Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) solti válasza Gubek-Einste (#97600) üzenetére


solti
senior tag

pl telefon kiírja, hogy a hálózat nem ad internet hozzáférést (de pl a VPN még működik). Viszont nem a net megy el, mert mondjuk mobilnetre váltva elérem az otthoni hálózatot. Olyan mintha a router nem tudna újabb tcp kapcsolatot nyitni de a meglévőket azért nem dobja el. Az biztos, hogy egy kábelen kapcsolódó RPin futó qbittorrent okozza (globálisan 200 kapcsolat a max benne most beállítás szerint). Viszont véleményem szerint ez még nem olyan brutálisan sok... Arra is gondoltam hogy ISP (digi) korlátoz, de akkor nem. tudnék visszafelé egyből becsattani (hacsak nem a kimenő kapcsolatok számát korlátozzák)

(#97602) Tompika777 válasza solti (#97601) üzenetére


Tompika777
senior tag

Hát a "tünetek" alapján én simán a torrentre szavaznék...
Amúgy lehet neked nem tűnik soknak, de piszkosul le tudja terhelni ennyi aktív kapcsolat a hálózatot.

(#97603) Multibit válasza solti (#97601) üzenetére


Multibit
veterán

Gyenge a vas az összterheléshez. Két lehetőséged van. Visszafogod/megszűnteted valamelyik terhelő alkalmazást, vagy veszel egy izmosabb routert.

(#97604) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Nagyon úgy néz ki, hogy le kell cserélnem a csodás vodafone-tól kapott routeremet. Idiótábbnál idiótább dolgokat csinálnak, egy kicsit elegem lett. Nos a következő a helyzet. A probléma ott kezdődött, hogy akadozik a wifi, és nem stabil. Ami igazából kiverte a biztosítékot, hogy a csodás voda. kivette a manuális csatorna beállítást a fantasztikus routeréből. Nekem erre pedig szükségem van, mert a tv-n egy fix csatornát kéne beállítanom, hogy lássa az 5G-s hálózatot. Tehát keresek egy jól működő, stabil routert. Nincsennek vastag falak, se emelet. Wifi-re kb. 7 eszköz csatlakozna + 2 eszköz utp-n. Rászánt összeg max. 30k. Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#97605) solti válasza Multibit (#97603) üzenetére


solti
senior tag

igen, én is erre gondoltam, és innen jött az eredeti kérdés, hogy vajon egy tplink ax55 (esetleg asus ax58uv2) erősebb/optimalizáltabb-e

(#97606) Gubek-Einste válasza solti (#97605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az Asus-ra szavaznék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97607) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#97604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX53U/AX55/AX1800U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97608) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Tp-link Art Deco M5 mesh rendszerem van (2 pack) plusz van egy ASUS AC68U routerem, de ez jelerősítőként üzemel. Nem vagyok megelégedve a decoval, gyenge jelerősség plusz gyakran instabil wifi jellemzi (deco újraindítás megoldja). Arra gondoltam, hogy vennék egy Asus GT-AX6000 routert, és ehhez már meshként tudnám csatlakoztatni a régebbi asus routeremet, a decot meg eladnám. 2 szintes családi házról van szó, a modem és az ahhoz kábelen csatlakozó (fő)router az emeleten van.

Kb 17-20 eszköz van, nagyrészük 2.4 Ghz-en kommunikál (fogyasztásmérők, izzó, mosogatógép, stb.), és arra gondoltam, hogy talán jobban járok, ha a fő routerből veszek egy ütőset, ha pedig esetleg kell egy 3., akkor az egy olcsó AX1800 lenne. Vagy jobban járnék egy XD4 mesh rendszerrel?

[ Szerkesztve ]

(#97609) solti válasza Gubek-Einste (#97606) üzenetére


solti
senior tag

köszi!

(#97610) bajtokarpi válasza Gubek-Einste (#97607) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#97611) Gubek-Einste válasza cadgers (#97608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább GT-AX6000 és AX1800U párosra szavaznék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97612) rizla888


rizla888
csendes tag

Hali.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
2 szintes 150nm² kellene lefednie
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Wifi6 alap(jövőbelátóan)6-8eszköz
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
2000/1000 sebesség(1500/800)ténylegesen elvileg
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
25-30 lenne rá a keret(picivel meghaladja,de annyival jobban megéri nem gond) 😀
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Tudja a wifi legalább az 1500-2000mb letöltési sebességet,min 4 lan port.

Telekom optikai hálozathoz szeretném,talán a szolgáltató modemet kiválltani(wifi jel és sebesség siralmas,)vagy akár Mesh mód kialakítás a nm²miatt mivel elég nagy terület.

Köszi .

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#97613) Multibit válasza rizla888 (#97612) üzenetére


Multibit
veterán

Nem létezik ilyen router. Emelned kell (nem kicsit) a rá szánt összegen, mivel - legkevesebb - két eszközt kell venned! Még így sem fogja neked senki sem garantálni a 2000 Mbps letöltési sebesség meglétét a gyakorlatban, wifi-n :N
Tájékozódj (akár itt a topikban) és az igényeidet igazítsd a realitásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#97614) Pawaja79


Pawaja79
kezdő

Szép napot!
Ha 4G Routert szeretnék venni, Telekomos SIM, van 5G, jó a térerő is, akkor milyen router ajánlott?
Jelenleg 4G-n 311/65 Mbps-t mértem.
TP Link MR600 vagy ASUS 4G-AX56 AX1800?
:R

iPhone 14 Pro Max 128 GB eladó! Részletek Privát Üzenetben!

(#97615) Gubek-Einste válasza Pawaja79 (#97614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus, az az újabb típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97617) umfrider válasza Alex91 (#97539) üzenetére


umfrider
senior tag

Ez miben lehet jobb, mint az AX3000? (Felhasználói szinten) Ára majdnem dupla :O

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97618) osonte válasza rizla888 (#97612) üzenetére


osonte
senior tag

Amire Neked szükséged van, már mint az igényeid szerint az a 25-30 ezer szerintem a 2db router tápegységének az árát fedi le és ezt nem bántásból írom, de nagyon kevés a keret!

Én 80 ezret költöttem kettő Asus routerra, ami 100/8-as nethez kell és bár szintén két szintes a családi ház, de kisebb méretű és így is sírok sokszor, hogy lehet ennyire gyenge a Wifi.

Amúgy ez most sokkolni fog, de én ebből vennék kettőt: [link] , amit vezetékkel összekötnék MESH rendszerbe (persze másodiknak lehet olcsóbbat is, de te 1500-2000Mbps Wifit akarsz és ezzel se lesz szerintem annyi, max a router mellett).

Ilyen RT-AX58U, meg AX3000-ek szerintem nem játszanak (bár árban közel lennének), a legelső router az RT-AX86U, de nagyon felment az ára és csak 1db 2.5Gbps portja van és akkor inkább az amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

FiiO FH5s fülhallgató eladó 45 000 Ft.

(#97619) Pawaja79 válasza Gubek-Einste (#97615) üzenetére


Pawaja79
kezdő

Köszönöm.

iPhone 14 Pro Max 128 GB eladó! Részletek Privát Üzenetben!

(#97620) Multibit válasza osonte (#97618) üzenetére


Multibit
veterán

rizla888 kolléga nagyon kevés információt adott. Van egy olyan sejtésem, hogy egyáltalán nem jutott eszébe, hogy minimum két eszközre van szükség. Így azon sem gondolkodott el, hogy kábelt kell átvezetni a födémen. A másik fontos dolog az 1500-2000 Mbps igénnyel kapcsolatban, hogy semmit sem írt a kliensekről. Tartok tőle, hogy nem tudatosult benne, hogy ez ugyanolyan fontos tényező, mint maga a router.

[ Szerkesztve ]

(#97621) rizla888 válasza Multibit (#97613) üzenetére


rizla888
csendes tag

A routereknél feltüntetett "wifi" sebesség az mit jelképez?
Pl az ax50-s routereknél 2000/3000MB/s adat?
Laikusként én arra gondolok hogy,ennyit is tud 😀
Gyárit megtartva az emeleten lenne a 2. Eszköz "mesh"ként,vagy routerként.

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#97622) Multibit válasza rizla888 (#97621) üzenetére


Multibit
veterán

A router által kezelt sávok összevont linksebességét mutatja. Azaz, a gyakorlatban sose fogod azt elérni :(
Milyen klienseid vannak? A wifi sebesség nem csak a routeren múlik. A kliens képességei ugyanúgy fontosak. A kettő közül a lassabb hazározza meg az elérhető sebességet.
Olvass vissza (itt és a wifi-s topikban), sokat tanulhatsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#97623) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Telekomos sim kártyás korlátlan nethez, ami:
becsült maximális letöltési sebesség, belföldön 4G hálózaton 300 Mbit/s, 5G hálózaton 1000 Mbit/s. A becsült maximális feltöltési sebesség 4G és 5G hálózaton 50 Mbit/s.

Ezt a routert ajánlja : Alcatel Linkhub HH71VH 41k-ért
Ez a router jó lehet, vagy ebben az árkategóriában van jobb?

(#97624) dudika10 válasza rizla888 (#97621) üzenetére


dudika10
veterán

A legtobb routeren a mai napig 1Gbps-os csatlakozok vannak. Valahol a kereted duplajanal kezdodnek azok, amiken 2.5Gbps-os csatlakozo van.
A gyartoi eszkozzel nem lesz mesh, nem lesz teljesen akadesmentes roaming hazon belul, mesh csak gyartokon belul mukodik es ott is feltetelekkel.

Szoval ha normalis megoldast akarsz, akkor sokkal melyebben a zsebedbe kell nyulni. Egy elfogadhato megoldas, ha kabellel rakotsz a gyartoi eszkozre egy ajanlott routert ami belefer a keretedbe access pointkent az emeleten. De ezzel a megoldassal nem lesz mesh, es nem fogod teljesen kihasznalni a szolgaltato altal biztositott sebesseget (megjegyzem egyebkent sem gondolom, hogy atlag csalad ki tud hasznalni 2Gbps-t).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#97625) Multibit válasza rizla888 (#97612) üzenetére


Multibit
veterán

Még valami! A szolgáltatói eszközt (aminek a wifi sebessége siralmas), nem válthatod ki. Azt mindenképpen használnod kell. Utána kötheted a saját routeredet. Ennek mikéntjéről a telekomos fórumtársak tudnak felvilàgosítást adni.

(#97626) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok, a napokban már kaptam egy ajánlást az Asus AX55-ös routerre, de hozzá nem értőként inkább futnék még egy kört, mert használtam a keresőt és azért voltak róla negatív vélemények is.

Felhasználás:
51 m2-es panel lakásba az ajtó felett van bevezetve a DIGI 1 gigás net - perpillanat oda kerülne be a router amíg nem oldom meg szépen netkábel elvezetést és betenném a nappaliba. Jelenleg lenne rajta 2 telefon, 1 tv 1 laptop - a jövőben opcionális konzol. Amit igazából szeretnék, hogy a kis 2 szobás panel lakásban legyen lefedettség és az adottságokhoz mérten erős Wifi.

Ár szerint 20-30 ezer ft +-10% belefér - csak megfelelő legyen.

Ami felmerült: Asus AX55 és AX58U v2 - viszont az AX55-ről voltak negatív vélemények lefedettséget illetőleg - mondjuk az AX58U-nál meg sebesség gondok. (Gyanítom a Fiberhome DIGIs eszköztől jobb lesz a lefedettség - bár azzal is van mindenhol net a lakásba)

Teljesen mezei felhasználásra, igazából mindegy melyiket veszem? Vagy jobb annyival a drágább vagy esetleg van egy 3. féle modell is:S

Köszönöm előre is - és újra is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#97627) Kapanyél válasza Multibit (#97625) üzenetére


Kapanyél
őstag

A 2/1G-s T-s nethez a Sagemcom F@st 5670 eszközt adják, ami egy trágya, mert ha beállítod a WPA3-at, egyszerűen lefagy és csak hardresettel léphetsz be újra…
Mindemellett bitangjó a WiFi sebessége! Sem az Asus XT8, sem az XT12 a nyomába sem ér. Kábelen pedig hozza a 2000+ Mbps-t, tehát alapvetően egy jó cucc.
Át lehet állítani bridge módba, PPPoE passthrough-val simán átadható a routing az Asusnak, nálam is így megy. És nincs fix IP-m.

Én ennyi zsével vennék egy AX-es AP-t és kábellel fölszúrnám oda, ahová mér nem ér el a delej. Még 2,5G switchet sem vennék, mert a legtöbb eszköz 860 Mbps-nál úgy sem tud többet WiFi-n.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#97628) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Router, vagy Mesh vásárlása előtt állok, bár nem tudom van-e értelme Mesh-nek. De nem is ismerem azokat az előnyöket, amik meggyőzhetnek.
Ethernet kábelem viszonylag központi helyen van, így egész jó a lefedettség. Ami fontos:
- sok, sok, sok eszközt tudjon kezelni. 25+, mely idővel több lesz
- wifi extender (ha így hívják) legyen hozzá kompatibilis, ne kelljen külön gyártó adó+vevő egységeivel kombózni (gyakorlatban: a routertől eltérő 2 helyiségben van szükségem ethernet csatlakozásra + 1 a garázsba szeretnék extra erősítőt. Utóbbi esetben nem kell Ethernet, csak a jelnövelés)
- olyan megbízható megoldás érdekel, amihez tuti nem kell hozzányúlni hosszú évekig
- a router ne legyen túl nagy, ha mesh, fektetve is lehessen használni
- router egy főfalon van, onnan közvetlen nyílt téren a garázs 10 m-re van, mely lemez/acél szerezetből készült

Jelenleg Xiaomi termékekkel szemezek, de bármi jó lehet. Nem kifejezetten értek hozzájuk, így elveszek a válogatásban

Köszönöm

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97629) Multibit válasza Kapanyél (#97627) üzenetére


Multibit
veterán

Remélem, ezt rizla888 fórumtárs is olvassa :K

(#97630) kali válasza Kapanyél (#97627) üzenetére


kali
legenda

Van attól jobb eszköze is a Telekomnak, akinek szerencséje van, Technicolor FGA2233 típust kap, nekem már 1000/1000 nethez is olyat adtak korábban, ki is kerül mögüle a saját router, mert felesleges lett.

(#97631) blakey válasza Kapanyél (#97627) üzenetére


blakey
titán

A WPA3 alapból hibás, Merlin fejlesztője írta.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97632) Multibit válasza blakey (#97631) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam egy androidos telefonnal és két iPad 9-essel jól működik. Mi a hibajelenség?

(#97633) tomp válasza bajtokarpi (#97610) üzenetére


tomp
félisten

Én is a voda húzása miatt néztem routert. Én az AX53U-t vettem. Wifin 840Mbitet tud szóval lesz bőven sávszél. :)

(#97634) Gubek-Einste válasza Zoona (#97626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az AX55 is, sőt akár az AX1800U vagy AX53 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97635) Gubek-Einste válasza umfrider (#97628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezeket jó lenne tudni:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

- a router ne legyen túl nagy, ha mesh, fektetve is lehessen használni
Kicsit pontosabban?

- router egy főfalon van, onnan közvetlen nyílt téren a garázs 10 m-re van, mely lemez/acél szerezetből készült
A garázs problémás lehet mivel a fém erősen árnyékol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97636) Zoona válasza Gubek-Einste (#97634) üzenetére


Zoona
aktív tag

Köszönöm :)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#97637) umfrider válasza Gubek-Einste (#97635) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszi, tuti konkrét az igény :)

Családi ház, 107 m2 alapterület, nagy terek. Linkelek alaprajzot. A nappali galériás, fent csupán 2 szoba van, ott nincs, nem lesz probléma a jellel. Porotherm tégláink vannak, kívül 10 cm polisztirol. Falak vastagsága a rajzon.
A legközelebbi szomszéd épület a router helyétől kb 20-22 m-re van, a következő csak 60 m

- mobil eszközök, 3 db klíma, robotporszívó, tv, xiaomi home hub, etherneten direktbe apple tv; 2 jeltovábbító etherneten szellőztető berendezés, másikon kamera NVR, garázs jeltovábbítóra 2 db wifis kamerát szeretnék csatlakoztatni
Mai napon, ha minden eszközünk csatlakozik, akkor 15 db van

- antennás internetet használunk, 100/40-es

- első nekifutásra 3 db Mesh-ben gondolkodtam, + 1-1 eszköz a sárgával jelölt helyekre és a garázs. Ez így össz kb 95e Ft lenne. Nem baj, ha olcsóbb, viszont nem tudom mi a reális

- Xiaomi AX3200 Mesh nagyon nagy. Nem szeretnék ekkora valamit, amit ki kell raknom egy szekrény/pult tetejére. Most a szekrényben van a router, nagyszerű lenne, ha ott is maradna. Ez van most. Antennamagasság a lehetséges férőhely.

- egyéb kívánalmaim nincsenek, persze ismeretek hiányában az igények sem növekedhetnek

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97638) Gubek-Einste válasza umfrider (#97637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szeretnék ekkora valamit, amit ki kell raknom egy szekrény/pult tetejére. Most a szekrényben van a router, nagyszerű lenne, ha ott is maradna.
Nem szabad elrejteni egy router-t szekrénybe (tévé mögé meg pláne) mert csak magad alatt vágod a fát, ezzel az elérhető wifi erősséget csökkented csak le.

Elsődleges eszköznek egy Asus AX58Uv2, másodlagosnak Asus AX1800U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97639) kpityu2 válasza Gubek-Einste (#97638) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem AX1800U van a szekrény oldalára feltapasztva kívülről, így nem látszik. A meshhez a vezeték meg a szekrény mögött fut. Én az egyik routert annak a szekrénynek az oldalára tenném az ebédlőben, a 7.32 mérethez. Onnan elég jól lefedné a területet. Vagy a tetejére.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97640) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#97638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig a saját szememmel láttam olyan lakberendező iskolai anyagot, amelyik szerint egy router az egész szoba harmóniáját tönkreteheti, de a funkcióját szekrénybe téve is ellátja, de ha van televízió, akkor mögé érdemes csak igazán felszerelni, és amiatt ajánlott a falra függeszthető kivitel vásárlása. Egyébként meg vegyünk fehér routert.

Igaz, szekrénybe zárt hangdobozokkal is találkoztam már, két tenyérnyi apácaráccsal könnyítve...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#97641) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

(#97642) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Gigabites routert szeretnék vásárolni, amire idővel LEHET telepítenék openwrt-t
Jelenleg egy TL-WR841N van jó lenne, ha az utód tudna legalább ugyanekkora wifi lefedettséget. (Az újabb routereknek kisebb a hatótávja valami szabályozás miatt?)

A kiszemletek:

- TP-Link Archer AX20 AX1800 (jelenleg mocsok drága...) - 31.000
- ASUS RT-AX1800U - 16.500
- TP-Link Archer C5 V4 - 15.000
- Xiaomi AX1800 - 15.000

Tudnátok az említetteken kívűl mást is ajánlani?

Melyiknek erősebb a hardvere?
AX 20, Xiaomi, vagy az Asus?

Az Asusra nincs openwrt, csak a testvér modelljére (AX53U) A firmware-t fel lehet rakni erre is?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#97643) umfrider válasza Gubek-Einste (#97638) üzenetére


umfrider
senior tag

Az oldalra való tapasztás tetszik, az nem rossz ötlet. Valóságban nem a tv mögé kerülne, csupán a tv alatt lévő szekrénybe (tv falon van). A tv alatti szekrény IKEA Besta, szóval szinte levegő és kartonpapír van benne… Természetesen egyezek a technológia akadályoztatással, de fizikai gátja van a láthatóságnak. Egyedül a szekrény oldala jöhet szóba, hogy kívülre kerüljön.

Tehát ennél a szettnél a két router kommunikál egymással? Akár 3-at is egymásra tudok kötni?
Milyen jel továbbítót rakhatok mellék, amin van ethernet is?

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97644) Gubek-Einste válasza umfrider (#97643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát ennél a szettnél a két router kommunikál egymással? Akár 3-at is egymásra tudok kötni?
Igen, AiMesh esetében semmilyen megkötés nincsen a kompatibilis eszközök irányába, pont emiatt az egyik leginkább ajánlott mesh megoldás.

Milyen jel továbbítót rakhatok mellék, amin van ethernet is?
Bármilyen AiMesh kompatibilis eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97645) umfrider válasza Gubek-Einste (#97644) üzenetére


umfrider
senior tag

Köszönöm.

Ez az Asus szett miért ajánlatosabb mondjuk, mint a Xiaomi? Utóbbinak nagy most a hájpja.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#97646) BB9000 válasza umfrider (#97645) üzenetére


BB9000
senior tag

A Xiaomi ellen szól az, hogy a beállítása gyakorlatot igényel. Aki gyakran konfigurál routereket, annak persze nem túl nehéz ezt is megcsinálni, de elég sok a buktató.
As Asus AiMesh megoldása pedig egy fél oldalas leírás alapján egyszerűen összerakható. 12 perc az egész és egy 15 éves gyerek is meg tudja csinálni.

(#97647) kpityu2 válasza umfrider (#97645) üzenetére


kpityu2
őstag

Vedd figyelembe, ha jó asus mesht akarsz akkor vezetékkel kell összekötnöd. A B verzió, ha van legalább egy Triband AiMesh routered mert az dedikált wifi backhaul csatornát tud kiépíteni a harmadik sávon.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#97648) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Páromnak van egy D-link DIR882 routere. Az egyik szobában (amiben pont WoT-oznék) nincs UTP behúzva, így csak a wifi-re hagyatkozhatok. Milyen wifi kártyát vagy még jobb lenne USB wifi sticket tudnátok ajánlani, hogy az adott játékkal ne legyen gond? (lag, ping stb.)

Előre is köszi!

(#97649) Dr.NX válasza banderasz77 (#97648) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pl. ezt:
TP-Link Archer T4U Plus AC1300

Elfogadom a sütiket.

(#97650) banderasz77 válasza Dr.NX (#97649) üzenetére


banderasz77
addikt

Huhh, ennèl azért jól jönne valami olcsóbb.
Valami fél ár körüli.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.