Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98420) Laza... válasza dudika10 (#98412) üzenetére


Laza...
addikt

Pont az ilyen hozzáállás miatt írtam az "önkéntes rendőrt". Akit lecsuknak mert elvágta valakinek a torkát, az is csak gyanusított. Itt, egy fórumban nem kompetenciája senkinek hogy a másik fölött pálcát törjön. De mondok egy tök 1xű példát: A telkünkön 2 ház van, az egyikben a lányomék voltak, a másikban mi, szülők (míg el nem költöztek mert vettek maguknak, estébé). Akartak külön előfizetést, de nem lehetett, mert a címen már volt egy előfizu. Mit tudsz csinálni? Kábelt húzol. Had ne könyörögjek már a szolgáltatónak...

@#98414diegho: Nem tudom milyen az AX1800, mikor én vettem, akkor az 1800u 15k volt, és abból lett 3, meshben. Teszik a dolgukat, a wifi max 4-500mbitet tud, telónak elég, az ax 3600 az hozta a közel gigabitet, de nem is 1 liga a 2.

@#98408domedee sokkal...nagyon-nagyon sokkal. ugyanakkor a 2,4GHz wifije nem egy húdenagy szám, inkább az 5GHz-re van az a router kihegyezve. Csak egy egyszerű példa: Van a fő router, amihez kapcsolódik a két másik 1800u meshben. Eltolt szintes ház, az utca felőli részen van a fsz-en a fő router, és felfűzve erre a nodok kábelen, sorban, és távolodva a fő routertől. A kert végében nem, vagy alig van így is wifi (-75, -85dbi). Az ax3600 1000mw teljesítményre feltekerve 5GHz-en is ment a kert végében, 2,4-en az utca végén is volt jel. Ugyanakkor voltak "vakfoltok", amit a nagy teljesítmény ellenére nem tudott megfelelően lefedni (ezért IS lett a mesh). Próba cseresznye, mindenkinek más a háza/fala, kinek hogy jobb - próbálni kell. Azt láttam, hogy az AX3600 az 1000mW-ot is csak (hackelt?) CN firmwarrel tudja.Nekem eredetileg is CN verzió volt, nem kellett hackelni. Igaz, már openwrt fut rajta (és a global verziós is tudja az 1000mw-ot openwrt alatt)

Never give up!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.