Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) ShiTmano válasza woodworm (#58999) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

5Mbit-es net. Hatótáv legyen kb. 5-6 méter, egy-két téglafalon keresztül. Böngészésre lenne használva. Nem kívánok UHD videókat letölteni. Olcsó legyen, ne fagyjon. EDigitalban néztem párat. Ilyen olcsó eszköznél számít az ingyenes házhozszállítás.

1 vezetékes vonal is legyen rajta. Egyszer volt egy USB wifi routerem, képtelen voltam működésre bírni, szóval hagyományos külső tápos, dobozos legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59002) ShiTmano válasza ShiTmano (#59001) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Vagy ha valaki el tudja mondani, hogy üzemeljem be az USB-s verziót az lenne a legjobb. A típusa TP-Link TL-WN823N. Bedugtam a gépbe, feltelepítettem a drivert, de nem adott wifi vonalat. Addig állítgattam míg a vezetékes is elment. Aztán nem szórakoztam vele. Hétfőn leszek legközelebb annál a gépnél. Akkor belépek ide és újra rákérdezek, hátha valaki csinált már ilyet.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59003) ivana válasza ShiTmano (#58993) üzenetére


ivana
Ármester

A megbizhato tenyleg erdekes fogalom, szerintem amire mar azt lehet mondani, hogy megbizhato az egy edgerouter lite. Ha viszonylagos megbizhatosagot akarsz, akkor olyan keszuleket kell venni amit tamogat lede-t az ezerszer stabilabb szokott lenni mint a gyari szarok.

(#59004) Gubek-Einste válasza agabe (#58991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő jó lesz az 1000-es nethez.
A D-Link-nek pocsék a gyári firmware-e így CFW ajánlott, OpenWRT/LEDE vagy Padavan.
CFW-vel a D-Link is biztosan tud vendég hálózatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59005) Gubek-Einste válasza ShiTmano (#59001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott alap esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59006) Gubek-Einste válasza ShiTmano (#59002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59007) ShiTmano válasza ivana (#59003) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Üdv a bringás topikból. :) Annyira nem számít a stabilitás csak ne fagyogasson. Amikor működik, a mostani is megfelel. Az edgerouter meg LEDE biztosan jó, bármit is jelentsen :F :U, de nekem elég egy alap. Inkább olcsó legyen.

(#59005) Gubek-Einste: Köszi, megnézem, habár a TP-Linkben megingott a bizodalmam. Tenda nagyon tré? Vagy Zyxel, D-Link? Ezek gagyik?

#59006 Ok, akkor ott teszem fel.

(B)(#59005) Gubek-Einste:(/B) Megnéztem az Asust. Jó vélemények vannak róla. Ha nem sikerül beüzemelni az USB-st, akkor az lesz.

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#59008) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült kiválasztanom 2 routert.
TP-Link Archer C7 AC1750
Asus RT-AC66U B1
Jelenleg 240 Mbs UPC internetem van
Melyiket ajánlanátok inkább? Az a fontos, hogy legyen stabil és megbízható.
Főleg Netflix, online tv nézés és letöltésre fogom használni. Egyszerre 4-5 eszközt kell kiszolgáljon.
Hatótávolság nem lényeges.
Köszi a segítséget.

(#59009) Gubek-Einste válasza Nabuk (#59008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy, mindkettő jó lesz, én személy szerint Asus párti vagyok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59010) Multibit válasza ivana (#59003) üzenetére


Multibit
veterán

amit tamogat lede-t az ezerszer stabilabb szokott lenni mint a gyari szarok
Ez így félrevezető. A gyári szaroknak általában nem a stabilitásával van gond. Egyszerűen buták a LEDE-hez képest. Arról nem is beszélve, hogy a LEDE is lehet megbízhatatlan (lásd D-Link DIR-860L B1 2.4 GHz wifi)!

(#59011) Multibit válasza ShiTmano (#59007) üzenetére


Multibit
veterán

Ott követed el a hibát, hogy egyfolytában márkákat emlegetsz. Konkrét típusokban kell gondolkodni és nem márkában. Nem létezik olyan cég, amelyik csak sz@rt, vagy csak kiválót gyárt.

(#59008) Nabuk
Mindkettő megbízható, nincs rájuk panasz. A TP-Link OpenWRT/LEDE cfw-vel nagyon jó, a 240-es netet hw NAT nélkül is kiszolgálja. A Broadcom-os Asus-hoz Tomatot szoktak javasolni (ha nem lennél elégedett a gyári szoftverrel). Egyéb szempontokat is érdemes nézni: ár, garancia.

[ Szerkesztve ]

(#59012) qnadam válasza #19482368 (#58995) üzenetére


qnadam
veterán

Olyan hogy hol jó, hol nem, olyan a mesébe van. Egy eszköz vagy működik, vagy nem.

tisztelettel, ez egy baromság.

Az esetek X%-ban le szokták pingelni a Wifit, vagy ha kiesések vannak akkor deautentikációs támadást indított a szomszéd Pistike.

ez igaz lehet. ha az x kellően kicsi szám...

Az aljasabbja még arra is képes, hogy létre hozz egy ugyanolyan wifi elérést mint a tiéd, és simán te adod meg a jelszavad hozzá. De olyat is láttam, hogy a AP mac címét hamisítja be, és úgy csatlakozik a Wifidhez.

hogy mi?

Ha rajtam múlna az összes ilyen elektronikai hulladékot megsemmisíteném.

még szerencse, hogy...

Mindegyikre van garancia, ha weben keresztül vásárolsz van pár napod hogy utólag elállj a vásárlástól, és még csak meg se kell indokolnod. Ha személyesen boltban veszed úgy tudom 3 nap.

rosszul tudod.

azért most elképzelem, ahogy átlag család bemegy a media marktba routerért, majd otthon szűk családi körben nekiállnak routeros-t konfigolni...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59013) Core2duo6600 válasza #19482368 (#58975) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A pfsense megfelel az elvárásaidnak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59014) Gubek-Einste válasza Multibit (#59011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Broadcom-os Asus-hoz Tomatot szoktak javasolni (ha nem lennél elégedett a gyári szoftverrel).
Meg a gyári alapú Merlin-t és az annak tovább fejlesztését a HGG-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59015) #19482368 válasza Core2duo6600 (#59013) üzenetére


#19482368
törölt tag

qnadam

Úgy tűnik nagyon nem vagytok képbe, milyen módszerek vannak. :(

ez igaz lehet. ha az x kellően kicsi szám...
Nem is olyan kicsi, csak az emberek jó indulatúan kezelik, és sok esetben észre se veszi, és nem is gondol rá.

Hogy Mi?
Lásd a rengeteg kamu UPCWIFREE hotspotokat. Ha az kivitelezhető, miért vonod kétségbe a gyengébben védet wifi hálózatokat.

(#59016) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Van egy bosszantó problémám. Kábelnetem van egy thomson thg571 kábelmodemmel, hozzá egy 841ND router. 2 havonta azt csinálja a rendszer, hogy nincs internet kapcsolat. Hiába indítom újra mindketőtt, semmi. Megfogom kihúzom a kábelt a routerből, be a gépbe, szintén semmi, nem kap DHCP-n IP-t (ez mondjuk lehet a szolgáltató biztonsági beállítása miatt is, hogy változó MAC-re nem oszt DHCP-t x percig). Kihúzom, visszadugom a router-be, újraindítom a routert és van net. Ez mi lesz? Router vagy modem probléma? A modemet tökéletesen elérem 1ms pinggel, azt írja 8 csatornán 40+ dB-vel kapcsolódik mindegyik, up és downstream is tökéletesen működik, a ledek is szépen világítanak, de nincs semmi. A modem és a router is kb 4 éves. Ma reggel is ilyen volt, közben a szomszédban volt net végig, tehát nálam van valami.

Gondolom router lesz a ludas. 30-as a net, tehát nem kell extra dolog, de váltanék más márkára. 10k alatt, ha lehet, esetleg ha 5GHz belefér ennyibe, az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#59017) Gubek-Einste válasza diegho (#59016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 van mint ajánlott eszköz, dual band 20k környékén kezdődik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59018) Core2duo6600 válasza #19482368 (#59015) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor kérlek világosits fel minket !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59019) qnadam válasza #19482368 (#59015) üzenetére


qnadam
veterán

taníts, mester. cserébe megtanítjuk neked a válasz gomb használatát.
nyilván nálam is azért lett instabil a 2,4 giga, mert a szomszéd lepingelte, és amikor helyette beraktam egy másik ap-t, akkor gyorsan abbahagyta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59020) Intruder2k5 válasza #19482368 (#59015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lassan ideje lenne ám ezt befejezni, teljesen feleslegesen paráztatod itt a kevésbé hozzáértő embereket ezzel, és az elvárásaid (senki se vegyen SOHO routert) is irreálisak. Egyrészt több dolog szerencsétlen együttállása kell ahhoz, hogy a WiFi-det feltörjék, pl. kell hozzá egy megfelelő tudású szomszéd, akiben megvan a szükséges rosszindulat is, és persze kell hozzá egy router is, ami nincs megfelelően konfigurálva ez ellen. A másik dolog pedig, hogy ha egy átlagfelhasználónak a kezébe adsz egy business routert, jó eséllyel internetet nem fog tudni varázsolni rá, nem még teljesen felkonfigolni az egészet, így feleslegessé is válik az ilyen eszköz megvétele. A többségnek már a Mikrotik RouterOS is gondot okozna. Nem is beszélve arról, hogy ezek az eszközök akár több-százezer forintot kóstálnak, ami igencsak túlzás egy otthon használatos eszközre, és csak nagyon kevesen engedhetnék meg maguknak. És végül, léteznek ám nagyon jó 3rd party firmware-ek, amiket SOHO routerekre felpakolva szinte egy Linux-os gép tudásával vetekszenek, a legapróbb részletességig konfigurálhatók, és ma ez már teljesítményvesztéssel sem feltétlenül jár együtt.

(#59021) #19482368 válasza Intruder2k5 (#59020) üzenetére


#19482368
törölt tag

Teljes mértékben igazatok van, semmiféle kincs nincs PongPongo szigetén. :D :D

A paráztatás nem paráztatás, csupán tájékoztató jelleg, mint lehetséges opciók. Természetesen lehet úgy is kezelni, hogy ilyen nincs, és lehetetten. Mindenkinek szíve joga, eldönteni mennyire biztonságosak, ezek az eszközök. Ezek alapján, a hálózatvédelemmel foglalkozó emberek is buták, és csak riogatják a cégeket, csak hogy feleslegesen több rétegű hálózatokat építsenek ki. De majd egy kiváló minőségű soho eszköz, majd tökéletes biztonságot biztosít. És feltörhetetlen Wifi hálózatot. Csak tudnám miért kerül annyiba egy AP önmagában, mint egy általatok is preferált soho eszköz. Csak azt nem értem hogy azon a bizonyos web oldalon, miért vannak országokra, hálózati eszközökre lebontva, hogy épp melyik lakossági routerbe lehet belépni. És ez publikus is, de akkor mi van azokkal, amik nem publikusak? Riogatás, szó nincs erről. De attól még hogy Strucc politikát folytatunk, attól még nagyon is problémák vannak ezekkel az eszközökkel. Ja és Wifi térkép sincs, ahol a lakossági eszközök vannak bejellőleve. Abban viszont nagyon is igazad van, hogy nem a lakosságnak kellene ezzel foglalkoznia. Hiszen igénybe vesz egy szolgáltatást, általában csomagokban. Kap egy routernek nevezett csodát, amit van aki lecserél van aki nem. Nem a felhasználónak kell ezekkel foglalkoznia, hanem a szolgáltatónak, hogy olyan eszközöket biztosítson, amit teljes mértékben felügyel, és megfelel az napjaink alapvető biztonsági előírásoknak. És termesztésen napra készen tartás.
De igazatok van, hiszen ezek a soho eszközök, kiválóak minden fronton, és ha felraksz rá egy Lede akkor aztán minden 1000% -os.
Csak gratulálni tudok, ehhez a házzoláshoz, az rendben van, hogy itt a fórumokon nem tudsz mit csinálni, és a rosszabbnál rosszabb eszközökben válogatni, de nem árt tájékoztatni az embereket arról, hogy bizony ezek az eszközök komoly biztonsági kockázatokat hordoznak magukban.
Persze lehet ki tiltani, arcoskodni, de attól még nem lesz igazatok ebben a formában.

(#59022) qnadam válasza #19482368 (#59021) üzenetére


qnadam
veterán

senki nem mondta, hogy nincs biztonsági kockázat. de hadd ne essünk már térdre attól, hogy idehánytál néhány szakmainak hangzó dolgot, amit összeolvastál valahol, és most azt hiszed, hogy mindenkinél jobban értesz hozzá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59023) Core2duo6600 válasza #19482368 (#59021) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Merre induljunk el a védelem irányába ?
Milyen eszközt javasolsz routernak ?
PPPOE kapcsolatot kell létesítenie, és birnia kell az 500/200 at.
és nem szeretnék parancssorban írkálni ?
Tudnia kell VLAN-t kezelni, és 2 WAN csatlakozással is el kell boldogulnia.
Elsősorban kábeles kapcsolatot használok.
Wifi-t csak akkor kapcsolom be amikor kell, utána power off az ap nek !
Továbbá nem szeretnék havi ill. éves dijjat fizetni a Junipernek és társainak !

Várom a javaslatod !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59024) Intruder2k5 válasza #19482368 (#59021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aham, és akkor ha XY-al megvetetsz egy 300k-s CISCO routert, akkor minden meg van oldva. Mert ugye a nagy website-ok, cégek, kormányzati szervek rendszereit is biztosan a TP-LINK vagy ASUS routereik miatt törik fel, és lopják ki az adatokat onnan.

Lényeg a lényeg, itt többnyire átlag emberek, átlag felhasználás mellé kérnek tanácsot router vásárláshoz, és ennek megfelelően kell segíteni nekik. De majd ha jönnek a kérdések, hogy kellene egy Dual Band, Gbit-es router 20k-ig bezárólag, akkor várjuk a segítő válaszod.

Részemről a téma lezárva.

(#59025) #19482368 válasza Intruder2k5 (#59024) üzenetére


#19482368
törölt tag

Igazi Magyar hozzálás, te mint ős tag kiválóan tisztában vagy mindennel, és aki azt mondja hogy bocs, de itt komoly gondok vannak. Akkor átmegyünk személyeskedésbe, és anélkül hogy tisztában lennél a másik rálátásával, egyből, átmész védekező mechanizmusba és próbálod hiteltelenné tenni. De ha te ezt így gondolod, maradj ebben a hitben.

Én konkrét eszközt nem fogok ajánlani, főleg azért mert a marketing szövegek sokat torzítanak, nem egyszer vettem észre, hogy a gyártók által leírt információk, csak részben tudják azt amit feltüntetnek.
Mit javasolnék, mindenféle képen a több rétegű hálózat kiépítése. És mindenféle képen kis és közép vállalati eszközöket, vagy magasabb szintűeket. Persze lehet tákolni, és olcsó húsból megoldani, de mint tudjuk annak mindig híg a leve. Persze ha normálisan ki akarjuk építeni akkor nélkülözhetetlenen a megfelelő monitorozó eszközök be iktatása, felügyelete. És persze nem 20.000Ft hanem 200.000FT ki lehet hozni. De egy felmérés szerint még napjainkban ez már kevés.

250 hacker megkérdezésével készült felmérés szerint a bizalmas adataihoz legegyszerűbben az adminisztrátori fiókokon keresztül lehet hozzájutni, amit az e-mail fiókok és a végpontok követnek. A válaszadók 73 százaléka szerint a hagyományos határvédelmi eszközök, mint az antivírus szoftverek és a tűzfalak elavultak és egyszerűen megkerülhetők. A hackerek tevékenységét leginkább a többfaktoros azonosítás és a titkosítás nehezíti, a leghatástalanabbak pedig a behatolásmegelőző rendszerek (IPS). Lehet arcoskodni, előadni magát mindenkinek. Én azt hittem komoly emberek vannak itt, belátom tévedtem.

VÉGE

(#59026) Core2duo6600 válasza #19482368 (#59025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Találtál eszközt magadnak ?
Mit értesz több rétegű védelmen ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#59027) #19482368 válasza Core2duo6600 (#59026) üzenetére


#19482368
törölt tag

Sajnos még nem találtam meg azt az eszközt, illetve több opció is felmerült, de még nem döntöttem . Persze van már egy viszonylag elfogadható, rendszer kiépítve, De nem ALLIN ami részben jó, ugyanakkor más eszközök beiktatását is igényli. De mint írtam elsősorban valós LAYER 2 védelemmel ellátott eszközt keresek.

(#59028) Nabuk válasza Multibit (#59011) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Szia!

Sikerült dönteni. ASUS AR-AC66U B1 mellet. Extreme Digitálnál most 29990 Ft.

(#59029) Multibit válasza Nabuk (#59028) üzenetére


Multibit
veterán

Az nagyon jó ár :K
Akinek most kell AC-s Asus, ne hagyja ki! Ha belegondolok, hogy mennyit kérnek egy AC68U-ért...

(#59030) diegho válasza Gubek-Einste (#59017) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt néztem én is, de most látom van 10k-ért TP-Link Archer C50 AC1200, ez nem lenne jobb?

(#59031) Gubek-Einste válasza diegho (#59030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz de az esetedben lehet alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59032) diegho válasza Gubek-Einste (#59031) üzenetére


diegho
nagyúr

Mi a baj vele?

(#59033) Gubek-Einste válasza diegho (#59032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as portok és AC1200 wifi páros.
v2-t lenne érdemes venni mert abban Qualcomm Atheros SoC van, a v1/v3 MediaTek alapú.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59034) diegho válasza Gubek-Einste (#59033) üzenetére


diegho
nagyúr

Akkor nem éri meg a felárat az Asus-hoz viszonyítva.

(#59035) qnadam válasza Gubek-Einste (#58970) üzenetére


qnadam
veterán

hát, a képek alapján a d-link antennái sem kisebbek, mint a wdr4300-é :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59036) #19482368


#19482368
törölt tag

Érdeklődni szeretnék, használ itt valaki RouterBOARD 2011UiAS-IN router típusú eszközt, esetleg tapasztalatok. Elvárás még mindig a Layer 2 védelem.

(#59037) Intruder2k5 válasza #19482368 (#59036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt esélyesebb a válasz: Mikrotik routerek

(#59038) woodworm válasza qnadam (#59035) üzenetére


woodworm
veterán

A 4300-as testvérével a wdr3600-assal tudom összehasonlítani, egyértelműen jobbnak találom a lefedettséget. A belső antenna legnagyobb hátránya a pozicionálás, de nincsenek gondjaim a házban. Visszanézve a szálat, a gyári fw-t nem ajánlom egyáltalán, bár a wifi nem tűnik rossznak, de stabilitási gondokkal küzd és a felületet is hétköznapi userekre méretezték, nem kínál túl sok lehetőséget.
Openwrt/lede egyelőre kompromisszumos, a wifi nem működik mindenkinél megbízhatóan, ha nincs szükséged a rendszer sokrétűségére, a padavan hétköznapi használatra bevállt, stabilan, jó wifi képességekkel rendelkezik. A bővítés lehetősége itt is elérhető.

(#59034) diegho
Ez viszonyítás kérdése és mindig adott helyzetre érvényes. Ha zsúfolt a 2,4 GHz, de nincs szükség a gigabitre, ez a 10e Ft alatti összeg vállalható kompromisszum. Az három verzióból a v3, ami nagyon gyenge. A v1-esben lévő chipset minden szempontból hozza szerintem az atheros képességeit, a legtöbbször az implementálással van gond (a c50 esetében nem tudom mi a helyzet). A mediatek kapcsán a nagyobb gyártók bicskája is beletörik ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#59039) diegho válasza woodworm (#59038) üzenetére


diegho
nagyúr

Egyetlen wifi jel sincs itt. Tehát csak a sajátom. 2 telefon, 1 laptop, 1pc megy róla. Néha jön mellé +1 telefon és egy tablet. 100Mbit bőven elég UTP-n és wifi-n is. 7500 az Asus, azt hiszem az a legjobb választás ennyiért.

(#59040) woodworm válasza diegho (#59039) üzenetére


woodworm
veterán

Nem rábeszélni akarlak, te kérdeztél rá. Ha nézegetted, gondolom az 5GHz miatt tetted. Egyébként azzal sem gyorsabb, a 100-as lan port korlátozza a sebességet, mindenképpen ~94 Mbit ami elérhető mindhárom csatlakozási lehetőséggel.

(#59041) diegho válasza woodworm (#59040) üzenetére


diegho
nagyúr

Nincs a gépek, telefonok között fájlmozgás, tehát csak az, amit a szolgáltató ad, az pedig 30Mbit, tehát bőven elég nekem. Olyant akarok, ami megbízható és nem fog megbolondulni néha, mint a 841ND.

(#59042) SeniorTilla válasza Multibit (#59029) üzenetére


SeniorTilla
veterán

44 900.-Ft-ot kérnek érte. Nem olyan borzasztó különbség :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#59043) Multibit válasza SeniorTilla (#59042) üzenetére


Multibit
veterán

De igen, nagy különbség. Azért nagy, mert gyakorlatilag ugyanolyan a két vas. Na jó, az AC66U B1 egy picit erősebb processzorral épült ;)

(#59044) qnadam válasza woodworm (#59038) üzenetére


qnadam
veterán

megvettem :) a tplinkhez képest ugyanazon a helyen 15-20 dB különbség van, ami elég durva :)
most lede van rajta, azzal gyors is és stabil is, bár nem tudom, hogy a 2,4 giga instabilitása miben szokott megnyilvánulni, de ez jónak tűnik (a klímát pingeltem, az volt az egyetlen biztos pont :) ):
Ping statistics for 192.168.1.234:
Packets: Sent = 14520, Received = 14480, Lost = 40 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 335ms, Average = 6ms

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59045) amulet válasza qnadam (#59044) üzenetére


amulet
senior tag

melyiket vetted végül?

(#59046) qnadam válasza amulet (#59045) üzenetére


qnadam
veterán

ja :) d-link dir-860l.

60 négyzetméter vasbeton lakás, a wdr4300 lefedte, de 5 gigán már voltak benne lukak, igaz most még nem ideális az eszköz elhelyezése, a mostanival az 5 is végig stabil.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59047) amulet válasza qnadam (#59046) üzenetére


amulet
senior tag

és a belső antenna nem hátrány? nekem is esztétikusabb a belső antennás, de nem tudom, hogy mennyire gyengébb a jel miatta. Szóbal te hogy látod, erősebb a wifi vagy gyengébb az előzőhöz képest?

(#59048) qnadam válasza amulet (#59047) üzenetére


qnadam
veterán

a tp-link antennái külsők voltak, aztán látod :) egy külső antenna nyilván előny, ha olyan a helyzet, de itt most a belső is teljesen jó. ha cserélni akarod, akkor persze ne ilyet vegyél. de ez most előrelépés volt a tp-linkhez képest.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59049) jbauer05


jbauer05
tag

Keret 20-45k között. Diginet 1000-es csomagom van.olyan Dualos routert keresek ami röhögve kiszolgálná ezt a netet. Fájlmegosztást is kellene, hogy bírja. Kb 20 kliens használná a routert (szg, telefon, tv, tablet) Eddig tplink-es voltam, de nem ragaszkodom hozzá. ha valami megbízhatót ajánlotok.

(#59050) Gubek-Einste válasza jbauer05 (#59049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.