Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) Gyuri27 válasza belashx (#97448) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a router oldala. Sok routerben van ddns. De itt most a másik a szolgáltatói oldalra gondoltam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97452) blakey válasza Patice (#97449) üzenetére


blakey
félisten

Viszont nem biztos, hogy mindegyik Asus routerben lehetőség van a DDNS-re, bár szerintem igen, főleg, ha AX-es modellt választ. A kérdés magára a lehetőségre vonatkozott és nem arra, hogy maga az Asus által biztosított DDNS fusson. Nálam sem az Asus DDNS fut.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97453) Gyuri27 válasza blakey (#97452) üzenetére


Gyuri27
félisten

De úgy tudom asus routerrel asus oldalán ingyenes.
Ezért érdekelne mely routerek tartoznak ide.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97454) blakey válasza Gyuri27 (#97453) üzenetére


blakey
félisten

Meg még van néhány ingyenes és akár jobb is, én nem használom az Asus féle DDNS-t, elég volt belőle, pont, akkor volt gond náluk, amikor szükségem lett volna rá, illetve az adott név az adott eszközhöz regisztrálódik, és ha eszközcsere történik, de továbbvinnéd a nevet, akkor kérni kell a regisztráció törlését. Ha használsz egy jól bevált, ingyenes szolgáltatást, akkor nincs ilyen gondod, te menedzseled a dolgokat, cyberduck, dns-o-matic, afraid, mind jobbak kényelmesebbek. Amelyik Asus routerben ott a lehetőség akkor mindegyik elérhető, nincs limitáció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97455) belashx válasza blakey (#97454) üzenetére


belashx
senior tag

Az új Asus firmware-ekben már van deregister gomb, szóval nem bonyolult. (mondjuk nem próbáltam)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#97456) blakey válasza belashx (#97455) üzenetére


blakey
félisten

Maximum egy átirányított oldalon, az FW-ben nincs. Kiváncsi vagyok, hogy te hol látod, láttad? Ettől még nem fogom használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97457) ricogsm


ricogsm
őstag

AC-65p-t váltotta a TUF-5400, hasít! így elsőre jelentős különbség látható.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97458) ricogsm válasza Sly189 (#97423) üzenetére


ricogsm
őstag

nem is tudtam ,hogy a router tudja magától a transmissiont ha ráteszel egy usb meghajtót.
Nagyon jó ez.
Most próbálgatom meg minden.
Csak még nem jöttem rá ,hogy fogom látni a hálózaton az usb meghajtót?
Hálózattoknál nem jelenik meg.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97459) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Mi az a WAN hozzáférés és mikor kell?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97460) Dragon3000 válasza ricogsm (#97447) üzenetére


Dragon3000
veterán

Asus AC65P -t váltja le (openwrt fut rajta) sztem már megvan 6éve.

Az jó, mert 2019-ben jelent meg a router :DD

[ Szerkesztve ]

(#97461) ricogsm válasza Dragon3000 (#97460) üzenetére


ricogsm
őstag

Nem tudtam de köszi. Mert számolgattam mikor vettem. :DDD Ezt is tudjuk.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97462) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy barátom full vályogházába keresünk megoldást a ház Wifivel való beszórására. A ház most van felújítás alatt, a villamos hálózatot is most cserélik/építik kifelé, így szerencsére még pont időben kért segítséget az ismerős, így minden helyre, ahol később szóba jöhet már kiépítés alatt van az UTP is, illetve nagyjából a ház közepén lesz a router (a ház téglalap szerűen húzodik), szükség esetén további nodokkal (erre már felkésztettem a barátomat, hogy sok jóra ne számítson a vastag vályogfalak miatt.

Net az jelenleg még nincs bekötve, most még csak Invitel/DIGI/4iG KOAX 100Mbit van, de már a komplett várost átvezetékelték optikára, szerintem jövő tavasszal lehet majd élesítik, akkor gigabites net lesz.
Fő routernek néztem a TUF AX3000-et vagy a TUF AX5400-at.
Ahogy nézem hardveresen túl sok különbség (CPU/RAM) nincs, de igazából árban se túl sok az eltérés 39k vs 45k, de azért kérdezném, hogy van jellemzően értelme az 5400-asnak, ha nagy valószínűséggel soha nem lesz kihasználva a teljesítmény többlet?

Vagy ha az ár tökmindegy, akkor végül is jobb vállasztás az 5400, ki tudja még mi jön alapon?

Az 5400-as több antennája miatt elképzelhető jobb lefedetttség, vagy ez csak a +sáv miatt van és ennyi?
Előre is köszönöm a válasz(okat)!
:R

;) - The Power of the Light Side

(#97463) kpityu2 válasza ricogsm (#97458) üzenetére


kpityu2
őstag

Samba megosztással. Arra is van USB alkalmazás. A WAN hozzáférés meg arra van, hogy máshonnan is elérd, ne csak a helyi hálózatban lévő eszközökről.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97464) belashx válasza blakey (#97456) üzenetére


belashx
senior tag

Nem nyomtam rá, nem tudom, eldob-e valahova, de innen nem tűnik bonyolultnak.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#97465) Gubek-Einste válasza ricogsm (#97459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az Adminisztráció/Rendszer menüpont alatt lévő Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról opcióra gondolsz, akkor az azt jelenti, hogy külső hálózatból is elérhető lesz a router-ed web felülete, nem ajánlott engedélyezni!!!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97466) Gubek-Einste válasza Anonymus23 (#97462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5400-as több antennája miatt elképzelhető jobb lefedetttség, vagy ez csak a +sáv miatt van és ennyi?
A több antenna miatt nem lesz nagyobb/jobb a lefedettség.

Vagy ha az ár tökmindegy, akkor végül is jobb vállasztás az 5400, ki tudja még mi jön alapon?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97467) ricogsm válasza Gubek-Einste (#97465) üzenetére


ricogsm
őstag

Rendben értem köszönöm!
Viszont helyi hálózaton még nem látom a meghajtót.
Mit hagyhattam ki a beállításból?
R/W engedve van
Mégsem látja a laptop.
Download master már fent van sikerült is letölteni dolgokat és seedel is.
De....

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97468) Gubek-Einste válasza ricogsm (#97467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97469) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!
Van egy AX58U v1 routerem. Két szintes házba költözök és szeretnék egy mesh hálózatot létrehozni. A másik router v1 vagy v2 legyen, esetleg ajánlott valami másik asus router?

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#97470) osonte válasza butyu (#97469) üzenetére


osonte
senior tag

Én úgy tudom elfogyott már a v1, nincs sehol, csak v2-t tudsz venni. A kérdés, hogy használsz -e Merlin-t? Amennyiben nem, akkor gyorsabb a v2, tehát azt tenném fő routernek, illetve a TUF-AX3000 v2 még jobb lehet a 2.5Gbps WAN portja miatt (ugyanaz a teljesítmény a két router). Amennyiben Merlines router kell, akkor drágábbat kell venned, abban a többiek tudnak segíteni, hogy melyik a legolcsóbb lehetőség.

(#97471) Dr.NX válasza osonte (#97470) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

AX56U a legolcsóbb Merlin-képes Asus.

Elfogadom a sütiket.

(#97472) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, h melyik routert lenne jobb választás?
asus ax1800 rt-ax55 Xiaomi AX3000 2 pack
Még nem volt mesh routerem korabban, szal nem vagyok nagyon otthon a témában.
Esetleg ha van 3ik változat ami jó vagy jobb mint ezek az is érdekel, határ 35 max 40000 ft.

Előre is köszönöm a segítséget

(#97473) ricogsm válasza kpityu2 (#97463) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#97474) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek az alábbi esetben routert választani:

Egyre jobban szaporodnak meg itthon a Wifi 6 szabványt támogató eszközök, így úgy döntöttem, hogy lecserélem a jelenlegi Asus AC-87U routeremet egy AX-es eszközre, úgy, hogy a korábbi eszközhöz minden téren előrelépés legyen.

A Wifi lefedettség nem igazán lényeges (kis helyet kell lefednie, biztosan elég lesz mindegyik), szóval ezen a fronton nincsenek nagy elvárásaim. Annyi, hogy mesh képes legyen az eszköz.

Az alábbiak szerint lenne a csatlakozás:
LAN: 4db
5 Ghz AC eszköz: 1 db
2,4 Ghz eszköz: 7 db
5 Ghz AX eszköz: 8 db

Ehhez még kérlek számoljatok hozzá minden fronton 5 eszközt mert bővülni fogunk okos eszközökkel.

Az internet sebesség gigabites.

A max keretet egy routerhez igazítottam.

Gondolataim:

Hardveraprón most jelenleg van Synology RT6600AX router 134.500 Ft-ért, így ez az ár legyen a plafon.

Természetesen örülnék neki, ha minél olcsóbban meg tudnám úszni a dolgot.

Mivel van itthon Synology NAS-om, amit napi rendszerességgel megelégedéssel használok ezért ezen a vonalon indulnék el.
Az alábbi két termékük van ami szóba jöhet:

RT6600AX
WRX560

Az utóbbi nem régen jelent meg. Érdemes ezek közül választani valamelyiket? Kiknek ajánlottak ezek a routerek? Kérlek azt ne írjátok, hogy azoknak akik szeretik a UI-t, mert én beállítom egyszer és utána csak akkor nyúlok hozzá legközelebb, ha van valami plusz dolog amit be kell állítani, szóval havi 1 alkalommal fogom látni, de gondolom a többség így van a fórumon is.

A következő a QNAP

QHORA-301W

Azért került a listába, mert van rajta Két 10 GbE port. Kérdés, hogy jelenleg gigabites net mellett van-e értelme?

Majd jöjjön az utolsó csomag fentről lefelé, ASUS:

ROG Rapture GT-AX6000

Legjobb tudásom szerint bika router. 2db multi gigabit csatlakozóval. Érdemes most ezt megvásárolni vagy várjak és 1 - 2 éven belül sokkal jobbat tudok vásárolni?

AX86U

Arany középút? Nem sokkal olcsóbb mint a GT-AX6600. Van értelme így ennek a routernek?

ASUS RT-AX86S
Gyenge láncszem? Mit kell róla tudni?

Ezeken kívül még egy router fogta meg a tekintetemet:

Linksys Atlas Pro 6
Néhány külföldi oldal agyonsztárolt üdvöskéje, az Apple által javasolt eszköz a saját eszközeihez. Jó lehet vagy csak marketing?

+ Ubiquiti UniFi Dream Machine is szóba jöhet, bár ez csak wifi 5 router, de úgy láttam, hogy minőségben kilóg felfelé. Ez nem tudom, hogy hozna-e előrelépést.

Ezek alapján ti mit gondoltok, melyik eszköz legyen ami a "legjobb" választás lehet?

Köszönöm!

(#97475) tha_answer válasza kipser (#97474) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello
Pfsense @ x86
Wifi:
Asus aimesh ax amelyik tetszik.

(#97476) csabaizoli80


csabaizoli80
kezdő

Üdv!
KÜF flottába szeretnék belépni majd,....Yettel térerővel gondolom nem lesz gond mivel megyeszékhelyen, Egerben lakom a központban....persze home office mellett filmnézés, online TV, youtube stb. is lenne.....
Flottás engedély megléte még nem kötelez semmire gondolom, a Yettelnél érdeklődhetek személyesen a lehetőségekről....?
Már csak egy jó eszközt kellene náluk találnom amibe berakom a sim-et...:
-USB-stick modem(jó lehet, csak ezt a notiba tudnám használni, nem lenne wifi a lakásba.....)
-"szappantartó", hordozható routerek (van előny/hátrány, nem hiszem hogy tud olyan stabil/gyors netet adni mint egy asztali, ha hordozni szeretném a netet legfeljebb átrakom a sim-et a teló 2. sim foglalatába, mondjuk most t-com.os van benne alapból, akkor ha a korlátlan netes Yettelest szeretném használni "váltogatnom" kell a simek közt vagy be lehet alapból állítani hogy netre azt használja ne a telekomost?, mert akkor a hordozhatóságot így oldanám meg.....)
-asztali sim-es routerek, home office miatt szerintem ezek a legmegfelelőbbek, csak nem ismerem ezeket annyira, Yettelnél van 4G és 5G képes is:
[link]
[link]
Mivel a KÜF flottába szeretnék majd belépni találtam egy ilyen készülék árlistát is a Yettelnél:
[link]
Ezekből tudnátok ajánlani olyat ami megbízható(k)? Árak elég jók a listában, de az 5G-sek csak otthoni használatra vannak írva (ügyfélszolgálatost kérdeztem hogy ez hogy lehet sim-es készüléknél, azt mondta lekorlátozzák az adott településre (pl. 3300, EGER) a használatot, ha csak otthoni netet kértem...).
Szóval egy stabil/gyors netet adó 4G-s is elég lehet ezekből, árban is kedvezőbbek ahogy nézem.....de melyiket? :F
Köszönöm... :R

(#97477) BalukaD4


BalukaD4
újonc

Sziasztok!

Bővülő irodába szeretnék routert fejleszteni, jelenleg egy szolgáltatós Vodafone csoda van. 3 szinten terül el irodánk januártól, így mindenképp valamilyen mesh megoldásra lenne szükség.
Összesen egyszerre kb 20 kliens lesz az egész hálózaton.
Az elgondolás az lenne, hogy a középső szintre menne a base (jelenleg itt van a router is), és szintenként 1-1 mesh node wifis összeköttetéssel (bérlemény az iroda, nem tudjuk össze-vissza kábelezni sajnos).

Felhasználás jellege: emailezés, nagy méretű tervek le- és feltöltése, elég sok Teams megbeszélés, OneDrive fájlok elérése (köztük sok nagyméretű).

Keret ~150ezer, de ha minden igényt kielégítő rendszert össze lehet hozni kevesebből akkor alá mehetünk.

Ezekkel a paraméterekkel kis irodai felhasználásra mi az ajánlott router+node-ok?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#97478) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Routert keresek lakótársammal együtt, de nem igazán foglalkoztam eddig mélyebben velük, szóval inkább kérdezek, hátha tudtok segíteni. Előre is köszönök minden tanácsot.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
5 emeletes társasház-tégla, első emelet, 15 négyzetméteres szoba, két oldalt szomszédok, másfél szobás a lakás, két szoba között kb 20 centis téglafal.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

Két játék konzol, és egy laptop vezetékes megoldással, 2 telefon, 1 laptop Wifi-vel. Utóbbiak ismerik AX szabványt.

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

500Mbit/22Mbit Vodafone

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

Mivel nem tudom, hogy mennyibe kerülnek manapság a készülékek legyen mondjuk 25-30k (akár használt piacon is pl Hardverapróról, nem kötelező a bolti új megoldás)

Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Viszonylag egyszerű, de részletes kezelhetőség jó lenne, illetve ami fontosabb, hogy VPN előfizetés használatát szeretnénk megoldani router szinten, így olyan készülékre lenne szükség, amivel ez a lehető legegyszerűbben megoldható. (akár eszközönként külön-külön, bár ez tippre esélytelen :D)

:R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#97479) Dr.NX válasza oriic (#97478) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az összefoglalóban lejjebb találsz pár ajánlatot, de talán ez a legmegérősebb mostanában:
Asus RT-AX58U V2 35 ezer Ft

Elfogadom a sütiket.

(#97480) tha_answer válasza BalukaD4 (#97477) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello
Ha iroda es ceges kornyezet, X86 pfsense ala ne adjuk mar, kabelek ahova csak lehet.
Wifi reszre asus aimesh eleg lehet.

(#97481) MTBF


MTBF
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi paraméterekkel keresek új routert:

- a Telekomos Caon kábelmodem router és wifi funkcióit szeretném kiváltani egy nagyobb hatótávval és jelerősséggel rendelkező eszközre 2.4 és 5 GHz tartományban
- kb. 70 egyszintes terület egy 10 lakásos társasházban ( a 2.4 Ghz tartomány eléggé terheltnek tűnt amikor net alanyzerrel néztem)
- most 15 eszköz van rajta folyamatosan, ebből 12 wifi (telefon, tv, mosógép, notebook, okoskonnektorok )
- és NAS-al és további wifis okosotthon eszközök kerülnénke rá később. A jelenlegi okoskonnektorok némelyike hisztitik a gyenge jelerősség miatt
- a NAS 2x1Gb-es csatlakozóval rendelkezik
- 30-40k bruttó az árkategória
- legyen annyira naprakész hardver, hogy kb. 8 évig ne kelljen lecserélni. Az összefoglaló elolvasása alapján arra jutottam, hogy AX-et érdemes venni
- későbbiekben ha szükséges a hatótáv növelése akkor az eszköz lecserélése nélkül mesh-el lehessen bővíteni
- fontos a megbízható működés, és a jó és egyszerű konfigurálhatóság, homeoffice-os környezetben működne

Én az alábbiakat néztem, de nem érzem, hogy ezek mennyire felelnek meg a fenti kívánalomnak:
- ASUS RT-AX58U V2
- TP-Link Archer AX55 AX3000

Tudnátok routert ajánlani, vagy a fenti kettő közül pro és kontra javasolni valamelyiket?

Köszi és üdv!

[ Szerkesztve ]

(#97482) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Elég extrém feltételekkel keresnék routert.

Amire használni szeretném:

Adott egy kozmetika (garázs méret), ahol alapban nincs net, viszont lesz/van egy Huawei dongle egy valamilyen szolgáltatós 4g kártyával. Van egy okos konnektor, ennek a ki-/bekapcsolását kellene megoldani távolról. Ehhez kellene egy router, amivel ez megoldható. Semmi másra nem lesz használva, tehát nem lógnak majd rajta egyéb eszközök, csak kizárólag ez a konnektor.

Előny volna, ha van rajta USB, amibe esetleg bedugahtom a dongle-t és az működni is tud róla.

Ár? minél olcsóbb. :D Jó lenne max 15e-ből megúszni, de ha jóval kevesebb se szomorkodom.

Szintén előny volna, ha fehér színű :D

(#97483) csabaizoli80


csabaizoli80
kezdő

Üdv!
Kétfajta is van a Yettelnél a Huawei 535-ből, ezek:
[link]
[link]
az elsőre azt írja kifutó modell....nekem sim-es kellene, de mi a különbség a kettő között, melyik a "jobb" választás?
Egyébként 22 havi kamatmentes részletre ideadják a Yettelesek, listaár alatt 32eFT-ért mindkettőt, ~1500/hó lenne, szerintetek? miben térnek el, melyiket vegyem inkább?
Köszi... :R

(#97484) Gubek-Einste válasza kipser (#97474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Synology router-eivel viszonylag kevés a tapasztalat de tehet egy próbát ha úgy gondolod.
A QNAP inkább üzleti felhasználásra jó, otthoni környezetben kevésbbé tudnád kihasználni a tudását.
A Linksys-szel nincsen tapasztalat így teljesen zsákba macska.

Az Asus eszközei ismertek/kipróbáltak így jó választás lenne, főleg, hogy most is az van.
Inkább a GT-AX6000 legyen mint az AX86U mivel két multi gigabites portja van.
Az AX86S jó választás lenne, arany középút, viszonylag erős eszköz de gigabiten belül maradva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97485) Gubek-Einste válasza BalukaD4 (#97477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Felhasználás jellege: emailezés, nagy méretű tervek le- és feltöltése, elég sok Teams megbeszélés, OneDrive fájlok elérése (köztük sok nagyméretű).
Ilyen felhasználás mellé a kábelezés már kötelező, sajnos ha nem így lesz kiépítve akkor hamar bajok lesznek a rendszerrel.

Keret ~150ezer, de ha minden igényt kielégítő rendszert össze lehet hozni kevesebből akkor alá mehetünk.
Induló árnak még elmegy de egy normális céges hálózat kialakítása ennél több lesz, 2-300k-ra érdemes lenne felkészülni.

Ezekkel a paraméterekkel kis irodai felhasználásra mi az ajánlott router+node-ok?
Vezetékes router, menedzselt switch és szintenként legalább egy AP, ez alá nem lenne érdemes menni ha stabil hálózatot szeretnétek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97486) Gubek-Einste válasza MTBF (#97481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

legyen annyira naprakész hardver, hogy kb. 8 évig ne kelljen lecserélni.
Nem garantálható egyetlen eszköz esetében sem.

Az összefoglaló elolvasása alapján arra jutottam, hogy AX-et érdemes venni
Már csak azt.

a NAS 2x1Gb-es csatlakozóval rendelkezik
30-40k bruttó az árkategória
Nem fér össze a kettő

későbbiekben ha szükséges a hatótáv növelése akkor az eszköz lecserélése nélkül mesh-el lehessen bővíteni
Asus AiMesh eszközei között kellene nézelődni.

Én az alábbiakat néztem, de nem érzem, hogy ezek mennyire felelnek meg a fenti kívánalomnak:
- ASUS RT-AX58U V2
- TP-Link Archer AX55 AX3000

A TP-Link csak repeater-rel és csak wifi kapcsolattal bővíthető így az Asus a jobb választási lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97487) Gubek-Einste válasza (ex)Cat (#97482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link MR3020 megfelelő lehet a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97488) smallmer válasza Gubek-Einste (#97484) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm a véleményt. A ubiquiti teljesen felesleges? Vagy nem üti meg a mércét?

(#97489) Gubek-Einste válasza smallmer (#97488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan az vonatkozik rá mint QNAP-ra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97490) smallmer válasza Gubek-Einste (#97489) üzenetére


smallmer
őstag

Szerinted mi a jobb megoldás? Most venni 100+ ezer forintért egy Synology vagy Asus routert vagy inkább AX86S és később váltani?

(#97491) Gubek-Einste válasza smallmer (#97490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább most az AX86S.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97492) kpityu2 válasza (ex)Cat (#97482) üzenetére


kpityu2
őstag

Dongle helyett nem lenne jobb eleve egy 4G/ wifi routert igényelni az előfizetéshez? A okos konnektor ehhez közvetlenül tud csatlakozni wifivel. Nekem pölö ilyen van már 4 éve:

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97493) (ex)Cat válasza kpityu2 (#97492) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A dongle megvan már, ezért ez volt az egyik kiindulási alap. Amúgy ezek mennek töltőről is? Mondjuk ha megadja magát benne az aksi.

(#97494) Tompika777 válasza (ex)Cat (#97493) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mennek töltőről is,de gondolom ha állandóan azon van az biztos nem jó az akksinak.
Amúgy szerintem erre a célra vegyél egy használt,de dongle fogadására alkalmas olcsó routert és kész,pl egy D-link DWR-118

(#97495) kpityu2 válasza (ex)Cat (#97493) üzenetére


kpityu2
őstag

Mennek, sima USB, látszik is a csatlakozó a képen. Az egyém állandóan azon van, a nyáron vettem bele új aksit mert már púposodott. Amúgy USB-n is kiadja a netet, van hozzá app és WEB UI is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97496) csabaizoli80


csabaizoli80
kezdő

Üdv!
Úgy néz ki asztali sim-es routerbe a Huawei 535 lesz.
Kétfajta is van a Yettelnél:
[link]
[link]
Tudja valaki mi a különbség köztük? Az árban egyformák, de melyiket inkább 535-333 vagy 535-232a? :F
Köszi.... :R

(#97497) Wyll válasza Gubek-Einste (#97437) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi!
Megjött tegnap a jóáras AX53U – még barátkozunk, de eddig nagyon tetszik. Fasza hogy van már mobil app is ezekhez.. Én főleg a net stabilitásának növekedését várom tőle azáltal, hogy leveszi a routingolás terhét a Vodás szolgáltatói csoda válláról. Utóbbit át is állítottam modem üzemmódba.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#97498) MTBF válasza Gubek-Einste (#97486) üzenetére


MTBF
csendes tag

köszönöm az infókat, megrendeltem az Asus-t

(#97499) BalukaD4 válasza Gubek-Einste (#97485) üzenetére


BalukaD4
újonc

Köszönöm!

Nem gond, ha többet kell ráfordítani, annyit még hozzátennék, hogy kisvállalat, max 10-en vagyunk az irodában.

Esetleg konkrét eszközöket tudnál ajánlani?

Ma megnéztem, minden irodában meg tudom oldani a vezetéket, tehát az AP-k között is tud vezeték lenni.

Köszi!

(#97500) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm megkért hogy szerezzek be neki olyan hálózati eszközöket,amivel mind a 3-rom szintet be lehetne lőni wifivel.
Jelenlegi eszköz egy t-home által adott router,ami belső antennás,nyilván a középső szinten ahol van ott is csak éppen hogy van mindenhol jel.
Az új eszköz is a középső szinten kapna helyet,szóval lefele és felfele is át kell sugároznia a kb 30cm betont.
Jelenleg 30-60mbit/s es net a maximum ami vásárolható az utcába,szóval ezt a sebességet kellene tudnia a routernak. ( tudom ez viszonylag alacsonynak számít,de ha esetleg itt is beszerelésre kerülne a gigabit,akkor jó lenne ha nem kellne váltani eszközt)
Ha esetleg nem lehetne ezt megoldani egy szimpla routerral,milyen jeltovábbítót ajánlanátok pluszba.
Az épület viszonylag nagy,szóval falakból sincs hiány!
Kb- 5-10 eszköz használná folyamatosan mobilok/tv/laptop
A routernak tudnia kellene egy vendég hálózatot létrehoznia,ennyia kritérium!

Összeg kb ha kell jeltovábbító is 60.000huf ,de ha nem jönne ennyiből ki azt is írjátok meg légyszi hátha rábeszélhetők lesznek rá!

Milyen eszközöket ajánlanátok,előreis köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.