Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98201) Lali-213 válasza littlemamba (#98200) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az első hozzászólásodban említett routert én 2023-ban biztosan nem venném meg, mivel csak 100 Mbites WAN portja van. Ha jól sejtem, akkor neked (legalább) 1Gbites lehet az internetelőfizetésed. Így a teljes sávszélességed 1/10-ed részét engedné át.
Mindenképp gigabites WAN-nal rendelkező routert érdemes választani.

(#98202) stef71 válasza Janika--1982 (#98198) üzenetére


stef71
csendes tag

Az lesz előbb-utóbb. Még nem zártam ki a fw hibalehetőséget, mert a januári fw frissítés után kezdett "hülyéskedni".
Kondikiszáradásra eddig nem gondoltam, de most elgondolkoztam, hogy vajon egy ilyesmi nem játszhatott szerepet a v2 megjelenésében (de ez lehet hülyeség). Csak nem igazán értem mért kellett v2? Az erősebb procit meg főképp nem értem, hisz 6-7%-os leterheltséggel megy nálam a v1, míg a RAM foglaltság 80%-os, ennek növelését sokkal hasznosabbnak gondoltam volna, ha már v2-znek.
58U v2-v1 mix-el valakinek esetleg van tapasztalata?
(TUF AX5400-at leírtam, 86S úgyis lebutulna egy 58u mellett, 92U szerintem párban az igazi, de annyit most nem költenék).

[ Szerkesztve ]

(#98203) littlemamba válasza Lali-213 (#98201) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Egy kisebb csomagom van szerintem 30-as csak (NetMánia L)
A lakás kicsi 40nm, amiben lakom, a router a lakás közepén van, a legtávolabb eső ponton már szakad néha, de ez nem zavar annyira.
Most januárban kb 3 hete kezdődött az, hogy nem tudok másokkal együtt játszani online mert engem kidobál a netkapcsolatra hivatkozva, ami nagyon dühítő, ha csoportban vagyunk. Miután mindent újraindítottam azt hittem a játék szerverével van a gond, de már hetek óta rossz (ugyanazzal a játékkal az előtte lévő 1 évben nem volt gondom, mert simán), így most arra jutottam, hogy talán a router a baj.
Tulajdonképpen nem is tudom mi a baj, csak próbálok megoldást keresni. Lehet, hogy díjcsomagot kellene növelnem csak?

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98204) Lali-213 válasza littlemamba (#98203) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha megnézed a lakcímed a Telekom oldalán, akkor milyen csomagokat ajánl fel? Ha van 1000/1000, azzal biztosan jól járnál. Valószínű a havidíj sem lenne sokkal drágább, mint most.

Wifin vagy kábelen játszol? Sok wifihálózat van a környékeden? Egyébként a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topicba érdemes lenne átjönnöd, úgy érzem oda való ez a kérdéskör.

(#98205) Janika--1982 válasza stef71 (#98202) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,ha magas a hőmérséklete,nem szellős helyen van,akkor meg tud történni sajnos.
Vissza kellene rakni az előző fw-ját,hátha jó lesz.
Ezek nem telefonok+laptopok,hogy javítsanak rajta,tisztelet a kivételnek.
Inkább csak kárt tesznek vele. :(

Nagy János

(#98206) littlemamba válasza Lali-213 (#98204) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm, megnéztem ajánl 1000/1000-eset kb 3000Ftí/hóval drágább (van még 500/150<+2500Ft> és 250/70 <+1500Ft>).
13 wi-fit látok az enyémmel együtt. wi-fin játszom.
Ha átmegyek 1000-esre vajon adnak új modemet?

Köszönöm a segítséget, ebben a témában semennyire nem vagyok otthon. Rendben holnap írok a jó topicba is. Köszönöm, köszönöm :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98207) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok, segitsegeteket szeretnem kerni. Letezik olyan router/modem/switch aminek a lan portjait lehet szabalyozni? Mmint a savszelt. Kommersz cuccra gondolok, nem a mikrotikra. Koszonom :R

(#98208) Patice válasza lipido (#98207) üzenetére


Patice
nagyúr

Menedzselhető switchet keress.
L2 szintű elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98209) lipido válasza Patice (#98208) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Routerben esetleg vmi? Ax23 tp tudhatja? Esetleg huawei b535-232? Koszi :R

(#98210) pappfer válasza Multibit (#98146) üzenetére


pappfer
csendes tag

Ez tuti? A weboldalán ez van.

(#98211) Alex91 válasza pappfer (#98210) üzenetére


Alex91
félisten

Tuti :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98212) pappfer válasza Alex91 (#98211) üzenetére


pappfer
csendes tag

Akkor nem értem. Hogy kell érteni a weboldalon leírtakat?

(#98213) Multibit válasza pappfer (#98210) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már a weboldalán jártál, elolvashattad volna a marketing bullshiten kívül a Specifikáció-Csatlakozók szekciót is ;)

(#98214) Patice válasza lipido (#98209) üzenetére


Patice
nagyúr

Átlag routerekben nem szokott ilyesmi lenni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98215) lipido válasza Patice (#98214) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi :R

(#98216) kpityu2 válasza lipido (#98207) üzenetére


kpityu2
őstag

Esetleg ha felraksz egy OpenWrt-t, ott tetszés szerint legózhatsz a portokkal és VLAN-okkal.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98217) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
routert vennék, ami bírja gyári szofttal a wan portból az 1000/1000mbit-et. Most egy tplink ac1200 van, de az megáll 600-800mbit környékén, változó. Maradnék a márkánál, vagy esetleg még asus. 20k, amit adnék érte, minimális többlet belefér, használt piac is megfelel, teljesen mindegy.

(#98218) Dr.NX válasza Puro (#98217) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus AX1800U
Hardveraprón van egy TP-Link AX20.
AC-s routert már nem érdemes venni.

Elfogadom a sütiket.

(#98219) TOZ válasza Dr.NX (#98218) üzenetére


TOZ
addikt

Vagy esetleg ez:
https://euronics.hu/routerek/asus-rt-ax53u-router-wi-fi-6-p259621

Lenyégében ugyan az az Asus, csak ha így hívják, akkor olcsóbb (most éppen). :R

[ Szerkesztve ]

(#98220) richard0135


richard0135
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy hamarosan felépül az új házunk, azonban sajnos ott még nincs semmilyen kábeles / optikai szolgáltató, mindazonáltal internetre szükségünk lenne a házon belül és megnéztem a Telekom lefedettségi térképen hogy légvonalban körülbelül 3km-re van egy 5G-s torony illetve természetesen 4G/LTE-vel le van fedve teljesen a település, ezekből kiindulva úgy gondotlam hogy vásárolnék egy korlátlan mobil netet és vennék hozzá egy 5G-s routert illetve ha nem elég erős jel vennék hozzák még pluszba egy kültéri antennát, szerintetek ez mennyire járható út?

A routereket amiket néztem:
ZTE mc801a 5g router
Huawei 5G CPE Pro 2

Ha szerintetek jó, ehez a routerekhez milyen antennát javasoltok? esetleg van jobb router ötlet?

Köszönöm előre a válaszokat.

(#98221) richard0135 válasza richard0135 (#98220) üzenetére


richard0135
csendes tag

Nem jó topik, bocsi :)

(#98222) Obyboy


Obyboy
addikt

Adott egy két szintes 120m2-es szilikát ház. Jelenleg Asus routerk mesh hálózatot alkotva szórják a netet a házban. Az emeleten van egy AC68U mint mesh főnök, ebből a földszintre lemegy egy Cat5e kábel aminek a végén egy AC66U_B1 van mesh node-ként. A kazánház, garázs, udvar területen gyenge a jelerősség (öntözésvezérlő és kapunyitó is panaszkodik) így bővítenem kell a hálózatot, (de ebbe az irányba már nem húznék kábelt). Újabb wifi5-ös Asus node beszerzése helyett (haladva a korral) váltanék wifi6-ot és wpa3-at kezelő eszközökre. Jelenlegi tapasztalataim alapján szükségem lesz egy harmadik eszközre amihez nem szeretnék kábelt húzni.
Mit tudnátok ajánlani 100k környékéig?
Eddig a Telekom által forgalmazott KAON AR1344E-t és a TP-Link Deco x20-at néztem de jelenleg még keresési és információ gyűjtési fázisban vagyok.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#98223) Puro válasza Dr.NX (#98218) üzenetére


Puro
aktív tag

Be is szereztem már az AX1800U-t, 24k volt, most az a 4k ide oda nem variáltam vele. Remélem jó lesz :D

(#98224) Alex91 válasza Obyboy (#98222) üzenetére


Alex91
félisten

Asus TUF AX3000, RT-AX58U fo AiMesh routernek, a tobbit csusztatod...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98225) Elk_hound válasza lipido (#98207) üzenetére


Elk_hound
tag

Mondjuk a Huawei AX3-ban gyári állapotában is van speed limit lehetőség a LAN portokon. (is)

(#98226) lipido válasza Elk_hound (#98225) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom szepen :R

(#98227) Gubek-Einste válasza richard0135 (#98220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

szerintetek ez mennyire járható út?
Teljesen

esetleg van jobb router ötlet?
5G esetén nincsen túl sok választási lehetőség, többnyire csak a szolgáltatók által biztosított eszközök érhetőek el normális áron.

#98221
Nem jó topik, bocsi
Elfér itt is a kérdésed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98228) Janika--1982 válasza richard0135 (#98220) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Hát,az 5G,szerintem nem fog menni,csak pár száz méterre jó még,fejlődnie kellene.
Szerintem sosem fog vidéken elterjedni. :(

Nagy János

(#98229) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Melyik az a legkisebb (=legolcsóbb) Asus router, amit ajánlotok, és támogatja a kábeles AiMesht? Van egy AC57U v3-am, de szerintem nem 100-as már. Első LAN portja eleve nem működik, most meg egyszerűen hozzá sem tudom adni a hálózathoz node-ként (van egy másik, AX55 router, azt simán hozzáadom az AX56U routerhez. Minden resetelve volt előtte). Úgyhogy szerintem holnap szerzek egy újat. Igazából 2 klienst kell csupán kiszolgálnia, az egyik wifiről a napelem inverter, a másik pedig a szerver gép (amin OMV fut, ez a NAS-om lényegében, ill. majd HOmeAssistant is innen megy később) kábelről. Ahogy néztem, közel azonos árban van most 20 alatt az AC59U v.2 és az AC85P. Ezek megfelelnének? Ill. nem tudom tudnak-e kábeles AiMesht?
Visszakerestem a topikban, látom az AC85P nem tudom AiMesh-t, így akkor igazából el is dőlt a kérdés. Mi lenne a köv. lépcső az AC59U után? AX1800U, AX53U?

[ Szerkesztve ]

(#98230) Tompika777 válasza Gabesz87 (#98229) üzenetére


Tompika777
senior tag

#98218
#98219

(#98231) Gabesz87 válasza Tompika777 (#98230) üzenetére


Gabesz87
addikt

Óh, köszi. Nem sokat kellett volna lefelé görgetnem :) Közben amúgy berendeltem egy AX1800U-t Aqua-n, mert épp akciós volt éjfélig, de azt lemondom, és veszek akkor egy AX53U-t kicsit olcsóbban. Euronics amúgy is jóval közelebb van! :R

(#98232) hotibi


hotibi
aktív tag

Üdv, kérlek segítsetek. tp-link tl-wr941nd routerem volt amivel nagyon elégedett voltam Szeretnék egy modernebbet ami több eszközt kezel, de minimum olyan erős és nagy lefedettségű legyen a wifije mint 941-nek. Digi 1000 FTTH van bekötve. Leginkább használt piaci árakban gondolkodom. Köszönöm!

(#98233) jack982 válasza Gabesz87 (#98231) üzenetére


jack982
aktív tag

azt írja, csak szaküzletben érhető el. Tehát a 14 napos elállás nem érvényes ebben az esetben.

(#98234) Dr.NX válasza hotibi (#98232) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Összefoglalót olvasd el a topik tetején és az ajánlott modellekből keress egy használtat, lehetőleg ax-eset. (Pl. TP-Link AX20)
A használtpiaci ár is relatív, van router ezer forintért is meg százezerért is.

Elfogadom a sütiket.

(#98235) haddent


haddent
addikt

Sziasztok
2 szintes családi házat szeretnék lefedni jó és gyors internettel. A ház elég konkrét tégla meg néhol beton szerkezettel rendelkezik :DDD Jelenleg valami random 2db TP Link szutyok router oldja meg, AP módban használva. Igazából nagy panasz nincs, de valahogy nem érzem megbízhatónak, nem hibamentes a váltás emelet váltáskor, stb. Szóval tényleg az infrámhoz illő, jó megoldást szeretnék, mert a vezetékes hálózat az korrekt. Saját szervergép, LACP, dedikált enterprise switchek, OpnSense stb. Na mindegy is, szóval több dologban gondolkodom:

- valami kommersz mesh rendszer
- Ubiquiti Lite verziókból talán 2
- Ubiquiti Pro v. Long Range verziókból 1

Jól sejtem, hogy jobban járok 2db picit gyengébb eszközzel, mint 1 halálcsillaggal? :R

(#98236) Gabesz87 válasza jack982 (#98233) üzenetére


Gabesz87
addikt

És az miért baj? Visszavinni nem fogom, mert nem vagyok vele elégedett. Ha csatlakozik kábelen AiMesh-hez akkor részemről már rendben van! Meg mint írtam Euronics itt van közel az Örsön, az AX1800U-t Aqua-ból rendeltem meg, az meg azért odébb van a XVI-ból, ahol lakom.

[ Szerkesztve ]

(#98237) Multibit válasza haddent (#98235) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban jobb több "gyengébb" eszköz. Itt a gyengébb alatt nem azt értem, hogy olcsóbb, szerényebb tudású. Legyen több eszköz alacsonyabbra állított rádió teljesítménnyel, hogy optimális legyen az AP átadás roaming során.

(#98238) haddent válasza Multibit (#98237) üzenetére


haddent
addikt

Ubiquiti Unifi U6-Lite -ban gondolkodom. Szerinted elég lehet? Nem kifejezetten a sebesség a kritikus, olyan applikációkban kizárólag vezetékes vagy akár üveg jöhet szóba szvsz.. Inkább a megbízható, hibamentes, stabil működés (okos otthon, chromecast, egyéb hülyeségek) :R

(#98239) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#98236) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bár másrészről meg, gari 1 év vs 3 év. 2000 Ft árkülönbség nem oszt nem szoroz. Ah, lehet hogy mégis elmegyek az Aqua:hoz :)

2-vel lentebb említve volt itt a rádió teljesítmény. 3 szintes házban, ha minden szinten van egy Asus router kábeles AiMeshben, kb.100-120nm/szint, érdemes lehet lejjebb venni a rádió teljesítményt? Úgy rémlik van ilyen opció és alapból maxra van véve az Asus routereken!?

[ Szerkesztve ]

(#98240) Multibit válasza haddent (#98238) üzenetére


Multibit
veterán

Az U6 Lite AP-val nincs tapasztalatom (nálam még AC access pointok vannak). Az Ubi topikban tudnak tapasztalattal szolgálni. Úgy emlékszem van ilyen AP egy-két fórumtársnak.

(#98241) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kinéztem a legolcsóbb AiMesh képes eszközt az AC59U v.2-est.

Úgy néztem ez ajánlott lehet.

Nekem csak az udvar és egy hátsó szoba lefedettsége miatt kell, mert az AC66U B1 már nem ér el ide teljesen.

Jó lehet akkor ez az eszköz is gondolom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98242) hotibi válasza Dr.NX (#98234) üzenetére


hotibi
aktív tag

Rendben, köszönöm!

(#98243) MaCS_70 válasza Graphics (#98241) üzenetére


MaCS_70
félisten

AC-s már ne! Szinte olyan, mintha HDD-t vennél SSD helyett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98244) Graphics válasza MaCS_70 (#98243) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melléképületbe kell, de egyelőre túrom a netet.

AC66 B1-et néztem, de az most felszaladt. AX-s nekem annyira nem szempont.

20 ezer alatt akarom kihozni a dolgokat. :)

AX1800-asig még talán elnyújtom a kasszát :D de felőlem használt is jó lenne, ha találnék valamit.

Asus RT-AX53U van még 20-ért az Euronics-be.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98245) Gabesz87 válasza Graphics (#98244) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is épp dilemmaztam hogy 20-ert az AX53U, de 2000-el (azt hiszem) drágábban Ax1800U-t vettem ma Aquaban. Gari 1 év vs. 3 év. Azért az nem mellekes. De amúgy amire kell (Aimesh node, szerverhez és napelem inverterhez) én is így voltam hogy elég lenne egy AC59U is.

(#98246) Graphics válasza Gabesz87 (#98245) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi az eltérés a kettő között?

Próbálom kibogozni lassan :D [link]

De technikai speckókban azonos a két termék.

dual-core 880MHz Mediatek MT7621AT elvileg az AX53U
Broadcom BCM6755 @ 1.5 GHz az AX1800U

De utóbbira szavazok, mert az AC66U B1 is Broadcom (BCM4360)

Lehet akkor helyet cserélnek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98247) woodworm válasza Graphics (#98246) üzenetére


woodworm
veterán

Már többször le lett írva, nincs közöttük semmi különbség.
A BCM6755-öst nem tudom honnan veszed, de abban is mt7621-es soc van.

[ Szerkesztve ]

(#98248) Graphics válasza woodworm (#98247) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, akkor rossz infót kutattam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98249) MaCS_70 válasza Graphics (#98244) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus AX1800 éppen kijön 20e Ft-ból -- feltéve, hogy van Euronics a közelben.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98250) Graphics válasza MaCS_70 (#98249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szarul keresem , vagy az Euronics keresője szar.

[link] Ezt találtam most ott csak.

Szerk.: Be volt állítva a lakóhelyem, így nem adta ki. Bocsi :R Hát ez az euronics kereső roppant szar...

Valahogy nem találom meg ezt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.