Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-27 20:25:28

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Gubek-Einste válasza gippazoid (#53999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54002) wwwolfman


wwwolfman
tag

Tegnap éjjel sikerült beüzemelnem a C7-est. Működik, nem dobja a kapcsolatot, gyakorlatilag a netcsomag teljes sávszélességét biztosítja (Diginet 100pro - 95+ mbps fel-le).

Láttam, hogy ez V2.0 verzió, a firmware viszont még tavalyi, az utolsó frissítés viszont bőven idei ( http://www.tp-link.com/hu/download/Archer-C7_V2.html#Firmware ). Felszaladtam a honlapra, le is töltöttem a csomagot, de végül nem frissítettem, mert erősen figyelmeztettek, hogy a megfelelőség nyilatkozat (asszem) értelmében erről a frissítésről nem lehet visszalépni.

A kérdésem az, hogy érdemes telepíteni, vagy jobban járok, ha szépen úgy hagyom, ahogy van? :U :F

(#54003) szakalinho


szakalinho
tag

Sziaszok!
Segítségeteken szeretném kérni. 60Mbit/s -os kábelnet előfizetésem van. A kábelmodemre van kötve egy TP-LINK TL-WR940N Router. Majd ennek egy Lan port-járól hátra van vezetve (műhelyhez) egy szintén TP-Link routerre ethernet kábellel a jel. Ezen a hátsó routeren nincs is probléma. Wifin keresztül lehet folyamatosan netezni. Viszon az elsőn (a TP-LINK TL-WR940N-es en) wifi kapcsolat esetében folyamatosan elveszítik különböző mobil eszközök a jelet. Ez egy garázsban van elhelyezve a kábelmodem mellett. Valószínüleg hatótáv probléma is lehet, meg már nem is egy mai darab. Ezt szeretném lecserélni. Tudnátok valamit ajánlani? Lényeg a nagy hatótávolság, illetve hogy együttműködjön továbbra is a hátsó meglévő TP-link routerrel. Extra igények nincsenek gondolok itt fájl és nyomtató megosztás támogatás stb. A stabil működés és a nagy hatótávolság a lényeg. Árban elmehet 30 ezerig is, ha megéri azt felárat.
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#54004) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Jelen esetben adott egy Trendnet TEW-812DRU (AC1750) Rev 2.0 router mellyel meg vagyok elégedve, viszont a gari lejárt róla nemrég. Ezért gondolkodtam rajta minimális plusszköltséggel vennék egy másik router viszont melyiket lenne érdemes?
Netem + igényeim az alábbiak:

- Thome 50/5-ös net
- 2 asztali + 2 laptop + 2 tablet + 4 telefon csatlakozik rá
- Mindenképp kell 5ghz és AC-s wifi
- Lehetőleg külső antennés legyen, most beépített antennásom van.
- betonfalak is vannak, max hatótáv amit kellene vinnie:
- AC-nek 4-5méter
- 2.4-nek olyan 6 méter.
- 35-40k-s max amit rá költenék.

Én amiket néztem újonan és használtan:
- Tp-Link Archer C7 vagy C9
- Asus RT-AC66U / RT-AC68U
- Synology AC1900
- Asus RT-87U használtan ~ 45k hardverapron.

Lehetőleg azért nem szeretnék 50k-ért egy routert venni, de ha nincs választásom akkor költök rá :DDD

Esetleg Archer C7 ~ 30k vagy C9-et ~ 40k-t nézegettem, viszont az általam megjelölt kategóriák 30k-tól 50k-ig terjednek.

Segítségeket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#54005) gippazoid válasza Gubek-Einste (#54001) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#54006) Gubek-Einste válasza wwwolfman (#54002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54007) Gubek-Einste válasza szakalinho (#54003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne előbb kideríteni, hogy a jelenlegivel mi a gond mert lehetséges, hogy az eszköz csere nem javítana a helyzeten, ehhez itt kaphatsz segítséget.

A jelenlegi net sebesség mellé elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.
Magasabb áron már gigabites portokkal rendelkező típust lenne érdemes venni.
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54008) Gubek-Einste válasza stigma (#54004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen gond a jelenlegi eszközzel akkor nem érdemes cserélni.
Az Asus RT-AC66U inkább ne vedd meg mert már régi szériás eszköz, a többi rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54009) kircsike válasza maxima (#53996) üzenetére


kircsike
tag

Szerintem tudja, de én nem tudtam tesztelni.
Ennek külföldi fórumokon nézz utána inkább, mert nem akarok hülyeséget írni.
100/100-hoz kitűnő.
Az 1000-es netemhez hülyén hangzik tudom, de a PCm hardver gyengesége miatt nem tudtam teljesen meghajtani. Úgyhogy erre is azt mondom hogy nem tudtam tesztelni, még.
Üdv

(#54010) LWhite


LWhite
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan routert ajánlani (bár access point lenne a legjobb), amelyikben kb. 200 MAC címet is be lehet tenni a szűrőbe?

Csak olyanokat találtam, ahol 16-32 használható csak.
Köszönöm!

(#54011) Gubek-Einste válasza LWhite (#54010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW alatt biztosan megoldható ez is de ha ennyire komolyak az igényeid akkor inkább a profi eszközök között kellene szétnézni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54012) szakalinho válasza Gubek-Einste (#54007) üzenetére


szakalinho
tag

Köszönöm.
Igazából én ennél a kábeltévés cégnél dolgozom, aki szolgáltat. A modemet már kicseréltük a legújabbra. Monitorozva folyamatosan aktív. A routeren szoftverfrissítést tudtam elkövetni, ami nem igazán segített. Eddig nem volt jellemző ez a probléma, azért gondolom hogy a csere lenne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#54013) LWhite válasza Gubek-Einste (#54011) üzenetére


LWhite
tag

Ja igen, azt nem írtam, hogy az ár fontos tényező, tehát profi cuccok nem férnek bele.
6-7 éves eszközeink (alacsonyabb árkategóriás D-Link DWL-2100AP) tudták ezt, de az újabbak már nem.

(#54014) Gubek-Einste válasza LWhite (#54013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mekkora a rendelkezésre álló keret és mennyi eszköz kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54015) stigma válasza Gubek-Einste (#54008) üzenetére


stigma
addikt

:R

Akkor egyenlőre nem váltok, max finomanhangolok rajta valamit. Régebben stabilan és jól ment, manapság picit visszábbesett a teljesítménye, de majd 1 hétvégén ránézek.
Firmware-t ebben az évben tettem fel, lehet bekavart valamit.
Illetve keresek majd openWRT-t vagy DD-WRT-t a routerhez, mert kíváncis lennék hogy teljesít alatta (már ha van hozzá csak meglesen v1.0 vagy v2.0-ról van szó)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#54016) Mario564


Mario564
csendes tag

Sziasztok!
A régi router nem nagyon képes hozni már a tőle elvártakat. Igaz egy lassan 7 éves darabról beszélünk.. :D
Szóval új routert szeretnék venni!
120 Mbit-es netünk van. Lan-on megy 2 gép, wifin keresztül meg 2 laptop plusz mobilok.
Családi kertes házról lévén szó, a többi wifi jel nem nagyon szokott gondot okozni.
Milyen típust tudtok ajánlani ? Illetve milyen árban lehet ezt kihozni?
A legfőbb problémám az lenne, hogy a router az emeleten lenne, viszont falakon, födémen keresztül a modem jele már nem igazán ér el a földszintre. A fentebb nevezett routert már meg se próbáltam.
Köszi a válaszokat!

(#54017) Marbob


Marbob
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú idő után leváltottam a UPC (telefon/tv/internet) csomagot a DIGI-re.
Elvileg adnak hozzá egy ZTE routert, de fel kell készülnöm arra az eshetőségre ha mégsem így az lenne a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok max 25000-ig a jelenlegi DIGI 500-as csomaghoz?

Egy nas és több gép is tőle kapna netet..

Előre is köszönöm.

Üdv, Csaba!

(#54018) Gubek-Einste válasza stigma (#54015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg egy reset és újra beállítás csinálhatnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54019) Gubek-Einste válasza Mario564 (#54016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #54017 Marbob

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U/AC55U/AC58U, TP-Link Archer C5/C7

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54020) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok,

Ha a hatótáv a legfontosabb szempont, melyik routert ajánlanátok a 10k-s kategóriából? Teljesen átlagos otthoni felhasználás, 90Mbps is bőven elég, sem FTP,sem nyomdaszerver, sem egyéb más nem fog rajta futni.

(#54021) Gubek-Einste válasza krisztianAMG (#54020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkor sebességhez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene ami nincsen 10k alatt, TP-Link 1043NDv2/v3/v4 vagy Asus N18U/N56U lenne az ajánlott.
Ha mindenképpen ragaszkodsz a 10k-hoz akkor TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54022) krisztianAMG válasza Gubek-Einste (#54021) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Köszönöm! :R
A 1043 jó ajánlatnak tűnik, az még lehet, hogy belefér a "megrendelőnek".

(#54023) KisApám


KisApám
addikt

A TP-LINK ARCHER 7-el elvileg leginkább pozitív tapasztalatok vannak?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#54024) hash99


hash99
senior tag

Erről vélemény: ?

ASUS RT-AC1200G+

(#54025) Gubek-Einste válasza KisApám (#54023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezz rá a TP-LINK routerek topikban a tulajoktól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54026) Gubek-Einste válasza hash99 (#54024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lenne rossz eszköz ha nem indulgatna folyamatosan újra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54027) hugoo


hugoo
aktív tag

sziasztok,

Abban kérnék segítséget, hogy viszonylag gyenge net (~30/3Mbit) megosztásához keresek routert.
Viszont a cél a minél nagyobb hatótáv lenne (családi házon belül+szomszéd házba ill. lehetőleg a kert végében lévő tárolóig).
A lentiek alapján ezek jönnek szóba (alapvetően TP-Link párti vagyok, de meggyőzhető :) )
TP-Link 1043ND, esetleg TP-Link 841ND

A keret max 10-15k lenne, amibe az első még éppen belefér, kérdés megéri-e?

üdv, köszi:
András

(#54028) .Farkas.


.Farkas.
tag

Hello!

Srácok n18u rol valtanek

Tplink Archer C7 vagy Asus 1200+?

(#54029) junior11 válasza .Farkas. (#54028) üzenetére


junior11
veterán

Szia, az Asus AC1200G+-ra sok a panasz, hogy random újraindulgat, nézz be esetleg a topikjába, hogy változott-e vmit a helyzet: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#54030) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni routert hogy legyen net a kertemben mert mostani router tulajdonképpen a telekom saját modemje és annak a hatótávja pont a kertem közepe.
És ahova kellene a net a routertől légvonalban 30 méterre van és így milyen routert vegyek ami eljut oda? Egyáltalán hogyan lehet megnézni adott router hatótávját?

(#54031) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

asus n18u vagy tp link archer c9 a jobb választás ?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54032) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#54031) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Messze nem egy kategoria!

(#54033) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#54032) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor inkább tépé? Illetve ilyen árkategben asus van e?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54034) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#54033) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én biztos a Tp-t venném. Főleg ,hogy én egymás után 2x is megszívtam az Asus-al.
De elég sok problémát hallani róluk.
Asus Ac66u és Ac68u van hasonló árakon

Tényleg: ahogy látom nem nagyon van újítás a routerek terén,Min az Asus , Tp-link-nél több éves modellek vannak a piacon. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#54035) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#54034) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi,akkor marad töpölink. Találtam ap-t náluk 2 lan kábelt fogadót :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54036) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#54035) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Majd szamolj be rola,mennyire jott be!

(#54037) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#54036) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akciós c9 gondoltam eap115-el vagy eap120-al. Ethernet csatlakozó 1gb vs 10/100 mbs. Itt sok a különbség? Ezekhez nem értek. 120-es tré előfizunk van. Árban duplája a 120 :Y

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#54038) Gubek-Einste válasza hugoo (#54027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Ehhez a nethez elég lesz a 841ND, hatótávban nem jobb mint a másik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54039) Gubek-Einste válasza Redpaladin (#54030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54040) kirkri válasza KisApám (#53975) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem Archer C9 (V2) van, előtte két hétig Asus AC58U volt, de visszavittem a boltba, mert három naponta eldobta a netet és csak a restart segített.
Beüzemeltem a C9-et egy hete, azóta megy mint az óra. Sok wifi eszközöm van, ebből kb. 8-9 gyakorlatilag folyamatosan fel van csatlakozva, ha otthon van a család.

21 éve a Prohardveren! ™

(#54041) IMX22


IMX22
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérnem a segítségeteket hogy mennyire ajanlanátok a Netgear WNDR-3700 típusú routert?

Amiatt volna szükségem a váltásra mert "csúcsidőben" legalább 5 mobil + laptop + 1-2 számítógép lenne wifin (persze rém ritka hogy ezek mind egyszerre legyenek online, inkább a mobilok + laptop az átlag)
Jelenleg a telekomtol kapott cisco epc3925 van üzemben egy másik routerrel kisegítve (tp-link tlwr340g)mert a cisco
4 eszköz felett letérdel, és random elkezdi ledobalni az eszközöket.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#54042) kirkri válasza IMX22 (#54041) üzenetére


kirkri
addikt

Nagyon jó router, nekem 5 éve használatban van egy ilyen. (V2) Az 5GHz-es hatótávja mondjuk nem egy világbajnok, de megbízhatósági szempontból tökéletes. Most AP-ként használom az Archer C9 mellett, szóval remélem további évekig megy még hiba nélkül.

21 éve a Prohardveren! ™

(#54043) Gubek-Einste válasza IMX22 (#54041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég régi eszköz de ha jó áron meg tudod venni akkor még talán alap feladatokra elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54044) fear2


fear2
tag

Sziasztok!
Épp router csere előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni,mert már végképp nem tudom milyen routert válasszak. :(
Mindegyik routeres topikban olvasok jó és rosszat, de sajnos nem tudom leszűrni,hogy melyik a használhatóbb.
A jelenlegi routerem egy Asus RT-N12+,ezt szeretném cserélni (gyenge wi-fi hatótáv, 1-2 naponkénti net ledobás miatt).

A három kiszemelt:

ASUS RT-AC1200G+/EU/13 (ezt a saját topikjában nem ajánlották)
TP-Link Archer C8 AC1750 Router 3x3MIMO Dual-Band
TP-LINK Archer C9 Gigabit Wireless Router, Dual-Band, 1900Mbps

Elolvastam ezt a topikot és sok másikat is, s a kezdeti lelkesedésem hamar letört a sok problémáról szóló hozzászólás után.

Amire én szeretném használni, illetve az igények:

-A legfontosabb, hogy egy 53 m2-es panellakásban kellene használható wi-fi-t szolgáltatnia. (A jelenlegi router a konyháűig már nem sugároz el, de természetesen a konyhába nem is 4K stream-re lenne szükség, csupán telefon/tablet böngészésre.)

-Szeretnék csatlakoztatni rá egy külső winchestert (nem NAST-ot), amire számítógép nélküli file megosztást (tor**nt :D ), illetve tv/mobilok/tablet/xbox(/wii) felé wi-fi-n és kábelen történő film (HD és 3D is) lejátszást, tárhely kiszolgálást (fotók, zenék, stb) szeretnék (amolyan letöltő központ és média központ).

- Közeljövőben IP kamera is csatlakozna hozzá wi-fi-n keresztül.

- Később remélhetőleg xbox one-t is ki kellene szolgálnia.

- Felhő tárhely elérés nem szempont, bár lehet hogy később az is jól jön.

Ezek a routerek tudják ezen funkciókat?
Melyik routert ajánlanátok ilyen igényekre? (Esetleg a fentieken kívül is)

Előre is köszönöm.

(#54045) kirkri válasza fear2 (#54044) üzenetére


kirkri
addikt

Az Asus RT-AC1200G+ típusról én is azt olvastam, hogy nagyon nem ajánlott, a C8-C9 meg ha jól tudom nem torrentezik. (legalábbis gyári SW-vel)

21 éve a Prohardveren! ™

(#54046) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!

Routerekben nem nagyon vagyok otthon,segítséget szeretnék kérni.
Pár nap múlva költözünk,3 szintes családi ház,szintenként kb.80m2.
Milyen routert ajánlanátok,ami nagyjából képes lefedni és használható wifi lenne mindenhol.

Ezt a típust ajánlották,van esetleg véleményetek róla,érdemes lenne beruházni rá?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54047) wwwolfman


wwwolfman
tag

No hát így hogy 3 napja megy az Archer C7-es otthon, az első tapasztalatokról be tudok számolni. Beállítása pofonegyszerű, a kicsomagolástól számított 10 percen belül működött.

Az eszközök két wifi hálózatot látnak dual üzemmódban, az 5GHz két falon túl már számottevően gyengébb, a 2,4-es olyan, mint a régin a lakáson belül (56m2). Tegnap átmásoltam úgy 5-600 GB-nyi anyagot a wifi használatával (laptop wifin, nas kábelvégen a routerban), átlagban 24-25MB/s sebességgel tolta át, stabilan. Hogy ez sok, vagy kevés, az viszonyítás kérdése. Szerintem ahhoz képest elég jó, hogy nem kellett felállni sem a fotelből, és a sebessége átlagban akkora volt, mint amit az USB2 maximálisan szokott produkálni a gyakorlatban (nálam legalábbis)

(#54048) MaCS_70 válasza Peugeot308 (#54046) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, vannak kétségeim eme remek márka olcsó termékeivel kapcsolatban.

A jelek szerint az alsóbb árkategóriában keresel nem feltétlenül mindent tudó eszközt, és talán az 5 Ghz és így az AC sem létszükséglet.
3×80 négyzetméteren nálam nagyszerűen bevált az Asus N18u, a kertet is szépen körbesugározta a gyári teljesítményen is jó 25 méteres sávban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#54049) Peugeot308 válasza MaCS_70 (#54048) üzenetére


Peugeot308
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálást!
Utánanézek az ajánlott típusnak.
De ettől függetlenül még várom a további ajánlatokat és segítséget!

(#54050) Redpaladin válasza Gubek-Einste (#54039) üzenetére


Redpaladin
tag

Akkor marad a egyszerűsített megoldás és végigkábelezem és azzal nem lesz gond. :)

Köszönöm a segítséged.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.