Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) MaCS_70 válasza Graphics (#98250) üzenetére


MaCS_70
félisten

De hát meg is találtad!

AX1800 = AX53

Legutóbb éppen most beszéltük meg!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98252) Graphics válasza MaCS_70 (#98251) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor megnyugodtam. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98253) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#98243) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szinte olyan, mintha HDD-t vennél SSD helyett.

Ez max, akkor igaz, ha rendszer alá kell. Mert ahol lényegtelen a sebesség, de fontos a nagy tárhely, ott a hdd a jobb választás, főleg, ha akkora kell, amekkora ssd-ben nem kapható.
Ettől függetlenül már én se vennék ac-s megoldást, amikor szinte ugyanannyiért vannak ax megoldások is.

[ Szerkesztve ]

(#98254) tretyak


tretyak
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy kb 100 m2-es, egy szintes családi ház, kb a közepén jön be a az optikai kábel, illetve innen van csillagpontosan kihúzva a szobákba az UTP kábel. Jelenleg egy szolgáltatótól kapott ACs router megy, alapvetően nincs vele gondom, csak szeretnék pár helyre vezetékes netet vinni,egyelőre kb minden wifin lóg (nem vészes mennyiség, összesen kb 10 eszköz, egyszerre max 5-6,okosotthon nincs és nem is lesz).
Egyelőre a ház szélén lévő nappaliban szeretnék 3-4 eszközt áttenni vezetékre, esetleg később a szobákban is lenne majd pár dologkha majd megnőnek a kölykök).
MI lenne egyszerűbb/jobb megoldás:
1. Router a nappaliba, a már behúzott kábelről kapja a netet, abba beköthetem UTPvel a többi eszközt, a szolgáltatós pedig csak modem lesz. Innentől az új routerről megy a wifi, a nappali mögött van a kert, szóval annak a lefedettsége is javul
2. Marad a szolgáltatós router, egy switch a nappaliba, amibe beköthetek mindent UTPvel. Később akár vehetek egy jobb routert, ami meg mehet a szolgáltatós helyett.
Köszönöm előre is!

(#98255) jack982 válasza Gabesz87 (#98236) üzenetére


jack982
aktív tag

Nem baj, csak gyanús :)

(#98256) MaCS_70 válasza Dragon3000 (#98253) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem minden hasonlat tökéletes, de attól még lehet szemléletes...

Graphics kartársnál meg jelentősége van az SSD-re hivatkozásnak. :K

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98257) Patice válasza tretyak (#98254) üzenetére


Patice
nagyúr

2.
Hosszabb távon jobb, ha van külön switch.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98258) Graphics válasza MaCS_70 (#98256) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R Hát mert függő vagyok. :O ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98259) Janika--1982 válasza tretyak (#98254) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,kössél rá egy másik routert,onnan szórjad tovább a netet.

Nagy János

(#98260) checkmafunky


checkmafunky
lelkes újonc

Kétszintes családi házba a földszintre főrouternek vettem egy Asus TUF-AX5400-at. AiMesh-t akarok létrehozni, az emeletre keresek egy másik routert.
Gondoltam veszek 20 ezerért egy AX53U-t az Euronicsban, de csak áruházban kapható, és a közeli áruházakban nincs.
Így most felvetődött a kérdés, hogy az emeleti router elegendő, ha 1800-as, vagy érdemes nagyobb kategóriát nézni? Pl. ASUS TUF-AX3000 V2, vagy ASUS RT-AX58U V2.
Ezek az emeleti szobákban érezhetően gyorsabb Wifi sebességet biztosítanának, mint az AX53U? (mert kábelen gondolom ugyanaz a sebesség)
Néztem még az AX55-öt is, de azon nincs USB, és egy nyomtatót rá szeretnék kötni.

(#98261) Multibit válasza checkmafunky (#98260) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek az emeleti szobákban érezhetően gyorsabb Wifi sebességet biztosítanának, mint az AX53U?
Szerinted a kapott sebesség csak a routeren múlik? Nem. Milyen klienseid vannak (telefon, tablet, laptop)? A kommunikáció a kliens és a router (AP) között zajlik. Mindig a lassabb végpont a szűk keresztmetszet, annak a sebességét fogod kapni a gyakorlatban.

(#98262) Graphics válasza Multibit (#98261) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogsz választ kapni, azonnal ki lett tiltva.

Mondjuk az okot nem tudom, csak látom, hogy ki van szürkülve.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98263) Multibit válasza Graphics (#98262) üzenetére


Multibit
veterán

Vajon mit követhetett el, hogy még éjszaka bannolták? :D

[ Szerkesztve ]

(#98264) MaCS_70 válasza Multibit (#98263) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyenkor annyira, de annyira kíváncsi lennék, hogy mivel érdemelték ki a kirúgást...

Egy-két normálisnak látszó tag is jutott már erre a sorsra, nekem meg csak fúrta az oldalamat a kíváncsiság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98265) Graphics válasza MaCS_70 (#98264) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az én meglátásom masodregisztració, vagy scam fiók, feltört fiók.

Ezekből lehet szemezgetni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98266) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Skacok, az RT-AX53U-ból fogadjunk volt V1-es és nekem sikerült azt megvennem...?

Ami még nem tud AiMesh-t...?

Mert az applikációban egyszerűen nem látok AiMesh lehetőséget, az AC66U B1-nél meg van..

Most még letöltök egy friss FW-t mindkét eszközre, de remélem valami tévedés lesz, különben lesz egy utam az Euronicsbe...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98267) Graphics válasza Graphics (#98266) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az AC66U B1 lenne a fő routerem jelenleg, és ehhez adtam volna csomópontként a másikat.

Kicsit még kezdő vagyok az AiMesh-ben , gondolom pár kattintás lenne az egész.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98268) woodworm válasza Graphics (#98266) üzenetére


woodworm
veterán

Menet közben kapta meg fejlesztésként.

(#98269) TOZ válasza Graphics (#98266) üzenetére


TOZ
addikt

Ujabb fw-ben benn lesz, dont fos!

(#98270) Graphics válasza woodworm (#98268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, feltettem a legfrisebb FW-t, elvileg most így van összeállítva a hálózatom.
Applikációban nem találok AiMesh opciót.


Viszont én kábellel szeretném összekapcsolni.

Annyi, hogy van még köztük egy sima gigabites switch, mert elég nagy a távolság.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98271) Graphics válasza woodworm (#98268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, netes felületen megvan, most már csak a kábeles kapcsolatot kéne valahogy beadni neki, mert ő WiFi-n szeretne kiterjedni. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98272) Graphics válasza TOZ (#98269) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi meglett.

A csatlakozás első módja nem volt világos, hogy mindenképp Wireless kell, hogy legyen.

Utána már ment minden frankón, most már szépen lefedi az egész lakást a kettő együtt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98273) TOZ válasza Graphics (#98272) üzenetére


TOZ
addikt

Nem kell mindenkeppen wireless.
En ugy szoktam, hogy a host routeren mondom, hogy uj csomopontot leszszives, az uj node-t meg radugom WAN-on (!) a halozatra es tadam, mar meg is vannak, sot nalam ez szokott a leggyorsabb megoldas lennei.
Aztan mikor igy megvan a "parzas" mar vihetem ahova akarom, utana mar megy wifin szepen.

(#98274) Graphics válasza TOZ (#98273) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül megoldódott, most jól szuperál, majd egyszer lehet megcserélem őket, vagy veszek még egy AX-est, de egyelőre úgy látom tudja, amire kell ezzel a parossal is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98275) haddent


haddent
addikt

Mennyiben tud többet, jobban, gyorsabban egy "hivatalos" mesh implementáció (bármelyik gyártó), mint X db AP azonos SSID -val? A java a kliensen dől el, nem? :F

(#98276) Alex91 válasza haddent (#98275) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy van normalis roaming az eszkozok kozott…

Es mi kolonbseg van ha az AP-k ssid-je azonos vagy kulonbozo :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98277) MaCS_70 válasza haddent (#98275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyiban, hogy az eszközök egymásról tudva működnek.

Addig dől el a kliensen, amíg maga az AP ezt engedi neki. Két versengő AP közül a legtöbb kliens a pillanatnyi elérhetőségük szerint választ, aztán ragaszkodik a választottjához mindaddig,a míg az akár már régen használhatatlan kapcsolat fenntartható.

A meshnél a hálózati eszközök meghatározott paraméterek mentén dobják el a kapcsolatot, miközben lehetőséget biztosítanak a hézagmentes váltásra a jobbik javára.

Az azonos SSID-nek semmi értelme, semmivel nem nyújt többet, mint a sok különböző (vö. Alex), mivel nincs ilyen rendszerbe foglalt szolgáltatásuk -- ellenben a felhasználó elől elrejtik a fizikai kapcsolódási pontot és egy sor hálózati anomáliának ágyaznak meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98278) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Asus RT-AC57U-re tudok intézni mobil eszközről indított szolgáltatást? Gondolok itt arra, hogy vezetékkel csatlakoztatom a mobilt a routerre és az osztja a netet az épületben.

Ha nem létezik ilyen opció, milyen gyorsan beszerezhető megoldás áll rendelkezésre, amellyel tudok vezetékesen pc-re és wi-fi-n táblagépre juttatni netet?
Euronics vagy mediamarkt üzletek elérhetők 20km-es körzetben.

(#98279) Lali-213 válasza bostone (#98278) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Jól értem, hogy azt szeretnéd, hogy usb-n ráteszel egy mobiltelefont a routerre és arról szórja wifin a jelet?

(#98280) Graphics válasza bostone (#98278) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ilyen megoldás nem lesz.

Ez túlzottan speciális elképzelés az én olvasatomban.

Esetleg megosztott Hotspot-ot talán repeater módban képes lehet továbbtolni, de én erre nem merném a nyakamat tenni.
------------------------
Más téma: Bezzeg tegnap megvettem egy AX53-at, erre ma felkerült egy AX55 hardverapróra... hogy rohadna meg :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98281) Lali-213 válasza Graphics (#98280) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nekem egy sim kártya és egy 4G router kombináció jutott eszembe, ami talán ehhez a legközelebb áll.

(#98282) woodworm válasza bostone (#98278) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik hardver verzió? Ha v1-es, akkor padavannal összejöhet, bár függhet a telefontól is.

(#98283) bostone


bostone
addikt

Igen, rájöttem sajnos az eszközparkom sem teszi lehetővé ezt a varázslatot.
:(

Egyébként létezik olyan router, ami vezetékesen is osztani képes sim kártyás netet?

Több mint 24 óra eltelt és semmilyen vezetékes szolgáltatást nem képes nyújtani a szolgáltató a faluban.
Jelenleg egy iPad osztja a netet, de egy korszerűbb megoldást keresek.
A jövőre nézve, lehet beruháznék egy használható berendezésre, amely ilyen esetekben biztosítja a kieső időre az elérést.

(#98284) Graphics válasza bostone (#98283) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Veszel bármilyen 4G-s hotspotot és kész is, avagy egy routert ami alapból fogad kártyát avagy sticket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98285) bostone válasza Graphics (#98284) üzenetére


bostone
addikt

Létezik ajánlott modell ebben a kategóriában?

(#98286) Gubek-Einste válasza bostone (#98285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglaló mobilnet megosztásra alkalmas router-ek részben vannak az ajánlott eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98287) kpityu2 válasza bostone (#98278) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg, hogy a routered támogatja-e a kettős WAN-t. Én egyszer a mobilomat dugtam rá az AX1800U-ra és működött a dolog.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98288) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, ki milyen wifi 6os routert ajánlana max 40k-ig?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#98289) szaboi6512 válasza MikeWazowski (#98288) üzenetére


szaboi6512
őstag

Magam részéről ezt ajánlom.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#98290) Asztee


Asztee
aktív tag

Van egy régi AC87U-m - néhány napja már AP módban - és felmerült bennem egy kérdés: miért nem tud a 87-es mesh módban működni ? A hardver nem alkalmas rá valamiért vagy csak egy fw kellene hozzá ,de (direkt) nem írtak hozzá megfelelőt ?
Más: screenshot-okon láttam hogy a GUI Mesh részében mutatja ,hogy melyik eszköz melyik router-hez csatlakozik. Az AP-nál nincs ehhez hasonló valami ,hogy GUI-ból tudjam ellenőrizni hogy melyik device melyik router-hez van csatlakozva ? A Kliens lista mindkét router esetén (szinte) ugyanaz. :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#98291) Graphics válasza Asztee (#98290) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát szerintem sokszor ez a helyzet, de nálam okosabbak majd mondanak rá valamit. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98292) Cimi86 válasza szaboi6512 (#98289) üzenetére


Cimi86
tag

AX58U-ból a v1 teljesen megszűnt? V2re nincs merlin, ha jók az infóm ugye?

(#98293) atees


atees
őstag

Sziasztok!
segítsetek nekem! Szerencsémre mostanában nem kellett routerrel foglalkoznom, igy nem is vagyok képbe😁 Van egy asus rt-ac87u routerem, mára elfáradt, nem mai darab. Kellene gyors egy másik router. Mondjuk max 50K.
Ami fontos:
-digis gigabites net
-gyors wifi( 2 tv, 4telefon, 2 ipad, 1macbook, 1win pc megy róla)
-eddig ha kellett a routeren ment a torrent, most is jó lenne ha ez működne
-a macbook timemachine mentése a routeren lévő hddre ment, ez a funkció is kellene
-jó lenne 2db usb port
Lakás: 60nm panel beton, sok környező wifi, az ac87u elég jól lefedte ezt a 60nmt.
Úgy gondolom ismét asus felé kellene mennem, de nem tudom most melyik lenne a jó választás.
köszi a tippeket!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98294) Graphics válasza atees (#98293) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előtted pár hozzászólással ezt javasolták: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98295) jack982 válasza atees (#98293) üzenetére


jack982
aktív tag

Ha nem ragaszkodsz asus márkához, [link]

(#98296) atees válasza jack982 (#98295) üzenetére


atees
őstag

Sajnos ez nem felel meg minden kritériumnak, pedig sebesség miatt tetszik.
Graphics: első körben én is ezt néztem.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98297) Graphics válasza atees (#98296) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egy sokkal olcsóbb modellt nyúzok most, de az Asus nálam bevált évek óta ezen a területen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98298) MaCS_70 válasza atees (#98296) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC87-nek sokkal inkább utódja az AX86S.

Nagyon nem mellékes, hogy van rá Merlin -- bár nem tudom, hogy az alap AsusWRT-re ténylegesen mennyire könnyű alternatív torrentklienst herkenteni.

De tekintettel arra, hogy hosszú távra gondolkodsz, szerintem megéri a felárat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98299) atees válasza MaCS_70 (#98298) üzenetére


atees
őstag

Gyári torrent alkalmazással én elvoltam, nem is merlineztem. Nem tudom, hogy a plussz 20 ezer Ft megéri e :Y

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#98300) szaboi6512 válasza Cimi86 (#98292) üzenetére


szaboi6512
őstag

Már nem forgalmazzák sajnos.
Igen a v2 nem Merlin képes ,eddig.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.