Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) bteebi válasza schawo (#56993) üzenetére


bteebi
veterán

Így lenne logikus, de nem. Ma három nagyobb üzletbe telefonáltam, és az első kettőben csak az A1-es volt. A harmadik helyen találtam B1-eset, igaz, csak 40k-ért :(, de az legalább raktáron volt/van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57002) krealon válasza Sanyi.mTs (#56995) üzenetére


krealon
veterán

"a D-Link 860L B1 csak CFW-vel ajánlott. ha nem akarok, tudok FW-t cserélni, akkor már nem ajánlott?"

Egy ismerosnel egy kioregedett Linksys WRT54GL -t valtott. Gyari firmware-rel, jol elvan a DSL-360R T1 modem tasasagaban. 10 Mbps ADSL, igy kicsi a terheles, ezert nincs vele problema.

Az egyetlen dolog, amire figyelni kell, hogy "Connect on demand" legyen az intenet kapcsolat modja "Idle time: 45 min". A gyari, 5 min bealliatas mellet gyakori volt a kapcsolodasi hiba.

Szoval barkacsolas nelkul is hasznalhato, de ha van penz jobbra (ld ajanlott lista az osszefoglalaoban), akkor erdemesebb inkabb onnan valasztani. Barkacsoloknak pedig best-buy, az eros SoC miatt :) .

(#57003) Gubek-Einste válasza hemaka (#56989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k alatt: Asus N56U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC68U/AC87U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57005) hemaka válasza Gubek-Einste (#57003) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi

(#57006) MaCS_70 válasza bteebi (#57001) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt meg tudom erősíteni. Szinte még nem is hallottak a B1-ről, ellenben valahogy mintha előkerült volna egy nagy széria az eredeti típusból, amit úgy árulnak, mintha valami nagyon versenyképes felső középkategóriás eszköz lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57007) sakac


sakac
csendes tag

Router vásárlás elött állok, jelenleg 120-s net van itthon ami hamarosan nagyobb lesz.. Egy Xiaomi Mi WiFi Router 3-l oldottam idáig a net szétosztását. Semmi bajom vele a jel elég erős netezéshez de ha használom a Horizon Go-t akkor kiiírja a gép hogy, instabil a netkapcsolat és akad is. Mondjuk nem csodálkozom a három kölök telefonokkal, tablettel,laptoppal állandóan rajt lógnak. Erre kellene valami megoldás az ember minél többet olvassa a topikot annál bizonytalabb lesz mi is lenne a jó megoldás. Amire használva lenne: a net értelemszerűen, a kölkök ugyebár állandó online "némi" filmnézegetés, Horizon Go. Ami csatlakozna hozzá 3-4 telefon, 2 tablet, 3 laptop....
Amiket nézegettem:
ASUS RT-AC58U
Linksys EA7500
ASUS RT-AC66U
D-Link DIR-879 EXO AC1900
Tenda AC18 AC1900
Véleményeket ellen javaslatokat szívesen olvasnék ha lehet bikkfa nyelven ( bár nem vagyok elveszve a témában de...)

A keret 40e Ft körül lenne...

(#57008) Gubek-Einste válasza sakac (#57007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tenda nem ajánlott gyártó, a Linksys és a D-Link megítélése elég vegyes.
Az Asus AC58U jó lesz, az AC66U-ból csak a B1-es verzió.
Alternatíva még a TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57009) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Router vásárlása előtt állok, tönkrement a tp link, pár éves volt. A netem most még t home 50 mb-s optikai, de lehet 120-as, vagy 1000-es is belőle, amihez gigabites wan port kell. A t homos szerelő szerint a tplinket kerüljem, pár év és vége, ő a dlinket ajánlja. Wifi az kell, mert van táblagép, illetve akár az alaplapon is van wifi (z97 deluxe), + más eszközökhöz is kellhet. PC is 2 van, xbox 360, így a 4 lan port elég, úgyis az az általánosabb talán. A lan portok is tudják majd a gigabytet, de a wifinél sem árt. Nem olyanra vágyok, ami extrém drága, szerintem 10 - 30 ezren belül lenne jó talán, illetve nem lenne baj, ha nem csak pár évig lenne jó. Milyen routerek az ajánlottak? Illetve melyikeket kerüljem? Vagy netről lesz rendelve, vagy ma délelőtt megnézzük még mik vannak helyi pc boltokban. :R :R :R :R

(#57010) Gubek-Einste válasza TYÜTYI2006 (#57009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Wifi-n nem lesz gigabit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57011) woodworm válasza sakac (#57007) üzenetére


woodworm
veterán

Nem az igmp hiánya miatt van gond? Tudtommal a xiaomi gyári fw-je nem tudja.

(#57012) zozoka79


zozoka79
tag

Hello.milyen routert ajánlotok 10k alatt? 20 mb-es a netem.most mondtam le az invitelt(5 mb..),helyi szolgáltatóra cserélvén.egyedül a hatótáv ami számítana valamelyest,hogy esetleg az udvaron is jó lenne ha fogná a szobából pár falon át ;)

(#57013) sakac válasza woodworm (#57011) üzenetére


sakac
csendes tag

Lehet nem mélyedtem a lelkivilágába.... használatban van most is megy dübörög a net rendesen.
Igaz most "kevés" eszköz van rajt a kölkök csavarognak...
Más fw-l megoldódna a probléma? Amennyit olvastam róla -már mint más fw-ről - kell hozzá xiaomi account. Na itt kezdődnek a gondok, hiába reggeltem nem jött meg... innentől kezdve jegelve a téma.
Sajnálnám pedig kellemesen csalódtam benne anno...
Van esetleg valami ötleted ?

(#57014) TYÜTYI2006 válasza Gubek-Einste (#57010) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Lakótelepi háztömb, de nem panel. A falak belül van ahol tégla, van ahol ck lap, körben meg beton. 50 valamennyi négyzetméteres, 1.5 szoba, erkély, wc, fürdő, konyha, előszoba. Szomszédok vannak. A 30 ezer az körülbelüli ár, 2.4, és 5 gigahertzet tudó lenne jó, talán a mostani is olyan. A mostani TL-WR841N, de tp linket inkább nem vennék, ez is kb 2-3 éves, a wan portjának lett annyi. Csütörtökön elmentünk délelőtt megkötni az újabb 2 év hűségidőt, mire hazaértünk már nem volt net, csak naponta kétszer kis időre. Az árukeresőn, első kereséskor, ezeket találtam: [Router]

Asusból pedig ezeket adta ki: [ASUS]

Árak szerint nem szűkítettem még, de a túlzottan drágákat biztosan nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#57015) Gubek-Einste válasza zozoka79 (#57012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne ajánlott ebben a kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57016) zozoka79 válasza Gubek-Einste (#57015) üzenetére


zozoka79
tag

:R szerintem az asus lessz akkor,3 év gari a másiknak 2.meghibásodási arány is picivel jobb.

(#57017) woodworm válasza sakac (#57013) üzenetére


woodworm
veterán

A fejlesztői rom letölthető hozzáférés nélkül is, van hozzá ssh hack, hogy bejuss. Viszont openwrt tudtommal nincs még rá, a padavan írásakor pedig előfordulhatnak nand hibák ezzel a típussal. Orosz oldalakon lehet különben információhoz jutni.

(#57018) TomiLi válasza schawo (#56812) üzenetére


TomiLi
addikt

Szabad kérdeznem, hogy az általad használt hálózat hogy is néz ki, mi a sorrend a bekötést illetően?

Egy Digi1000 net van szerencsére, egy TP-Link Archer C5-ös routerrel, amihez vezetéken csatlakozik két TV (routerre kötött HDD/DLNA), egy médialejátszó (DLNA), meg egy pc. (jelenleg)
Ezt szeretném bővíteni még: NAS-sal (így kiesne a routerre kötött HDD), + még egy média lejátszóval a másik TV-hez.
A hálózathoz időközönként csatlakozhat egyszerre 4 telefon is Wifin, meg egy nyomtató....

Hogy lehetne szerinted a legoptimálisabban kiépíteni egy hálózatot a felsorolt eszközökhöz? :R
Az egyik TV wifi képes, a másik csak LAN-on tud csatlakozni a hálózathoz, ami ha kap egy DLNA-s média lejátszót, akkor talán annyira nem is fontos, hogy "nethez" legyen kötve.

Érdemes lenne nekem is két routert alkalmazni, külön a wifinek, és külön a vezetékes eszközöknek?
Válaszod (és esetleg más tanácsát) előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#57019) bluemirage válasza TomiLi (#57018) üzenetére


bluemirage
őstag

Valamit szerintem eléggé félreértettél.

A leírtak alapján neked a vezetékes eszközökhöz nincs már elég kapacitásod. Ez esetben egy Switch-et kell kötni a router mögé. A Switch olyan, mint egy elosztó, tovább osztja a Router egyik portját, így további vezetékes eszközök köthetőek mögé.
TL-SG105 vagy TL-SG108 lenne ajánlott otthonra.
- - - -
Ha nem tudod lefedni WiFi-vel a területedet, akkor kellhet pl további WiFi eszköz is... esetedben valószínüleg inkább egy Acces Point.

Meliora sunt bono inimica

(#57020) schawo válasza TomiLi (#57018) üzenetére


schawo
titán

Én inkább a c5-re kötnék egy switchet.

Nálam speciális rendszer van, ami kicsit sem hasonlít a tiédre, mert wwanon jön a mert, nem wanon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57021) szvl


szvl
tag

Egy Asus RT-N18U vásárlásán gondolkozok.
Azt írja a kézikönyve, hogy USB-n max. 2 TerraByte-os merevlemez csatlakoztatható rá. Egy 6 terrás vinyót szeretnék rádugni (WD RED sorozat + SATA-USB átalakító). Megoldható valahogy a 2 terrás korlát átlépése (pl. DD-WRT firmware-rel)?
Néztem a nagyobb testvéreket (RT-AC3200, RT-AC68U, RT-AC87U), de azoknál is mind fennáll a max 2 terrás korlát.

(#57022) TomiLi válasza bluemirage (#57019) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor igen! Köszi az útba igazítást! Nézek egy switch-et, aztán csókolom...

Wifi-vel szerencsére eddig még nem volt gond (kopp-kopp), mert a lakás "közepén" van a router, hogy bárhonnan el lehessen érni. Ebből a szempontból szerencse, hogy a lakás sem nagy.

(#57020) schawo: Köszi szépen, félre értettem az egészet, azt hittem, hogy jobb a helyi hálózatnak (WAN-on), hogyha külön eszköz kezeli a vezetékes, és külön eszköz a Wifis kütyüket...
Már nézegettem is egy nem olcsó routert: Asus AC87U-t, amiben két cpu van erre a célra, de akkor nem biztos, hogy lenne ennek előnye nálam.

Bogyóka

(#57023) Gubek-Einste válasza szvl (#57021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rámegy nagyobb is, kérdezzél rá saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57024) kezo0 válasza szvl (#57021) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem egy 3 vagy 4 TB-os WD van az AC68U-ra kötve (fejből most nem tudom biztosan, mert épp nem vagyok otthon), és semmi gond nincs vele. Igaz, nálam a TB csak terabyte-ot jelent, egy t-vel...;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57025) schawo válasza kezo0 (#57024) üzenetére


schawo
titán

A terabyte-ban épp két t, de tényleg csak egy r van :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57026) kezo0 válasza schawo (#57025) üzenetére


kezo0
addikt

Pillanat, utánaszámolok... És tényleg! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57027) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Asusból ezekre jobban ránéztem összehasonlításilag. Az ac55u, n56u, ajánlva is volt. Az ac 55u, viszont 48-51 ezer forint, azért annyit már nem akarok érte adni, bár 2 db az usb-je ha jól tudom.

Az ASUS RT-AC58U viszont még elfogadható árban van. Viszont a vélemények alapján a net időnként megszakad és újra kell indítani. Ez vajon létezik e. Állítólag a menüje magyar, az előnyös lenne eléggé. Eddig még nem volt usb-s routerem, viszont az usb 3, az nagyon jó rajta, amit 34 - 5 ezer körül láttunk ma a média márktban, az hasonlóan nézett ki, de az 1 db usb portja, az 2.0-ás csak. Mivel olyan kapcsolót nem látok a képein, ezért kérdezem, a wifi az kikapcsolható e rajta, mert a tp linken az volt. A pc-khez úgyis van netkábel, de mondjuk a táblagéphez meg szükséges a wifi.

Ajánlott e ez a router? Más ajánlatokat is meghallgatok természetesen. Az [előző válaszom].

(#57028) Gubek-Einste válasza TYÜTYI2006 (#57027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC55U nem sima router, hanem egy DSL modemet is tartalmazó eszköz.
A WPS gomb beállítható wifi ki/be kapcsolásra.
Ajánlott AC58U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57029) jozsi252 válasza Gubek-Einste (#56938) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocs hogy csak most válaszolok, köszönöm a válaszod!

A hétvégén most nézelődtem még, és végül 3db-ra szűkítettem le az eszközöket ami jó lehet számomra. Meg szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás.

- Archer C7
- Archer C8
- Asus RT-AC58U

Az Archer C8 nem sokkal drágább mint az általad is ajánlott AC58U Asus router. Szerinted érdemesebb lenne valamilyen okból kifolyólag az Asus-t venni, vagy nyugodtan maradhatok a C8-nál? Ha már veszek akkor szeretném kimaxolni a lehetőségeimet, és ezért jött még így számításba a C8 hogy az még beleférne. Kérdés hogy megéri-e azt venni?
Igazából nem is az hogy megéri, hanem hogy tudásra jó router-nek számít-e a C8.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#57030) TYÜTYI2006 válasza Gubek-Einste (#57028) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Akkor azért is drágább 20 ezerrel az ac55u, azt nem is figyeltem a leírásában, de az első kérdésemre adott ajánlott válaszban viszont szerepelt ajánlottként, azért is néztem meg. Akkor úgy néz ki, hogy lesz ac58U. Remélem azt is hogy stabil lesz vele az optikai netem, egyenlőre 120-asra gyorsítatjuk, de ha kicsit lejjebb megy az ára, akkor az 1000-es net sem kizárt. Az optikaihoz saját modemje van a t homenak, tv, telefon is arról megy, tehát arra semmi szükségem nincsen. Majd az idő dönti el, meddig lesz jó.

A tp linkem megnéztem 2013 Júniusban lett véve, tehát 10 hónappal élte túl a garanciáját. A lan még mindig jó rajta, csak a wan nem jó. Remélem normális használat mellett, ez az asus tovább fogja bírni. Mondjuk lekapcsolva a tp link se sokszor volt. Boltokban nézegettük ma, ott viszont ajánlották a tp linket is, biztosan abból se mindegyik rossz, az enyém is stabil volt amíg jó volt. A t homeos szerelő szerint meg bármi mást de azt ne, sok van nála ami rossz lett. :R :R :R :R

(#57031) Gubek-Einste válasza jozsi252 (#57029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás az is, kevés vele a tapasztalat.
Én személy szerint inkább az Asus felé húzok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57032) Gubek-Einste válasza TYÜTYI2006 (#57030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC55U-ból van sima router is verzió is de már nem igazán lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57033) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Hali! 1000Mbit-es nethez ebből a két routerből melyiket ajánlanátok, amivel gyári szoftverrel is gondtalan a netezés, nincsenek váratlan újraindulások stb. Tp-link 1043nd v4 vagy Asus rt-n56u b1. Idáig1043nd v1.8-asom volt, de nem tudja a gigabitet wanon, viszont kipróbáltam kölcsön egy 2.1-es verziót, az plafonon 7-800Mbit körül tud nálam. Az Asus valóban tud nagyobb átvitelt (1000Mbit), valamint üzembiztos? Alaplapjaim szinte mind Asusok voltak sose volt gondom vele de routerbe csak azt tudom hogy ez a tp-link bevállt nekem 6 éve, viszont most dilemma elé állított a sebessége. Köszi a választ előre is!

(#57034) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! nem teljesen idevaló kérdés , de nincs jobb ötletem. Telekomal felbontottuk a szerződés és nálunk maradt a router amit ők adtak. Gondolom nyugodtam odaadhatom valakinek, egy forintot sem ér?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57035) Gubek-Einste válasza rb26dett (#57033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor N56U, ha nem kell akkor 1043ND.
Alternatíva lehet még az Asus N18U is, a TP-Link-hez hasonlóan csak 2,4 GHz-s de erősebb hardverrel és többet tudó gyári firmware-rel rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57036) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#57034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57037) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Jelenkeg egy Tp-Link WDR4300-ast használok itthon. Bő 3 éves, és egyre többször van gond a wifivel, lassan naponta kell újraindítanom, hogy működjön. Lecserélném valamire, hasonló tudással, 30-35 ezer forintos árig.
Mit ajánlanátok helyette?
Köszönöm.

(#57038) rb26dett válasza Gubek-Einste (#57035) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszi, családi házba menne, itt nincs annyira telítve a 2.4 GHz hogy gond lenne, szimpatikusnak tűnik ez az Asus N18U amit ajánlottál, szerintem ez lesz a befutó, remélem van olyan megbízható mint a 1043-as Tp-link.

(#57039) SophieB


SophieB
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tönkrement a régi routerünk, és egyébként is, nagyon gyenge volt a teljesítménye a jelenlegi otthonunkban (régebben még egy lakásban tökéletesen szuperált, ide egyszerűen kevés... típusa: TP-Link TL-WR 1043ND). Folyamatosan szakadozik, leáll, a gépeink nagy részének ellátására alkalmatlan. Olyan routert keresek, amely stabil és erős kapcsolatot tud biztosítani egy nagy családi házban (160 m2), amelyben sok vastag fal blokkolja a jelet. Ezen felül fontos, hogy 2 okostévé, 2 okostelefon, 2 laptop és 2 számítógép csatlakozna rá, ezek természetesen a ház különböző pontjain vannak, egymástól messze. Gyakorlatilag bármilyen megoldás érdekelne, amely ár-érték arányban van, és hosszútávon megoldást nyújtana. Speedtest mérés alapján 32 mbps a letöltési, 20 mbps a feltöltési sebesség.
Tavaly beruháztunk egy TP-Link TL-PA411 típusú 'hálózati jelerősítőre', de ez sem oldotta meg a net problémát, ám ez az egység még megvan, és használható.

Segítségeteket, iránymutatásotokat nagyon hálásan megköszönném, hiszen annyi típus, annyi paraméterrel érhető el, hogy egy átlag felhasználó számára, mint én, konkrétan túl sok és már-már befogadhatatlan, és tucatnyi webes ajánló elolvasása után sem tudom, hogy mire is lenne konkrétan szükség ebben a végeláthatatlan kínálatban. Szép estét :)

[ Szerkesztve ]

(#57040) Gubek-Einste válasza drmotto (#57037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U vagy TP-Link Archer C5/C7 lenne érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57041) Gubek-Einste válasza SophieB (#57039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi router?
Ekkora területre valószínűleg egyetlen eszköz nem lesz elég.

Ehhez a nethez elég lenne az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND de érdemes lenne a jövőre gondolva gigabites portokkal rendelkező típust venni, Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4, ha kellene az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/AC58U vagy TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57042) SophieB válasza Gubek-Einste (#57041) üzenetére


SophieB
újonc

Először is, nagyon szépen köszönöm a választ!
A jelenlegi típus: TP-Link TL-WR 1043ND
Öööö, izé... 5 Ghz wifi...? Gyors utánaolvasás után azt írják, hogy sűrűn lakott területen praktikus, de kisebb lakótérbe. Mi családi házas övezetben vagyunk, viszont nagy a tér... Te javasolnád az 5 ghz-t nekünk? Úgy vagyok vele, hogy egyszer szeretnék egy jóra, hosszabb távra szólóra beruházni, így az ár annyira nem tényező, csak tényleg a legmegfelelőbb legyen számunkra. Láttam, hogy már lehet kapni mobil routereket is, szerinted ennek van értelme? Illetve ahogy írtam, tudnánk hasznosítani a hálózati jelerősítőnket a ház egyes részein - ezzel esetleg kiváltva egy 2. routert? (Bocs, ha butaságokat kérdezek-mondok, de nő vagyok és laikus.)

(#57043) drmotto válasza Gubek-Einste (#57040) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#57044) Gubek-Einste válasza SophieB (#57042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van 5 GHz-t támogató kliens eszköz akkor érdemes de ha nincsen és/vagy csak mobil akkor nem fontos, főleg kertes házas övezetben nem.

Láttam, hogy már lehet kapni mobil routereket is, szerinted ennek van értelme?
Pontosan milyenre is gondoltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57045) SophieB válasza Gubek-Einste (#57044) üzenetére


SophieB
újonc

Mint pl.: Tp-Link TL-M5350 3G router

(#57046) jozsi252 válasza SophieB (#57045) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez mobile hotspotként funkcionál. Bele kell raknod egy sim karit, és erre csatlakozol fel a tabról, telefonról, akármiről.

iPhone 13 Pro Max

(#57047) SophieB válasza jozsi252 (#57046) üzenetére


SophieB
újonc

Óóóó, így már értem, köszönöm! Akkor ez nem nekem való. Szerinted/szerintetek ezzel a hálózati cuccal (TP-Link TL-PA411) tudok valami hasznosat kezdeni?

(#57048) Gubek-Einste válasza SophieB (#57047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

El tudod vezetni a netet egy másik helyiségbe ahol vagy egy vezetékes kliens eszközt vagy pedig egy másik hálózati eszközt (pl. AP módú router) kötsz rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57049) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#57036) üzenetére


zorzy4
őstag

Speedport w 724v type ci

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57050) p@gabi


p@gabi
tag

Sziasztok!
A következő problémával fordulnék hozzátok(remélem jó helyen is járok).
Adott egy vezetékes,100/50-es diginet.Vezetéken,laptopba dugva a kábelt megvannak bőven még az elméleti sebességek is,nemhogy a garantáltak,úgyhogy nem valószínű,hogy a szolgáltatóval lenne a gond.
Ugyanez a kábel a routerembe dugva,wifin keresztül már csak kb. 30Mbit/sec-mal "hasít".Ez a letöltési sebesség,a feltöltésnél mindkét esetben megvan az 50Mbit/sec,sőt valamivel még több is.
Teszteltem kétfajta okostelefonnal is wifin keresztül.Az egyiken kb. 12-15Mbit/sec a letöltés,a másikon 30-33 körül.A feltöltési sebességek minden esetben és eszközön hozták az előírt(elméleti,sőt afölötti)értékeket.
A routerem 1 éves körül lehet,a típusa:Asus RT-N12+,ami a specifikációi szerint tudja a 300Mbit/sec-ot.
Szóval a kérdésem,hogy mi nincs rajta jól beállítva?
A kütyün fw már frissítettem,a legújabb van rajta,reset és alaphelyzetbe állítás is megvolt már,de a probléma még mindig fennáll.
A válaszokat,ötleteket,tanácsokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.