Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Gubek-Einste válasza Shahid (#27000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hárommal feljebb pont ezen két típus közül lett ajánlva a 3600 mivel az újabb, jobb és az áruk is minimálisan tér csak el.
Ami még szóba jöhet az a TP-Link 4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27002) Razermazer


Razermazer
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van ugye a routerem és szeretnék vagy egy routert, vagy egy adaptert betenni a mostani kis wireless antenna helyett.
Szóval a router 2x3:2 tud an-5ghz-en, bgn-en 2,4 ghz pedig 2x2:2 pont ugyanilyen ellenpont kellene a korrekt vételhez, vagy eltérhetünk mondjuk 3x3:3-ra.
A router amit kinéztem erre a feladatra egy rt-n53[link] vagy az usb-s n66 adapter[link]
A kettő közt a különbség, hogy az n53elég gyengus 5ghz-en és a tomatoval sem megy csak a 2.4ghz-en.
Az n66-usb pedig minden tekintetben megfelelne, ha passzol a mostani routeremhez rt-n56u, a fent vázoltak tekintetében.
Akkora nagy érvágást nem okoz, ha nincs 5-ghz, mert egyedül vagyok a wifin, itt a környéken.
De hd streaminghez jól jönne, nem létfeltétel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#27003) Willie válasza kali (#26985) üzenetére


Willie
őstag

Még lenne egy olyan kérdésem, hogy a TL-WDR3600 wifije mennyivel erősebb, nagyobb hatótávolságú mint a TL-WR1043ND wifije?

Előre is köszi! :)

(#27004) Gubek-Einste válasza Willie (#27003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem lehet megmondani, csak az adott helyszínen derül ki, hogy meddig és milyen sebességre lesz képes de alapvetően nem lesz változás mivel mind a két eszköz ilyen tekintetben elég jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27005) kali válasza Willie (#27003) üzenetére


kali
legenda

2.4 gigahertz esetén ha nincs is jelentős eltérés, az újabb típus alatt már 5 gigahertz is adott, ráadásul szimultán megy a két csatorna, tehát megfelelő ellenoldal esetén, sokkal gyorsabb wifi átvitelre képes.

Mankó; a cat5 csak 100-as, a cat6 viszont már gigabit képes.

(#27006) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Telenor Hipernethez kapott ZTE MF821D LTE modemmel milyen wifi router kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#27007) alratar


alratar
addikt

Üdv.

M i a véleményetek a NETGEAR WNR612-es routeről? (van még egy V2 N150-es adat a végén, de az nem tudom pontosan mit jelent)
Olvastam az első hsz-t, és az N150 miatt úgy gondolom 40Megás nethez jó lesz!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27008) Gubek-Einste válasza alratar (#27007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most beszerezendő vagy meglévő?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27009) alratar válasza Gubek-Einste (#27008) üzenetére


alratar
addikt

Nos, beszerzendő, mert elegem lett az SMC-ből! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27010) Intruder2k5 válasza alratar (#27009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig lehet, hogy visszasírod majd, ha ezt veszed helyette! :)

(#27011) alratar válasza Intruder2k5 (#27010) üzenetére


alratar
addikt

Kötve hiszem.
Egy nap kb 10x újra kellett indítani.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27012) Gubek-Einste válasza alratar (#27009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben ne vedd meg, van helyette jobb is azonos áron.
Milyen net alá kellene?
Ki használnák (mobil/laptop/asztali, vezeték/wifi)?
Milyen a környezet (falak száma/anyaga, távolságok)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27013) alratar válasza Gubek-Einste (#27012) üzenetére


alratar
addikt

Nos, Digi, 40 megás.
Az asztali gépem használná (kábelen) és egy laptop (vezeték nélkül), na meg néha egy mobil.
a távolságot soha sem mértem le, de kb. 5-6 méter.
Falak vannak, szám szerint három. és ha igaz tégla. (panelban lakunk)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27014) Gubek-Einste válasza alratar (#27013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40-es net alá már N300 típust érdemes venni, N150 is bírhatja de jobb az N300. Panelban beton falak vannak.
Ajánlott típusok: TP-Link 841ND v8, Asus N12 D1.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27015) Razermazer


Razermazer
őstag

Szakik valaki erre, jó gondolom hogy egyforma ellenoldal lenne a jó?[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#27016) Mankó


Mankó
veterán

Tp-link 3600 es 4300 kozott csak a +1 antenna es a 450 re emelkedett savszelesseg a kulonbseg? Erdemes a dragabbat venni?

(#27017) kali válasza Razermazer (#27015) üzenetére


kali
legenda

szia,

jól gondolod, mivel szimultán dual band esetén mind a kettő számít, és egyszerre.

Mankó; wifi sebesség és mimo képesség eltérés, amit az antennák számának eltérése is mutat; 2*2:2 és 2*2:2 kontra 2*2:2 és 3*3:3, és emiatt eltérés a wifi modulok tekintetében is, bár ott csak a másodlagos szekcióban.
akkor érdemes a jobbikat venni, ha megfelelő képességű ellenoldal adott - lesz - hozzá, hiszen úgy kihasználásra kerül a többletes tudás.

[ Szerkesztve ]

(#27018) Razermazer válasza kali (#27017) üzenetére


Razermazer
őstag

Akkor tulajdonképpen vagy egy n66u routert érdemes venni(már gyűjtök rá egy ideje meglesz az) és egy n66usb adaptert, ezek így passzolnak.
Vagy a mostani n56u-mellé, még egy n56u-t (19k-ért mérik most, meg ha van, mert elkapkodták) és akkor használható az 5ghz-is(és van custom firmware havonta újabb óramű pontossággal, hogy tartsa meg az jóisten a szokását még a srácnak egy ideig).

Harmadik alternatíva egy n53u csak 2.4ghz-en, mert az passzol egyedül az n56u-hoz, de mivel nem nagyon találtam róla semmit, vagy ha igen, akkor nagyon sok jót nem mondtak róla. Bár tomatoval szerintem egész használható lehet, nem tudom, 13k-ért talán bevállalható. AP ként szerintem elfogadható 300mhz-es proci és 32mb-ram, ami lehet, hogy kevés lenne nagyobb adatátvitelhez, ezt sem tudom ez is csak kipróbálással derülne ki.

Szóval köszönöm a választ, :R így már rajtam a sor, hogy mit lépek.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#27019) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Egy stabil olcso routert keresek amelyikre custom firmwaret lehet pakaloni .

TP-Link 3600 szerintem most a legjobb vetel, de ennel most sokkal olcsobb kell hogy legyen es a fo szempont a stabil kapcsolat...

Varom az otleteket ;)

(#27020) Intruder2k5 válasza katalin888 (#27019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez kellene? Ha nem kell a Gbit-es port, akkor ASUS RT-N12 D1 is jó lehet!

(#27021) katalin888 válasza Intruder2k5 (#27020) üzenetére


katalin888
aktív tag

FiberPower 120 de vegulis meg nincs olyan net amihez kell a gigabites port...nem jol mondom??

(#27022) kali válasza katalin888 (#27021) üzenetére


kali
legenda

szia,

120 megabit/sec alá már gigabit képes router kell, ellenkező esetben legjobb esetben is 100 megabit/sec alatt lesz a wan <-> lan sebesség, tehát nem fog átmenni a valós netes sebesség, csak egy része.

[ Szerkesztve ]

(#27023) katalin888 válasza kali (#27022) üzenetére


katalin888
aktív tag

Elmeletben igazad van, de a gyakorlatban ugy sem tudod kihajtani (legalabbis a UPCnel) a maximumot :(
De akar johet egy gigabittes router tipp is... :)

(#27024) Mankó válasza kali (#27017) üzenetére


Mankó
veterán

5 ghz-es meg nincs is, most meg csak egy tab, kesobb meg egy + nas kombo lesz. Bar az se biztos, hogy wifin kommunikalnak majd, lehet majd kabellel kotom ossze oket. Ehhez gondolom a kisebbiket ajanlod.

(#27025) kali válasza katalin888 (#27023) üzenetére


kali
legenda

nagyon sok upc előfizetőnél állítotam már be routert, ahol adott a stabil 120 megabit/sec, néhol még picivel több is.
jó az is, amit korábban írtál; tl-wdr3600 és mivel írtad az olcsóságot, ezért más típust nem írok, hiszen azok már 20 e ft környékén, vagy felett lennének.

Mankó; igen, akkor bőven elég az is, hiszen hardverben nem gyengébb.

(#27026) Mankó válasza kali (#27025) üzenetére


Mankó
veterán

Olvasgatom a tp-linkes forumot es mindenki ki van akadva, hogy az openwrt-s firmware-nel hasznalhatatlan awifi. Nelkule ugye meg nincs torrent. :(
Melyik asus modellben van gyarilag beepitett transmission, ami meg gigabites is? Tovabba melyik az amelyik meg ajanlott is 30 alatt?

(#27027) kali válasza Mankó (#27026) üzenetére


kali
legenda

olyan is van, akinek moddolt firmware alatt is jó a wifi, mások meg panaszkodnak rá, viszont a firmware készítőjénél sem jelentkezett hiba.
az rt-n56u nagyon jó típus.

(#27028) Intruder2k5 válasza Mankó (#27026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az említett problémák (DMA hibák) gyári fw-vel ugyanúgy megvannak, ha vannak, csak abban nem látszik a logban!

ASUS RT-N16 például!

[ Szerkesztve ]

(#27029) Mankó válasza kali (#27027) üzenetére


Mankó
veterán

Az igen, de az ara sem piskota.

Olyan 25 k alatt meg beleferhert a router, de tobbet mar nem szivesen koltenek. A lenyeg, hogy gigabites legyen rajta usb, torrentre is alkalmas legyen minden kulonosebb mokolas es gond nelkul. Az asus-ok tetszenek, csak nem ismerem oket.
Melyik tipusok ajanlottak a fentiek figyelembe vetelevel?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#27030) vargalex válasza kali (#27027) üzenetére


vargalex
félisten

Megint másoknál pedig pont moddolt firmware alatt jobb a wifi, mint a gyárinál. Nagyon vegyes ez. Gyaníthatóan erősen függ az ellenoldaltól is.

Alex

(#27031) kali válasza Mankó (#27029) üzenetére


kali
legenda

akkor az, amit Intruder2k5 is írt, az rt-n16, bár régebbi típus, de teszi a dolgát, és 25 e ft alatt is bőven beszerezhető.

vargalex; igen, csak többen is állítják, hogy azonos ellenoldallal és beállításokkal is adott a probléma a moddolt firmware alatt, amíg a gyári alatt rendben volt a wifi szórás/kapcsolat.
félre ne érts, tisztelem a munkádat, meg írtad is, hogy kipróbáltad és rendben volt, én is írtam, hogy volt aki jelezte, moddolt firmware alatt sincs probléma, ezért is érthetetlen a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#27032) vargalex válasza kali (#27031) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, tudom, hogy mostanában írták néhányan. Csak fontosnak tartottam megemlíteni, hogy van olyan eset is, hogy szintén azonos ellenoldalakkal és beállításokkal éppen a gyári firmware-val volt probléma, míg OpenWrt alatt hiba nélkül üzemelt.

Alex

(#27033) gonger


gonger
senior tag

Megvettem ma a TL WDR3600-os TP Link routert.
Minden beállítás ment gyorsan, a wifin lévő laptop és telefon is látja, de a WD TV media lejátszóval van egy kis gond. eddig a Pc-hez USB-n kötött külső vinyót "WIndows hálózati megosztásokon' keresztül érte el a media lejátszó és a megosztott mappákból néztem a filmeket.
Most az új routerrel a Win hálózati megosztásokon nem talál semmit, illetve csak keres, olyan mintha hálózati probléma lenne.
Ha pedig a Router USB portjára dugom a külső vinyót, akkor a media lejátszó csak bizonyos könyvtárakat lát(amiben a filmek vannak azt pont nem..), illetve nem tudom, hogy PC-ről ilyen esetben hogyan érhetem el a HDD tartalmát :-S Hálózati meghajtók között kellene lennie? vagy hol?

(#27034) Dragon27


Dragon27
senior tag

TL WDR3500 emulators keresztül ismerkedek a beállításokkal : Az én routeremben ez van PC Database This Database only list the clients connected. Itt megadhatom hogy TV,PC ... ki milyen IP-t kapjon

TL WDR3500 gépben IP & MAC Binding : Binding Settings be lehet ezt beállítani ?

[ Szerkesztve ]

(#27035) lordmark


lordmark
tag

Sziasztok!

Us robotics usr5461-emet szeretném lecserélni.
Segítséget szeretnék kérni, hogy milyent érdemes venni?

A csere okai:
1. Gigabites-t szeretnék, mivel egy dlink dns-320 NAS-t is használok, amit szeretnék gyorsan elérni wlan-on.
2. Kicsit nagyobb hatótáv kellene, hogy tablettel is elérhető legyen távolról is (kertből)
(esetleg nem lenne rossz, ha az eddigi routert lehetne valahogy repeaterként használni)

Köszönöm a segítséget!

(#27036) Intruder2k5 válasza Dragon27 (#27034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DHCP -> Address Reservation

(#27037) Gubek-Einste válasza lordmark (#27035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene?
Ki használnák (mobil/laptop/asztali, vezeték/wifi)?
Milyen a környezet (falak száma/anyaga, távolságok)?
Mennyit szánsz rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27038) Dragon27 válasza Intruder2k5 (#27036) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi

(#27039) lordmark válasza Gubek-Einste (#27037) üzenetére


lordmark
tag

15 megabites kábeles net.
1 pc, 1 laptop, 2 tablet, 1 NAS használja általában.
Kb 5 falon kéne átjutnia a jelnek, 15 m távolságba.
Hogy mennyit szánok rá azt még nem tudom:)

(#27040) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok. Van egy DLink Dir 301-es routerem, amit jelen pillanatban is használok, és bátyám is 20 méterrel arrébb a szobájában (kb 4 szobával arrébb). Viszont panaszkodik olykor, hogy nincs nete, pedig nem gyenge a jel (min. az 5 csíkból 3-4 szokott neki lenni, HP 530-as laptop)

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek nagyobb antennával erősíthető a jel, és ha igen, milyet vegyek? (nem tudom miylen a gyári rajta)

Vagy ha nem, szerintetek egy min. 20 méteres távot kábel nélkül csak wifivel milyen újonnan / vagy használtan vett wifi-s routerrel tudom megoldani? (ár kb 3-5000 ft között használtan, de pl néztem már ezt is, nem is drága, csak nem tudom hogy mekkora hatótávolságú. Kábel kizárva sajnos (eredetileg úgy volt, de be lett falazva a lyuk, újat kéne fúrni, nem éri meg, a kábel meg nyúlrágta lett :D)

Szóval a kérdés az antenna, vagy ha nem az, akkor milyen routert vegyek ami min. 20 méteres távolságra is elérő wifi jelet sugároz gond nélkül?

jah, és min. 3 eszköz szokott lenni, 2 laptop, 1 pc, 1 (vagy max 2) androidos telefon, mindegyik wifivel csatlakozna, 1 laptop most kábellel (ami épp tönkre ment, mármint az utp kábel, és pont az a gép van a legtávolabb)

[ Szerkesztve ]

(#27041) Ubul86 válasza Ubul86 (#27040) üzenetére


Ubul86
őstag

jah, és 3 fal választ el engem bátyámtól, 2mbit-es netünk van. (speedtest,net gondtalanul lefutott, pinget nem figyeltem sajnos, nem tudom mire kéne figyelni adott netsebességmérőknél ilyen távolság mellett, nem vagyok szaki :( )

(#27042) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27039 lordmark Gigabites router-ekből a legolcsóbb ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k. Az 5 fal/15 méter már elég sok, anyagát nem írtad így inkább külső antennás típust vegyél, a fent ajánlottak közül csak az Asus N15U és a Netgear 3500Lv2 nem ilyen.

#27040-27041 Ubul86 A 3-4 csík értelmezhetetlen, inSSIDer kép kellene inkább.
A router amit kinéztél nem lesz jó neked, ami neked kell az egy repeater/range extender képességű eszköz, ilyen a TP-Link 701ND/730RE/743ND amelyek gyárilag alkalmasak a feladatra de sokk más eszköz is alkalmassá tehető erre a feladatra valamilyen 3rd party firmware alkalmazásával.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27043) lordmark válasza Gubek-Einste (#27042) üzenetére


lordmark
tag

Köszönöm az ajánlatokat!
Tégla falról lenne szó.
Esetleg olyanba nem lehet/érdemes gondolkodni, hogy a meglevő routert repeaternek használni?

(#27044) lordmark válasza lordmark (#27043) üzenetére


lordmark
tag

És esetleg olyan gigabites router, amihez lehet külső winchestert csatlakoztatni/esetleg van benne winchester, amire lehet torrentezni, abból mit ajánlanátok? Vagy ezek közül is tudja némelyik ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#27045) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek melyik éri meg jobban? Egy ST-Lab N240 8 ethernettel(használtan 3000-ért) vagy egy Tp-Link TL-SG1005D(új,boltból 4300-ért) mind a kettő gigabites,mert kell.TP-Link wifi lenne mellette ha ez esetleg számít.
Előre is köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#27046) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27043-27044 lordmark A jelenlegit kábellel összekötve AP módban be lehet tenni az új eszköz mögé de mivel csak G-s így max 20-22 Mbps-et lehet elérni vele.
Az összes ajánlott típussal meg lehet oldani a torrent-ezést, 3rd party firmware kell hozzá, de csak korlátozott sebességgel/darab számmal lesznek alkalmasak a feladatra, egy router képességei nem egyeznek meg egy gép/NAS által nyújtottakkal.

#27045 Csokiii Bármelyik jó lesz, unmanagment switch esetén gyakorlatilag bármelyik jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27047) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy TP-LINK WDR3600-as routert...
Senki se vegyen olyat mert egy hulladék..
Folyamatosan ledobálja a netet...

Ebben az árkategóriában tehát maximum 20 ezer forintig kérem ajánljatok egy routert ami tényleg megbízható!

TP-LINK kizárva !

-.-

(#27048) kali válasza ubid (#27047) üzenetére


kali
legenda

szia,

szánj rá kicsivel többet, vagy szólj valaki hozzáértőnek, hogy állítsa be megfelelően a jelenlegit.

(#27049) ubid válasza kali (#27048) üzenetére


ubid
őstag

Teljesen normálisan be van állítva a jelenlegi...

-.-

(#27050) kali válasza ubid (#27049) üzenetére


kali
legenda

akkor keresd meg az esetleges más hibaforrást, vagy cseréltetni kell a routert - ha esetleg az lenne a hibás -, mert sok embernél probléma nélkül működik, szóval nem a típussal van probléma!
sok ilyen "elkeseredett" felkiáltással és lehúzással találkozunk naponta többször - más gyártó és típus esetén is -, de a legtöbbször nem a router a hiba forrása...
vegyél 24 - 26 e ft környékén egy asus rt-n56u típust.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.