépen az ajánlást! :R

(#58023) Multibit válasza intensa_man (#58021) üzenetére


Multibit
veterán

Az a baj, hogy arra való.
:N
Te magad írtad, hogy 100 %-on terhelt a RAM. Nem a routolás izzasztotta meg ennyire (ez a dolga!), hanem a szabadjára engedett töltögetés.

Ha nem, miért van benne a rengeteg feature, és kialakitva az USB port?
Marketingfogás? ;]
Az vásárlók általában vevők az all-in-one megoldásokra. Azt hiszik, hogy okosba' mindent meg lehet oldani. Meg lehet, csak erős kompromisszumokkal. Többször le lett írva, hogy a routeren torrentezés nem a türelmetlenek sportja. Vissza kell fogni a sebességet! :)
Az USB port meg... inkább hagyjuk! (Azért ma már léteznek olyan routerek, amelyek USB3 portja nem csak dísznek van a panelon ;) )

[ Szerkesztve ]

(#58024) #71321344


#71321344
törölt tag

Erre esetleg valaki:
#57986

(#58025) inf3rno válasza Multibit (#58023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az egyedüli részben működő megoldás talán az lehet, ha leveszi az upload-ot és a torrent kliensnek a mappelésre adott memóriát. Úgy a memória is megmarad meg a HDD-t sem terheli agyon az állandó olvasással, viszont kiesnek a seed arányt figyelő oldalak. A másik lehetőség, hogy marad az upload és SSD-re szedi, az talán kevésbé érzékeny az állandó olvasásra, és egy normális klienssel az írástól sem használódik el ideje korán. Én is inkább valami mikroszervert vennék erre a célra, ha tényleg fontos a feature, lehetőleg bővíthető memóriával.

Buliban hasznos! =]

(#58026) Mad6 válasza Gubek-Einste (#57963) üzenetére


Mad6
tag

Köszi a választ!
És a 842-860 között nagy a különbség??
Nyilván, ha erősebb nem baj. :)

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#58027) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Üdv srácok!

Xiaomi MI Router 3 -al vannak tapasztalatok?
Telefonom már 2 éve ezé a cégé hűségesen:) Gondoltam kipróbálom egyéb kütyüjeit is:)

(#58028) jmuranyi válasza Goldmen75 (#58027) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, nekem még nincs, de kíváncsi vagyok rá .
A telefonom már most is xiaomi...
...első pillantásra a 2 db LAN port szűkösnek tűnik,
legalábbis nekem...

(#58029) Goldmen75 válasza jmuranyi (#58028) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hazahoztam, minjá letesztelem egy Wr854N a párbaj, bár se nem gigás se nem ac-s viszont új széria erős antennákkal:)
Írok ha kész a teszt

(#58030) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Hát..megy vissza bolt...Gyengébb még kábelen is ami érdekes...de a wifi is kevesebbet tud...most csalódtam picit..:(

(#58031) woodworm válasza Goldmen75 (#58030) üzenetére


woodworm
veterán

A 100-as lanból adódó ~90Mbit az elérhető sebesség. A wifi pedig helyfüggő, nekem hozza a maximumot. Most kezdik árulni a gigabites 3g-t, ha normalizálódik az ára jobb vétel lehet. Most is csak a eu-n kívüli rendelésnél rárakódó áfa miatt mondható drágának, a 17ezret megérné.

(#58032) python1 válasza woodworm (#58031) üzenetére


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy szeretnék valami komolyabb routert vásárolni otthonra.
Amire kellene,erős wifi HD-s anyagok továbbítására,mondjuk ezzel be is záródik a követelmény talán még annyi,hogy AP-t tudja saját fw-vel.
Még lényeges lenne,hogy ne keljen sokat turkálni a menükben,tehát majdnem "plug and play" megoldás lenne az ideális.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#58033) jmuranyi válasza Goldmen75 (#58030) üzenetére


jmuranyi
tag

Köszönöm, ez van :R

(#58034) Gubek-Einste válasza Mad6 (#58026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 860L B1 CFW támogatott, gyári firmware-rel nem ajánlott.
Pontos hardver különbséget nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58035) Gubek-Einste válasza python1 (#58032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58036) python1 válasza Gubek-Einste (#58035) üzenetére


python1
veterán

Falak: Van pár fal,de inkább sok,és mindenféle anyagból
Távolság: Nagyobb távolságok áthidalása a cél,magasságban és mélységben egyaránt.
Kliens,adapter stb: Néhány telefon,tablet,PC-k

Dual band megoldás jónak tűnik a jövőre alapozva,1043ND v2 jelenleg van,de azt tudom gyári fw-vel AP funkcióra bírni? :B
A lényeg a megbízható készülék lenne,most az,hogy ritkán eldobja a netet nem akkora probléma.
De ha mondjuk 2db router jobb megoldás az is alternatíva lehet,akkor viszont egyformának kellene lennie a két routernek?

Köszönöm az eddigi válaszod is! :R

(#58037) Gubek-Einste válasza python1 (#58036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden router-t át lehet állítani AP módba így.
Nem kell feltétlenül azonosnak lennie az eszközöknek egy több eszközös rendszerben, a megfelelő beállítások alkalmazásával minden eszköz együtt tud működni a másikkal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58038) python1 válasza Gubek-Einste (#58037) üzenetére


python1
veterán

Köszi a választ! :R

Tehát ha jól értelmezem a két router lan kábelen kommunikál egymással így?
Próbáltam egyszer,de akkor tudom már,hogy miért nem jött össze.

(#58039) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Milyen router-t tudtok ajánlani, ami az alábbi igényeket kielégíti? :
- Gigabit LAN - WAN port
- 5GHz-en tudja a DFS channel-eket (különös tekintettel a 100-112, 136-144)
- WDS Bridge funkció is van rajta

Vagy ha tudtok mondani olyan oldalt, ahol meg lehet nézni, hogy milyen router milyen csatornákat kezel 5GHz-en, úgy is jó ;)

Köszönöm szépen előre is! :R

(#58040) Gubek-Einste válasza python1 (#58038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58041) Gubek-Einste válasza kormi0312 (#58039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlottak 30k-s határral: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58042) kormi0312 válasza Gubek-Einste (#58041) üzenetére


kormi0312
senior tag

Családi ház, tégla falallal. 1 fal átlagosan mindenfelé.
Nincs nagyon más igény.
Találtam egy jó oldalt, Tp-Link routerek webes kezelőfelületét lehet szimulálni, nagyon jópofa: [link]
De az általad említett C7/C5 -nél fura mód nem engedi a Channel szekciót legördíteni, hogy biztos tudja e a DFS sávokat.... :U

(#58043) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
20 ezer forintért tudnék vásárolni egy D-Link DIR-869 routert. Az ajánlásban nem láttam, viszont majd 30 ezer forint az eredeti ára. Szerintetek érdemes lenne megvenni vagy van jobb alternatíva 20 ezer forintig?

(#58044) Harlond válasza bluemirage (#58004) üzenetére


Harlond
tag

Köszönöm szépen a válaszod, de sajnos ez nem megoldható, egy kábelem van összesen, nem tudok semmit sem vissza vezetni. Majd igen de jo 2 evig nem akarok ujra festetni.

(#58045) Gubek-Einste válasza smallmer (#58043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat és a D-Link router-ekről általánosságban sem jó a vélemény.
Tehetsz vele egy próbát ha gondolod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58046) woodworm válasza kormi0312 (#58042) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem csak a c7v4 legfrissebb fw-jére igaz, már ami a szimulátort illeti. Az összes említett csatorna egyszerre való elérhetőségére nehéz lesz megfelelő countryt találni. A visszább említett 860l-lel padavan esetében van debug mód, ahol elérhető az összes csatorna.

(#58047) smallmer válasza Gubek-Einste (#58045) üzenetére


smallmer
őstag

Renden,
akkor felejtős.
Leírom a tényállást :D
Szóval egy házat és egy külön épületet kell lefednem wifi-vel és elég fontos, hogy mindenhol jó legyen a jelerősség ezért összesen 5 router üzemel.
Ezek:
TL-WDR4300 V1
ASUS RT-N56U
TP-LINK TL-WR841ND
RT-N12 D1

TP-LINK TL-WR1043ND V1 -ez ment most tönkre

Eddig úgy nézett ki a dolog, hogy a wdr4300 volt a fő router és erre voltak kötve közvetlenül kábellel az AP-k.

Most egy olyan routerre lenne szükségem, ami el tudná látni a fő router szerepét a legjobban. Nem feltétlenül asus és tp-linkben gondolkodom. Ha van más gyártó király termékkel azt is szívesen megnézném: értem ezalatt a zyxel-t vagy ilyesmit. A keret az bő 20 ezer forint, max 25 ezer. Gigabites lan és wan legyen rajta illetve ac-s legyen 5ghz-el :D
várom hogy mit ajánlasz és mutatok pár terméket utána hogy mit szólsz hozzá.

köszi

(#58048) bluemirage válasza smallmer (#58047) üzenetére


bluemirage
őstag

20-25-ért megbízható ac-s fő routert, ami AP-kat szolgál ki? :D Sajnos ennyi pénzért ez a belépő szint alja... kb...
Ha visszaolvasol látod magad is... Sajnálom...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#58049) inf3rno válasza smallmer (#58047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

40-ért már lehet egész jókat kapni. :-)

Buliban hasznos! =]

(#58050) smallmer válasza bluemirage (#58048) üzenetére


smallmer
őstag

az ac kimaradhat, a lényeg az 5 ghz is :)
mondjuk egy ilyen mennyire megbízható? nincs tapasztalat vele kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.