Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Költözés miatt Digi-s net mellé keresek routert házba.
Csak a nappaliban lévő TV és két Raspberry Pi (Home Assistant, Kodi) meg ha esteleg lesz külön NAS lesz vezetéken, minden más vezeték nélkül kapcsolódik.
Wifis okoseszközök (érzékelők, Shelly kapcsolórelék, klíma, kamera stb.)is lennének rajta, így kiemelten fontos a megbízhatóság. Vagy ez esetben jobb lenne külön router/hálózat a smarthome-nak?

Mi az a szint, ami már megfelelő ehhez?

(#84002) Intruder2k5 válasza Zoty4 (#84000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mi a baj az RT-AC1200 v1-el? És ha cserélnéd, miért akarod egy másik 100Mbps routerre cserélni? Igaz ez a 10-15k nagyon az alsó határa a Gbit-es eszközöknek, de akkor már inkább TP-LINK Archer C5 v4. Nekem is van belőle egy, bár az fw moddolva van Padavannal, és nincs napi használatban, de nyilván gyári fw-vel is használható azért. Ugyanaz a SoC van benne mint az ASUS RT-AC1200-ban, de Gbit-esek a portjai.

(#84003) Zoty4 válasza Intruder2k5 (#84002) üzenetére


Zoty4
őstag

nem cserélem, rokonnak is kéne egy megbízható router, de már v1-et nem kapni
megsasolom a tp-linket. Köszi :R

árukeresőn elég felemás a vélemények erről a c5-ről. Sokan panaszkodnak rá

[ Szerkesztve ]

(#84004) Gubek-Einste válasza jack982 (#83998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen 1.0 és milyen 1.2?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84005) Gubek-Einste válasza mokus1 (#83999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Archer c5v4-et szoktátok ajánlani. Nekem cfw nekem nem kell akkor is vagy inkább c6?
Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert CFW kompatibilis.
Másik ajánlott eszköz 20k alatt az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-e de nincsen rá custom, a v3 már AiMesh képes is, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz lenne.

Mu-Mimo fontos, érezhető?
Ha van megfelelő kliens eszköz akkor kihasználható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84006) Gubek-Einste válasza KilgoreTrout (#84001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
30k felett: Asus AX55/AX56U/AX58U/AX92U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84007) Gubek-Einste válasza Zoty4 (#84003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

árukeresőn elég felemás a vélemények erről a c5-ről. Sokan panaszkodnak rá
Sok a user error.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84008) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Zsúfolt belvárosi környezetben (Digi gigabites internet) melyik router ajánlott 20-30e Ft környékén stabil wifi-vel? Jobbára wifi lenne használva, online előadások (digitális oktatás) fontos a stabil kapcsolat.
Kicsivel fentebb ezek voltak ajánlva: 20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20
Tudom, hogy a vezetéknélküli hálózat minőségére nincs garancia, de jó lenne tapasztalat, hogy melyik bírja jól a hosszú időn keresztüli folyamatos forgalmazást. Köszi.

(#84009) jack982 válasza Gubek-Einste (#84004) üzenetére


jack982
aktív tag

Hardver verziók/revíziók.
Nagyon fura, hogy nem kommunikálják ezt az alapvető infót normálisan.

(#84010) Gubek-Einste válasza Siriusb (#84008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P nagyon stabil.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84011) Gubek-Einste válasza jack982 (#84009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen semmilyen különbség ezen verziók között, csak gyártási tételeket jelenti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84012) Siriusb válasza Gubek-Einste (#84010) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!

(#84013) osonte válasza jack982 (#83988) üzenetére


osonte
senior tag

Az 1.0-ás verzió frissítés után tudta a WPA3-at.

(#84014) jack982 válasza osonte (#84013) üzenetére


jack982
aktív tag

Köszi :)

(#84015) Mátésum válasza Gubek-Einste (#83989) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Üdv, családi ház, szomszéd messze. Router a dolgozóban, ott egy asztali gép. Néhány méterre nappali, 4k tv (csak plex tv-vel használt, filmezés). Ezen kívül 2 ember használ internetet, max. két telefonnal, vagy 1 laptop/tablet és telefon. Nincs játék.
Ax20 és az AC65P között próbálok dönteni. A modernebb Wi-Fi jobban tetszik, de mire ki is használjuk, lehet, hogy venni kell új router-t.

(#84016) Gubek-Einste válasza Mátésum (#84015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus hosszabb távon is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84017) netzoli


netzoli
tag

Sziasztok!

A házunkba két darab mennyezetre szerelhető POE, MESH képes hálózati megoldást keresek. Nem kiemelkedően fontos, hogy wifi6 legyen. Minden szobában van CAT6 kiállás a nem hordozható eszközöknek, de jó lenne, ha a roaming is megfelelő lenne.

Az alaprajzon a két piros pötty jelzi a meglévő CAT6 mennyezeti kiállásokat. A kettő közötti távolság kb. 7 méter. A jobb oldali mellett a fal 30-as tégla, a bal oldalinál egy 30x35-ös vasbeton gerenda köti össze a két tartófalat és a gerendát a pötty mellett egy 30x30-as vasbeton pillér (piros négyzet) támasztja alá.

Az ötleteket, segítséget köszönöm.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#84018) mokus1 válasza Gubek-Einste (#84005) üzenetére


mokus1
addikt

55nm, tégla falak. KB 6m a legnagyobb táv és egy fal.
WiFi nem sok van. Tarsashazban 5gn egyedül vagyok.

300mbps netem van. Egyszer biztos lesz gyorsabb.
PC, xbox, 2tv, 2 telefon. Tehát nem túl sok minden lesz rajta.
Érezhető egy sima Ts routerhez képest ezeknek az előnye? Vagy ebben az árkategóriában nem érdemes cserélni?

(#84019) Gubek-Einste válasza netzoli (#84017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84020) Gubek-Einste válasza mokus1 (#84018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelőek lesznek az ajánlott eszközök.

Érezhető egy sima Ts routerhez képest ezeknek az előnye? Vagy ebben az árkategóriában nem érdemes cserélni?
Érezhető mivel a saját eszköz sokkal többet tud és jobban beállítható mint a szolgáltatói eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84021) Multibit válasza netzoli (#84017) üzenetére


Multibit
veterán

Egy Unifi rendszer lenne a legjobb választás számodra. Hogy pontosan milyen komponensekkel, az pénztárcától is függ.
Mondjuk, egy ilyen elrendezésű házban nem ártott volna több kiállás plafonra, az ufók számára. Első körben lehet két AP-val próbálkozni.

(#84022) netzoli válasza Gubek-Einste (#84019) üzenetére


netzoli
tag

Nincs még router. Még nem költöztünk be. Telekom lesz a szolgáltató és az adja majd a routert. Az kint lesz a garázs mögötti helyiségben egy rackszekrényben. Annak a wifi- je ki lesz kapcsolva. Utána lesz még egy switch. Azt még nem tudom akarok-e plussz routert. 100k alatt szeretnék megoldásokat találni.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#84023) netzoli válasza Multibit (#84021) üzenetére


netzoli
tag

A nappaliba gondolkoztam még egy harmadik kiállással. De elvetettem. Úgy gondolom a szobák jó lefedettséget kaphatnak és a nappaliba is jut majd valami belőle. Használat közben majd kiderül. Vész esetén a szobákba és nappaliba is van a falba két-két CAT6 végződés. Amire TV box és xbox, vagy pc vagy bármi lesz felfűzve.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#84025) snyper990 válasza csubuka (#83997) üzenetére


snyper990
őstag

A védőcsövet felejtsd el. Ha nincs legalább 5 cm a villanyvezeték és a LAN kábel között, hiába a csavart érpárok vagy az esetleges plusz árnyékolás (CAT5e, CAT6e), zavarni fogja a jelet a villanyvezeték, valószínűleg nem lesz stabil a kapcsolat, főleg ha ilyen hosszú távon futnak egymás mellett. Szerintem nem éri meg szenvedni a behúzással, ha a végeredmény használhatósága minimum kétséges

(#84027) Gubek-Einste válasza netzoli (#84022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne elgondolkodni egyen mert a szolgáltatói eszközök elég korlátozott tudásúak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84028) Wajk


Wajk
addikt

Próbáltam utánaolvasni az ASUS RT-AC57U v3-nak, de elég ellentmondásosak az infók. Azt tudom, hogy ez már nem MediaTek ezért 3rd party nincs és nem is várható rá. Ezt el tudom fogadni mivel megbízható és stabil, de a következő elvárásaimnak is meg kellene felelni. Ha jól olvastam utána igen, de kellene megerősítés, mert nem vagyok benne biztos. Előre is köszönet

Infó: A routerre egy 2TB-os winyó lenne rádugva, nem Gigás net

1. tudjak letölteni Torrent fájlokkal a routerre csatlakoztatott winyóra, heti 1-2. sebesség nem számít (Ha jól tudom a Download Master-rel ez megoldható, ha elérhető erre a modellre.)
2. a winyóra került letöltött media anyagokat DLNA szerveren keresztül megosztani, hogy az azonos hálózaton lévő Smart TV a beépített klienssel le tudja játszani, max fullHD tartalom (Ha jól olvastam ez is egy USB Applicationnal, a Media Serverrel megoldható)
3. egy WiFi hálózatot lássanak a készülékek és automatikusan csatlakozzanak a 2.4-5Ghz-re, ez a DualBand lényege igaz? (nem pedig két Wifi látszódik majd, pl jozsika és jozsika5gz)

Ezekre most egy TPLinket használok, kb. tudja is, igaz OpwnWRT-vel, de néha harcolnom kell vele.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#84029) jack982 válasza Wajk (#84028) üzenetére


jack982
aktív tag

holnap edigitálnál 9990 huf lesz :-)

(#84030) MaCS_70 válasza snyper990 (#84025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Véletlenül sem buzdítok arra bárkit is, hogy egymás mellett vezesse a villanydrótot és a LAN-kábelt.

A tapasztalatok szerint azonban egyáltalán nem olyan nagy tragédia ez, kis szerencsével nem okoz érdemi gondot. Az ok pedig az, hogy a csavart érpárok meglepően jó zavarszűrési tulajdonságokkal rendelkeznek, de főleg az, hogy a hálózati feszültség 50 Hz-e nem igazán zavar be az Ethernet 100 MHz-es nagységrendű frekvenciájába.

Nálam egy 100 méteres szakaszon megy közös csőben a villany ét az Ethernet, és nincs vele gondom.

Persze, ha lehet, nyilván az az ajánlott, hogy menjen külön a kettő -- de ha máshogy nem lehet, bőven megér egy próbát a párhuzamos vezetés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84031) netzoli válasza Gubek-Einste (#84027) üzenetére


netzoli
tag

A gondolkodás meg van, de a router nem első körös beszerzés lesz.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#84032) Veron


Veron
őstag

Mikrotik Hap Ac2 router wifi képessége megfelelő lenne 2x55 m2 tégla házba 1000Mbit net mellé kb. 25 eszközhöz?
A default Digi ONT osztja a wifit két külső antennával 2.4GHz-en és az megfelelően lefedi a házat.Viszont nincs 5GHz és egy hihetetlen buta eszköz.
A Mikrotik azért tetszik, mert kompakt és elférne az ONT mellé állítva - tudom, hogy nehéz beconfigolni.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#84033) snyper990 válasza MaCS_70 (#84030) üzenetére


snyper990
őstag

És az eszközök élettartamára nem lehet negatív hatással az indukált feszültség? Gondolom a tervezésnél ilyen esetekre nem feltétlenül készítik fel az (olcsóbb, lakossági) eszközök áramköreit, különben nem lenne az az ajánlás, ami

(#84034) MaCS_70 válasza snyper990 (#84033) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen jogos, amit írsz, és ha nem ismernék hosszú távú ellenpéldákat, akkor én is azt mondanám, hogy egy 1:1 tekercsszámú trafóról van szó. Nagy kérdés a tényleges távolság a két vezeték között.

Nálam 100 méteren nem okozott gondot, és tudok olyan irodaházról, ahol következetesen közös csatornában megy a LAN, a 230 V, a riasztó és a telefon. Nem hullottak az eszközök.

Régen itthon is kb. 15 méteren ment egy csőben a telefon és a villany, és leszámítva a brummos hangminőséget, maguknak a készülékeknek nem volt panaszuk.

Feltételezem, hogy a gyártók erre azért felkészítik az eszközeiket. Most gyorsan előkaptam egy router papírjait, és minden hülyeségre figyelmeztetnek bennük, de erre nem.

Ismétlem, hogy véletlenül sem bíztatok senkit arra, hogy így vezetékezzen, de ha nincs más lehetőség, egy próbát megérhet-.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84035) csubuka válasza snyper990 (#84025) üzenetére


csubuka
őstag

Elsőre azért a repeaterrel próbálkozok. Úgy, hogy nincs komoly sávszélesség igény, csak a megbízhatóság, stabilitás a fontos lehet belefér. Persze az is lehet, hogy ezek a régi cucock nem tudnak sok kliens estén stabilak lenni (WR841 meg MR3220 van elfekvőben erre a célra, lehet nem segít rajtuk a DD-WRT vagy épp pont az destabilizálja őket :D Ám szerintem nem is az ő adásuk a bajos, hanem a kisházban a csatlakozó eszközök antennája gyenge lehet, bár nem értek ehhez :)) )

[ Szerkesztve ]

(#84036) snyper990 válasza MaCS_70 (#84034) üzenetére


snyper990
őstag

Ha a tapasztalat azt mutatja, akkor rendben van :R
Akkor csak megérné megpróbálni behúzni egy kábelt, az lenne a legolcsóbb jó megoldás (idegrendszer degradációját nem számítva), párszáz forintból megvan, ha van olyan ismerősöd, akinek van krimpelője

[ Szerkesztve ]

(#84037) MaCS_70 válasza snyper990 (#84036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy háztáji krimpelő kb. 2000 Ft. Komplett szett teszterrel kb. 5000 Ft. Pár száz műveletet kibír.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84038) Gubek-Einste válasza Wajk (#84028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Download master nincsen rá.

2; Media Server van.

3; Nem ajánlott ugyan az az SSID mindkét sávra mert csak gondok vannak belőle.
ez a DualBand lényege igaz?
Nem, a dual band azt jelenti, hogy az eszköz 2.4 és 5 GHz-s sávon is tud működni.
Amire te gondolsz az a Band Steering.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84039) Gubek-Einste válasza Veron (#84032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a MikroTik topikban érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84040) Wajk válasza Gubek-Einste (#84038) üzenetére


Wajk
addikt

1. ez biztos? volt pár Asus Router a közelemben még olcsóbbak is és fel lehetett tenni USB Apps-ból. Ezen nem lenne? Az szívás. Ez nálam dealbreaker.

Igazad van, igaz ez v1, de itt feltűnik... kár. köszi még1x

3. köszi akkor azzal kevertem...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#84041) Gubek-Einste válasza Wajk (#84040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Gyártói oldal szerint nem tudja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84042) snyper990


snyper990
őstag

ASUS RT-AC58U v3 tudja azt, hogy ugyanazt az SSID-t használja 2.4 és 5 GHz-en is? Azaz az eszközökön csak 1 hálózat látszódjon a listában, de amelyik eszköz tudja az ac-t, az ahhoz csatlakozzon?

(#84043) Wajk válasza Gubek-Einste (#84041) üzenetére


Wajk
addikt

bocs, de nem találtam az ASUS RT-AC1200GU-ról sem biztosat, de azt igen, hogy ez egy javasolt modell. Ez már tudja a Torrentet igaz?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#84044) Intruder2k5 válasza Wajk (#84043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudja. https://www.asus.com

[ Szerkesztve ]

(#84045) kezo0 válasza snyper990 (#84042) üzenetére


kezo0
addikt

Ez nem így működik. Minden dual band routeren akármilyen neveket adhatsz a 2,4 és az 5 GHz-es SSID-nek is, akár azonosat is – de ez nem ajánlott. Pont azért, mert néha nem árt, ha látod, hogy egy eszközöd épp melyik sávban csatlakozik a hálózatodra.

Azt pedig te döntheted el, hogy melyik SSID-hez csatlakozzon egy adott eszköz. Pl. ha az eszköz tudja az AC-t, és csak az 5 GHz-es SSID-hez tartozó jelszót adod meg neki, akkor hiába is szeretne, akkor se tud majd a 2,4 GHz-es hálóhoz csatlakozni. Ha mindkét sávhoz hozzáférést adsz az eszköznek, akkor meg alapból mindig az erősebb jelhez fog csatlakozni (ez általában a 2,4 GHz-es szokott lenni, mivel az 5 GHz nehezebben megy át a falakon), és addig le sem jön róla, amíg szinte nullára nem esik a jel. Vagyis hiába erősebb egy ponton már az 5 GHz-es jel, akkor sem fog létrejönni a roaming – attól sem, ha netán megegyezne a két SSID. Ezért tök felesleges azonos SSID-t adni a két sávnak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84046) Gubek-Einste válasza snyper990 (#84042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott ugyan az az SSID mindkét sávra mert csak gondok vannak belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84047) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni hogy milyen gigabites routert érdemes jelenleg venni? Nem értek hozzá, nem is izgatnak a technikai adatok, BF promóban csomagot váltottam és a jelenlegi router már nem tud 100Mbit nél többet, nekem meg 500 kellene, ezért cserélném.

Fogalmam sincs mit tud jobban egy 50k-s egy 20k-nál, nálam utóbbi a max keret és csak annyi kikötésem lenne, hogy 2 ablakon keresztül, kiérjen még az udvarra, a mostaninál eléggé gyenge a jel, de ennek csak 3 antennája van és mivel nem tud gigabit-et, annyira nem nehéz jobban venni (gondolom én).
Sokaknak ezt a modellt ajánljátok "Asus AC57U" most ez is BF akcióban van, de az emagos értékelések alapján elég kicsi a hatósugara, és nem jó az 5ghz-es jel.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#84048) jack982 válasza trialboj (#84047) üzenetére


jack982
aktív tag

tplink ax10 most egy 20-as edigitálnál, fekete péntek miatt.

(#84049) Intruder2k5 válasza trialboj (#84047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

ASUS RT-AC1200GU

A 20k-s ársávban szerintem jelenleg az egyik legjobb vétel. Sajnos WiFi tekintetében senki semmire nem fog tudni neked garanciát adni, de visszajelzések szerint ennek nem rossz a hatósugara - persze biztosan van itt is aki ennek az ellenkezőjét tapasztalta, de a WiFi már csak ilyen -, és elbír akár 1000Mbps netsebességgel is, persze kábelen.

Esetleg olcsóbban TP-LINK Archer C5 v4, de ez alá semmiképp sem érdemes menni.

WiFi-n mindkettőnek 5-600Mbps körül alakul a maximális elérhető sebessége, persze megfelelő klienssel és körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#84050) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Én is szeretnék egy kis router ajánlást kérni.
Családi ház, 73m^2 + udvar, amire szintén kell WIFI, Kapunál kamera, valamint kapunyitás érzékelő, mind a kettő WIFI. Jelenleg egy TP-LINK WDR 3600 as router szolgálja ki ezeket.

A router az egy amerikai konyhás nappaliba van ami kb 23^2 nappalit és 10-11 ^2 konyhát jelent. Nappali középen van, tehát a előtte és mögötte helyezkedik el két kisebb szoba.

Digi 1000/1000-es internet van, ezt szeretném kihasználni.
A router előtt a digi fiber home nevű eszköze van ( ezt az eszközt még nincs fél éve hogy hozták, Plusz egy LUSTER Ftth receiver)

A routeren elég sok eszköz lóg, ugyan sok szenzorom van, hőmérők, mozgás érzékelők, kamerák, Telefonok, Tabletek, Laptopok, Lámpák,szóval összességében kb egy 20 eszköz is lehet rajta egyszere.
Kábelen néhány eszköz: NAS ( 2 port ) , Tv, PS
Egy használható routert szeretnék venni, ár sávot ... Hát. Ha van ilyen , akkor legyen mondjuk 20 ezer, de nagyon max 30ezer forint között.

Remélem nem hagytam ki semmit sem a leírásból.

-.-

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.