Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#28000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár 3rd party firmware-el megoldható portokra is, de sokkal könnyebb és egyszerűbb a dolog IP, vagy MAC cím alapján! Milyen netsebességhez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#28002) matyi94


matyi94
senior tag

Akkor ezek szerint a wdr3600 jó alternatíva lehet vagy tudtok mást ilyen áron, ami jobb?

Legyen szép napod!

(#28003) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#28001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyelőre 15 Mb/s-es ADSL alá, költözés esetén pedig 50 vagy 100. TP-Link 1043ND-t néztem az tud ilyesmit? Igazából az kellene, hogy mondjuk van rajta 6 gép akkor abból mondjuk 2 (fix) mindig korlátozva lenne. Szóval nem osztás kellene igazából, hanem, hogy bizonyos gépek fix sebességre legyenek korlátozva, és jó a MAC alapján persze. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28004) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#28003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az is tudja természetesen!

(#28005) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#28004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Manualjában van erről valami leírás vagy tudsz esetleg róla egy kis nfót adni, hogy hogyis van ez?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28006) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#28005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TL-WR1043ND Emulator Bandwidth Control!

User Guide szintén elérhető a hivatalos oldalon!

Én személy szerint egyébként nem szeretem a TP-LINK-et, és ilyen téren is jobban hiszek 3rd party fw-s ASUS-ban, amit néhány hozzászólással fentebb említettem! Persze az ott említett RT-N12 nem Gbit-es, de abból is létezik ilyen megoldás!

(#28007) Gubek-Einste válasza matyi94 (#28002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 3600 egy nagyon jó ár/érték arányú eszköz, nyugodtan megvehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28008) matyi94 válasza Gubek-Einste (#28007) üzenetére


matyi94
senior tag

Köszönöm! :R

Legyen szép napod!

(#28009) Tegla80 válasza matyi94 (#28008) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Kb 1honapja vettem ....3600ot itteni ajanlasra.
Nalam nagyon jol teljesitett eddig.(kopp-kopp)
Tetoterben vagyunk,a 40c kor bent sem volt sokkal jobb a homerseklett.
Innen indult a moka neki akkor es birta,nem omlott ossze,peddig kapott terhelest rendesen.(ez a fő router 2 hazra es plusz2 router-re) .Figyelgettem, "kèzrátètellel" nezegettem :B mennyire melegszik,de a korabbi dlink ehez kepest "suto"volt.Ezzen is erzodik,de fele annyira nem meleg ,mint a regebbi.(annak gondolom mar sok volt a rendszer kiszolgalasa "elol",mert "vegpontban"dolgozva azt a par klienset azota stabilan kezeli.)
Szoval h ne off-oljak tovabb.
+1 a ..3600nak :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28010) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hali kellene egy router, 120/50-es nethez elegge nagy hatotavval. Evekig nem szeretnem cserelni de megis hasznaltan kellene mert nincsen tobb tizezrem a celra.

(#28011) XP NINJA válasza XP NINJA (#28010) üzenetére


XP NINJA
őstag

DIR-655 -ot neztem hasznaltan 8K ert jo vetel lenne? :)

(#28012) mk12345


mk12345
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy új router választásához mely az alábbi itthoni hálózatot szolgálná ki:

- a lakásban DIGI 80/25-ös net
- jelenleg a fő router ( nappaliban ) egy 5 éves darab: DIR-635 ( B1 HW - 2.35EU FW ) antennák lecserélve 3db 16dbi-s re.
Ezt a routert szeretném valami komolyabbra cserélni, mivel nem bírja a strapát... :)

Ezek vannak ráaggatva:

- kábelen rákötve az asztali gép / egyben szerver 24/7 torrent, és innen van megosztva a film mappa is a többi eszköznek )
- a DIR 635-re bridge-ben kapcsolódva ( WIFI-n ) egy TP-Link 741ND ( friss gargoyle FW ) 2 szobával odébb a hálóban. Ez ( 741ND ) fixen kiszolgál WIFI-n egy MINIX NEO G4-et. ( filmnézés )
- a gyerekszobában van egy HTPC, ami kábelen van rákötve a DIR-635-re. ( szeretném ezt is visszaváltani WIFI-re )
- a nappaliban is van egy MINIX NEO G4, ami WIFI-n kapcsolódik szintén a DIR-635-re ( filmnézés )
- ezeken kívül van még 2 tablet, 2 laptop, és 3db telefon ami időnként fellép a hálózatra ( főleg a tabletek ), ezek általában mezei internetre vannak használva. Vegyesen hol a 635-ön, hol a 741ND-n lógva.

Tehát a kérdés: szerintetek milyen router-re cseréljem le a DIR-635-öt, ami ki bír szolgálni ennyi eszközt WIFI-n.

Jelenleg a leggyakoribb hibajelenség, hogy a DIR-635 1-2 órás terhelés után beadja a kulcsot, és eldobja a WIFI-t ( kábelen soha semmi gond ). Újra kell indítani, vagy várni 2-3 percet, amíg észhez tér, hogy megint menjen a hálózat. Ez elég idegesítő, főleg hogy sokszor nincs is nagyon terhelve. ( nem fut torrent, csak az egyik G4 streamel, és semmi más ) Tehát nem a lefedettség a gond, az maximális, hanem a stabilitás.

Beállításokkal ( fix IP, fix csatorna, erősebb antenna, priorizálás, stb... ) már játszadozok fél éve, sokat javult, de igazándiból soha nem lett tökéletes. ( ritkábban hal meg a WIFI ) Az alapján amit olvasok róla a neten egyszerűen csak nem alkalmas ilyesmire ez a router. ( pocsék FW-ek )

Kinéztem a TP-Link WDR-3600/4300-at ( 5 év gari + FW ellátottság ), de nem vagyok meggyőződve róla, hogy elég lesz-e. Igazándiból azért néztem TP-t, mert a 741ND 1 éve hibátlanul teljesít bridge-ként. ( ellentétben a DLINK-el, ami soha sem volt igazán stabil, amióta több mint 2 eszköz van ráakasztva wifi-n )
De nyitott vagyok mindenre. A költségkeret ( ha nincs más megoldás ) igazándiból felfelé nyitott, de a kis lelkem nem szívesen szánna a projektre többet mint 30-35e HUF.
A leendő routernél a beépített NAS / torrent funkciók érdektelenek, az USB port is csak a nyomtató megosztáshoz kell.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#28013) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#28010 XP NINJA Használtan ami megéri az a TP-Link 1043ND de újonnan egy TP-Link 3600 is csak 15k körül van és ezzel biztosan el lennél egy jó darabig.
A D-Link DIR-655 inkább nem, akkor legyen már a DIR-825, arra van OpenWRT.

#28012 mk12345 Megfelelő lesz a kinézett TP-Link 3600/4300 (a jelenlegi 16 dBi-s antennák az új eszközön már nem használhatóak mivel azokra már dual band-ek kellenek), ami még szóba jöhet mint komolyabb router az az Asus N66U de az ára 35-40k körül van.
Videólejátszás jobb ha kábelről megy, stabilabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28014) mk12345 válasza Gubek-Einste (#28013) üzenetére


mk12345
csendes tag

Szia, köszönöm a választ, körbejárom az Asus N66U-t is. Tud e annyival többet mint amennyivel drágább egy 3600/4300-nál

A jelenlegi antennákat nem baj ha nem lehet újra használni, mert terv szerint a routerrel együtt kikerül majd a hétvégi házba. ( 3G megosztáshoz ).

"Videólejátszás jobb ha kábelről megy, stabilabb" - tény, régen az volt, akkor még 1-1 HTPC volt a MINIX G4-ek helyett. De elegem lett a kábel tengerből. :N

(#28015) Gubek-Einste válasza mk12345 (#28014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyéni kérdés, hogy kinek mi éri meg. A két típus (pontosabban 3 de ez most nem fontos) elég sok mindenben eltér: más chipset-re épülnek, más a wifi sebesség támogatás (gyakorlatban nincsen sok előnye), más a használt 3rd party firmware (Tomato vs OpenWRT). Nagy általánosságban nincsen olyan sok különbség köztük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28016) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!
TP-LINK tl-wr842nd routerhez tervezek venni 2db 16dbi-s antennát (persze megkérdőjelezhető minőség) a gyári 5dbi helyett. Várhatok némi nemű javulást vagy mással próbálkozzak? Szoftveresen már amit lehetett azt optimalizáltam.

(#28017) Intruder2k5 válasza kenyerr (#28016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez előre sajnos megjósolhatatlan, minden eset, és helyszín, más és más! Egy fórumtárs nem régiben cserélt WDR4300-on 16dBi-s Ebay-es antennákra, azt mondta, hogy semmivel sem lett jobb, sőt megkockáztatja, hogy még rosszabb is lett!

(#28018) kenyerr válasza Intruder2k5 (#28017) üzenetére


kenyerr
tag

Akkor gyanús, hogy ki kell próbálni, aztán lesz ami lesz.

(#28019) Intruder2k5 válasza kenyerr (#28018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos igen, csak így fogod megtudni a tényleges választ!

(#28020) XP NINJA


XP NINJA
őstag

A dlink dgl-4300 as routernek kb ugyanakkora lehet a hatótávja mint a dir-600 -nak?

(#28021) Gubek-Einste válasza XP NINJA (#28020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt így előre nem lehet megmondani, csak a helyszíni próba során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28022) XP NINJA válasza Gubek-Einste (#28021) üzenetére


XP NINJA
őstag

már mindegy is, holnap veszem át a TP-Link 1043ND-met :))

(#28023) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Van nekem egy TP LINK TL-WR841ND típusú routerem egy olcsó glitel gt-318ri típusú modemmel. Ma volt egy kis vihar, és lehet hogy hihetetlenül fog hangzani de nagy zörejjel (és szikrával) nagy valószínűséggel az utcán lévő telefonpóznába csapott a villám. A villámlás után megszűnt a netkapcsolatom. Mindkét készülék továbbra is világított, de a modemet ha rácsatlakoztattam a notebookra, akkor nem látta a noti, a routernek betudtam lépni a menüjébe, még firmware-t is cseréltem rajta, de nem tud csatlakozni semilyen modemhez sem. Szerencsére tartalékban van egy D-LINK 2641R modem-routerem azzal tökéletesen működik a netem jelenleg. Okozhatta a fentebb leírt hibákat a villámlás? Lehet garanciáztatni ilyen esetben a routert? Előre is köszönöm a segítséget.

(#28024) junkeer válasza BK87 (#28023) üzenetére


junkeer
tag

Modem hiba... cseréltesd a szolgáltatóval... a routerednek feltehetően semmi baja...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#28025) BK87 válasza junkeer (#28024) üzenetére


BK87
senior tag

Van itthon még egy ugyan olyan modem, mint az említett, az probléma nélkül működik, de a router nem csatlakozik hozzá, sem a d-linkhez. Szerintem a routernek is annyi.

(#28026) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: Most mi a bestbuy az otthoni wifi routereknél?
Ami használná: 1 db asztali gép (kábelen keresztül), + pár telefon.

A mostani netem 25/1,5 Mbps - t tud. (Júpíszí)
Az asztali gépen nem szeretném, hogy sokat lassuljon a net.

ERRE 841 vagy EMERRE 741 gondoltam.
Ajánlották még Ezt 740.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, és nem ragaszkodom ehhez a gyártóhoz.
Esetleg szívesen fogadok antenna nélküli alternatívát.

Köszi! :R

ui.: A kérdést feltettem a "Wlan, wifi, vezeték nélküli...." topikban is csak utána láttam, hogy ez a nekem való. :(

Ami nem kék, az más színű.

(#28027) Gubek-Einste válasza Vegyigyümi (#28026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a ketegóriában TP-Link 841ND v8 és Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28028) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egy vpn-es router vpn kapcsolatán keresztül vajon menne simán a streamelés egy otthoni nasról?nyilván arra értem,ha máshonnan szeretném elérni.
jelenleg böngészőn keresztül a stream nem szokott menni.

ha igen,akkor légyszi ajánljatok egy jó kis routert mondjuk 20k értékhatárig.

köszönöm előre is!

(#28029) chrometent


chrometent
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan népvándorlást viszek végbe egyedül a házban, viszont ahova megyek odáig már nem ér el a wifi, meg igazából a pc-t kábellel lógatnám netre, de egyéb eszközökhöz kell a wifi is. (Netgear wgr614 v9 routerünk van). Jelenleg 20 mbit/s optika csomagunk van a T-től (speedtest 15,4/7,2 -t mutat), ez a jövőben valószínűleg változni fog a 120 mbit/s csomagra. A kérdésem a következő lenne: mit mondtok, mi lenne a legjobb megoldás? Milyen routert vegyek az alsó részbe, illetve hatékonyabb lenne-e átvariálni a házban a hálózat kialakítását? Mellékelek egy ábrát ([link]), hogy miről lenne szó, a kék szövegbuborék lenne az, ahova netet kell vinni.
Szeretném, hogy a felső részen megmaradjon a jelenlegi wifi lefedettség. Lent ebből nem lesz gond, biztos egy gyenge router is bírná a nagy nyitott teret.
Illetve: az egyik gépet a szerelők optikai kábellel kötötték a routerre. Szerezzek ilyen kábelt, hogy a másik gépeket is ilyennel csatlakoztassam a routerre, vagy fölösleges, egy sima utp sem fogja visszafogni ilyen sebességnél még a net sebességét?
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

ui: nagy extrém felhasználásra nem kell számítani, a mostani 1 mellé még 2 gép jönne lanon, 1-2 kütyü wifire, időnként +1 laptop is. Védelemből elég az alap, töltögetni szokásom gyakran. Megbízható eszközt keresnék, 10-25k között inkább, de ha szükséges, mehetünk feljebb is.

[ Szerkesztve ]

Here's to Your Imagination

(#28030) proradeon válasza chrometent (#28029) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

120 Mbit-es optika mellé legalább egy TP-Link TL-WR1043ND router ajánlott, de ha már ennyit kiadsz érte, akkor inkább ennek az utódját, egy TP-Link TL-WDR3600-t javaslok. :K (Illetve majd más kollégák valószínűleg fognak ASUS modelleket ajánlani, amik szintén kiválóak, de azokban nem vagyok otthon. :B )

A másik javaslatom az lenne, hogy a router-t telepítsd át a képeden látható szoba másik végébe. Akkor sokkal inkább a ház közepén lesz, és így jobban lefedi az egész lakást WiFi-vel. Régebben nekem is így volt, hogy a ház egyik végében volt a router, de így a másik végében már nagyon szenvedősen volt a telefonoknak WiFi jele. Azóta áthelyeztem a ház közepére, és így a teljes terület le van fedve WiFi-vel. :K

Azt a részt, hogy "az egyik gépet a szerelők optikai kábellel kötötték a routerre" abszolút nem értem, illetve nem tartom valószínűnek, hogy közvetlen optika megy a gépbe, mivel baromi drága egy optikai hálózati kártya. Így annyit tudok ehhez a témához szólni, hogy legalább CAT5e besorolású UTP-t használj mindenhol, ami gigabites kapcsolatot fog biztosítani, így a 120 Mbit bőven át tud menni rajta, és nem lesz szükséged optikai kábelre. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28031) chrometent válasza proradeon (#28030) üzenetére


chrometent
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor átteszem a routert, ahogy javasoltad. Az asus-os javaslatokat még meghallgatom, vevő vagyok azokra is, de ha nem lesz/kell sokkal jobb eszköz, akkor marad a wdr3600.
Utólag megnéztem, tényleg nem optikai a kábel, szimplán csak nem egy merev csőben van, hanem egy olyanban, ami teljesen rásimul a bent futó vezetékekre, így vékonyabbnak hat, jogos az észrevételed.
Még egyéb: önmaguktól ezek az eszközök nem lassítanak semmit a net sebességén, ugye? Ergo ha a házba bejövő jel egy routeren át megy a gépembe, az nem lesz lassabb, mintha egyből a gépbe menne, és így tovább? Csak azért kérdem, mert akkor esetleg felcserélhetem a sorrendet, hogy az új routerbe menjen egyből a net, és onnan menjen fentre vissza.
A routerből gépbe menő utp ilyen lenne, a meglévő routert/modemet az új routerrel összekötőt nem tudom. Tudsz mutatni valamit mondjuk az iponból?
Köszi!

Here's to Your Imagination

(#28032) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne hozzátok router ügyben.
Van egy D-link di524-esem ami most használatban van és van egy Asus WL520GC routerem amit ma kaptam használtan.
Melyik az erősebb router vagy jobb bármibe ti melyiket használnátok?
(Nem kérnék olyan hozzá szólást, hogy dobd ki mind kettőt, és vegyél egy normálisat :) )

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#28033) proradeon válasza chrometent (#28031) üzenetére


proradeon
őstag

A CAT6-os kábel az tökéletesen megfelel: :K

Nem nagyon értem amit leírtál a router-ekkel kapcsolatban, de megpróbálom tisztázni.
Tehát ha jól sejtem, akkor a meglévő Netgear wgr614 v9 router-t végleg kiiktatod a rendszerből. És van egy "modem", ami inkább gondolom egy ONT eszköz, amit a T-home biztosított az optikai net mellé. HA ezt a modemet CAT5e vagy CAT6 UTP-vel összekötöd az ÚJ router-rel, majd a router-re CAT5e vagy CAT6 kábellel rákötöd a gépeket, akkor biztos, hogy a router NEM fog lassítani a neten, tehát ugyanolyan gyors lesz, mintha az ONT eszközt közvetlenül a géppel kötnéd össze.

Szerk.: iPon-ból bármelyik CAT5e vagy CAT6 UTP megfelel.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28034) chrometent válasza proradeon (#28033) üzenetére


chrometent
csendes tag

Szuper, akkor ezeket fogom beszerezni mellé.
Amit nem tudtam rendesen elmagyarázni: ont eszköz -> új router lent -> lenti gép(ek), wifi, illetve egy kábel a fenti Netgear routerbe, ami ugye növelné a wifi hatótávját + ebből menne egy vezeték a fenti gépnek.
De már világos minden amit homály övezett, köszönöm a segítségedet!
Ha valaki késztetést érez asus eszköz ajánlásához, az ne fojtsa magába a szót! :)

Here's to Your Imagination

(#28035) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Ha a TP-LINK TL-WR841ND típusú routeremre felteszek dd-wrt firmware-t, akkor a router menüjéhez a felhasználónév és a jelszó marad admin/admin, vagyis a gyári? Előre is köszönöm.

(#28036) proradeon válasza BK87 (#28035) üzenetére


proradeon
őstag

root/admin lesz. De az ilyesmi inkább illik a Router gondok topicba. :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28037) betyarr válasza betyarr (#28028) üzenetére


betyarr
veterán

esetleg egy rt-n16 jól muzsikálna?vagy feleseleges erre a célra ennyi lóvét belefeccölni,megoldható egy olcsóbbal is?

(#28038) fogtunder válasza betyarr (#28037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó lenne tudni, hogy mennyi a feltöltésed, mit akarsz streamelni, és mit jelent a böngészőn keresztül pontosan, mert könnyen lehet, hogy nem a router a gond, abban az esetben pedig off-topic a történet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28039) betyarr válasza fogtunder (#28038) üzenetére


betyarr
veterán

sorry!
tehát 20/10-es digi net,filmet,főként avi-t streamelnék,a böngészőn keresztül pedig azt takarja nálam,hogy a nas forwardolva van a net felé és böngészőn keresztül elérem a tartalmát.namost van kb. 1-2 gép a munkahelyen,ahol tökéletesen automatikusan streamelődik az anyag (tehát megnyílik a médiapléjerben),ha rákattintok,de a legtöbb gépen viszont csak letölteni tudnám.ezt szeretném úgy kiküszöbölni,hogy egy vpn képes routerrel csinálok vpn elérést és azon keresztül streamelném (tehát rákattint,film indul).

(#28040) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

T-Home netmánia M internet előfizetésem van 20Mbit/s letöltési 1Mbit/s feltöltési sebességgel.Eddig egy D-Link DIR-615 ös routerem volt de egyáltalán nem voltam megelégedve vele.A napokban tönkrement így aktuális lenne egy új darab.Maximum 12-14 ezer forintot tudnék rákölteni, persze ha van megfelelő olcsóbban is az is tökéletes.

3 számítógépet(2db ot vezetékkel 1 db ot vezeték nélkül)
1 iPad tabletet (Wifi)
2db telefont (Wifi)
szeretnék csatlakoztatni: -Asztali PC: -multiplayer játékok(Arma Crysis BF3 Warframe stb)
-online filmnézés
-torrentezés
-Ide kellene a legtöbb kakaó, gyors és stabil legyen
a kapcsolat
-Ethernet kábellel csatlakoztatnám
-Laptop1: -webböngészés
-torrentezés
-Ezt nem használnám egy időben az Asztali PC vel
-Ethernet kábellel csatlakoztatnám
-Laptop2:-Korlátozott le és feltöltési sebességet adnék neki
vezetéknélküli kapcsolatban.Fontos lenne hogy ne
okozzon semmilyen sebesség csökkenést az
Asztali PC nek. De ugyanakkor webes felületeken
legyen jol használható youtube on zenét lehessen
hallgatni.

Sok garancia max 12-14eFt! Legyen rajta USB amiről lehet torrentezni és stabil sávszélességet biztosítson ezeknek az eszközöknek! Köszönöm!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#28041) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
A három alábbi router közül melyiket ajánlanátok: TP-Link TL-WR841ND vagy D-Link DIR-605L/E esetleg Edimax BR-6428nS ?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#28042) proradeon válasza atomanti19 (#28040) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

A router-en való torrentezés igénye miatt - maximálisan kihasználva a 12-14k-s keretet amit megadtál - egy TP-Link TL-WDR3600 router-t ajánlok neked. Alapból nem tudja a torrent-et, ahhoz OpenWRT-t kell tenni rá, valamint torrent klienst, de ehhez minden információt megtalálsz a router topic-jában.
(Megj.: Ennyiért nem is fogsz kapni olyat, aminek gyárilag használható az USB port-ja torrentezéshez. Valamint én alapból nem szoktam javasolni, hogy torrentezzen bárki is a router-en, mert ugyebár nem arra lett tervezve...)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28043) proradeon válasza BK87 (#28041) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az Edimax-ot alapból kizárnám. Csak 2 MB Flash és 16 MB ram van benne, valamint egy 400 Mhz-es realtek processzor. A D-Link-be szintén 400 Mhz-es realtek processzor van, de már 4 MB Flash és 32 MB RAM társaságában. A TP-Link router pedig szintén 400 Mhz-es atheros processzorral, 4 MB Flash-el, és 32 MB RAM-mal rendelkezik, KIVÉVE, ha egy v8-as hardver verziójú modellről van szó, mert akkor 535 Mhz-es processzorral van szerelve.

Én mindenképp a TP-Link-et ajánlanám. A TL-WR841ND már stabilitásban is bizonyított. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28044) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#28032 Adoka120 Az Asus jobb lenne több okból is, van rá 3rd party firmware.

#28034 chrometent Ami neked megfelelő lehet: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, árban 15-20k.
120-as optikai nethez már nem sima ONT adnak, hanem router-t amit sokan szidnak, nézz ár a T-Home-os témában, ha jól emlékszem tegnap-tegnapelőtt volt téma ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28045) atomanti19 válasza proradeon (#28042) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Köszönöm!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#28046) ViceX


ViceX
csendes tag

Sziasztok!

Router választás előtt állok. A mostani routerem dobálja már a wifit és nagyon gyenge a jele..
Elvárásaim gigabit lan/wan, dualband.

Amit eddig néztem:
Netgear WNDR3700, D-LINK DIR-845L

Ezenkívül mi jöhet szóba? Mit ajánlotok? Keret ~25.

(#28047) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok

Mivel összeköltöztem asszonnyal, a hálózat kérdés is probléma lett.. Vagyis, hogy neki eddig egy laptop ment rajta, kicsi nettel. Viszont most szeretnék váltani netet 15Mb-esre, nem nagy, de amire kell, elég. A lényeg, eddig otthon egy 3-4 éves 1043ND-m volt, ez maradt is otthon. Viszont az új routerre szeretnék kötni:

-2 Asztali PC - kábellel
-Western Digital My Book Live - kábellel
-Laptop - wifi
-TV - wifi
-Blu-Ray lejátszó - wifi
-2 mobil telefon - wifi
-nyomtató - wifi

Érdekelne mindegyik router fajtából a lehetőség. Az otthoni 1043-asomon lecseréltem az antennákat 9dB-esre mind a hármat. Most is szeretnék cserélhető antennásat, ugyanakkor megbízható legyen, stabil...Ja ne túl drága, bár annyira nem gond. Érdemes már most elkezdeni átállni AC-s wifikre egyébként?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#28048) proradeon válasza ViceX (#28046) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad megadott kereten belül maradva tudom ajánlani neked a TP-Link TL-WDR3600 vagy a TP-Link TL-WDR4300 modellt.

A különbség a két modell között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van (ami azt tekintve, hogy egyszerre csak az egyik aktív, nem sokat jelent ...), valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. Valamint az is megemlítendő, hogy előbbi 2x2 MIMO-ra képes, míg utóbbi 3x3 MIMO-ra. Azt meg te tudod, hogy megéri e neked ezekért a plusszokért 4400 Ft-tal többet kiadnod a jobb modellért.

Az általad említett két router-rel nincs tapasztalatom. Hardverileg mindkettő rendben van, de ha mégis a kettő közül választanál, akkor inkább a Netgear WNDR3700-at ajánlanám, mert utánaolvasván ... a prohardveres WNDR3700 tulajok elégedettek a termékkel.

Az említett TP-Link-eket pedig azért ajánlanám mindenképp, mert megbízhatóak, és jóval komolyabb közösség áll mögöttük (TP-Link TL-WDR3600 ; TP-Link TL-WDR4300), mint az említett Netgear, vagy D-Link modell mögött.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28049) proradeon válasza yoleeka (#28047) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Ezekre a célokra bőven megfelel egy TP-Link TL-WDR3600, ami ugyebár a TL-WR1043ND utódja.

AC-s WiFi-ben én még nem javaslom, hogy gondolkozz, tekintve, hogy egy normális AC-s router 30k-tól kezdődik. És akkor még csak a router-ed AC-s, mert kétlem, hogy a jelenlegi WiFi képes eszközeid támogatnák. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#28050) Kobor válasza ViceX (#28046) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Azért vigyáz azzal a wndr3700-al, a V1, V2, V3, V4 verziók között vannak külömbségek. Tudtomma a V3 egy jóval gyengébb masina, amikor én akartam venni csak azt lehetett kapni mindenhol, ráadásul akkor még nagyon drágán mérték a tudásához képest. Bár ez nem lényeges, de ez a legszebb router szerintem.

Szóval nem akartam oloskodni, csak egy kis érdekesség amibe én is belefutottam, nem állítom, hogy a V3 használhatatlan, de nem mindegy mit kapsz a pénzedért, ugyanazon név alatt.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.