Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) HeavyToys válasza Beri (#19999) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Mester!:D Inkább azt mondd meg nekem, hogy miért nem megy sehogy sem a TP 2543-as routeremen az Epson BX635FWD nyomtatóm wifi hálózaton. Egyszerűen nem akarja látni a gép és a nyomtató sem akar felcsatlakozni a hálózatra, mindig MAC hibára hivatkozik.

Amit ajánlottatok, hogy vegyem vissza 450Mbps-ről 130-ra, nem jött be. A 841ND-nél pedig 300 volt ez az érték, az meg itt nincs. Annál csak feltelepítettem és ment, itt meg sehogy sem akar :S.

Nagyon megköszönném és bár 72 szűz nem áll birtokomban, de tényleg hálás lennék. Esetleg Open WRT-vel kéne próbálkozni?

(#20002) Beri válasza Pocok256 (#20000) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell buhera megoldás. Ha nincs qos a hálón, akkor úgyis be tud térdelni a kapcsolatod egy klienstől is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20003) Pocok256 válasza Beri (#20002) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen de konkrétan egy gép volt konkrétan a T szolgáltató által adott direkt erre a célra kifejlesztett névvel és jelszóval csatlakoztam a netre ahol csak 1 mérő oldal működik összesen konkrétan ott is produkálta a hibát úgy hogy közvetlen egyetlen egy gép volt rákötve és így csinálta. Amúgy nem probléma mert neten megtaláltam, hogy valamiért ez a két eszköz nem szereti egymást minden más párosítással tökéletesen megy :D
De ez akkor is nonszensz.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20004) Beri válasza Pocok256 (#20003) üzenetére


Beri
addikt

Nem a két eszköz nem szereti egymást, hanem van bőven trágya modem. Régebben volt erről egy hosszabb story, érdemes rákeresni. A vége az lett, hogy ugyanazzal a routerrel és egy ugyanolyan modemmel (csak egy másik darabbal) hibátlan volt minden.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20005) Pocok256 válasza Beri (#20004) üzenetére


Pocok256
veterán

Na akkor lehet adok még1 esélyt a tp linknek és megveszem az általad javasolt eszközt :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20006) Beri válasza Pocok256 (#20005) üzenetére


Beri
addikt

Egyébként is azt vetted volna, mert más nem féri ki 15k-ból. Így legalább lesz valaki, akit okolhatsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20007) Pocok256 válasza Beri (#20006) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem tuti lehet megoldottam volna két külön eszközzel :D Még mindig fent áll ennek a veszélye :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20008) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

A TP-Link TL-WR1043ND -ről mi a véleményetek? Egy stabil routert keresek irodai használatra, és ezt néztem ki. Fontos a sebesség is, de még fontosabb, hogy ne fagyogasson.

Don't Tread On Me

(#20009) MPowerPH válasza MPowerPH (#20008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem jó, de amint látom nem is jó ezen spórolni. Maximum 40k lenne rá, de ha 25-30k körül lehet használhatót kapni, akkor az is tökéletesen megfelel. Fontos az erős WIFI, mert elég nagy az iroda alapterülete.

Na, ezeket találtam:

Linksys E4200
Netgear WNDR3800

És árukat nézve még beleférnek a keretbe. Vélemény?

[ Módosította: Barthezz2 ]

Don't Tread On Me

(#20011) Shummo


Shummo
aktív tag

Jól gondolom, hogy legolcsóbb router, amely rendelkezik gigabites lannal, N-es wifivel és usb csatlakozóval az a TP-Link TL-WR1043ND.

Cél:
külső Hdd/ nyomtató hozzákötése (esetleg torrent is)
viszonylag magas átviteli sebesség.

(#20012) Intruder2k5 válasza Shummo (#20011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól gondolod!

De ezeket csakis firmware moddolás után tudja...

(#20013) Shummo válasza Intruder2k5 (#20012) üzenetére


Shummo
aktív tag

És vajon elég egy Új firmware feltétele, vagy még utána is kell moddingolni/ beállítani (csak mert fm-et cserélni nem nagy dolog, de jól beprogramozni mar annál inkább:D)?

(#20014) Intruder2k5 válasza Shummo (#20013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

vargalex fórumtárs jóvoltából van a fenti routerre egy elég komoly összeállítás, amiben sok tennivalód már nincs...

OpenWrt for TP-Link TL-WR1043ND

Bővebben a linken olvashatsz róla!

(#20015) Shummo válasza Intruder2k5 (#20014) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszönöm. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha nincs használva az USBs hdd, akkor elalszik ?, vagy 24h-ba pörgeti?

(#20016) Intruder2k5 válasza Shummo (#20015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nem ilyen routerem van, de szerintem a vargalex féle fw-ben is van hfidle csomag, amivel ez megoldható, illetve vannak külső hdd-k, amik ezt alapból tudják!

(#20017) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Helló szeretnék venni egy N es router-t max 25-30 000Ft költenék rá.
Fontos legyen hogy USB lehessen rá csatlakoztatni és minőségi router legyen ha lehet :) (nem muszáj)
Ja és persze 3 antennás legyen de azt hiszem az N esek azok :))
Több ajánlatot is szívesen elfogadok :R

Szépnapot!

(#20018) Gubek-Einste válasza Dexter-2000 (#20017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fentebb említett TP-Link 1043ND + Vargalex OpenWRT már teljesíti az igényeidet de természetesen van még több típus is, TP-Link 2543ND, Netgear 3500L, Asus N16, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20019) Dexter-2000 válasza Gubek-Einste (#20018) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi :R esetleg a TL-WR2843ND router mikorra várható mivel arról e-tájról eléggé kevés infót találtam :(

Szépnapot!

(#20020) Gubek-Einste válasza Dexter-2000 (#20019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, hivatalos oldalon is csak a CeBIT-es bemutatóról van egy rövid írás, a termékek között nem szerepel.
A weboldalon viszont van TL-WDR4300 néven egy szimultán két sávos típus de coming soon megjelöléssel, megjelenéséről nincs adat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20021) sinci


sinci
tag

Sziasztok!

Van egy edimax br-6204wg őskövületem, nemsokára szeretnék egy 25/5 -ös kábelnetet, a kérdésem az lenne, hogy meg tud e birkózni ezzel a sebességgel, át tudja e adni a teljes sebességet az edimax (kábelen), vagy egy új routert kell vennem?
Köszi

(#20022) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok.
Olyan routert keresek, amiben 30 portforwardot be lehet állítani (vagy többet). A tplink 16-ot tud (2 típust is teszteltem) a dlink 25-öt tud, a linksys wrt54gl pedig csak 10-et.

OpenWrt-vel lehet többet is, de olyan router kellene ami gyárilag tud ennyit kezelni.

(#20023) jNk válasza PistiSan (#20022) üzenetére


jNk
senior tag

MikroTik 750GL - wifi nélkül, gigabites ethernet portokkal

MikroTik 751U-2HnD - wifivel, gigabites portok nélkül

(#20024) krealon válasza PistiSan (#20022) üzenetére


krealon
veterán

Port range forward nem megoldas?

Ha a 30+ port forward-ra 30+ kliens miatt van szukseg, akkor egy regi P3-as PC ket darab halokartyaval, 1 CD olvasoval es 1 Pendrive-val es pfSense-el verhetetlen osszeallitas. :R

(#20025) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, a hozzáértőktől, vagy Akik rutinosabbak a területen ...

Pc és laptop internet megosztásához milyen routert ajánlanátok, ami torrentezésre is alkalmas?

Köszi a segítséget! :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20026) Rolly


Rolly
veterán

kellene nekem egy megbízható router ami 20-30 tablet-et elbír egyidőben? - illetve egy teret kellene lefedni vele :) ahol rohangálnának a tabletekkel :) a tér kb 200x200 méter

[ Szerkesztve ]

(#20027) krealon válasza Timocicu (#20025) üzenetére


krealon
veterán

Ha ugy erted a torrentezest, hogy a router onalloan (kikapcsolt PC) torrentezik, akkor a legolcsobb megoldas a vargalex OpenWRT-vel frissitett Tp-link TL-WR1043ND.

Gyari firmware-rel a legolcsobb az ASUS RT-N16.

Ha PC-vel akarsz torrentezni, akkor csak a kapcsolat savszelessegenek megfelelo tipust kell valasztani az elso hozzaszolasbol es megfeleloen beallitani a torrent programban a kapcsolatok szamat.

[ Szerkesztve ]

(#20028) krealon válasza Rolly (#20026) üzenetére


krealon
veterán

40000 negyzetmeterre minimum 4 AccessPoint-ot illene telepiteni a problemamentes lefedetseghez.

Olyan SoHo router nem letezik, ami egyedul kepes lenne megoldani ezt a feladatot.

A Cisco peldaul forgalmaz olyan controllert, ami a telpitett AP-k optimalis mukodteteset hangolja, de ezek az eszkozok minimum 6 szmjegyu osszegbe kerulnek.
http://www.markit.eu/hu/hu/cisco-2504-wireless-controller-network-management-device-4/v2p2387828c65

(#20029) Rolly válasza krealon (#20028) üzenetére


Rolly
veterán

azt én is számoltam, hogy ez így zicces lesz :(, de most az első alkalommal megpróbáljuk egy eszközzel ... én egy mikrotik-et néztem az jó lehet? (a gond az, hogy a pontos területet nem tudjuk igazából egy kiállításon kell 20-30 helyet összekötni ... szabadtéren

(#20030) jNk válasza Rolly (#20029) üzenetére


jNk
senior tag

A terület nagysága és a kliensek száma miatt 1 eszköz nem lesz elég arra hogy megfelelő netet szolgáltass mindenhol, stabilan, normális sebességgel.
Melyik mikrotikre gondoltál ?
"20-30 helyet kell összekötni" - Összekötésről eddig nem volt szó :)

(#20031) ftc


ftc
nagyúr

Sziasztok

gondolkodok milyen routert kéne vennem a meglévő lynksys wrt54gl helyett.

Ami feltétel: usb, letoltés kezelés, jó lenne gigabites lan s normális wifi hálózati lehetőség... s ezt mindezta lehető legolcsóbban :)

vmi jó ötlet?

(#20032) Gubek-Einste válasza ftc (#20031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043ND + Vargalex OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20033) F34R válasza Gubek-Einste (#20032) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm nekem is hasonló a feladat , torrent-re kellene de lehet olcsóbb szegmensbe is. Egy IDE-s 160gb vinyó később sata-s lenne rákötve UBS 2.0-n.

[ Szerkesztve ]

(#20034) Gubek-Einste válasza F34R (#20033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jövőre tervezésnél mindenféleképpen érdemes gigabites portokkal rendelkező típust választani.
A TP-Link 1043ND egy nagyon jó ár/érték arányú router, ennél olcsóbb, USB porttal rendelkező típus csak a TP-Link 842ND van de nem olcsóbb annyival, hogy érdemesebb lenne inkább azt megvenni mint a 1043ND-t.
A 1043ND mellett szól az még az is, hogy egy kipróbált, sokak által használt típus így könnyen lehet hozzá segítséget kérni/kapni a fórum(ok)on.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20035) ftc válasza Gubek-Einste (#20032) üzenetére


ftc
nagyúr

ok meglesem....

esetleg Netgear WNR3500L ? vélemény?

(#20036) F34R válasza Gubek-Einste (#20034) üzenetére


F34R
nagyúr

Köszi a válaszod , végülis nekem csak egy 5 megás netem van és nem akarom feleslegesen járatni a pc-t azért hogy letöltsön. így akár mehetne 24/7 be is.

(#20037) Gubek-Einste válasza ftc (#20035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is jó árban van és lehet rátenni Tomato firmware-t így jelentősen növelhető a tudása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20038) Rolly válasza jNk (#20030) üzenetére


Rolly
veterán

ezaz, hogy tippet várok :) néztem valamit aminek 1W-os adója volt arra gondoltam egy körsugárzót rakni

(#20039) Beri válasza Rolly (#20038) üzenetére


Beri
addikt

A maximális adóteljesítmény korlátozott. 1W-os adót üzemeltetni nem legális.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20040) Rolly válasza Beri (#20039) üzenetére


Rolly
veterán

nem kishazánkba kell :) ... de utánna járok, hogy ott mi a módi ... Amúgy most rá akarom venni az ügyfelet, hogy legyen 4-5 linksys szétszórva a téren ... utpvel összekötve ...

(#20041) Beri válasza Rolly (#20040) üzenetére


Beri
addikt

Nem hungarikum az adóteljesítmény korlátozása.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20042) jNk válasza Rolly (#20038) üzenetére


jNk
senior tag

Hiába erősíted az AP oldalt, ha a kliensek túl messze vannak és nem fognak normálisan tudni kommunikálni, mert ők sokkal kisebb adóteljesítménnyel rendelkeznek.
Nem írtad hogy milyen net lesz megosztva, de ettől függetlenül több AP "szétszórása" mindenképp ajánlott.
Mielőtt nagybevásárlást csinálnál, én a helyedben kimennék a helyszínre és wifi ügyileg körbenéznék telefonnal/laptoppal/tablettel.
Egy mikrotik router egyébként jól jöhet a linksysek mellé a leendő wifi kliensek sávszél korlátozására, port szűrésre és egyéb biztonségi célokra.

(#20043) Soma01 válasza jNk (#20042) üzenetére


Soma01
veterán

Nem tudom, a wifi roaming-ot milyen eszköz támogat... Vagy az AP-nek nem is kell tudnia, csak az AP-ket vezérlő routernek, vagy minek?
De a klienseknek is támogatni kell, az tuti.
Meg nem elég csak ledobni 4 AP-t.

Vagy csak mindre fel kell csatlakozni és autómatikusra kell állítani? Mert szerintem így nem lesz folyamatos a kapcsolat. Előbb laggol, szakad majd újra kapcsolódik. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20044) Rolly válasza jNk (#20042) üzenetére


Rolly
veterán

Kimenni sajnos nem tudok :(. Net nem lesz a gépeken egy szerver lesz amit wifin el kell érniük a klienseknek

(#20045) jNk válasza Soma01 (#20043) üzenetére


jNk
senior tag

Nem hiszem hogy a roaming tökéletes alkalmazása Rolly célja, hacsak nem akarnak a tablet használók szaladgálni folyamatosan a kiállítás területén videóstream nézés és adás alatt, miközben voip telefonálnak :DDD

(#20046) Rolly válasza jNk (#20045) üzenetére


Rolly
veterán

a tabletekkel nem fognak rohangálni tulajdonképpen csak helyben fogják nyomogantni...

(#20047) jNk válasza Rolly (#20046) üzenetére


jNk
senior tag

Egy szerver elérése mozgás nélkül jelentősen könnyebbé teszi a dolgot, ha viszonylag kis sávszélesség igénye van, akkor lehet hogy jól elhelyezve kábelezés nélkül 4 vagy 5 wifi repeater/range extender is megoldhatja a lefedettséget.

Egyébként ez már részben offtopic és inkább a wifi hálózatokban lenne a helye de ha már elkezdtük akkor jussunk is el valameddig benne ;]

[ Szerkesztve ]

(#20048) Beri válasza jNk (#20047) üzenetére


Beri
addikt

lehet hogy jól elhelyezve kábelezés nélkül 4 vagy 5 wifi repeater/range extender is megoldhatja a lefedettséget.
Nem (csak) a lefedettség elérése a probléma. 30 egyszerre kiabáló kliens egy AP-n merész vállalkozás.

Soma01:
Nem tudom, a wifi roaming-ot milyen eszköz támogat... Vagy az AP-nek nem is kell tudnia, csak az AP-ket vezérlő routernek, vagy minek?
De a klienseknek is támogatni kell, az tuti.

A kliens tudja. Mindegyik. Az AP-kat meg helyesen kell konfigurálni.

Vagy csak mindre fel kell csatlakozni és autómatikusra kell állítani? Mert szerintem így nem lesz folyamatos a kapcsolat. Előbb laggol, szakad majd újra kapcsolódik. Szerintem.
Szerinted.
Ha van elég átfedés az egyes AP-k hatókörében, akkor fel sem tűnik a váltás kettő között.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20049) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Banális kérdés lesz nektek, én viszont nem tudom 1043nd routernél beállítani hogy usb-n keresztül winchestert használhassak.
Van valahol erről leírás ehez a típushoz?

Probálgattam már a router beallitásainál látszik a winchester de mégsem tudom gépről elérni.

Ha tudnátok segítni azt előre is köszönöm!
:)

(#20050) Intruder2k5 válasza ozz (#20049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

TP-Link WR1043ND router [Olvasd el az 1. hszt!]
Router gondok

Kézikönyv, használati útmutató, CD-n a PDF file-ok, tp-link.com, etc...

www.google.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.