Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Andrej1 válasza kali (#43000) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm szépen a választ . Akkor az Asus jobb vételnek minősül az elmondottak alapján . A mostani routeremnek is beépített az antennája gondolom minimum hozni fogja majd azt a szintet .

Mindenkinek köszönöm a gyors segítséget :K
Gubek-Einste , kali :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#43002) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Még egy kérdés ezt olvastam egy user-től aki ASUS RT-AC56U routert használ:

A termék ár/érték aránya kiváló. Mindent tud amit ígér a leírás. Egyetlen megjegyzésem lenne ami az ASUS marketingeseinek munkáját dícséri. Ügyesen -ámde megtévesztően- úgy jelölik, hogy a router a számítógép kikapcsolása után is folytatja a letöltést a benne lévő bittorrent kliens segítségével. Ez igaz is. A csavar a történetben az ami kimaradt a gyártó leírásából: A beépített bittorrent kliens kizárólag letölteni képes, visszaosztani nem tud. Ennek ellenére és ezzel együtt is kiváló termék, ajánlom.

Ez tényleg így van ? Nekem pont a visszaosztás lenne a lényeg :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#43003) Intruder2k5 válasza Andrej1 (#43002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igaz, az RT-AC56U-ban transmission torrent kliens van, csak saját webui-t fejlesztett hozzá az ASUS...

...de használható hozzá a transmission remote gui is.

Mindemellett több féle alternatív firmware megoldás (Tomato, Merlin, DD-WRT) is létezik a routerre, amikkel további kliensek közül is válogathatsz.

(#43004) Multibit válasza Andrej1 (#42997) üzenetére


Multibit
veterán

Ami lényeg hogy külső HDD-ről tudjak torrentezni . ADSL kapcsolatom van de ez a későbbiekben változni fog
ADSL alatt nem valószínű, hogy gond lesz a routerrel való torrentezéssel. De később, nagy sebességű net használatakor fogd vissza a torrentezés sebességét! Ilyenkor instabil lehet a router, nem jut erőforrás azokra a feladatokra, amelyekre tervezték!

[ Szerkesztve ]

(#43005) Intruder2k5 válasza Multibit (#43004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az AC56U-nak valahol 8MB/sec körül van a "végsebessége" torrentezést illetően, tehát egy 2-4MB/sec állandó feltöltés nagyon nem viselheti meg...

(#43006) Multibit válasza Intruder2k5 (#43005) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban nem, de egyelőre nem tudjuk, hogy a kollégának milyen netje lesz az ADSL után.

[ Szerkesztve ]

(#43007) Intruder2k5 válasza Multibit (#43006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezért is számszerűsítettem a dolgot, és nem csak általában véve mondtam, hogy nem lesz azzal gond.

(#43008) Andrej1 válasza Intruder2k5 (#43003) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm szépen akkor megnyugodtam nagyon:)
Nem tudom még hogy mi lesz az ADSL helyett sajnos elég korlátozott lehetőségek vannak .

Multibit :R

Még egy kérdés nem tudom eldönteni melyik legyen ez ASUS RT-AC56U most 28k ( ez mondjuk elég szimpatikus) az Emagon ez pedig Asus RT-N66U 34k az utóbbi ugyan picit felette van a keretemnek de több évre tervezem a routert .

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#43009) kali válasza Andrej1 (#43008) üzenetére


kali
legenda

az rt-n66u csak n szabványos és hardveresen is gyengébb, mint a már ac képes rt-ac56u.

(#43010) Andrej1 válasza kali (#43009) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat és a segítséget :R . Akkor megvan a befutó ! Megyek is a topicjába érdeklődni pár dolog iránt :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#43011) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Adott egy Asus Rt-n18-u USB 3-on csatlakoztattam egy külső merevlemezt ami Ext4-re van formálva, és Transmission fut tökéletesen rajta. Windowsos laptopra ha rádugom akkor az nem lát semmit. Hogyan lehet rá másolni illetve róla le másolni gépre?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#43012) Multibit válasza VANESSZA1 (#43011) üzenetére


Multibit
veterán

(#43013) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Beszéltem egy ismerőssel, aki rendszergazda és panaszkodott a TP-Link modemekre áktalánosságban, hogy dobálja a netet. A mostani is ezt csinálja, azért (is) cserélném a mostanit. Itt mi a tapasztalat ez és az ASUS között?

(#43014) Multibit válasza h1mpi (#43013) üzenetére


Multibit
veterán

Modemről, vagy routerről van szó? De mindegy is, mert általánosságban ilyet nem lehet kijelenteni. Lehet hibás darab, esetleg hibás széria, de ez nonszensz, amit az ismerősöd mondott. Nincs olyan cég, amelyik csak hibátlan eszközöket gyárt, így az Asussal is megjárhatod. Nálam és még sokaknál kifogástalanul működik egy Asus router, de ez önmagában semmire sem biztosíték!

(#43015) h1mpi válasza Multibit (#43014) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Bocs a helytelen megnevezésért, Wifi routerre mondta. Több félét is használtak a cégnél, de nem jött be a TP-Link Nekik. Nekem évekig betonstabil volt arrébb költöztünk 1 km-t (szintén Digi) és azóta hazajövök nincs net. Áramtalanítom a wifi routert és van net. Azért kérdezem, mert annyira nem nagy az ár különbség az Asus és a Tp-Link között.
De, ha általánosságban nincs ilyen, akkor próba szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#43016) Multibit válasza h1mpi (#43015) üzenetére


Multibit
veterán

Általánosságban nincs ilyen. Az esetek többségében kiderül, hogy user error-ról van szó (nem ismerem a Te problémádat, ezért ne vedd magadra)! Lehet környezeti tényező, lehet összeférhetetlenség másik eszközzel, stb, stb.

(#43017) h1mpi válasza Multibit (#43016) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elvileg ugyanaz a vevő, ugyanaz a router költözött :)) lehet a folyosón lévő eszköz más, azt nem tudom, de már 2x halt meg fél év alatt..

Az én 100/50-es netemhez a C5 helyett a C7 gondolom teljesen felesleges beruházás? :F
A terv, hogy 5 Ghz-en használnám az asztali géppel.

[ Szerkesztve ]

(#43018) Multibit válasza h1mpi (#43017) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a meglevő routereddel kapcsolatban kérsz segítséget, ebben a topicban érdeklődj!
Ha úgy döntesz, hogy váltasz, akkor itt a helyed. A netsebességed nem indokol erőgépet, de ha 5 GHz-es wifi-t akarsz használni, mindenképpen dual-band eszköz kell neked. Ha teljes biztonsággal kizárhatod, hogy nem beállítási/elhelyezési problémáról van szó, akkor keresgélhetsz más márkát. Mennyit szánsz rá?

(#43019) h1mpi válasza Multibit (#43018) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A meglevőt már hagyom az enyészetnek :)) Korábban már írtam itt, hogy a fontos a stabil működés a jelerősség annyira nem számít, mert 5 méterre van a szobában a wifi router a géptől. Az Archer C5-öt néztem az Archer T4U USB stickel, de ez az ismerős az ASUS felé "nyomott". Árban jó lenne 30-ig megállni a stick nélkül, azt itt az aprón találtam 5K-ért bontatlant.

(#43020) kevinium válasza h1mpi (#43017) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nekem évekig betonstabil volt arrébb költöztünk 1 km-t (szintén Digi) és azóta hazajövök nincs net.
.........................
lehet a folyosón lévő eszköz más, azt nem tudom, de már 2x halt meg fél év alatt..

Most ha jól értem akkor ki akarod cserélni a routeredet, mert fél év alatt 2X lefagyott? :DD

Asztali géphez inkább húzzál ki egy kábelt a routertől... Ugye a mobilitás nem játszik és olcsóbb, és jobb a kapcsolat és kevesebb a macera és....... De te tudod. ;)

szerkesztve: És csak 5 méter? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43021) h1mpi válasza kevinium (#43020) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem a wifi routerem fagyott le 2x, hanem a folyóson lévő DIGI-s eszköz halt meg és csak a szerelő tudta javítani. Azt nem cserélném le, mert drága és nem az enyém :P Kábel kizárva régebben írtam miért.

(#43022) krealon válasza h1mpi (#43015) üzenetére


krealon
veterán

"Nekem évekig betonstabil volt arrébb költöztünk 1 km-t (szintén Digi) és azóta hazajövök nincs net."

Koltozesnel gyakori problema, hogy felcserelodnek az adapterek, ezert az elegtelen tapellatas furcsa dolgokat kepes csinalni.
Illetve oreg router GYIK

(#43023) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene router fronton. :)

Digi 100/50 Mbps Internethez kellene router, a WDS fontos mert azon kommunikálnak. Jelenleg TP Link 941ND-k vannak használatban (jó pár éve) csütörtökig tették is a dolgukat, de valószínűleg a WAN csatlakozású meghibásodott. Korábban is volt problémám már a 941ND-vel pl.: firmware frissítés után elszállt a WiFi része(javíthatatlan) de maradtam a gyártó/típusnál. Eddig tökéletesen megfelelt, de ha van már jobb korszerűbb és úgyis cserélnem kell akkor váltanék.

Elengedhetetlen számomra, hogy stabilan tartsák az internetet egymás között.

(#43024) DonMaster válasza Dzsolo (#43023) üzenetére


DonMaster
addikt

ha tp-link akkor 1043v2 (csak 2,4ghz n-en gigás wan-és lan )vagy wdr4300 ha kell 5ghz is n-esen ha ac-n kelll akkor c5-c7 ,
wds már szerintem alap felszereltség a routerekben.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43025) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali....az lehet tudni, hogy az ASUS RT-N10E-ben milyen hardver van,kíváncsi lennék rá...Köszi! :R

(#43026) Multibit válasza ScomComputer (#43025) üzenetére


Multibit
veterán

Go to wikidevi!

(#43027) Intruder2k5 válasza ScomComputer (#43025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#43028) tunkiih


tunkiih
őstag

Üdv. Routert keresnék 10 ezer forint körül. 60/5 internet mellé kellene, aminek örülnék, ha wifin keresztül birná a HD streamet TV-re.

TP-LINK TL-WR1043ND routert néztem ki, egész pontosan a legujabb 2.1-es verziót. A kérdésem az lenne, hogy megfelelő lenne-e ez a router? Továbbá ha igen, belehet vállalni olcsóbban pl. használtan az 1.8-as verziót vagy célszerű lenne ennél maradni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43029) DonMaster válasza tunkiih (#43028) üzenetére


DonMaster
addikt

hd-t átkel vigye bár füg a helyszintöl is,
és nem minimum v2 ajánlot az 1043 bol. 3antennás fekete kivitel ha jol tudom a v2 és a v2.1-is

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43030) tunkiih válasza DonMaster (#43029) üzenetére


tunkiih
őstag

közel lenne a tv-hez. :) rendben, köszi.. akkor nem kisérletezek egy használt V1 verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#43031) DonMaster válasza tunkiih (#43030) üzenetére


DonMaster
addikt

késöbiekre is gondolva jobb a v2 mivel gigás a wan és lan is és hwnat os késöbb ha lesz nagyobb neted 200feleti azt is kitudod használni és nem kell megint routert venned.
ha közel lesz akkor nem hiszem , hogy gond lenne belöle.
12-13ezer FT a v2.1

összehasonlitás v1 és v2 széria
[link]

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43032) tunkiih válasza DonMaster (#43031) üzenetére


tunkiih
őstag

:R :C :C

Legfrissebb gyári FW-t szeretnék használni, moddoltat nem, ugyhogy azt hiszem akkor 2.1-es lesz mindenképp. :)

(#43033) ScomComputer válasza Intruder2k5 (#43027) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kösziiiiii!
:K :R

(#43034) Gézengúz válasza DonMaster (#43029) üzenetére


Gézengúz
addikt

kék

(#43035) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Költözök új lakásba, és beköttetem a Digi 500 megás net-jét. Milyen wifi routert érdemes hozzá vennem?
Egyszerű legyen a beállítása, (volt már Asus-om, az minden volt, csak nem egyszerű), meg ne legyen drága.

(#43036) rudelhugó


rudelhugó
csendes tag

Sziasztok.

ADSL-es internet hálózatom van. Van hozzá egy ADSL D-Link modemem. Viszont szeretnék venni egy routert a wifihez. Milyet ajánlotok? Milyet érdemes vennem?

(#43037) Gézengúz válasza rudelhugó (#43036) üzenetére


Gézengúz
addikt

Egyszerű kis sebességű ADSL-hez bőven elég egy Tp-link 841N..

[link]

De az sem baj, ha apróról vadászol egy legalább V8-asat.. N és ND közt a különbség a cserélhető antenna...

(#43038) Risard


Risard
aktív tag

Sziasztok.
Linksys EA6400 ról van valakinek tapasztalata?

(#43039) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megrendeltem az Archer C5-öt, a hét közepén be is számolok, hogy milyen az 5Ghz az eddigiekhez képest :K

(#43040) Alex91 válasza Risard (#43038) üzenetére


Alex91
félisten

EA6300-am van. Elvileg ugyanaz, csak olcsobb volt :D.

Xoptam az elejen vele, de most mar megy szepen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43041) Risard


Risard
aktív tag

Elvileg egyenlőre adsl nethez kellene de jó lenne ha ac s lenne mit ajánlanátok 2 szintes családi házba?

(#43042) simon7012 válasza h1mpi (#43019) üzenetére


simon7012
aktív tag

Szia!

Én is ilyen duót vettem és nagyon megvagyok elégedve vele.
Először fagyogatott az USB stick-el használt számítógép.
Konkrétan kifagyott 5 GHz-en... :(((
Aztán újra rakva a gépet már nem csinál ilyesmit.
Valószínű az előző stick-el feltelepített driver miatt lehetett.

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#43043) Gubek-Einste válasza Unlimited (#43035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

#43041 Risard
Nagy valószínűséggel nem lesz elég 1 db eszköz, kelleni fog 1-1 mind a két szintre.
Mekkora alapterületi az épület?
Miért ragaszkodsz az AC-hoz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43044) Risard válasza Gubek-Einste (#43043) üzenetére


Risard
aktív tag

Mert a telóm meg a laptop is ac s!
100 m2 kb az alapterület!

(#43045) h1mpi válasza simon7012 (#43042) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi az infót. :R Remélem Nálam nem kell újra rakni, mert előtte PCI-E-s wifi adapter volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#43046) DonMaster válasza Unlimited (#43035) üzenetére


DonMaster
addikt

az 500 wifin nem fog át menni, kábell kell mindne féleképen a wifi része csak plusz lesz hwnat-os router kell fent van emlitve pár.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43047) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
Néhány napja panaszkodtam a "router gondok" topicban hogy jól átvertek egy Asus RT- AC51U AC750 típusú routerrel. Talán hamarabb kellett volna idelátogatnom,akkor tudtam volna hogy nem ajánlott. Jelen pillanatban is intézem a cseréjét,de sajnos nem tudom hogy mire. Otthon 500 Mbites net áll a rendelkezésemre,amit lehetséges hogy hamarosan megduplázok.Nos ahogy a másik topikban is leírtam,2 számítógép,1 laptop,1 xbox 360,és 3 okos telót kellene hogy kiszolgáljon. Ezek közül 1 pc kivételével mind wifin keresztül kapcsolódna. Az az 1 gép pedig természetesen kábellel,és szeretném ha a teljes sávszélesség meglenne rajta.Wifin nem számít hogy mennyi lenne,de a kábelen szeretném azokat az értékeket mérni amikre előfizettem.

(#43048) Gubek-Einste válasza Risard (#43044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC-s router-ből az Asus AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7 az ajánlott, áruk 30k körül van.

#43047 fonseca
Beszezési árat írhattál volna.
20k-s határral ha nem kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2; ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.
Efölött Asus Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43049) Risard válasza Gubek-Einste (#43048) üzenetére


Risard
aktív tag

Akkor linksys nem is ajánlott?

(#43050) Gubek-Einste válasza Risard (#43049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amióta a Belkin megvette azóta kikerült az ajánlottak közül de természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne megvenni, csak éppen nincsen vele tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.