Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Apollyon válasza Eduardo89 (#34000) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a router jó választás, de az OpenWRT miatt biztos nem szakad a net. Nálam 1043ND van, szintén OpenWRT-vel (a vargalex féle verzió megy a 3600-ra is asszem), és emiatt még sosem dobott kapcsolatot a hálózat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34002) Eduardo89 válasza Apollyon (#34001) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hm pedig írták róla, hogy szeret szakadozni a Wi-Fi. Na annyi baj legyen úgy is csak az okostelefonokhoz meg a Tab-hoz kell a Wi-fi.
A torrentes gép úgy is LAN-on keresztül lesz rákötve. Ha a 24/24-et bírja akkor beruházok rá :K

Köszönöm az infót :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#34003) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Új routert vennék, mert amit most használok tp-link wr542g kicsi a hatóköre, uh lecserélném egy olyanra aminek nagyobb a hatótávja.
Amit néztem eddig wr 841nd, de nem tudom ez mennyivel lenne jobb a keret rá 10k körül.

Segítséget előre is köszönöm!

(#34004) Jedster válasza Eduardo89 (#34000) üzenetére


Jedster
tag

Mennyit szánnál rá? Kell az 5GHz-es wifi rá? Ha nem, akkor jobb választás lehet egy 1043NDv2. "Csak" 64Mb RAM van benne és csak 1 USB csatlakozó, viszont erősebb SoC került bele (ami főleg OpenWRT alatt tud jól jönni), és jobb a wifije. Nem mellesleg olcsóbb is, mint a 3600.

Az éjjel-nappal torrent viszont villanyszámlán is meg tud látszani. Az üzemeltetési költséget is kalkuláld bele (kb. 1Ft/nap/W). Érdemes lenne egy NAS-on elgondolkodnod, ha nem akarod, hogy felfaljon a rezsidémon. Ha nem olyan nagyon extrém a terhelés, akkor egy drágább routeren futtatott torrentkliens is meg tudna birkózni a feladattal.

(#34005) Jedster válasza szonti (#34003) üzenetére


Jedster
tag

A jelenlegi routerednél mindenképp érezhetően jobb lenne. További ajánlott típusok: Ha nem kell a cserélhető antenna rá, akkor 841N. ASUS-ban N12D1 ami jó hatótávval bír.

Ha elég az N-lite wifi, akkor esetleg 741ND-t, és egy nagyobb antenna hozzá kijön bőven 10 alatt.

(#34006) Apollyon válasza Jedster (#34004) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából már egy 1043ND (v2) is tökéletes torrentezésre a rá csatlakoztatott külső vinyóval.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34007) Eduardo89 válasza Jedster (#34004) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Végülis nem ragaszkodom az 5Ghz-hez. A hatótáv úgy is fontosabb mint, hogy mennyire tiszta a jel és stabil a kapcsolat. Bár laptop is lesz róla Wifin használva túlnyomóan inkább csak mobil eszközök.
Az 1 USB csati is elég csak egy nyomtató lesz rákötve. :)

A villanyszámla bele van kalkulálva mert 2-3éve már így megy a torrent. :)

Köszi a tippet :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#34008) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Váltanék a Linksys WRT54GL-ről, Az ok a gigabit lenne, másolás, NAS és full HD lejátszása média lejátszóról, ill. a wifin is szeretnék javítani a lakásban jelerősség és sebesség terén.

Tudnátok ajánlani vmi megfizethetőt, nem kell semmi csilli-villi funkció, arra ott a NAS? A lényeg a gigabit, 300-as wifi, legyen atomstabil mint a WRT54 (amióta bedugtam megy, ha nem villogna nem is tudnám, hogy van), lehet használt is.

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#34009) gabrit


gabrit
csendes tag

Sziasztok!

Egy hosszú ideje, de egyre kevésbé megbízhatóan működő Linksys wrt120n (szakadozik az internetelérés) utódját kéne megtalálni.

Jelenleg 20mbit-es net van, de ez később sem hiszem hogy lényegesen 40 fölé menne. USB portra szükség lenne, mert nyomtatót kötnék rá. A router panelba kerülne, szóval jó lenne, ha a jelerősség legalább a mostani szintjét hozná (bár ez belső antennás, szóval szerintem azt nem lesz nehéz elérni). Nem torrentezésre, ilyesmire kéne, hanem átlagos otthoni használatra, viszont azt jó lenne szakadások nélkül, üzembiztosan.

Hosszú távra keresném, szóval a legfontosabb tulajdonság a megbízhatóság lenne. Árban szeretnék 10000 alatt maradni. Én a Tp-link TL-WR842ND-re gondoltam, vagy van ennél jobb alternatíva?

Köszönöm

(#34010) Jedster válasza Kulbi (#34008) üzenetére


Jedster
tag

TP-Link 1043ND a legjobb vétel. Gyakorlatilag viszont bármelyik felsőkat. ajánlott listás gigabites router megfelel a célra (görgesd le a listát a fórum tetején). A TP-Linkek előnye a külső antenna. OpenWRT buildek is vannak hozzá bőven. Ha nem szimpatikus a márka, akkor ASUS N15U-tól felfele.

(#34011) Jedster válasza gabrit (#34009) üzenetére


Jedster
tag

Ár/teljesítmény arányban nem kapsz jobbat a 842ND-nél. Ha gondod támad a nyomtatómegosztással, akkor van rá OpenWRT/DD-WRT.

(#34012) Tua


Tua
tag

Üdvözletem!

US Robotics USR5430-t (állítólagos 16dbi-s antennával, ami bár biztosan nem 16 dbi-s, jobbnak tűnik, mint ami volt) megéri lecserélni egy TP-Link TL-WR841ND routerre (két db 8dbi-s TPlink antenna lenne hozzá), a jobb hatótávolság érdekében?

(#34013) egyedülülő


egyedülülő
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a most már több mint 5 éves SMC wbr14g-t típusú routeremet valami jobbra és modernebbre. Szeretném ha ki tudnám használni a jelenlegi 50-es upc net sávszélességét a wifi kapcsán, ráadásul szeretnék feljebb is váltani csomagban és amit a mostani routerem tud már nagyon kevés. Ezel el is mondtam a lényeget szerintem. Gőzöm sincs mit tudnak a mai routerek a régiekhez képest szóval azt sem tudom mire vágyhatok. Amit mindenképp szeretnék az a jó sávszélű wi-fi és legyen nagyon stabil, mert ezt a mostani néha eldobálják már a gépeink. Ezen felül mit tudnak még a mai routerek illetőleg tudnátok is ajánlani valami jóféle cuccot?

A válaszokat előre is köszönöm.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#34014) Jedster válasza Tua (#34012) üzenetére


Jedster
tag

Látatlanban nehéz megmondani, de az USR5430 egy régi G-s router. A 841ND gyárilag is 5dbi-s antennákkal jön és N-es szabványt használ. Az N-es wifi nem csak gyorsabb, hanem nagyobb elvi és gyakorlati hatótávval is rendelkezik. Ha N-es kliensek csatlakoznak rá, akkor jó eséllyel jobb lesz, mint a mostani hatótáv. 8dbi-s antennákkal még valószínűbb, mert a mostani szerintem is messze nem 16dbi-s. A chipek zavarérzékenysége is fejlődött valamelyest, ezért valószínűleg a TP-linkben levő Atheros chip is sokkal jobb, mint az USR5430-asban levő.

Tehát röviden, elméletileg jobb lesz. Ha nem vagy megelégedve a mostanival, ajánlott a csere.

(#34015) Jedster válasza egyedülülő (#34013) üzenetére


Jedster
tag

Ezerszer jobbak a mai routerek. Még a belépő szintűek is. Ha jól értem 120-as netet szeretnél. Ehhez mindenképp felsőkategóriás gigabites router ajánlott.

A legolcsóbb a TP-Link 1043NDv2. 2,4GHz-es 3x3-as MIMO-s wifije van, ami elvileg 450Mbit-et tud átvinni megfelelő eszközzel párosítva. Nagy antennái vannak, jó a hatótávolsága, és van rajta 1 USB csatlakozó.
Pénztárcától függően választhatsz jobb/márkásabb típusokat is. Az ajánlott routerek teljes listája megtekinthető a fórum tetején levő "összefoglaló lenyitása" fülnél.

(#34016) Gubek-Einste válasza Jedster (#34015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az csak elméleti link sebesség, soha az életben nem lesz meg a 450 Mbps, egy N300-as adapterrel 80-120 Mbps ami összejöhet megfelelő körülmények között. Ha N450-sel van használva akkor sem lesz ez több 150-180-nál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34017) Bálint85 válasza bambano (#33997) üzenetére


Bálint85
senior tag

egy Asus N16 routernek erősebb a wifije, mint a TP-link 3600 vagy 4300 -nak?

120/10 mb nethez kell /UPC/

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#34018) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#34017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, minden helyszín más és más, csak az adott helyszínen végzett próba során derülhet ki, hogy mennyi is az annyi.
120-as nethez mindhárom eszköz jó lesz, sőt a a TP-Link-ek még a 240-hez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34019) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Hozzájutnék most 8ezerért egy DIR-636L-hez, váltana egy DIR-600-t. Ami tetszik a leirásában, hogy a rákötött vinyón található képeket, stb a telón megtudom nyitni. Igazából ez lenne a legföbb oka a váltásnak. Ki tudna szolgálni 2 mobileszközt? S persze biztonságosan :)

(#34020) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok. A következő problémám lenne. Van egy t-home-os álló (kínai) routerem és meg szeretném osztani a netemet wifin keresztül a másik házba egy asztali gépre, ami kb 20méterre van a szobámtól, de a probléma nem is a táv, hanem a közte levő 2db 80centis fal :D Átvittem a laptopot, de egyszer látja, egyszer nem. Amikor látja, akkor is csak 1-es jelerősség. Kérdésem az lenne, hogy ha vennék egy ismétlős routert pl.:
1. http://www.emag.hu/tp-link-wireless-router-n-300mbps-tl-wr841n/pd/E75V7BBBM/
2. http://www.emag.hu/tp-link-wireless-router-n-300mbps-tl-wr841nd/pd/EMC92BBBM/
3. http://www.emag.hu/edimax-wireless-router-300mbps-br-6428nc/pd/DHSVVBBBM/
akkor jó, megbízható jelem lenne és erről a routerről tudnám csatlakoztatni-e az asztali számítógépet kábelen keresztül.
Személy szerint a 3.-ra gondoltam, mert úgyy tűnik nagy antennája van és levehető, nem tudom, h az én thomos routeremnek levehető-e az antennája, de akkor egyiket cserélném.
Esetleg más ötlet?
Lényeg, h minnél olcsóbban szeretném megoldani és legyen egy megbízható kapcsolatom. Sebesség nem számít, mert csak netezésre lenne az a másik gép. Köszönöm.

(#34021) Kulbi válasza Jedster (#34010) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#34022) krealon válasza cibus (#34020) üzenetére


krealon
veterán

"de a probléma nem is a táv, hanem a közte levő 2db 80centis fal"

Ez meglehetosen nagy problema.
Lehet akarmilyen routered, ha egyszer a fal nem engedi at a radiohullamokat, nem lesz kapcsolat a tuloldallal.
Szoval nagyjabol mindegy melyiket veszed.

(#34023) Tua válasza Jedster (#34014) üzenetére


Tua
tag

Köszönöm a kielégítő választ! :)

(#34024) Jedster válasza Gubek-Einste (#34016) üzenetére


Jedster
tag

Igaz, ez elméleti. Viszont G-s szabványnál nekem soha nem ment át 20-25Mbitnél több az elméleti 54-ből, viszont N-es szabvánnyal 1 antennán, 20MHz-en már ment át 65-68 Mbit az elvi 72-ből. És ez két szobával arrébb volt, jó térerővel. Szerintem a szabvány elbírná a nagyobb sebességet is, csak hát az eszközök, meg a zavar.

[ Szerkesztve ]

(#34025) krealon válasza Jedster (#34024) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont G-s szabványnál nekem soha nem ment át 20-25Mbitnél több az elméleti 54-ből"

A kapcsolati sebesseg 54Mbit, viszont az idozitesek es a protocol overhead miatt, csak 20-22Mbit viheto at hatasosan.

Miert nem 54 Mbit az 54 Mbit.

Az ujabb szabvanyok eseten is szukseges az adatok vedelme az atvitel kozben, igy boritekolhato, hogy egy 72 Mbit/s-os kapcsolaton nem megy at 60 Mbit.

Tipikusan a kapcsolati sebesseg fele kornyeken szokott lenni az atviteli kapacitas optimalis esetben.
Es termeszetesen az adott (es a szomszedos, mert a wifi csatornai atlapoltak) WiFi csatornan forgalmazni kivano eszkozok kozott megoszlik a fenti sebesseg.

(#34026) Jedster válasza krealon (#34025) üzenetére


Jedster
tag

Ha erre megy ki a vita, akkor szerintem egy 120-as netet át tud nyomni egy jó 3x3 MIMO-s router. Ha zavar van, akkor természetesen valószínűleg nem. Viszont van már 5GHz, ahol megfelelő jelszinttel simán átmegy a 120Mbit. A 240-es nethez meg ott az AC szabvány. 30-tól már ahhoz is kapni jó routert. Ma már nem feltétlenül kell a kábel.

Ami szerintem gondot okozhat, hogy a custom firmware-ek általában nem használják a hadveres NAT-ot, és gyakran a wifi-t is az SoC hajtja, ami így már nem bírja el a 100+Mbites-es terhelést. Pláne P2P mellett, QoS-sal és tűzfallal.

(#34027) bambano válasza Bálint85 (#34017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

asus n16 és tplink 3600-as nem volt még a kezemben, a napokban szereztem egy 4300-ast, úgyhogy összehasonlítani nem tudom őket.

nekem openwrt-vel nem sikerült értelmes sebességen használni a 4300-at, még nyomozom, hogy mi lehet az oka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34028) bambano válasza Jedster (#34026) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ami szerintem gondot okozhat, hogy a custom firmware-ek általában nem használják a hadveres NAT-ot, és gyakran a wifi-t is az SoC hajtja, ami így már nem bírja el a 100+Mbites-es terhelést.": most kínzok egy 4900-ast meg egy 4300-ast, ezekben meglehetősen bika soc van, érzésre (még nincs bizonyítékom :) ) a soc bírná...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34029) egyedülülő válasza Jedster (#34015) üzenetére


egyedülülő
senior tag

Köszönöm a választ. :R

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#34030) vargalex válasza bambano (#34027) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Wifi-ről, vagy lan-ról van szó?

Alex

(#34031) vásárló


vásárló
csendes tag

Üdv!

Tanács kéne, hogy egy 50 es net mellé milyen atomstabil, egyszerre több készüléket is lazán kezelő wifi routert ajánlotok? Lényeg a wifi, kábelt nem használok.

(#34032) bambano válasza vargalex (#34030) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

wifiről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34033) Jedster válasza bambano (#34028) üzenetére


Jedster
tag

http://prohardver.hu/tema/tp-link_wdr3600_router/hsz_7632-7632.html

A 4900-asban jobb SoC van, plusz egy külön AR9580 chip a 2,4-es wifire. A 3600/4300-ban levő csak hardveres NAT-olással bírja el a 240-es netet kábelen is. 2,4-en ráadásul at SoC-t terheli a wifi kódolás is.

(#34034) bambano válasza Jedster (#34033) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha van rá igény, megmérhetem, csak adjatok konfigot, mert a sajátomat már széttúrtam :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34035) woodworm válasza Jedster (#34033) üzenetére


woodworm
veterán

Ez az eszközzel mért sebesség (a samknows topikból csorgott át, hogy lehet-e mérni egyáltalán vele a 240 Mbitet), és nem a natolási sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#34036) Gubek-Einste válasza vásárló (#34031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelnél nincsen stabilabb megoldás.
TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1 az ajánlottak 10k alatt 100-as portokkal.
Gigabites portokkal 20k-ig az Asus N15U/N16/N56U és a TP-Link 1043NDv2/3600/4300 ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34037) vásárló válasza Gubek-Einste (#34036) üzenetére


vásárló
csendes tag

Gondolom csak laposokat amiket ide oda rakunk, nem szeretnék pórázra kötni. :)

(#34038) vargalex válasza bambano (#34032) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Milyen hw verzió és pontosan melyik firmware (revision jó lenne)?

Alex

(#34039) dokee78


dokee78
félisten

3-4 ezer körül lehet venni wifis routert?
Semmi extra nem kell a leendő tulajnak.
Újra gondolt.

(#34040) Intruder2k5 válasza dokee78 (#34039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TL-WR740N vagy ugyanez cserélhető antennával, TL-WR741ND!

(#34041) bambano válasza vargalex (#34038) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

BARRIER BREAKER (Bleeding Edge, r41181), 1.7-es 4300-as és egy 1.3-as 4900-as tplink.
pár napos snapshot trunk van mindkettőben, nem teljesen ugyanaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34042) dokee78 válasza Intruder2k5 (#34040) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#34043) vargalex válasza bambano (#34041) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A revíziót az wifi patch szükségessége miatt kérdeztem, de az általad használthoz már nem kell.

Alex

(#34044) Hina


Hina
aktív tag

sziasztok
Olyan routert keresek, márha létezik olyan, ami tud ikev2 vpn szerver funkciót. (Windows Phone 8.1-el szeretnék vpn kapcsolatot kiépíteni)

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#34045) Intruder2k5 válasza Hina (#34044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sokkal inkább ajánlott lenne az SSL-VPN (OpenVPN), amire routert is könnyebb találni, mert szinte bármelyik custom firmware támogatja, és elviekben a Windows Phone is!

(#34046) Hina válasza Intruder2k5 (#34045) üzenetére


Hina
aktív tag

Nekem az OpenVPN is megfelelne, ha találnék olyan routert, ami dual WAN portos.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#34047) Gubek-Einste válasza Hina (#34046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy normál wifi router + custom firmware-rel könnyen megoldható a több WAN port használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34048) Intruder2k5 válasza Hina (#34046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint előttem is írta Gubek-Einste, custom firmware-el ez simán megoldható, de egyébként például ASUS-ban van több modell is a SOHO kategóriában, ami Dual WAN képes!

RT-N68U emulator

Egyébként milyen Dual WAN-ra lenne szükséged? Két Ethernet port, vagy 1 szokásos Ethernet, és egy USB 3G-re?

(#34049) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Sajnos a switches topik nem nagyon él, jobb helyet pedig nem nagyon találtam a kérdésnek itt pedig vannak bőven hozzáértők, már kaptam segítséget. A kérdés:

Átlagosnál terheltebb otthoni hálózatba keresnék 16 portos switch-et, 10/100 vagy gigabit, nem tudom melyik érné meg jobban és melyikből mi ajánlott. Márkák terén gondolom Cisco/TP-Link(?), találtam is Cisco SF100D16-ot 20e forint környékén (10-15e max. 20e Ft), ez jó választás lehet? Mit ajánlanátok? D-Link ADSl modem után egy TP-Link TL-WR1043ND router és ez után kellene egy switch. Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34050) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#34049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak egy sima nem-menedzselt switch kellene akkor mindegy milyet veszel, lényegi különbségek nincsen közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.