Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Gubek-Einste válasza menyuska81 (#55989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy, csak v1-t nem, igaz azt már évek óta nem lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56002) Gubek-Einste válasza Enter65 (#55990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem gond a kábelezés akkor egy AP módba állított wifi router megfelelő lesz.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56003) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Telenoros korlátlan Hipernethez keresnék működő alternatívát.
Jelenleg két MiFi eszközöm van (TP-Link M7350 és Huawei E5577s), illetve kölcsönbe kaptam egy ASUS AC56U-t. Próbáltam mindkét eszközt USB-vel csatlakoztatni a routerre, de eddig nem jártam sikerrel.
Van valakinek tapasztalata, hogy ezek működnének-e együtt egyáltalán, vagy nézzek valami másik eszközt?

Sajnos a MiFi-ken nincsen UTP port, így a a két PC-t nem tudjuk netre csatlakoztatni, illetve sajnos a WiFi sem túl stabil ezekről az eszközökről, sokszor megszakad, ledob, stb.

Elvárások:
- 60/30as netet stabilan vegye
- Bírjon el egyszerre minimum 6 eszközt
- Lehessen online multiplayert játszani rajta
- Egy 48 négyzetméteres lakást tudjon lefedni (tégla, a MiFi-k majdnem jók,, kicsit erősebb eszköz valszeg gond nélkül bírná)
- Esetleg legyen rajta USB 3.0 port, hogy egy 1TB-os diskről tudjak filmet FTP-zni.
- (Ha a jelenlegi eszközöket valahogy össze lehetne hangolni, nekem az is tökéletes lenne)

Tudnátok segíteni? :)

(#56004) Gubek-Einste válasza JHC (#55992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az Asus AC53 nem ajánlott, ahogyan a modem-router kombo eszközök sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56005) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#55993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a szolgáltatói eszközt PPPoE Passthrough módba és a saját router kezelje a teljes belső hálózatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56006) Gubek-Einste válasza vezerhu (#55995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC53, a TP-Link Archer C2/C1200 nem ajánlott.
Az Asus N56U v2/B1 gyárilag frissebb firmware-rel van telepítve mint ami a honlapon fent van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56007) cenzor válasza qpmex (#55999) üzenetére


cenzor
tag

A C58 vezetékes portjai valóban csak 100 Mbitesek, a TP-Link 1043 fogja tudni az 1000 Mbitet. Alternatívaként még az Asus N18U-t szokták itt ajánlani.

(#56008) Enter65 válasza Gubek-Einste (#56002) üzenetére


Enter65
senior tag

Milyen környezetben: családi ház hosszúkás elrendezésű 10m hosszú és 7m széles! A falak 80cm vastagok és a műhelyben van beton födém.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz: 120-as net
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná: 3-4 telefon 2 gép
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben: Nincs

(#56009) Gubek-Einste válasza lac14548 (#55998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néztem a Xiaomi beépített HDD-s routerét is (Mi1 RD), erről van jó/rossz vélemény?
Pontos típusa Mi R1D
Volt aki vett ilyet de már nem tudom ki volt az.
Ha jól emlékszem akkor csak 100-as portjai vannak így annyira nem is ajánlott.

A korábban ajánlott típusok jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56010) Gubek-Einste válasza qpmex (#55999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig az oldalon ahonnan rendeltem elég megtévesztően írják 450 és 800mbit/s-ot írnak..
Az a wifi sávonkénti link sebességére vonatkozik.

Gyorsan rákerestem a neten hogy mennyit is tud valójában és akkor vettem észre a hivatalos oldalon hogy ez is hogy csak 100mbit/s-ra képes.

Ugye jól látom?
Igen, 100-as WAN/LAN portokkal rendelkezik.

De ez az utolsó ha jól nézem 1000mbit/s-ra is képes. Igazam van vagy ezt is rosszul látom?
Igen, a 1043ND gigabites portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56011) Gubek-Einste válasza Yiggdrasil (#56003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56012) Gubek-Einste válasza Enter65 (#56008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ból csak a TP-Link 1043NDv2/v3/v4 van mint ajánlott gigabites portokkal rendelkező eszköz.
20k-s határral van még az Asus N18U/N56U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56013) Mikeee89 válasza Multibit (#55994) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Hello. Utánaolvastam, hogy elvileg 100 mbitesek a HGW lan/wan portjai, így felesleges gigabites routert venni. Nem tudom mikor lesz netfejlesztés szolgáltatói oldalról, jelenleg 50/15 Mbit van VDSL-en, efelett már optika kell. Mivel kisebb városba lakom, ennek is örülök, lehet pár éven belül nem lesz optika (T-s vagyok).

Az említett kb 90-100 nm-es házba tudtok jó hatótávolságú 10/100-as N-es routert ajánlani? Majd ha pár év múlva lesz errefelé is optika, akkor majd max eladom... Előzmény a korábbi hozzászólásomban

(#56014) Yiggdrasil válasza Gubek-Einste (#56011) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Közben sikerült összehangolni az RT-AC56U-val a kis TP-Link MiFi-t USB-n keresztül, rákötöttük az egyik PC-t a routerre és tökéletesen megy, a jel is sokkal erősebb, mint eddig :)
Viszont ahogy látom ezt a típust már nem lehet kapni. Szerinted mekkora az esély, hogy egy utód-modellel is működne ilyen szuperül, mint ezzel? Illetve ennek a routernek melyik a jelenleg ajánlott verziója?

[ Szerkesztve ]

(#56015) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!!

Most akarok mobilnetet vásárolni a Telenortól havi 100gb mert ami itt van invitel szolgáltatás 15mb/s egy vicc és instabil...

Lehet kettő eszközt választani és nem tudom melyik legyen 4G elérhető nálunk telómról ugy 40/30-as a net kb ping az 13

Huawei E5186s vagy Huawei B525 nem tudok dönteni ezek ingyenesek a csomag mellé. ürülnék ha tunátok segíteni :) köszi előre is a válaszokat. :R

(#56016) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#56013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne már most megvenni a gigabites portokkal rendelkező típust, belső hálón jól jöhet a nagyobb sebesség.
100-as portokkal rendelkező router-ből az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott alapból.
Érdemes lenne ha áttennéd a szolgáltatói eszközt PPPoE Passthrough módba és a saját router-ed kezelje a teljes belső hálózatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56017) Gubek-Einste válasza Yiggdrasil (#56014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus gyári firmware-e elég egységes így jó esély van arra, hogy a többi típussal is összejön a dolog.
Az AC56U-hoz hasonló az AC55U/AC58U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56018) Gubek-Einste válasza Pixx96 (#56015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56019) Enter65 válasza Gubek-Einste (#56012) üzenetére


Enter65
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#56020) gjohnny válasza Multibit (#55997) üzenetére


gjohnny
tag

A router-re általában 3 mobil, 1 laptop és egy ps4 csatlakozik. Ezeket csak wifi-n tudom csatlakoztatni. A router-en nem fut torrent kliens. Ha megnézem a mobilom, akkor az enyémen kívül 7 wifi router-t lát. Ez a szám már soknak számít? Ez is gondot okozhat? Ha az eszközök nem tudják az 5 GHz-et, akkor mit lehet csinálni?

(#56021) Mikeee89 válasza Gubek-Einste (#56016) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ok még megrágom a dolgot :) De lehet 5 éven belül nem lesz optika, akkor meg felesleges a gigabit.

Hogyan legyen a kábelezés? Mert a hgw kezeli a voip telefont. Jelenleg a hgw-ben dsl, és phone 1-ben telefonkábel van, a 4 eresnek néz ki. A LAN1-ben van a pc-t és a hgw-t összekötő UTP kábel. Jelenleg wifit csak átlagban 2-4 mobil és az okostévém használ.

Új router esetén akkor a hgw-ben passthrough bekapcs (talán dhcp is kikapcs). Majd a hgw valamelyik lan portjából át a routerbe, majd a routerből a pc-be? És akkor a vezetékes telefon is fog működni tovább?

Bocs, ha láma kérdés, de hálózatokban még elég kezdő vagyok.

(#56022) Gubek-Einste válasza gjohnny (#56020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megnézem a mobilom, akkor az enyémen kívül 7 wifi router-t lát. Ez a szám már soknak számít? Ez is gondot okozhat?
Attól függ milyen erősséggel, mutass egy Wifi Analyzer képet.
Ha erős a hatásuk akkor igen.

Ha az eszközök nem tudják az 5 GHz-et, akkor mit lehet csinálni?
Amibe lehet cserélni cserélni adaptert/csatlakoztatni hozzá külsőt (USB-s) akkor azzal megoldható a kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56023) Gubek-Einste válasza Mikeee89 (#56021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Új router esetén akkor a hgw-ben passthrough bekapcs (talán dhcp is kikapcs). Majd a hgw valamelyik lan portjából át a routerbe, majd a routerből a pc-be? És akkor a vezetékes telefon is fog működni tovább?
Igen és igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56024) Multibit válasza gjohnny (#56020) üzenetére


Multibit
veterán

Ezeket csak wifi-n tudom csatlakoztatni.
:F
Miért? A PS4-en van van LAN kábel csatlakozó aljzat. Gondolom, a laptopon is.
Ha nem akarod kábellel megoldani, akkor nem is olyan nagy baj számodra a wifi kapcsolat instabilitása ;]
Egyébként nem sok ez az öt wifi kliens egy jó routernek. Az már nagyobb gond, ha sok 2.4 GHz-es hálózat van a környéken, de a kliensek egyike sem tud "5 GHz-ül". Ilyenkor el kell felejteni az automatikus csatorna beállítást és kísérletezgetni kell a fix csatorna választással (valamelyik talán kevésbé terhelt a többinél). A router áthelyezést is meg lehet/kell próbálni.
Az Asus RT-N18U nem csak a gigabites mivolta miatt ajánlott, hanem a jó wifi-je és a nagyobb terhelhetősége (ezáltal jobb stabilitása) miatt is!

[ Szerkesztve ]

(#56025) Multibit válasza Mikeee89 (#56013) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-N18U nem csak a gigabites mivolta miatt ajánlott, hanem a jó wifi-je és a nagyobb terhelhetősége (ezáltal jobb stabilitása) miatt is! Nem tudom, hogy a 100 Mbps porttal rendelkező routerek között van-e "jobb wifi-vel" bíró típus. Azt se feledd el, hogy nem elég a jó router, ha a kliensek nem érnek fel hozzá színvonalban, vagy rossz a környezet (wifi szempontból), nem sokra mész a király routerrel. A sok fal, kedvezőtlen helyzetű bútorok, vastag födém mind-mind nagy problémát jelentenek. Rosszabb esetben csak több router kábeles összekapcsolása segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#56026) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hallgattam az okosabbakra, rendeltem egy Asus RT-N18U-t az emagról, max jövő hét elején megjön, aztán hadd szóljon! :D

Köszönök minden segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#56027) DonThomasino


DonThomasino
veterán

20e körül ársávban van ettől jobb vétel ?
Asus RT-N18U
Milyen okos FW ajánlott hozzá ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#56028) JHC válasza Gubek-Einste (#56004) üzenetére


JHC
tag

A wifit csak telefonnal használjuk, esetleg megbízható vendég laposa is, a falak kb 40cm 2 falat kell vinnie.

A fő felhasználása a routernek az asztali gépek közti internet elosztása lehetőleg igazságosan, és fagyásmentesen.

A telephelyen 12 asztali gép működik, belső hálózaton nem sok az adatforgalom, szerver nincs.

A hálózatunk 100Mbit, a netsebesség 30/5 lesz ha lesz.

Árban esetleg 40 ezerig elmehetünk ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#56029) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#56027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor nincsen.
CFW-ből Tomato vagy HGG ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56030) Gubek-Einste válasza JHC (#56028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy Asus N18U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56031) JHC válasza Gubek-Einste (#56030) üzenetére


JHC
tag

OK, köszönöm a segítséget.

(#56032) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#56029) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az 5GHZ ees wifi miért jobb ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#56033) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#56032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 vs 5 GHz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56034) gjohnny válasza Multibit (#56024) üzenetére


gjohnny
tag

Multibit és Gubek-Einste köszönöm az információkat.
Akkor beszerzek egy 5GHz-et is tudó routert. Legyetek szívesek ajánlani egy dual band-osat 30-40 ezerig, amely jól terhelhető és stabil jelet biztosít (mint az említett Asus RT-N18U).
Köszönöm előre is.

(#56035) cenzor válasza gjohnny (#56034) üzenetére


cenzor
tag

Szerintem az összefoglalóban lévő típusokkal nagyon nem lőhetsz mellé. Elvégre ott szerepel alatta Gubek-Einste neve :)

A 20-40 ezres kategóriában szerepelnek az Asus N65U / N66U / AC55U / AC56U / AC58U / 66U, illetve a TP-Link Archer C5 / C7 / C8. Mind dual-band, az N-es és az AC wifi között kell döntened, illetve találni egy olyat, ami a neked megfelelő ársávba esik. Szerintem.

(#56036) Multibit válasza gjohnny (#56034) üzenetére


Multibit
veterán

Asus RT-N56U B1 - ha elég az N wifi (CFW-vel AC-t is tud állítólag)
Asus RT-AC58U - új, még nem sok tapasztalat van vele (CFW még nincs rá)
TP-Link Archer C8 - erős AC-s modell (tudtommal nincs rá CFW)
TP-Link Archer C7 - kipróbált AC-s modell (van rá CFW)
TP-Link Archer C5 - kipróbált AC-s modell (nincs rá CFW)
Asus RT-AC56U - kifutott AC-s, már csak használtan jutsz hozzá (több féle CFW van rá)
Asus RT-AC55U - ez az AC-s típus sem kapható már (nincs rá CFW)

(#56037) gjohnny válasza Multibit (#56036) üzenetére


gjohnny
tag

Köszi az ajánlást.
Az Asus RT-N56U B1 és TP-Link Archer C7 között vacillálok. Szerinted melyik legyen? Egy 64 m2-es lakásba 2-3 tégla közfallal elég az N wifi? Utána néztem és a mobiljaink tudják az 5GHz-et és az AC-t is.

(#56038) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
Huawei e5577s helyett keresek megoldást. Egyik megoldás az lenne, ha usb sticket 4g-s router-rel összekötnék. Vagy tplink mr6400. Ötleteket fogadom.
Köszi

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#56039) Multibit válasza gjohnny (#56037) üzenetére


Multibit
veterán

Nehéz a választás. Az Asus erősebb, az Archer 7 külső antennás. Az Asus - vélhetően - jobban bírja a terhelést, az Archert könnyebb irányba állítani. Személyes tapasztalatom egyikkel sincs, talán segít valaki a tulajok közül.

(#56040) bluemirage válasza Multibit (#56039) üzenetére


bluemirage
őstag

C7-es van. Az 5Ghz-et a kliensek hiánya miatt (csak 1 kliens tudná) egyenlőre nem használom.
75 nm-es társasházi téglalakás 2 válaszfalon kell átmennie. A router pont a lakás közepén van. Egy korábbi N-es Tp-link Acces Point-ot váltott le. Annál erősebb az 2,4 Ghz-en, bőven lefedi jó minőségben az említett lakást.
Az 5Ghz-el már más a tapasztalat, amikor azt próbaképp teszteltem, akkor a szélső pontokon már nagyott esett a jel. Ezek alapján úgy gondolom, hogy az 5ghz tökéletes minőségben csak egy légtérben. N-et még meghaladó sebességgel, de már kompromisszumokkal max 1 téglafalon át.
Azt azért kiemelném, hogy a 2,4 Ghz-es antennák a C7-nél is be vannak építve. Az 5 Ghz-es antennák meredeznek csak. Így nálam ez kb. olyan, mintha az N56U-t vettem volna :).

Így utólag már az N56U-t vettem volna, mert az AC-ra belátható időn belül nem lesz szükségem, az N dualband-ot pedig az is tudja és jó pár évig elég annak a sebessége a mobiltelefonokhoz. A TV, szgép stb... pedig vezetéken kapcsolódik.

Meliora sunt bono inimica

(#56041) Gubek-Einste válasza seefried (#56038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick-es megoldásnál figyelni kell a stick és router közti kompatibilitásnál, a SIM kártyás router-ek pedig drágábbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56042) seefried válasza Gubek-Einste (#56041) üzenetére


seefried
tag

Olvastam az usb stick+router megoldásról,de sokan nem díjjazták. Nálunk katasztrófa a vezetékes net(10-es),jó ha jö 5-tel. Nevetséges. Köszi

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#56043) san2000


san2000
tag

Sziasztok!

A fórum olvasás hatására rendeltem egy Tp-Link Archer C7 routert ami holnap meg is érkezik.
1000 Mb T-home nethez rendeltem.
Érdemes felrakni OpenWrt rá?
Vagy a gyári is tökéletesen kiszolgálja ezt a netet?
Tégla épületben használom (mondjuk 90cm falak vannak).
Egyenlőre csak a 2,4 Ghz csatornát szeretném használni.

Köszi a válaszolkat.

[ Szerkesztve ]

(#56044) Multibit válasza san2000 (#56043) üzenetére


Multibit
veterán

Érdemes felrakni OpenWrt rá?
Nem, mert azzal nem tudja NAT-olni a teljes sávszélességet.

Egyenlőre csak a 2,4 Ghz csatornát szeretném használni.
Akkor olcsóbb eszköz is elég lett volna. A közeljövőben fogsz fejleszteni?

(#56045) Patice


Patice
nagyúr

Tegnap átvettem az Asus RT-AC58U-t és éjszaka nekiláttam konfigolni, amikor már nincs használatban a hálózat.

Már a beállítás közben volt egy megcsuklása, amit csak áramtalanítás hozott helyre + a wifije instabilnak tűnik és a hatótáv sem győzött meg, az előd TP-Link 1043ND V1 után szinte gyengébb is, ami kissé morcossá tett. :(((

Többet vártam egy ajánlott modelltől. Gondoltam jobb, ha az AC56U helyett egy két évvel fiatalabb típust választok a jövőre nézve. Elkezdtem tovább nyomozni, hogy ha nem az AC58U, akkor mi. A választékot böngészve Asus N18U is képbe került, mert olcsóbb és még nincs túl sok AC-s eszközünk otthon, így a nagyobb lefedettség az N-es sávban és a gigabites WAN-LAN jól fog jönni. De ez mégiscsak egy N-es router, ami kicsivel gyorsabb, mint az 1043ND, amit 6 éve vettem 13.300 Ft-ért és a mai napig stabilan megy gyári FW-rel (igen, gyárival, nem a legfrissebb, de találtam egyet, amivel betonstabil a mai napig).

Idővel a fejlődés hatására nem olcsóbbnak kellene lenniük ezeknek a cuccoknak?

A másik jelölt a TP-Link háza táján maradva az Archer C7, ami még árban beleférne és elég jókat olvastam róla, csak ezt meg máshol venném meg, mert ahol levásárolhatnám az AC58U árát, ott baromidrága.

Még adok pár napot az AC58U-nak, megpróbálom áttúrni a beállításokat, mert olvastam a fórumában, hogy a wifi csatornákat nem Auto-n kell hagyni, hanem fix értékre állítani, meglátom ez mennyit jelent a napi gyakorlatban. De kétlem, hogy nagyon sokat számítana.
Gyári FW amúgy októberi, csodálkozom, hogy nincs rá újabb. :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56046) Alex91 válasza Patice (#56045) üzenetére


Alex91
félisten

Lassan ra kell jonnie az embernek, hogy csak dragat erdemes vennie (es meg akkor is megjarhatja). Valamint hiaba jo papiron, ha a gyakorlatban megse jo. Es mindenki tud xart is gyartani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56047) Patice válasza Alex91 (#56046) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, duplázzuk a keretet és kérek egy Synology AC1900-ast. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56048) Alex91 válasza Patice (#56047) üzenetére


Alex91
félisten

Annak is szidtak a WiFi-jet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56049) san2000 válasza Multibit (#56044) üzenetére


san2000
tag

Köszönöm a választ.

Az 5 Ghz jelenleg nem használom ki pont a vastag falak miatt.
Tervben van költözés majd az új házban szeretném majd használni.

(#56050) Patice válasza Alex91 (#56048) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor mit kéne vennem, ami 2,4 GHz-en erős, 5 GHz is stabil és tudja röccenéstelenül kezelni mindkét hálózatot és gigabites vezetékes?

Azért 50k fölé nem megyek, nonszensz hogy ilyen ipari hulladék mindegyik a fos szoftverezettség miatt ...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.