Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) papeti01 válasza jeni (#36999) üzenetére


papeti01
senior tag

Meg tudod mondani, hogy ez melyik széria?
[link]

#proudfather

(#37002) Oczu válasza Intruder2k5 (#37000) üzenetére


Oczu
senior tag

Köszönöm a választ, így megerősítetted az elméletemet.

Anno volt egy Wl500, így megmaradt a Tomato szeretet, az N18-ra is van gondolom stabil 3rd party rendszer?

szerk: látszik egy-két hálózat a szomszédokból, de nem kavarnak be, így úgy gondolom, nem lesz szükség az 5Ghz-re.

[ Szerkesztve ]

(#37003) kali válasza papeti01 (#37001) üzenetére


kali
legenda

a kép alapján v2.

(#37004) Intruder2k5 válasza Oczu (#37002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van már elérhető Tomato RT-N18U-ra, bár a jelenlegi 122-es még csak a második kiadott build ehhez a modellhez, így a fejlesztés még elég korai stádiumban van! De használható, működik, és nyilván folyamatosan fejlődik...

Az 5GHz-es vályogos környezetben nem sokat érnél egyébként sem, mert a magas frekvenciát a terep akadályok (falak, stb...) sokkal inkább csillapítják mint az alacsonyabb 2.4GHz-et, így várhatóan még addig sem érne el az 5GHz-es hálózat, mint a 2.4-es!

Azonos helységben lényegesen gyorsabb kapcsolatot lehet vele létesíteni, de amint fentebb írtam, a jel romlása sokkal erősebb azonos akadályok mellett!

(#37005) Oczu válasza Intruder2k5 (#37004) üzenetére


Oczu
senior tag

Emlékeim szerint egyébként sem nagy meló felrakni egy Tomato-t, valószínűleg kipróbálom, ha nem jó, visszarakom az eredetit. Egy-két olvasmány alapján a gyári FW sem rossz, nyilván a Tomato több mindent tud, de egyelöre biztosan elég lesz az eredeti is.

Köszönöm a gyors segítséget! :R

(#37006) Gem Geza


Gem Geza
csendes tag

jeni; kali

Én ugyan nem értek hozzá (pont ezért próbáltam meg segítséget kérni tőletek), de nekem azt mondták, hogy ezek közül lenne érdemes választani, mert ezeknek már elég nagy a Procija ahhoz, hogy le tudja kezelni WAN-on a gigát, valamint ki tudja szolgálni gigán a LAN-os kéréseket.

4K: az nem csak videó jel átvitelére értendő? :F

(#37007) kali válasza Gem Geza (#37006) üzenetére


kali
legenda

jól mondták, csak azt nem tették hozzá, hogy olcsóbb, nem ac képes típusokban is dolgozik adott proci és/vagy olcsóbb típusok is lekezelik a gigás netet, nem muszáj hozzá c5/c7, de ettől még lehet venni utóbbiakat is, pláne ha van/lesz ac képes ellenoldali eszköz is.

(#37008) Gem Geza válasza kali (#37007) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hát a 1043ND-ről (v1/v2) konkrétan volt szó, de arra azt mondta, hogy az nem "gigás net-es", hanem csak "gigás" ami között az a különbség, hogy a csak gigás annak a LAN oldala tudja a gigát, de a WAN nem feltétlenül... Én próbáltam ez ellen érvelni, hogy nekem is 1043ND v1-es van és a dobozára az van írva, hogy "Wan 1x10/100/1000 Mbit", de a srác hajthatatlan volt...
A másik ellenérve az volt, hogy abban csak 3xxMHz-s proci van az tuti nem bírja el a giga-s sávszélesség kiszolgálás, nu ez ellen nem is akartam ellenkezni, mert nekem is elég karcsúnak tűnik ez a sebesség...
Szóval ezért írtam, hogy C5-től felfelé ajánlotta a termékeiket, tudom ezeknek azért elkérik az árát, de az ismerősnek a 30ehuf körüli nettó még elfogadható lenne...

(#37009) Intruder2k5 válasza Oczu (#37005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizony, már elég profin összerakták az ASUSWRT-t! Az 5GHz-től eltekintve lényegében ezt fogod látni RT-N18U-ban is! Némileg fejlődött WL-500gP óta! :)

Tomato telepítés ITT, 1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben!

(#37010) kali válasza Gem Geza (#37008) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr1043nd v1 régi és gyenge hardverű, az valóban nem bírja a gigás netet, de még a feléhez közelit sem, viszont a v2 sokkal erősebb hardverű, olyan proci dolgozik benne - amit már korábban is írtam; qca9558 (720 MHz) -, mint a c5 és c7 típusokban, így teljesen átviszi az is wan <-> lan irányban is a digi gigás net maximumát.
a tl-wr1043nd v1 procija 400 MHz (ar9132).
értem én, hogy az újabbat ajánlja, de ha nem kell ac wifi, akkor sokkal olcsóbban is van olyan típus, ami szintén teljesen átviszi wan <-> lan irányban is a digi gigás net maximumát.

(#37011) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Még mindig agyalok a routeren. Úgyhogy szeretném egyszer még átvenni a dolgokat és a segítségeteket kérni.

-TP-LINK TL-WR1043ND V2.1
-ASUS RT-N18U
-esetleg: 3600, 4300

Mivel ahogyan már említettem a lakás ki van kábelezve, így wifin keresztül szinte sosem lenne komoly letöltés. Csak telefonról, notebookról netezés. Ha notebookról akarnék torrentezni, akkor vagy rádugom valamelyik UTP kábelre, általában a 4 behúzott kábelből kettő mindig szabad vagy kivárom lassabb sebességgel. Nekem inkább a hatótáv és a jelerősség lenne a fontos, hogy még lent az utcán is fel tudjak csatlakozni a hálózatra.
Emiatt úgy gondolom, hogy 3 db külső antennás és 2.4 GHz-es routerre lenne szükségem. Ha jól tudom, akkor az 5 GHz-nek kisebb a hatótávolsága, viszont ott jóval nagyobb sebességgel tud kommunikálni a két eszköz. De mivel wifin letölteni nem igazán szándékozok, így szerintem bőven elég a 2.4 GHz-es szabvány is.
Jobban belegondolva úgy gondolom, hogy csak számítógépről fogom a routert torrentezéssel nyúzni. A készülék felületén inkább nem szándékozok torrentezni.
Viszont az érdekelne, hogy 2 számítógép között milyen sebességet tudok majd elérni kábelen keresztüli másolás során? Mindegyik eszköz kb. ugyanazt tudja? A mostani 1043ND V1 kb. 80 MB/s-al másol. De ez természetesen függ a merevlemezek írási sebességétől is.

A sorok átolvasása után úgy tűnik, hogy meg is válaszoltam magamnak a kérdést. :D Szerintem felesleges pénzkidobás lenne a drágább ASUS. Mivel a TP-LINK is tudja kezelni a digi gigás netét, így az is bőven elegendő lesz. szerk.: Most még 240-es UPC-s netem van.
Az ASUS-nál leginkább a 3 év garancia, a torrentezés gyári lehetősége, a 2 USB port csábító. Nyomtatót nem szándékozok rádugni mert a routernek és a modemnek egy jól szellőző szekrényben van a kiépített helye és a nyomtatót 5 méteres környezetben sehogyan sem tudnám elhelyezni - ha jól tudom, akkor 5 méter az USB maximális távolsága.

Ti mit gondoltok, főleg az 5 GHz-es elgondolásomról? :)

Köszi! :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37012) kali válasza Willie (#37011) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi szórás tekintetében - csak 2.4 GHz esetén - először rt-n18u, és utána a tl-wr1043nd v2.
az 5 GHz valóban kevésbé szereti az akadályozó tényezőket, cserébe tényleg gyorsabb átvitelre képes, amennyiben nem szempont a gyorsabb wifi átvitel vagy a telített 2.4 GHz háló, úgy elég/jó a 2.4 GHz is.

(#37013) Willie válasza kali (#37012) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a gyors választ! :)

Sokkal jobb az RT-N18U szórása?
Mikor beszélünk telített 2.4 GHz hálózatról? Hogyan tudom ezt ellenőrizni? Mondjuk notebookkal kell megnézni, hogy mennyi hálózatot látok?

Üdv.

(#37014) kali válasza Willie (#37013) üzenetére


kali
legenda

azt tapasztaltam több helyen és eltérő ellenoldali eszközökkel is, hogy ha nem is sokkal, de valamivel jobb az rt-n18u wifi szórása.
letöltöd ezt az alkalmazást, és wifi képes munkaállomáson kielemzi az elérhető wifi hálózatokat, a megfelelő csatorna kiválasztásához is hasznos segítség; link

(#37015) Willie válasza kali (#37014) üzenetére


Willie
őstag

Értem, akkor az a kevés nem biztos, hogy megéri a plusz pénzt.
Nézem a programot, de mit kell pontosan figyelnem?

szerk.: Ja látom már, a lenti rajzokat. Intel® Centrino® Wireless-N 2200 kártya van a notebookban. Úgy tűnik, hogy ez nem támogatja az 5 GHz-es hálózatokat.

[ Szerkesztve ]

(#37016) Willie válasza Willie (#37015) üzenetére


Willie
őstag

Ennek tudatában úgy döntöttem, hogy leteszek az 5 GHz-ről. Nincsen rá egyelőre szükségem. Notebookot még egy jó ideig nem tervezek venni, hálózati kártyát pedig emiatt nem fogok beújítani, a telefonnak meg szerintem mindegy. Maradok az 1043ND V2.1-nél, de azért alszok még rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#37017) Oczu válasza Intruder2k5 (#37009) üzenetére


Oczu
senior tag

Meggyőztél, megrendeltem :C

(#37018) zoltan6


zoltan6
őstag

bocs hogy ide írok,de a hálózatos topik nem pörög annyira,és itt sok hozzáértő van hálózatos dolgokban.

lenne egy két kérdésem hálózati dolgokban,munkahelyemen szeretnénk bevezetni a netet,rácsatlakozni egy már meglevő hálózatra.
a felállás a következő lenne:
van egy meglevő működő netes hálózat egy tp-link routerral. arról lenne elvezetve 15méter cat5e kábel,majd egy utp toldóval össze lenne kötve egy már meglevő beépített 104 méter hosszúságú cat6-os kábellel.
A kábel másik 119 méterre levő végén lenne valamilyen olcsó wifis router amivel neteznénk,1db asztali géppel,illetve mobil eszközökkel.
kérdésem az lenne,hogy elegendő lenne a jelerősség ?119 méter.vagy ha nem,akkor milyen eszköz kellene hozzá.
illetve hogyan lenne célszerű beállítani a hálózatot?
1-es router lan port-ból ---- 2-es router wan portjába?
kicsit ha kérhetném szájbarágósan,bár valamennyire értek azért hozzá.
előre is köszönöm a választ.

(#37019) Soma01 válasza Intruder2k5 (#36982) üzenetére


Soma01
veterán

AC56U és N18U csak amibe elég erős hardver van? Jól emlékszem, hogy ugyan az a hardver, csak a wifi rész különböző? (meg persze a külső, meg az antennák)

(#37020) MaCS_70 válasza Soma01 (#37019) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC56U dual core-os, a tesztek szerint ugyanakkor gyengébb 2,4 GHz-en:

"Excellent 5GHz performance and lots of features, but we’d have liked better 2.4GHz performance."

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37021) Soma01 válasza MaCS_70 (#37020) üzenetére


Soma01
veterán

Aha. Az N18U jobb 2,4-en de 1 magos. Az AC56U meg 2 magos és 5 Ghz-t is tud.

Mennyit jelent USB-s (torrent vagy SAMBA) le/feltöltési sebességben az 1 vs. 2 mag? Az AC56U -ról kaptam tájékoztatást, de mit tud az N18U?

(#37022) jeni válasza Soma01 (#37019) üzenetére


jeni
félisten

annyit még,hogy az AC56U az 2x 800Mhz SOC magos és belső antennás- AC-teljesítmény; 300+867 Mbps és a RT-N65U/R is kétmagos kisebb 500Mhz procikkal, mindkettő belső antennásak és USB 3.0-s ,256 MB ,illetve 128 MB Ram az utóbbi kevesebb belső memóriával ,2,4 és 5 GHz-es, az N65 U/R majdnem tízezer Ft-al olcsóbb és wifin ennyit tud N750 megnövelt teljesítmény; 300+450 Mbps

viszont vannak olyan 1 magosak amelyek 2,4Ghz-n és 5Ghz-n nagyobb a sebességük Mbps,tehát nem minden a 2 mag

az N18U az meg 1x 800mz SOC magos,256MB Ram és külső antennás,és 2,4Ghz-n erősebb

már itt nálam kavar van de ha jól írtam le a AC68U és a AC87U azok amelyek kétmagosak,illetve 2x2mag a csúcs router.

a többit majd mások hozzá teszik.

az most más kérdés,hogy hosszabb távon ezek közt mi a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#37023) Soma01


Soma01
veterán

Az AC56U-nál feljebb nem mennék árban.

(#37024) Gubek-Einste válasza zoltan6 (#37018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Aktív eszköz nélkül max 100 méteren használható UTP kábel. Ha az "UTP toldó" egy switch akkor rendben van.
Ha szeretnéd elszeparálni a munkahelyi hálózattól a csatlakozó eszközöket akkor használd a LAN-WAN összekötést, ha nem akkor pedig a LAN-LAN-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37025) Multibit válasza jeni (#37022) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-N65 nem két magos, hanem két CPU-s!

(#37026) Gubek-Einste válasza Multibit (#37025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két magosnak két magos az is, csak éppen nem egy CPU-ban az az a két mag, hanem kettőben :DD

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37027) Intruder2k5 válasza Soma01 (#37019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majdnem ugyanaz! Az N18U nem két magos, csak egy...

Az N18U Samba sebessége a visszajelzések alapján 25-30MB/sec körül van!

[ Szerkesztve ]

(#37028) jeni válasza Multibit (#37025) üzenetére


jeni
félisten

A melegedést leszámítva van különbség kettő közt? Utolag is elnézve tenyleg két procinak van feltüntetve az M65U.

(#37029) FNZ válasza Gubek-Einste (#37026) üzenetére


FNZ
őstag

és ez valamennyire jobb, mintha csak 1 magos lenne?

(#37030) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Sziasztok.

Úgy tűnik le kell cserélnem a jelenlegi D-link dir-655-es routeremet.
Szegényke nem bírja az iramot, és most már naponta egyre többször "dobálja" el a kapcsolatot.
Digi netem van, jelenleg a gigabites csomag.
Van itthon egy tablet, egy okos telefon, ami wifin rajta lógna.
Ha itthonról dolgozom, akkor egy vpn telefon LAN-on, egy laptop, ami wifin vpn-ezik be a céghez, a saját, és asszony laptopja, ami közben folyamatosan tölt le.
Milyen gigabites, wifis routert ajánlanátok?
Már kaptam erre a kérdésre választ, de jelentkezett közben egy olyan igény is, hogy az itthoni vezetékes telefon is csatlakozna a routerre, mert a Digi, a gigabites nethez már olyan rotert ad, amiben van egy bemenet a telefonnak is, és ezzel egyetemben leszerelésre került a telefon eddig csatlakozási pontja a falon.
A válaszokat előre is köszönöm.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#37031) Gubek-Einste válasza CivicEsi (#37030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U/N56U/N65U/N66U/Ac56U/AC66U/AC68U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900/Archer C7 ami jó a gigabites csomaghoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37032) CivicEsi válasza Gubek-Einste (#37031) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Köszi, ezeket nézegettem én is, főleg az Archer c5/7 fogott meg nagyon, de a vezetékes telefont egyikhez sem tudok csatlakozni.
Amit gyakorlatilag szeretnék az az lenne, hogy a Digi által itt üzembehelyezett ZTE ZXHN H298N-t, és az én D-linkemet "kukázni", és egy eszközzel helyettesíteni.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#37033) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#37027) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt esetleg tudod, hogy ez a Samba-sebesség az AC56U-nál hogyan alakul?

Magyarán: miben profitál az AC56U a nagyobb számítási teljesítményből?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37034) Soma01 válasza Intruder2k5 (#37027) üzenetére


Soma01
veterán

Az AC56U tetszik eddig legjobban. Nem tudom van-e más router ami ekkora sebességet tud USB-n(?), de szerintem nem sok lehet. Megnéztem azt is, hogy az USB3.0 csatlakozója teljesen le van árnyékolva, hogy védje a 2,4 Ghz-s interferenciáktól. Nem tudom az N18U-nál ez megvan-e?

[ Szerkesztve ]

(#37035) Soma01 válasza MaCS_70 (#37033) üzenetére


Soma01
veterán

(#37036) Soma01 válasza Soma01 (#37034) üzenetére


Soma01
veterán

Megvan, le van árnyékolva, csak nem olyan profi módon. De más márkánál ezt nem láttam még. A cikk is említi, hogy nem jellemző.

(#37037) MaCS_70 válasza Soma01 (#37035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ezek szerint fájlműveleteknél szépen megmutatkozik a dual core SoC fölénye az AC56U-nál az N18U-van szemben.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37038) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Kaptam egy jó hűségajánlatot a Digi 1000-re és úgy gondolom, hogy ezzel a lehetőséggel élni fogok. A mostani Wi-Fi routerem egy közepes, nem rossz Cisco router, de hát ez ekkora sávszélnél már erősen elvérezne, meg egyébként sem vagyok már minden pontjával megelégedve.

Mi most egy rohadt jó vétel szerintetek? Nyilvánvalóan egyszer fontos lenne a tök komoly sávszél, de ezen kívül szeretnék egy tényleg komoly jelerősséget (ettől most nem igazán vagyok elájulva) és szeretnék olyan USB-s tudást, hogy NAS-t vagy vinyót rá tudjak kötni (sajnos az enyém csak 128 Mb-ig tud vinyót kezelni), a legjobb pl. egy 2 terrás USB-s vinyó lenne. A jelerősséget nem is tudom, hogy hogyan lehetne növelni (tudom, FTP kábellel, de még 1-2 évig nem akarok kábelezni, majd festeni).

Kinek milyen ötlete lenne? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#37039) Intruder2k5 válasza Geryson (#37038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-AC68U jól bevált a DIGI 1000-es nethez, külső antennás, jó jelerősséggel, mindent tud amit ma egy router tudhat, és természetesen USB 3.0 porttal van szerelve!

(#37040) zoltan6 válasza Intruder2k5 (#37039) üzenetére


zoltan6
őstag

így van megerősítem,teszi szépen a dolgát,bár nekem csak 500-as van. :C

(#37041) Soma01 válasza Intruder2k5 (#37039) üzenetére


Soma01
veterán

Tomato-val megy a hardveres nat? Vagy itt is olyan, mint az Openwrt-nél, hogy azt túl bonyolult lenne megoldani és inkább bele sem fognak? Merlin-nél gondolom megy.

(#37042) Intruder2k5 válasza Soma01 (#37041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan! Tomato-val nem megy, Merlin-el megy!

(#37043) FNZ


FNZ
őstag

hali!

már elég régóta olvasom a fórumot, mert routert kellene vennem 60 nm-es panelba digi 100/50hez.

ahogy néztem otthon a wifit telóval és laptoppal elég sok wifi van a környéken (volt hogy 20-at számoltam egyszerre), ezért valszeg kell az 5ghz-es sáv (úgy néztem, hogy asszony telója fogja tudni, mert dual band-et írtak rá). később elképzelhető, hogy lesz még 5ghz-es eszköz.

azt nem tudtam eldönteni, hogy egy kb. 30e ft készülék legyen és hozzárakok egy külső vinyót torrentre, vagy egy pl wdr3600-as és majd később esetleg egy nas.
ha jól gondolom, akkor a wdr3600-as is tud "alap" torrentet (nem hardcore, csak néha pár mesefilm letöltése és arról megnézése) rövid távon kiszolgálni?

melyik lenne a nyerőbb: drágább asus külső vinyóval vagy olcsóbb pl: wdr3600 és majd később nas?

(#37044) Geryson válasza Intruder2k5 (#37039) üzenetére


Geryson
addikt

Wow, tényleg nem rossz a specifikációja az ajánlott routernek! :) Szerinted ez tudhat kezelni 1-2 terrás vinyót megosztóközpontként (nem tudom mi ennek a pontos neve)? Vagy akár úgy is - mivel látom, hogy kettő USB van rajta, hogy az USB 2.0-n egy 1 terrás családi fotóalbumtárat, a 3.0-n meg egy utorrentes 2 terrás vinyót, amit ő folyamatosan onnan visszaoszt?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#37045) Intruder2k5 válasza Geryson (#37044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tud, van benne torrent kliens is, bár nem utorrent, hanem transmission! Akár USB HUB-ot is köthetsz rá, még több HDD-vel, persze ennek sok értelme nincs, de az elvi lehetőség adott! Persze az előfordulhat, hogy külön táp kell a HDD-knek, mert a router USB portja nem bírja el! Főleg kettőt... Bár 3,5"-os lemez esetén ez alap, mert ugye ott kell a 12V is!

Szoftverben, tudásban, valami ilyesmire számíts!

[ Szerkesztve ]

(#37046) beller


beller
aktív tag

Szeretném megkérdezni, hogy a Tenda W300R router támogatott e? Digi 50/30-as csomaghoz megfelel e?
Specifikáció: http://tenda.co.hu/termekek/1/6/w330r_300mbps_vezetek_nelkuli_n_gigabit_router
Esetleg hasonló árban van e jobb lehetőség. Köszi a segítséget.

(#37047) Integra


Integra
titán

mi most a legnagyobb hatótávolságú, legerősebb jelű router?
netgear nighthawk ac1900
linksys wrt1900ac
asus rt-ac68u ac1900
nagy teljesítményű külső antennás routert keresek, hogy ha még a gyári is gyenge, lehessen rá venni még nagyobb teljesítményű antennát az eredetiek helyére.
elég volt a t-home féle zte zxdsl931-es rettenetből, hogy még egy födémet sem tud átlőni, és egy szobával arrébb már szenved a jel egy családi házban.. :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37048) zsolt501 válasza Integra (#37047) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A netgear nighthawk ac1900-t nem javaslom, vannak vele problémák, a másik kettő rendben van, nekem az Asus van, nincs vele gond, ha stabil netet akarsz akkor AC-ben gondolkozol kliens oldalon is az egész jól bírja a távolságot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37049) Gubek-Einste válasza CivicEsi (#37032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A telefont miatt nem lehet a szolgáltatói eszközt kiiktatni mivel (a Digi ez irányú hozzáállást nem ismerem) nem adja ki a azokat a beállításokat amelyek a telefon saját eszközök használatához kellenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37050) Integra válasza zsolt501 (#37048) üzenetére


Integra
titán

hogy ac vagy nem ac? adsl internethez kell 15mbit/1.5mbit internethez, nem értek annyira hozzá, ezeket kapni, ezek végre újra külső antennások. a beépített antennások nálam megbuktak, főleg családi házba.
alapvetően ezért néztem ezt a hármat, de ha netgear kiesik, akkor még ott a másik kettő, az asus a felépítése miatt szimpatikusabb, bár a linksyst is eltudom helyezni.
a linksysnél a 4 antenna amúgy átverés, mindig csak 3 működik belőle, ahogy az asusnál is, továbbá a linksys nem támogatja a vpn-t.. hogy miért? számomra rejtély.. valszeg mert nem ipari router, na mindegy.
egyszerűen arra van szükségem, hogy baromi erős legyen a jel és átlője a házat, a födémet és pár szobát.
(meg kellene valami komolyabb adsl modem is, vagy használom a zte routert az adsl betárcsázásához, de elég rosszak a pingidők vele)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.